Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) Skyhigh válasza dime27 (#44350) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Semmilyen, ugyanis az UPC garanciát vállalt arra, hogy az általa sugárzott HD adók tartalmát nem teszi lehetővé lemásolni olyan eszközre amivel szerkeszteni lehet, vagy nem az UPC tulajdona.

A kódolatlan adókat (29 SD adás) azt tudod mediabox vagy mediacard nélkül is nézni és PC-vel akár rögzíteni.

Maga a téma igen érdekes, ugyanis ha felveszed a műsort azt legálisan a UPC eszközével teszed, ergó maga a felvétel a UPC-s eszközön az UPC tulajdonában van, ha mondjuk nem direktről beszélünk akkor pl mediacardal ha a TV-vel felveszel akkor maga a felvétel lehet a te hdd-den, de megnézni csak az UPC mediacarddal tudod...

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#44352) dime27 válasza Skyhigh (#44351) üzenetére


dime27
őstag

Akkor nem értem, hogy milyen módszerrel kerülnek ki fájlcserélős oldalakra jó minőségű HD felvételek?!Akkor UPC direkten vagyok jelenleg ha ott előfizetnék a 12db HD adásra havi plussz 1000FT-ért akkor sem tudnám felvenni a jelenlegi Amiko Alien 2 + készülékemmel azt a 12 HD adót?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#44353) Button válasza dime27 (#44352) üzenetére


Button
aktív tag

upc direct -> amiko alien (azaz ali3606-os chipset)
ezzel mindent fel tudsz venni és pc-n szerkeszteni, ugyanis nem kódoltan veszi fel
azaz igen, hd-t is, biztos, mert én ezerszer vettem már fel
na persze nem torrentre (és tényleg nem), de ez már más kérdés (pl f1-et)

egyébként ha most aliened van és direkted, és működik a felvétel is, akkor bátran fizess elő hd-ra, működni fog az is
semmi különbség jelenleg ezen a platformon, max felbontásban és bitrátában - szerencsés esetben :DDD )

(#44354) dime27 válasza Button (#44353) üzenetére


dime27
őstag

Sajnos kicsit sokallom az árát de ha ninc smás éppkézláb alternativa akkor marad ez.Mondjuk netboard.hu-n irogatnak a 8260+-os amikorol h mivel CI+-os fogadója van az elvileg viszi a thome ill upc kábel tv-s adásokat is de azok az irások nekem kínaiak ugye pl upc kábelen 22hd adom lehetne....

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#44355) 4Grider válasza dime27 (#44354) üzenetére


4Grider
nagyúr

A UPC Direct és a UPC kábel nem ugyanaz. Kábelre leírták többen is, hogy tavaly nyár óta nem műkszik egyik amikoval sem...

(#44356) xlinux


xlinux
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Most január elején fizettem elő a UPC szolgáltatásra. És kaptam egy ilyen routert technocolor tc7200.
Mivel nagyon gyenge a jel bizonyos helyiségekben ezért gondoltam, hogy veszek egy range extendert/ más néven jelerősítőt vagy úgy is ismerhetitek, hogy repeatert.
Na most sehogy nem szeretné szórni a jelet. Ha minden beállítást megcsinálok amit már vagy 10x megtettem, akkor is korlátozott a jelerősítő kapcsolat, és nincs nettem.

Van esetleg valaki aki már próbálkozott ilyennel? Akkor most a UPC-nek a routerje szórakozik velem, vagy a jelerősítőm kaki, ami egyébként egy ASUS.

Köszönöm a válaszokat.

Üdv.
X.

(#44357) kabelmania27 válasza xlinux (#44356) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Wifis speciális kérdést ebben a topikba is tedd fel.

(#44358) xlinux válasza kabelmania27 (#44357) üzenetére


xlinux
tag

Megtettem. Köszönöm.

