Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132951) Abel-0101 válasza Kaba (#132950) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Aha, és 4Gről 5G re váltáskor mekkora sebesség növekedés érzékelhető a gyakorlatban?

(#132952) btudos válasza Abel-0101 (#132951) üzenetére


btudos
veterán

Nem biztos, hogy érzékelsz bármilyen érdemi változást. Túl sok változós az egyenlet ahhoz, hogy ennyire általános kérdésre választ lehessen adni. De ez itt az otthoni topik, további kérdés esetén a mobilosban folytassuk. :R

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#132953) Kaba válasza Abel-0101 (#132951) üzenetére


Kaba
veterán

Keress rá a mobil topikban az 5G-re ott többen posztolnak mérési eredményeket pl.pár napos Siófoki mérés 938/106 volt,Zalaegerszegi mérés 1069/145 volt.

[ Szerkesztve ]

(#132954) Abel-0101 válasza btudos (#132952) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

azt én értem, tudom, hogy teljesen helyzet, környezet függő, de papirforma szerint kellene lenni eltérésnek, ,máskülönben nem lenne értelme az 5g-nek, de inkább a fő lényeges kérdés, hogy up/down sebesség mennyivel lesz jobb?!

(#132955) Krinyo válasza szemmelver (#132766) üzenetére


Krinyo
senior tag

Speedtest.net néha nevetséges értékeket mutat. Nézd meg a szelessav.net-en is.

(#132956) kakuk.tamas válasza Krinyo (#132955) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Weben nem is mérünk.
Jó a speedtest, csak CLI.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#132957) abrtom87


abrtom87
tag

Hello.
Az miért lehet hogy 5Ghzen 600Mbit jön wifin iPhone-ra és laptopra, 2.4Ghzen viszont csak 20-30Mbit jön. Telekom Kaon Mesh rendszerem van.

(#132958) kakuk.tamas válasza abrtom87 (#132957) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mert ezres csati van csak a Meshen, és ennyit tud max vezeték nélkül.

600/300 ax-en jó sebesség. (Nálunk ennyi szokott lenni átlagban)

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#132959) Dicker


Dicker
őstag

Sziasztok!

Milyen az új beltéri tv-hez? Váltani érdemes? Ha igen, hogy lehet? Vagy maradjon a régi?
Egy kérdés még hozzá. Ha egy másik címen szeretnék használni beltérit, oda át lehet vinni, vagy nem lehet működésre bírni?
Mert sajnos a TV Go elég korlátozottan támogatja az android tv-s rendszereket, vagyis leginkább sehogy. Ezen nem fognak változtatni?

Köszi!

(#132960) satee76 válasza PBA (#132948) üzenetére


satee76
aktív tag

"Egészségügy, oktatás, egy csomó forráshiányos terület van, ahol jobb helye van a fejlesztési pénznek. Majd ha ezek a területek rendben lesznek, akkor lehet mindenkihez 500 Mbites netet húzni..." A fejlesztési alapokból érkező pénzek NEM szabad felhasználásúak. Már akkor megvan a céliránya mikor még ki sem írták rá a pályázatot. Vagyis az a pénz amit hálózat fejlesztésre szánnak, abból nem lehet kórházat fejleszteni. Nem úgy működik, hogy van egy keret és abból azt fejlesztenek, amit akarnak. Egyébként van pályázható eu támogatás pl közösségi terek ingyenesen igénybe vehető wi-fi szolgáltatás kiépítésére.

"Én nem tudom, hogy manapság miért gondolja sok ember, hogy ilyen vagy olyan dolgok alapból járnak neki - így pl. 500 Mbites net... a szolgáltatók az alapján döntenek, hogy megéri-e az adott területen a beruházás, ugyanis a gerincet ki kell húzni, utána az alaphálózatot megcsinálni, stb. Nem két forint.
Lehet verni az asztalt, de gondolom a fejlesztés rád eső részét már rosszul esne kifizetni..."
Ha valaki kifizetné a rá eső fejlesztési részt, akkor már nem csak előfizetője lenne az adott szolgáltatónak. Mellesleg ahol a megörökölt réz kábelen vezetik a netet kb 15 éve, és csak egy szolgáltató van, ott nyilván nem is éri meg a fejlesztés, hisz az előfizetők száma nem fog nőni. (nincs konkurencia). Ezen területeken szerintem nem is lesz még jó ideig digitális előre lépés. :R

(#132961) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!
Van nekem Telekom és Vodafone szolgáltatás is a lakásban.
Most hogy nekem kell fizetni csak az egyik maradna.
A Vodafone adott ajánlatot, hogy őket válasszam, viszont a Telekom az ügyfélszolgálaton csak a neten is látható árat mondja.
Már nincs a Telekomnál ügyfélmegtartó ajánlat, vagy hol kéne próbálkoznom (üzletkötő ha még van ilyenjük), mert jelenleg a a Voda sokkal jobb ajánlatot tett és a pénz is számít a döntésnél.
Terület: Monor (29-es körzet)

Előre is köszi ha valaki tud valami segíteni.

