Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120601) balfek


balfek
tag

van vkinek tippje/módszere arra, hogyan lehet csekkolni, hogy egy koax kábel "jó-e"?
a kábel kb 10 m hosszú, s a voda bejövő fali csatlakozótól megy egy splitterig - most azt tippelem, hogy megtört (vagy egyéb baja van).

mivel nézik meg/mérik be a szerelők, hogy megfelelő-e egy ilyen kábel átviteli teljesítménye?

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#120602) ElektrikusDE válasza balfek (#120601) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Én egy szakadás vizsgálóval (pl. multiméter) szoktam ellenőrizni a koaxkábeleket (is).
Az egyik végén összekötöd a kábel a belsőerét az árnyékolással, majd rámérsz a másik végén.
Így (jó kábel esetében) gyakorlatilag 0-2 ohm-ot (zárlatot) kell mérni, az összeköttetést megszüntetve pedig szakadást, legalább több Megaohm-ot.

Amennyiben nem igy van, akkor hibás a kábel!

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#120603) balfek válasza ElektrikusDE (#120602) üzenetére


balfek
tag

szakadás vizsgáló? olyanom még nincs :DD
ezek közül bármelyik jó lehet? mit kell tudnia egy jónak?
[link]

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#120604) balfek válasza kabelmania27 (#120482) üzenetére


balfek
tag

kábeleket csatalkozásoknál megnézegettem - nincs gyakorlott szemem, de sztem jók...

közben visszajelzett a Vodafone (felvették az üfsz-en...):
- náluk jók az értékek, nálam, lakáson belüli gondot látnak egyik US sávnál 50+
- DS-nél Rx sáv náluk a +11/-11 közöttiek jó
- US meg 55 alattiak jók
- hibabejelentős kollegina szerint kábel gond lehet...

elkezdem a kábelek "szakadásvizsgálatát"...

a Koan mediaBoxom amugy standby alatt is 38+ C fokos... erősen meleg - ez normális?

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#120605) j0k3r! válasza balfek (#120604) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Nálam is rossz, különösen tegnap délután óta (Budapest). Nem akarom elhinni, hogy mindenkinek most "romlott" el a kábele egyik napról a másikra. Központi hiba szaga van nekem.

szerk: Nálam Downstream -1 és 1 között van, Upstream pedig 48-49. A TV viszont 5 mp-ig azt mutatja, hogy nincs jel, utána 5 mp-ig megy az adás.

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#120606) pjen válasza balfek (#120603) üzenetére


pjen
félisten

Bármilyen alap multiméteren van szakadás vizsgáló. Ne csak szakadásra nézd, zárlatra is.

(#120608) balfek válasza pjen (#120606) üzenetére


balfek
tag

köszi a tippet.
egy ilyen snassz-szimpla is jó? - pl. ez:
[https://hardverapro.hu/apro/digitalis_multimeter_meromuszer_a_legjobb_aron_qqij/hsz_1-50.html]

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#120609) ates2


ates2
senior tag

Na konkrétan Arris modem 24órát nem bír ki újraindulás nélkül.... :o :((( :W

(#120610) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Nálam a letöltés minden csatornánál 40 a feltöltés pedig 44 és 45, de igy most 492/22 és érezhetően jól működik.

(#120611) gregory91 válasza cocka (#120521) üzenetére


gregory91
senior tag

Erre van egy jó megoldás(már ha koaxos terület): netkábelt kihúz koaxot hagyni bent,csatornakeresést indít. Bazi gyors és minden csatornát megtalál.

Furcsálom hogy az elmúlt napokban problémák vannak,itt jelenleg stabil a net(igaz a modem fénylik mint a karácsonyfa) de legalább közöni jól van(kop-kop).Kérdésem:akinél szenved a net annak az új modeme van beüzemelve?

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#120612) Norex1


Norex1
csendes tag

Zuglóban órák óta nincs net. Semmi . Másnál is? Csak pirosan villog a modem. :(( :(((

[ Szerkesztve ]

(#120613) MrClock13 válasza Norex1 (#120612) üzenetére


MrClock13
csendes tag

Szintén Zugló, nálunk sincs. Délután hívtam őket és elvileg dolgoznak rajta.

(#120614) pjen válasza balfek (#120608) üzenetére


pjen
félisten

Simán jó.Tud szakadást és zárlatot ia.

(#120615) vilmose33 válasza Norex1 (#120612) üzenetére


vilmose33
őstag

Nálunk van-Adria sétány- le kopogom.

A jövő most van

(#120616) cocka válasza gregory91 (#120611) üzenetére


cocka
veterán

netkábelt kihúz

És ezt még a box áram alá helyezése előtt tegyem meg vagy már azután, hogy bekapcsoltam?

