Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1) FordPrefect


FordPrefect
csendes tag

Üdv!

A gond a következő lenne: vettem egy 265 Megás SEITEC USB 2.0-ás pendrive-ot. XP van a gépemen SP1+SP2-vel. Szóval pendrive rádug: XP felismeri, telepíti, működik 2.0-ásként. Másnap: megint rádug. A pendrive-on a LED fel sem villan, az XP nem ''érzi'', hogy rádugtam. Újraindít: megint rádug. XP felismeri. Elkezdek rá másolni, 2 sec után gép újraindul(!), bebootol -> ''a windows súlyos rendszerhiba után áll helyre...''. Megint rádug, most rendesen működik. És ez így megy tovább...

Valakinek ötlete

Viszlát! És kösz a halakat!

(#2) Nemgéza


Nemgéza
csendes tag

Nem pörög túlságosan ez a fórum, de azért megpróbálkozom én is...

64 Megás pendrivot (Chello-s, órába épített típus) véletlenül a gépbe csatlakoztatva hagytam, amikor az Xp-t instaláltam újból. Nem is figyeltem, hogy mire csak okézgattam a telepítéskor. Akkor sikerült a pendrivot 47 megára (nem tudom miért pont annyira) formatálnom. Azóta nem tudom 64-re visszaállítani. Az xp formatáláskor csak 47 megát kínál fel, próbálkoztam még vagy 2-3 progival, de semmivel nem sikerült. Talán tud valaki segíteni...

Kösz

(#3) Neo Cool


Neo Cool
csendes tag

Lehet, hogy ez ilyen mert nem mindenik pendrive-nal lehet elerni azt a mem kapacitast, mint amit ir rajta:))

Cool

(#4) Flashy válasza Nemgéza (#2) üzenetére


Flashy
veterán

próbáld a saját progijával ha adtak hozzá. enyém csak sima pendrive, de a manual azt ajánlja hogy ha lehet, mindig a saját progival formázzuk. bár nem igazán tudom miért. esetleg drivert telepíts hozzá ha van.

(#5) Gabcsika


Gabcsika
tag

Nnna.

Valóban, csatlakozom az előttem szólóhoz: MINDIG a hozzáadott szoftverrel csináljunk MINDENT! Ha ilyen nincs, akkor a net-en keressünk hozzá, de NE, hangsúlyozom NE a WinFos-saé csináljuk a dolgokat. Formázást meg VÉGKÉPP NE! Mert lehet, hogy jó lesz, de nem biztos. Ilyen dologban viszont nem szabad, csak biztosra menni!

Nekem számos kis elektronyikus kütyüm van, és mindet a hozzápasszolt drive-rel, stb. használtam, ill. formáztam (pendrive, mp3-as pendrive, fényképezőgép-update, kártya-formázás, winchester formázása, stb.).

Szerintem keress rá a neten, próbálj meg driver-t, stb. találni + keress rá másra, akinek ilyen van a birtokában + írj a cégnek mail-t, esetleg a magyarországi disztribútornak (ha egyáltalán van ilyen), kérj meg egy szám. gépest (hardverest), hogy segítsen, ilyenek...

Freedom, Nature, Love & Music

(#6) bighed


bighed
csendes tag

Hi!

Nekem is van egy 512-es MP3 player(digitball 387)...
A bajom az vele hogy nem 512 fér rá hanem csak 495MB... De ez már csak apróság, nagyvonalú vagyok... :)
Szoftvert nem adtak hozzá!

Ami jobban bosszant, hogy USB 2.0 elvileg és hát mégsem az...
350kbyte/sec az írás és 900-1000kbyte/sec az olvasási sebesség.

Ez meg miért ennyi? Szemben az USB 2.0 Hi-Spped 480 Mbit/sec-es sebességével? :F

THX a helpet előre is!

(#7) neduddki válasza bighed (#6) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A gep usbje besztos hogy usb2 -re van belove??? mert eszt az 1.1 szoktkahozni..
AMugy a talentem sp1-val 8MB kornyeken olvasott, az sp2 utan erdeke smodon felmaszott 15 kornyekere /tc szeritne/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8) Gabcsika válasza bighed (#6) üzenetére


Gabcsika
tag

Okok:

1. Az alaplapcsidon tekered át az USB-kompatibit 2.0-ara (ha van ilyen opciód), azaz előbb valóban az ''alapoknál kell kezdeni'' :)

2. Nincs jól felismerve a cula (bár akkor val.szeg nem is működne), csekkold a Start - Vezzencspult - Rencer - Hárdver - Ászközkézélő helyen, hogy van-e néked USB gyökérhub, ill. az Univerzumot irányító állomásvezér (lép e2-re, sakk!) lőd. Meg köll jelönnie egy USB-háttértár nevű szutyoknak ottan.

3. Az én möpöhármam is 512-es, és a hozzája adoptált progival formázva tökéletösen műxik. (Neköd ajánlom a netön, hogy a digitball-ra keress rá, official site-ot vagy azfélit keress + fórumokba firkálj)

4. a THX pedig egy minőségszabvány a házimozik rendszerében... :D

Freedom, Nature, Love & Music

(#9) Nemgéza


Nemgéza
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat.
Neo: A helyzet az, hogy biztosan tudja (tudta) a 64 megát, vagy majdnem annyit, mert a kis bakim előtt használtam a melómhoz kb annyival.
Flashy: Ezen a kütyün nincs semmi ami gyártóra vagy típusra utal. Az persze rajta van, hogy chello, meg hogy vízálló, meg az, hogy usb storage drive, de semmi amivel be lehetne azonosítani.
Nem adom fel, keresgetek még tovább, de ha tud valaki konkrét letöltést, vagy valami más tippet, akkor ne tartsa vissza magát...

Nemgéza

[Szerkesztve]

(#10) Flashy válasza Nemgéza (#9) üzenetére


Flashy
veterán

kéne valami progi ami megtudja mondani az eszköz vendor meg product ID-jét. abból ki lehet deríteni a gyártót. (Linux kernel detektáláskor megmondja)

(#11) bighed válasza neduddki (#7) üzenetére


bighed
csendes tag

Hi!

Tutira arra van belőve, a Windows is azt mondja...
BIOS-ban megnéztem, és ott is be van kapcsolva...
Az alaplapom ABIT KV7.

A vicc az, hogy más gépeken is ugyanennyi az olvasás/írás sebessége. Az meg egy Asus A7N8X volt.

(#12) bighed válasza Gabcsika (#8) üzenetére


bighed
csendes tag

1. ready
2. stimmel
3. nem találok progit hozzá, amúgy FAT-ra van formázva... A használati utasításban azt írja hogy Windowsban formázzam...
4. no comment :D de igazad van... ;)

Nem tudtok vmi progit amivel USB sebességet lehet mérni? Total commanderrel elég szenvedés...

Ja ami még eszembe jutott! Windows Media Player 10-el amikor MP3-akat nyomtam kütyüre, akkor olyan 600-700k/sec volt az írás tehát 2x annyi mint TC-ben... Na erre varjatok gombot :D

A 495 MB nem azért van amúgy, mert ha formázol vmit akkor kevesebb lesz a hely rajta? Mint pl. a winyók estében is... Bár ez egy flash memo, ezé nehezen tudom elhinni, de mégis megkérdem... :D

Köszi a válaszokat!

(#13) Nemgéza


Nemgéza
csendes tag

Egy nagyon kezdő kérdés: A Total Commanderben lehet formatalni? Most valahogy az a meggyőződésem, hogy azzal meg lehetne oldani...

Miközben keresgéltem kipróbáltam egy GetData Back nevű programot, ami látja a 64 megát, aminek van egy 48 megás FAT32-es particiója. Szóval ott van a kis drágaszág, csak elő kellene hozni.

(#14) bighed válasza Nemgéza (#13) üzenetére


bighed
csendes tag

Nem lehet, illetve ő is a Winfos formatálását hívja meg... És FAT! Nem FAT32...
De ma néztem amúgy egy másik MP3 playert egy 128-ast és azon is csak 122 MB volt a szabad hely... úgy látszik a formatálás miatt kevesebb adat fér egy pendrive-ra, mint ami rá van írva... :Y, akárcsak a winyóknál...

(#15) Flashy válasza bighed (#12) üzenetére


Flashy
veterán

hdtach tud bármilyen tároló sebességet mérni, usb-s háttértárat is

(#16) Nemgéza


Nemgéza
csendes tag

Mutasson már valaki egy pr.-t amivel lehet pendrive-t particionálni, formázni. Kezdek reményveszett lenni.

Köszönném...

(#17) Nemgéza


Nemgéza
csendes tag

Így sem olyan rossz, de igazából reményvesztett-et akartam írni.

(#18) Szeke válasza bighed (#14) üzenetére


Szeke
senior tag

Nem csak a formatálás miatt, hanem mert gondolom a pendriveoknál is az 1000-et használják váltószámnak az 1024 helyett....

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#19) Vektor


Vektor
csendes tag

HI!

nekem is az a gyanúm, hogy 1024-el való osztás miatt veszhet el a tényleges méret.
Valahol olvastam, hogy ezek FAT16-ra vannak formázva, de erre csak foltokban emlékszem valahonnan.

USB 2.0
Nos, nekem ezzel az a szomorú tapasztalatom, hogy ha még 2.0-ás is az alaplap, még akkor se tudja ezt a sebességet. Sok kollégának van 2.0 kütyüje (pendrive, camera stb.) és egyik se megy a 3000 kbit/s sebességgel, csak 1000 körülivel. A megoldást egy PCI usb 2.0 kártya beszerzése jelentheti. Ez elég dühítő, mert nekem is 8 USB csatlakozómvan az abit IS7 alaplapomon, és egyik se kezeli 2.0-nak a pendrive-omat :( kártyát még nem szereztem be, de lehet hogy sor fog rá kerülni...
egyébként nekem az xp először a pendrive-omat se ismerte fel. Egy formázás után örültem, hogy 1.1-nek felismerte. 2.0-ás kalibrálással már meg sem próbálkoztam.

Sok gyártó amúgy megtévesztésből 2.0-át tűntet fel a pendrive-on, amievl arra utalnak hogy usb 2.0 kompatibilis! Vagyis 2.0-ás usb port IS felismer, de ezt a sebességet NEM tudja...
A FULL-SPEED az USB 1.1
A HI-SPEED az USB 2.0
sok pendrive-on fel van tűntetve ez is.. (az enyémen hi speed van)

(#20) bighed válasza Vektor (#19) üzenetére


bighed
csendes tag

Hi!

