Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45901) _Karesz_


_Karesz_
tag

Sziasztok!
A jövőhónapban olyan lakásba költözünk, ahol a UPC lesz az egyetlen elfogadható sebességű netet nyújtó szolgáltató a lépcsőházban. Nézegetem a csomag ajánlatokat a weboldalon, de kicsit sokallom az összegeket. Találkoztam viszont olyan hirdetésekkel most, ahol mások hirdetik az előfizetésük átadását és sokszor ezresekben mérhető a különbség a listaárhoz képest. pl.: fp120-as csomag 4590-ért és hasonlók. Érdemes inkább átvennem valakiét, vagy hasonló kedvezményeket lehet kialkudni esetleg az üzletkötőből is? Hogyan működik ez?

(#45902) kabelmania27 válasza _Karesz_ (#45901) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
A honlapon lévő havidíj is jobb mint a listaár, lehet hogy az illetőnek speciális csomagja van, előfordul hogy az üzletkötő is kedvező csomagot tud ajánlani.
Netes rendelés esetén kitudod választani a bekötési időpontot, ha irodában vagy telefonon rendelsz akár másnap is bekötik.

(#45903) blakey válasza ^Boss (#45900) üzenetére


blakey
titán

Cseréltesd a boxot, mert nem normális, hogy rezeg. Gyerekeknél csendes és szinte semmi hangja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45904) 4Grider válasza _Karesz_ (#45901) üzenetére


4Grider
nagyúr

A UPC soha nem volt olcsó szolgáltató. Új előfizetőként akkor kaphatsz a weboldalon lévő kedvezményes áraktól olcsóbb csomagot, ha van valami normális konkurencia a bekötési címen. A normális konkurencia manapság leginkább a négybetűs szolgáltatót jelenti.

(#45905) ^Boss válasza blakey (#45903) üzenetére


^Boss
őstag

csak akkor lehet érdemes lenne megvárnom ezt az új horizon boxot? vagy rosszabb lesz mint a cisco?

(#45906) blakey válasza ^Boss (#45905) üzenetére


blakey
titán

Sajnos ezt nem tudhatom, viszont azt igen, hogy a Cisco-d nem működik megfelelően. Egy telefont mindenképp megér, hiszen hibás, ha azt vesszük, de ha jövőhéten lesz új box akkor egy próbát megérhet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45907) _Karesz_ válasza 4Grider (#45904) üzenetére


_Karesz_
tag

Valahogy ettől féltem én is. A nagy konkurencia a magenTás szolgáltató max 20 megabites nettel a weboldaluk szerint. A négybetűs sajna nincs az utcában. (egyébként IX. ker József A. lakótelep.)
Láttam a lépcsőházban kiragasztva egy halom UPC-s gyors bekötést ígérő cédulát, felhívom majd a rajta szereplő számot megérdeklődöm mi a helyzet, hátha van valami társasházi kedvezmény.

(#45908) kabelmania27 válasza _Karesz_ (#45907) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Legrosszabb esetben 7999Ft-os havidíjért megkapod a Trió M csomagot 120-as nettel, digital bronze tévével és telefonnal, vagy 5999Ft-ért 30-as net, bronze tévé (kb26 kódolatlan digitális csatorna+analóg) telefonnal.

[ Szerkesztve ]

(#45909) HookR válasza kabelmania27 (#45846) üzenetére


HookR
addikt

F toldó berakva, a 4db upstream csatorna javult 3-4 értéket. A probléma ettől függetlenül továbbra is fennáll.

Van, hogy az 5. LED (eth. feliratú) esik ki a ritmusból, majd szűnik meg villogni, de olyan is előfordul, hogy a 6. LED (Wireless) kezd rendellenesen villogni.
Próbaképp kihúztam belőle a WRT54GL kábelét, meglátom csinálja-e...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45910) kabelmania27 válasza HookR (#45909) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Router nélkül vezetékesen kellene megnézni, ha nem stabil akkor bridge módban kikapcsolt wi-freevel kellene megpróbálni úgy általában javulni szokott.

[ Szerkesztve ]

(#45911) _Karesz_ válasza kabelmania27 (#45908) üzenetére


_Karesz_
tag

Köszi, én is ezekkel szemezek.
De lehet, hogy végül csak internet lesz, ha megunom a TV-t.

(#45912) kabelmania27 válasza _Karesz_ (#45911) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, ezek jó csomagok, stabil a szolgáltatás.
Ha csak netet rendelsz modembe osztás nélkül mehet a koax.

[ Szerkesztve ]

(#45913) kezo0


kezo0
addikt

UPC a facebookon, most:
"Hétfőn új taggal bővül a UPC digitális TV csatornakínálata! Addig is míg leleplezzük, írjátok meg kommentben, hogy szerintetek melyik lesz az, vagy azt, hogy melyik csatornát várjátok már nagyon!"

