Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132701) Boond


Boond
addikt

Szűkülhet a hűségszerződéssel vásárolható eszközök köre

A hírből kiderül miért nem volt belőle hír, mert egy futó vizsgálatról van szó a cikk szerint...

(#132702) Kaba válasza Boond (#132701) üzenetére


Kaba
veterán

Szeptember 16-án ténylegesen bevezetésre is került.Azóta kevesebb készülék vásárolható hűséggel,nemcsak a Telekomnál,hanem a többi szolgáltatónál is.

[ Szerkesztve ]

(#132703) woodworm válasza Boond (#132701) üzenetére


woodworm
veterán

A konzolt még megérteném, de pl. miért nem engedélyezik a törvényben a hálózati eszköz vásárlását internet hozzáférés mellé?

(#132704) Boond válasza Kaba (#132702) üzenetére


Boond
addikt

"A nagyobb távközlési szolgáltatók közül az ominózus vizsgálat a Magyar Telekomot érintette a legfájdalmasabban - a legnagyobb hazai távközlési cég meg sem várta, hogy az eljárás lezáródjon, és már szeptember közepén úgy alakította át értékesítési rendszerét, hogy azok az eszközök, melyekre nem vonatkoztathatók a fenti feltételek, nem vásárolhatók meg 24 hónapos határozott idejű szerződéskötéssel"

Én csak idéztem, hivatkoztam a cikkre...

"A HWSW információi szerint jelenleg is folyamatban lévő vizsgálat"
az első bekezdésnél meg ezt lehet olvasni.

Valaki akkor nem mond igazat... de nekem mind1, nem érint, csak itt többen hiányolták, miért nem volt hír...

"de pl. miért nem engedélyezik a törvényben a hálózati eszköz vásárlását internet hozzáférés mellé?"
A cikk alapján nincs önálló kép/hang továbbítás.

[ Szerkesztve ]

(#132705) Kaba válasza woodworm (#132703) üzenetére


Kaba
veterán

Az audiovizuális megjelenítési képesség szükséges(Tv,Laptop,Mobil,Tablet,simes okosóra,kamerás drón).
A hálózati eszközök nem rendelkeznek ilyen képességekkel.
#132704 Boond Már Szeptemberben panaszkodtak többen,hogy nem tudnak részletre konzolt venni itt és a mobilos topikban is.

[ Szerkesztve ]

(#132706) taki01 válasza Boond (#132701) üzenetére


taki01
őstag

Amúgy ezzel a vásárlókat szívatják. Eddig mindig a T-nél vettem a konzoljaimat részletre, tudom lehet áruhitel felvenni, de az macera és nem olyan mint a T-nél, hogy bemegyek shopba vagy felmegyek az oldalukra és megrendelem részletre. Ha áruhitelt szeretnék felvenni, akkor oda elég sok papír kellett meg minden, ja és ott még van kamat is.

[ Szerkesztve ]

(#132707) Kaba válasza taki01 (#132706) üzenetére


Kaba
veterán

Telekom üzletben most is vásárolhatsz konzolt 10 havi részletre.

(#132708) woodworm válasza Kaba (#132705) üzenetére


woodworm
veterán

Nem olvastad el figyelmesen! Tudom, hogy miért nem lehet. Nem azon rágódom, hogy miért tartják be a törvényt, hanem azon, hogy a törvényben miért korlátozzák a hálózati eszközök vásárlását az audiovizuális kitétellel.

(#132709) #46824192


#46824192
törölt tag

Még egy érdekes dologra lettem figyelmes a droid boxnál.

Ha 1080p50hz helyett 60hz -ra kapcsolok a boxon ,akkor iszonyat sárgás irányba megy el a fehéregyensúly a tv-n.
(vagyis látszólag mint ha ez történne)

A tv pontos tipusát most nem tudom megnézni, Kb 5 éves samu led 5xxx széria. Emlékeim szerint más forrással nem volt ilyen gond.

Nagyjából mindent végig zongoráztam , de megoldást nem találtam a hibára.

Más is tapasztal ilyet?

(#132710) snyper990 válasza Kaba (#132705) üzenetére


snyper990
őstag

Kamerás drónokra mióta raknak kijelzőt?

[ Szerkesztve ]

(#132711) Kaba válasza snyper990 (#132710) üzenetére


Kaba
veterán

Hol olvastad,hogy kijelzővel rendelkezik? :)

[ Szerkesztve ]

(#132712) #46824192 válasza Kaba (#132711) üzenetére


#46824192
törölt tag

A felsorolasban számomra is kakukktojás a drón.

(a távirányítóján van a kijelző ?)

