Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#120551) ates2


ates2
senior tag

De akinél Arris is újraindulgat és a jelszint rendben van illetve a le / feltöltés jó, akkor is jelentsétek le hibára mert semmit nem fognak csinálni,és mondjátok meg nekik máshol is van ilyen hiba random.

Hátha észreveszik magukat és csinálnak valamit.

Nálam a szerelő leadta hibának, de aznap felhívtam ügyfsz, hogy megint újraindul, akkor mondta a nő,hogy tudnak róla,de nem tud időpontot mondani mikorra lesz meg, mert azt valami külsős cég csinálja... :W

[ Szerkesztve ]

(#120552) szabonagyur válasza ates2 (#120551) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha ma délben megint újraindul akkor hívom őket egyből :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#120553) Storms


Storms
őstag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy aki szeretne az előfizetése mellé TV készüléket venni az most hogy teheti meg? A webshop nem működik.
-----------------------------------------------------------------------------
Egyik ismerősöm Telekomról váltana mert lejárt a hűsége Vodafone otthon TV és internet szolgáltatásra ő most hogy tud előfizetni rá? Telefonon sem lehet?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#120554) gduck válasza ates2 (#120551) üzenetére


gduck
addikt

Hát nálam délután 6-kor 51-53 között voltak a feltöltési jelszintek. Az ügyfélszolgálatos megerősítette amit a szerelő is mondott, hogy igényelte az újraszintezést az utcában. Szóval várok. De vicces, hogy az agyonszidott CB vígan üzemelt ezekkel a jelszintekkel is.

(#120555) MiZo1990 válasza Storms (#120553) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

A közelgő informatikai átállás révén 06. 24-től 07. 08-ig csak üzletben lehet szolgáltatást rendelni vagy módosítani.
Utána, 07. 16-ig az átállás miatt nem lehet rendelni vagy módosítani semmit.

+"Július 8-tól a beüzemelés sem érhető el átmenetileg."
Részletek

(#120556) SFU válasza ates2 (#120551) üzenetére


SFU
tag

Nálam ugyanez van, csak hónapok óta újraindul naponta a modem, a router megmakkan, már a reggeli tevékenységeim között szerepel a felkel-router újra indít-kávé-indulás rutinok között.. volt szerelő x-szer, modem csere y-szor, de szilárd meggyőződésem, hogy a z=2022.10.21. lesz a megoldás...

Üdv!

A "z" a hűségidőm lejárata, amikor ezt a nagy formátumú cégnek nevezett förmedvényt itt hagyom, hagy fejlesszen magának pl. gázt. Bejelentés jó ötlet, pláne ha nem a következő a válasz: a) indítsam újra b) náluk minden jó, c) küldi a szervízest d) tudnak róla.... :W

[ Szerkesztve ]

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#120557) Storms válasza MiZo1990 (#120555) üzenetére


Storms
őstag

Köszönöm, akkor mindegyiket el lehet intézni személyesen. :R
És ez mit takar ez az átállás? Mivel lesz jobb ettől nekünk, vagy mit fogunk észre venni belőle?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#120558) Storms


Storms
őstag

Még egy kérdés! Az üzletben otthoni szolgáltatások mellé vásárolt(részletre) Tv készüléket hány nap alatt szokták kiszállítani?

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#120559) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

myvodafone fiókban szoktam kiegyenlíteni bankkártyával a havi vezetékes net+tv számlát.jól értelmezem,hogy ebben az esetben nincs semmi teendőm az informatikai átállás miatt?általában 12-13-a körül szoktam kapni az értesítést,hogy be lehet fizetni.

[ Szerkesztve ]

(#120560) ates2 válasza szabonagyur (#120552) üzenetére


ates2
senior tag

nálam újraindult :D

Uptime since last reboot
00 days, 00 hours and 08 minutes

:D :W

(#120561) ates2 válasza gduck (#120554) üzenetére


ates2
senior tag

Dettó azt kérte nálunk is a szerelő... az utcára konkrétan :D

(#120562) szabonagyur válasza ates2 (#120560) üzenetére


szabonagyur
félisten

Itt is, ma pont itthon voltam.