(#132962) Kaba válasza World-Soft (#132961) üzenetére


Kaba
veterán

Nincsen ügyfélmegtartó ajánlat.Alkudozni sem tudsz.Nézd meg a honlapon a lakcímed megadásával az árat.A1414-en is rákérdezhetsz,hogy mennyit fizetnél.Az infók beszerzését követően meg eldöntöd,hogy a Vodafone vagy a Telekom előnyösebb a számodra.

(#132963) World-Soft válasza Kaba (#132962) üzenetére


World-Soft
senior tag

A Voda a 40Mb/s feltöltéssel vicc nekem. Viszont a másik oldalt meg, -2000-el alámentek a Telekom árának, ha a Telekomot kötöm ki. És így viszont már elgondolkozik az ember. Ezért Örültem volna, ha tett volna a Telekom is egy ajánlatot.

(#132964) Boond válasza PBA (#132948) üzenetére


Boond
addikt

"Abban nem értek egyet, hogy most mindenkinek optikát húzzanak ki támogatásból. Jelenleg ennél sürgetőbb problémák is vannak, minthogy Bivalybasznád külsőn is optika legyen mindenkinek. Egészségügy, oktatás"

Ja ezt mindig el lehet pufogtatni... csak ez is olyan dolog, hogy ha a világ összes pénzét ráköltöd, akkro sem lesz tökéletes.

Szerintem nem az a gond, ha optikára adnak pénzt... legalább időtálló technológia...
A baj, az, hogy rengeteg olyan dologra is adnak pénzt, amire nem kellene - sőt csak a problémákat fokozzák, mondjuk úgy sokszor szánt szándékkal... (Nah ezeket a pénzeket, lehetne értelmesebben is felhasználni, akár arra is amit írtál).

[ Szerkesztve ]

(#132965) PBA válasza Boond (#132964) üzenetére


PBA
aktív tag

Igen, igazad van, alapvetően szerintem egyről beszélünk!

(#132966) mgaben válasza mgaben (#132905) üzenetére


mgaben
senior tag

Erre valakinek ötlet? :F

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#132967) user12 válasza mgaben (#132966) üzenetére


user12
őstag

A box direktben a routerre van kötve kábeles csatlakozás esetén vagy van közbenső eszköz (pl másik switch) is?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#132968) Kbali válasza #46824192 (#132933) üzenetére


Kbali
nagyúr

Soha nem mentetek el kártyaadatot fizetéshez, mindig akkor adom meg, amikor kell, ill. ilyen fizetésekhez kizárólag csoportos beszedést használok.
A kártyaadatok mentése milyen adatokra vonatkozik jelen esetben?

(#132969) mgaben válasza user12 (#132967) üzenetére


mgaben
senior tag

Direkben a router-re, nincs közte switch.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#132970) user12 válasza mgaben (#132969) üzenetére


user12
őstag

Esetleg megpróbálhatod másik portra tenni az IPTV-t. Ha ott is hasonló jelenséget tapasztalsz, akkor valami hardveres vagy firmware jellegű hiba lesz.
Ha wifin jó, akkor a szoftver ergo jól kezeli az igmp-t, mert wifi irányba/ból jól megy a multicast forgalom. Az, hogy vezetékes irányba miért nem így történik, passz.

Esetleg a TP-Link topicban kérdezz rá, hátha más is használ ilyen eszközt IPTV-vel. Lehet, hogy széria hiba.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#132971) mgaben


mgaben
senior tag

Köszönöm. Próba szerencse. :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#132972) snyper990 válasza mgaben (#132966) üzenetére


snyper990
őstag

A TV stream tudtommal külön VLAN-on jön, annak a konfigurációs adatait viszont (érthető okokból) nem adja ki a Telekom, így azt nem fogod tudni beállítani a saját routereden.
Ha az ONT-ben is meg van adva a PPPoE felhasználónév és jelszó, elvileg az is betárcsáz, úgyhogy ha bekapcsolod a DHCP-t rajta, hogy a box kaphasson tőle IP-t, és kábellel arra csatlakoztatod a boxot, akkor elvileg mennie kell az adásnak
Bár PPPoE passthrough esetén ezek szerint azt is továbbítja, mivel wifin meg megy... Mindenesetre érdekes

[ Szerkesztve ]

