Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71101) Gtaati válasza Top cat (#71100) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

Igen, manuálisan sem megy. Sehogy sem. A frissítések hiánya miatt a böngészők sem működnek normálisan, az ön kapcsolata nem privát/biztonságos, tanusítványok stb. Alkalmazásokat nem tudok elindítani, telepíteni mert kéri a frissítéseket, csak ugye azt meg manuálisan sem tudom feltenni. Már töröltem a partíciót és újra raktam ismét a rendszert, de ezt követően sem lett jó, ugyanaz a probléma egyből. :R

(#71102) Zoz válasza Gtaati (#71101) üzenetére


Zoz
őstag

Gép órája jól jár?

(#71103) Gtaati válasza Zoz (#71102) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!

igen, ez is az eszembe jutott, néztem a bios-ban és jó a dátum és az idő is. Mondjuk az első telepítés után 2021 valami volt a windows idő. De mivel az egész partíciót töröltem, így nem hiszem hogy bármi megmaradt volna. A második telepítés után biosban és rendszerben is jó volt az idő.

(#71104) Top cat válasza Gtaati (#71103) üzenetére


Top cat
őstag

(#71105) I02S3F


I02S3F
őstag

Sziasztok!

Egy win 7-et próbáltam frissíteni maximálisan. Kivéve természetesen az ESU-t. Találtam egy wsusoffline és egy kuc nevű programot. Ezek elvileg gyorsabban naprakésszé teszik a Windows 7-et. Azonban utóbbi hibaüzenettel elszáll. Letölti a frissítéseket, de már telepíteni nem tudja! Mondjuk kézzel tudom telepíteni őket! Érdemes ezzel vacakolni? Vagy egyszerűen hagyjam, hogy a Windows Update le fusson több idő alatt? Sürgősnek nem sürgős a feladat! :R

(#71106) Doky586 válasza I02S3F (#71105) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Felesleges azokkal vacakolni. Felteszed az összefoglaló szerinti 3db frissítést manuálisan, utána már a wu 20 perc alatt megtalál 100 frissítést..

(#71107) I02S3F válasza Doky586 (#71106) üzenetére


I02S3F
őstag

Szuper! Köszi!

(#71108) I02S3F válasza Doky586 (#71106) üzenetére


I02S3F
őstag

Van még egy kérdésem! Jól sejtem, hogy egy jó informatikus nem tákol 3rd party alkalmazásokkal és csak hivatalos, nagy reputációjú alkalmazásokat használ és a Windows alapértelmezett eszközeit a problémák megoldására? Illetve hivatalos Microsoft eszközöket? :R

(#71109) Doky586 válasza I02S3F (#71108) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem igazán értem a kérdést, de sebaj.
Win7 esetén szerintem egyszerűbb ezen 3 frissítést feltenni és wu-ra bízni, mint wsus-el foglalkozni. De pl XP telepítése esetén már muszáj lenne a wsus...

De nyilván aki tudja mit kell csinálni az nem keres erre külön szoftvert hogy megcsinálja helyette. Legjobb példa erre a telepítő pendrive elkészítése, ami csak A könyvtárból B könyvtárba másolás mégis mennyi programot írtak rá, és azok milyen népszerűek.. :D

[ Szerkesztve ]

(#71110) I02S3F válasza Doky586 (#71109) üzenetére


I02S3F
őstag

Megpróbálhatom másképpen!

Windowsos problémák megoldását, amennyire lehet Microsoft-os eszközökkel érdemes-e és hivatalos, neves programokkal megoldani, mint kisebb eszközökkel, amelyet innan-onnan letöltök és nem hivatalosak? :B

(#71111) gregory91 válasza Doky586 (#71109) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha telepítő pendrive alatt a rendszer-telepítőket(pl: windows 7 telepítő) érted akkor halkan megsúgom hogy nemcsak. :)

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#71112) Doky586 válasza I02S3F (#71110) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenki azt használ amit akar, amíg az törvényes és megfelel a licenszfeltételeknek. Hogy megfelel-e az viszont nem az informatikus kompetanciája hanem a jogi osztályé, ha ők megvizsgálják lefordítják magyarra, jóváhagyják, akkor esetleg ok. Nem úgy megy hogy "azt mondják rá" hogy ez free...
A másik a biztonság. Hiába írt egy programot szergej terjeszti free-ként és hazudja nyílt forráskódúnak, abban (és telepítőjében) meg is kell bízni, itt sokminden elbukik. Miért bíznék benne? Minél kevesebb szoftveríróban bízok meg annál nagyobb biztonságban vagyok.

A Microsoft-os eszközökkel is minden megoldható.