2. bekezdést nem tudom nekem szántad-e, nálam soha nincs semmi gond a nettel, kivéve amikor előre bejelentett karbantartás van. Mondjuk nekem régi Ciscom van. :)

Parázok is, hogy ha felhívnám őket, hogy na hosszabbítsunk a 250/20-assal, akkor forszíroznák-e a modemcserét, amit a fórumtapasztalatokból ítélve a legkevésbé sem akarok. Arról nem beszélve, hogy ez a modem még bőven képes lenne ezt a 250/20-ast kiszolgálni.

(#120617) szabonagyur válasza kabelmania27 (#120599) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ma már nem indult újra, értékek is jobbak:

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#120618) coolrob


coolrob
aktív tag

coolrobaktív tag2022-06-30 17:29:25#79732
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Vodafone-os connect box az utóbbi időben rosszalkodott, amelyre megoldást hozott a szoftverfrissítés, illetve hogy bridge módba tettem, mivel külön routerem van. Sajnos azóta a NAS (DS216) rosszalkodik, mivel mióta bridge módba került a vodás modem, azóta nem megy a torrent kliens a nason ( laptopon továbbra is jó lenne), illetve nem tudok a NAS sem csatlakozni külső hálózatról ( a NAS termeszetesen a routerre van kötve)
Van esetleg valakinek ötlete mi lehet a megoldás, hogy megint minden menjen?
Előre is köszönöm!

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#120619) cocka válasza cocka (#120616) üzenetére


cocka
veterán

Na mindegy, közben megjavult, ismét megy neten az egész. :D Szerencsére.

(#120620) kabelmania27 válasza j0k3r! (#120605) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#120621) kabelmania27 válasza balfek (#120604) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Régóta használnak háromszoros árnyékolású kábelt, ha nem volt megtörve és sokat mozgatva lehet nincs vele gond, technikus valószínűleg cserélni fogja az osztót újabbra.

(#120622) balfek válasza pjen (#120614) üzenetére


balfek
tag

köszi

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#120623) balfek válasza kabelmania27 (#120621) üzenetére


balfek
tag

ok, de azért lecsekkolom a kábeleket multiméterrel (miután vettem 1-et :) )
köszi a segítságet

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#120624) gregory91 válasza cocka (#120616) üzenetére


gregory91
senior tag

Én működés közben húztam ki,mikor felhúzott a "hülyeségével"....
"- Igen? nem találod? akkor ehhez mit szólsz?(random szítkozódás)" *és net kábelt kihúz
Én nem jutottam szóhoz mikor másodpercek alatt végzett. "- Erre miért nem voltál képes te f*shalmaz?" -közben kezdett valami összerakódni.

A második bekezdést azoknak akiknek éppen vacakol a modemük.
"Parázok is, hogy ha felhívnám őket, hogy na hosszabbítsunk a 250/20-assal, akkor forszíroznák-e a modemcserét, amit a fórumtapasztalatokból ítélve a legkevésbé sem akarok."
Ettől én is.....

[ Szerkesztve ]

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#120625) crok


crok
nagyúr

1270 - beérkező SMS:


Kedves Ügyfelünk! Ha a Vodafone TV médiaboxod müködésében hibàt tapasztalsz, àllìtsd alaphelyzetbe a boxot: 1) kapcsold be a boxot, 2) nyomd meg a MENÜ/Hàzikò gombot a tàvirànyìtòn; 3) vàlaszd ki a "Beàllìtàsok" menüt (fogaskerék jel); 4) vàlaszd ki a "Vodafone Mediabox Beàllìtàsok" menüpontot; 5) vàlaszd ki az "Alaphelyzetbe àllìtàs" menüpontot, ìrd be a PIN kòdod (alapértelmezetten 0000), 6) vàrd meg, amìg a box csatornakeresése lefut. Felvételeid vàltozatlanul megmaradnak! Az okozott kellemetlenségért elnézést kérünk!

Szóval lehet resetelni mostmár akár külön ügyfailszolgálati hívás nélkül is harcosan :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#120626) cof válasza crok (#120625) üzenetére


cof
veterán

Házikó :))

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#120627) MiZo1990 válasza cof (#120626) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Egységsugarú felhasználónak tökéletes a leírás. :D

(#120628) pjen válasza MiZo1990 (#120627) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem tökéletes. Te hogy írnád le a gombot?

(#120629) cof válasza pjen (#120628) üzenetére


cof
veterán

Home, már ha van rajta ilyen ikon.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#120630) #82860288 válasza cof (#120629) üzenetére


#82860288
törölt tag

És szerinted 60 felett ezt érteni fogják?

(#120631) cof válasza #82860288 (#120630) üzenetére


cof
veterán

Valamelyiket biztosan, én amúgy is csak menü feliratot látok a távon netes képeken, vagy menü helyett voda logót.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#120632) pjen válasza cof (#120629) üzenetére


pjen
félisten

Itt van a kezemben és szerintem teljesen úgy néz ki mint egy házikó.