(#132973) mgaben válasza snyper990 (#132972) üzenetére


mgaben
senior tag

Ahha, és az nem kavar be a saját routernek (ha router módban van a saját)? Csak mondjuk így netet és tv-t átvinni később a gyerek szobájába (ha úgy alakul) elég nehézkes lenne, vagy dupla kábel, vagy az ONT-ból kapná a netet is, de akkor meg külön hálón lenne az ő gépe. Wifi jel nem tudom, hogy elég lenne e oda a tv adásnak.
Egyébként lehetséges, hogy wifi és kábeles beállítás külön téma lenne itt? És azért megy wifin a tv, kábelen meg nem? :F

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#132974) patrikcoc


patrikcoc
aktív tag

Visszakerült az “Utoljára nézett” opció az androidos boxon (Beállítások-Utoljára nézett).

(#132975) prisz


prisz
aktív tag

Jelenleg 2 cisco box-al nézzük az iptv-t. Minden tökéletes. Van arra lehetőség, hogy kérjünk egy harmadikat is? Visszaolvasva az eddigi hozzászólásokat, semmiképpen nem szeretnénk az új iptv-s androidos vackot.

[ Szerkesztve ]

(#132976) snyper990 válasza mgaben (#132973) üzenetére


snyper990
őstag

Elvileg nem kavar be a saját routernek. Igen, a későbbiekben okozhat nehézséget az említett esetben.
Legfrissebb firmware van a routeren?
Ha letiltod az IGMP Proxy funkciót, akkor is ugyanez a helyzet?
Egyébként ezek a problémák mind megszünnének, ha access pointként konfigurálnád a routered :)

(#132977) Kaba válasza prisz (#132975) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.Kérheted a harmadik STB-t is.(amennyiben a sávszélesség alacsony lenne(réz)akkor a műszaki felméréstől is függ).

[ Szerkesztve ]

(#132978) mgaben válasza snyper990 (#132976) üzenetére


mgaben
senior tag

Igen, legfrissebb.
Na, az még nekem is eszembe jutott, hogy majdan az lehet még egy opció.
Igen, proxyt kikapcsolva is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#132979) HTomee


HTomee
tag

Sziasztok,

Magentában van 4 mobil és 3 otthoni szolgáltatásom. Egy mobil díjcsomagját szeretném csak módosítani online, de mindig az otthoniakkal együtt akarja egyben.
Továbbá a speciális kedvezmény sem látszik. Ez így lutri, hogy most váltsak-e egyben vagy sem?! :F

(#132980) snyper990 válasza HTomee (#132979) üzenetére


snyper990
őstag

Hívd fel az ügyfélszolgálatot, vagy chaten is tudnak segíteni. A lényeg, hogy maradjon nyoma, hogy milyen tájékoztatást kaptál, ha esetleg félremenne valami

(#132981) woodworm válasza mgaben (#132978) üzenetére


woodworm
veterán

A saját routered wifijére csatlakozik a box, amikor működik? Telekomos végponté ki van kapcsolva, nincs rossz szokás szerint azonos ssid-n a két wifi?

(#132982) #99618560


#99618560
törölt tag

Üdv.
Kedden bekötötték a Telekom tv-t. 3 Androidos tv box,router.
Jól működik,csak ahol a router van,ott van a kamerarendszer beltérije is,és a Házimozi erősítő is, wifi nélküli,ezért kell a kábel. És így el is fogyott a kimenetek száma. A
A tv box az működik wifiről is,vagy csak kábellel?
A tv boxot használhatom pl. azirodámban is,vagy csak otthon?
Köszi

(#132983) user12 válasza #99618560 (#132982) üzenetére


user12
őstag

Ha az új Androidos eszközt kaptad, az működik wifin keresztül is. Csak otthon használhatod, máshol nem.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#132984) prisz válasza Kaba (#132977) üzenetére


prisz
aktív tag

Koax a hálózat. És nem kényszeríthetnek erre az új androidos ip-tvre? Mert tegnap hívtam őket, azt mondták, csak akkor kaphatok harmadik boxot, ha váltok. De nem akarok...

(#132985) Kaba válasza prisz (#132984) üzenetére


Kaba
veterán

Nem kényszeríthetnek.Rendeld meg a chaten a harmadik STB-t,ha nem sikerülne,akkor hívd újra a 1414-et,másik ügyintéző megoldja.

(#132986) mgaben válasza woodworm (#132981) üzenetére


mgaben
senior tag

Igen, saját wifin megy. T eszközön minden kikapcsolva, wifi, dhcp.
A saját routeren kábellel nem megy, csak a wifin.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#132987) snyper990 válasza #99618560 (#132982) üzenetére


snyper990
őstag

Vagy veszel egy lehetőleg gigabites, ha boxot is akarsz rá kötni, akkor IGMP snoopingot tudó switchet (akár 5 portos is elég lehet, jövőállóság miatt 8-as még jobb), és a szolgáltatói eszköz egyik portját "továbbosztod" vele...