[ Szerkesztve ]

(#132713) Boond válasza Kaba (#132705) üzenetére


Boond
addikt

Igen ezt tudom, és összhangban áll a cikkel - ott is szeptemberről írnak telekom esetén " a legnagyobb hazai távközlési cég meg sem várta, hogy az eljárás lezáródjon, és már szeptember közepén úgy alakította át értékesítési rendszerét".

Felesleges ezt ragozni...

"Amúgy ezzel a vásárlókat szívatják."
beleolvastam a cikk alatti néhány kommentbe... ezek alapján 2 csoport van, akik szerint a vásárlókat szívatják, és akik szerint a vásárlók szívatják ezzel magukat.

Amúgy részletre most is lehet a cikk szerint, max nem lesz rá kedvezmény.

"Ha áruhitelt szeretnék felvenni, akkor oda elég sok papír kellett meg minden, ja és ott még van kamat is."
Van pl Cetelemnél olyan "akció", hogy 3 hónapra ingyenesen felvehetsz hitelt - pl ha konzolt veszel. De érdemes utána olvasni. Erre nincs kamat.

Extreme digitál, és más cégeknél is szokott lenni 0 % thm akció, kedvezményes termékeknél időnként. Sosem volt ilyenem, ennek is esetleg érdemes utána nézni, mint alternatívának, valamint otp-seknek van telekom hitel kártya is.

Igaz ezek nem olyanok, mint amit említettél.

[ Szerkesztve ]

(#132714) snyper990 válasza Kaba (#132711) üzenetére


snyper990
őstag

"Az audiovizuális megjelenítési képesség szükséges(Tv,Laptop,Mobil,Tablet,simes okosóra,kamerás drón)"
Ott. Bár igazad van, ez nem feltétlenül jelent kijelzőt, lehet hologram projektor is... :C

#132712 boxoslaca: Amiket én láttam, azoknak a távirányítójára okostelefont lehetett rakni, és az mutatja a kamera képét

[ Szerkesztve ]

(#132715) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Valszeg' előfizetők leszünk, mivel a Dagi megint megszívatott, szóval kérdeznék:
- szerződéskötéstől számítva átlag hány nap, mire bekötik az embert Bp-n, optikai hálózatra?
- szolgáltatói router mennyire használható, ajánlott; Linksys E1200-nál jobb?

Köszi!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#132716) qnadam válasza #46824192 (#132712) üzenetére


qnadam
veterán

van, amelyiknek van, amelyiknek meg nincs, annak a képe egy szintén telekomnál megvásárolható telefonon vagy tableten jelenik meg. legalábbis a konzumer cuccoknál.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#132717) snyper990 válasza qnadam (#132716) üzenetére


snyper990
őstag

Akkor a profibb drónokat csak telefonnal/tablettel együtt árulja a Telekom?

#132715 AxBattler: Szerintem elég jól használhatóak a szolgáltatói ONT-k alap felhasználás mellett. Az általad írt routerrel szemben pl. tudják a wifi AC szabványt és vannak rajtuk gigabites LAN portok (és egy 2,5 Gbps-os is). Továbbá van rajtuk optikai interfész, ami sokat segít, ha optikai hálózaton keresztül akarod elérni az internetet:))

[ Szerkesztve ]

(#132718) qnadam válasza snyper990 (#132717) üzenetére


qnadam
veterán

profibb drónokat nem árul a telekom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#132719) Kaba válasza AxBattler (#132715) üzenetére


Kaba
veterán

Általában néhány napon belül bekötik.Az újabb szolgáltatói ONT-ok jól működnek.Előbb ki kell próbálni ,routert utólag is lehet vásárolni.
A rendelést célszerű a 1414-n keresztül megtenni,így mindjárt időpontot is adnak.
Online akkor célszerű csak rendelni,ha készüléket is vásárolsz hűségre és van rajta extra online kedvezmény.

[ Szerkesztve ]

(#132720) user12 válasza AxBattler (#132715) üzenetére


user12
őstag

Attól jobb.
Kétfajta ONT van jelenleg, Sagemcom 5670 és Techicolor FGA2233. Eleve a szolgáltatói eszköz gigabites+van rajta 2.5Ge port (ahogy néztem, a linkelt eszköz csak 10/100-as), meg wifi lefedettségben is jobb.
Ezen felül bármelyik ONT-t kapod, a wifije tudja az ax-et is.
Személy szerint a Technicolorról tudok nyilatkozni, nálunk is az van, meg ismerősöknél is - nincs baj vele.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#132721) snyper990 válasza qnadam (#132718) üzenetére


snyper990
őstag

És a nem profibbak távirányítója hangot is továbbít, ha már "audiovizuális" a kikötés? Nem kötözködésből, csak próbálom megérteni ennek az újabb rendeletnek a logikáját és/vagy az értelmét. Ennyi erővel a konzolokhoz is hozzá lehetne csapni egy monitort csomagban, vagy TV-vel együtt adni és lehetne árulni tovább...