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45914) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Tegnap este óta csak nálam tölt be rosszul a PH? Üres lap, fehér hátterű lap, szöveg teljesen széttördelve. Használhatatlan. Router ujra indítva.
Most is vagy negyedszerre tudtam megírni a hsz-t. Elküldeni is vagy kétszer kell. Mobilneten minden jó.

(#45915) Biga123


Biga123
addikt

Sziasztok.
Gondolkodom UPC előfizun.
Az lenne a kérdésem h 2. Tv után kell + ha fizetni ha digitálisat akarok nézni kártyával?

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#45916) blakey válasza Biga123 (#45915) üzenetére


blakey
titán

26 adó ingyenes, ha többet szeretnél akkor fizetni kell a + kártyáért, attól függ, hogy melyiket szeretnéd, HD-t vagy a simát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45917) Biga123 válasza blakey (#45916) üzenetére


Biga123
addikt

Trió M 8k-ért..
Tehát ha jól érzem , akkor az analógot tudom +tvn nézni +költség nélkül, de ha a digitálisat (HD) is akkor havi +1.5k . Ergo 2 tv nél 9500 ra jön ki.

Szomszèd faluban ott a 4-betűs :W :W

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#45918) BUKSIKA75 válasza kezo0 (#45913) üzenetére


BUKSIKA75
csendes tag

a netboard szerint a fox esélyes..hát kiváncsian várjuk..

(#45919) Orc


Orc
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek ezek a vonali értékek rendben vannak?
Néha lagg/ping problémát tapasztalok online játékoknál.

Előre is köszönöm!

Üdv:
Orc

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#45920) kezo0 válasza BUKSIKA75 (#45918) üzenetére


kezo0
addikt

Ha csak 1 db-ról van szó, és ezt külön bejelentik, akkor én is a Foxra tippelnék. Vagy még a tavaszi hangulat 2.-re. :P

(Egy újabb SD csatornától nem fogom hanyattvetni magam...)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45921) blakey válasza Biga123 (#45917) üzenetére


blakey
titán

26 digitálisat tudsz nézni + néhány analógot is pluszba (összességében abból is kb. 26 adó van, de ebből néhány a digitálisban is szerepel), a többi stimmel.
Lehet példálozni a négybetűssel de pl. nekem a kínálat és a minőség sem felelne meg és ha ugyanazt az előfizetést szeretném akkor 3e Ft-tal lenne olcsóbb a jelenleginél ami most 15e, ebben Trio XL csomag van, ingyenes (vezetékes írányba) telefon minden napszakban, + extra TV csomagok + HD kártya. Tehát a telefonálásokat is figyelembe véve nem biztos, hogy megérné. Annak aki nem telefonál, már más a szitu.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45922) BUKSIKA75 válasza kezo0 (#45920) üzenetére


BUKSIKA75
csendes tag

lehet hogy a tavaszi hangulat 2 lesz...vagy csak a upc logó ultra hd-ban..

(#45923) Clever0 válasza blakey (#45921) üzenetére


Clever0
senior tag

A pontosság kedvéért 22 csati, abból 4 közszolgálati SD /HD változatban (vagyis 18 különböző): Kódolatlan
Az analóg kiosztás területenként változó és nem egyezik meg a kódolatlannal, pl. Comedy Central, Spektrum nálunk van, a digitálisban kódolt.

(#45924) gduck válasza BUKSIKA75 (#45922) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem meg a HBO3, mert az indul hétfőtől.

Vagy ne legyek ennyire pesszimista? :D

[ Szerkesztve ]

(#45925) kezo0 válasza gduck (#45924) üzenetére


kezo0
addikt

Azt lenne csak igazán pofátlanság úgy hirdetni, mintha bővülne a kínálat... Hiszen az csak az eddigi HBO Comedy helyébe lép. De simán benne van a pakliban, hogy erre gondolnak.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45926) BUKSIKA75 válasza gduck (#45924) üzenetére


BUKSIKA75
csendes tag

uj csatinak elég pofátlan lenne..meg a kódolatlan hétvégén 26 27én pont az lesz tehát arra nem kéne tippelni a bookon..

(#45927) HookR válasza kabelmania27 (#45910) üzenetére


HookR
addikt

Az asztali számítógép vezetékkel van összekötve a HGW-vel, arra alkalmanként Wi-Fi-n keresztül mobilok, notebookok kapcsolódnak. És szintén vezetékkel kapcsolódik a WRT54GL, ami Wi-Fi AP-ként üzemel a ház másik részében. A lefedettség miatt mindkét Wi-Fi-re szükség van, a UPC Wi-Free-re viszont nincs, azt most kikapcsoltam. A WRT54GL-t visszadugtam és a torrent kliens is megy (encryption visszaállítva enabled-re), s az azóta eltelt 1 óra tünetmentesen telt. Bizakodó vagyok, úgy tűnik, így jó lesz.
Köszönöm a segítséget! :)

Ja még annyi, hogy bekapcsolt UPC Wi-Free-vel és torrent-tel, de kihúzott router-rel sem tapasztaltam hibát, az is kb. 1 órát ment úgy. Bár korábban igen, de most már valamiért a 3 egyszerre nem megy.

