Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) helkis válasza Gubek-Einste (#44749) üzenetére


helkis
addikt

erről jut eszembe: bridge módban megmarad a wi-free-szórása a modemnek?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#44752) cigam válasza helkis (#44751) üzenetére


cigam
félisten

Meg.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44753) blakey


blakey
titán

Holnap vagy pénteken leadom a 9,5 éves Pace SD boxot, hibátlan minden szempontból de ideje HD kártyára váltani. :) Egész jól bírts. A Cisco DVR-t még nem adom le, mert ingyen kapom és a gyerekek megszokták a boxot uh. nálam van a kártya és a box hozzájuk "költözött".

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44754) blakey


blakey
titán

Horizon Go - most jó lett iOS alatt a műsorújság, máshol még nem néztem, vannak HD adóim és a logók is rendben vannak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44755) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Tiszteletem!

Nézegettem az archivumokat, s szembejött velem ez a hír. Várható ennek a közeljövőben magyarországi startja? :)

Köszi!

Üdv. core2

(#44756) g_g_g


g_g_g
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következőkben.
Van egy Samsung LE32B550A5WXXH típusú TV-m amihez rendeltem egy mediacard-ot.
Ezen lista szerinte tudnia kéne kezelni, de nálam nem működik.
2010-es a legfrissebb firmware, azt feltettem rá.
Lenne esetleg valakinek gyakorlati tapasztalata, hogy életre lehet-e kelteni benne a mediacard-ot?

Weboldalon keresztül rendeltem a mediacard-ot, erre is él a 14 napos indoklás nélküli elállási jog?

Előre is köszi a válaszokat.

(#44757) Neil Watts válasza g_g_g (#44756) üzenetére


Neil Watts
veterán

Mit jelent az, hogy nem működik?
Az M1 meg ilyenek bejönnek csatornakeresés után ám a többi (pl. RTL) nem? Ha így van akkor az ügyfélszolgálatot hívd fel s regisztráltasd a kártyát.

Üdv. core2

(#44758) 4Grider válasza g_g_g (#44756) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amikor betolod a kártyát, akkor a készüléken felvillan - akár rövid időre is - valami üzenet?
A TV menüjének kártyadiagnosztikai részében megjelenik valami info a kártyáról?

(#44759) g_g_g válasza Neil Watts (#44757) üzenetére


g_g_g
őstag

Konkrétan ezt jelenti: [link]

A digitális csatornákat megtalálja, ki is írja, hogy kódolt csatorna, beteszem a kártyát és a fenti üzenetig jutok.

(#44760) blakey válasza g_g_g (#44759) üzenetére


blakey
titán

Megnézted pl. a kártyát, hogy jól van-e betéve? Szándékosan fordítva teszik bele a modulba, hogy ne sérüljön a chip.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44761) 4Grider válasza Neil Watts (#44755) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szerintem nem. Ha 2011 óta nem került ide, akkor már minek siessenek...

(#44762) g_g_g válasza blakey (#44760) üzenetére


g_g_g
őstag

Köszi, ezt megpróbálom. Nem fordítottam meg, pedig rá is van rajzolva, hogy hogyan kell benne lennie :W

Bár tegnap egy másik TV-vel kipróbáltam és ott mondjuk felismerte és egy 5 számjegyű kódot kért hozzá.

(#44763) blakey válasza g_g_g (#44762) üzenetére


blakey
titán

Nekem az első dolgom volt, hogy kivettem és megnéztem. A másik, hogy nézd meg a tv-n a nyílást ill. a modult is jól tedd be, utána kiírja, hogy felimerte a modult, majd, hogy lejárt, aztán elkezd dolgozni, érvényesíti magát majd kéri az 5 számjegyű kódot, ez a településhez tartozó kód, utána várni kell pár percet és megjelennek a műsorok is. Legalábbis nálam a Pana tv-n így működött. Pár perc volt az egész művelet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44764) g_g_g válasza blakey (#44763) üzenetére


g_g_g
őstag

A modul jól volt benne, éreztem, hogy a helyére pattan (próbáltam fordítva is, de úgy nem érzékelt semmit).
Délután még azt kipróbálom, hogy ha megfordítom benne a kártyát akkor mi lesz a helyzet (bár őszintén szólva sok reményem nincs benne).