(#71113) Doky586 válasza gregory91 (#71111) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerencsére win10 nél már az sem kell [link], win7-nél meg a pendrive életében csak 1x kell megcsinálni utána örökre jó ha nem használunk külső telepítő csináló progit.

(#71114) Gtaati válasza Top cat (#71104) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló!
Úgy néz ki egy másik win7 telepítő és a WSUS megoldotta a problémát. Köszönöm! :R

(#71115) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

Két hálókártya van a gépben, most ha az egyiken levő hálót akarom használni le kell tiltanom a másikat. Hogyan lehetne beállítani úgy, hogy ha nem találja a címet az egyiken, akkor a másikon keresse?

A "csatoló metrikája" megváltoztatásával próbálkoztam, a sorrend sem változik, de akkor már le is tudom tiltani.

Gyurka

(#71116) krealon válasza Gyurka6 (#71115) üzenetére


krealon
veterán

A metrika az útválasztási döntést befolyásolja.

Mit jelent a "nem találja a címet" kifejezés?
Helyi hálózati eszköz vagy internet URL nem elérhető?

A két hálózat más-más alhálózatot használ?

A két hálózat kezelése már erősen hálózati mélyvíz kategória, ha nem tudod az alapokat, akkor a csatoló kapcsolgatásnál nincs egyszerűbb módszer. :B

(#71117) Gyurka6 válasza krealon (#71116) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi!

Két hálózat más-más alháló.

Gyurka

(#71118) T J


T J
tag

Hali
W7 telepítő nem látja az M.2 NVMe SSD-t.
Kérdés: ha az SSD-t átmenetileg beleteszem egy pcie adapterbe, akkor látni fogja? SATA-sba gondolom igen, de az lassít rajta, a pcie-ben lehet benne is hagynám, mert ott jobban hűthető, mint az alaplapi aljzatában.

(#71119) Csupingo válasza T J (#71118) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha az alaplapod oldalán található telepítő készítővel integrálod be a drivereket, akkor se látszik? M.2-es ssd-vel még nem próbáltam.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71120) T J válasza Csupingo (#71119) üzenetére


T J
tag

Drivereket? Végülis az usb drivereket elvileg hozzáadja. NVMe-t nem tudom.
Meglévő és korábban kipróbált telepítő DVD-ről vettem az iso-t, és futtattam le az usb-patchert. Aztán ezt az iso-t rufussal pendrivera raktam MDR, BIOS, NTFS beállításokkal.
Telepítő nem látta se az usb-egeret, se az nvme-t.
Anandtechen olvastam, hogy csak a lapkakészletből kivezetett usb-t látja, nálam lehet egyik se olyan a 4-ből, mert az előlapiban se látta. Mindegy, mert ezeket az akadályokat már kiküszöböltem hardveresen: ps2 egér, sata DVD-olvasó, sata HDD a drivereknek. Csak az nvme-t kéne még megoldanom.

De épp olvasom az indítóban FireSoul cikkét a rendszerpartíció klónozásáról. Ez működhet nálam, ha a sata HDD-re telepítem és onnak átklónozom az NVMe-re? Feltelepítve a windows már látja az nvme-t? Vagy elég ha a klónozó program látja?
Még olvasom a cikket, .... de jótanácsot szívesen fogadok.

(#71121) Zoz válasza T J (#71118) üzenetére


Zoz
őstag

PCIE adaptertől nem fog változni semmi. (SATA-s adapter sem a M.2 NVME-ből csinál SATA-t, hanem M.2 SATA meghajtókhoz való.)

Lehetőségek:
a) szerzel olyan Win7 telepítőt amibe már integrálták az NVME drivereket
b) te magad integrálod a telepítőbe
c) telepíted SATA-s meghajtóra, majd a driverek telepítése után átklónozod az NVME-re

(#71122) Zoz válasza T J (#71120) üzenetére


Zoz
őstag

"Feltelepítve a windows már látja az nvme-t?"
Nem mert a Windows 7-ben nincs NVME támogatás alapból.
Ezeket a frissítéseket kell telepíteni:
-KB2990941-v3
-KB3087873-v2
Utána jöhet még az SSD saját gyártói drivere, ha adtak ki hozzá 7-es drivert.

(#71123) Csupingo válasza T J (#71120) üzenetére


Csupingo
veterán

Én szerintem ugyanazt a zen-hez való iso-t használtam, amit hokuszpok linkelt neked az alaplapomhoz való kis integráló programmal. Jó volt a 2700-hoz és az 5700g-hez is. Talán telepítés közben láttam az nvme ssd-t is, de erre nem vennék mérget.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71124) Doky586 válasza T J (#71118) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az alaplap (bios) nem támogatja az nvme-ről való bootolást, akkor még a win11 telepítője sem látja...
Alaplap típusa?