(#44359) dime27 válasza 4Grider (#44355) üzenetére


dime27
őstag

És van olyan amivel igen?! :F :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#44360) kabelmania27 válasza xlinux (#44358) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, próbáld meg másik csatornán hátha azon jobb, összefoglalóban le van írva hogy mit tudsz csinálni, további teendőket a wifis topikban lefogják írni.

(#44361) pjen válasza dime27 (#44359) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen mért jó a kártya+idegen box.A UPC saját boxa mindezt tudja és árban ugyanannyi.

(#44362) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy egyik TV-ből raknám át a másikba a UPC media kártyát kipróbálásra, és 17-es hibakódot kapok azonosításnál. Van ötletetek, hogy ez mit jelent?

Az érdekelne, hogy a gyenge jel miatt nem sikerül e az azonosítás vagy valami más miatt. Plusz egy 3.5dB csillapítású elosztón keresztül megy a jel, és érdekelt volna, hogy milyen képminőséget ad kártyával. Kártya nélkül látom, hogy nem túl szép, de azért nézhető az a néhány csatorna. A TV CI+ kompatibilis és ugyanaz a hálózati azonosító vagy micsoda van beütve rajta, mint a másikon, ami működik a kártyával. Más beállítást nem találtam ezzel a CI+ kártyás dologgal kapcsolatban, azért is vagyok tanácstalan.

Buliban hasznos! =]

(#44363) dime27 válasza pjen (#44361) üzenetére


dime27
őstag

És a upc-s boxbol hogy nyered ki a felvételt?! :F Én ezt szerettem volna saját felhasználásra! :K :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#44364) pjen válasza dime27 (#44363) üzenetére


pjen
félisten

HDMI bemenetű felvevő eszköz nem létezik?Akkor csak egy HDMI elosztó kéne a box kimenetére.Egyébként az én boxomon van scart kimenet,szerintem az simán ketté osztható.Lehet a minőség valamivel rosszabb lesz,nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#44365) dime27 válasza pjen (#44364) üzenetére


dime27
őstag

Vannak különböző felvevők ahogy nézem ps4-re és xboxra is amik képesek hdmi kimenetről felvenni de nem tudom, hogy ezt nem kódolta le esetleg a UPC?!Gondolom ők is gondoltak erre az eshetőségre nem?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#44366) csabi63 válasza dime27 (#44359) üzenetére


csabi63
senior tag

1.
2.
3.(DVB-C tunerrel szerelt.)

Ezek mind működnek UPC kártyával. A német amazonon van még egy rakással. Többek között a Dreambox, XTrend, Kathrein, Opticum is gyárt CI+-os DVB-C beltériket. Ha fontos kimentened a felvételeket, akkor van miből választani. De a UPC box egyáltalán nem rossz. Bár abból ki nem szeded a felvételt, de nincs 24 órára korlátozva az EPG, és van médiatár. Ezekről le kell mondanod, ha saját box-ot veszel. Valamit valamiért...

(#44367) 4Grider válasza inf3rno (#44362) üzenetére


4Grider
nagyúr

Szöget ütött ez a "nem túl szép" szöveg. Nem lehet, hogy azok analóg csatornák? Csak azért, mert a digitális csatornák képe elvileg ugyanolyan minőségű ha megvan a megjelenítésükhöz szükséges minimális jelszint...

(#44368) inf3rno válasza inf3rno (#44362) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Közben nekem összejött, annyi volt a baja, hogy csatorna keresésnél is a helyi hálózati azonosítót kellett megadni.

Buliban hasznos! =]

(#44369) pjen válasza dime27 (#44365) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen minden Tv letudja játszani,olyan nagyon nem lehet kódolva.

(#44370) 4Grider válasza pjen (#44369) üzenetére


4Grider
nagyúr

Olvass utána a HDCP-nek. Pl. itt.

(#44371) pjen válasza 4Grider (#44370) üzenetére


pjen
félisten

Ki fogom probálni scart-scart csatlakozással,szerintem ott nincs ez a védelem.Kiváncsi vagyok mennyit romlik a minőség.Kipróbáltam,meglepően jó a kép és a scart kimenet szerintem simán osztható.