(#120633) MiZo1990 válasza cof (#120631) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Több verzió van, van feliratos, házikós és Voda logós.
Nekünk házikós van. :)

(#120634) cof válasza pjen (#120632) üzenetére


cof
veterán

Akkor oké, legyen ház mert házikó max. még az oviban van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#120635) pjen válasza cof (#120634) üzenetére


pjen
félisten

Akartam is írni, olyan mintha az oviban rajzolták volna. :)

(#120636) cof válasza pjen (#120635) üzenetére


cof
veterán

Á, standard home ikon, de tuti anyuka fogalmazta a szöveget hogy ez ugrott be róla. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#120637) ates2


ates2
senior tag

Nos csodás Arris most 5 perc alatt 2x indult újra... :(((

És 14 perce megy a zene... már megint kezdik !?! :((( :W

[ Szerkesztve ]

(#120638) ates2 válasza ates2 (#120637) üzenetére


ates2
senior tag

Sávszél is csak 250Mbitig van meg az 1000ből...

(#120639) kabelmania27 válasza szabonagyur (#120617) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Javultak a feltöltési értékek.
Ha megírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség és meg tudjuk írni, hogy lehet-e javítani az értékeken.

[ Szerkesztve ]

(#120640) Masato


Masato
tag

Eljött a vég. Egy teljes évnyi kínlódás után a főnököm úgy döntött, hogy kukázzuk a csodavoda netet és mobilnet lesz helyette. A társasházból 3-4 user jelentette a hibát, mert az utóbbi hetekben (a melegtől?) használhatatlan lett a szolgáltatás. A modem 2-3 percenként újraindul, az 500-as net stabil 20 körül teljesít, már ha éppen működik. A max amit valaha mértem, nem volt több 300-nál.

Tegnap kijött egy One Telekomos "szakember", aki a tabletjét nyomkolászta a furgonjában, de ha jól láttam, be sem ment egyik előfizetőhöz sem, majd kb. fél óra múlva elhajtott. A mai nap ugyanígy folytatódott tovább, a jelszintek nem változtak, tehát nem nyúltak semmihez, megmaradt ugyanúgy a 10 dB jelszint-különbség (tilt) a legalacsonyabb, illetve a legmagasabb frekvencia közt (a társasházi elosztódoboznál mérve is ilyen). A MER 28 dB a magasabb frekiken, megagiga RS errorral.

Ezelőtt is mobilnetünk volt az irodában, ez az egy év "próba" kár volt, most lehet venni megint egy új LTE routert meg antennát, ami közben elkelt a cégtől, persze már csak drágábban. Thanks Vodafone!

(#120641) kabelmania27 válasza Masato (#120640) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?

(#120642) Sanya válasza Masato (#120640) üzenetére


Sanya
nagyúr

A vállalati netet gyorsabban javítják, nem?

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#120643) Masato válasza Sanya (#120642) üzenetére


Masato
tag

Igen, már ha vállalati lenne. Modemértékeket elmentem majd az utókornak, talán majd hétfőn, ha benn leszek.

(#120644) szabonagyur válasza kabelmania27 (#120639) üzenetére


szabonagyur
félisten

De nincs elosztóm. Új társasház, eleve koaxnak kiépítve (csak Voda van itt), szóval a falból kábel a modembe megy be egyből (nincs TV-m sem).

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#120645) j0k3r! válasza kabelmania27 (#120620) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Megoldódott közben, nem nálam volt a hiba :)

some men just wanna watch the world burn...

(#120646) M0RGI


M0RGI
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#120647) kabelmania27 válasza j0k3r! (#120645) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben megírod az osztó tipusát ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jel erősség.

(#120648) ztsoft válasza M0RGI (#120646) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem is tudtam, hogy a Vodafone ennyire előre jár a technológiában, Film+ HD analóg csatornaként. ;]

Viccet félre téve, ez van ha központban olyanok dolgoznak, akiknek fingjuk nincs az egészhez. Egyet tehetsz, 1270, ahogy a szövegben is olvasható. Azért kíváncsi lennék a válaszra is, hogy hogyan sikerült ezt összehozni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#120649) j0k3r! válasza kabelmania27 (#120647) üzenetére


j0k3r!
senior tag

Valami jelerősítő (?) ment tönkre a lépcsőházban, amit cseréltek úgy tudom.

Honnan tudom megmondani az osztó típusát?

szerk: 3DSS2? Ez jó lehet?

[ Szerkesztve ]

some men just wanna watch the world burn...

(#120650) kabelmania27 válasza j0k3r! (#120649) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Leírod az osztón található feliratot és megnézed, hogy melyik kimenet melyik eszközre van kötve.
Elvileg ez egy kettes osztó. Ellenőrizd, hogy a lakásba bejövő kábel legyen az in bemenetre kötve.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.