Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) kabelmania27 válasza oriic (#45050) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infót, ha nincs tévé előfizetést akkor vedd ki az osztót (ha nem ér el a bejövő kábel a modemig akkor F toldóval kösd össze a két kábelt) lehet 50alatti adásival már jobb lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#45052) insyde5 válasza inf3rno (#45048) üzenetére


insyde5
aktív tag

Nekem AC routerem van. N-es wifi a laptopban , win10 : 144Mbps. átvitelt érzékel. A kábel meg 1000es. Telefon AC 5Ghz. mégtöbb Mbps.
A hardver meghatározza a valós sebességet. És nem láttam még olyan WIfi-t ahol fizikailag tudta volna hozni a ráirt átviteli sebességet.

Éppen ezért használom kábelen a gépet, mobil eszközöket meg Wifi-n.
A routerre gyakran rakom a külsö vinyót (USB3). BlueRay ( 20 - 80GB ) filmeket tudok wifin nézni a Tv-n.

(#45053) kabelmania27 válasza oriic (#45050) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kimaradt, hogy a +60Mbit lemondással kapcsolatban írj a upconline@upc.hu címre.

(#45054) inf3rno válasza insyde5 (#45052) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Miután kidühöngtem magam, találtam egy olyan fórumot, ahol leírták, hogy mi a titka. Hát kb este 10-től idáig kerestem, úgyhogy már elvesztettem a türelmem. A lényeg, hogy akkor hozza a kártya a 150Mbps-t, ha 5GHz-en is be van állítva az n-es wifi. Most konkrétan úgy lőttem be, hogy 2.4GHz b/g/n mixed, 40MHz és 5GHz a/n/ac mixed, 40MHz. Így most jó. Nincs már kedvem kitesztelni, hogy számít e neki a MHz, meg hogy elég ha csak mindkettőben bent van az n, vagy konkrétan ez a beállítás így a tuti. Működik, kész.

Buliban hasznos! =]

(#45055) adika4444 válasza inf3rno (#45054) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Ha a kártya nem 5G képes hanem csak 2.4 Ghz N150, akkor mi köze lenne az 5g-nek hozzá?
A 40 Mhz és jó csatornaválasztás továbbá mixed mode vagy N only pont elég.

üdv, adika4444

(#45056) Zitronensaft válasza #99546112 (#45038) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Szerintem te a digis topikot is tele tudnád elégedetlenkedni,ha az lenne a szolgáltatód...

(#45057) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi sebesség témát itt zárjuk is le, már nagyon OFF lett, ha még is akarja valaki folytatni akkor irány a hálózatis/wifi-s topik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45058) bozsozso válasza 4Grider (#44671) üzenetére


bozsozso
őstag

Kipróbáltam a gyerek gépén ott jó. Nem bírok rájönni mi lehet a gond.

(#45059) #99546112 válasza Zitronensaft (#45056) üzenetére


#99546112
törölt tag

Sok évig digis voltam, egy rossz szavam nem volt rá 🤔😉😉

(#45060) kabelmania27 válasza #99546112 (#45059) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél lassú volt a net, tévével is volt gond ezért visszament UPC-hez, elég kedvező a havidíj.
Másik ismerősnél folyamatosan kockás volt az m1hd, de van ahol kevesebb a gond vagy nincs gond, ez más szolgáltatóval is előfordulhat.
Ezerszer kiveséztük hogy ed3 koax és FTTx között mi a különbség ezért UPC vs Digi témát ebben a topikban érdemes folytatni.
Modem értékek rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#45061) adika4444 válasza kabelmania27 (#45060) üzenetére


adika4444
addikt

És van olyan ismerősöd akinek a UPC-vel van/volt gondja, és mondjuk átment DIGI-hez és full elégedett?:F Mert nekem van.

üdv, adika4444

(#45062) #99546112 válasza kabelmania27 (#45060) üzenetére


#99546112
törölt tag

Igen rendben vannak,mmostmár legalábbis. Amikor volt a közoonti hiba, előtte 46 volt az adási, mostmár 41. 😊

(#45063) Intruder2k5 válasza #99546112 (#45062) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 46 is bőven határértéken belül van, nálam évek óta 49 körül mozog, és nincs gond a nettel. Sajnos ez ilyen, UPC-nél hajlamosak eléggé feltekerni a visszirányt, az utóbbi időben egyre több ilyen 50dBmV közeli értéket látni.

