Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45851) gduck válasza kezo0 (#45829) üzenetére


gduck
addikt

Ez a közlemény volt :) Amit meg linkeltél az egy Kaon, ilyen lesz nálunk is (sa900)

[ Szerkesztve ]

(#45852) HookR válasza kevinium (#45850) üzenetére


HookR
addikt

Win7

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#45853) kezo0 válasza gduck (#45851) üzenetére


kezo0
addikt

Tény, hogy a közleményre már nem emlékszem (simán lehet, hogy ez volt), de arra igen, hogy a 900-as Kaonról még Zitronensaft is azt írta, hogy nem talált róla sehol sem anyagot, csak talán valami román fórumon. De akkor ezek szerint ott van az is a cseh UPC oldalán, csak nem nevezik Kaonnak sehol sem, így nehéz is ezen a néven rátalálni. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45854) fant0mi válasza Gubek-Einste (#45848) üzenetére


fant0mi
addikt

Bridge módban, mögötte egy Tplink1043nd dolgozik. Az eszközeim erre kábelen csatlakoznak a tv és a mobilok kivételével. A wifreet nem tiltatom, mert használom munkahelyen rendszeresen.

[ Szerkesztve ]

(#45855) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Jelenleg 30 Mbit-et net előfizetésünk van a upc-nél, ez most lett kötve 1 hónapja. Közben úgy adódott, hogy tv-re is szükség lenne. Ebből a digital bronze csomagot néztem ki. A kérdésem az lenne, hogy ehhez rendelhető 2. esetleg 3. beltéri egység is, vagy több TV-n csak analóg adást lehet nézni? Ha rendelhető, akkor ezek havidíja mennyi? Néztem a csomagajánlatot, a Trio M-et. A főoldalon azt írja, hogy "az első hónapban 0 Ft", utána meg olyat látok, hogy az első két hónapban 4990 Ft a 7990 Ft helyett. Most akkor itt melyik akció él? Esetleg mindkettő? Továbbá látok olyat, hogy "Online jobban megéri: díjmentes belépés és mediabox felvétel opcióval 0 Ft-os havidíjért". Ez vajon 2 éven át 0 Ft lenne? A területen van konkurencia is, esetleg érdemes lenne felhívni a telefonos ügyfélszolgálatot, ezt belebegtetni, és így kapható kedvezőbb ajánlat? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#45856) Gubek-Einste válasza fant0mi (#45854) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 1043ND v1 vagy v2/v3?

#45855 Geri89
Bármikor lehet feljebb lépni/plusz szolgáltatást megrendelni.
Második és harmadik tévé elérhető lesz az analóg Bronz és a kódolatlan digitális adás de ha kellene újabb box vagy kártya akkor Több tévékészülék.
Az a biztos ha felhívod őket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45857) gduck válasza kezo0 (#45853) üzenetére


gduck
addikt

Igen, de szerintem a szlovák oldalon a 700-as Kaon van.

(#45858) fant0mi válasza Gubek-Einste (#45856) üzenetére


fant0mi
addikt

Még a régi 1043ND v1. De az előző (még ED2.0) modemmel nem volt semmi problémám vele, azzal szépen hasított mindig a net, akármennyire is le volt terhelve, böngészni még tudtam. Már amennyire a FiberPower 30 hasításnak számít. :D
Lehet rosszul fogalmaztam, a sávszélesség megvan fel is és le is. Akkor megértem, hogy lassú a böngészés, amikor éppen bazinagy linux disztribúciókat töltök le full sávszélességen. Csak miután lejött (és a feltöltés is max 1/3-a a feltöltési sávszélnek), utána is beragad valami a lelkivilágába, csak a modem ki-be kapcsolás segít. Mert különben nagyon lassan vánszorognak le a weboldalak, sőt sokszor a domain-t sem tudja feloldani, csak néhány reload után.
Amikor ez a csoda Ubee HGW volt csak, a 1040ND-t eldobozoltam, még rosszabb volt a helyzet, ezért tettem bridge-be.