Ha kódig eljutnék, már nagyon boldog lennék :)

Mondjuk azt nem néztem, hogy a TV menüjében esetleg kell-e engedélyezni ezt a funkciót, de majd ezt is megnézem.

(#44765) csabi63 válasza g_g_g (#44759) üzenetére


csabi63
senior tag

Talán a tévéd igazat ír, és nem kompatibilis a modul verziójával. Mégiscsak egy 2008-as kiadású Samu. Raktál fel ugyan szoftverfrissítést, de az is már 6 éves. És ki tudja volt-e köze a frissítésnek a CAM modulhoz.
Hogy abban a kompatibilitási listában mi van és mi nincs, azt meg inkább hagyjuk. De remélem én tévedek, és menni fog.

(#44766) g_g_g válasza csabi63 (#44765) üzenetére


g_g_g
őstag

Nagyjából én is erre a megállapításra jutottam, megpróbáltam, nem jött be.
Kényelmesebb lett volna a mediacard, de akkor lesz STB.

Egyébként a lista olyan-amilyen, most mélyebben beleásva a külföldi fórumokba van a B550-nek olyan altípusa, ami tudja a CI+ funkciót.

(#44767) malisonX válasza malisonX (#44678) üzenetére


malisonX
aktív tag

Na, írtam nekik, ők felhívtak. Azt mondták, hogy 3500Ft-ért 120Mbit 2 év hűséggel az valami egyedi, kivételes ajánlat lehetett. (Érdekes, hogy azóta más is jelzett itt a fórumon, hogy ennyiért ezt ajánlották neki). Azt mondták, most olyat csomagot tudnak adni, hogy 120Mbit internet + telefon 2 év hűséggel 3190Ft. :) Modemből meg hogyha akarok wifiset, akkor küldenek, ha nem akkor marad a Cisco 3208.

(#44768) adika4444 válasza malisonX (#44767) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Jó ajánlat, Cisco-hoz ragaszkodj jobb mint ezek a wi-fi-s csodálatok.

üdv, adika4444

(#44769) malisonX válasza adika4444 (#44768) üzenetére


malisonX
aktív tag

Szia!
Igen, Cisco eléggé bevált, viszont most tudtam tesztelgetni picit és wifin/kábelen is csak 40Mbitet visz át a routerem. Közvetlenül modemre kötve simán átjön a 120. Egy használt Cisco 3925-ös HGW-t gondoltam legolcsóbb megoldásnak. Vaterán azt állítja egy eladó, hogy tök mindegy milyen szolgáltatónál volt eredetileg a HGW, csatlakozáskor automatikusan letölti az épp aktuális szolgáltató firmware-t. Míg itt a topicban azt olvastam, hogy csak UPC-set lehet használni. Van fénykép a HGW-ről sorozatszámmal/MAC címmel. Ki tudom próbálni, hogy tudom-e regelni a modemet, anélkül hogy itt lenne nálam?

(#44770) Intruder2k5 válasza malisonX (#44769) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Félrevezetett, nem lehet csak olyan modemet regisztrálni a UPC hálózatán, amit valamikor a UPC adott ki.

(#44771) donmackó válasza malisonX (#44769) üzenetére


donmackó
őstag

Ez ebben a formában nem teljesen igaz. Főleg ha a UPC már kitiltotta a MAC számot a hálózatából.

Release the cable hounds!

(#44772) malisonX válasza donmackó (#44771) üzenetére


malisonX
aktív tag

Jah, hogy még ilyen lehetőség is van... Hát köszi srácok, akkor nézek valami routert :)

(#44773) Intruder2k5 válasza malisonX (#44772) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már többször leírtam itt a topikban, én anno vettem egy Telekom-os 3925-öt a piacon, nem tudtam vele mit kezdeni, nem működött a UPC hálózatán. Aztán azt eladtam, és vettem helyette UPC-set, az azóta is itt van a polcomon, fél évet használtam is, most egy ideje megint a hivatalosan is nálam lévő 3208 megy.