Mélyen egyetértek azokkal a dolgokkal amit írtál, sajnos nekem is ez a tapasztalatom...
Ez az alaplap dolog viszont ULTRA GÁZ!:O
Szóval így átvágni embereket az kicsit dúrva....
Simán 1.1 az összes USB sztem...
Nemtom mit szólna ha mondjuk adnék neki egy USB rackes winyócskát... Talán az bírná a 2.0-t...

Na mind1 jobb ha beletörődünk a dologba, bár simán reklamálni lehetne ezért a világon :))

(#21) ifsnow!


ifsnow!
csendes tag

Telstar 256MBos MP3 lejátszó és csak 249et lát. Winnel formáztam.
Tud-e vki hozzá vmi formázó szoftvert? THX

örökké fogok élni! eddig sikerült... :)

(#22) ifsnow!


ifsnow!
csendes tag

Légyszi segítsetek fontos lenne egy ilyen progi(usb-s mp3 lejátszó formázása FLASH DRIVE)

örökké fogok élni! eddig sikerült... :)

(#23) bighed válasza ifsnow! (#22) üzenetére


bighed
csendes tag

Már kiokoskodtuk, hogy mi miatt ''lát'' kevesebbet a kütyü...

Az atyaúristen formázóprogijával is formázhatsz, nem lesz több...

:(

(#24) Flashy válasza ifsnow! (#21) üzenetére


Flashy
veterán

ez teljesen normális, mindegyik ilyen. részben a 1000-1024 váltószám miatt, részben mert a 256M nem a pontos kapacitása, pendriveok is eltérnek valamennyit.

(#25) roland.illes


roland.illes
csendes tag

Én 16,000-ért vettem egy kingston 512 data traveller II plust, átlag 14 megabájttal ír-olvas

(#26) bighed válasza roland.illes (#25) üzenetére


bighed
csendes tag

Hmmm...

Na az nagyon nem rossz... :))

És milyen aalplappal nyomulsz? Vagy bármelyik gépen ennyit teljesít?
Az alaplapi USB-re dugtad rá?

Mer ezek szerint ilyet kell venni :D

(#27) sulzpapa


sulzpapa
csendes tag

Szasztok Srácok !
Nekem olyan gondom lenne, hogy az Xp nem ismeri fel a Kingston pendrive-ot.
Az eset az után történt, hogy lecsökkentettem az Xp rendszervisszaállítási méretét
4 %-ra. Azóta semmiféle USB drive-ot nem ismer fel. Vettem kártya olvasót azt sem ismeri meg csak 3 mp-ig utána semmi.

Sulzpapa

(#28) htibor válasza sulzpapa (#27) üzenetére


htibor
tag

USB sebesség probléma:

Mivel néztétek hogy USB 1.1 környékén megy a sebesség??
Ha Total Commanderrel, akkor javaslat:
Beállítások/Másol almenü és ott középen van egy olyan vmi, hogy:
Kompatibilis módba való másolás vagy hasonló: ide írjátok be azt a meghajtó betűjelet, amit a pendrive szokott használni. És láss csodát másoláskor...

(Nálam a pendrivera való íráskor volt probléma, hogy elkezdte 900 Kval és szép lassan közelített floppy sebesség felé...)
Most meg elkezdi 5-6 Mbyte/sec-el és tartja a sebességet szépen...

http://htibor.freeweb.hu(Járműfotók Volán autóbuszokról)

(#29) bighed


bighed
csendes tag

Hát nekem nem segített. :((
8-900K ugyanúgy...
MP3 player.. Digitfab 56121MB elvileg USB2, de mégsem megy.

(#30) Surda


Surda
tag

Nekem is volt ilyen gondom, hogy a benti gépemen az USB 2.0 pendrive USB 1 sebességgel ment. Aztán egyszer meguntam, benéztem az eszközkezelőbe, volt egy kérdőjeles eszköz, feltelepíttettem Winnel automatice a driverét, és azóta megy 10 megával.

ON:

A gondom viszont most az, hogy idegesít, hogy ahányszor bedugom a pendriveot, feljön az ablak hogy Új kötet vagy mi, és mit akarok csinálni vele, meg megnyitja a főkönyvtárat egy ablakban. Hiába kapcsolom ki az auto notificationt, legközelebbi csatlakozáskor megint be lesz kapcsolva. Hogy lehet végleg kikapcsolni? Kalapács és hasonló módszerek nem érdekelnek (egyelőre) :)

MOD: Most látom, hogy a másik gondomra már írtak itt megfejtést...

[Szerkesztve]

A garancia meg... ha a címke meg...

(#31) Surda


Surda
tag

egy up (a vérnyomásomra is :) )

A garancia meg... ha a címke meg...

(#32) Surda


Surda
tag

Hát mindenki ennyire kedveli az automatikus inzerciónotifikációt?

A garancia meg... ha a címke meg...

(#33) Surda


Surda
tag

up...

A garancia meg... ha a címke meg...

(#34) tr00p3r


tr00p3r
őstag

sztok,

egy kedves ismerősöm vett az apjának egy 1GB-os Lexar Secure USB 2.0 Pendrive-ot. Bővebben: link
az apja gépén WinME van és elvileg nem kell hozzá driver. ahogy bedugja az USB-portra a Win egyből zörög neki, hogy a következő file hiányzik ''MFC42U.dll''. sajnos emiatt nem is működik a pendrive. tudtok erre valami megoldást? mi ez a .dll?

előre is köszi,
tr00p3r

PS: ha ezt a .dll leszedem valahonnan és bemásolom a Win könyvtárba ahol a többi is feltalálható az OK?

[Szerkesztve]

(#35) tr00p3r válasza tr00p3r (#34) üzenetére


tr00p3r
őstag

up

(#36) tr00p3r válasza tr00p3r (#35) üzenetére


tr00p3r
őstag

fel

(#37) TéKrys válasza tr00p3r (#34) üzenetére


TéKrys
senior tag

Elvileg nem kell driver, gyakorlatilag pedig egy próbát megér. Nem veszítesz vele semmit.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#38) tr00p3r válasza TéKrys (#37) üzenetére


tr00p3r
őstag

de nincs hozzá driver. ez az hogy elvileg nincs, mert nem kell.

(#39) TéKrys válasza tr00p3r (#38) üzenetére


TéKrys
senior tag

Egy msáik gépről megpróbálhatod leszedni. A windows\system könyvtárban kell lennie. Legalábbis nálam ott van. Vagy megpróbálhatod a telepítőCDről frissíteni a windowst.

http://www.hackthat.net/df/ddos/13300/index.html - egy jó kis oldal, nem kell félni tőle :D

(#40) An_drew


An_drew
csendes tag

Vááá! Nekem is hasonló gondom van:

Alaplap Abit BE7-Raid (USB 2.0)
XP Prof SP2
És nem megy 2.0-ban egyetlenegy pendrive sem, felismeri királyul, de csak 600Kbytal másol rá. Amúgy az eszközkezelőben megjelenik szépen hogy Intel 2.0 USB állomásvezérlő, és más eszközök mennek is.
Csak ez a mass storage device megy 1.1-ben.
A furcsa az, hogy amíg WinME volt fent addig ment a 2.0!
A pendrive biztos hogy 2.0-ás mert máshol 3megát is húz rá másodpercenként.
Szóval nem értem.
Nincs valami driver amit feltehetnék?
Már amúgy mindent megpróbáltam, feltettem a legújabb alaplapi/intel chipset drivert is, de semmi.

(#41) mbit


mbit
tag

nekem az a gondom a pendrive-ommal, hogy ha sok kis méretű file-t akarok rátenni, akkor borzalmasan lassan másol!
Egy floppy-, cd-, sőt még a winyónál is megérte, mert a fejnek minden file bejegyzésénél ki kell menni szélre írni és a mechanika miatt lassú. De egy pendrive teljesen elektronikus, ott mire kell várni?

RGB voltam

(#42) I_Am válasza mbit (#41) üzenetére


I_Am
veterán

Arra, hogy nincs buffer és a vinyonak ahogyan leírtad dolgoznia kell.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#43) mbit válasza I_Am (#42) üzenetére


mbit
tag

ha a winyón múlna akkor 10x olyan gyorsan kéne másolnia,mert a pendrive a lassú, amikor ezer 5 kB.os filet írok rá.

RGB voltam

(#44) KisFaz


KisFaz
csendes tag

Szevasztok!
Ötlet kéne, hogyan lehet tönkrevági a PenDriveomat, mert nem veszik vissza. Egyébként nekem is az a probláémám, hogy nagyon lassú, de másik Pen viszont veszett gyors. A boltban nem veszik vissza, ezért kéne valahogy elb...ni.
Remélem tud valaki segíteni.

(#45) bighed válasza KisFaz (#44) üzenetére


bighed
csendes tag

H3h3 :)

Mennyi tápfesz is kell neki? Egy kicsit többet adsz neki hátha nem köszöni meg... :)
Vagy formázás közben lehúzod, vhogy így sztem...

(#46) An_drew


An_drew
csendes tag

nahh nekem van van annyi fejlemeny, hogy alaplapon bios-t frissitettem a legujabbra, es meg ezutan sem megy a pendriveom usb 2.0-ba.... :((
Bar mar mikor lefele masolok rola akkor 3megat mozgat masodpercenkent, de mikor ra masolok akkor csak 600kbyte/sec
most akkor mivan?