[ Szerkesztve ]

(#45859) vg válasza fant0mi (#45858) üzenetére


vg
addikt

Nem lehetséges, hogy a ethernet kártyáddal van valami baj? Lehet nincs duplex-be állítva, vagy valami. Ha esetleg alaplapi, akkor lehet érdemes lenne venned pár ezer forintért egy normálisat.

(#45860) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

sziasztok!

upc-t használok 10 éve. kb 1 éve lett lecserélve a régi, megbizható modemem az új, wifis változatra. Csomagot váltottam és nagyon ragaszkodtak a modemcseréhez, mondván elavult. Az új modemhez külön router se kell már.

Próbléma ott kezdődik, hogy mióta új modem van, vannak időszakok, mikor sokszor megszakad a net 5-10 másodpercre, majd magától visszajön. Ilyenkor teamspeak 3-ról is ledob.

Néha előfordul, hogy magát a modemet kell áramtalanitani és úgy jön vissza az internet, de ez viszonylag ritka.

Ami gyakoribbb, hogy rengeteg mikrolagg van, ami online játékoknál tapasztalható. Ez főleg hétvégén tapasztalható. Ez is hullámzó, néha ritkán tapasztalható, néha meg nagyon zavaró és amiatt szerverről is sokszor ledob.

Esetleg egy modemcsere megoldhatja ezt a próblémát?
többen is panaszkodtak a baráti körömből, akiknek szintén upc internetük van, ugyanezeket a próblémákat sorolták fel.

(#45861) kabelmania27 válasza ***ANDRÁS*** (#45860) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyenek a modem értékek?
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax+ van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#45862) Geri89 válasza Gubek-Einste (#45856) üzenetére


Geri89
aktív tag

TV csomag rendelésnél érdemes néhány napot, esetleg hetet várni az előbb emlegetett horizon box miatt? Vagy az valami plusz havidíjas dolog les? :F

(#45863) kezo0 válasza gduck (#45857) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, amikor azt írtad, "ilyen lesz nálunk is", azt hittem, úgy érted, hogy pont ilyen, vagyis a 900-ast linkeltem. De akkor ezek szerint nem.
Igazi fantom ez a 900-as. Tudjuk, hogy létezik, de még senki sem látta. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45864) ^Boss


^Boss
őstag

kicsit lemaradtam a topicban mostanság, lenne egy kérdésem
fullos csomagban vagyok (240-es net, gold hd tv, nonstop teló). mi a mód hogy az 500-as netet kapjam? van-e egyáltalán? (milyen árban?)

ill: milyen hgw-t adnak most hozzá, és mik vele a tapasztalatok?

(#45865) Zitronensaft válasza kezo0 (#45863) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Biztos hogy 900as. Én meg is fogdostam,elolvasgattam a hasz.ut. is..

(#45866) kabelmania27 válasza ***ANDRÁS*** (#45860) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kimaradt, hogy bridge módban kikapcsolt wi-free esetén lehet stabilabb lesz a modem.

(#45867) maki1976 válasza Zitronensaft (#45865) üzenetére


maki1976
tag

Szia! És mit tudtál kiolvasni belőle? Miket tud? Csatornákat szabadon sorba lehet rendezni? Ha otthon megosztom a pc-ről a filmeket, le tudja játszani? Ha jól olvastam, akkor az UPC a csatornák szerepeltetési idejét is márc. 20-ban határozta meg, akkor lehet, h jönnek új csatornák is...

(#45868) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok! Van itt valaki a 8. kerületből? Reggel óta nincs jupiszi (se tv se net). Valami karbantartás van esetleg? Modem reset megvolt.

(#45869) kabelmania27 válasza jookomak (#45868) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Itt írnak róla.