[ Szerkesztve ]

(#45064) HofiZoli válasza adika4444 (#45061) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Jelenleg fullos upc-m van, és fullos digim. Upc: Digital Gold+HD+HBO MaxPak, 240-es net, valamilyen telefon. Digi: tv+1000 net+valami telefon. Internetszolgáltatásban sehol nincs a upc, persze a technológia sajátosságai miatt sosem lesznek egy szinten. Viszont az sd adások tekintetében sehol nincs a digi a upc-hez, nincs HBO HD (nekem fontos), nincsenek discoveryk. Van digisport, de egyre kevesebb dolgot tudnak adni, úgyhogy az lassan nem előny.. Nálam egál, hűségidő lejárta után marad a upc tv mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#45065) #99546112


#99546112
törölt tag

Tessék, csak fel kellett hoznom tegnap és jön a Horizon HD media box, viszont piszok drágán, 7k-ért telepítik, legalábbis ilyesmit veszek ki a szövegből. 😀
[link]

Vezetékes műsorterjesztési szolgáltatás
ÁSZF 3/B sz. melléklet Egyszeri díjak – bevezetésre kerül a „Plusz interaktív IP kábeltelevíziós Előfizetői Hozzáférési Pont kiépítésének díja kiegészítő internetes vételi pont bővítésével (opcionális)” egyszeri díj, amelynek mértéke: 7556 Ft
Ezzel összefüggésben kiegészül ÁSZF 7. sz. Egyszeri Díjak Melléklete a „Plusz interaktív IP kábeltelevíziós Előfizetői Hozzáférési Pont kiépítésének díja kiegészítő internetes vételi pontbővítésével (opcionális)” díj definíciójával.
Bevezetésre kerülnek az alábbi kártérítési díjak: UPC Horizon HD Mediabox kártérítési díja, amely 17 084 Ft, UPC Horizon HD Mediabox-hoz tartozó külső USB-s háttértároló kártérítési díja, amely 22 829 Ft.

(#45066) vargalex válasza adika4444 (#45047) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Ahogy már korábban is írtam, nem szabad, hogy 2 percenként szakadjon. Az rendben van, hogy 2 perc a bérleti idő, de a kliensnek ezt a bérleti idő felénél meg kell újítania. ekkor újabb 2 percre megkapja, majd 1 perc múlva újra megújítja és így tovább. Ez a protokoll szabvány működése. Természetesen ilyenkor nem szabad, hogy szakadást érzékelj. Ha nálad nem így működik, akkor hibás a DHCP kliens implementációja.
Én egyszer próbáltam ki, routerrel kapcsolódtam wi-free-re, semmilyen szakadás nem volt.

Alex

(#45067) szabogabor10 válasza #99546112 (#45065) üzenetére


szabogabor10
veterán

De hogyhogy nem verték még nagydobra?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45068) #99546112


#99546112
törölt tag

Ha ennyire drága lesz akkor érthető, de majd elválik, van még idő addig.

(#45069) szabogabor10 válasza #99546112 (#45068) üzenetére


szabogabor10
veterán

De ezek kártérítési díjak, amiket az ÁSZF-ből idéztél. Ebből nem egyértelmű, mennyi lesz a bérleti díja.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45070) pjen válasza #99546112 (#45065) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Tulajdonképpen mi a különbség a mostani HD DVR box és e között?Horizon HD media box, :R

[ Szerkesztve ]

(#45071) Zitronensaft válasza pjen (#45070) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Legfőképp az ár..ha jól tudom Kaon boxok lesznek. Opcionális külső hdd-vel. Ha minden igaz ezzel megoldódik sokak hasfájása,saját usb tároló is használható lesz. Ezek a boxok viszont beépített modem nélküliek,tehát jön a jó kis utp kábel keresztül a lakáson,ha kellenek az interaktív szolgáltatások...

