Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137501) Watercolour


Watercolour
aktív tag

Sziasztok,

ritkán járok erre, ezért elnézést kérek, ha a kismillió hozzászólás között van már gyógyír a problémámra.

Setupom a következő:
FTTH, Sagemcom eszköz (amin van egy 2.5G ethernet), internet, IPTV.
Sagemcom eszközre saját mikrotik router dugva, ez végzi a PPPoE kapcsolódást, valamint szintén a Sagemcom eszközre volt csatlakoztatva az előző IPTV box (nem emlékszem sajnos a típusára, egy nagyobb fekete doboz), és kiválóan működött.

Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy "háromszor annyi csatorna ugyanannyiért" érveléssel megrendeltem az új Androidos TV boxukat, és a kiszálló kollégát naivan elküldtem, hogy "majd beszerelem én", és odaadtam neki a régi eszközt.

Próbálkoztam már a Sagemcom eszköz áramtalanításával is, de az új Androidos box nem hajlandó működni sem a Sagemcom eszközre dugva, sem a Mikrotikre.
A Mikrotiken legalább az internetet elérte, csak a TV nem ment (gondolom IGMP proxy hiányában), de igazából nem is szeretném a Mikrotiken használni, távol tartanám az ilyen kétes biztonságú eszközöket a saját alhálózatomtól.

Ügyfélszolgálattal próbálkoztam, gyakorlatilag közölték, hogy "saját routerrel nem működik", és nem is untatnálak titeket azzal, milyen nonszensz forgatókönyveket javasoltak az egész helyzet megoldására.

Kérdésem:
- Megoldható-e valahogy az Androidos eszköz életre keltése Sagemcom eszközre dugva úgy, hogy nem a Sagemcom végzi a PPPoE auth-ot? Ha igen, hogyan?
- (Ha minden kötél szakad) Mikrotiken menne IGMP proxyzással, bezárva egy saját szeparált subnetbe?

Köszi.

(#137502) snyper990 válasza Watercolour (#137501) üzenetére


snyper990
őstag

Optikán 2 PPPoE session engedélyezett a Telekomnál. A Sagemcomban is add meg a PPPoE kapcsolódási adatokat, és hagyd, hogy az is létrehozza a saját PPPoE kapcsolatát (PPPoE passthrough maradhat, használhatod a saját eszközeid úgy, ahogy eddig), és ahhoz csatlakoztasd a boxot.
Az IGMP proxy is megoldás lehet, de a Sagemcomnak mindenképp be kell tárcsáznia, mert egy külön azon létrehozott VLAN-on jön a TV adás

(#137503) bapeti23 válasza snyper990 (#137500) üzenetére


bapeti23
csendes tag

hívtam őket, röpke 50 perc volt. valamit buheraltak, illetve 30 sec amíg a resetet nyomni kell. most mukodik. lehet eredetileg is elég lett volna megfelelő ideig nyomni a resetet.. köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#137504) Watercolour válasza snyper990 (#137502) üzenetére


Watercolour
aktív tag

Oh, működik, köszi!

Jó kérdés, hogy ezt miért nem tudta megmondani 3 különböző ügyfélszolgálati munkatárs közül egy sem...

(#137505) Rick4 válasza bapeti23 (#137503) üzenetére


Rick4
félisten

Erről beszéltem, szívesen!

A google amúgy erre is megfelelő választ ad, nekem miért is kellett volna tudni?
[link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#137506) Zeki


Zeki
nagyúr

Volt/lesz valami változás a Telekom háza táján, amiről már volt szó?
Még ott akadtam le, hogy az android boxokkal sok a gond, meg nem lehet csatorna listát szerkeszteni.

Köszönöm!

(#137507) Rick4 válasza snyper990 (#137494) üzenetére


Rick4
félisten

Aki nem tudja, hogy a reset gomb resetel, hááát... Arra ne figyelmeztessem szerinted, hogy vegyen levegőt is közben, mert belehalhat? :F

És ha belépett, nem tudja a dolgait visszaállítani? De. A te tanácsod a kábelekkel mire jó egy olyannak, aki azt se tudja, mi az a dhcp szerver? :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#137508) Kaba válasza Zeki (#137506) üzenetére


Kaba
veterán

Nincsen változás, így maradhatsz továbbra is a régi plattformon.

(#137509) Zeki válasza Kaba (#137508) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszönöm!