(#45870) jookomak válasza kabelmania27 (#45869) üzenetére


jookomak
őstag

Köszönöm!

(#45871) kezo0 válasza maki1976 (#45867) üzenetére


kezo0
addikt

Az én tippjeim:
Nem. (Ez nem a doboztól függ, hanem a UPC döntésétől, ill. részben bizonyos törvényi kötelezettségektől. Ha ezen a boxon sorba rendezhetnéd a csatornákat, akkor nyilván a többin is úgy módosítanák a szoftvert, hogy ezt megtehesd. De nem hiszem, hogy változtatni akarnának az eddigi policy-n.)
Nem. (Elég nekik az alapvető szolgáltatásokkal kapcsolatos hibabejelentésekkel foglalkozni, eszük ágában sincs olyan problémákat is a nyakukba venni, amik ilyen extra lehetőségek kapcsán merülnének fel, és amelyek nagy része nem is az ő eszközük miatt lépne fel... Tudsz olyan szolgáltatói eszközről – akár más szolgáltatónál –, amelyik lehetővé teszi ezt?)
Nem. (Ez a szerepeltetési idős szöveg már jó ideje mindig ilyen rövid határidőt határoz meg. Inkább arra jó, hogy bármikor kivehessenek egy csatornát a választékból, mint arra, hogy betehessenek egy újat. Az utóbbi miatt ugyanis ritkán szoktak reklamálni az előfizetők. ;) )
:)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45872) maki1976 válasza kezo0 (#45871) üzenetére


maki1976
tag

Bizakodok, hátha használható lesz ez a box valami értelmes dologra is! :-) A Digi kábeles boxokon lehet sorrendet állítani, meg a Telekom IPTV-boxokon is. Én szeretem, ha olyan sorrendben vannak a csatornák, ahogy az nekem megfelelő. Ha virtuális listákkal megoldják, akkor nem kell bajlódniuk , h valaki elállítgatja és amiatt reklamál. Most már kell betenniük új csatornát, mert a Horizont is el kell adniuk valamival, vonzóbbá kell tenniük, meg rajtuk kívül majdnem mindegyik szolgáltató tett be új tv csatornákat Karácsony óta, csak az UPC Kábel nem... Én szívesen váltanék Digikábelre, ha idén ideérne a szolgáltatás, de ez nem valószínű (Székesfehérvár, Öreghegy) sajnos. Én a sok 'extra' szolgáltatást (WiFree, Horizone go, UPC Phone) nem igazán igényelem, amit az UPC ad, 4700Ft-os Digi okoscsomag pont megfelelne nekem a mostani 10ezres helyett.

(#45873) BomiBoogie válasza ^Boss (#45864) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Van, Fiber Power 500-nak hívják, de ennek a csomagja a Trio Net Max.
Vagy persze külön is lehet rá előfizetni.

Szerintem kérdezd meg őket, mert ezt csak egyedileg tudják elbírálni.

(#45874) kezo0 válasza maki1976 (#45872) üzenetére


kezo0
addikt

"Ha otthon megosztom a pc-ről a filmeket, le tudja játszani?" - erre vonatkozott, hogy tudsz-e olyanról, hogy ezt más szolgáltató eszköze lehetővé teszi, nem a csatornasorrend megváltoztatására. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45875) Intruder2k5 válasza ^Boss (#45864) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Illetőleg azt hiszem kérhetsz a 240 mellé +260Mbps sebességet, ha nem szeretnél csomagot váltani. Ráadásul ez bármikor lemondható, ha később meggondolnád a dolgot. Korábban is többen csinálták így a topikból.

ASZF_10_szamu_melleklet_20160224.pdf

[ Szerkesztve ]

(#45876) maki1976 válasza kezo0 (#45874) üzenetére


maki1976
tag

:-) bocsánat, félreértettem. Nem tudok, talán a Telekom IPTV-s box tud hasonlót, bár asszem ott csak képeket, audiot képes lejátszani...