(#45072) szabogabor10 válasza pjen (#45070) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ha tudsz németül: [link]
Angolul: [link]

Ja, hogy nem teljesen a svájci / holland Horizont kapjuk? Persze gondolhattam volna... :W
Istenem ez az ország...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45073) pjen válasza Zitronensaft (#45071) üzenetére


pjen
félisten

:R

(#45074) kezo0 válasza pjen (#45070) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem ezt kapjuk mi is: Horizon HD DVR Mediabox

December óta van fent pár cseh nyelvű videó is a boxról, íme az egyik: [link]

Fura ez a doboz, már külsőre is... És micsoda távirányító!
De akkor ez lényegében IPTV-rendszerű lesz? Össze vagyok zavarodva egy pöttyet.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45075) szabogabor10 válasza kezo0 (#45074) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem IPTV lesz, hanem marad a DVB-C, online tartalmakkal kiegészítve.
A távirányító legalább ugyanaz lesz, mint a svájciaknál. Nekem tetszik.
De ebben is van wifi. Zitronensaft: Biztos, hogy a magyarban nem lesz?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45076) #99546112 válasza Zitronensaft (#45071) üzenetére


#99546112
törölt tag

Én meg úgy tudom, hogy pont van benne modem is, épp ez az egyik előnye. Nem értem mire érted az utp kábelezést. Mostanira is lehet kötni külső tárolót nem? Mondjuk én a tv-re szoktam, mi a frásznak dugjam a boxra?! 😀

Integrated WLAN modem
The integrated WLAN modem allows you to surf the wireless Internet anywhere at home.

Ez tetszene viszont (többek között): Multi-recording
Record up to four programmes simultaneously.
azaz 4 rögzíthető csatorna egy időben.

[ Szerkesztve ]

(#45077) kezo0 válasza #99546112 (#45076) üzenetére


kezo0
addikt

Ha ugyanazt kapjuk, mint a csehek, akkor a leírás és a képek alapján ez egyben egy wifis HGW is. Ez ugye azért érdekes, mert szerintem sokaknál úgy van, hogy ahol jó egy boxot elhelyezni (jellemzően a tévé mellett/alatt/közelében valahol), ott általában nem a legszerencsésebb egy modemet/wifis routert elhelyezni. És akkor vannak ugye azok a kérdések, hogy mit tud a wifije (dual band, vagy ez sem tudja egyszerre szórni a 2,4 és 5 GHz-et?), kapcsolható-e bridge módba, ha valaki továbbra is a saját, jól bekonfigurált és egész biztosan izmosabb routerével szeretné használni?

(Az USB port a jelenlegi eszközökön le van tiltva, maximum mobiltelefont lehet rajta tölteni.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45078) kabelmania27 válasza HofiZoli (#45064) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ed3 FTTx rendszerhez képest kevesebbet tud, nagyobb kapacitáson osztoznak az előfizetők más technológia stb.
Viszont ha egy docsis2-es szolgáltató 10-15Mbites csomagjaihoz hasonlítjuk akkor rendben vannak a fiberpower csomagok.
adika4444: Társasházban netre minimális panasz volt amíg 100alatti csomagok voltak, tévével több gond volt.
Noá: Szuper :)

[ Szerkesztve ]

(#45079) #99546112


#99546112
törölt tag

Na majd meglátjuk, szerintem a tech oldalak úgyis beharangozzák ha arosan, illetve szerintem a teio csomagok is Horizon névre módosul majd. Kíváncsian várom. Persze majd ha jön is, meglesem a teszteket hogy milyen is lesz tulképp, valaki bevallalhatná majd a tesztet 😁😈

(#45080) Zitronensaft válasza szabogabor10 (#45075) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Én kaon tipusú boxról tudok. Szerintem nem lesz benne kábelmodem.
Noának csak annyit,hogy ahhoz képest milyen szerteágazóan irogatsz a szolgáltatással kapcsolatban(pro,de inkább kontra) annyit azért illene tudni,hogy a boxokon és modemeken csak dísznek van az usb csati..főleg hogy a témaindító-összefoglalóban kb a 3. mondat erről szól,meg vagy 37ezerszer lett itt megkérdezve és megválaszolva az usb kérdés..

(#45081) Zitronensaft válasza #99546112 (#45076) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem lesz benne kábelmodem,az ethernet csatin kell majd neki netet adni,hogy menjenek az interaktív cuccok. A mostani boxok egy dvb-c tuner és egy kábelmodem összeépítéseként értelmezhetőek.