(#47) bighed válasza An_drew (#46) üzenetére


bighed
csendes tag

Ne panaszkodj :)

Nekem csak 700-800k/sec lefele

(#48) Szeke


Szeke
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan gondom, hogy nem ismeri fel a notebookom a pendriveot. Pedig win2000 van rajta, aminek ismernie kellene ugyebár. Éppen ezért nincs is külön driver hozzá sehol sem (pedig keresem :(( ). A konfig P1-es, PCMCIA USB 2.0 adapteren keresztül szeretném használni a pendriveot. De nincs hozzá driver :O

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#49) erdesz válasza tr00p3r (#34) üzenetére


erdesz
tag

Bővebben: link
Ha még aktuális

(#50) Szeke válasza Szeke (#48) üzenetére


Szeke
senior tag

Senki sem tudja, miért nem megy a pendrive win2000 alatt?? :O
Fene enné meg, kellene rajta gépelni, és így nem tudok :(

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#51) Szeke válasza Szeke (#50) üzenetére


Szeke
senior tag

Soha senkinek semmilyen gondja nem volt pendriveokkal win2000 alatt??
Ezt nem hiszem el :(

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#52) Szeke válasza Szeke (#51) üzenetére


Szeke
senior tag

Sikerült megoldanom, így beírom a megoldást:
Rájöttem, mit kér: ieuinit.inf. Ez a fájl kellett neki. Leszedtem netről, beadtam neki, és lám: lőn világosság!! :D Órák óta szenvedtem vele, és megvan...
Az, hogy miért pont ez kellett neki :F Az rejtély.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#53) nero1


nero1
csendes tag

Sziasztok!
Az mp3-as pendrive nem játsza le az mp3-as fájlokat, pendrive-ként rendesen működik ha bekapcsolom, és mp3-as file is van rajt azt írja ki, hogy no files present. A típusa SigmaTel MSCN USB, a neten találtam drivert, de hogyan kell feltelepíteni a pendrive-re, persze lehet,hogy nem is jót találtam. Ha valaki tud légyszi segítsen! Köszi:((

(#54) Flashy válasza nero1 (#53) üzenetére


Flashy
veterán

mivel formáztad? ha van olyan beépített funkciója hogy formázás (menüből vagy gomb kombinációval), próbáld azzal.

(#55) nero1


nero1
csendes tag

:DD

[Szerkesztve]

(#56) nero1 válasza Flashy (#54) üzenetére


nero1
csendes tag

Sajnos nem én formáztam, nem tudom mivel, hogyan formázták, eredetileg lenni kéne valami lejátszó programnak a pendrive-n? Köszi

(#57) Flashy válasza nero1 (#56) üzenetére


Flashy
veterán

a program nem a használható memóriában van, viszont ha számítógépre dugva esetleg más filerendszerre lett formázva akkor a beépített progija nem biztos hogy tudja olvasni. meg kéne próbálni a lejátszó beépített formázását ha tud ilyet.

(#58) gLes


gLes
őstag

Általában sima FAT-ot (FAT16) tudnak az MP3 lejáccót, próbáld arra formázni ha másképp nemmegy...:U

(#59) pitom


pitom
tag

Sziasztok A probléma: bedugom a drive-ot a gépbe (128MB 2.0 noname), kb 5 mp-re megjelenik a meghajtó betűjel, gyorsan rá is tudok menni, látom a tartalmat, ezután viszont eltűnik, mintha kihúztam volna, és semmi. Ezt eljátszottam már vagy 3 gépben, és mindenhol ugyanez történik, úgy gondolom, hogy kinyúlt a drive, jól gondolom? WinXP SP2-vel, alaplapi usb2.0 driver telepítve, minden ok.

[Szerkesztve]

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#60) funky


funky
tag

helo , pandire- ot akarok venni 512mb vagy 1gb meretben szeretnem a suliban hasznalni a diktofon reszet előadasokon ?! szerintetek menyire megfelelo erre a celra?

(#61) funky


funky
tag

up !

(#62) szállitó


szállitó
senior tag

Van egy érdekes problémám ha tudtok kérlek segitsetek.
Vettem egy Kingstone Datatravelt 8 Gb a környezetünkben és a boltban lévö gépeken probáltuk semmilyen baja nem volt (4gép) az én gépemen pedig nem müködik elvesziti a gép illetve csak olvasni tud rola irni nem tud rá vagy csak egy két fényképet esetleg. van még egy 256 os 1 gb 2gb os pen ünk és fényképezögép sd kártya illetve olvasó minden müködik de ez az egy pendrive nem
Mi lehet a gond???

(#63) szállitó válasza szállitó (#62) üzenetére


szállitó
senior tag

Valaki???

(#64) ANT válasza szállitó (#62) üzenetére


ANT
őstag

Amikor először dugtad a gépre, felismerte rendesen? Kiírta azt a sablon szöveget, hogy "...az eszköz készen áll a működésre..."? Esetleg próbáld újra formázni.
Szerk: még valami. Közvetlen alaplapi USB-re dugtad? Mert olyannal már találkoztam, hogy bővítőkártya portról, illetve USB hosszabbítóról nem igazán akart menni az eszköz.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#65) szállitó válasza ANT (#64) üzenetére


szállitó
senior tag

Igen felismerte. és alaplapi és hosszabitos csati is probáltam befelé olvas 16000 el ki semmi. probáltam ujratelepiten hogy eltávolitottam de az sem ment. mármint nem müködik továbbra sem. ma kaptam egy mailt szintén hasonló problémákkal küzdö forumtárstol, úgyhogy nem vagyok egyedül.

:F de miért nem ide irt miért privit küldött :F

[ Szerkesztve ]

(#66) raziel01


raziel01
veterán

Nyertem egy PQI i261 pendrive-ot.
Az normális, hogy az írás 1,7 MB/s?
Kevésnek találom. 1 GB-ot mire telepakol kb 7 perc.

(#67) szállitó válasza raziel01 (#66) üzenetére


szállitó
senior tag

müködik a USB 2.0 ? ha apró a holmi lassan irja ha nagy gyorsan.

(#68) raziel01 válasza szállitó (#67) üzenetére


raziel01
veterán

Azt hol tudom ellenőrizni?

(#69) szállitó válasza raziel01 (#68) üzenetére


szállitó
senior tag

ha új a géped akkor az van és valoszinüleg a bios ban de mivel nem tudom pontosan passz

Nekem egy régi gépem volt egy honapja cseréltem a régin nagyon lassu volt az usb az nem volt 2.0 as

sajnos a problémámra nem jött válasz elég kihalt ez a hely.... :(((

[ Szerkesztve ]

(#70) ANT válasza raziel01 (#68) üzenetére


ANT
őstag

Nem kell ellenőrizni, figyelmeztet a rendszer. Csatlakoztatásnál kiírja, hogy "az eszköz gyorsabb működésre is képes....".
Szerk: mármint ha csak USB 1.1 van.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#71) raziel01 válasza ANT (#70) üzenetére


raziel01
veterán

Ilyet nem ír ki.

(#72) ANT válasza raziel01 (#71) üzenetére


ANT
őstag

Akkor nem amiatt lassú a drive. Lehet, csak annyit tud. :F

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#73) raziel01 válasza ANT (#72) üzenetére


raziel01
veterán

Erre lennék én is kíváncsi, de a neten tesztek nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#74) Smoothy


Smoothy
tag

Sziasztok, olyan problémám lenne, hogy pqi pendrivom egyik pillanatról a másikra megzavarodott, hiába dugom be bármilyen gépre, felismeri de mikor beleakarok kattintani azt írja ki, hogy helyezze be a következő lemezt a meghajtóba??? mi lehet ez?? Nem tudom se formázni semmi, de gép mégis azt írja hogy eszköz megfelelően működik!

(#75) e00dgy


e00dgy
aktív tag

Üdv!

Tudnátok-e segíteni? A következő a gondom. Van egy Kingston 8 gigás pendriveom. Alapból Fat32 es a fájlrendszer rajta, de én Vista segítségével NTFS re formáztam. A gond ezze az , hogy a másolás a pendrive ra baromi lassú lett, de csak a saját gépemen. Más gépek villámgyorsak így is vele. Esetlegesen annyi lehet még alapból a gépek között a különbség, hogy nekem az USB frekvenciám 250 re van kapcsolva. Bízom benne, hogy más is tapasztalt hasonlót, és abban hogy már lett ilyen probléma megoldva.
Gépkonfig nem hinném, hogy számít, de azért itt van. (P35 ös alaplap, Core 2 6550, 2 giga 1066 os ram).

Köszi...

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#76) TomiBone válasza e00dgy (#75) üzenetére


TomiBone
tag

Basszus... én is pont ilyet vettem... és majdnem hasonló a gondom. Nekem Win XP pro 64bit SP2 van, és mindegyik pendrive szépen hasít bármelyik USB porton. Ez a Kingston 8 gigás meg 128k/seccel tötyörög... nem hiszem, hogy ez normális lenne... :W :W :W Én nem formáztam semmire, pedig miután az USB drive-okban végigdugdostam, hátha vmelyik jó, utána gondoltam rá, hogy megnézem a filerendszerét. FAT32... de nem is engedte nekem NTFS-re formázni. Bár ezek szerint az "átformázás" sem gyógyír.

(#77) TomiBone válasza TomiBone (#76) üzenetére


TomiBone
tag

MEGVAAAAN! :) A progi szar, amivel másolok, legalábbis nem szereti a pendrive-ot. Én ugyanis Far Managert használok, és eddig semmi baj nem volt vele. De úgy látszik, ezt a pendrive-ot nem szereti. Sima windozos huzigálós szarral csodásan hasít!! :C

(#78) ANT válasza TomiBone (#76) üzenetére


ANT
őstag

Ha NTFS-re akarsz formázni, de nem ajánlja fel, akkor próbáld ki azt a trükköt, hogy a Hardver tulajdonságok/Házirendek alatt optimalizálod teljesítményre.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#80) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Üdv!
Miért van az hogy a 4 gigás pendrivevomon van 2 giga adat és eszméletlen sok idő mire átmásolja az adatot a gépre!? :F
Pedig Sony!!! :(

magyarsrac

(#81) ANT válasza [HUN]Dani (#80) üzenetére


ANT
őstag

Nem csak USB 1.1 van? Mert ha igen, akkor a pendrive márkája teljesen mindegy.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#82) ---Lasali--- válasza szállitó (#62) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Nekem totál ugyan ez a problémám: :((( :((
Van egy érdekes problémám ha tudtok kérlek segitsetek.
Vettem egy Kingstone Datatravelt 8 Gb a környezetünkben és a boltban lévö gépeken probáltuk semmilyen baja nem volt (4gép) az én gépemen pedig nem müködik elvesziti a gép illetve csak olvasni tud rola irni nem tud rá vagy csak egy két fényképet esetleg. van még egy 256 os 1 gb 2gb os pen ünk és fényképezögép sd kártya illetve olvasó minden müködik de ez az egy pendrive nem
Mi lehet a gond???

