Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) zsolóka


zsolóka
csendes tag

Windows 7 újra telepítési probléma
Segítségeteket kérném .
Nem megy végig a telepítés, a befejezés előtt újra indítja magát a gép és kezdhetem elölről a ceremóniát. Ezt akár pendrive-ról akár DVD-ről teszem, ugyanezt csinálja. M iért ?
Előre is köszönöm a segítségeteket !
Üdv.:Zsolt

(#70252) Jarod1 válasza zsolóka (#70251) üzenetére


Jarod1
addikt

SSD re tennéd vagy Hdd re?, nincs más hdd rádugva gépre?

(#70253) Csupingo válasza zsolóka (#70251) üzenetére


Csupingo
veterán

Esetleg nem az a gond, hogy a bios-ban fixen azt a meghajtót állítod be, amiről telepítesz? Oda inkább azt az ssd-t, hdd-t tedd, ahova szánod a win-t, és a gyorsindító menüből válaszd a telepítési adathordozót.

Elvileg akkor kész lehet már a telepítésed. Elég lehet, ha ilyenkor a bios-ban beállítod azt a meghajtót, amin a win van. (Bár cd-ről csak gombnyomásra szokott indulni a telepítő.)

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70254) zsolóka


zsolóka
csendes tag

HDD-n van a win7 és SSD-n a linux, de azt akár kihúzom a SATA-ját akár nem, ugyanez van

(#70255) zsolóka


zsolóka
csendes tag

Ha visszaállítom a setup-ban hpgy a HDD-ről boot-oljon, akkor látszólag elindul a win7, majd sötét képernyőn csak az egér kurzor marad. Ilyenkor már a HDD led-je alig villan, ami szerintem "passzivitást" jelent..Szóval nem csinál semmit már ilyenkor....

(#70256) Csupingo válasza zsolóka (#70255) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy tedd HDD-re a boot-ot, hogy az SSD-t nem húzod le. Talán arra is kerültek indító file-ok. Ha nem jön össze, akkor kezd újra a telepítést úgy ahogy írtam és mindent húzzál le, csak az maradjon, amire a win-t szánod.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70257) Doky586 válasza zsolóka (#70255) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De a telepítés előtt kellett volna ezeket megtenned. (nem utólag)
- lehúzod a linuxot
- a hdd-t adod meg elsődleges bootnak a biosban
- restartkor F12-vel választod ki hogy a DVD-ről bootoljon.

(#70258) draco31


draco31
veterán

Hello!
Adott egy régebbi laptop, HP NC4400. 3Gb RAM, T7400, és Intel GMA 950, a HDD méretére nem emlékszem.
Most még XP fut rajta, a Win 10-hez szerintem gyenge lenne már. Viszont a 7-esnek simán kellene mennie. A kérdésem viszont az, hogy hogy bírná a netes játékokat HTML5 alatt? Most nehezen döcögnek, de van ami nem is megy.
Hozna a váltás javulást?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#70259) Armagedown válasza draco31 (#70258) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem valószínű, hogy javulást tapasztalnál, de ki lehet próbálni.
Ssdvel pedig ki lehetne próbálni a 10et is, bár lehet, hogy volnának driveres problémák, az is csak próba után berül ki.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#70260) draco31 válasza Armagedown (#70259) üzenetére


draco31
veterán

Arra gondoltam, hogy XP esetén pl. már nincsenek frissítések a böngészőkhöz, de 7-esnél még vannak, és hátha így még működne.
pl. a Facebook-nál is valami dolgot változtattak, így már az XP nem tudja kezelni.
Idős ismerősömé ez a laptop, és linuxot ajánlottak, de azt már macerásabb lenne tanulni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#70261) Csupingo válasza draco31 (#70260) üzenetére


Csupingo
veterán

Ebben igazad van. A legtöbb böngészőnek már nem jelenik meg friss változata XP-hez, ezért sok oldalt hibásan, hiányosan jelenít meg. Ebből a szempontból jobb lenne a win7, ott még nincs ilyen gond.
Persze döcöghet a böngészés a viszonylag gyenge cpu miatt is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#70262) Lordus válasza draco31 (#70258) üzenetére


Lordus
senior tag

nalam 2 'hasonlo' laptop van. egyik c2d 2ghz, masik 2.4ghz
annyi, hogy nem intel, hanem nvidia vga. egyiken w7, masikon w10 van. mindketto mukodik.
ssd-t felejtsd el, a bios fel sem ismeri...
teszteld le, sztem meg akar a w10 is jo lehet, bar en is a w7et preferalom!

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#70263) Zoz válasza Lordus (#70262) üzenetére


Zoz
őstag

"ssd-t felejtsd el, a bios fel sem ismeri..."
Ez így kijelentve marhaság. Előfordulhat olyan BIOS-SSD együttállás ami valóban nem megy, de nem általános. Rengeteg C2D gépbe raktam már SSD-t, sőt még régebbiekbe is. (Egyszer még egy Pentium 3-asba is, SATA-IDE átalakítóval.)