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45928) kabelmania27 válasza Orc (#45919) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak az értékek, ez a modem elmegy erős vételivel.
Hogy van elosztva a koax?
HookR: Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#45929) blakey válasza gduck (#45924) üzenetére


blakey
titán

Az HBO3 a Comedy helyén lesz, tehát az nem újdonság és már korábban be lett jelentve. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45930) Biga123 válasza blakey (#45921) üzenetére


Biga123
addikt

Telefon nem lényeg. 4.5K èrt gigabit +90 + 26HD sztem ezzel nem nagyon lehet vitatkozni. (Box nélkül ergo több tvn) köszönöm a felvilágosítást.. Kb így már az egybetűs is olcsóbb.. :F pedig megörültem mikor húzták a kábelt...

[ Szerkesztve ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#45931) blakey válasza Biga123 (#45930) üzenetére


blakey
titán

A minőséggel vannak gondjaim, de egyelőre nálam nem téma, mert nem érhető el és valószínűleg itt nem is lesz, mert kertváros. 2 utcával odébb van, de nekem az nem bejövős, Nem annyira jó, mint amennyire a számok mutatják. Nekem fontos a stabilítás és a minőség, amíg ezt megkapom és meg is tudom fizetni akkor más nem érdekel. Természetesen ha ugyanezt, ugyanilyen minőségben megkapnám 8e-ért akkor valószínűleg én is váltanék.

Nálam az egybetűs elérhető, de ugyanezt ennyiért nem kapom meg, azaz 20-ért kapnék egy IPTV-t, telefont meg 25 Mbites netet, na ez aztán nem kell. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45932) kabelmania27 válasza Biga123 (#45930) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC jó ár/érték arányon szolgáltat, megbízható, stabil a szolgáltatás, hétvégén is van hibaelhárítás, ha telefonon vagy irodában rendeled akár másnap bekötik, ha hiba van és bejelented akár másnap, de előfordul hogy még aznap kitudnak menni, sok koaxs szolgáltatónál még ed3 és dvb-c sincs.
További összehasonlítással kapcsolatban ebben a topikban lehet írni.
blakey: Egyetértek.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#45933) Biga123 válasza blakey (#45931) üzenetére


Biga123
addikt

Minőségrõl valóban nem tudok nyilatkozni . Viszont elég árérzékeny vagyok . viszont a mostani 1betűs dvbc adása elég gáz . Csak boxot nem szerettem volna.

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#45934) Biga123 válasza kabelmania27 (#45932) üzenetére


Biga123
addikt

A hasznos válaszokat köszönöm . :R
Nem zavarok tovább.

[moderálva]

[ Módosította: Intruder2k5 ]

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#45935) blakey válasza Biga123 (#45933) üzenetére


blakey
titán

MindigTV nem érhető el? Azt olcsóbban megúsznád és netet vennél a UPC-től. amúgy meg hiába vagy árérzékeny ha nincs lehetőséged az olcsóbbra. :( De próbáld meg úgy összehozni, hogy minél kevesebbet kelljen fizetned.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#45936) Orc válasza kabelmania27 (#45928) üzenetére


Orc
senior tag

Köszi!
Egy helyen van egy sima kettes osztó, egyik ág megy a tévé fele másik a modembe.

Kinyomom a szemed, eltöröm a lábad... aztán mehetsz amerre látsz!

(#45937) Gubek-Einste válasza Orc (#45919) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen rendben, teljesen határértéken kívül van, túl erős a letöltési irány.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45938) kabelmania27 válasza Orc (#45936) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kettes splitterrel van elosztva a koax?
Biga123: Nincsmit.

[ Szerkesztve ]

(#45939) szabogabor10 válasza Biga123 (#45934) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem bérmarketinges, csak a tényeket írta le. A Diginél sokszor szenvedős a hibaelhárítás, és a bekötési idők időszakonként 1 hónap körül vannak. Arról nem beszélve, hogy mindenért be kell rohangálni az üfsz-ra, ha gyorsan akarsz intézkedni. De még így is kb. 2 hetükbe került, míg nagy nehezen megállapították, hogy be lehet kötni hozzám is a 200-as csomagot, ami amúgy egyértelmű volt, de nem voltak hajlandóak rögtön szerződést kötni. Hűséget se lehet hosszabbítani. Szóval nekem nem feltétlenül pozitív a véleményem róluk.
Olyannyira, hogy főleg a Discovery-k hiánya miatt hamarosan áthozom a UPC-hez a tv előfizetésem, ha minden jól megy.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45940) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#45939) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Melyik tévé csomagra tervezel előfizetni?

