Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44801) Orgi válasza fant0mi (#44800) üzenetére


Orgi
őstag

Az 1.1 volt, köszi!

(#44802) Orgi


Orgi
őstag

Valamit elronthattam, bocsi a sok hülye kérdésért :) Szóval mióta átraktam bridge módba a kábelmodemet, letiltottam a wifi részét, bekötöttem a régi routerem (Tp-Link 741ND), a speedtest szerint a letöltés max 60 Mbps. Ha kikötöm a routert és közvetlenül mérek a kábelmodemmel, akkor meg a 120, aminek lennie kéne.
Ennyit tud ez a router? Azt hittem csak a wifis része lehet kisebb sebességű esetleg, de ez így annyira már nem jó :(

[ Szerkesztve ]

(#44803) 4Grider válasza Orgi (#44802) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez elég elég gagyi router, 10/100-as portokkal. Ha jobb lenne a belseje, akkor tudna kb. 95 Mbps-ot...

(#44804) fant0mi válasza Orgi (#44802) üzenetére


fant0mi
addikt

Hát igen. Ennyit tud sajnos.
Egy 1043ND vagy hasonló (wan&lan gigabites, wifi 300 mbps) kéne neked.

[ Szerkesztve ]

(#44805) Orgi


Orgi
őstag

Értem, sejtettem hogy ilyesmi van a háttérben, akkor barátkozom a kábelmodem wifi részével egyelőre, aztán ha nem jön össze sehogy sem a dolog beruházok egy ilyenbe :(
Köszi mindenkinek a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#44806) kpal válasza Intruder2k5 (#44787) üzenetére


kpal
veterán

Az ugy kivitelezhető hogy az egyik szobában a nagy Tv box-on üzemelne és másikban minden marad úgy ahogy van analóg . Box-ot csak egyet adnak vagy lehet kérni kettőt is , a másodikért fizetni kell ?

(#44807) Intruder2k5 válasza kpal (#44806) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#44808) Gubek-Einste válasza kpal (#44806) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Összesen 3 box-ot/kártyát lehet kérni, az első SD ingyenes, a HD/DVR/második fizetős.
Nézhetsz analógot is ha akarsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44809) blakey válasza Gubek-Einste (#44808) üzenetére


blakey
titán

A HD/DVR nem minden esetben fizetős ha első boxnak kéri, enyém is ingyenes valamint most is ingyenes az XL csomagban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44810) Gubek-Einste válasza blakey (#44809) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csomagban más a helyzet, ott sem "ingyenes", csak a csomag része.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44811) blakey válasza Gubek-Einste (#44810) üzenetére


blakey
titán

Hidd azt, hogy nem ingyenes, engem nem zavar, amikor nekem XL csomagom volt akkor a HD-ért fizetnem kellett aztán lett egy olyan akció, hogy ingyenes a HD-s rögzités és olcsóbbra válltottam, azóta is olcsóbb a csomagom, mint a mostani.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#44812) kpal válasza Intruder2k5 (#44807) üzenetére


kpal
veterán

Valamit mondott az ügyintéző ,hogy egyet adnak ,ha igaz ingyen van , de a másik kis tv-hez nem kell ilyen ha anélkül is foghatóak a csatornák az jó volna úgy is mint eddig .

Tényleg a UPC milyen gyakran vált akciókat ? ? Mi az elmúlt jó 16 évbe talán 2x voltunk bent náluk. :B

[ Szerkesztve ]

(#44813) Intruder2k5 válasza kpal (#44812) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ingyen semmi sincs, de az első eszköz bérleti díja benne foglaltatik a TV előfizetés meghirdetett havidíjában.

Az analóg, és a szabadon fogható DVB-C (digitális) csatornák mindenféle TV előfizetés esetén megvannak, területenként változó számban, de ilyen 26-28 körüli nagyságrendben.

Nem szoktam felírni a naptáramba a UPC akcióit, de hasra ütésre azt mondanám, hogy évente 2-4 új akció van.

[ Szerkesztve ]

(#44814) kpal válasza Intruder2k5 (#44813) üzenetére


kpal
veterán

Ja oké, az benne, rendben.

De, akkor csak az egyik szobában lesz 60 csatorna digitálisan a boxal a másikban 30 körüli analógba , nem lehet ugyan annyi mind két módba ?

Rendbe, eztán sűrűbben benézünk.

[ Szerkesztve ]

(#44815) Intruder2k5 válasza kpal (#44814) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan, ahogy írod. Az analóg vételi helyen csak ~27 csatorna lesz. Második box bérlete nélkül sajnos nem lehet...

[ Szerkesztve ]

(#44816) kpal válasza Intruder2k5 (#44815) üzenetére


kpal
veterán

Huha, az úgy nem jó :( És vajon úgy lehet kérni nagyobb csomagot, hogy az is analóg legyen mint eddig box nélkül és még a netet csapják mellé ? Vagy most már 60 körüli csatorna mennyiségél muszáj box ugye ?