(#71125) efi99 válasza Doky586 (#71124) üzenetére


efi99
senior tag

De miért ne támogatná, ha egyszer tettek az alaplapra csatlakozót?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71126) Doky586 válasza efi99 (#71125) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hol olvastad hogy neki tettek?

(#71127) efi99 válasza Doky586 (#71126) üzenetére


efi99
senior tag

Ha nincs rajta, akkor hogyan akarja telepíteni rá...?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71128) Doky586 válasza efi99 (#71127) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt írta: "beleteszem egy pcie adapterbe, akkor látni fogja?"
Adattárként látni fogja drivertelepítés után, de a bootoláshoz az alaplap biosának kell(ene) támogatnia...

(#71129) efi99 válasza Doky586 (#71128) üzenetére


efi99
senior tag

Azért akarja pcie adapterbe tenni, mert az M.2-n egyelőre nem sikerült neki telepíteni. Ez nem jelenti azt, hogy az alaplap ne tudna onnan bootolni. 0 értelme van kihozni egy alaplapot egy olyan csatolóval, ahonnan nem lehet elindítani az oprendszert. Főleg, ha az a leggyorsabb csatolója is egyben.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#71130) T J válasza Doky586 (#71124) üzenetére


T J
tag

Alaplap: Asrock Fatality B450 gaming ITX/ac
SSD: Samsung 980 M.2 NVMe 500GB
Természetesen az alaplap támogatja az nvme-t, a lap hátulján van egy "M.2 Ultra" foglalat (jelentsen ez bármit is). Most is abban van, BIOS látja, LINUX Manjaro is látja és hibátlanul üzemel róla, csak a w7 telepítő nem látja. Tehát az ssd működik, lap támogatja és jól is van behelyezve.
Asrock w7 és w11 drivereket ad a laphoz.
Samsungnál nem találtam semmilyen drivert.

Zoz:
Kösz a tippet, majd letöltöm ezeket is. Következő próbálkozásom a win klónozás, mert ehhez megvan minden, csak egy kis tudás hibádzik még.

Csupingo:
Lehet hogy valamit én csinálok rosszul usb ügyben, de már nincs ötletem mit csináljak másképp, és mivel sikerült hardveresen (ha nem is elegánsan) megkerülnöm a problémát, már nem foglalkozok vele. Neked milyen alaplapra sikerült? NVMe az is? Ha sata-s lenne már túl lennék rajta.
Nálam a csillagok együttállása se kedvez, mert csak 4 usb2 van össz a lapon, ami akár lehet mind cpu-ból kivezetett, ábrát nem találtam róla, de egyikben se látta az egeret, szóval ... vagy csak próbálom menteni a bénaságom. :B

Most a klónozással fogok próbálkozni, mert az tűnik egyszerűbbnek. Az iso szerkesztéshez még meg kell igyak néhány kávét. :)

(#71131) Zoz válasza T J (#71130) üzenetére


Zoz
őstag

"Samsungnál nem találtam semmilyen drivert."
950-960-970-hez van, 980-hoz már nincs.

Tedd fel SATA-sra, tedd fel azt a két update csomagot amit írtam, utána már látni fogja az NVME-t. És utána klónozd át.

(#71132) Csupingo válasza T J (#71130) üzenetére


Csupingo
veterán

Vegyél egy 120-as sata ssd-t az oprendszernek, :DDD vagy már van? Nekem msi x470 gaming pro max alaplapom van. Ha gondolod, este elindíthatom pen-ről a win7-es telepítőt, megnézni, hogy nálam látszik e az m.2-es nvme ssd.
Akkor a zen-es win iso-val próbáltad már úgy, hogy az alaplapod oldalán lévő integráló progit használtad? (Nekem azt hiszem olyan telepítőm van most).

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#71133) King Unique válasza T J (#71130) üzenetére


King Unique
titán

"Asrock w7 és w11 drivereket ad a laphoz."

A gyártó weboldala alapján pontosabban W7, W10 és W11 rendszerekhez vannak illesztőprogramok, ahol modern alaplapnál alapesetben adja magát a modern Windowsok (W10, W11) használata, azoknál nem lenne gond az M.2 PCIe NVMe SSD és egyebek natív támogatása, nem kellene fabrikálni a telepítéshez használt ISO-t.
+ Ha csak Windows 7-hez van termékkulcs, az sem feltétlen gond, mivel mind a Windows 10, mind a Windows 11 ingyenesen aktiválható Windows 7 és Windows 8.x termékkulcsokkal. Na meg ugye a Windows 10 és Windows 11 aktívan támogatott, ellenben a Windows 7 bő 2,5 éve már nem támogatott konzumer vonalon, sőt szűk fél év múlva már a fizetős ESU formájában sem.

