Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70901) King Unique válasza efi99 (#70900) üzenetére


King Unique
titán

Egyeseknek lehet egyszerűbb, de azért nem olyan bonyolult a parancssoros megoldás sem, meg jól szemlélteti hogyan lehet 3rd party program nélkül telepítési adathordozót készíteni, bár a felcsatoláshoz W7 esetén pont kell VCD. Ha már 3rd party program, akkor meg szvsz inkább a Rufus, ahol legacy (CSM) szerinti bootoláshoz és telepítéshez értelemszerűen az MBR-BIOS sémát kell használni, sőt a W8.1, W10, W11 mellett akár az angol nyelvű W7 ISO-t is le tudja tölteni.
De egyébként ezt inkább a blogbejegyzés szerzőjétől kellene megkérdezni, ő írta nem én. :))

[ Szerkesztve ]

(#70902) Adiking


Adiking
tag

Sziasztok,

Hogyan tudom törölni az ehprivjob-ot?

Köszönöm, Ádám

(#70903) ace05


ace05
senior tag

Valaki sikeresen visszatudott állítani sérült profilt? Egy kolléga kérte a segítségemet. Valamit elcseszett a fia a laptopján. Nem tudom mit csinált, de már úgy kaptam meg, mintha bedobált volna mindent az asztalra, de még így is hiányoznak dolgok. A regeditben meg kellene lenni egy .bak fájlnak a HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ProfileList
Na az nincs. Ennél a pontnál lehet bármit csinálni, vagy mehet a reinstall?

(#70904) Jarod1 válasza ace05 (#70903) üzenetére


Jarod1
addikt

nincs róla backup? esetleg 1 winoptimizert futtatni, vagy Pivazer progit ez a rageditet is helyrerakja.

(#70905) lorcsi


lorcsi
veterán

az adataimnál lévő hw cuccokon van egy régi (~6 éves ) win 7 rendszerem
mostanra teljesen elfogyott a C: - n lévő hely (120Gb ssd)
feltettem egy Tree Size nevű progit, ami megmuatta , h melyik mappa mekkora helyet foglal
a C:\Windows\Installer ~ 48GB foglal

ez mi a fene?
ebből szabad e törölni?

(#70906) jimmy399 válasza lorcsi (#70905) üzenetére


jimmy399
senior tag

Semelyik windows verziónál nem normális ha egy windows/installer mappa mérete 48Gb. Szerintem simán töröld. Cache-t telepítők lehetnek szerintem.

--- N/A ---

(#70907) lorcsi válasza jimmy399 (#70906) üzenetére


lorcsi
veterán

rákerestem közben a neten a problémára és erre az oldalra bukkantam, ahol a PachCleaner-t ráengedtem a rendszerre..
egyből fel is szabadított ~43Gb helyet :Y

(#70908) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Egy elég fura problémába futottam bele HDD-ről SSD-re klónozás után: bootolás közben kékhalálozik a klónozott rendszer.
Egyelőre a max amit ki tudtam imádkozni belőle az az, hogy csökkentett módban eljut a betöltés odáig, hogy megjelenik az asztal és a tálca, majd felugrik a jobb alsó sarokban az új eszköz telepítése (SSD) buborék és egyből BSOD.

A gép egy jó pár éves Acer laptop. Az SSD egy 250GB-os Crucial MX500.
AOMEI-vel és a Crucial-os Acronis-szal is próbáltam már klónozni, automatikus és sector-by-sector módban is. Illetve próbáltam másik gépen másolni az HDD és SSD között, valamint a laptopon is külső USB-re a gépben lévő HDD-ről és USB-ről a gépbe szerelt SSD-re is.

A chkdsk nem talál semmit. Az indítási hibajavítás reklamál valami hibára, de nem tudja javítani. USB-s telepítőről futtatott hibajavítás pedig nem is talál hibát.

Van esetleg valami ötletetek?

(#70909) krealon válasza Frenky89 (#70908) üzenetére


krealon
veterán

(#70910) Doky586 válasza Frenky89 (#70908) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mindkét lemez MBR ?
Klónozás után kivetted a HDD-t ?
Mutass valamit.

(#70911) Frenky89 válasza krealon (#70909) üzenetére


Frenky89
őstag

Sajnos nem, bár újabb Macrium-mal próbáltam, mint ami a leírásban van.

Doky586: Mindkettő MBR és igen, kivettem. Mit mutassak, mire vagy kíváncsi?

Szerintem amúgy a partíciók és a fájlrendszer rendben lehet, mert mindig az új meghajtó felismerése és "telepítése" után/közben (értesítő buborék) omlik össze a rendszer.