(#70264) I02S3F válasza draco31 (#70260) üzenetére


I02S3F
őstag

Érzem, hogy nem ez lesz a megoldás, de leírom, hogy van windowsra hajazó Linux is (Zorin), de ezen a gépen a 7-nek bőven el kell tudnia futni!

(#70265) Lordus válasza Zoz (#70263) üzenetére


Lordus
senior tag

de ez laptop, és saját tapasztalat. a c2d asztali dell gépek felismerik, a laptopok viszont nem...
bár igazad van abban, hogy hp-m soha nem volt, tehát lehetséges. ki kell próbálni.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#70266) draco31 válasza Lordus (#70265) üzenetére


draco31
veterán

HP egy külön állatfaj :D Azt hiszem annál van az, hogy egyes típusoknál még a RAM is meg van szabva, hogy melyiket kezeli, és melyiket nem. Illetve a WiFi kártyának is van valami, azt sem lehet bármit belerakni ha jól emlékszem.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#70267) Zoz válasza Lordus (#70265) üzenetére


Zoz
őstag

Az említett rengeteg gép között több tucatnyi laptop is volt. Egy Samsungra emlékszem, ahol keresni kellett egy régebbi SATA2-es darabot, mert csak azzal ment.

(#70268) Lordus válasza Zoz (#70267) üzenetére


Lordus
senior tag

Sajnos nekem a Dell Latitude D830-asom sem toshiba, sem kingston ssd-t nem látta.
Érdekes, mert kb. 14 éves, egy extra darab (mindenből a maximum van benne, ips kijelző, stb...) de sajnos az ssd-t nem látja a bios.
Win 10 meg fut rajta mint állat(csak kipróbálás céljából telepítettem, utálom)...

ddraco31: ramoknál szokott ez így lenni, főleg, ha maximalizálni akarod. Dellnél bizonyos esetekben 667-es helyett simán elfogad 800-as ddr2 ramokat is. máskor egy márkát nem szeret. harmadjára akár többet is be lehet rakni, mint a hivatalos, egy-egy speciális ram esetén... :F

[ Szerkesztve ]

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#70269) Doky586 válasza Lordus (#70268) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kösz az infót.
Kerülni fogom mind a HP-t mind a Dell-t.. :(((

[ Szerkesztve ]

(#70270) Lordus válasza Doky586 (#70269) üzenetére


Lordus
senior tag

nem épp a dell kerülése volt a célom... én csak dell gépekkel dolgozom, több, mint 10 éve.
még nem volt meghibásodás, pontosabban 1 laptop tápja halt be...
tehát azért nem jó következtetést vontál le abból, amit írtam.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#70271) Zoz válasza Lordus (#70268) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem egy 2006-os Thinkpad X60-asban (még nem is Core2 csak Core Duo) simán megy bármilyen, volt már benne többféle Kingston, Intel, Samsung. Most éppen egy Hynix M2/Sata van benne 2.5" Sata átalakítóval. (Mindig a maradék SSD-t kapja meg az öreg gép :) )

[ Szerkesztve ]

(#70272) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Tett valaki fel mostanában frissen Win7-et? Az érdekelne, hogy az auto frissítések még mindig jól működnek e, pl. megtalál e minden frissítést és full végig is frissíti magát a legutóbbi frissítésig?

THX!

(#70273) sajby válasza SunMount3r (#70272) üzenetére


sajby
senior tag

Szerintem igen, fel is cseszett,mennyit szüttyögött :D

(#70274) Zoz válasza SunMount3r (#70272) üzenetére


Zoz
őstag

Ahogy már többször le lett írva:
Elsőnek kézzel felteszed ezeket:
KB4490628 Servicing Stack Update March 2019
KB3172605 July 2016 Rollup
KB4474419 Support for SHA-2 code signatures
KB4534310 2020-01 Monthly Rollup
Aztán mehet a Windows Update a maradék leszedésére.

(#70275) winhate válasza Zoz (#70274) üzenetére


winhate
őstag

Megathx műxik !

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#70276) Zoz


Zoz
őstag

Na ezt még én se hittem, hogy sikerülni fog :)
i5 10500, ASRock H470M-ITX/ac, Win7...

Ha valaki hasonló őrültséget akarna elkövetni, a Win-Raid Forum-on érdemes körbenéznie driver hackelés ügyében.