(#45877) BomiBoogie válasza Intruder2k5 (#45875) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ezt nem is tudtam!
Kár, hogy az 500-ashoz nem lehet kérni +260-at kérni. :O :DDD

(#45878) Intruder2k5 válasza BomiBoogie (#45877) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És mindjárt kettőt abból is. :)

(#45879) vitezlejszlo


vitezlejszlo
őstag

Sziasztok

Csak nekem nem okes a UPC internet most? Hu.wikipedia, Google kereso megy de gmail nem. Index, hup nem jon be. Router-modem reboot megvolt, semmi valtozas... Bp 4. Ker. Ja ami nem mrgy az is pingik nevre is, csak 80-as portra nem lehet csatlakozni...

[ Szerkesztve ]

(#45880) Intruder2k5 válasza vitezlejszlo (#45879) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nálam megy az index és a gmail is. A ping jó IP-t ír ki? Esetleg nem DNS probléma?

Mondjuk én Google DNS-t használok.

(#45881) vitezlejszlo válasza Intruder2k5 (#45880) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Minden nevet felold, jo ip-kre, pingik is mind, de a 80-as port timeout-ol... De sokminden meg megy... Fura.

(#45882) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#45881) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

Ami meg erdekes, hogy aminek van https oldala, pl gmail ugy bejon a 443-as porton, de http-vel 80-as porton nem....

(#45883) vitezlejszlo válasza vitezlejszlo (#45882) üzenetére


vitezlejszlo
őstag

User error lesz. A routerbol minden 80-as port jo... Csak mogule a gepemrol-telefonomrol nem. En kerek elnezest....

(#45884) kabelmania27 válasza vitezlejszlo (#45883) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Semmi gond.
Milyenek a modem értékek?

(#45885) csabi63 válasza maki1976 (#45872) üzenetére


csabi63
senior tag

Egyéni csatornalista készíthető a Kaon és a Horizon box-on is. Eszerint. (Google fordító, józan vagyok.)
Már ha ugyanazokat a készülékeket kapjuk, mint amit a csehek. De ha nem is, sz@rabbat csak nem hoznak ide. Ez a Kaon amúgy is elég gagyi az 1 tunerjével. HDD sincs benne, külsőt kell rátolni, amit persze nem adnak mellé.

(#45886) szabogabor10 válasza csabi63 (#45885) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nagy kár, hogy az istenért nem akarják az igazi Horizon boxot behozni. Az a több tuner meg a beépített merevlemez nagyon csábító. :(

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45887) cigam válasza csabi63 (#45885) üzenetére


cigam
félisten

Viszont akkor több terrásat is ráköthetsz. Én (is) gyűjtögető életmódot folytatok, és nem érem utol magamat. Kevesebb mint 10% helyem van.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#45888) kezo0 válasza csabi63 (#45885) üzenetére


kezo0
addikt

1. "a Kaon és a Horizon box-on": szerintem egyelőre csak egyféle boxról tudunk, ami a Kaon 900-as, és azon a Horizon Lite névre hallgató platform lesz elérhető. Kezdettől fogva találgatás tárgya, hogy lesz-e egy ennél komolyabb, nagyobb tudású eszköz is (bár a Kaon 900-asról sem tudjuk még pontosan, hogy mit tud). De a lényeg, hogy ha netán kétféle box is lesz, mindkettőn a Horizon Lite fog futni.

2. Az új ÁSZF-szövegben szerepel egy ilyen tétel is: "UPC Horizon HD Mediabox-hoz tartozó külső USB-s háttértároló kártérítési díja". Tehát valami külső HDD-t lehet majd bérelni. Kérdés, hogy csak ezt, vagy saját merevlemezt is engednek-e majd rádugni a boxra, és ha igen, az max. mekkora kapacitású lehet.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45889) szabogabor10 válasza kezo0 (#45888) üzenetére


szabogabor10
veterán

Úgy meg főleg vicces, hogy még külső HDD-t is adnak inkább a box mellé, csak nehogy mi is egyszer véletlenül a teljes, valódi szolgáltatást megkapjuk...