Javítás módban nem tudom esetleg valahogy frissíteni a driver-t, vagy letiltani az automatikus frissítést?

[ Szerkesztve ]

(#70912) Jarod1 válasza Frenky89 (#70908) üzenetére


Jarod1
addikt

Bios ban minden be van állítva ssd hez?

(#70913) Frenky89 válasza Jarod1 (#70912) üzenetére


Frenky89
őstag

Elég korlátolt a BiOS-a úgyhogy csak az AHCI vs. IDE beállítást találtam, ami ide vonatkozik és ez AHCI-re volt állítva már az előző telepítés előtt óta.

(#70914) Jarod1 válasza Frenky89 (#70913) üzenetére


Jarod1
addikt

A teljes Hdd-t klónoztad? tehát a 100 megás ideiglenes filetárolót is?
partció manager alattt látszik csak.

(#70915) gregory91 válasza Frenky89 (#70908) üzenetére


gregory91
senior tag

Valami konkrétumot a BSOD-ról.Így elsőre driver problémára gyanakszom.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#70916) Zoz válasza Frenky89 (#70908) üzenetére


Zoz
őstag

Eszközkezelőben a lemezvezérlő típusa mi? Esetleg megpróbálni szabványosra állítani (ha most nem az) klónozás előtt.

(#70917) gyuri81


gyuri81
veterán

Sziasztok!

Egy Lenovo T500-on jelenleg Win 7 32bit-es op rendszer van. Memória bővítés miatt szeretném frissíteni 64 bit-esre. Tudtok nekem mutatni egy WIN 7 SP1-es iso fájlt? (minél kesebbet kelljen utólag frissíteni...) :)
Köszönöm :R

(#70918) zoo8800 válasza gyuri81 (#70917) üzenetére


zoo8800
veterán

Friss telepítés után tedd fel a KB3125574-t, ezután már nem fog olyan sokat frissíteni.
[link]

rip and tear, until it is done

(#70919) Doky586 válasza gyuri81 (#70917) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A #69549 ban linkeltem az eredeti telepítőt. Nem tennék fel (vírussal) integrált verziót.. :B

(#70920) Jarod1 válasza gyuri81 (#70917) üzenetére


Jarod1
addikt

Sp1 től újjab is van, de csak mókollással lehet maniuálisan frissíteni.

(#70921) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Az egyik ismerősönek még Windows7-es gépe van és "eltüntek" a saját fájlai.

A számítógben egy 256gb-os SSD van.
A TotalCommander szerint 243gb-ból 70gb szabad. Viszont a C:-n kijelölve minden mappát, a rejtetteket is, 57,6gb azok mérete. Szóval hiányzik kb 120gb.

A lemezkezelő szerint két lemez van a gépben az SSD és egy DVD olvasó.
Az SSD-n három partíció van (450MB helyreállítási, 100MB EFI és 232,33GB elsődleges).

A kuka üres.

Hol lehetnek az "eltűnt" fájlok?

Előre is köszönöm a segítségeteket. :R

Üdv

(#70922) Doky586 válasza flash7 (#70921) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Hol lehetnek az "eltűnt" fájlok?"
Nézd meg TreeSizeFree-vel..

(#70923) Frenky89 válasza Jarod1 (#70914) üzenetére


Frenky89
őstag

Igen a teljest, de már úgy kaptam a gépet, hogy nincs 100MB-os rendszer partíciója.

gregory91: Csupa nullás STOP-kódot biztos dobott már, illetve volt 0x7b és talán 0x7e is. Kernel dump-ot meg tudom nézni valahogy így, hogy safe mode-ban is rögtön kékhalálozik?

Zoz: Az IDE ATA/ATAPI vezérlők csomópont alatt van egy "Intel 5 Series 4 Port SATA AHCI Controller". Ezt keresem? Hogyan tudom szabványosra állítani?

all: Volt egy olyan sejtésem, hogy az RST rottyant maga alá. Akkor lehet ez lesz a megfejtés?

(#70924) Zoz válasza Frenky89 (#70923) üzenetére


Zoz
őstag

Jobb klikk rajta, illesztőprogram frissítése, ne keressen, te adod meg, választás listából, és ott kiválasztani a Szabványos AHCI-t.