Ha mindenképpen a Windows 7 telepítése a cél a modern, UEFI-s alaplappal szerelt PC-re, akkor lásd az alábbi útmutatót az ISO-fájl módosításhoz, abba a driverek integrálásához, + egy másikat a telepítéshez, mert ugye az UEFI helyett inkább a legacy (CSM) mód lehet opció egy legacy Windowsnál, aztán vagy / vagy.

Installing Windows 7 on Intel 100 / 200 / SoC and AMD AM4 series Platforms - ASRock
Legacy telepítés windows 7 oprendszerrel

Vagy másik opció a már említett klónozás SATA SSD-ről NVMe SSD-re, aztán vagy / vagy. Ahol operációs rendszer alá egyébként az NVMe SSD nem lesz annyival gyorsabb mint amekkora a szekvenciális különbség, vagyis csak emiatt nem feltétlen érdemes ezzel vesződni, alapesetben elég lenne W7 alá is a SATA SSD.

[ Szerkesztve ]

(#71134) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Fél éve a barátnőmnek a lánya odaadta a laptopját (Core 2 Duo).
Mostanában nagyon lassú lett a laptop.
WIN7-nél van olyan lehetőség, hogy az oprendszert visszaállÍtani gyári állapotba, újratelepítés nélkül.

(#71135) Jarod1 válasza GEPESZ66 (#71134) üzenetére


Jarod1
addikt

hdd van még benne? Mennyi RAm van benne?

(#71136) King Unique válasza GEPESZ66 (#71134) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyárilag Windows 7-tel előtelepített a laptop és megvan még a gyártó recovery partíciója, akkor igen, ez esetben megoldható a visszaállítás a gyári alapállapotba (példa).
Ha be volt kapcsolva a rendszer-visszaállítás és van visszaállítási pont, akkor másik lehetőség a rendszer visszaállítása egy korábbi, jól működő időpontra és azzal a nem kívánt módosítások visszavonása.
Ha korábban készült a rendszermentés lemezképfájlba, akkor következő opció abból 1:1-ben visszaállítani a korábbi, jól működő állapotot.
Ha egyik előbb felsorolt sem áll rendelkezésre, akkor jobb híján marad a clean install és a repair install lehetősége, ahol az utóbbinál megtarthatók a személyes fájlok és a telepített programok.

Nem derült ki a leírtakból, hogy HDD vagy SSD van-e abban a laptopban, mennyi a RAM, pontosan milyen CPU, 32 vagy 64 bites Windows 7 van-e telepítve, stb. Ha gyors SSD helyett egy lassú, 2,5" | 5400 RPM HDD a rendszermeghajtó, akkor az már önmagában komoly lassulást eredményezhet és nincs min csodálkozni, ha az állapota (HDS) sincs rendben és pl. szektorhibás, akkor meg pláne.
Nem derült ki a leírtakból, hogy pl. vírusellenőrzés lett-e már futtatva, valamint mennyi program van telepítve, azok automatikusan indulnak a rendszerrel és futnak a háttérben, vagy sem. Ha össze lett vírusozva a rendszer és / vagy túl automatikusan induló, nagy rendszerterhelést okozó program lett telepítve, akkor megint nincs min csodálkozni, meg ez esetben elsődlegesen a felhasználói szokásokon kellene változtatni.

[ Szerkesztve ]

(#71137) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, küldő HDD-ről szeretnék törölni, de valami engedélyt kér.....tudna valaki segíteni? (szájba rágósan :B )

[ Szerkesztve ]

(#71138) King Unique válasza fireman123 (#71137) üzenetére


King Unique
titán

How to Change File Permissions on Windows 7

Ha NTFS fájlrendszerű a külső merevlemez és másik Windowson illetve felhasználói fiókkal bejelentkezve lettek rámásolva a fájlok, akkor reális a hozzáférési engedély probléma. Ahol ilyenkor a megoldás értelemszerűen megfelelő hozzáférési engedély beállítsa grafikus felületen / parancssorban pl. a jelenlegi felhasználói csoportnak az adott fájlnál / mappánál vagy akár a teljes meghajtónál.

[ Szerkesztve ]

(#71139) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Windows 7 frissítések telepítésekor, ha újraindul a laptop, akkor túl sokáig alkalmazza a frissítéseket, már nem győzöm kivárni.