[ Szerkesztve ]

(#132988) #99618560 válasza user12 (#132983) üzenetére


#99618560
törölt tag

Igen,az újat kaptam. Akkor azt ami a Router mellett van, azt használom Wifivel, és ami messzebb van, azt meg kábellel.
Köszönöm

(#132989) Joshi válasza woodworm (#132941) üzenetére


Joshi
titán

Az egyik kábel hibás volt (ethernet), illetve valamelyik eszköz beragadt a routerben. A router resetelve lett azóta működik a letöltés.

(#132990) Boond válasza #99618560 (#132982) üzenetére


Boond
addikt

irodádban max a tvgo-t tudod használni, lényegében ugyan azok a csatornák.

(#132991) #99618560 válasza Boond (#132990) üzenetére


#99618560
törölt tag

Igen,azt kipróbáltam. Telefonon meg tableten működik jól. Próbáltam tükrözni a tv-re, de ezt sem lehet,ahogy az HBO GO-t sem. Na mindegy, ez nem annyira fontos.
Köszi

(#132992) Abel-0101


Abel-0101
aktív tag

nem pont idetartozik, de a telekomhoz köze van.(ott vettem a telót)

Kérdésem: Hogyan tudnám azt kivitelezni, hogyha csinálok egyik telón képet, akkor a másik telón ugyanazt a képet/videót lássam. Google fotókban szinkronizálva van a fiók.(de még nem jöttem rá hogy tudnám egy időbe feltenni a másik telóra)

(#132993) Boond válasza #99618560 (#132991) üzenetére


Boond
addikt

számítógépen is müködik.

https://player.telekomtvgo.hu/

"Próbáltam tükrözni a tv-re, de ezt sem lehet,"
Elvileg vannak rá megoldások. pl lehet ezzel megy (nem próbáltam): https://bivin.hu/g4-mirascreen-vezetek-nelkuli-kepernyotukrozo-tv-okosito-hdmi-adapterrel

A legegyszerűbb, ha fogsz egy bármilyen kábelt és a pc-t, laptopot összekötöd a tv-vel.

HBO Go-nál is meg lehet nyitni pc-ről, laptopról, és áthúzod a tv képernyőjére. garantáltan müködik.

[ Szerkesztve ]

(#132994) #99618560 válasza Boond (#132993) üzenetére


#99618560
törölt tag

Köszi, de nem annyira fontos, inkább csak érdekességként írtam.

(#132995) malisonX


malisonX
aktív tag

Sziasztok!
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek... A visszatekerés funkció működik akkor is, ha nem fizetek elő Record&Go szolgáltatásra? Teljesen független tőle? 4k minicsomagra viszont előfizetnék, így Androidos boxot fogok kapni. Jelenleg még Vodás vagyok. Köszi szépen előre is! :R

(#132996) Kaba válasza malisonX (#132995) üzenetére


Kaba
veterán

Nem kell a 4K-s csomagot megrendelni ahhoz,hogy androidos smartboxot kapjál.Amennyiben a visszatekerés funkciót használni szeretnéd,akkor a Record&Go szolgáltatást kell megrendelned.
Az új Telekom tévét az androidos boxxal megrendelheted extra szolgáltatások nélkül is egyedül az internet kötelező hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#132997) btudos válasza Abel-0101 (#132992) üzenetére


btudos
veterán

A Telekomhoz ennek semmi köze. :N A képet Google Fotókba feltöltést követően azonnal láthatod a másik készüléken a Google Fotók alkalmazásban, de ha offline akarod tárolni, azt automatizálni nehéz lesz.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#132998) #99618560 válasza Kaba (#132996) üzenetére


#99618560
törölt tag

Akkor ha nincs Record&go előfizetésem,hiába tolok a boxhoz egy merevlemezt,nem lehet rá felvenni. Csak lejátszani,ami a merevlemezen van.
Jól értelmezem?

(#132999) snyper990 válasza #99618560 (#132998) üzenetére


snyper990
őstag

Tudtommal - a Record&go-tól függetlenül - semmiképpen nem lehet a boxhoz csatlakoztatott merevlemezre felvenni. A Record&go felhőalapú szolgáltatás.
Külső tárolón lévő tartalmakat viszont gond nélkül le lehet vele játszani.

[ Szerkesztve ]

(#133000) #99618560 válasza snyper990 (#132999) üzenetére


#99618560
törölt tag

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.