(#70925) King Unique válasza flash7 (#70921) üzenetére


King Unique
titán

Rendszermeghajtó és NTFS fájlrendszer, hozzáférési engedélyek, nincs engedélyed az egyes mappák tartalmának listázásához, a fájlkezelőben a védett rendszermappák (pl. System Volume Information, $Recycle.Bin) és rendszerfájlok (pl. lapozófájl, hibernációs fájl) biztonsági okokból alapból nem is jelennek meg még a rejtett fájlok mutatásának bekapcsolásával sem, max. a védett rendszerfájlok mutatásának bekapcsolása után, stb. Ezért is lehet fals alapesetben az ilyen szimplán kijelöljük a C gyökerében a mappákat és megnézzük, összeadjuk a méretüket módszer (példa), elsődlegesen a szabad / foglalt terület méretét kell nézni a meghajtó tulajdonságainál, + SpaceSniffer / TreeSize / WinDirStat programot használni, az utóbbi egyértelműbben, részletesebben megmutatja pontosan mi és mennyit foglal....
Egyébként meg ez az "eltüntek a saját fájlai" kb. akármi lehet, ki tudja mit csinált a kedves ismerős, mit törölt, hova helyezte át, eredetileg hol voltak azok a fájlok, stb. Meg ugye ha fontos fájlokról van szó, akkor alap dolog, hogy azokról máshol is legyenek biztonsági másolatok és ne kizárólag csak a C-n legyenek tárolva, illetve ebből adódóan ha máshol nem volt azokról másolat, akkor nem is lehettek olyan fontosak. :))

[ Szerkesztve ]

(#70926) Frenky89 válasza Zoz (#70924) üzenetére


Frenky89
őstag

Köszi! Megnézem így. Már csak órák kérdése mire kiderül. :)

(#70927) Zoz válasza King Unique (#70925) üzenetére


Zoz
őstag

Én azt gyanítom legvalószínűbbnek erre a fájl eltűnős esetre, hogy megsérült a felhasználói profil, és erre a Windows létrehozott egy újat, ami persze tiszta üres.
Ha így történt, akkor csak a C:\Users könyvtárban kell körül nézni, és átpakolni a régi felhasználói könyvtárból az újba.

(#70928) gregory91 válasza Frenky89 (#70913) üzenetére


gregory91
senior tag

Ha nem sikerülne a fentebb felsoroltak meg kellene próbálni a biosban átállítani az IDE emulációt, IDE módra.Ha nem vált be akkor állítsd vissza.

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#70929) Frenky89 válasza Zoz (#70916) üzenetére


Frenky89
őstag

Ön nyert! :)

Átállítottam szabványosra, újra megcsináltam a klónozást és minden probléma nélkül elindult a klónozott rendszer. Fene vigye azt a finnyás RST-t.

Mindenkinek köszönöm szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#70930) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a Windows7-ben hogyan lehet beállítani, hogy a fájlok mentése ne az éppen aktuális dátummal, idővel történjen, hanem egy bizonyos korábbival?

Egészen pontosan erre vagyok kíváncsi: [link]

Köszönöm szépen előre is.
Köszönöm a korábbi válaszaitokat is.

(#70931) Csupingo válasza peter889 (#70930) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha nincs sok, akkor pl. total commander-rel is át lehet írni tetszőlegesen a dátumot. Más hirtelen nem jut az eszembe.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70932) peter889 válasza Csupingo (#70931) üzenetére


peter889
őstag

Sajnos elég sokról van szó.
Kínomban eddig is úgy csináltam, ahogy írod, TC-rel, csak úgy nagyon időigényes, kellemetlen munka.

(#70933) ekkold válasza peter889 (#70932) üzenetére


ekkold
őstag

TC-vel kijelölhetsz egyszerre sok fájlt, és egy lépésben át lehet állítani a dátumot az összesen.

(#70934) peter889 válasza ekkold (#70933) üzenetére


peter889
őstag

Igen azt tudom, viszont minden fájlnak rendszerint más az időadata, ami másodperc pontosságú. Nemcsak dátum, hanem óra, perc, másodperc.
Azért tartom fontosnak a pontosságot, hogy utólagosan könnyen időrendi sorrendbe álljanak.

[ Szerkesztve ]

(#70935) ekkold válasza peter889 (#70934) üzenetére


ekkold
őstag

A kérdésed akkor valójában az, hogy a szükséges email/fájl dátumok egyáltalán hogyan szedhetők ki az adott programból... Pl. az email-ek exportálhatók más formátumba dátummal együtt (pl. *.eml fájlokba) ?