[ Szerkesztve ]

(#44774) malisonX válasza Intruder2k5 (#44773) üzenetére


malisonX
aktív tag

Visszaolvastam a hozzászólásokat a topicban amik erről a modemről szóltak, de olyan magabiztosan állítja vaterán a leírásban, plusz a kommenteknél is az eladó, hogy tök mindegy melyik hálózatra van kötve, hogy azt hittem változott valami azóta. :) [link] Persze nem pont ezt a példányt néztem, 5k-ért tartsa meg. A hardveraprón van 2k-ért is, plusz vaterán 1Ft-os aukcióban. De ha ennyire kétes a dolog, akkor inkább nem kísérletezek.

[ Szerkesztve ]

(#44775) Intruder2k5 válasza malisonX (#44774) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Előfizetés nélkül WiFi hozzáférési pontnak és switch-nek használható."

Én még ebben sem vagyok biztos, ugyanis ha nem tud felcsatlakozni a catv hálózatra, akkor szerintem x időnként folyamatosan újra fog indulni, hogy aztán újra megkísérelje a csatlakozást. Na most egy olyan AP, switch, ami 3 percenként reboot-ol, elég idegesítő lehet.

(#44776) Gubek-Einste válasza malisonX (#44774) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A linkelt hirdetésben két hülyeség is van:
1; Nincsen rajta USB3.0-s port, ami van rajta az USB2.0
2; A wifi-je N300-as, nem N150-es.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44777) adika4444 válasza Intruder2k5 (#44775) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ingyenes wi-fi hálót üzemeltetni jó lehet, legalább nem terhelik le:DD;]

üdv, adika4444

(#44778) kpal


kpal
veterán

Anyám nevén fut itthon a TV+vezetékes telefon ,és lenne kedvezményes ajánlat mert lejárt szerződés. És most lehetőség van valami 1300.Ft pluszért pluszcsatornákat és netet fizetni .
És ebből szerintetek +500 Ft-ért egy alap UPC net megéri ?
Van valami hátránya a UPC netnek a Digi -vel szemben ?

(#44779) kabelmania27 válasza kpal (#44778) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

+500-asért szerintem megéri.
A kettőt technikailag nem érdemes összehasonlítani mert a UPC hfc koaxon szolgáltat a négybetűs pedig FTTx rendszeren ahol nagyobb feltöltési sebességet lehet kiadni, ettől független a többi szolgáltatáshoz hasonlóan a netszolgáltatás is stabil és megbízható, csúcsidőben is meg lesz az előfizetett sebesség, ritkán van kimaradás.
Ha telefon szolgáltatás van akkor annyi a teendőd, hogy a modemet a géppel összekötöd és máris van internetkapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#44780) kpal válasza kabelmania27 (#44779) üzenetére


kpal
veterán

Köszi! :R Nekem újdonság a UPC net ezért kérdezem. Még mondott valami box-ot a Tv-hez az ügyintéző, azt hogyan kell rá kötni a tv-re HDMI-vel vagy Koax és ugyan úgy lehet csatornákat kapcsolni mint eddig ,vagy a box-on kell ezt ?

(#44781) kpal válasza kabelmania27 (#44779) üzenetére


kpal
veterán

UPC-nél van valamilyen havi korlát, ha sokat töltögetnék le
Amit adnak rutert, kilehet cserélni idővel olyanra amit én szereznék be ?

#44782) Intruder2k5 Köszi! :R Akkor ez az összes csomagra érvényes ?

[ Szerkesztve ]

(#44782) Intruder2k5 válasza kpal (#44781) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, elvileg (ÁSZF szerint) van 300GB limit, pontosabban 3 hónap átlagában 900GB, de a gyakorlatban ezt már régen nem alkalmazzák, az itt lévők közül is többen havi több TB-ot forgalmazunk.