Hívtam őket, egyből mondja az automata, hogy probléma van a környéken, akarok e SMS_t ha megjavul...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#120563) ates2 válasza szabonagyur (#120562) üzenetére


ates2
senior tag

hányadik kerület ?

Lehet elkezdtek valami mokolni a szintezésekkel... ami jo lenne

[ Szerkesztve ]

(#120564) g0dl


g0dl
addikt

Most nem vagyok a helyszínen, ezért kérdezném, hogy megoldódtak már a másfél hete tapasztalható ping és sebesség problémák telekom és digi irányba?

(#120565) szabonagyur válasza ates2 (#120563) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nyíregyháza..

Visszajött, majd megint el.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#120566) hfrici


hfrici
aktív tag

Hajdú-Bihar Berettyóújfalu. 13:30-kor újraindult a fekete gyönyörűség. Tegnap is 2x eljátszotta. 1270-nel beszéltem, küld technikust. A szerelő már mindent átnézett, de mivel nem adta le külső hibára, újra ki kell küldjék..... Vicc!

[ Szerkesztve ]

(#120567) crok válasza hfrici (#120566) üzenetére


crok
nagyúr

Hajdú-Bihar - Debrecen - Homokkert - ConnectBox - egy bő órán keresztül indulgatott újra 5 perces ciklusokkal (restart, beáll, "működik" cca. 5 percig majd céges VPN-em eldobja, Wifi-t eldobja, repeat) - 1270 hívás - holnap dél és négy közt jön megint valaki nézelődni.. Ami viszont érdekes: TV adással nem volt gond, amint először eldobta bekapcsoltam de volt adás a csatornákon. Én meg most hosszabbítottam velük 3 hete..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#120568) ates2


ates2
senior tag

Na nalam most total tegla lett.
Modem vissza se csatlakozik, docsis offline :/

De valamit csunyan elbasztak ahogy latom,hogy egesz orszagban van gond mar Arrisokkal is a CB mellett...

[ Szerkesztve ]

(#120569) ates2 válasza ates2 (#120568) üzenetére


ates2
senior tag

Na pont lementem,aztan szerelok mokolnak a dobozuknal,osztokat cserelnek meg az utcaban is atneztek a dolgokat.

Remelem jo lesz utána

[ Szerkesztve ]

(#120570) hfrici válasza crok (#120567) üzenetére


hfrici
aktív tag

A technikustól tudom, hogy TV adás kb 24 óráig van még net nélkül is.

(#120571) ates2


ates2
senior tag

[kép]

Na már nem 50...

(#120572) MiZo1990 válasza Storms (#120558) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Általában pár nap.

Informatikai átállás meg fejlesztés, a linken minden le van írva dátumokkal (mettől-meddig mi nem elérhető).

(#120573) #82860288


#82860288
törölt tag

Ha átállítom a modemet router módba és használom a saját routert is az okozhat problémát?
Ki kellene próbálnom a tabletemet egy másik wifin és erre a vodás modem pont jó lenne, de a saját routeremben meg van sok egyéni beállítás, dhcp lista, miegymás, a vodás modemből meg csak a wifi rész kellene.

(#120574) kabelmania27 válasza ates2 (#120571) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Letöltési értékek is változtak?

(#120575) kabelmania27 válasza hfrici (#120566) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?
Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax kábel és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#120576) kabelmania27 válasza crok (#120567) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha megírod a modemértékeket meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.
Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#120577) kabelmania27 válasza SFU (#120556) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A korábbi hsz-ban leírtakhoz hasonlóak a modemértékek?