Valaki talált már erre megoldás?? :F :F

(#83) Daemon09 válasza ---Lasali--- (#82) üzenetére


Daemon09
őstag

Nekem is csinált ilyesmit csak 2gb-s drive. ujratelepitettem a rendszert és jó lett, esetleg ezt próbáld meg.

(#84) ---Lasali--- válasza Daemon09 (#83) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Pénteken telepítettem fel :D
Amúgy szerintem a telefonommal akadt össze, mert abba is van egy kingston kártya és be lehet állítani hogy meghajtóként ismerje fel usb-n keresztül. De ha uninstalláltam se ment a pendrive szal fura...

[ Szerkesztve ]

(#85) Ottoka


Ottoka
őstag

Hali. Van egy corsair flash voyager gt pendrivom, tc-ben írás olyan 20-22mb körül van. Most vettem egy ugyanolyat, de 16 megásat, és 9mb-nál nem ír többet. Az olvasás rendben van, de az írás elég gyatra. Mi lehet az ok?

Mezőhegyes

(#86) didyman válasza Ottoka (#85) üzenetére


didyman
őstag

Az, hogy multicellás elrendezés, mint minden 4GB-on felüli első szembejövő pendrive. Ilyenek sajnos.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#87) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

Ma kipróbáltam vistán is, ot tis ugyan az van mint xp nél, kifagy, valami 0x0080075 valami hiba, I/O, lényegtelen semmit nem találtam rá góglén...
Biosba minden ami volt usb vel kapcsolatba mindent átálogattam kipróbáltam minden lehetőséget. Mondom leformázom a másik gépen, erre ottis elkezdett sz@rakodni... nem lehetett róla lehúzni se már semmit pedig multkor ott ment, erre kihúzom át másik portba semmi, erre visszahozom, hozzárintem az usb csatihoz és lefagy a gép!! Ezt csinálta korábban is aszittem elketrosztatikus töltés, de ez ellen már leföldeltem az usb portot és most újra csinálja... táp lekapcs föl (kül biosba boot nál megfagy) overclocking error f1 kilépés megy újra, bedugom, leformázom hiba a formázás végén, közbe 0bite os lett a pendrive és eltűnt a neve újrarádugom megint van neve mérete, leformázom, ok, próbáok rá valamit húzni megint szar... már nagyon felhúzta az agyam, erre laptop elő bedugom ott meg jó!!! agyam leszakad... visssza hoztam én gépemhez, 2 kép ráment, a 3. nál már akadt a folyamat csík, és megint hiba, pendrive meg leakad a gépről!!
MiaaJÓISTEN ez????
bárcsak ne vettem volna meg :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#88) Spidy


Spidy
csendes tag

Szállító hsz-e:
"Van egy érdekes problémám ha tudtok kérlek segitsetek.
Vettem egy Kingstone Datatravelt 8 Gb a környezetünkben és a
boltban lévö gépeken probáltuk semmilyen baja nem volt
(4gép) az én gépemen pedig nem müködik elvesziti a gép
illetve csak olvasni tud rola irni nem tud rá vagy csak egy
két fényképet esetleg.
Mi lehet a gond???"

Ugyanilyen problémával küzdök. Sikerült megoldást találni rá???

(#89) ---Lasali--- válasza Spidy (#88) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Előző hsz-em is ugyan erről szól még mindig!

[ Szerkesztve ]

(#90) Destr4ct


Destr4ct
aktív tag

Hello!
hátha tudtok nekem segíteni.
A helyzet az, hogy vettem egy Alcor Next 7" digitális képkeretet, ami tud memkártyákat, és usb pendriveot is olvasni.

Ezért vettem hozzá egy PQI i810 plus 2GB pendrive-ot.

a képkeret vmiért nem bírja normálisan beolvasni a pendriveot.
a jelenség:
kb 1 másodpercig megjeleníti az első képet a meghajtóról.
utána mintha megszakadna a kapcsolat a pendrive-val és visszaáll alapállapotba, az indítóképernyőjére.
ha újból kiadom a parancsot a diavetítés indítására, ugyanez történik.

mi okozhatja ezt vajon?

próbálkoztam teljes formázással, FAT, meg FAT32 fájlrendszerre is formázni. de nem segített. ugyanez.

A képkeret ki lett próbálva még 3 pendrive-val, ezek közül 2-vel működik (128 megás, és 4Gb-os) , a 3.-at pedig egyáltalán nem ismeri fel (ez 1GB-os), még annyira sem mint a PQI-t. Tehát nem az a baja, hogy túl nagy a 2GB.

remélem vki tud segíteni...
(ez annak fényében elég gáz, hogy direkt erre a célra vettem a drive-ot. számítógéppel hellyel-közzel jól működik. a vékony usb csatlakozó bizonytalan érintkezésétől eltekintve)

What can change the nature of a man?

(#91) Spidy válasza ---Lasali--- (#89) üzenetére


Spidy
csendes tag

Meg van a megoldás!!

A Bios-ban a Legacy USB-t Disabled-re kell állítani.

Remélem másnak is segítettem vele.

:DD :))

Lasali: Esetleg neked még egy LOW-Level-Format-ot tudok ajánlani a pendrive-ra (!saját felelőssegedre!) [link]

[ Szerkesztve ]

(#92) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Olyan problémám lenne, hogy a számítógép írásvédettnek jelzi a Kingston pendrive-omat és fogalmam sincs, hogy hogyan lehetne újra írható módba állítani.

Ötleteket, tapasztalatok? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#93) #00809728


#00809728
törölt tag

Szasztok!

Adott 1db 8gb pendriver kingmax az a vékony formájú.
Visszahozzátk olyan problémával,hogy divx filmet azaz olyan 700mb akartak felrakni rá és sajna tőredezve rakta fel azaz db-okban.Majd állítolag leformatálták és azóta nem mükődik.
Nos haza hoztam és legnagyobb meglepetésemre mükődik és egyből rátettem egy 600mb megamixet mp3-as és simán felment vissza is halgattam semmi baja.
Most egy grebbelt filmet raktam fel rá és semmi baja.
Majd egy dl lemezről felpattintottam egy hosszú játékot ami simán felment rá.Mit tegyek ,hogy nálam is rosszul mükődjőn a cucc?Van valami tesztprogram?

(#94) ---Lasali--- válasza Spidy (#91) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Én azt már próbáltam sőt minden bios usb hez tarzozó beállítást oda vissza. Most így 2. szorra se jó... hulladék az egész

(#95) D4rkm4n válasza #00809728 (#93) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Kamuzott az illető aki visszavitte a drive-ot? :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#96) #00809728 válasza D4rkm4n (#95) üzenetére


#00809728
törölt tag

Nem tudom de nálam minden jó.+lfutattam egy pendriver progit alég kmoly kis cucc és abban is tőkéletes.+mpst teleszortam sok filével.Semmi gondom nincs vele. :U :B

(#97) Pukkancs


Pukkancs
tag

Üdv, van egy olyan problémám, hogy amikor egy pendrive-ot kötök rá a gépre, akkor az kinyírja azt. Havernak már a harmadik pendrive-ját csesztük el emiatt, úgyhogy nagyon idegesít minket a probléma. Amúgy semmi extrém nem történik, csak egyszerűen bedugjuk a cuccot a gépre, és onnantól vége, egy gép sem érzékeli, szóval használhatatlan. Szerintetek mi lehet a probléma:
A válaszotokért előre is köszi.

(#98) Alex91 válasza Pukkancs (#97) üzenetére


Alex91
félisten

Elolapiba dugjatok?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#99) Pukkancs válasza Alex91 (#98) üzenetére


Pukkancs
tag

Igen, oda szoktuk.

(#100) Alex91 válasza Pukkancs (#99) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor rosszul van bekotve az alaplapon. Legkozelebb a hatuljaba dugjatok...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#101) Pukkancs válasza Alex91 (#100) üzenetére


Pukkancs
tag

Köszi, akkor asszem hatástalanítom is rögtön ezt a két elsőt, nem akarom, hogy mondjuk a tesóm bp-ről rendelt pendrive-ját is gariztatni keljen vagy hasonlók.

(#102) sema1985


sema1985
csendes tag

Sziasztok!
Van egy 8 Gb EMTEC márkájú pendriveom. Megpakoltam egyszer adattal,majd azt később le akartam törölni. Csak egy részét sikerült. ??? Megformáztam már gyorsan, meg hosszasan is FAT32-es, de nem törlődött le. Ezt több gépen eljátszottam és mostanra már ott tartok, ha rákötöm a gépre (bármelyikre) akkor felismeri, de ha akarok valamit rátenni, akkor azt Írja ki, hogy nincs ilyen meghajtó...
Most már ha meg akarom formázni, el se kezdi és azt Írja ki, hogy a Windows nem tudta befejezni a formázást. Szerintetek mi baja lehet? Lehet, hogy valami programmal meg lehet még flashelni. Kérlek segÍtsetek. Nagyon köszönöm előre is. Üdv: Laci

(#103) c4powa válasza sema1985 (#102) üzenetére


c4powa
csendes tag

Szia!

8 gigás pent e Fat32-vel formattáld, mert akkor beleütközöl a szokásos problémákba (4 gigánál nagyobb fájlt nem tudsz rámásolni). Ráadásul egy könyvtáron belül is limitált a fájlok száma.

Eszközkezelő/lemezmeghajtók/USB-meghajtó, duplakattal nyissuk meg tulajdonságait majd a Házirendet válasszuk ki. Kapcsoljuk be a Teljesítményre optimizálást. Most már engedélyezi NTFS-re formázni a pendrive-ot (mert előtte nem).

(#104) sema1985


sema1985
csendes tag

Köszönöm szépen a hasznos információt. Megpróbáltam NTFS rendszerben leformázni, de Így is ugyanazt Írja ki. A windows nem tudta befejezni a formázást. Valami mást lehet még vele csinálni? Köszi szépen. Üdv: Laci

(#105) sema1985 válasza c4powa (#103) üzenetére


sema1985
csendes tag

Köszönöm szépen a hasznos információt. Megpróbáltam NTFS rendszerben leformázni, de Így is ugyanazt Írja ki. A windows nem tudta befejezni a formázást. Valami mást lehet még vele csinálni? Köszi szépen. Üdv: Laci

(#106) c4powa válasza sema1985 (#105) üzenetére


c4powa
csendes tag

Remélem úgy formázod, hogy nincs használatban. Azaz total commanderben sincs rákattintva, sajátgépen sem.