(#132722) Luigi962 válasza Bazs1981 (#132695) üzenetére


Luigi962
őstag

Nekem is utp-vel csatlakozik és jó lesz megnyugodhatsz.

(#132723) AxBattler


AxBattler
félisten

Köszi mindenkinek! Akkor nem aggódom, alap felhasználásra kell csak a router, jó lesz a Ts.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#132724) Renwick válasza Boond (#132713) üzenetére


Renwick
őstag

Az az infó, hogy a vizsgálat még folyamatban van, magától az NMHH-tól származik.

@Kaba: Nekem a drón sem tűnik megfelelőnek, mert nem csak az a feltétel, hogy audiovizuális képességekkel rendelkezzen az eszköz, hanem az is, hogy internethozzáférést is biztosítson - a jogszabályi idézet benne van a cikkben.

I see you blaming each other -- And I love you still

(#132725) Kaba válasza Renwick (#132724) üzenetére


Kaba
veterán

A drónok sem kivételek már,mivel kikerültek a részletfizetéssel megvásárolható eszközök listájáról,így a továbbiakban már nem vásárolhatók meg a hűség mellé részletfizetéssel.

(#132726) tylerddd


tylerddd
veterán

Helló! HBO Go regisztrációs kódot hogy tudom elővarázsolni? Első körben megadtam, de problémázott az e-mail címmel. Ezután ha lekérem a kódot a Telekom oldalán, azt írja már regisztráltam ezzel az MT azonosítóval. Ami persze igaz, a Telekom oldalán, de nem ment végbe a regisztráció a Go oldalán. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#132727) kory24 válasza Kaba (#132725) üzenetére


kory24
őstag

Ezt az egész drón témát Te indítottad itt: [link], ahol még ezt írod:
"Az audiovizuális megjelenítési képesség szükséges(Tv,Laptop,Mobil,Tablet,simes okosóra,kamerás drón)."

Most meg ezt írod:

"A drónok sem kivételek már,mivel kikerültek a részletfizetéssel megvásárolható eszközök listájáról"

Akkor most melyik hsz-ed a valós? :)

Nem kell válaszolni....

(#132728) qnadam válasza snyper990 (#132721) üzenetére


qnadam
veterán

a rendelet logikáját ne tőlem akard megtudni...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#132729) Kaba válasza kory24 (#132727) üzenetére


Kaba
veterán

Szeptember 16-án több eszköz kikerült a részletfizetési listáról a drónok akkor még bent maradtak ,de mostanra már a drónok sem maradtak meg.A lista az naponta változhat.Nyilván az utóbbi :)

[ Szerkesztve ]

(#132730) Essejó válasza Kaba (#132711) üzenetére


Essejó
veterán

A megjelenítési képesség azt jelenti pedig.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#132731) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok,

Nemrég érdeklődtem koax csillapítóról, azóta sikerült beszereznem egyet.

Mi miatt lehet az, hogy ha 0 dbmv közelébe csökkentem a letöltési csatornák értékeit, cserébe viszont ez elég magas (50+ dbmv) lesz az upstream csatornáknál?

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#132732) qnadam válasza tuto558 (#132731) üzenetére


qnadam
veterán

a csillapítónak nincs iránya, így a modem kénytelen hangosabban kiabálni, hogy a csillapítón túlra is elhallatsszon.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#132733) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Nos, írtam már egy levelet. Kíváncsi vagyok mi lesz a válasz ;)

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#132734) #46824192 válasza GoodSpeed (#132733) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ha tervben van , 99% hogy akkor sem fogják kiadni ezt a dátumot. A tervezett fejlesztések nem igazán szoktak kiszovárogni. Max akkor ha elkezdődik a munka és szabad szemmel is jól látható.

Szerintem egy sablon semmitmondó választ várhatsz kb.

(#132735) tuto558 válasza qnadam (#132732) üzenetére


tuto558
tag

Akkor ha jól értem, az ideális inkább az lenne, ha lejjebb tekernék a telekomosok egy picit az erősítőt, hogy 0 dbmv közelében lehessenek a letöltési csatornák értékei és az upstream se másszon magasabbra?

[ Szerkesztve ]

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#132736) GoodSpeed válasza #46824192 (#132734) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Szerintem nincs tervben, mert csak ez az egy utca maradt ki kb...és már sok hónapja végeztek. Azért tettem fel nekik inkább a kérdést, ha van biztos előfizető, megéri e nekik azt a 160 métert meglépni.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#132737) #46824192


#46824192
törölt tag

Nagyon analfabáéta hiba van a droid boxomon.

Legtöbbször a Kodi -t indítom el néhány telepített app. közül, és egyre többször helyette a Google Play Store indul el , vagy a Google Play Games.