(#120578) balfek válasza kabelmania27 (#120510) üzenetére


balfek
tag

végigbogarásztam a csatornákat - s ezekkel a frekvenciákon lévő csatornákkal van gond (ha az általad küldött linken jók a frekvenciainfok):

290 Film Mánia HD SpektrumHomeHD
306 Paramount Channel HD
314 AXNHD NationalGeographicHD SuperTV2 HD TLC*
322 Story4 HD VIASAT6*
338 TV4*
546 PRIMEHD RTL Klub HD
562 ATV HD Discovery Channel HD
594 AMCHD
666 RTL+HD

én egy gyakorit látok benne - HD adás majdnem* mindegyik.
van egy 310 Mhz körüli csoport, egy 570 körüli, meg a 666...
ebből mit lehet még kisilabizálni?

routeren az Downstream értékek továbbra átlag -5,8 dBmV-t mutatnak.

amúgy melegszik a box... kézmelegnél melegebb.
Okozhatja ezt az is, hogy gyenge/rosszminőségű a jel, s az túlterheli a box-ot?

[ Szerkesztve ]

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#120579) cof válasza balfek (#120578) üzenetére


cof
veterán

amúgy melegszik a box... kézmelegnél melegebb.
Okozhatja ezt az is, hogy gyenge/rosszminőségű a jel, s az túlterheli a box-ot?

Inkább az, hogy nyár van. Nálam a szobai hőmérő szerint kellemes 37C van. :O

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#120580) crok válasza kabelmania27 (#120576) üzenetére


crok
nagyúr

Tudom, hogy ki lehet számolni de ezek az értékek nem változtak (mikor elkezdtem itt olvasni nálam még régi UPC firmware-en futott a ConnectBox és azóta követem a topikot naponta), a mai restartolgatások előtt és most is gyak. ugyanazok az értékek, a kötéseket és kábeleket egy hónapja nézte (és kötött újra egy párat) egy tech. úgy, hogy semmi hiábát nem tudott rá mondani egyébként (volt kis Travoltázás, úgyhogy "csak a biztonság kedvéért"..) és mindez a kálvária nálam is akkor kezdődött mikor mindenki másnál is (pár hete, a csoda UPC firmware -> Vodás 2.1 -> 2.2 frissítéssel) Mindenesetre [DS] [US] [osztó - ESX-02 2 way splitter - 5-1218MHz - 2 x 4.5dB kimenet] / ConnectBox restart megvolt (ugye magától is...... meg általalam is, többször), hard reset is megvolt.. TV-n egyelőre nem láttam problémát ha ez számít..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#120581) cocka válasza cof (#120579) üzenetére


cocka
veterán

Ha bent, akkor az a földi pokol. Panelben úgy, hogy nyugati fekvésű, jelenleg 30 fok van a szobában.

(#120582) cof válasza cocka (#120581) üzenetére


cof
veterán

Ott. Ide egész nap süt a nap, konyhában csak 24C van, oda csak este 6 után.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#120583) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ezen értékek milyen most?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#120584) ates2 válasza kabelmania27 (#120574) üzenetére


ates2
senior tag

Na ezt elkiabáltam,mert közben megint újraindult :D

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#120585) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Nemtudom hogy, de 22 nap van meg hatra a szamlazarasig, es elfogyott a roaming adatom, ez milyen koltseggel fog jarni, ha tovabb hasznalom a netet? Vagy hogymukodik ilyenkor, letiltjak?

[ Szerkesztve ]

(#120586) SFU válasza kabelmania27 (#120577) üzenetére


SFU
tag

Szerintem igen, de itt vannak:

[kép]
[kép]

Üdv!

"Hard times create strong men. Strong men create good times. Good times create weak men. And, weak men create hard times.” ― G. Michael Hopf, Those Who Remain

(#120587) balfek válasza cof (#120582) üzenetére


balfek
tag

az kemény.
van/próbáltad már a hő- és fényvisszaverő üvegfóliát kívülre..? meg redőny/függöny belülre..?