(#45082) szabogabor10 válasza Zitronensaft (#45080) üzenetére


szabogabor10
veterán

Kár, hogy még a csehek is megkapják a legjobb dolgokat, mi meg továbbra is le vagyunk szarva...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45083) Zitronensaft válasza szabogabor10 (#45082) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hát...ugye voltak azért említve olyan érvek...nem biztos hogy ott van jó helyen a wifi ahol a box.. meg ugye mindenbe bele lehet kötni. Ugye nem biztos hogy 1500mb-es átvitelű wifi lesz benne,ami szegény elmaradott svájciaknak,hollandoknak ugye megfelel(ők még nem jutottak arra a magas technológiai szintre hogy arra recskázzanak esténként,milyen magas értéket mutat a koszlott telefonjukon a speedtest mérés)

(#45084) Intruder2k5 válasza szabogabor10 (#45082) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Cseheknél is más (nagyobb) a fizetőképes kereslet, vélhetően úgy ítélték meg, hogy a beruházás ottani várható megtérülése mellett érdemes már meglépni, itt pedig egyelőre nem.

(#45085) szabogabor10 válasza Intruder2k5 (#45084) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezt tudom sajnos. Szomorú is, hogy itt tartunk.

Zitronensaft: azért a többi jóság (pl. több tuner, belső merevlemez) benne lesz a boxban? És wifi vevő?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45086) Zitronensaft válasza szabogabor10 (#45085) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A merevlemez külső lesz,ahogy én hallottam. De ennek sokan örülnek majd,feltéve ha a felvételi opció alapértelmezett lesz és nem csak kérésre ,díjért lesz a funkciók közt. Wifit nem tudom,szerintem nem,mert utp kábelezésről is csipogtak a madarak. Szerintem amíg nem biztos a tipus,felesleges találgatni..

(#45087) gduck válasza szabogabor10 (#45082) üzenetére


gduck
addikt

Nem akarok okoskodni (de mégis azt teszem), de miből gondoljátok hogy nem azt kapjuk mint a csehek???
Az már látszik, hogy az eredetit nem kapjuk meg és nem hiszem hogy még egy fajta Horizon boxot gyártatnának csak nekünk :D Szóval tuti azt kapjuk amit linkeltetek ;)

(#45088) gduck


gduck
addikt

Jaaaaa bocsi, csak most nézem hogy csak 17e Ft a kártérítési díja. Akkor tuti hogy valami fapados lebutított szart kapunk :W

(#45089) kezo0 válasza gduck (#45087) üzenetére


kezo0
addikt

Márpedig nagyon úgy néz ki, hogy nem kell csak miattunk legyártani, mivel a cseheknél létezik már ez is:
Kaon KCF-SA700PCO

Viszont ebbe koax megy (sőt, ki is jön belőle), nem UTP... Szóval továbbra is csak találgatunk. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45090) gduck


gduck
addikt

kezo0: Mondjuk az biztató, hogy a Kaonnál nem írják a külső HDD lehetőségét...

[ Szerkesztve ]

(#45091) kezo0 válasza gduck (#45090) üzenetére


kezo0
addikt

Pedig a Kaon leírásában ez a rész mintha egy külső HDD-re történő felvétel lehetőségéről szólna - legalábbis online cseh-magyar fordítóval kb. ennyit ki lehet hámozni a szövegből... ;)

Szóval én inkább arra tippelek, hogy az erősebb eszközben van belső HDD is, a Kaonra meg külsőt kell rádugni, és akkor arra rögzítheted azt az egy adást, amit éppen nézel, tekintve, hogy 1 tuneres.

Fogalmam sincs, mi értelme lenne egy ilyen, még butább eszközt bevezetni a meglévő, amúgy is korlátozott tudású boxok mellé, hacsak nem az a terv, hogy a teljes jelenlegi box-választékot idővel kivezetik, és jön helyettük a korábban belinkelt erősebb Horizon HD box, meg ez a nagyon lájtos Kaon, és majd e kettő között lehet választani a kedves előfizetőknek. Hát, nagyon kíváncsi vagyok, olyan jó lenne már egy igazi előrelépés, nem hátra...

(És persze új boxok, új gyermekbetegségek - de legalább lesz téma a jövőben is ebben a topikban. :P )

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45092) szabogabor10 válasza kezo0 (#45089) üzenetére


szabogabor10
veterán

Remélem nem ezt fogják Horizon boxnak csúfolni...
Nyugodtan át lehetne nevezni az itthoni UPC-t, mert egy svájcinak/írnek/hollandnak elég megtévesztő lehet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45093) gduck válasza kezo0 (#45091) üzenetére


gduck
addikt

Na puff... Jól lelomboztatok :( Tök megörültem mikor megláttam hogy végre jön a Horizon, még akkor is ha nem az eredeti 6 tuneres verzió kapjuk, de ha ezt a xart kapjuk Horizonként, akkor :W

(#45094) kezo0 válasza gduck (#45093) üzenetére


kezo0
addikt

Hát, én is kibuknék ezen, de talán Zitronensaft kollégának van igaza: úgyis belekötnénk a jobbik változatba is, mert nekünk, rohadt előfizetőknek (a szutykos mobiljainkkal esténként a speedtest-re recskázva, hiszen csakis ezért kellhet az izmosabb wifi) úgyse jó semmi. Szóval meg se érdemelnénk.

