Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#134301) Surplus


Surplus
tag

BOcs nem NAD hanem MAG.

(#134302) Surplus válasza Attila321 (#134299) üzenetére


Surplus
tag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#134303) snyper990 válasza #99618560 (#134300) üzenetére


snyper990
őstag

Szerinted mi a különbség ilyen szempontból a szolgáltatók közt?
Megsúgom: semmi.

(#134304) Surplus válasza snyper990 (#134298) üzenetére


Surplus
tag

Ok. de melyik "ketrecbe mit írjak be.

(#134305) snyper990 válasza Attila321 (#134299) üzenetére


snyper990
őstag

A media marktos eladónak van igaza, saját eszközzel nem (vagy csak igen körülményesen, és legjobb esetben jogi szürkezónában tapogatva) megoldható.

(#134306) snyper990 válasza Surplus (#134304) üzenetére


snyper990
őstag

Name - a létrehozandó szabály neve (kb. tetszőlegesen megadható, csak arra szolgál, hogy később tudd azonosítani, hogy melyik szabály micsoda)
Protocol - azon alkalmazás által használt átviteli protokoll, amihez az adott porton továbbítani akarod a forgalmat
WAN port - annak a portnak a száma, amin fogadni akarod a továbbítani kívánt forgalmat (amire a küldő küldi a célzott forgalmat)
LAN port - annak a portnak a száma, amire továbbítani akarod a forgalmat (amin az alkalmazás várja a forgalmat)
Alapesetben az előbbi kettő megegyezik.
Source IP - ezt csak akkor kell kitölteni, ha csak egy bizonyos IP címről akarod az adott porton beengedni a forgalmat, egyébként üresen kell hagyni
Destination IP - annak a kliensnek az IP címe, amire továbbítani akarod az adott port forgalmát (amin az alkalmazás fut)

(#134307) 4ron válasza 4ron (#134272) üzenetére


4ron
senior tag

Ebben senki nem tud segíteni? :U

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#134308) #99618560 válasza snyper990 (#134303) üzenetére


#99618560
törölt tag

De azért most előrébb vagyok,hogy már 2x írtál...... :O
Akkor felteszem a kérdést, de másnak:
2000-es Telekomos Netem van otthon, és szeretnék egy saját Wifi routert hozzákötni a Sagem-hez.
Melyik típust ajánlanátok hozzá( amit használtok is)?
A Gigabites (kék) aljzatot használjam?

(#134309) jobarat01 válasza #99618560 (#134308) üzenetére


jobarat01
tag

A milyen routert vegyek topikot keresed szerintem, ott hamarabb kapsz segítséget [link]

(#134310) andrew911 válasza #99618560 (#134308) üzenetére


andrew911
tag

Ha erős WiFi kell, én ezt venném a helyedben:

[ Szerkesztve ]

(#134311) #99618560 válasza jobarat01 (#134309) üzenetére


#99618560
törölt tag

Azért írtam ide(tudom hogy van az a topic is), hogy akinek szintén ez a Sagem routerje van,amit ad a Telekom, és tapasztalat alapján tud ajánlani hozzá ami jó és bevált.

(#134312) andrew911 válasza #99618560 (#134311) üzenetére


andrew911
tag

Az Ethernet protocol már lassan 50 éve szabványos. Ha speciális funkcionalitás kell, és nem csak elvből utálod a Telekomos eszközöket, akkor érdemes a célfórumhoz fordulnod.

(#134313) Starchm válasza #99618560 (#134311) üzenetére


Starchm
őstag

Tudom ajánlani a milyen routert vegyek topicot, mert tovabbra sincs jelentosege, h milyen neted van(max a sebessege).
De, h konkret tipust is kapj akkor en egy newifi d1-t használok vele és nincs baja.

A Gigabites (kék) aljzatot használjam?
Bármelyikbe dughatod a routered.

(#134314) snyper990 válasza #99618560 (#134308) üzenetére


snyper990
őstag

Remélem, azért most már előrébb vagy, hogy további 3 fórumtárs is ugyanoda irányított át... :C

(#134315) #99618560 válasza andrew911 (#134310) üzenetére


#99618560
törölt tag

Köszönöm.