[ Szerkesztve ]

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#120588) ates2 válasza ates2 (#120584) üzenetére


ates2
senior tag

Na, ma csak 3x indult újra a modem :(((
Akkor nem sikerült ma se megcsinálniuk a szakiknak,hiába változott a jelszint.

(#120589) gduck válasza szabonagyur (#120583) üzenetére


gduck
addikt

KATASZTRÓFÁLISAK!!! :(

ates2#120571: SZUPER! Kíváncsi vagyok, lesz-e újraindulás.

ates2#120584: :( :( Na akkor megállapítva: Arris egy rakás szar! :D Nem hiszem el, hogy az egész országban ugyanaz a hiba lenne, ami újraindulást okoz :W

[ Szerkesztve ]

(#120590) ates2 válasza gduck (#120589) üzenetére


ates2
senior tag

Az a vicc 1 évig ment az Arris bármiféle hiba nélkül :U csináltak valami szuper "karbantartást" azóta szar.

De egy biztos, nem a modem és nem a kábelezés a hiba és már nem a modemnél nézhető jelszintek, szóval 100% náluk van hiba valahol.

De holnap megint hívom őket,hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#120591) gduck válasza ates2 (#120590) üzenetére


gduck
addikt

Hát akkor lehet ez is valami központi kavarás lehet ...

(#120592) hfrici


hfrici
aktív tag

Na megint restart 2x!!!

(#120593) szabonagyur válasza gduck (#120591) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nálatok is mindig ugyanaz a 2 leküldés jön meg ilyenkor?

Az értékeim tényleg rosszak? :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#120594) gduck válasza szabonagyur (#120593) üzenetére


gduck
addikt

Feltöltési csatorna 50 felett már "ordibál" a modem!
55-ös az olyan, mintha a tök süket nagypapának 30 méterről kiabálnál :(

(#120595) szabonagyur válasza gduck (#120594) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jól hangzik... akkor ha nem csak általános hibával elzavarnak akkor kihívom őket. Az a fura az egész társasházban senkit nem zavar a dolog és nem hívták még ki... Gondolom mindenhol ilyen akkor.

Ami érdekes sebességre meg ilyenek jó, nincs gond vele. :F

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#120596) betyarr válasza betyarr (#120559) üzenetére


betyarr
veterán

valaki :F

(#120597) MiZo1990 válasza betyarr (#120596) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ezen az oldalon fel van sorolva mi lesz elérhető és mi nem az átállás kapcsán. Pl. nem elérhető: "Számlabefizetés - számláid befizetési határidejét meghosszabbítjuk!" és "My Vodafone online fiók és My Vodafone alkalmazás"

Lejebb lévő lenyitható fül alatt pedig:
"2022.07.11-16. között kérjük, ne indíts semmilyen módon számlabefizetést.
Számláidat a megszokottnál később kaphatod meg, de a befizetési határidőt meghosszabbítjuk, így nem veszted el az e-pack kedvezményt sem és nem terhelünk késedelmi kamatot."

(#120598) kabelmania27 válasza crok (#120580) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Feltöltési értékek lehetnének alacsonyabbak, ettől független nyáron lehetnek magasabb feltöltési és alacsonyabb letöltési érték.
Osztó jófajta, azzal nincs gond.
Nézd meg az osztó bemenetén lévő F csatlakozóban megszorul-e a kábel.
Következő technikust kérd meg, hogy az osztó és a modem illetve az osztó és a tv közötti kábeleket cserélje és az osztó bemenetén lévő F csatlakozót is.

[ Szerkesztve ]

(#120599) kabelmania27 válasza szabonagyur (#120583) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Feltöltés 50 felett van ezért nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#120600) szabonagyur válasza kabelmania27 (#120599) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez az egyetlen Voda eszközöm van csak, szóval a falban ott a kábel és arra a router rádugva.

Megnézem van e bármi köztes cucc esetleg, de nem kéne, hogy legyen.

Max a kötési doboz, de ahhoz nem férek hozzá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.