(#45941) tomp válasza kezo0 (#45920) üzenetére


tomp
félisten

Hát SD-től én sem.
Na de akkor hétfőtől új csatorna+Horizon box? Ismerve a upc-t a következő 5évre le is leszünk tudva ennyivel.
Én amúgy egy új promó csatornára tippelek. Abból már úgyis van egy pár...

(#45942) szabogabor10 válasza kabelmania27 (#45940) üzenetére


szabogabor10
veterán

Digital Gold + Mediacard HD (egyelőre, ha jók a hosszabb távú tapasztalatok, esetleg váltok Horizon HD-re). Emellé még HBO MaxPak + Világ csomag. Viszont mivel sajnos a Trió csomagok eléggé rugalmatlanok, a net (és ha megtartom, a telefon is) marad a Diginél, így olcsóbban jövök ki, és hát azért az optikai net az optikai net. Így szerencsére csak 1 évet kell aláírni, annál többet semmiképp nem akarok.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45943) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#45942) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ahol elérhető a négybetűs ott másfajta trió csomagot is szoktak adni, ha megszoktad az optikai szolgáltatást akkor érthető, ettől független előfordul 240-es nettel 10alatti csomag két éves hűséggel.

[ Szerkesztve ]

(#45944) gduck válasza tomp (#45941) üzenetére


gduck
addikt

Ja, hétfőn minden kiderül :)

Azért én kíváncsi vagyok, hogy ez a Horizon Lite (saját elnevezésem: kiherélt Horizon) mire lesz használható.

- lesz benne ugye csicsa menü
- mivel IP TV-t tud, talán majd vissza lehet nézni az elmúlt hét TV műsorait is
- lesz egy db nyavajás tuner (ez tök jó, lassan már 0 tuneres lesz a box amit a UPC ad, ha tovább csökkentik a tunerek számát)
- lehet majd külső HDD-re menteni, de hogy közben lehet-e majd TV-t nézni (esetleg neten keresztül?) az már erősen kérdéses

Szal ezeket gondolom én és ezek alapján a 7 éves PHILIPS kenterbe veri ezt a "szegény ember" Horizonját :D

(#45945) szabogabor10 válasza kabelmania27 (#45943) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tudom, de sajnos 2 évet semmiképp nem akarok vállalni. A másik, hogy már megszoktam a nagy feltöltési sebességet, ami egyébként már pl. egy napi iCloud mentésnél is nagyon érezhető.
Úgyhogy igazság szerint a UPC-s net azért visszalépés lenne.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45946) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#45945) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet egy éves hűséggel is kapsz valami jó ajánlatot, legrosszabb esetben a honlapon lévőt megrendeled.
Ha kihasználod akkor érthető, koaxnál a feltöltés a szűk keresztmetszet, d3.1-es rendszernél kábelneten is kilehet majd adni 50Mbit feltöltést stabilan.

[ Szerkesztve ]

(#45947) tomp válasza gduck (#45944) üzenetére


tomp
félisten

Az az 1tuner nem vészes. Az alap Pace HD boxban is csak 1tuner van mert ugye nincs benne vinyó. Ki tudja milyen elven fogja rögzíteni a rákötött tárolóra a műsort. Lehet a tárolást már ip kapcsolaton keresztül fogja végezni.
Hát ha jó lesz a box én dobom is vissza nekik a cisco-t. Amúgy végre sikerült kijavítani a kikapcsolt állapotban felpörgő vinyó bugot erre lecserélik a boxot. :DDD

(#45948) kabelmania27 válasza tomp (#45947) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerinted milyen csatornákkal kellene bővíteni a kiosztást?

(#45949) tomp válasza kabelmania27 (#45948) üzenetére


tomp
félisten

BBC Earth HD, Cool HD, Film+ HD
De tudom a HD-re nincs igény. Szerintem örüljünk, hogy itthon a színes televízió szolgáltatásra igény van. Nagyon le vagyunk maradva a többi országhoz képest a HD területen.

(#45950) szabogabor10 válasza tomp (#45949) üzenetére


szabogabor10
veterán

"Nagyon le vagyunk maradva a többi országhoz képest a HD területen."

Sajnos ez rettenetesen igaz. Mondjuk én már annyival előrébb vagyok a UPC-vel, hogy legalább itt van HBO HD, Sport 2 HD, MTV Live HD meg Discovery HD. De nem értem, miért nincs egyik nagy szolgáltatónál se Life / Ozone Network HD, AMC HD, Discovery Science HD, BBC Earth HD.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.