Nyilván az első 1-2 alkalommal azt hittem csipás szemmel fáradtan simán mellényomtam, mostanra viszont megfigyeltem , hogy nem én vagyok a béna , hanem a box.

Ti találkoztatok hasonlóval ?

(#132738) qnadam válasza tuto558 (#132735) üzenetére


qnadam
veterán

az egy megoldás lehet, hogy addig tekergeted, amíg a ds nem túl nagy, de a modemnek se kell túl hangosan kiabálnia.
de én eleve a telekomnál kezdtem volna, hogy ugyan állítsák már be rendesen a hálózatukat (ha ez a lépés megvolt, akkor bocs).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#132739) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Kissé lehet, hogy off leszek. Az érdekelne, hogy a Telekomnál is csak kiszállítással lehet rendelni iPhone-okat, vagy ez csak a Voda furcsasága?

Előre is köszi a segítséget. :R

(#132740) snyper990 válasza leviske (#132739) üzenetére


snyper990
őstag

Szia!
Nem kicsit lettél off: Telekom mobilszolgáltatások topik
Ott lehet, hogy hamarabb kapsz rá választ. Ez a topik az otthoni szolgáltatásoké :)

(#132741) st3v3np3t3r válasza leviske (#132739) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én bementem és kaptam helyben, igaz, nem olyan színben, mint szerettem volna.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#132742) leviske válasza snyper990 (#132740) üzenetére


leviske
veterán

Jézusom, elnézést. Nem tudom ezt hogy néztem ennyire be.

#132741 st3v3np3t3r: Köszönöm! :R

(#132743) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#132736) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Az imént hívtak a Telekomtól a mobilszámomon. Olvasták a levelemet, és arról tájékoztattak, hogy egyelőre nincs az utcában optika, és természetesen nem tudja elárulni, hogy lesz e.
Szerintem egyébként nem lesz, mert - gondolom én - valamiért talán tervezési hibából eredően kihagyták. Nem egy szegény negyed, és az utca bár rövid, de van több társasház is az utcában. Az enyém pl egy 8 lakásos társasház. Más racionális magyarázatot nem találok, mint kihagyták, aztán már nem igen jönnek vissza. Érdekes módon a DIGI nem hagyta ki, beoptikázta, és a Vodafone is masszívan jelen van. Utóbbinak is az ügyfele vagyok.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#132744) user12 válasza GoodSpeed (#132743) üzenetére


user12
őstag

Nem tudom hova/milyen címre írtál levelet, de érdemes lenne megkérdezni a Telekom fórumon is, hátha ott tudnak segíteni bővebb infóval.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#132745) GoodSpeed válasza user12 (#132744) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

ugyfelszolgalat@telekom.hu

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#132746) Beniii06 válasza GoodSpeed (#132743) üzenetére


Beniii06
őstag

"az utca bár rövid, de van több társasház is az utcában. Az enyém pl egy 8 lakásos társasház."

Akkor le is írtad a lényeget, 4 emeletesnél, ~20-25 lakás kisebb nem éri meg nekik kiépíteni, főleg, ha csak a földben tudnák elvinni a kábelt. Az is lehet, hogy a meglévő csövekben nem lehet elvinni jogi problémák miatt. Én is tudok ilyen helyzetről máshol, ott csak az utca egyik oldalán van Digi, szemközti társasházakban nincs és kizárólag a Vodafone van jelen, ha az nem tetszik, akkor mikrós net vagy mobilnet van(Telekom 10 DSL-el ma már nem opció). Nálad még jobb a helyzet. :U

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#132747) GoodSpeed válasza Beniii06 (#132746) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Itt a DIGI és a Vodafone is légkábellel dolgozik, sőt légkábellel vitte végig az optikát az egész városban a Telekom is. DIGI-s szerelő felment a tetőre megoldotta, UPC-s szerelő szintén.


[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#132748) Atomantiii válasza GoodSpeed (#132747) üzenetére


Atomantiii
őstag

Még jó, hogy kéményhez tilos akármit is rögzíteni.

(#132749) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Nem én voltam...

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#132750) Boond


Boond
addikt

Múltkor volt itt, meg a másik topicban "vita" arról, hogy mi számít magenta1-nek és mi nem. (pl feltöltős).

Akkor voltak, kütyükre kedvezmények.

Most meg mozijegyre, és ilyesmi:

Ez, és ehhez hasonló feltöltősként is megjelenik. A kérdésem csak annyi, hogy ilyenkor melyik telekom azonosítót kell kiválasztani.

Mert külön van a telefonnak, és külön a vezetékes szolgáltatásoknak. Ha jól gondolom akkor előbbit igaz? (mert abba lett bevonva, vagy hozzá kapcsolva, ha jól értem).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.