Bocsi nem akarlak hülyének nézni, de én jártam így. Percekig néztem mi leeht a gond, míg aztán észrevettem, hogy TC-ben rákattintottam (kijelöltem a meghajtót).

[ Szerkesztve ]

(#107) HummeRC


HummeRC
senior tag

Sziasztok. A másik topikban már feltettem a kérdést, de azt zárták.

Egy igen érdekes problémával találtam szemben magamat.

Új 16GB Lenovo pendrive az usa-ban vásárolva. Kint kibont, bedug, laptopon vista felismeri, képek rámásolva, visszaolvasás rendben.

Hazajövetel után viszont nem lehet leszedni az adatokat. A könyvtárszerkezet látszik, viszont valami megsérülhetett mert a fájlok többszörösen "vannak rajta" és majdnem mind hibás. (Összesen kb 30 kép nézhető a több ezerből.) Ezen kívül a könyvtárak is többször vannak meg egymás alatt. Összességében 500GB körülinek látszik a pendrive, ami ugye lehetetlen.

A két alkalom között nem volt gépben, a pendrive kupakja végig rajta, külsérelmi nyom nincs.

Azóta több gépen, több különböző oprendszerrel megnéztem, de mindenhol ugyanaz a probléma.

A fő probléma nem az, hogy esetleg ki kell kukázni az új pendrive-ot, hanem az hogy a képek tőlem több mint 10'000km-re vannak és akkora a kérdéses mennyiség, hogy email-ben ugye nem megoldható.

Mivel a korábbi kérdésemre nem jött semmi válasz, ránéztem adatmentő programokkal is és sikerült kb 200 képet visszahozni a több ezerből, a többivel nem tudtak mit kezdeni, mert értelmetlen karakterlánc volt még a fájlok nevei is.

Valakinek valami ötlet? Egyáltalán hogy és mi sérülhetett meg, ha nem volt gépben?

Így néz ki: kép

(#108) lúzer válasza HummeRC (#107) üzenetére


lúzer
veterán

szerintem átvertek
valójában 2,4, esetleg 8 gigás a pen

én is így jártam, 8 gigás 2 volt, ebayen, de visszakaptam a pénzem.

ugyanez volt nekem is.
amíg be van dugva addig jónak mutatja
ha ott lehúztad volna, és rögtön visszadugtad volna már kriksz-krakszok lettek volna

ja, és formázni nem lehet ntfsre, 2-ik szektor nem írható

legalábbis nálam ez volt

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#109) lúzer válasza D4rkm4n (#92) üzenetére


lúzer
veterán

usb írásvédettség

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#110) Scrym


Scrym
tag

Üdv!

Nekem a következő lenne a problémám. Haverom hozott nekem Németországból ajándékba egy CnMemory Spaceloop 8GB Pen Drive-t.
Első használat, gondoltam megtömöm filmekkel. Egy-két filmet felmásol rá, erre a következő hibaüzenetet olvashatom: "A lemez nem írható, kérjük szüntesse meg az írásvédettséget"!
Megformáztam, nem segített rajta. Másik gépen is próbáltam, szintén ez volt a jelenség. Most, hogy olvastam a topikot és láttam, hogy hogyan kell NTFS-re formázni, gondoltam megpróbálom. Hibaüzenet: "A formázás nem sikerült"
Van valami ötletetek? Van esetleg valami szoftver Pen Drive-okhoz, ami javítja az esetleges javítható hibákat? :D
Vagy ez fizikai hiba lehet?
Az a poén, hogy 5év garancia van rá, de ki az fene megy ki egy PenDrive miatt Németországban?!?!?!?!
Előre is köszi a segítséget!

(#111) aqwer21


aqwer21
tag

Hello! A problémám a következő: ebay-en vettem egy noname pendrive-ot 16Gb os! A gép annak is látja , meg sztem is az mert egy csomó minden rámegy... mindent fel tudok rá tenni ...mp3, progik....KIVÉVE a filmeket! Egyszerüen ahogy felmásolok egy filmet és megpróbálom pendrive -ról játszani a windows kidobja hogy ő ezt ugyan nem tudja lejátszani! Van egy usb-s DVD lejátszóm és az sem játsza le róla...! NFTS-re próbáltam formázni, de a windows nem tudta befejezni a formázást! Köszi minden segitséget ami remélem jönni fog! :R

(#112) Mewryck


Mewryck
tag

Üdv!

én is 8gb-os kingstone pendrive tulaja vagyok,a problémák ugyanazok,mint amiket korábban már írtatok :O

-nállam elkezd rá gyorsan másolni,majd 2-3%nál elkezd belasulni,végül meghiúsul az írás
-más gépen gond nélkül megy
-tegnap lecseréltem a totalcommandert egy régebbi verzióra,ment is egy kis ideig,este ismét nemtudtam rámásolni,a probléma ugyan az
-usb legacyt disabledre állítottam,ahogy itt valaki tanácsolta,de nem segített
-windows-os huzogatos másolás is eredménytelen
-probáltam már előlapon,hátlapon,hosszabítón keresztül is,eredménytelenül
-formázva is volt már,az sem segített(FAT)
-más pendrive-okkal nincs probléma

valakinek valami ötlet? :F

érik már egy windows reinstall,de addig nemakarok nekivágni,míg meg nem jön az újvinyóm

[ Szerkesztve ]

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#113) X-war


X-war
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 4 GB-os SanDisk Cruzer Micro Skin pendrive-om. Amikor írok rá, olyankor van egy kis hőemelkedése. :D Nem melegszik fel nagyon, csak egy kicsit langyosodik. Mennyire normális ez? Eddig még nem volt SanDisk-em, az előző pendrive-jaimnál pedig ilyet sose tapasztaltam, igaz azok gumi, illetve műanyagborításuak voltak. Ez meg fém, valami vékony kis gumiszerű tokozással.
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#114) shteer válasza X-war (#113) üzenetére


shteer
titán

normális :K

..szerintem jónak tűnik

(#115) szab.tam válasza Scrym (#110) üzenetére


szab.tam
nagyúr

dugd rá egy másik gépre, és ott is próbáld meg. kicsit leegyszerüsítve: lehet, hogy a wined felől látszik esetleg írásvédettnek. és azt kell megszüntetni, de előbb próbáld ki egy másik helyen is. (remélem nem írtam baromságot...)
nekem anno dvd ram-mal voltak hasonló problémáim.

még egy: próbáld meg csökkentet módban is. néha csodákra képes...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#116) Scrym válasza szab.tam (#115) üzenetére


Scrym
tag

Szeva!
Köszi a tippet!
Próbáltam már másik gépen is, ott is ez a hiba volt. Egy db-ig ír rá (kb. 3GB), majd jön a hibaüzenet. Nagy és kicsi fájloknál egyaránt!
De ma megyek ismerőshöz, megpróbálom formázni az Ő gépén, hátha az segít, bár nem reménykedek benne, mert már szinte mindent kipróbáltam.
És gondolom az se normális, hogy nem tudom NTFS-re formázni?!?!?!?!
Szörnyű!
Tényleg nincs semmi Utility szoftver a PenDrive-okhoz? Pedig úgy tudom, hogy partíciókra is lehet osztani egy Pen-t!
Please Help!!! :W

(#117) Vikt0r


Vikt0r
aktív tag

sziasztok!
nekem van egy kingston 2 gigás pendrivem vírusos mert a fájlokat átnevezte és nem tom formázni mert azt írja ki h írásvédett mit csináljak?

(#118) Scrym


Scrym
tag

Senkinek sincs valami jó ötlete? :(

(#119) Scrym


Scrym
tag

Up!

(#120) Dr.yoda


Dr.yoda
csendes tag

Hello!
Vettem egy 8GB-s Kingston DataTraveler pendrive-ot, de mikor megnézem a tulajdonságokat, akkor csak 7,45 GB szabad helyet ír. Ez így normális, vagy túl sok?
Valamennyi eltérés mindig van de ez azé....
Üdv, kösz

(#121) Otisz válasza Dr.yoda (#120) üzenetére


Otisz
őstag

Sajnos normális.
Mennyivel is tisztább ügy lenne, ha nem 1000-es váltószámot használnának a gyártók...

Scrym: ne legyen igazam, de szerintem hardveres hiba lesz

[ Szerkesztve ]

(OO[IIII][IIII]OO)

(#122) Scrym válasza Otisz (#121) üzenetére


Scrym
tag

Hát igen, én is ezt gyanítom sajnos!
De nem tudsz esetleg valami programot, amivel PenDrive-okat lehet formázni, particionálni meg ilyen egyéb hibakereséseket?!?!?!
Mert gondoltam arra, hogy megkeresem a hibás szektorokat és azokat letiltom, vagy úgy particionálom, hogy az a tartomány ne kerüljön bele.
Eddig nem sikerült találnom semmi hasznosat, pedig "guuuglét" a barátunkat is segítségül hívtam!

(#123) Otisz válasza Scrym (#122) üzenetére


Otisz
őstag

Google pedig jóbarát. Csak jól kell kérdezni ;)
Próbáld ki ezt: klikk ide

(OO[IIII][IIII]OO)

(#124) Scrym válasza Otisz (#123) üzenetére


Scrym
tag

Nálam:
"A lap nem jeleníthető meg"
Azért köszi a Help-et! ;)

(#125) Otisz válasza Scrym (#124) üzenetére


Otisz
őstag

Sorry.
Amikor beírtam, nálam még működött (kipróbáltam), viszont mostmár valóban semmi :(

Esetleg: gyártó oldaláról letölteni hozzá progit, vagy FW-t s azzal formázni. Ez sokszor megoldja a problémákat. Sima partícionáló programot nem probáltál?

(OO[IIII][IIII]OO)

(#126) Scrym válasza Otisz (#125) üzenetére


Scrym
tag

A gyártó oldalán (cnmemory.com) semmi ilyesmi programot nem találtam. Egyedül valami adattitkosító program van hozzá.
Meg gyárilag rajta volt három szoftver, de egyik sem ilyesmi. (Gigabank, Kaspersky Vírusírtó, meg egy adattitkosító)
Próbáltam úgy is, hogy ezeket visszamásoltam rá, de úgy sem jó.
Partition Magic 8.0-val próbáltam particionálni, az nem is látta a PenDrive-t, csak a merevlemezeket.
Szinte már mindent megpróbáltam, de mostanra nagyon kifogytam az ötletekből.
Azért kár lenne érte...
Köszi a segítséget, amúgy!