(#137510) snyper990 válasza Rick4 (#137507) üzenetére


snyper990
őstag

És egy "reset gomb megnyomással" mire is menne ilyen esetben? Merthogy az a beállításokat érintetlenül hagyja... De a hangvételből kiindulva ezzel biztosan tisztában vagy.
Persze, be lehet állítgatni mindent újból, csak a módosított beállítások mennyiségének függvényében ez elég sok időbe kerülhet teljesen feleslegesen, mikor meg lehet oldani a beállítások megtartása mellett is. Nyilván el tudja mindenki dönteni, hogy melyik megoldás kedvezőbb számára, de ehhez az is kell, hogy tisztában legyen a következményekkel. És azért kábeleket kihúzni-bedugni egy kézzelfogható dolog, a DHCP-szerverrel ellentétben. :)
Na de mindegy, nem vagyunk egyformák, mások a tanácsadási szokásaink

[ Szerkesztve ]

(#137511) tuto558 válasza tuto558 (#137451) üzenetére


tuto558
tag

Közben azóta már nálam vannak az eszközök és kínzom őket másfél napja, eddig meg vagyok velük elégedve, a lakás minden pontján max Wifi térerő van, sebesség és ping is kiváló.

Eddig az emeleten a Sagem szórta a Wifi-t, a földszinten pedig egy saját TP-LINK router AP módban (lan-on összekötve a Sagemmel). A sebesség sem volt az igazi, és az AP steering sem (emelet és földszint között közlekedve a mobilok nagyon sokszor nem váltottak AP-t, még akkor sem, amikor már gyengébb volt a jel). Ezzel a 2 Kaon mesh eszközzel viszont nem csak a sebesség+ping jobb, hanem a Smart roaming is jól működik eddig.
Gondoltam adok egy esélyt ennek, hiszen 90 napos visszamondási garancia van, remélem hosszútávon is beválik.

Ja és a válasz a #137451 kérdésemre: meg lehet csinálni, hogy 2 készülék esetén mindkettő vezetéken kapja az internetet - igazából annyit se kellett csinálni, mint a wifis kapcsolat beállításnál. A második eszközt bekapcsolva és LAN-ra kötve, a vezérlő rögtön felismeri és automatikusan bekonfigurálja a második AP-t .

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#137512) RVR400 válasza Rick4 (#137482) üzenetére


RVR400
veterán

Azért majdnem 1.5-szeres szorzó van rajta. Fél éve vettem az AC65P-t 16-ért, úgy majdnem dupla.

(#137513) RVR400 válasza snyper990 (#137494) üzenetére


RVR400
veterán

A hab a tortán, ha a beállított PPPOE felhasználónév meg jelszó is törlődik. :)

[ Szerkesztve ]

(#137514) paolinho


paolinho
őstag

Adott a Telekom "technicolor isb2201" tip. beltéri egysége, amely korábban rendben működött az LG TV-m Magic Remote távirányitójával. Sajnos a HBO Max bejövetele okán ahhoz, hogy előbukkanjon ez az app, a TV-t az LG Ügyfélszolgálata tanácsára vissza kellett állítanom az alapbeállításra, és innentől megszünt a Magic Remote kapcsolata a beltéri egységgel.
Tudna valaki segíteni, hogy ezt hogy tudnám újra összehangolni? Ugyanis a Set-top-box márkák között csak mint Thomson (technicolor) szerepel márkaként, de arra nem reagál a távkapcsoló. Mi lehet a megoldás?

Ahogy rágúgliztam a márkára és a típusra a CISCO alatt is feldobta ezt a típusszámot (isb2201). Kipróbáltam a beállítások közül kiválasztani a CISCO-t, és lőn csoda, a 10. opciónál életrekelt a beltéri. Hátha ez még később jól jön valakinek. :)

(#137515) Kaba válasza paolinho (#137514) üzenetére


Kaba
veterán

Amennyiben valamikor egy másik STB-t kapnál pl. Tatungot, akkor választhatod a "thome"-t is az LG menüjében. A Magic Remote és az STB ezenkívül a HDMI CEC-en keresztül is működik.

[ Szerkesztve ]

(#137516) csabi0805 válasza Rise17 (#137427) üzenetére


csabi0805
aktív tag

Köszönöm neked is!
Nem kapkodják el.

(#137518) Zeki válasza #78121280 (#137517) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha ez meglesz, akkor lehet váltok tv boxot. Jó lenne a HBO Max most azért a havi 1590-ért, olcsóbb mint a Netflix. De az öreg nem droidos Philips tv-men csak az megy.

(#137519) #78121280 válasza Zeki (#137518) üzenetére


#78121280
törölt tag

Majd jelzem amikor már érdemesebb lesz váltani a régi IPTV-ről. :)

(#137520) Kaba válasza Zeki (#137518) üzenetére


Kaba
veterán

Az 1590 Ft-os ajánlat csak Március 31-ig érvényes.

(#137521) jani4454 válasza #78121280 (#137519) üzenetére


jani4454
tag

Nagyon várom a jelzésed!