(#70277) zoo8800 válasza Zoz (#70276) üzenetére


zoo8800
veterán

Tetszik :C

rip and tear, until it is done

(#70278) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Megy a Win7 szépen, még a nem támogatott CPU is, naná :))

(#70279) Armagedown válasza _DiEGO_ (#70278) üzenetére


Armagedown
őstag

Ezzel csak az a baj, hogy hiányoznak a Windows 7ből a Ryzen optimalizációk, emiatt marad benne kihasználatlan teljesítmény, érdemes volna néhány benchmarkot lefuttatnod Windows 7en és 10en is, akkor kiderülne, hogy melyik a gyorsabb.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#70280) MutantZombie


MutantZombie
tag

Hellósztok!
Egy olyan probléma jelentkezett (Win 7 Ultimate SP1), hogy valamiért nem tud csatlakozni a net-re, alap indításnál.
Csökkentett módban gond nélkül - most is onnan írok -, de a normál indításnál nem.
A gépen nem történt sem hardveres sem szoftveres változás (talán csak annyi, hogy az avg vírusírtó napi frissítése át lett állítva manuálisra, remélem nem az kapcsol ki ezért valamit), ezt leszámítva a működő és a nem működő üzemmód közt nincs változás.

Hogy lehet esetleg orvosolni a problémát?

Van router, de azt a többi gép látja, az enyém normál indításnál nem, csökkentettben igen.

A rendszer az alábbit üzeni, ha a hálózatot tesztelem:

"Úgy tűnik, a számítógép beállításai megfelelőek, de az eszköz vagy erőforrás (DNS-kiszolgáló) nem válaszol
Forduljon a hálózat rendszergazdájához vagy internetszolgáltatójához. Kész "

"A Windows nem tud kommunikálni a következő eszközzel vagy erőforrással: (DNS-kiszolgáló). Előfordulhat, hogy az elérni kívánt számítógép vagy szolgáltatás átmenetileg nem elérhető."

Mivel az internetszolgáltatás a többi gépen működik, így annak az elérhetetlensége kiesik.

A felhasználón kívül hol a hiba és hogyan orvosolható?

A hálókártya - ha esetleg számít: Realtek PCIe GBE Family Controller

Ha válaszolsz a kérdésemre vagy segítesz bármiben, akkor köszönöm!

(#70281) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Adott egy laptop, amin Windows 7 fut, és el lesz adva. Mindenféle személyes dolgot le szeretnék törölni róla, ha megoldhjató, a Windowst is. Windows 10-nél van lehetőség gyári beállítások visszaállítására, ami minden saját fájlt letöröl. Itt nem találtam ilyet, vagyis van visszaállítás, de rendszerlemez kell hozzá. Anélkül nem lehet megoldani gyorsan valahogy?

(#70282) Doky586 válasza RAiN91 (#70281) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#70283) King Unique válasza RAiN91 (#70281) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy fórumtag blogbejegyzésében leírtakat, + a másik Windows topikjában is már volt szó erről.

(#70284) RAiN91 válasza King Unique (#70283) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm, de úgy nem tudom formázni a meghajtót Windows alól, mert ugyanazon a meghajtón van a Windows is. A másik poszt pedig Windows 10-re érvényes, sajnos itt nem találtam olyan opciót.

(#70285) King Unique válasza RAiN91 (#70284) üzenetére


King Unique
titán

Ha ez nem egy W7-tel gyárilag előtelepített laptop, nincsen gyári recovery partíció és pl. ilyen / ilyen factory reset lehetőség, akkor a linkelt blogbejegyzésben le van írva, hogy W7 esetén adott pl. az újratelepítés - az is részleges felülírást okoz - , majd utána az újratelepített Windows alól a szabad terület törlése/felülírása a meghajtón pl. a cipher /w:c paranccsal.
Másik lehetőség kiírni pendrive-ra a W7/10 telepítőt / HBCD PE WinPE rendszert és arról bootolva formázni a lassú/teljes módszerrel, ennyi.

Meg ugye ezeket is akkor, ha HDD-ről van szó, mert SSD esetén feleslegesek, ott mehet a teljes lemezterületen futtatott manuális TRIM, vagy a standard Secure Erase, amik jóval hamarabb megvannak.

[ Szerkesztve ]

(#70286) RAiN91 válasza King Unique (#70285) üzenetére


RAiN91
őstag

Köszönöm. Nem gyári windows telepítés, és HDD. Marad akkor az újratelepítés, ezt csak azért akartam elkerülni, mert nem akartam vacakolni vele. USB-re telepítőt csinálni majd, újratelepíteni, gondoltam létezik hasonló egyszerű megoldás mint Win 10-en a helyreállítás / visszaállítás.

(#70287) King Unique válasza RAiN91 (#70286) üzenetére


King Unique
titán

Ez esetben újratelepíteni is felesleges, mivel ha gyárilag nem adtak a laptophoz Windowst, akkor nyilván eladni sem kell azzal telepítve. Vagyis elég csak bebootolni a W7 telepítőről, Shift + F10-zel parancssort nyitni és mehet a DiskPart clean all, vagy a lassú formázás, ennyi.