[ Szerkesztve ]

(#44372) dime27 válasza csabi63 (#44366) üzenetére


dime27
őstag

Esetleg olyan ami tudja kezelni a jelenlegi Thome-os ill UPC kábeles adásokat tehát CI+-os fogadóval rendelkeznek és az adott szolgáltató kártyája tuttira megy benne és nem 60e-be kerül?!Lehet amugy h Thome-os kellene inkább mert az internet onnan jön a családba kábelneten!A tv meg upc direkt mert azon sokkal több csatorna bejön.Viszont a Thome-os műholdas szolgáltatásrol csak rosszat olvastam idáig az iptvjüket dicsérik de arra meg azt irták a szakik h arrol is lehetetlen kinyerni az elkészített felvételeket!Akkor esetleg tudsz ajánlani olyan játékost ami thome-os iptv-t vinne és fel is lehet venni vele akár NAS-ra is?!Persze ha csak külső vinyóra tudna az sem lenne akkora gond! :K :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#44373) 4Grider válasza pjen (#44371) üzenetére


4Grider
nagyúr

Analógon senki nem állította, hogy van. HDMI kimenetről volt szó.

(#44374) 4Grider válasza dime27 (#44372) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az iptv-t nem véletlenül erőlteti a Telekom meg az Invitel.

(#44375) pjen válasza 4Grider (#44373) üzenetére


pjen
félisten

Messze jobb a kép a scart csatival mint analógon,próbáld ki érdemes.Ja és a HD betűk is ott vannak.

(#44376) 4Grider válasza pjen (#44375) üzenetére


4Grider
nagyúr

Attól az még analóg. Talán 576i/p a max. ami elérhető vele.

(#44377) pjen válasza 4Grider (#44376) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem digitális csak nem HD.

(#44378) 4Grider válasza pjen (#44377) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#44379) pjen válasza 4Grider (#44378) üzenetére


pjen
félisten

Bizony.Akkor,hogy is jönnek a UPC által felszabadított digi csatik koaszon.És egyáltalán koaxon jön az egész(ami analóg?)a box csomózza ki és kijön a HDMI csatin HD+ digi.Scarton mért ne jöhetne digi jel?

(#44380) 4Grider válasza pjen (#44379) üzenetére


4Grider
nagyúr

Attól, hogy a digitális csatornákat analóg jellé dekódolja a box a scart kimenete számára, még nem lesz a scart csatlakozás digitális.

(#44381) pjen válasza 4Grider (#44380) üzenetére


pjen
félisten

Lassan feladom.Mielőtt lettek HD csatik aUPC nél akkor is volt analóg és digitális szolgáltatás.Az analóg úgy mint most koaxon ment egyenesen a Tv be.A digitális csatornák kis szürke box on keresztük scart csatin ment az arra alkalmas Tv be.

(#44382) 4Grider válasza pjen (#44381) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem tudom miért lovagolsz az analóg-digitális csatornákon. A csatlakozóról volt szó. A scart analóg csatlakozó, a hdmi digitális. Mint ahogy a monitorod és a PC-d között is (többnyire) használhatsz analóg és digitális jelátvitelt is...

(#44383) pjen válasza 4Grider (#44382) üzenetére


pjen
félisten

Passz.Jó éjszakát.

[ Szerkesztve ]

(#44384) kezo0 válasza pjen (#44381) üzenetére


kezo0
addikt

Ahogy elindult a UPC-nél a digitális szolgáltatás, az első perctől kezdve volt olyan box, ami HDMI-n keresztül adta ki a digitális jelet.
A SCART csatlakozón csak analóg jel közlekedik, ezért lehet azt külső rögzítővel felvenni - de az a felvétel olyan is lesz (egyébként ilyenkor pl. a Cisco boxból ki is kell húzni a HDMI-kábelt, mert a SCART-on csak ekkor ad ki képet)...