Vigyázat, ironizálok.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45095) gduck válasza kezo0 (#45094) üzenetére


gduck
addikt

:DD

Hát akkor nem fogok a jó öreg PHILIPS boxtól megválni, az tuti :)

Pedig a Cisco EPC3208-is vacakol, de még kitartok mellette. Kb. hetente egyszer kell neki egy restart mert baromira lelassul a net 3-4MBit/s. Amikor kint volt a szerelő, akkor csak baromi magas pingjeim voltak, azt egy RESET gombos restart megoldotta. Azóta viszont van ez a hibám XD Mielőtt rákérdeztek: jelszint tök oké, sőt láttam a tableten a UPC rendszerét is, tankönyvbe illő HIBAMENTES volt a logom.

[ Szerkesztve ]

(#45096) Zitronensaft válasza kezo0 (#45094) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Vigyázat,ironizáltam... pff..
Meg lehet sértődni,de pusztán arra céloztam,hogy akik itt fikázzák a berendezéseket,szolgáltatásokat néha fogalomzavarban vannak.
Űrtechnológiát várnak el lakossági, szórakoztató célú szolgáltatásoktól,berendezésektől. Nem 9 tuneres a box,nem 12ghz-es 8 wattos wifi van a boxban,modemben,továbbá néha még üzemzavar is van... Ja és még nem is ingyen van.. Akinek fontos a net,vegyen üzleti előfizetést,vásároljon hozzá magas színvonalú, ipari berendezéseket és ne a szolgáltatótól várja a csodát. Jaaa,hogy ez nem havi 7900ft? Sajnos ez ilyen világ..Látatlanban lefogadom hogy a csiribiri boxot se követelné senki azon a havidíjon amennyibe ott kerül,ahol van..

(#45097) Zitronensaft válasza kezo0 (#45094) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem nagyon tudok olyan felhasználást amit a mi modemünk wifije nem tud kiszolgálni és egy átlagos lakossági felhasználásba ne férne bele.
Terabájtokat torrentezni,szervereket üzemeltetni,atomrakétákat célbajuttatni nem consumer kategóriájú eszközökkel és pláne nem wifin kéne..
A nyugati elmaradott hülye meg megelégszik azzal hogy böngészhet,emailezhet,youtubeozhat ,facebookozhat a laptopjával,tabletjével,pont leszarja,hogy 35 vagy 120 mb-et mér a speedtest a telefonján vagy bármilyén.
Mert használja a technikát,nem öncélú adatátviteli világrekordokat akar felállítani minden nap... de biztos én vagyok a hülye,hogy nem érzem át azt a kultúrális fertőt amibe belekényszerítik a magyar előfizetőket azzal,hogy nem a 6 tuneres 5 ghz-es boxot adják..

(#45098) kezo0 válasza Zitronensaft (#45096) üzenetére


kezo0
addikt

Ironizáltam, nem megsértődtem. Azaz csak hasonló stílusban reagáltam egy tőled érkezett, enyhén sértő beszólásra. Mert elhiszem, hogy napi szinten valóban rengeteg hülye előfizetővel van dolgod, de itt te is csak ugyanolyan fórumozó vagy, mint én vagy bárki más, ezért szerintem nem itt kéne kiélned a frusztrációidat, és kicsit magas lórol leugatni azt, akinek igenis vannak bizonyos elvárásai egy - lakossági! - szolgáltatással kapcsolatban.