Ezt a folyamatot ideiglenesen ki lehet valahogyan kapcsolni, hogy szinte rögtön újrainduljon a Windows úgy, hogy ezt csak akkor csinálja, ha én akarom?
Köszi!

(#71140) fireman123 válasza King Unique (#71138) üzenetére


fireman123
őstag

Jöszi az infót!

(#71141) fireman123 válasza King Unique (#71138) üzenetére


fireman123
őstag

Sajnos nem sikerül a hozzáférési engedélyeket módosítanom, ....a külső merevlemez ntfs formátumú, rendszergazdaként vagyok bejelentkezve, viszont a mappa nevére jobb gombbal klikkelve a tulajdonságok ablakban nincs "biztonság" fül, így nem tudom a módosításokat végre hajtani :B :F

[ Szerkesztve ]

(#71142) Armagedown válasza neo81 (#71139) üzenetére


Armagedown
őstag

Akár bootolásra képtelen állapotba is kerülhet, ha megszakítod a frissítést.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#71143) King Unique válasza fireman123 (#71141) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben lenni kell biztonság fülnek, hacsak nincsen registry / csoportházirend szinten letiltva. Meg itt nem mindegy, hogy egyáltalán nincsen, vagy csak ilyen, mert az utóbbinál nyilván tovább lehet lépni és beállítható a kívánt hozzáférési engedélyt.
Az előző válaszban a grafikus felület mellett említve lett a parancssor is, ott is beállítható az adott mappára / meghajtóra a kívánt hozzáférési engedély.
Következő lehetőség a jobb kattintásos menühöz hozzáadni, lásd az "Add "Take Ownership" to Context Menu of Files, Folders, and Drives in Windows" útmutatóban leírtakat.
Ha a telepített Windows 7 alatt nem sikerül az előbbiek beállítása user error / egyéb okból, akkor másik lehetőség egy ún. live rendszer, pl. egy pendrive-ról bootolt HBCD PE / Linux Live rendszer alatt törölni a mappákat, annál nem korlátozzák a hozzáférést a Windows 7-nél beállított NTFS hozzáférési engedélyek.

[ Szerkesztve ]

(#71144) fireman123 válasza King Unique (#71143) üzenetére


fireman123
őstag

Köszönöm, sajnos nem jutottam előre, a csoport házirendnél nálam nincs "fájlkezelő" sor, így az nem megy,......a parancssori beállítás végig futott, de nem változott semmi.... a továbbiakhoz pedig nem merek hozzányúlni :D .....elengedem a dolgot :) köszi a segítséget :R

(#71145) tjsz


tjsz
senior tag

Sziasztok!

Az utóbbi időben vettem észre, hogy minden Win7-es gép kb. 30 percenként kér IP címet. Ez mitől van?

(#71146) Gerr0XL


Gerr0XL
csendes tag

Sziasztok. Tudnátok cikket/videót linkelni, ahol összefoglalják, hogy hogyan lehet még win 7 -et használni 2022 -ben?

(#71147) King Unique válasza Gerr0XL (#71146) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem világos a leírtakból, hogy a már meglévő rendszert, vagy egy újonnan telepítettet, meg hogy ez a "hogyan lehet még használni" pontosan hogyan értendő. :F
Egyébként ha tiszta telepítés, akkor értelemszerűen feltelepíted, lefrissíted, telepíted a szükséges 3rd party programokat és használod, ennyi. Vagy másik opcióként és az aktív támogatás miatt is helyette inkább Windows 10/11-et, lásd egy másik válaszban leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#71148) Gerr0XL válasza King Unique (#71147) üzenetére


Gerr0XL
csendes tag

Az utóbbira gondolok, azaz a teljesen újratelepített rendszerre. Nálam már a telepítésnél elakad, feltételezem azért, mert már régóta nem használok dvd meghajtót.

(#71149) King Unique válasza Gerr0XL (#71148) üzenetére


King Unique
titán

Akkor lásd nemrég más esetét, ami egy másik topikban is meg lett járatva, ahol mint utólag kiderült a telepítési adathordozó hibája miatt nem ment a telepítés, hiányolt drivert a telepítő. De a legacy Windows 7 esetén lehet akár egyéb oka, ténylegesen hiányzó illesztőprogram, lásd pl. USB 3.0, PCIe NVMe, stb.

(#71150) T J válasza King Unique (#71149) üzenetére


T J
tag

Miből jutottál arra a következtetésre, hogy hibás volt az adathordozó?
Az iso volt a "hibás": a túlméretes .wim fájl miatt nem ment fel uefiben, ... vágva felment.
Ugyanarról az adathordozóról.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.