(#127) lúzer válasza Scrym (#126) üzenetére


lúzer
veterán

miért nem jó a win? :U :U

de itt van amit ajánlottak

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#128) Scrym válasza lúzer (#127) üzenetére


Scrym
tag

Köszi!
Azért nem jó a win, mert nem formázni szeretnék, hanem particionálni. Amúgy a winnel nem is tudom formázni NTFS-re, remélem, hogy valamilyen programmal sikerül.
És a régi 128MB-s Pen-emhez volt is ilyen program, a gyártó oldaláról, amivel particionálni is lehet. De hát az sajna ezzel a Pen-nel már nem kompatibilis.
Na de most megsasolom mit linkeltél!
Köszi mégegyszer!

Szerk.:
Hát sajna ezzel is formázni lehet csak, de azért köszi!
Amúgy itt sem sikerült NTFS-re formázni, ez van.

[ Szerkesztve ]

(#129) Blaze71


Blaze71
őstag

Sziasztok!

A következő problémám van egy 8 GB-os Kingston pendrive használatakor:

Van két gépem, mindkettőben Gigabyte alaplap. Az egyik GA-M56S-S3, a másik GA-MA770-S3. Az előbbi nForce, a másik pdig AMD chippes. Az nForce-os gépbe működik rendesen, az AMD-s gépben pedig csak olvasni lehet, nem tudok rá írni. Hasonlóan jártam már régebben egy 2 GB-os PQI-val is, de azt egy AMD chippes MSI lap esetén nem tudtam használni rendesen, illetve ezt a Kingstont még olvasni sem tudta az MSI. Szóval nem igazán vágom, hogy mi a gond, mert egy régebbi P-IV-es Matsonic, illetve Abit lappal is működik rendesen. Talán az AMD chip válogat, illetve nem tudja rendesen kezelni az USB eszközöket?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#130) Mewryck válasza Blaze71 (#129) üzenetére


Mewryck
tag

hali!

olvasd el a 112-es hsz-emet,nekem is ilyen gondom van,megoldást sajnos még nemtaláltam rá... :( :O

-gigabyte GA-MA69M-S2H
-AMD X2 4200+
-2*1 GB Corsair
és egy 8 GBos Kingston pendrive
(eddigi írások alapján az AMD chippes gigabyte lapokkal fordult elő ilyen probléma,más gyártó alaplapjáról nemhallottam még) :F :Y

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#131) wwhy válasza Blaze71 (#129) üzenetére


wwhy
veterán

próbáltad az alaplapi portba dugva is? (tehát hátul, nem a házon lévő kivezetésben) Giga lapik tréfáltak már meg engem így :(

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#132) Blaze71 válasza Mewryck (#130) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia!

Hasonló már volt egy MSI lappal is, amiben szintén 690-es Chip volt. Az viszont nem csak ezt a Kingston pendrive-ot nem kezelte rendesen, hanem volt egy 2 GB-os PQI-m is és azzal se működött rendesen.

wwhy! Ezen a lapon még nem próbáltam, de a fenti MSI esetében megnéztem mindegyik portot. Az érdekesség az, hogy a 256 MB-os Kingston működik rendesen, azt írja és olvassa is.

[ Szerkesztve ]

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#133) Blaze71 válasza wwhy (#131) üzenetére


Blaze71
őstag

Megnéztem a hátlapi USB-n is. Elküldtem rá egy 700 MB-os iso file-t és még a gép is majdnem megfagyott, míg ki nem húztam a pendrive-ot. Még a feladatkezelőből sem tudtam bezárni az intézőt, a HD Sentinel meg beállt, mint a gerely. Szóval szar a helyzet.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#134) Dremo válasza Scrym (#110) üzenetére


Dremo
csendes tag

Szia!

Nekem ugyanez CnMemory 8gb-os a pendrivom van németből (2 hónapja vettem) és tele van filmekkel.
Mikor csatlakoztatom felismeri a winxp és mutatja mi van rajta, tallózni is tudok.
Az xp alatt törölni és másolni nem enged a rajta lévő filmeket nem játssza le. De mikor leakarom formázni nem engedi.
A scandisc-el mikor megvizsgáltattam a fájlrendszer meghibásodását írta ki.
Az asztali dvd lejátszó viszont olvassa a filmeket és hiba nélkül lejátssza.
Kérdésem: mivel tudom én leformázni?
Valaki tudna ebben segíteni?

(#135) Blaze71 válasza Dremo (#134) üzenetére


Blaze71
őstag

Szia!

Milyen alaplapod van? Formázni a lemezkezelőből szoktam, eddig sikerült mindent megoldani onnan. Te hogyan próbáltad? Intézőből?

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#136) Scrym válasza Dremo (#134) üzenetére


Scrym
tag

Hát a Windowsal is megtudod formázni, meg van hozzá progi is, be is lett linkelve nemrég a program.

Íme: [link]

Úgy néz ki ez a CnMemory ilyen gagyi PenDrive-okat adott ki?!?!?!
Nekem sem sikerült még orvosolni a problémám. :(

[ Szerkesztve ]

(#137) yooccoo


yooccoo
aktív tag

sziasztok

nekem olyan gondom van, hogy otthon az egyik gép nem olvassa a pendriveokat
kettő is ki lett próbálva, közvetlenül és hosszabbítón keresztül is
windows felismeri, meghajtóként is felveszi, de megnyitni nem tudom, formázni akarja
másik gépen semmi gond vele, megy fel-le másolás, tallózás, formázás
mi lehet a gond?
a két gépen ugyanazok a programok és frissítések vannak

(#138) Mewryck


Mewryck
tag

hétvégén történt egy kis változás:
-ujratelepités elött nemtudtam rámásolni a pendrivera(8GB kingston)-iráshibával leállt a dolog,más(intel alapú és amd (nem ujabb chipsetes) gépeken ment rendesen) :(((
-ujratelepités után,az alaplapi csatiba bedugva már tudok rá másolni(hosszabítón keresztül nem),de nagyon ingadozik a sebesség(1100kb/s-12500kb/s),de elöfordult már itt is iráshiba :Y :(((

nemértem ezt a dolgot... :(

a gép konfigja nem változott egy winyot kivéve...os ugyanaz,frissitések,programok,driverek is....

...és úgy akarom élni az életemet, ahogy megálmodtam, nem pedig úgy, ahogy mások elvárják...

(#139) Blaze71 válasza yooccoo (#137) üzenetére


Blaze71
őstag

Kezdem azt hinni, hogy ez hasonló probléma, mint az enyém. Dodj egy alaplap típust, kíváncsi vagyok.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#140) Shodan


Shodan
addikt

Sziasztok!

most hoztam haza egy 16gb kingston dt 100at, Ha a sajátgépen belül ráálok hogy megnyissam egyszerűen semmi nem történik :( ez normális? formázni se tudom csak fat32be, de azt is csak lemezkezelőből :( egyedül intézőből tudom csak megnyitni.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#141) yooccoo válasza Blaze71 (#139) üzenetére


yooccoo
aktív tag

asus p5b
eddig jó volt :(((

(#142) Cxgrav válasza Shodan (#140) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Lehet valami pendrive "vírus" betalálta, és az autorun.bat/autorun.inf-be beírta magát.
létrehozod a 2 file-t, az autorun.bat-ba nem kell semmit se írni, a ".inf"-be ezt írd bele:

[autorun]
OPEN=autorun.bat

Majd másold fel a 2 file-t a pendrive-ra, és felülírás... majd pendrive leválasztása, majd dugd be... és jó lesz (remélem, nekem bevált már párszor)

Picture me Rollin' by 2pac

(#143) Shodan válasza Cxgrav (#142) üzenetére


Shodan
addikt

az autorunt bemásolja, de az inf-et nem engedi hiába írom felül..

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#144) Shodan válasza Shodan (#143) üzenetére


Shodan
addikt

ez van a pendrive infjébe:
[autorun]
open=driver\usb\–Ľ—Ś‘†Íš
action=Open
shell\open=Open
shell\open\command=driver\usb\–Ľ—Ś‘†Íš
Usb_Driver installed

de nem tudom felülírni sehogy.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#145) Shodan válasza Shodan (#144) üzenetére


Shodan
addikt

na röpke 3 óra hajtépés és guglizás után van egy tökéletesen működő pendriveom. :Y :W
a megoldás a Flash Disinfector nevű kis program [link], ami lekapja az autorunos malwereket,valószínűleg ezért nem tudtam felülírni, letörölni az autorunt.
De azt még mindig nem értem hogy került a gépre ha van fennt NOD és full uj volt a pendrive.

Cxgrav köszi az útbaigazítást.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#147) Blaze71 válasza Shodan (#145) üzenetére


Blaze71
őstag

Csessze meg, ha ez a gond nálam is. Eddig semmi bajom nem volt a gépeimmel vírusügyileg, de ahogy visszagondolok, amióta ez a pendrive megvan, azóta kiabál a Defender, hogy valami trójait talált. :W

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#148) Blaze71 válasza Blaze71 (#147) üzenetére


Blaze71
őstag

Még a problémás gépben nem néztem meg, de ebben annyi változott, hogy eddig nem volt alkalmas a ReadyBoost-ra ez a pendrive, most meg alkalmas lett. Köszönöm. :R

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#149) Blaze71 válasza Blaze71 (#148) üzenetére


Blaze71
őstag

Megnéztem a másik gépben, sajna még mindig nem jó. Viszont itt legalább van ReadyBoost. :)

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#150) yooccoo válasza Blaze71 (#147) üzenetére


yooccoo
aktív tag

nálam biztos nem ez van, mert másik pendrive sem működik a gépben, pedig annak mostanában nem volt köze hozzá

(#151) Shodan válasza Blaze71 (#147) üzenetére


Shodan
addikt

Na eddig tartott, ez a fos mindig ujragenerálja magát, nod nem talál semmit, már megőrülök! most ráeresztek spybot, adaware, és bootolhato cd-t aztán meglatjuk mi lesz.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#152) Shodan válasza Shodan (#151) üzenetére


Shodan
addikt

ráersztettem mindent, most egyenlőre működik, csak ez a disinfector belepiszkált az autorunba, na ez is egy jo 2 óra volt mire visszaállítottam, registrybe kell: [link]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#153) Scrym válasza Shodan (#152) üzenetére


Scrym
tag

AntiVir leöli szőröstűl, bőröstűl!!!
Nekem is rajta volt mind két Penemen, azt mikor vírusírtót váltottam (Nod -> AntiVir), felismerte, leírtotta, és azóta nyoma sincs! ;)

(#154) Cxgrav


Cxgrav
senior tag

Örülök, hogy tudtam segíteni :)

[ Szerkesztve ]

Picture me Rollin' by 2pac

(#155) iabukai


iabukai
csendes tag

Hali!