Több mint 15 éve vagyok megszakítás nélkül UPC-előfizető, és jelenleg éves szinten több mint 200 ezer Ft-ot hagyok a UPC-nél, amit magyar viszonylatban nem gondolok kevés pénznek.
És cserébe nem "csiribiri" (a szó, amit kerestél: csilivili) dolgokat várnék el, csak annyit, amennyit ugyanez a szolgáltató több más EU-tagállamban megad az előfizetőinek. Mivel pedig pontosan tisztában vagyok vele, hogy egy szolgáltatói eszköztől mit lehet elvárni és mit nem (a szerényebb képességek miatt soha nem is pampogtam), ezért szeretném pl. tudni, hogy a drága pénzen beszerzett, a UPC-s HGW-nél egész biztosan nagyobb tudású saját routeremet ugyanúgy tudnám-e használni a szolgáltató új eszközének kiegészítéseként, mint eddig. Tehát a modem/router esetében nem várnék a UPC eszközétől semmi olyasmit, amit nem is ígér a szolgáltató. DE! Szeretném a saját MEGLÉVŐ eszközömmel felturbózni a tudását, mert az enyém jobban beszórja a lakás távolabbi helyiségeit is, jobban kezeli a 15+ db neten lógó szórakoztató-elektronikai (nem ipari célú!) eszközömet, be tudok rajta állítani olyan szabályokat, amilyeneket a UPS-s eszközön nem stb. - szóval ez baromira nem (csak) a sebességről szól, és esetemben pláne nem a torrentezésről.
Ami a tévét illeti, esetemben eddig az volt a tendencia, hogy egyre kisebb tudású boxokért (Philips --> Cisco) egyre több pénzt kellett fizetnem, mert ugye az előfizetési díjak szép lassan kúsznak felfelé - ha hűséget vállalsz, akkor pl. azért, mert mindig csak nagyobb csomagra engednek váltani... Ha most tényleg ez a Kaon lenne a következő lépcsőfok a UPC-s evolúcióban, akkor ez újabb visszalépés. Ami nekem kellene, az legalább két különböző műsor időzített felvétele egyidőben, ezt sem nevezném ipari célú felhasználásnak. A Cisco box igéri is, de nem tudja. Én viszont szinte mindent felvételről nézek, nem akkor, amikor adja a tévé, ilyen az időbeosztásom. Szóval igenis hajlandó lennék megfizetni az árát egy fullos Horizon HD boxnak, ha valóban tudja azt, amit ígér.

És most kímélj meg attól, amit egyszer már a fejemhez vágtál, hogy én akkor biztos valami kőgazdag csávó vagyok, mert nem. Csak sok időt töltök a neten és a tévé előtt, más, költséges hobbik rovására (amivel rengeteg pénzt megspórolok), szóval elvileg én vagyok a UPC számára az ideális embertípus. :)
Csak lehessen nálunk is választani ugyanazok közül az eszközök közül, mint máshol. Mondják meg az árát, és majd én eldöntöm, kifizetem-e érte. De már most tudom, hogy kifizetném, és szerintem nem is lennék vele egyedül.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45099) szabogabor10 válasza kezo0 (#45098) üzenetére


szabogabor10
veterán

Teljesen egyetértek veled. Joggal várom el, hogy itthon is megkapjam ugyanazt a színvonalú szolgáltatást, mint nyugaton, ha kifizetem érte a megfelelő összeget. És nem nagyon tud érdekelni, hogy hány potenciális előfizető van. Mondjuk ezt a színvonalat már a hiányos csatornaválasztékkal se kapjuk meg.
Mikor bevezették a TV apps-t, akkor is előtte a Horizont vártuk. Most ismét a Horizont vártuk, ismét nem kaptuk meg. Mennyi idő és alkalom kell még ezeknek?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45100) kezo0 válasza szabogabor10 (#45099) üzenetére


kezo0
addikt

Én azért még reménykedem, bár addig várjuk, míg lassan (?) elavul az egész technológia... Mindenesetre nehéz elfogadnom, hogy most már a csehekhez képest is másodrangúnak számítsunk, miközben egy hozzánk hasonló lélekszámú országról van szó (a UPC-előfizetők számáról sajnos nincs megbízható adatom, de csodálkoznék, ha ott annyival többen lennének, hogy sokkal nagyobb piacnak számítson), a mienkénél kétségtelenül magasabb, de azért ott sem annyira magas reáljövedelemmel.
Persze ha valakinek vannak e téren tuti számai, azt szívesen elolvasnám itt, hátha világosan kiderülne belőle, hogy náluk valóban sokkal érdemesebb bedobni egy komolyabb tudású eszközt is.

És akkor ez szerintem már nem is annyira off-topik. Mint ahogy az eddigiek is csak részben számítottak annak.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.