(#134316) #46824192 válasza #99618560 (#134308) üzenetére


#46824192
törölt tag

Félig egyetértek veled.
Az ideillő kérdés a hsz-ből:
A Gigabites (kék) aljzatot használjam?

Mivel a routerek (hálózatok) egy szabvány szerint működnek , ezért nincs a sagemhez ajánlott vagy nem ajánlott eszköz. Inkább az a kérdés, mi az ami neked megfelel. Ezt pedig valóban az ajánlott topikban tudják megmondani!

(#134317) prisz


prisz
aktív tag

Tisztelt xxxxxx!
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz (a továbbiakban: Hatóság) 2021. december 1-jén érkezett megkeresésére az alábbiakról tájékoztatjuk.
A Magyar Telekom Nyrt. megkezdte a Wi-Fi hálózaton keresztül mobil készülékkel való hívás, (Voice over Wi-Fi), szolgáltatás bevezetését (VoWifi). A Telekom november 29-én indított egy tesztidőszakot, amelyben az adott eszközökön a Telekom-2NDSSID Wifi-t bekapcsolták. Ez a teszt bizonyos koax és optikai HGW-ken működik. A 1414-en elérhető ügyfélszolgálat műszaki területe, aki az ügyfél kérésére kikapcsolja az eszközön ezt a szolgáltatást. A teszt várhatóan januárig tart.A szolgáltatásról részletesebben a következő linken tud tájékozódni: https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/mobil/vowifi
Javasoljuk, hogy kérdéseivel a szolgáltatóhoz forduljon, és mint előfizető kérjen tájékoztatást, ha ezt eddig nem tette meg. Ha pedig már fordult a szolgáltatóhoz és a szolgáltató válaszát nem fogadja el, esetleg úgy véli, hogy előfizetőként sérelem érte akkor kérelemmel fordulhat az Hatósághoz.A beadványt postai úton (aláírva) nyújthatja be a Hatósághoz. Az info@nmhh.hu elektronikus levelezési címre érkező levelek hatósági eljárás kezdeményezésére nem alkalmasak, ezen az úton kizárólag tájékoztatás, vagy információ kérhető. A hatósági eljárással kapcsolatos tudnivalókat az alábbi linken olvashatja el: http://nmhh.hu/cikk/187744/Hatosagi_eljaras_elektronikus_hirkozlesre_vonatkozo_szabaly_megsertese_miatt_kerelemre A Hatóság hatásköre az elektronikus hírközlést és a médiaszolgáltatást szabályozó jogszabályok valamint a Szolgáltató saját ÁSZF-jének betartására terjed ki. A Hatóság bejelentés vagy kérelem alapján a szolgáltatóknál az elektronikus hírközlésre vonatkozó szabályok betartását vizsgálja, de nem vizsgálja az egyedi előfizetői szerződés betartását, valamint nem dönt a szolgáltató és az előfizető jogvitájában. A szolgáltató és az előfizető közötti egyedi előfizetői szerződésből eredő jogviták, díjviták eldöntése a területileg illetékes bíróság hatáskörébe tartozik, beleértve a kötbér, vagy kártérítés mértékét is. Ha a felek között ebben vita van, akkor bírósághoz fordulhatnak, vagy a természetes személy előfizető kérheti a békéltető testület eljárását.
Reméljük, hogy tájékoztatásunk segítségére szolgál.
Tisztelettel:
Xxxxx
osztályvezető

(#134318) mgaben válasza prisz (#134317) üzenetére


mgaben
senior tag

Hehe, már nálam és a szomszédokban is aktív. Bár nálam "hidden-2NDSSID" néven fut, gondolom a saját oruter miatt.

A szöveget engedelmeddel megosztanám a zárt lakóközösségi csoportunkban.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#134319) #46824192 válasza mgaben (#134318) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nálam most eltűnt. Úgy van ahogy egy fórumtársunk leírta, csak munkaidőben aktív.