Azzal a problémával fordulnék hozzátok amivel nem tudok mit kezdeni vmint hozzám is úgy fordultak vele és távgyógyítani próbálok.Tehát majd lassan válaszolok egy egy tipp után.

Probléma :" A pendrive-ot felismeri a gép látom sajátgépben is , total comm is, de se megnyitni, se formázni nem tudom."

http://asdrka.atw.hu/image0011.jpg

egy régi 512MB os pendriveról van szó de azt nem tudom milyen régi.(annyira hogy még 10K volt régen^^. )

előre is köszi hali.

(#156) Blaze71 válasza Blaze71 (#149) üzenetére


Blaze71
őstag

Probléma megoldódott, mert megpróbáltuk egy másik új Kingston 8 gigás pendrive-val és azzal működik. Ezek szerint a pendrive nem kompatibilis mindennel és nem lap hiba.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#158) hocilala


hocilala
csendes tag

Sziasztok sorstársak :(!
Tegnap vettem egy 8 GB-os kingmax pent. Az a gondom, hogy a Vista 64 ultimate úgy tűnik nem "szereti".
A tünetek majdnem megfelelnek a mások által leíraknak (Gigabyte GA-MA690 alaplap) lassú írás, illetve fagyások, nem fejezi be a formázást, írás közben eltűnik az eszköz stb. Ugyanakkor felajánlja a Redyboostot. A fura az, hogy XP is van a gépen, és azzal semmi probléma, illetve más gépeken (xp alatt) tökéletesen működik. Nem találtam frissebb drivert. Van valakinek 5lete?

[ Szerkesztve ]

(#159) dik


dik
őstag

Hi!

Hihetetlen értelmetlen dolgot láttam ma egy 2Gb pendrive (maxell) gyárilag 2 partícióra volt osztva és az egyik FAT a másik partíció FAT32 volt. A partíciók mérete 1,45Mb a másik a fennmaradó rész 2...Gb. Autóba szivargyujtós mp3 lejátszóba vette a tulaja csak az nem ismerte meg (gondolom a két partíció végett). Találkozott már ilyennel valaki? Hogy lehet ezt megoldani, hogy egybe legyen az egyész? Valaki esetleg ismer valami jó kis progit ami megismerné és tudná kezelni a partíciókat?

Válaszokat előre is köszönöm!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#160) DaveAWP


DaveAWP
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy olyan problémám van a Sandisck 16gb (cruzer) pendriveommal ,hogy :
Játékokat akarok rátenni ezeke 6-8 gb körül vannak ,full üres a pendrive ,de amikor áthuzom total commanderbe azt irja ki h "nincs elég hely a lemezen " azaz a pendriveon ,de hogyne lennne 16 gb és a játék csak 6-8 ,de ugyanakkor ha egy 6-8 vagy 15 gb mappát akarok rátenni amibe 700mb-os filmek vannak ,azt ugy elfogadja és rámásolja...
Találkozott már valaki ilyen problémával?
már mindent megpróbáltam de semmi sem segített ,a gugli sem:(
köszi

(#161) shteer válasza DaveAWP (#160) üzenetére


shteer
titán

a probléma forrását úgy hívják, h fat32

4gb a max fájlméret - megoldás a darabolás vagy az ntfs

..szerintem jónak tűnik

(#162) shteer válasza dik (#159) üzenetére


shteer
titán

akár még a windows lemezkezelő szolgáltatása is - vagy xp alatt pq partition magic

..szerintem jónak tűnik

(#163) DaveAWP


DaveAWP
csendes tag

Megkérhetlek rá hogy elmagyarázd nekem hoogy hogyan csináljam?
sorry kicsit láma vagyok:(

(#164) DaveAWP


DaveAWP
csendes tag

Köszönöm a lehetőséget ,sikerült megoldanom:D :Y

(#165) Blaze71 válasza dik (#159) üzenetére


Blaze71
őstag

Sajátgép ikonra jobb egérkatt, aztán kezelés éa az új ablak bal menüjéből lemezkezelés. Elsőre törlöd a particiókat, mejd létrehozod egyben és formázod. Azt hiszem ennyi. Érdemes NTFS-re, mert gyorsabb, bár nem tudom, hogy az mp3 lejátszó felismeri-e. Ha nem, akkor újraformázod FAT32-re.

DualBios, DualCore, DualChannel, mindenem Dual, csak az Everestem Trial. :D

(#166) lrdr


lrdr
csendes tag

Sziasztok!

Nálam kártyaolvasó/memóriakártya probléma ütötte fel a fejét, remélem belefér a topicba.

Egy fényképezőgépben használt 2GB memóriakártyáról van szó, amiről a kártyolvasóba dugva, msn-en keresztül közvetlenül akartam elküldeni egy fájlt, vágólapon keresztül.
A meghajtó TC-ben és utána intézőben is meg volt nyitva, mivel a TC kicsit ráfagyott, mikor a windowsos automatikus lejátszásra Mégse-t nyomtam. Ctrl-C megvolt, majd Ctrl-V-re a fájl még beillesztődött,de az átvitel nem indult el, és kaptam egy "Nem sikerült a késleltettett írás..." bubit jobb lenn-pedig semmiylen formában nem távolítottam el.. (Eközben a TC-t még nem lőttem le feladatkezelőből, de nem is értem: mit akart írni?!? Talán thumbs.db-t frissített volna az intézős megnyitás okán? :F).

Mindezek után a rendszer és a fényképezőgép is a kártyát formázatlannak látja, RAW fájlformátummal.
Talán mondanom sem kell, hogy _nagyon_ nem akarom leformázni mivel tartalmaz még el nem mentett fotókat, kérlek segítsetek, milyen programmal lehelhetném életre?

Kösz;)LaC

(#167) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Van egy 4 GB-os Toshiba pendrive-om. U3 Smart-os, aminek "köszönhetően" két különböző meghajtóként (U3 System az egyik neve) jelenik meg. A suliba viszem, ahol jó pár különböző gépre kell rádugnom, valamelyik fel sem ismeri, vmelyik jelszót kér hozzá, stb.

A kérdésem, hogy egyáltalán milyen gyakorlati haszna van ennek, mert eddig nem jöttem rá? 5 év gar. van hozzá, ha törlöm a két partícióját és egyet hozok létre, okozhat ez garanciális gondot, ha a jövőben tönkremegy (mivel nem eredetiek rajta a partíciók)?

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#168) iabukai


iabukai
csendes tag

Hali!
(Bocsimegint, hátha vki aki ezelőttnemolvasta most meglátja)
Azzal a problémával fordulnék hozzátok amivel nem tudok mit kezdeni vmint hozzám is úgy fordultak vele és távgyógyítani próbálok.Tehát majd lassan válaszolok egy egy tipp után.

Probléma :" A pendrive-ot felismeri a gép látom sajátgépben is , total comm is, de se megnyitni, se formázni nem tudom."

http://asdrka.atw.hu/image0011.jpg

egy régi 512MB os pendriveról van szó de azt nem tudom milyen régi.(annyira hogy még 10K volt régen^^. )

előre is köszi hali.

(#169) superecneB


superecneB
őstag

Üdv!
A következő problémám van. Egyik napról a másikra nem tudom leformázni a pendriveomat. Alapból NTFS ként használtam majd fat32re raktam így 4gbnél nagyobb adatot is tudtam rá másolni gond nélkül. Viszont most "telepítő pendrive" ként szeretném használni és ehhez újra NTFS rendszerű kéne hogy legyen. A HP format toolt használom/nám hozzá. De a formázás befejeztével ez fogad: [link] . A sajátgépes formázásnál nem is tudok kiválasztani ilyet hogy NTFS. Ha FAT32 re formázom a sajátgépessel ugyanígy nem tudja dosos cuccot rádobni.
Valakinek valami ötlet?

(#170) volvoguy


volvoguy
addikt

üdv. vettem egy kingston dt 100-as pen-t...4 gigás, üresen 3,7 giga szabad hely van rajt, jah és FAT32 a fájlrendszere......valahol mintha azt olvastam volna, hogy érdemes leformázni NTFS-re. ez igaz? (nekem a vinyóm is NTFS amúgy)

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#171) redzsi


redzsi
senior tag

Sziasztok!
A Maxell 8 gigás pendrive-omat nem ismeri fel az asztali dvd-lejátszóm.
Tudok valamit tenni ezügyben? Megvolt a formázás, ntsc. Az 1 Gb-os Kingstonnal nem volt probléma.
Köszi

(#172) volvoguy válasza redzsi (#171) üzenetére


volvoguy
addikt

sztem az a baj, hogy maxell...én nem tudok másra gondolni, nem is akartam ilyen pen-t venni, mert nekem az a szó, hogy maxell a magnókazettákon túl nem mutat semmit...sztem ott kompatibilitási problémák lesznek, mármint nem ismeri fel....legközelebb maradj inkább a kingston-nál...

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#173) redzsi válasza volvoguy (#172) üzenetére


redzsi
senior tag

Ajándékba kaptam, és a csomagolás sincs meg. No mindegy, jó lesz háttértárnak.
Azért köszi.

(#174) vakimaki


vakimaki
csendes tag

Hali!
A problémám,hogy tegnap vettem egy 16G-s kingmax data traveler pendriveot
csatlakoztatom a gépemhez,felismeri,amint másolnék rá bármit is ,hibaüzenet
jelenik meg,és utána a szabad terület és üres terület egyaránt 0MB.
formázni sem lehet.
Van másik pendriveom,az is kingmax ,azzal nincs gond és másik
számítógépben az új is jól műkszik.
-ja és 1.csatlakoztatáskor azt írta:nem lett telepítve ,lehet nem fog rendesen működni.

