Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44151) adika4444 válasza Levi123 (#44150) üzenetére


adika4444
addikt

A cisco teljesen leveri azt a TC csodát... Ráadásul D3-as, szal nem gondolnám hogy letiltják. Meg ha rakoncátlan akkor is általában a csodás tápja adja meg magát, nem a modem. 2010 óta 3 tápot sikerült egy példánynak elfogyasztania, de mivel UPC ingyen adott újat ezért nem volt nagy kellemetlenség...

A weblapos dolog DNS hiba lehet, használd a Google dns-t 8.8.8.8 & 8.8.4.4

Az alvós ébredés passz, gondolom lassan engedi vissza a Tc modem.
Esetleg próbálkozz fix ip-vel.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#44152) kabelmania27 válasza Levi123 (#44150) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek most a modem értékek?
Ha erre a hsz-ra válaszolsz akkor meglehet mondani hogy jelszint probléma okozza-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#44153) monosz válasza Zitronensaft (#44149) üzenetére


monosz
őstag

Köszönöm. :R
Létezhet olyan,ami esetleg kezeli?

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#44154) Levi123 válasza kabelmania27 (#44152) üzenetére


Levi123
senior tag

FAM 3 DB ez áll rajta és már csak 1 db van, mert tegnap járt itt egy UPC-s szerelő aki azt mondta, hogy sok bele amit raktak, ő is az értékeket nézte majd lecsavarta és zsebrevágta amiket leszedett, mert az az UPC tulajdona :)

Arra emlékszem mert mutatta a szerelő, hogy a jobb oldalon a lefelé iránynál negatív számok voltak, ahogy kiszerelte ezekre változott:

[ Szerkesztve ]

Levi

(#44155) Levi123 válasza adika4444 (#44151) üzenetére


Levi123
senior tag

Sejtettem, hogy rosszabbat kapok, mint ami van.
Bár nem tudom mi az a "D3-as".
Nincs letiltva, mert ha rádugom működik. Annyit mondott az ügyintéző, hogy vissza kell adni (küldeni postán vagy bevinni ügyfélszolgálati irodába). Tegnap kérdeztem a szerelőt is azt mondta, a cisco jobb mint amit kaptam - kérdeztem miért adják akkor ha rosszabb? Nem tudott értelmes választ adni.
Annyit mondott még, hogy az 500-as nethez adnak nagyon jó modemet, de ezévtől már minden az alatti felhasználó ilyen kombinált kütyüt kap és abból is a technicolort. :)

Azt hiszem felhívom az ügyintézőt jövő héten és megkérdezem, hogy megtarthatom-e a régit.

Levi

(#44156) kabelmania27 válasza Levi123 (#44154) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, egynél több csillapítóra nincs szükség, de nálad elvileg egyre sincs is szükség mert csillapító nélkül sem lenne magas a ds.
Akkor tarthatod meg a régit ha az újat visszaviszed, regisztráld vissza a régit vedd ki a csillapítót, vagy ha akad akkor visszateszed ,de a sima cisco 20-as értékkel sem akad ki.

[ Szerkesztve ]

(#44157) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok! Pár hete van digitális tv-m és ebben kérném a segítségeteket.

- Hogy lehet lepusztítani csatornaváltáskor a képernyőre rakott bazi piros gombot és a "nyomha meg a piros gombot" feliratot?

Értem én hogy videótárral rendelkezik a csatorna, de ezt muszály minden csatornaváltáskor ilyen idegesítő módon jelezni? Miért nem rakják be az EPG-be, egy logóként vagy aki akarja úgyis megtalálja a videótárban, semmi értelme, viszont annál inkább idegesítő.

- Hogy lehet megoldani azt hogy a csatornák sorrendjét átrendezzem? Tök hülyén van hogy M1-es után nézhetem a videótár hülyeségeit meg a kandallót, és utána jön az RTL klub. Milyen droidok találják ki ezt a hülye sorrendet?

Végül, meg lehet-e oldani azt hogy a Samsung TV-m bekapcsoláskor folyton a Tv bemenetet keresi, nem a HDMI-t, tehát állandóan át kell állítani a tv-t HDMI-re. Nincs valami megoldás, hogy egyből a HDMI legyen a tévén az alapértelmezett?

(#44158) pjen válasza maglew (#44157) üzenetére


pjen
félisten

A csatorna sorrend problémára ott a kedvencek menű.Az én Samu Tv m sem vált magától HDMI re,A support azt mondta ez ilyen.A Philips és az LG Alapból tudja,lehet a modernebb Samuk is.A piros gomb üzlet a videó tár nem ingyenes. :((

(#44159) maglew válasza pjen (#44158) üzenetére


maglew
aktív tag

köszi!