@prisz
Ha csak egy vowifi lesz,akkor méginkább nem érdekel a dolog.
Valóban csak egy pincében (ahogy telekom is írja)nincs térerőm, az pedig a család egyik kedvenc étterme.
Legalább ott nem kell kikapcsolni/némítani a telefont evés közben :)
Annyit nem ér az egész hogy b...gasákk a wifimet és engem random ledobáljon. Nekem pont jó ahogy eddig is volt...

(#134320) tobias40 válasza #46824192 (#134319) üzenetére


tobias40
veterán

És ezzel a vowifivel csak akkor tud vki telefonálni ha engedi hogy a hálózatát (ONT-t) erre használja a Telekom?
Mi alapján fogják tudni ha én vodás vagyok hogy használhatom-e?Vagy ez csak annak lehetséges aki telekom mobil előfizetéssel rendelkezik?
Én még nem vettem észre hogy itt tesztelnének,iga keveset vagyok itthon munkaidőben! :D

(#134321) mgaben válasza #46824192 (#134319) üzenetére


mgaben
senior tag

Itt megy most is folyamatosan.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#134322) #46824192 válasza tobias40 (#134320) üzenetére


#46824192
törölt tag

@mgaben
Munkanapokon, így helyes. Rosszul írtam.

@tobias40
Nem tudom mi a tervük. A vowifinek épp az a lényege, hogy bármilyen wifin működik. Lehet ebbe tesznek egy olyan csavart ,hogy ahol nincs számodra elérhető wifi, ott is tud a telefon csatlakozni ,ha a megfelelő sagemf@s van a közelben.

[ Szerkesztve ]

(#134323) mgaben válasza #46824192 (#134322) üzenetére


mgaben
senior tag

Ja, aham.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#134324) gameboy


gameboy
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Pár napja a Telekomnál internet és TV díjcsomagváltást rendeltem és jövő hét hétfőn jönnének bekötni az új szolgáltatást új smart box stb. Viszont időközben úgy alakult, hogy meggondoltam magam és nem kérem a megrendelt szolgáltatást hanem szeretném ha maradnának a meglévő csomagjaim internet és TV is....Azt szeretném kérdezni, hogy van-e lehetőségem visszamondani a megrendelésemet még mielőtt hétfőn idejönne a szerelő? És ha igen akkor hogyan tudom megtenni? előre is nagyon szépen köszönöm....

(#134325) kene84 válasza kene84 (#134291) üzenetére


kene84
senior tag

ehhez a reggelihez még annyit, hogy most megnéztem az ont log-ját és amikor jelentkezik a hiba akkor az alábbiakat kezdi írni:

Sorrendben:
1. Connection to the Internet has been terminated.(Reboot,Reconfiguration,forced termination)
2. Connection has been terminated: remote station is not answering to LCP Echo requests.
3. The WAN DHCP client process has successfully been launched on Vlan 0
4. PPPoE error: timeout

Ez utóbbi utolsó pontot ismételgeti addig míg az áramtalanítás meg nem történik.
Bejelentem, jobb ötletem úgysincs, csak gondoltam megosztom.

(#134326) Kaba válasza gameboy (#134324) üzenetére


Kaba
veterán

Az elállás joga megillet 14 napig.A legcélszerűbb,ha lemondod a chaten vagy a 1414-en a lehető leghamarabb(a legcélszerűbb azonnal,ha már úgyis eldöntötted).

[ Szerkesztve ]

(#134327) patrikcoc válasza kene84 (#134325) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Egyik ismerősömnél volt ugyanez a probléma 5655 ONT-al, csere lett a vége, azóta jó.

(#134328) Roland-87 válasza #46824192 (#134322) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Lehet eszköztől is függ milyen időszakban aktív ez az SSID, nálam hétköznap is eltűnik du 5-6 körül és reggelig nem is tér vissza, de lehetséges hogy HGW-től és területtől is függ a dolog. Nekem 3890V3 van.

@prisz
Végre egy hivatalos közlemény, mert volt már itt többféle teória az utóbbi időben, a wifi biztonság fejlesztésétől kezdve a a Fon vagy ahhoz hasonló jellegű szolgáltatás visszatéréséig, utóbbit nem igazán támogatnám, ez a WoWifi viszont néha jól tudna jönni nekem is, bár akkor lenne az igazi ha nem csak a telekom saját hgw-jén keresztül működne majd hanem akár saját routerrel is.