Amúgy már arra is gondoltam, hogy ez azért mert van, mert a Digi túlságosan kannibalizálja a bevételeket...

Egyébként ez elvileg azt jelenti, hogy ez teljesen le is váltja a nem DVR-es régi HD boxot. A DVR-es viszont marad továbbra is a régi, pedig már igazán csereérett...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#45890) csabi63 válasza kezo0 (#45888) üzenetére


csabi63
senior tag

Bánom is én, nekem nem kell box, van sajátom. :D Csak próbálok informált lenni, és szimplán kíváncsi vagyok.
Az viszont tény, hogy a cselákoknál 2 box van. 1 Kaon, és 1 Horizon. A Kaon havidíja 70 korona, a Horizon-é 190. A Horizon 4 tuneres, a Kaon 1. A Horizon 300 órát tud rögzíteni a beépített HDD-re, a Kaon-ban nincs HDD.

(#45891) kezo0 válasza csabi63 (#45890) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem meg a Kaon a box gyártójának a neve, a Horizon (Lite) meg a szoftveres felület, ami a boxról elérhető. Az egyik boxot Horizon HD-nak, a másikat pedig Horizon HD DVR-nek hívja a cseh UPC. De ezen ne vesszünk össze. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45892) csabi63 válasza kezo0 (#45891) üzenetére


csabi63
senior tag

Ámen.

(#45893) ^Boss válasza Intruder2k5 (#45875) üzenetére


^Boss
őstag

köszi mindkettőtök válaszát!
lehet tudni, hogy milyen modemet adnak az 500-ashoz? (ha jól nézem +2000 lenne, ennyit lehet megérhet)

(#45894) Intruder2k5 válasza ^Boss (#45893) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Compal típusút, de nem modem, hanem HGW.

(#45895) ^Boss válasza Intruder2k5 (#45894) üzenetére


^Boss
őstag

igaz, elírtam. mik róla a tapasztalatok? Ubee/TC szintű gány?

(#45896) adika4444 válasza ^Boss (#45895) üzenetére


adika4444
addikt

Rosszabb mint a régi Hitron modem.
Én tuti bridge-be raknám, saját routert raknék mögé, és ha most EPC3212 modemed van akkor a felfelé váltást is megfontolnám, mert ha esetleg vissza váltasz már nem kapsz ilyen jó modemet, mivel felfelénél cserélik olyanra ami támogatja az 500-at (a jelenlegi akármilyen modemed max. 380 körül tud ha kevés a forgalom a csatikon).

üdv, adika4444

(#45897) ^Boss válasza adika4444 (#45896) üzenetére


^Boss
őstag

Hitront már nem kapni? fasza :(
nekem egy TC és egy Cisco is van, nyilván ha váltok, a szerelő majd a TC-t fogja látni, és azt cseréli le :C

(#45898) adika4444 válasza ^Boss (#45897) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!
Okos ötlet.
Hitron-t már csak üzleti előfizuhoz adnak.

üdv, adika4444

(#45899) #99546112


#99546112
törölt tag

Na még mindig semmi a Horizon boxokról? 😀☝🏻️ Vagy majd hétfőn?! 😮

(#45900) ^Boss válasza #99546112 (#45899) üzenetére


^Boss
őstag

ezekről a horizon boxokról lehet tudni valamit?
a mostani cisco-s borzasztó hangos, rezeg, olyan mintha egy mélynyomó lenne egész nap periodikusan tesztelve :D

még a hgw-s dologhoz: valamiféle asztalra csapás esetén van esély rá, hogy hitront adjanak, pl egy 2 éves hosszabbítást beígérve? ez a compal borzasztónak tűnik :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.