(#137522) snyper990 válasza RVR400 (#137513) üzenetére


snyper990
őstag

Koaxon a DOCSIS szabványt használják, nem PPPoE-t, de jogos, optika vagy ADSL esetén az is benne van a pakliban

(#137523) paolinho válasza Kaba (#137515) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi szépen, jó tudni, hogy van még más alternatív megoldás is a problémára. :)

(#137524) Zeki válasza Kaba (#137520) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ha addig előfizetsz és nem mondod le, akkor folyamatosan annyi.
De gondolkodtam már vetésforgóban is, 1 hónap Netflix, majd 1 hónap HBO. Azalatt úgyis megnézünk minden újat, ami érdekel.

Köszi Roli27! :)

(#137525) Kaba válasza Zeki (#137524) üzenetére


Kaba
veterán

Március 31-ig kell előfizetni a 33%-os kedvezmény miatt. Az 1590 Ft-os ár csak addig él, ameddig nem lesz áremelés.( a 33%-os kedvezmény az marad a lemondásig).
A vetésforgós ötletedet szolgáltatón keresztül is megvalósíthatod a későbbiekben, mivel a lemondást követően hetekig is eltarthat mire a HBO deaktiválja a szolgáltatást(legalábbis így volt ez a GO-nál).

[ Szerkesztve ]

(#137526) bapeti23 válasza snyper990 (#137510) üzenetére


bapeti23
csendes tag

össze azért ne vesszetek :) . egyébként mivel nem volt otthoni netem, ezért kicsit nehezebben ment a googlezas is. (azzal kezdtem, de nem talaltam megoldást, majd később a resetet külön valóban nem kerestem)

(#137527) tobias40


tobias40
veterán

Ha most hosszabítok 2 évre mindent ami a magenta1-ben van akkor 2 évig tuti nem változhat az ára egyiknek sem,igaz?
Illettve ha pl. 1 hét múlva váltanék az androidos boxra(ha megcsinálják a csat lista szerkesztés csak akkor váltok!)akkor onnantól megint indulna a 2 év? :U

Honlapon is megtudom tenni a hosszabítást hogy tuti uanaz legyen mint ha 1414-et hívok,vagy a 1414 az biztosabb?

[ Szerkesztve ]

(#137528) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Új, határozatlan idejű előfizetésnél mennyi idő elteltével lehet valóban részletre is hűséget fogadni?
Egyelőre az 1,3M-s TV-re 1,1M előleget kér, amit a 4. hónaptól kezd jóváírni a maradék 18 hónapra - tehát a hülyének is megéri kölcsönözni nekik a hitelért. :DD
500k-s tabletre 260k-t kér előlegnek, tehát kb. 200k a kezdeti limit.
Nálatok hogy alakul és mennyi idő után?

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#137529) Kaba válasza tobias40 (#137527) üzenetére


Kaba
veterán

Az ár marad. Válthatsz, az eredeti hűségidő marad. A weboldalon is válthatsz( ha éppen nem bugos), de hívhatod a 1414-et is.

(#137530) Kaba válasza Kapanyél (#137528) üzenetére


Kaba
veterán

Otthoni szolgáltatásnál 6 hónap eltelte után lehet részletre új hűséggel vásárolni.

(#137531) tobias40 válasza Kaba (#137529) üzenetére


tobias40
veterán

Nem látom hol tudom meghosszabítani!
Megvan a menü,írja hogy válasszak készüléket (de én nem akarok most,majd esetleg később) és utána sehol nem látom hogy tovább ,vagy hosszabítás stb..

szerk: Hmm,ha keresek egy készüléket akor kirja hogy nem módosítható online,hívjam a 1414-et. :D

[ Szerkesztve ]

(#137532) Kaba válasza tobias40 (#137531) üzenetére


Kaba
veterán

2 év hűségnél nem vásárolhatsz később készüléket.
A régi plattform a 1414-en keresztül hosszabbítható.
Online csak a Smartboxos új plattformra a tudsz módosítani.(három pötty/díjcsomagváltás).

[ Szerkesztve ]

(#137533) tobias40 válasza Kaba (#137532) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor a 1414-en egyből megkell mondanom hogy esetleg melyik készülék kellene?

(#137534) Kaba válasza tobias40 (#137533) üzenetére


Kaba
veterán

2 év hűségnél igen.

(#137535) tobias40 válasza Kaba (#137534) üzenetére


tobias40
veterán

Most chatelek online és azt mondja hogy mindenképpen csomagot kell váltanom a 2 év hűséghez,és minden csomagom változna az újakra.Tv,internet,mobil adat minden! :W

(#137536) Zeki válasza tobias40 (#137535) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ja, régi csomagra nem lehet hűséget kötni. Az addig marad, amíg nem írsz alá új hűséget, vagy ki nem vezetik.

--

Kaba, köszi az infót!

(#137537) #46824192 válasza #78121280 (#137517) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ez is bekapcs után a sallangot mutatja , vagy már csak a tv adást?