(innen kezdve már inkább dime27-nek írom:)
Ha jó minőségű digitális jelet, pláne, ha HD műsort szeretnél a UPC kábelről felvenni, arra a legjobb megoldás a UPC saját felvevős boxa vagy egy médiakártya egy okostévé CI+ foglalatába, és a tévére kötött külső HDD (már ha a tévé tud műsort rögzíteni, de ma már elég sok ilyen tévé van). Utóbbi esetben viszont csak egy napot tud előre az EPG, míg a UPC-s boxon egy teljes heti műsort láthatsz előre. És sajnos mindkét esetben csak azon az eszközön tudod visszajátszani a felvételt, amelyikre rögzítetted, digitális, jelentős minőségveszteség nélküli utólagos átmásolásra, szerkesztésre nincs mód. Jól ki van ez találva, erről szól a szerzői jogok védelme, akár szeretjük ezt, akár nem...
Ha meg a T mellett döntesz, akkor azt szerintem inkább abban a topikban kérdezd meg.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#44385) Button válasza pjen (#44375) üzenetére


Button
aktív tag

A HD betűk persze hogy ott vannak, hiszen mitől ne lennének ott :DDD
Ettől még ne tévesszen meg az, hogy semmi köze nem lesz a HD-hoz.
Azért jobb minőségű, mert az SD csati eleve rosszabb forrás, ennyi a titok.
Ha HD-t akarsz, akkor direkt és alien, ez alól nehéz lesz kibújni, vagy beéred az analóg jellel, mert a scart az az. Azaz vagy 12 HD, vagy 22 nem HD :N

(#44386) fant0mi válasza pimmi (#44344) üzenetére


fant0mi
addikt

Na ez nekem nem igy van. Ha az utoljara felcsatlakozott halozatom egy (idegen) wifree volt, akkor otthon is wifreere megy fel.

(#44387) vg válasza Skyhigh (#44351) üzenetére


vg
addikt

"hogy az általa sugárzott HD adók tartalmát nem teszi lehetővé lemásolni olyan eszközre amivel szerkeszteni lehet"

Talán nem kellene olyat írni ami nem igaz. Nekem van egy blackmagic Intensity pro kártyám, simán fel tudok vele venni bármilyen hd adást, bármit, bármiről amiből hdmi jön ki. Kb 30e forint volt, de más kártyák is vannak ilyen árért ami simán megoldja.

(#44388) Gubek-Einste válasza vg (#44387) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt nem a HDMI-ről rögzítésről van szó, hanem a közvetlen box-osról, azaz amit nem lehet másolni/szerkeszteni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44389) vg válasza Gubek-Einste (#44388) üzenetére


vg
addikt

Közvetlen a box-ról lehet felvenni vele, valós időben mikor megy a műsor. szerk: de lehet én értem félre

[ Szerkesztve ]

(#44390) csabi63 válasza vg (#44389) üzenetére


csabi63
senior tag

De csak azt veszi, amit nézel. Ha jól gondolom.

(#44391) Phiotr


Phiotr
csendes tag

Sziasztok!
Teljesen hozzá nem értő vagyok a témában, úgyhogy kérlek majd próbáljatok majd ennek megfelelően fogalmazni a válaszban :D Megrendeltünk 1 TRIO M csomagot a 8. kerületben egy panelbe. A TV az kifogástalanul működik, a telefont nem használjuk az internettel viszont gondban vagyunk. A panelben vasbeton falak vannak és az internet csak abban a szobában működik megfelelően, ahol a wifi el van helyezve. Az egyik szobát 3 fal is elválasztja a másikat csak 2. Az egész lakásban jó a Wifi jele, ennek ellenére a wifis szobán kívül a lakás minden pontján sebességcsökkenés tapasztalható. A sebességcsökkenés mértéke úgy vettem észre, hogy a távolságtól függ, és például a wifis szobában 1 megabittel töltök, míg a 3 fallal arrébb lévőben csak 50 kilobyte-tal. Kérlek mondjátok meg, hogy mi lehet a probléma, és mi a megoldása? Gondolom a netkábel használata megoldaná a gondokat, de nagyon rondává tenné a házat + az ajtókat sem tudnánk zárni, tehát szeretném ha ez az utolsó utáni lehetőségként jönne szóba. Előre is köszönöm a segítséget. :R :R