[ Szerkesztve ]

(#44817) Intruder2k5 válasza kpal (#44816) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem lehet, az analóg gold és analóg silver csomagok már nincsenek, csak az analóg bronze. Az ezen felüli csatornák tehát csak box-al, vagy médiakártyával mennek.

[ Szerkesztve ]

(#44818) kpal válasza Intruder2k5 (#44817) üzenetére


kpal
veterán

Nekünk bronz van most ,hétfőn megyünk be megrendelni az újat .
Rendbe ,köszönöm a sok segítséget a sok kérdésemre . :R

Ha lesz valami akkor jövök. :B

[ Szerkesztve ]

(#44820) Syd69 válasza Clever0 (#44796) üzenetére


Syd69
aktív tag

Nálam működik, és ugyanaz az SSID-je...

Alma

(#44821) |AP|


|AP|
veterán

Fiberpower 240-es netem van, Techicolor TC7200-as modem/router. A feltöltési sebességgel pár napja gondjaim vannak, speedtest.net szerint 0,2-0,4Mb/s körül alakul... mi lehet a gond? Valami nálam, vagy központilag lehet probléma?

(#44822) kabelmania27 válasza |AP| (#44821) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem újraindítás nem segít?
Nézd meg a modem értékeket+milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#44823) |AP| válasza kabelmania27 (#44822) üzenetére


|AP|
veterán

modem újraindítás már megvolt, semmi.
Speedtest most már végig sem fut, ezt dobja:

Modem értékek:

Koax elosztó:

(#44824) kpal válasza Intruder2k5 (#44817) üzenetére


kpal
veterán

Lehet külön venni box-ot ami működik UPC-vel? Mit kell nézni, hogy nehogy olyat nézzek/vegyek ami nem lenne alkalmas erre a feladatra . Ha olcsó akkor nem bérlem tőlük . Jó volna ha Ebay-en beszerezhető lenne.

[ Szerkesztve ]

(#44825) Zitronensaft válasza kpal (#44824) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Bármilyen box jó a kódolatlan adásokra. A kódoltakat meg cdak a upc által adott eszközzel nézheted,médiakártya ugyanis akkor is kell,ha véletlenül viszonylag olcsón tudsz venni olyan boxot ami kezeli a ci+ kártyát.

(#44826) kabelmania27 válasza |AP| (#44823) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infókat, modem értékek és az osztó is rendben van.
Nézd meg hogy a bejövő kábel legyen az in-ben modem/tv pedig az outban+nem lazultak-e ki az F csatlakozók modemnél osztónál és a toldásnál.

[ Szerkesztve ]

(#44827) |AP| válasza kabelmania27 (#44826) üzenetére


|AP|
veterán

ezek közül minden oké, és két nappal ezelőtt még nem is volt semmi gond. De fogalmam sincs mi a gond, mert most lefuttatva a speedtestet meg ez lett:

Mitől lehet ez az ugrálás?

(#44828) kabelmania27 válasza |AP| (#44827) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet átmeneti probléma volt.

[ Szerkesztve ]

(#44829) Gyurka6 válasza Zitronensaft (#44825) üzenetére


Gyurka6
őstag

Azt gondoltam tányérosról van szó. Ide CI+ -os modulfogadós kellene.

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#44830) Intruder2k5 válasza kpal (#44824) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor még egyszer, mielőtt bevásárolsz valamit, és meglepetés ér... Csak azokat az adásokat fogod tudni nézni ingyenesen DVB-C formátumban is, amiket egyébként analógban is tudsz. Tehát ahhoz, hogy a másik TV-n is meg legyen a ~60 csatorna, elkerülhetetlen az, hogy a UPC-től valamilyen eszközt bérelj. Ez lehet egy box, vagy lehet egy médiakártya. Lehet ötletelni, de ingyen nem fog menni a sok csatorna a második TV-n, csak a ~27.

[ Szerkesztve ]

(#44831) Zitronensaft válasza Gyurka6 (#44829) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ezt nem tudom mire írtad..

(#44832) p_zsolt


p_zsolt
tag

Sziasztok,

egy Ubee EVW 3226 modemem van, kb. 60nm-es lakásban lakom. A modem az egyik sarokban van és egyszerűen nem tudom megoldani, hogy az átellenes sarokban lévő szobában stabil wifikapcsolat legyen, majdnem direkt rálátás van, csak a végén van ajtó és egy fém emeleteságy, ami alatt van az asztal és a gép.
A wifi látszódik, de folyamatos net pl. youtube előbb utóbb megszakad. A régi routeremből építettem extendert elvittem a szobáig, de az is megszakad. Létezik, hogy ez ennyire gyenge?

Volt akinek cserélték más típusra?

köszi, Zsolt

(#44833) Levi123 válasza p_zsolt (#44832) üzenetére


Levi123
senior tag

Nekem a TC7200-as 10 cm-re tartott notebooknál nem látott csak 80% jelerősséget.
Nem jók ezek a kombinált kütyük. Mondom olyan mint a mosó-szárítógép - mos is meg szárít is de mégsem az igazi.. az is jobb külön-külön készülékben.