(#134329) kis20i válasza Roland-87 (#134328) üzenetére


kis20i
csendes tag

Mikor már konkrétan teljesen elérhetetlen volt a HGW, meg előjött valami magyar_guest hálózat is, rákérdeztem chaten. Ott a T-sasszony a monológom felénél jelezte, h látja, ki van kapcsolva a wifi, bekapcsolja. Mire mondtam, h neeee, már ment a wifi. Akkor kikapcsolta, majd kitanakodták, h tesztelgetnek a kollegák, h jobb minőségű legyen a wifi, kikapcsolni nem lehet. Azóta viszont h Ő kapcsolta le a wifit, mindig elérhető a HGW, és nincs 2ndssid.

(#134330) Roland-87 válasza kis20i (#134329) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Hát mint írták lehet kérni a lekapcsolását is akár, szerintem nem lenne probléma ezzel ha nem okozna problémákat a már meglévő wifi hálózaton, aki meg saját routert használ annak kb. mindegy is, valójában nem történik rajta adatforgalom így zavaró hatással sincs arra. Viszont én Font és egyéb ingyenes net szolgáltatást nem annyira szívesen látnék, remélem ilyesmi nincs tervben vagy ha igen akkor is eldönthetem kívánok-e szolgáltatni.

(#134331) snyper990 válasza Roland-87 (#134330) üzenetére


snyper990
őstag

Hát igen, nem lenne rossz, ha a belépés lenne opcionális, nem a kilépés...

(#134332) Kumblee88


Kumblee88
csendes tag

Sziasztok! Másnál működik a moziklub? Belépek elinditok valamit es csak tolt meg villog a kep de nem tolt be semmit sem!

(#134333) OldMike válasza #46824192 (#134322) üzenetére


OldMike
őstag

Szia, nem csak neked szólna a naiv kérdésem: van olyan eset, amikor mobilnet van (ha jól értelmeztem, akkor ez kell a VoWifihez), de telefonáláshoz nincs térerő?

42LM660S

(#134334) cech19960320 válasza OldMike (#134333) üzenetére


cech19960320
tag

Nem így működik a VoWifi. Nem mobilnetet használ. Az a lényege, hogy ha nincs hálózat, de van elérhető Wifi hálózat amihez csatlakozni tudsz, akkor tudsz hívást bonyolítani.

Nekünk pl a cég mélygarázsában nincs térerő, de van Wifi, így VoWifit használva tudok lent is telefonálni.

(#134335) mgaben válasza OldMike (#134333) üzenetére


mgaben
senior tag

Miért kellene a vowifihez mobilnet? Nem pont az a lényeg, a 2ndssid-ről vegye a netet?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#134336) OldMike válasza mgaben (#134335) üzenetére


OldMike
őstag

Jogos mindkettőtök észrevétele. Tegnap késő este néztem a Telekom leírását, és félreértettem az ábrát és a szöveget. Sorry.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#134337) HTomee


HTomee
tag

Sziasztok,

Tegnap az egyik mobil előfizetésem újítottam.
Kiírta, hogy minden otthoni szolgáltatásomnak a legújabb csomagban kell lennie és módosítja az internetet, de a hűséget nem. ..

Mondom oké

Ez volt:

Ez lett:

Nyugtassatok meg, hogy még nem a spec árak látszanak és azért ír ilyeneket...
:Y

[ Szerkesztve ]

(#134338) btudos válasza HTomee (#134337) üzenetére


btudos
veterán

Neked kell tudnod, hogy a megrendelésnél milyen árakat írt a rendszer, ha ezeket fogadtad el, akkor nincs más lehetőséged, mint élni a 14 napos elállás jogával. Elképzelhető, hogy már nem jár spec. kedvezmény a címeden, de ezt a megrendelés során mindenképp látnod kellett, ellenőrizd, hogy a visszaigazoló e-mailben milyen árakat látsz.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#134339) HTomee válasza btudos (#134338) üzenetére


HTomee
tag

Ha elállok visszakapom a speciális kedvezményt?