Valaki esetleg????

(#175) Boha


Boha
aktív tag

mire érdemes formázni pendrive-ot úgy hallottam az NTFS rongálja ???

OBORZIL

(#176) Bocsek válasza redzsi (#171) üzenetére


Bocsek
aktív tag

Hi!
Az a baj hogy ntfs-re formáztad! Az asztali lejátszód tuti nem kezel, max csak FAT32-t.

(#177) redzsi válasza Bocsek (#176) üzenetére


redzsi
senior tag

Először FAT-ra volt formázva, majd NTFS, újból FAT 32 és nem támogatja.
De azért köszönöm az ötleteket!
Üdv

[ Szerkesztve ]

(#178) B.Pisti


B.Pisti
csendes tag

Szisztok!

Lenne egy kis problémám a pennel.

Kingstone 2GB, ami eddig rendesen működött. Most az lett vele, hogy ha bedugom, akkor a gép kikapcsol, és újraindítja magát, ezt addig csinálja, míg a pen be van dugva.

Win XP SP3, már illesztőprogramot frissítettem, de az sem használt. Az Olimpos fényképezőt simán felismeri, és más USB eszközzel is működik. ( egér, bluetoot )

A tesómnak ugyan ilyen pendrive-ja van, azzal is ezt csinálja, viszon a munkahelyemen meg gond nélkül kezeli az ottani gépem.

Kicsit aggaszt, mert nem akarok XP cserét, még alig 2 hónapos. Azt sem hiszem, hogy vírus, mert van Kasperskym.

Előre is kösz a segítséget.

Pisti

(#179) Bocsek


Bocsek
aktív tag

Üdv!

Ha van olyan ember akinek sikerült ebay-ről rendelt kamu pendrive-ot visszaállítani eredeti méretére, az keressen meg privátban légyszíves.
Előre is köszönöm!

(#180) redzsi


redzsi
senior tag

Megoldódott a probléma. Kis ráfizetéssel kicserélték a Maxel 8gb-os pendriveromat, egy Kingstonra. Hibátlanul működik, felismeri az asztali DVD lejátszó is.

(#181) Barbelo


Barbelo
csendes tag

Szia. Az a gondom, hogy akár pendrive-ot, akár mp3-at csatlakoztatok bármelyik usb-be, nem olvassa be az xp mint meghajtó. Az óra mellé kiteszi az ikont, hogy "hardver biztonságos eltávolítása", de ezen kívül semmi más nem történik. Egészen 2 nappal ezelőtig hibátlanul működött mindkettő. Az előfordulhat, hogy a framework 3 miatt nem megy? Vagy mi lehet az oka? Köszi

(#182) Barbelo


Barbelo
csendes tag

Azt még elfelejtettem leírni, hogy a mobiltelefon és a bluetooth normálisan működnek mind a 4 usb porton.

(#183) fekeandras


fekeandras
őstag

Maxell pendrive-omat nem tudom formázni .A "formázást nem lehet befejezni ..." vagy "a meghajtóban nincs lemez, helyezzen be egy lemezt és próbálkozzon újra" felirat fogad felváltva minden próbálkozás után.Van erre a célra valami spéci program amivel meg lehetne formázni?

(#184) sonykor


sonykor
tag

A jobbklikk -> kiadással le lehet húzni a pendrivet: [link]?

Csak azért kérdezem mert az USB biztonságos eltávolításánál még mindig ottmarad: [link].

(#185) fekeandras


fekeandras
őstag

valaki a #183 ra?

(#186) adenosin


adenosin
csendes tag

Sziasztok!

Nekem a következő a problémám: semmilyen pendrive-ot nem tudok megnyitni se saját géppel, se TC-rel, se Wi-vel. Viszont érdekes, hogy behelyezés után a tálcán érzékeli a csatlakozást és leválasztani is le tudom. Az eszközkezelő is látja, de meghajtóként nem látom a felsorolt file kezelőkkel. Már kipróbáltam az összes usb portot, a BIOS-ban is engedélyezve van, kipróbáltam több vírusirtót, már formáztam FAT-tal, FAT32-vel, NTSF-el úgy sem látja, viszont van egy usb vinyóm azt meg látja, pedig nem telepítettem gyári illesztőt hozzá. Próbáltam a felügyeleti eszközöknél a Lemezkezelés menüben átnevezni a meghajtókat és érdekes módon nem láttam egyetlen egy merevlemezt sem, cserélhetőt meg pláne, csak optikait.

Még ilyen problémával nem találkoztam, szívesen veszem a segítséget.

Szerintetek a reinstall megoldja? :W

Üdv!

(#187) Jarod1 válasza adenosin (#186) üzenetére


Jarod1
addikt

eszközkezelőben távolítsd el ez összes USB-t.

(#188) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

üdv

nemrég vettem egy corsair flash voyager mini 8gb-os pendriveot. a problémám az, hogy max. csak olyan ~5-6mb/s-el ír. de olvasni viszont 32mb/s-el. otthon egyből ntfs-re formáztam le megvétel után. lehet hogy ez a gond? nem bírja kezelni rendesen az ntfs-t?

(#189) crosgals válasza fekeandras (#183) üzenetére


crosgals
tag

HP format toolt nevezetű programmal próbáld meg!

A privátokat hamarabb észreveszem!

(#190) Scrym


Scrym
tag

Olyan programot tényleg nem ismer valaki, amivel partícionálni lehet PenDrive-t? :O

(#191) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!

Olyannal már találkoztatok, hogy pendrive-ot az xp kb percenként ledobja és újra-mountolja kb 5-10-szer?
Már nem első gépnél találkozok evvel, és több pendrive is ugyanezt teszi. Próbáltam keresni, de se itt, se google nem vagy nem ezt hozta ki.
Kösz:
.mf

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#192) Blackdeath válasza Blackdeath (#188) üzenetére


Blackdeath
aktív tag

közben visszavittem, és még egy sz@rt adtak, úgyhogy ezt is vihetem vissza. még mindig csak ~5mb/s-el ír! :W :W :W

senki ne vegyen ilyet, egy fos az egész cucc úgy ahogy van! már a 2. is szar. :(((

vagy esetleg van akinek normális sebességgel ír? :F

(#193) mity89


mity89
csendes tag

sziasztok
van egy technika pendrive om. amikor bedugtam minden jo volt, sokáig használtam is, de most elkezdte azt csinálni h amikor megnyitottam akkor kék halál és ujraindult a gép.
gondoltam leformázom.
Acronis Disk Director Server progival formáztam fat32 re és elromlott
bedugom, kiirja h eszköz csatlakoztatva, meg eszközkezelővel is lástzik, semmi baja, de a windows, total commander, linux nem látja.
a formatálo progival továbbra is tudom piszkálni, szal az látja és tudom ujra formázni, sőt még böngészni is. azt gyanitom h letörlődtek rola a leiro fájlok vagy mik.
öcsémnek van ugyanilyen, mondtam neki h rejtett fájlokat nézze meg, h mik vannak, de azt mondja nincs semmi az övén...
probálgatom ujraformázni, már pár fájlrendszert kiprobáltam de semmi. nem látszik sehol h be van dugva...
ötlet?

(#194) mity89


mity89
csendes tag

ok megoldodott, lemezkezelőben adtam neki uj cimkét és jo lett

(#195) Biriboyka válasza mity89 (#193) üzenetére


Biriboyka
senior tag

Ugyanez van/volt nálam is egy MP3 lejátszónál. Mindenhol látszik, de megnyitni nem tudom a lemezkezelőben leformázom, szektorhibát keresek, de semmi. Aztán átneveztem és láss csodát, megjavult!!! :C :C :C :C

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#196) Biriboyka


Biriboyka
senior tag

Viszont a másik MP3 lejátszómnál nem tudom mivolt, mert hiába neveztem át, formáztam, alakítottam, nem tudtam másolni rá semmit. Mindig kiírta, hogy "Uncorrect format please reformat player" úgy, hogy azt hiszem abból kuka lesz.

Ha a rendőrt ellenségednek, nem kívánatos személynek tekinted gondolj arra, hogy ő az egyetlen olyan személy aki ismeretlenül is az életét áldozzná érted! by pass

(#197) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. A Kingston pendrive-ommal az a probléma, hogy nagyon lassan lehet rá másolni és másolás közben gyakran hibát is jelez. De ha a pendrive-ról másolok a gépre az megy gyorsan, normálisan, azzal nincs semmi baj. Nem tudjátok miért van ez?
Ja és mási gépben működik rendesen a pendrive. Próbáltam másik usb-be is dugni a gépemben, de a hiba ugyanúgy fennáll.

[ Szerkesztve ]

(#198) Zeller01


Zeller01
tag

Hali!
Ma vettem egy ilyen:
http://www.aqua.hu/pen-drive-2gb-kingston-dt-mini-sl im-fekete-50448.html
pendrive-ot az Aqua-tól. Windows7-re rádugom nem lehet feltelepíteni duma, nem is megy. Xp-re meg felteszi, mint DVD meghajtó (így formázni sem lehet). Húzom ki a gépből mire leválik a végéről kis műanyag darab. Maga a eszköz nem sérült, csak a végén a műanyag. Hívtam is boltot mire mondták nem lehet visszacserélni, mert sérült. Mondom az jó. Tudok kezdeni vele valamit, vagy ajándék 2ezer az aqua-nak?

. : Z E L L E R : .

(#199) Elisha_


Elisha_
tag

Sziasztok, pendrive-ot szeretnék venni és három típust néztem ki amik jó árban vannak. Tudnátok írás-olvasás eredményeket írni róluk?
1. Verbatim Store 'n' Go USB Drive 8GB
2. SanDisk Cruzer Micro 8GB
3. Kingston DataTraveler 100 8GB
Szerintetek melyik a jobb?

Asus P5Q, Core2Duo 8400 3Ghz, 4x1Gb geill DDR2 800Mhz, Asus HD4850 Ati vga, WD500 Gb HDD, Asus 500W táp, Win7 RC (build7100) 64bit

(#200) bigdigit válasza .mf (#191) üzenetére


bigdigit
addikt

ma vettem egy kingston dt100 16gb-ost és nekem is állandóan újra mountolja az xp:(
míg másoltam rá ment rendesen...olvasásánál csinálja.még leellenőrizni se tudom hibás-e mert mindig megszakad mountolással:(

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.