(#70936) peter889 válasza ekkold (#70935) üzenetére


peter889
őstag

Igen, ugye az az első lépés, és aztán hogy azt a pdf dokumentumok is megkapják.
Ha nagyon muszáj, meg tudom az egészet manuálisan csinálni, vágólapos másolgatásokkal.
De ha lehet és nem nagyon bonyolult, szeretnék erre minél egyszerűbb minél gépiesebb megoldást.

Igazából azt akarom, hogy a hivatalos levelezéseim úgy is meglegyenek meg, hogy e-mailenként külön, legyenek benne a fejléc adatok (küldő, címezett e-mail címe, stb.), idő szerint sorbarendezhetőek legyenek, és szükség esetén mellékletként csatolhatóak legyenek, amit bármelyik címzett könnyen tud kezelni. Ezért gondoltam a pdf-re.

[ Szerkesztve ]

(#70937) Amur


Amur
addikt

Azt tervezem, hogy bár imádom a win7-et de eljött az idő egy upgrade-re.
Viszont lassan szeretnék költözni, megszokni.
Dual boot lenne az első lépés, majd szép lassan belaknám a win10-et, és amikor azt látom hogy minden progi, vagy annak alternatívái müködnek amikre szükségem van, akkor mehet a levesbe a win7.
Tudom a sima upgrade egyszerűbb, de nem bízom benne hogy minden futni fog kapásból, és vannak olyan napi használatú progik amikkel nem akarok szórakozni ha pont akkor derül ki amikor sürgösen szükség lenne rá.(saját célra készített sportfogadáshoz használt adatbázis kezelőm is van ami még xp-re készült, tehát már win7-hez is machinálni kellett, elméletileg felkészítettem fiam gépén win10-re, egy külön bat fájl lefutattása után felrakja azokat a dll-eket amik már nincsenek a win10-ben de szüksége van rá.
Kérdés 1: hogy csináljam hogy legkevésbé fájjon, gyors legyen, és müködjön rögtön
2. ha belaktam a win10-et hogyan tudom könnyen eltávolítani a win7-et?
3. milyen problémák lehetnek. valahol olvastam hogy win7-10 dual boot rendszerekkel van hiba

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#70938) Doky586 válasza Amur (#70937) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Fizikailag másik ssd-re telepítsd a win10-et, és telepítés idejére húzd le a w7 lemezét. Uefi módban telepíts (a w7 még legacyban van).

(#70939) King Unique válasza Amur (#70937) üzenetére


King Unique
titán

How to Dual Boot Windows 10 with Windows 7 or Windows 8
How to Remove and Uninstall Windows 7, Windows 8, or Windows 10 from Dual Boot PC

Vagy ha van másik fizikai HDD/SSD, akkor értelemszerűen arra is lehet telepíteni a Windows 10-et. Ahol az utóbbinál majd a gyorsindítást célszerű kikapcsolni dual boot esetén.
Egyébként ez alapján már most is el vagy késve a váltással...

(#70940) Zoz válasza Amur (#70937) üzenetére


Zoz
őstag

Én átklónoznám a 7-et egy másik SSD-re, és megpróbálnám felfrissíteni 10-re. És aztán megnézni, hogy minden megy-e amit használsz.

3-as ponthoz: az a fontos, hogy a Win10-ben kapcsold ki a Gyorsindítást! Ha bekapcsolt Gyorsindítás mellett bootolsz át a másik rendszerben, annak fájlrendszer sérülés lehet a vége.

(#70941) Dagaddt


Dagaddt
aktív tag

Üdv!
Driver Signature Enforcement Disabled - üzenettel kilép a program gondolom vissza kéne kapcsolnom. (WIN 7 Pro. 64bit) Persze gondolom nem biztos, hogy ilyen egyszerű. Tudtok segíteni, hogy hogyan csináljam! Köszi előre a segítő hozzászólásokat.

D°°ci

(#70942) Csupingo válasza Dagaddt (#70941) üzenetére


Csupingo
veterán

Még nem találkoztam vele, de talán így? Kikapcsolni elvileg gépindulásnál az F8-at nyomkodva is ki lehet, a megfelelő menüpontnál.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70943) Dagaddt válasza Csupingo (#70942) üzenetére


Dagaddt
aktív tag

Köszi szépen! Sikerült! :C

Azért arra felhívnám a figyelmét a hozzám hasonló cipőben járóknak, hogy az általad linkelt leírással ellentétben az off parancsal lesz a Driver Signature Enforcement Enable :F ami elég megtévesztő ezért először az on-nal próbálkoztam és úgy természetesen nem működött a program. Off-ra állítás és restart után így most már minden OK!

D°°ci

(#70944) pappesz


pappesz
tag

Sziasztok!