És a boxon mi az hogy kikapcsoláskor alacsony fogyasztás vagy magas fogyasztás?
Mi a különbség a kettő között, és mennyivel magasabb a fogyasztás?

(#44160) Gubek-Einste válasza maglew (#44159) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A box teljesen leáll alacsony esetben, távolról sem lesz elérhető, a magas a normál kikapcsolás, fogyasztást nem tudom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44161) sniper112 válasza maglew (#44159) üzenetére


sniper112
aktív tag

az alacsony fogyasztás= kikapcsol teljesen és lassan kapcsol be a box (hosszabb távollét esetén javasolt)
magas fogyasztás= készenlétibe van távolról bármikor feléleszthető illetve gyorsan bekapcsol a box (ez a beállítás javasolt)
csak hülye a magyar fordítás.

(#44162) maglew válasza sniper112 (#44161) üzenetére


maglew
aktív tag

Nekem kb ugyanannyi idő alatt kapcsol be (elég gyors) csak alacsonynál off-ot jelez a kijelzőn, míg magasnál az időt írja ki. (ami nem rossz)

(#44163) Levi123 válasza maglew (#44157) üzenetére


Levi123
senior tag

Egyet értek veled, tényleg idegesítő. Ja meg a kandalló mellett ott a téli táj :D
A piros gomb leszedése engem is érdekelne, sajnos én nem találtam rá módot.
A TV nekem alapból HDMI-re vált ha azon kapcsoltam ki nekem egy régi Lg lcd tv-van.
Ami pozitív, hogy a UPC távirányítót rá lehet hangolni a TV-re.

Levi

(#44164) pjen válasza maglew (#44159) üzenetére


pjen
félisten

Alacsony fogyasztásnál még az óra sem megy ha kikapcsolod,egyszer rámértem még egy SD box ra 8 w ot mutatott egy konnektoros fogyi mérő ami inkább sacográf.

(#44165) Gyurka6 válasza TomMusic (#44147) üzenetére


Gyurka6
őstag

Szevasz!
Olyant keressél amibe ci+ modulfogadó van, akkor kérhetsz modult+kártyát, mintha a tv-d(modulfogadós) lenne, ha jól tudom. Illetve néhány digitális szabadon fogható, ahhoz jó ez is.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#44166) Clever0 válasza monosz (#44148) üzenetére


Clever0
senior tag

Elvileg az Amiko 8260+ CI+ modulfogadót tartalmaz (bár mindenhol csak CI-t írnak), így mennie kellene benne az UPC kártyának. Keress rá a típusra fórumokon!

(#44167) pjen válasza Clever0 (#44166) üzenetére


pjen
félisten

Akkor nem egyszerűbb boxot kérni nem kártyát,az legalább biztos működik és a kényelmi funkciók is mennek.

(#44168) Gyurka6 válasza pjen (#44167) üzenetére


Gyurka6
őstag

Anno a "kényelmi" szolgáltatások miatt (csatorna rendezés) hagytam ott a műholdas digit.

Gyurka

(#44169) pjen válasza Gyurka6 (#44168) üzenetére


pjen
félisten

Kedvenceket tudsz csinálni.Mondjuk nekem nem fonto a sorrend.

(#44170) Gubek-Einste válasza pjen (#44169) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem sem, csak a EPG-hez használom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44171) pjen válasza Gubek-Einste (#44170) üzenetére


pjen
félisten

Epg jó,könnyű belőle felvételt indítani.

(#44172) BlackDesert


BlackDesert
tag

Hello! Pár perce fürödtem és amikor épp visszatértem a gép elé láttam, hogy elmegy a net. Mikor visszajött rettentően belassult. A 120 netem alig éri el a speedtest szerint a 4-5 mb-et. Nyócker.. Van másnál is ilyen jellegű gond?

[ Szerkesztve ]

(#44173) -Maujuri- válasza BlackDesert (#44172) üzenetére

Szia, szintén 8 ker Szigony utca:
http://www.speedtest.net/my-result/5005270069

[ Szerkesztve ]

(#44174) BlackDesert válasza -Maujuri- (#44173) üzenetére


BlackDesert
tag

Köszönöm szépen! Végül csinálta megy modem reset-et és bár erőlködve de helyre állt a sebességem. :)

(#44175) drpele


drpele
senior tag

Sziasztok!

Az elmúlt néhány hónapokban igen gyakran játssza azt a CISCO 8685DVB box, hogy kiválasztok egy (teljes) sorozatot a műsorújságból, s mintha mi sem történt volna, nem jelenik meg a felvételt jelző piktogram. Illetve amikor ellenőrzöm a "tervező" menüpontban az ütemezett felvételeket, akkor az imént beállított sorozatra azt írja, hogy "még nem érhető el". Ami már csak azért is érdekes, mert a műsorújságban már ott van a széria első része...