Levi

(#44834) fant0mi válasza p_zsolt (#44832) üzenetére


fant0mi
addikt

Az extendert oda tedd, ahol meg jo a jel.
Vagy tedd az ubeet bridge modba es hasznald a regi routered, ahogy regen.

(#44835) Shinnokina


Shinnokina
tag

sziasztok! Kinek van UPC mobil szolgáltatása? Tényleg olyan jó, mint amilyennek cikkekben leírták? Vagyis használható az az 1-4 Mbit, amit adnak? LTE-hez vagyok szokva, de fontolgatnám az átlépést a T-től, mert egyre pofátlanabbak a csomagáraik.... Köszönet :)

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#44836) Zitronensaft válasza p_zsolt (#44832) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Gondolom a témaösszefoglalóban leírtakat már kipróbáltad..

(#44837) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

ide is elért ez az ipv6 szutyok, kikapcsoltam my upcn, vagy fél órán át kellett újraindítgatni a modemet mire használható sebességű lett a net.

/s

(#44838) |AP| válasza wjbhbdux (#44837) üzenetére


|AP|
veterán

Ez mi? Lehet, hogy nálam is ez okozta a gondot, amit fentebb írtam?

(#44839) kabelmania27 válasza |AP| (#44838) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha kitudod választani a bridge módot akkor nem ez okozta.

(#44840) |AP| válasza kabelmania27 (#44839) üzenetére


|AP|
veterán

a "rendszer" fül alatt kellene lennie? Ha igen, akkor itt nem látok rá lehetőséget.

(#44841) kpal válasza Intruder2k5 (#44830) üzenetére


kpal
veterán

Az már tiszta :K Már csak azon filózok vegyek-e külön box-ot vagy UPC -től bérelni jobb.

(#44842) canniball válasza kpal (#44841) üzenetére


canniball
nagyúr

A UPC-sel jobban jársz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#44843) kpal válasza canniball (#44842) üzenetére


kpal
veterán

Több évre is ,árban egy saját gazdaságosabb vagy tévedek ?

(#44844) kabelmania27 válasza kpal (#44843) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

CI+ képes box drágább, jobban jársz a UPC-s boxxal adnak hozzá frissítést nem lesz gond, de ha valamelyik tévé CI+ képes modulfogadóval rendelkezik nem kell box, annyi hátránya van hogy nem lesz videótár és myprime.
pollai: Elvileg rendszer menüpontban lehet választani, ha nem lehet akkor ipv6-os módban van a modem, my upc oldalon vagy telefonos ügyfélszolgálaton kitudod kapcsoltatni.

(#44845) monosz


monosz
őstag

Üdv!

Kötöttem szerződést Fp50+1000Ft-ért +70 Mb.Gyakorlatilag 120-as netem volt.Kb.2 hete csak az 50-es net müködik.
Hívom a hotline-t,mondja a "menyecske" rossz a jelszint,küld technikust.Mondom neki,a jelszint rendben van,kattintson kettőt,és állítsa vissza a csomagnak megfelelő sebességet. Pár perc,modem ujraindul,és megy ahogy kell.
Kérdés: A két hét "megkárosításért" szarakodjak,hagy hagyjam a fenébe?

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#44846) canniball válasza kpal (#44843) üzenetére


canniball
nagyúr

A saját boxhoz is kelleni fog a kártya, ami ugyanannyiba kerül mint a szolgáltatói doboz; erre jön rá a saját box bekerülési költsége. Már drágábbra jön ki a saját megoldás.
Ráadásul ha valami gond van a szolgáltatói stb-szal akkor a UPC megoldja, ha a tiéddel akkor neked fog fájni a fejed miatta.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#44847) Gyurka6 válasza Zitronensaft (#44831) üzenetére


Gyurka6
őstag

Inkább az előzőnek, hogy ci+ modulfogadós kell (a kártya az nagra(3) kódolású.)

Gyurka

(#44848) kabelmania27 válasza monosz (#44845) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
upconline@upc.hu címre írj emailt.

(#44849) Zitronensaft válasza kpal (#44843) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A kódolt digitális adásokhoz mindenképpen kell valamilyen upc-s eszköz. Ez vagy egy box,vagy egy kártyaolvasó modul kártyával,amit vagy egy tv-be dugsz,vagy egy arra alkalmas boxba. Az erre alkalmas boxok 50.000ft-nál kezdődnek és elég nehézkes beszerezni őket. Szerintem érdemesebb venni egy új tv-t,amelyek közül szinte mind fogadja a ci+ kártyát,usb szinte mind tud rögzíteni tehát alig nyújt többet egy box. Az analóg adásokat(kb 27) bármilyen tv-vel tudod fogni. A kódolatlan digitális adásokat(kb 22 db) bármilyen boxxal veheted.

(#44850) Zitronensaft válasza Gyurka6 (#44847) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Én ugyanezt írtam. Ráadásul ez a upc kábeltv topik,ahova szerencsére ritkán írnak műholdas tv kérdésekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.