Már nagyon unalmas ugyanazokat a borítókat nézni (mondjuk ha random változatos lenne sem érdekelne) és még várni vagy gombot nyomni ,hogy eltűnjön....

[ Szerkesztve ]

(#137538) Kaba válasza tobias40 (#137535) üzenetére


Kaba
veterán

Amennyiben nem vagy hűségben, akkor nem vagy kötelezhető minden csomagodat megváltoztatni. Hívd a 1414-et.

(#137539) #78121280 válasza #46824192 (#137537) üzenetére


#78121280
törölt tag

Élő adást mutatja.

(#137540) #46824192 válasza #78121280 (#137539) üzenetére


#46824192
törölt tag

Végre...
Köszi

(#137541) tobias40 válasza Zeki (#137536) üzenetére


tobias40
veterán

Így van,a 1414-en is ezt mondták.Ha azt akarom hogy megmaradjon minden akkor nem csinálok semmit és várok ameddig nem emelnek.Utána lehet majd hűséget kötni de már az új árakkal,tehát amit alapból elakartam érni(hogy megvédjem a mostani árakat) ez nem sikerült!

Pont egy ezressel lenne több az új csomagom mint a most meglévő...
Mondjuk előbb utóbb ez lesz.. :(

(#137542) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

A bátyámnál koaxos Telekom net + IPTV van. Szeretnénk a szolgáltatói eszköz helyett saját routert használni. Bridge mód nem játszik a koax+IPTV kombó miatt.
Jól gondolom, hogy a következőket kellene tennem?:
1. Szolgáltatói eszközön a wifit és a DHCP-t kikapcsolom. (Összefoglalóban az van írva, hogy állítsam a saját eszközt fix IP címre. Ezt hol? A szolgáltatói eszközön? Melyik menüpontban, hogyan?
2. Összekötöm a Telekom eszköz LAN1 portját a saját router WAN portjával.
3. A saját router LAN menüjében lévő IP címét beállítom a szolgáltatói eszközön DMZ-be.

Egy ASUS TUF-5400 lenne saját eszköz, ráadásul AiMeshben kábellel hozz álenne kötve egy ASUS AX55 is. Ebben mit állítsak be, hogy az IP TV-vel ne legyen gond?

Köszönöm a segítséget :R.

Közben látom, hogy 2020. decemberében ezt az utat már végigjártam :D. [link]

[ Szerkesztve ]

(#137543) Essejó válasza Jim74 (#137542) üzenetére


Essejó
veterán

Ezután nem értem hogy feledhetted el. Minden esetre a szolgáltatóin a DHCP-t ki ne kapcsold! Mert aztán nem éred el. Lásd fentebb egy kolléga ámokfutását. Neki csak a T tudta távolból vissza kapcsolni, bár lehet egy 30 másodperces Reset nyomás is megoldotta volna.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#137544) patrikcoc válasza Essejó (#137543) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

-

[ Szerkesztve ]

(#137545) LustaDick123


LustaDick123
tag

Sziasztok!

Van egy felesleges SAT TV hardvercsomagom. 12-13 éve telepítették, egy parabola tányérból és két Intek HD-S10CX beltériből (szolgáltatói kártya nincs) áll.
A válaszotokat sejtem, de mielőtt a tavaszi lomtalanítás során kihelyezném az egyébként működő eszközöket rákérdeznék: érnek ezek valakinek még valamit? Használhatóak valamire, mondjuk egy firmware frissítés/csere után?

Köszönöm!

(#137546) #46824192 válasza Essejó (#137543) üzenetére


#46824192
törölt tag

Minden esetre a szolgáltatóin a DHCP-t ki ne kapcsold! Mert aztán nem éred el.

Az úgy érdekes bug lenne. :DD
Attól még elérhető kellene , hogy legyen. Az meg más kérdés , mindennek is manuálisan kell ip-t adni ugyanabban a tartományban , mert a kikapcsolt DHCP nyilván nem fog.

Ugyanakkor az alhálózat bármelyik eleme lehet DHCP szerver, egyáltalán nem kötelező hogy az épp a telekom cucc legyen.

[ Szerkesztve ]

(#137547) CharlieDrop válasza #46824192 (#137546) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Gondolom azért írta, mert a kérdező nem rendelkezik hálózati alapismeretekkel és így könnyebb... ;)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#137548) Essejó


Essejó
veterán

Valakinek erre [link] valami ötlete?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#137549) Essejó válasza #46824192 (#137546) üzenetére


Essejó
veterán

Ha egy adott probléma itt már a napokban felmerült akkor az probléma vagy egy érdekes bug, esetleg egyedi eset?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#137550) taki01 válasza Essejó (#137548) üzenetére


taki01
őstag

Max 80 méterig kötik a koax-t, van még hely a TAP-en a sarki oszlopon? Ha nincs akkor nem biztos, hogy egy emberért bővíteni fogják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.