Szeretnék egy régi játékkal játszani. Igenám, de a kedves windows 11-en nem indul el a - Total club manager 2004. - Azt terveztem, hogy egy régebbi külső ssdre felteszek egy win7-et és örülök neki. Rufussal készítettem egy usb telepítőt. (nem először telepítettem windowst...)

Amikor elindítom a telepítőt usb-ről bootolva kicsit tölt, utána kiírja Starting windows és már nem indul el az animáció. Nem megy tovább. Kipróbáltam pc-n, laptopon is.



Nekem igazából az is segítség lenne, ha valahonnan egy szűz feltepített windowst rámásolhatnék a külső ssd-mre és csók.

(a külső ssd egy Adata XPG EX500 rackben egy OCZ Vertex 3) :)

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#70945) Doky586 válasza pappesz (#70944) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább VirtualBox..

(#70946) Sidorovich


Sidorovich
senior tag

Sziasztok!

Mi a legegyszerűbb módja egy Windows 7 iso DVD-re írásának bootolható módon? Ha a régi MBR szerint és nem UEFI félére, az még jobb lenne. :R
(Egy ismerősnek próbálok egy 6 éves PC-t beüzemelni WIndows 7-tel, retro gamingre)

(#70947) efi99 válasza Sidorovich (#70946) üzenetére


efi99
senior tag

Én mindig a Windows 7 USB/DVD Download Tool-lal csináltam és soha nem volt vele gondom.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#70948) Doky586 válasza Sidorovich (#70946) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Win8-10 alatt simán jobbegér az iso-n és lemezkép írása...

(#70949) Sidorovich válasza Doky586 (#70948) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszönöm a tippeket. A Windows 10-es gyári UEFI-ben írta ki, működik róla a bootolás.

Egyébként a problémám a következő, hátha tudtok segíteni:
- adott egy 2016-os Dell Precision Tower 3620-os gép (i7 6700, 16GB RAM, HD 530 IGP, ST2000DM001-9YN164 2TB HDD)
- szeretném ezt a gépet beüzemelni egy ismerősnek, kizárólag retro gamingre lenne használva offline a gép (2000-2005 játékok)
- ezek a játékok Windows 10-en igen körülményesen működnek, már amelyik műlködésre bírható egyáltalán
- éppen ezért felmerült bennem, hogy inkább Windows 7-et telepítenék a gépre, ahogy néztem a Dell oldalát, még támogatták a régebbi OS-t driverekkel

Bárhogy is próbálkozom viszont, beletört a bicskám. Rufus-al csináltam bootolható pendriveot, MBR ráadásul, de a Win7 telepítő nem tud partícionálni, drivert hiányol:

Ez azért furcsa, mert ügyeltem rá, hogy a "Secure boot" ki legyen kapcsolva és a pendrive alaplapi USB 2.0 porton legyen, de több porton is próbáltam. Próbálkoztam még BIOS-ban a HDD beállításaival, RAID-ról átállítottam AHCI-re, majd Off állásra, de mindegyik esetben ugyanez az eredmény. Egyszerűen nem tudom felpakolni a Win7-et, pedig ezen a gépen a Dell által hivatalosan támogatott OS elvileg. :U

Pont emiatt próbálkoztam meg DVD-re írva is a telepítőt, de ilyenkor viszont a Win7 logónál akad meg a folyamat, nem megy tovább, csak "lefagy" hibajelzés nélkül. :F

Előre is köszönöm a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

(#70950) King Unique válasza Sidorovich (#70949) üzenetére


King Unique
titán

Legacy telepítés windows 7 oprendszerrel

Microsofttól letöltött eredeti W7 ISO-val (megtalálható a linkelt bejegyzésben), ne torrentről letöltött tákolttal. Vagy speciális Dell W7 ISO-val, ha letölthető olyan a gyártó weboldaláról / MWOIDT forrásból az adott PC-hez.
Legacy (CSM) bootolási mód és ne UEFI szerint.
AHCI mód szerint, ne RAID módban, ahol az utóbbihoz eleve külön driver lehet szükséges. + Akkor is, ha a BIOS-ban az IRST illetve VMD Controller nem kapcsolható ki (példa).
USB 3.0 helyett USB 2.0 porthoz legyen csatlakoztatva a telepítési adathordozó (pendrive), ami ha nem használ, akkor egy másik esetnél leírtak alkalmazása.

Ha ez előbbiek megfelelő alkalmazása után sem megy a Windows 7 bootolása és telepítése pendrive-ról, akkor lehet mégsem annyira támogatott OS annál a PC-nél.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.