[ Szerkesztve ]

(#44783) kabelmania27 válasza kpal (#44781) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a tévén van hdmi bemenet akkor hdmi kábellal ha nincs akkor scart csatlakozóval lehet összekötni.
Nethez HGW-t adnak ami modem és router egybeépítve, ha nem felel meg a router funkciója akkor bridge módban sima modemként működik, wi-freet külön kell lekapcsolni ha nincs rá szükség.

[ Szerkesztve ]

(#44784) kpal válasza kabelmania27 (#44783) üzenetére


kpal
veterán

wi-freet ti használtok , az jár sávcsökkenéssel az én részemen ?

Még pár infót megtudok, aztán jövőhéten szerintem a +500Ft-ért hozzácsapjuk netet és megrendeljük a friss csomagot . :)

[ Szerkesztve ]

(#44785) kabelmania27 válasza kpal (#44784) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A közösségi wi-free nem az előfizetésből vesz le sebességet, ha nincs rá szükség kilehet kapcsolni, vannak akik használják vannak akik nem.
Bekapcsolt wi-freenél modem felületén van wifi4all menüpont, kikapcsoltnál nincs.
Ez egy kiegészítő szolgáltatás, összefoglalóban le van írva pár dolog.
Tévé esetében kiegészítő szolgáltatás a my prime és a videótár, telefonnál pedig vannak beállítási lehetőségek.
Ha van kérdésed nyugodtan írd le aztán megválaszoljuk.

[ Szerkesztve ]

(#44786) kpal válasza kabelmania27 (#44785) üzenetére


kpal
veterán

Oké! :R

Még annyi lenne, hogy az egyik szobában van egy plazma tv a másikban egy régi képcsöves , és most jelenleg mindkettőbe koax kábelen jön a UPC , ezután hogy lesz a régi tv használatba ? ( UPC telefon miatt van évek óta egy modem is )

[ Szerkesztve ]

(#44787) Intruder2k5 válasza kpal (#44786) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Több mód is van rá...

- maradhat benne a koax kábel, és nézheted az analóg adásokat
- vehetsz mellé DVB-C boxot, amivel nézheted az ingyenes digitális adásokat
- kérhetsz UPC-től boxot, és nézheted az előfizetésedben lévő csatornákat

(#44788) adika4444 válasza kpal (#44778) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Ha üvegszálas azaz optikai DIGI van ahol legkiseb net is 100 le és 50 Mbps fel, akkor UPC net rosszabb ajánlat ár és érték arányban. Viszont stabilitással nincs gond, naggyából ugyanolyan stabil mint a 4 betűs. Ha DIGI koax akkor viszont egyértelműen megéri váltani a ritmo strada csomagokról.

üdv, adika4444

(#44789) Poiro7


Poiro7
aktív tag

Bár nincs a UPC listájában de a Samsung UE32J4000AWXXH próbléma mentesen kezeli a CI+ 1.3-a média kártyát, és a Samsung ügyfélszolgálat szerint az összes "J" típusú készülék is :C

(#44790) 4Grider válasza Poiro7 (#44789) üzenetére


4Grider
nagyúr

2013 utáni CI+-os készülékeknél ez már nem kérdés.

(#44791) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,
pár napja írtam ide, azóta megtörtént a váltás, kaptam a régi Cisco 3208 helyett egy TC 7200 v2 nevű modemet. A vezetékes net tökéletes, viszont a modem wifi részével vmi nem stimmel, nem nagyon szeretik a nálunk lévő telefonok... lehet visszaraknám inkább a régi TP-Link routerem, ilyenkor kell átállítani bridge módba a kábelmodemet (ha jól szűrtme le a topicból)? Igaz az csak 150-es, a TC meg 300-as wifit tud... :F

(#44792) adika4444 válasza Orgi (#44791) üzenetére


adika4444
addikt

Úgy van, ahogy mondod. Ha nem tudod átrakni, akkor új fw van és esetleg IPv6, de ha ez áll fennt üfsz át tudja rakni bridge-be IPv4-gyel. Bridged módban is elérhető a webes interface, meg a jelszintek.

üdv, adika4444

(#44793) fant0mi válasza adika4444 (#44792) üzenetére


fant0mi
addikt

Es ha bridge modban van, akkor a 192.168.100.1 cimen erheto el.