(#44392) Zitronensaft válasza Phiotr (#44391) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Első lépésként gondolom a témaösszefoglalóban leírtakat már kipróbáltad..
Második lépésként sima speedtest-tel is megmérted a sebességet,mert valahogy a szolgáltató nem torrentsebességben méri a netet.
Ezenkívül a upc modemjén ki tudod kapcsolni a router funkciót és vehetsz atomerős,csiribiri saját routert,ami esetleg jobban muzsikál.

(#44393) pjen válasza Phiotr (#44391) üzenetére


pjen
félisten

Ha sehogy nem megy még miníg tehetszPover line konektorba dugható jeltovábbítókat.

(#44394) cigam válasza Phiotr (#44391) üzenetére


cigam
félisten

A wifi repeater-t, vagy ha úgy tetszik jelismétlőt pont erre találták ki. "Félúton" bedugod a konnektorba, és kész(na jó, majdnem). Be kell állítani, hogy a te Wifi-dre cuppanjon rá, azt szórja tovább.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44395) 4Grider válasza cigam (#44394) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezeket nem pont torrentezés kiszolgálására találták ki, főleg nem lakótelepi környezetben. Az előtted ajánlott powerline adapterekkel jobban járhat, de én természetesen ilyen célra és helyen egyértelműen a kábelezést javasolnám.

(#44396) Zitronensaft válasza Zitronensaft (#44392) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Tehetsz ilyen repeater-t is meg powerline adaptert is de nem hiszem hogy ezek a megoldások a gördülékeny torrent zálogai lennének.. igazából még sima routerek is bele tudnak zavarodni,ha folyamatos torrent mellett még egy kis youtube meg ilyesmi is bejátszik..

(#44397) azigazimoris válasza Phiotr (#44391) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

A UPC hgw mindenképpen kevés lesz. Szerintem nézz át a router topikba:
[link]

De ott is első körben kábel lesz a javaslat vagy egy izmos és ennek megfelelően nem olcsó router.
Amúgy egy kábelezést nagyon szépen is lehet kivitelezni, akár ajtócsukás opcióval is :-)

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#44398) cigam válasza 4Grider (#44395) üzenetére


cigam
félisten

Hogy jön ide a torrent? Phiotr kérdést átfutottam még1x, de nem azt írja, hogy nem tud torrent-ezni, hanem hogy 2-3 fallal odébb lassú a letöltés.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#44399) adika4444 válasza Zitronensaft (#44396) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

kb. 2015-ben lett bekábelezve a házikó emlékeim szerint a festegetéssel egyidőben...
Addig powerline-t használtunk.
2004-es építésű családiház, földszinten az egyik, emeleten a másik.
Torrent, minden ment rendben, a ping volt csak pár ms-sel magasabb. Én igazándiból azért váltottam le, mert nem gigabites típust vettünk...
De gördülékenyen használható, szóval lehet rá gondolni mint lehetőség, mint torrentezős lehetőség, de tényleg csak ha nem lehet kábel, mert annál biztosabb nem nagyon van.
(#44398) cigam:
Épp felakartam tenni a kérdést, de mire eljutottam hogy leírjam láttam hogy megelőztél...
Szóval én is kérdem, mi utalt rá hogy a kolléga torrentezni akar torrentezik vagy torrentezett a próbánál?

üdv, adika4444

(#44400) dime27 válasza Button (#44385) üzenetére


dime27
őstag

Hát mindenütt falakba ütközöm szóval marad akkor a Direkt meg a 12HD adás nem tudom hogy későbbiekben esetleg bővitenék itt a HD adók számát, hogy erre mekkora az esély vajon?! :F

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.