Ki milyen gyakran találkozik hasonlóval? Van esetleg valami megoldás erre a problémára?

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#44176) Zitronensaft válasza monosz (#44153) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Természetesen biztos van de sajnos magasabb árkategóriában kell keresgélni. Bár voltam olyan ügyfélnél ahol a méregdrága felvevős kéttuneres samsung boxon se működött.
Az amikoval kapcsolatban felesleges fórumokat böngészned..ezeket a köröket én már lefutottam,a létező összes fw-el ki lett próbálva,minden elérhető infó beszerezve,nem kezeli a upc-s ci+ kártyát. Tavaly nyárig ment,akkor a upc új szoftvert adott ki a médiakártyára,azóta nem megy.

(#44177) _NCT


_NCT
őstag

Sziasztok!

UPC-nél lehetséges forgalom szűrés? Pl torrent-nél korlátozhatják a feltöltést?

(#44178) Intruder2k5 válasza _NCT (#44177) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem korlátozza a UPC a torrent forgalmat.

(#44179) csabi63 válasza Clever0 (#44166) üzenetére


csabi63
senior tag

CI+ fogadó van benne, de...
" A UPC-s kábeles CI+-os modulokat a box csak a 2.0.92-es szoftverig kezeli, az ennél frissebb szoftok mellett már nem."

Szóval ha valaki ebben gondolkodik, tájékozódjon. Jelenleg a legolcsóbb CI+-os box, ami tuti működik az a Technisat K2. (Német ebay-en néha 40-45 ezerért elcsíphető.) De annak is vannak hátrányai, a gyári box jobb.

[ Szerkesztve ]

(#44180) monosz válasza Clever0 (#44166) üzenetére


monosz
őstag

Köszi az infót. :R Sajnos semmi kézzel fogható pozitív megoldás.

(#44176) Zitronensaft : Kicsit keresgéltem,de hasonló infókat találtam.
Köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#44181) wolfrome


wolfrome
csendes tag

Nekem Fiber Power 500-as netem van, ugye írtam, hogy csak 300-ig megy fel maximum.
Nekem ezek az értékek vannak. Felhívni még nem hívtam fel őket, de ha nem jutok sehogy előre kénytelen leszek.
Köszi előre is a segítséget.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#44182) rejtettlampa


rejtettlampa
tag

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem felétek! A településen, ahol lakom, most építették ki a UPC kábel hálózatot. Lenne lehetőségem átlépni a jelenlegi szolgáltatómtól. Nekem csak internetre lenne szükségem. A kérdésem az lenne, hogy mennyire stabilan szolgáltat a UPC és mennyire megbízható? Mennyire tartja a sávszélességet? Szokott-e lassulás, esetleg kimaradás lenni az internet szolgáltatásban? 50MBit-es netet rendelnék. Mi a véleményetek, tapasztalataitok?

Köszi előre is a válaszokat!

(#44183) kabelmania27 válasza wolfrome (#44181) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek teljesen jó értékek, valószínű csúcsidőben terhelt a környék.
Kábeles kapcsolattal milyen a ping?
rejtettlampa: Általában stabil.

[ Szerkesztve ]

(#44184) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Már csináltam ilyet, de elfelejtettem..
Szóval van ugye az Ubee modem/router, ahol lehet DMZ-t beállítani.

Kérdésem, hogy itt annak a gépnek az IP címét kell megadnom, amit "kintről" el akarok érni (tehát ami helyi hálóba van a modem/routerrel)? Vagy fordítva, tehát a kinti címet adom meg, amit beengedek a hálózatba?
Illetve ez mennyire befolyásolja a többi eszköz hálózat elérését? Tehát ha mondjuk pl. a DMZ-n megy egy 10Mb-es letöltés, akkor a többi eszköz (feltéve hogy 30Mb-es sávszélességem van), már csak 20-at használhatnak max, ha pedig nincs egyáltalán forgalom DMZ-n, akkor a többi eszköz megkapja a 30Mb-et? Ugyanez feltöltésre is.
Előre is köszönöm!
Szerk.: ja igen, és hány DMZ-t lehet beállítani?
(Bocsi ha valami butaságot kérdeztem)

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#44185) adika4444 válasza TomMusic (#44184) üzenetére


adika4444
addikt

DMZ nem befolyásolja a forgalmat.

A DMZ-t úgy kell elképzelni, hogy van egy ház, benne lakások. Van egy főbejárat, ahonnan az emberek tudnak menni egy irányba. A DMZ-vel azt adod meg, hogy a bejáraton bejövök merre megyek, meg mindenki más. A sima portátirányításnál meg a portokat egyesével irányíthatod át, tehát mondjuk az embertípusokat irányíthatod magasakat a nagy lakásba, alacsonyakat a kisebbe. Tudom h hülye példa, de most jobb nem jutott eszembe.