(#70288) zolee001 válasza RAiN91 (#70286) üzenetére


zolee001
őstag

Csinálsz uj usert (Admin jogosultsággal),belépsz vele majd a régi user profilokat kompletten törlöd
Nem az NSA vagy a CIA lesz az uj tulaj aki a törölt adatokat fogja vizslatni

(#70289) Lordus válasza RAiN91 (#70286) üzenetére


Lordus
senior tag

azert egy w7 telepites nem tobb 20 percnel. az uj tulaj majd frissiti / beallitja maganak.

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#70290) Jarod1


Jarod1
addikt

Sziasztok ! Adott 1 lenovo laptop és a kijelző HDMI re ki van tolva 24 colosra,
Hangszoró nincs a monitorban csak jack aljzat amiről kivezetem egy JBL Flip4 re a hangot

Meg lehet az odani valahogy hogy amikor kikapcsolja a kijelzőt energiatakarékosság miatt , a hang az maradjon kitolva a Hdmi-n?

(#70291) RAiN91 válasza Lordus (#70289) üzenetére


RAiN91
őstag

A telepítés nem, de pendrivera lassan csinálja a telepítőt nekem.

(#70292) Doky586 válasza RAiN91 (#70291) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Lassúúú pendriveoknál ki kell várni azt a 10percet amíg rámásolodnak a fileok.. :(((

(#70293) RAiN91 válasza Doky586 (#70292) üzenetére


RAiN91
őstag

Akkor az enyém nagyon lassú, több mint fél órás művelet :) De lényeg a lényeg, ez a megoldás lett, mert itt nincs egyszerűbb, gyorsabb megoldás esetemben :) Köszönöm a válaszokat.

(#70294) RR-13


RR-13
őstag

A kérdésem:
Hogyan lehet kikapcsolni a monitor automatikus észlelését a Windows 7 rendszerben? (NVIDIA GPU van a gépben)

Valaki esetleg oldotta már meg azt, hogy a Transient multimon Manager (TMM) letiltható legyen a Win7-ben annak ellenére, hogy nincs benne? Hogyan lehet ezt megoldani?

Ez hiányzik a Win7-ből, ezért nem tudom tiltani.
Tv bekapcsoláskor, HDMI-n összekötve a PC-vel, állandóan elveszi a PC monitor képét egy pillanatra, majd visszaadja, elég idegesítő. :U
Köszönöm. :K

[ Szerkesztve ]

(#70295) simpley válasza RR-13 (#70294) üzenetére


simpley
őstag

"Tv bekapcsoláskor, HDMI-n összekötve a PC-vel, állandóan elveszi a PC monitor képét egy pillanatra, majd visszaadja, elég idegesítő."
Ha csak egy pillanatra veszi el, miért is idegesítő? :U Vagy egy-egy pillanatokra törénik folyamatosan tehát nem csak akkor ha felcsatizod?

signed by simpley.

(#70296) simpley


simpley
őstag

Kb 4-5 éve nem használtam Windows 7-et, de most már kezd elegem lenni abból, hogy egy-egy Win10 frissítés úgy haza tudja vágni a rendszert, hogy használhatatlanná válik. Ja, és elvitt már egy mindössze FÉL éves SSD-t is. Kaspersky előfizetésem van, kockázatos-e a rendszer használata ill lehet-e tudni, hogy meddig várható még a böngészők támogatása?

signed by simpley.

(#70297) RR-13 válasza simpley (#70295) üzenetére


RR-13
őstag

Igen, naponta 2x random, amikor a tévé úgy gondolja háttér folyamatot végez a connect boxban, és akkor áramot vesz fel, és megszakad a kapcsolat a HDMI portokon, addig elmegy a monitoron is a kép, mert úgy érzékeli, hogy kihúztam a HDMI-.ből a tévét.., és ilyenkor újra rendezi a monitorlistát, majd vissza... :(((

(#70298) Jarod1 válasza simpley (#70296) üzenetére


Jarod1
addikt

Eszembe nem ju win10 re frissíteni,
Szépen muzsikál rajta a win7 problémamentesen, Kasperskyt használok én is. Crome automata frissítés. 6 éves win7.zsíratom

(#70299) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok!

Van egy Windows 7-es notebookom, a bejelentkezőképernyőnél (ahol kiválasztanám, melyik felhasználóval lépnék be) lefagy, még csökkentett módban is. Van valami tippetek, mivel lehet baj? :R BIOS-ból futtattam ilyen-olyan diagnosztikákat, az nem írt semmit.

Meizu MX3 32GB

(#70300) Jarod1 válasza kutkut (#70299) üzenetére


Jarod1
addikt

Mindegyik felhasználóval lefagy? Bootolj pendriveról v dvdről és nézz hdd állapotot, vagy ssd van?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.