(#44794) kabelmania27 válasza kpal (#44786) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A tévé és a kábel közé kerül egy box, ahol nincs box ott a kódolatlan digitális csatornákat+analóg adásokat lehet nézni.
Majd nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax+ 192.168.100.1 címen a modem értékeket.
fant0mi: TC/Ubee modem mindkét módban elérhető 192.168.100.1 címen.

[ Szerkesztve ]

(#44795) gygalilei


gygalilei
tag

Sziasztok !
Bocs, ha esetleg erről volt már szó, próbáltam keresni a témában, de nem nagyon találtam használhatót.A kérdésem: Van egy Ubee EVW3226 upc-s routerem otthon, de azt tapasztalom, hogy a wifije elég gyenge.egy 2 szintes családi házban a router az emeleten van, de lenn a földszinten már alig van jel, sőt az egyik lenti szobában már nem is látja.Wifi analyzer-rel nézegettem az értékeket, próbálgattam a routert máshova rakni (míg engedte a kábel) , de lényegesen nem változott a helyzet.Mi a megoldás rá ? Valami jelerősítő kellene.Néztem 9dBi külső antennát is, de ugyebár azt hova tegyem, nincs antennája a routernek.Vannak hatótávnövelő eszközök, de azokat nem ismerem, nem vagyok képben.Ahogy olvasgatok, nem mindegyik működik, nehéz beállítani, stb. Valaki esetleg tud egy megbízhatót mondani ? Természetesen ne legyen iszonyat drága 5-10 ezret szánok rá kb.
Köszönöm.

(#44796) Clever0 válasza gygalilei (#44795) üzenetére


Clever0
senior tag

A "hatótávnövelő eszközök"-et felejtsd el, nem érnek semmit! Ha jó is lenne, úgy is két hálózatod lenne külön SSID-vel, amik között a telefonnak kellene kapcsolgatnia. Akkor már jobb, ha veszel egy neked tetsző wifis routert, ha egy ethernet kábelt le tudsz vinni a földszintre. Nálam így van és a routerre további eszközöket pl. tévét tudok kábellel csatlakoztatni. Ha elég erős a wifije, akkor az UPC-st le is kapcsolhatod.

(#44797) gygalilei válasza Clever0 (#44796) üzenetére


gygalilei
tag

Kábelt nem nagyon tudok levinni a földszintre, tehát ez nem járható út.Másik routert nem nagyon akartam vásárolni, gondolom egy jobb, aminek erősebb a wifije nem áll meg 10 ezernél.Meg honnan tudom, hogy erősebb lesz-e egyáltalán a vétel előtt ?

(#44798) Clever0 válasza gygalilei (#44797) üzenetére


Clever0
senior tag

Ok. Én csak azért írtam, mert nekem volt ilyenem 3 napig, utána visszaküldtem. Az emeleten a router mellett nem lehetett rácsatlakozni az extenderre, a földszinten pedig a router jele volt kevés, de nem dobta el, csak nagyon kicsi volt a sebesség. Az nagyon kényelmetlen, ha a telefon menüjében kell az egyik kapcsolatot bontani és a másikra csatlakozni. (És az egész stabil működéséhez nem 1, hanem 2 szabad wifi csatorna kell.) Nálam végül az vált be, hogy a külső antennás routerem egyik antennáját megtoldottam 6 m kábellel, így az egyik antenna a földszintet, a másik az emeletet szórja be. Egyébként vettem 3x hosszúságú, nagy nyereségű antennát is, de semmivel nem lett nagyobb a térerő, azt is visszaadtam. Egyébként az én Ubee-m wifijének erőssége nagyobb, mint a routeremé, csak belső antennás, ezért kikapcsoltam.

(#44799) Orgi válasza fant0mi (#44793) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi mindenkinek, minden megy így, csak a router konfigját nem érem el, az milyen címre költözött? :)

(#44800) fant0mi válasza Orgi (#44799) üzenetére


fant0mi
addikt

Altalaban 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 szokott a default lenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.