üdv, adika4444

(#44186) TomMusic válasza adika4444 (#44185) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi a választ!
A porttovábbítás az oké, csak ez a DMZ zavaros kicsit. Máshogy teszem föl a kérdést. Az előző képen látható helyre minek az IP-jét kell beírni? :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#44187) megott


megott
tag

Sziasztok!

Ma kaptam meg az új Cisco HD-DVR-es boxomat (eddig Thomson volt) direkt a HDMI csatlakozás miatt akartam. A bajom az, hogy a HD csatornák hangereje iszonyatosan magas és a box távirányítójával nem is módosítható (ugyebár a TV egy fix hangerőre van beállítva és a box távirányítóját használom), mi a megoldás?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
Üdv!
Megott

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#44188) vargalex válasza wolfrome (#44181) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nincs saját routered közben, ami esetleg ilyen sebességnél kifullad? Vagy nem a géped a szűk keresztmetszet?

Alex

(#44189) blakey válasza megott (#44187) üzenetére


blakey
titán

A box hangerejét tedd maxra és a tv hangerejét változtasd. A táv tanítható erre is.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44190) Gubek-Einste válasza TomMusic (#44186) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Annak a kliens eszköznek kell megadni az IP címét amelyikre az összes portot át szeretnéd irányítani. Ezt az IP címet fix-áld le MAC cím alapján.
Miért akarsz DMZ-t használni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44191) TomMusic válasza Gubek-Einste (#44190) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszönöm a választ!
A DMZ azért jutott eszembe, mert egy eszközt teljesen elérhetővé akarok tenni a neten, de közben rájöttem, hogy erre a porttovábbítás lesz a jó.
Azonban vagy én vagyok a béna, vagy valami nem oké.
Hiába írok be bármit a mezőkbe, majd a mentés gombra kattintok, nem menti el, kiírja hogy "Ugyanez a porttartomány legyen a belső porttartomány is" egy ablakban, majd az OK-ra kattintva bejön az "Általános" fül, és ha visszamegyek a porttovábbításra, nincs ott az előzőleg beírtak..
Mit csinálok rosszul?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#44192) Gubek-Einste válasza TomMusic (#44191) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hova mit írtál be? A legjobb az lenne ha beírod majd képernyőmentés készítése róla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44193) TomMusic válasza Gubek-Einste (#44192) üzenetére


TomMusic
őstag

Na közben rájöttem! Chrome alatt nem működik jól az Ubee... Beléptem explorerrel, és máris jól működött. Még a modemet se kellett újraindítani. :)

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#44194) megott válasza blakey (#44189) üzenetére


megott
tag

Ezt meg is tettem, csak kicsit bajos, ha hangerőt akarok váltani, akkor előbb kapcsoljak át TV-re, mert egyébként a box hangerejét módosítja csak.

Azt már nem is említem, ha megnyomom a TV gombot és közben nem takarom le az infrát a tv esik transzba, mert másik bemenetre akar kapcsolni :(

[ Szerkesztve ]

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#44195) Gubek-Einste válasza megott (#44194) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam nincsen ilyen gond, max-ra van állítva a box hangereje, a tévé pedig fix-re és minden adón ugyan olyan jó a hang, max a reklámot/nem érdeklő részeket némítom le.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44196) blakey válasza megott (#44194) üzenetére


blakey
titán

Gondolom ezt nem csináltad meg. :)
Piros és OK gombot egyszerre kell lenyomni, amíg 2x fel nem villan a upc gomb, utána beütöd: 993. Ezután csak a tv hangerejét állítod.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44197) megott válasza blakey (#44196) üzenetére


megott
tag

Sajna ez valamiért nem működik! De tény hogy nem ismertem!

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#44198) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Üdv.

Ismerőst állandóan kidobálja egy multis játék connection error-al, és már nincs más ötletem,mint hogy a nettel van valami.

Jelszintek rendben vannak?

Ezeket találtam csak.. van más is? :B

[ Szerkesztve ]

(#44199) kabelmania27 válasza BRIKLY (#44198) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ezek teljesen jó értékek, lehet a játékszerver kapcsolatával van gond.
Max annyi teendő van, hogy meg kell húzni az F csatlakozókat ha kilazultak.
Nincs más.

[ Szerkesztve ]

(#44200) blakey válasza megott (#44197) üzenetére


blakey
titán

Mert nem voltam teljesen pontos, tehát, először nyomd meg a upc gombot, utána hajtsd végre a leírt műveletet majd nyomd meg a TV gombot. Sorry, kimaradt a leírásból.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.