(#134340) #46824192 válasza HTomee (#134339) üzenetére


#46824192
törölt tag

Értelemszerűen az előző állapotot kell visszaállítaniuk. Mint ha semmi nem történt volna.

(#134341) starchild


starchild
tag

Nem reklamációs jelleggel, csak másnál is így működik?
Pár hete váltottam 2/1G-re. Eddig a mobil számla külön érkezett, mindig megkérdezték váltásnál, szeretném-e egy számlán látni az összes Magenta szolgáltatásom, nem kértem.
Most érkezett meg az új számla és (kérés nélkül) összevonták a mobil előfizetést és az otthoni (vezetékes net, net, tv) szolgáltatásokat, illetve a részfizetéses eszköz számlákat (van amit a vezetékes netre, van amit a mobil efire igényeltem). A részletfizetéses számlákat külön összegben látom, tkom appban és a fizetési szolgáltatómnál is.
Megjegyzés: a számla fornátuma is más, bár ugyanaz a felépítése....számológép kell a kielemzéséhez.

(#134342) kory24 válasza starchild (#134341) üzenetére


kory24
őstag

Nálam is összevonták 2 hónapja kb

(#134343) starchild válasza starchild (#134341) üzenetére


starchild
tag

Vezetékes net: vezetékes telefon😃

(#134344) starchild válasza kory24 (#134342) üzenetére


starchild
tag

Köszi a választ.

(#134345) Boha


Boha
aktív tag

Üdv

Információra volna szükségem, tv szolgáltattassál kapcsolatban. Adott egy LG webOS tv. Milyen lehetőségeim lennénk tv szolgáltatásra ? Mobil előfizetés, illetve optikai internet van a lakásban. Megoldható újabb kábelek húzgálása nélkül tv szolgáltatás ?

OBORZIL

(#134346) starchild válasza Boha (#134345) üzenetére


starchild
tag

Ha optika ki van építve, akkor alapesetben az ONT és a tvbox közé (lan rj45) illetve a box és a tv közé (hdmi) kell kábel.

(#134347) starchild válasza Boha (#134345) üzenetére


starchild
tag

Vagy Telekom mesh rendszer, esetleg saját igmp képes router, bár utóbbi működésére nincs garancia.

(#134348) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Ma beléptem a fiókomba weben, nézegetném a hardveres ajánlatokat telefon, tévé esetleg. Látom, hogy a Magenta 1-ben lévő mobil+net+tv-ből (októberben kötötték be a két utóbbit) a tévére került egy év hűség. Ezt ugye én nem kértem, a letölthető dokumentumokban sem látok hűségidőt, de még csak 2022-es dátumot sem. Ilyenkor mi van? Írtam nekik és várom a reakciót, de elkerülhette valami a figyelmem? Eleve értelme sem lenne sok csak a tévére a háromból kérni. Pont arra tartogattam a hűséget, hogy majd hozok ki valami hardvert kedvezményre/részletre, ha lesz kedvemre való eszköz. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#134349) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok! Ma kötötték be az optikát! 2000 mbitból csak 900mbit-et tudok a teszt szerint. Más nem fut közben. tv sem! Fő egységtől kb 10 méter cat 5e-s kábel jön a gépig! Kértem volna cat6os kábelt,de azt mondta neki csak ez van mindent ezzel kötnek. Bírnia kéne! Akkor miért csak ennyi? Elvileg a háló kártyám lenne a határ 1000 mbit.

Másik kérdésem. Amit adtak androidos egységet tvhez van rajta usb 2-0 és udb 3.0 csatlakozás. Rádugok pendriveot kiis irja a tv, hogy ismeri, de nem találom sehol a távirányítóval, hogy honnan lehetne beolvasni. Végülis ez csak azért érdekes, hogy ne keljen a tv oldalába dugni a pendriveot. Hol tudom az usb eszközt megtalálni?

Battletag: hojszi#2983

(#134350) #46824192 válasza Intel fan11 (#134349) üzenetére


#46824192
törölt tag

99% hogy csak gigabites lan van a gépben.
A maradék 1% hogy kevés a vas hozzá. :)

A boxra telepítesz pl. egy fájlkezelőt és ott tallózod. Ha minden oké vele , akkor látnia kell.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.