Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#95151) Ra3 válasza imcsoo (#95150) üzenetére


Ra3
őstag

A tekerhető rész a búvárlünetta, a víz alatt töltött időt mérték vele annó, manapság már inkább csak dizájnelem.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#95152) g0n21 válasza (#95083) üzenetére


g0n21
senior tag

Ez a Zentih gyönyörű!!! :Y :R

(#95080) SÖ

Én bementem a hangalámondóba (zaj és hangszigetelt, alig pár decibeles szoba), iphone saját headsetjével, levett hátlappal sem tudta a kello bizton mutatni az eltérést. Egyik pillanatban azt jelezte, h 2 s/d, aztán elkezdett felfele menni, fél perc elteltével már 3-4 m/d-t mutatott (s/d second/day, m=minute, gy.k.). Az óra közben napi 3sec körül járt... És ezért visszavonhatatlanul fizettem 5 eurót, vagy mennyit..

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#95153) vadászcsiga válasza g0n21 (#95152) üzenetére


vadászcsiga
félisten

2 hétig indoklás nélkül vissza kerheted a pénzt

(#95154) válasza polonic (#95149) üzenetére



senior tag

16.000. Euró az automata. Kvarc van már 8.000 körül is.

Illetve melyik ? :)

(#95152) g0n21

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#95155) polonic válasza (#95154) üzenetére


polonic
félisten

A Pateknek is van kvarcórája? Ez meglep.

(#95156) g0n21 válasza vadászcsiga (#95153) üzenetére


g0n21
senior tag

Almáéktól vissza lehet kérni? Komolyan? Kár, hogy fél éve vettem meg... :D De ez új, köszönöm...

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#95157) válasza polonic (#95155) üzenetére



senior tag

(#95158) válasza g0n21 (#95152) üzenetére



őstag

Próbáld heatset nélkül a készülék mikrofonjával, amikor oda tartod nem szabad mozgatni, mert az is nagy zajt csap. Olyankor nagyon érzékeny a mikrofon. [link]

[ Szerkesztve ]

(#95159) vadászcsiga válasza (#95158) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én a tickoprinttel ugy szoktam hogy bezárom az órát meg a telefont az óratartó dobozba, az leszigeteli a hangot így lehet mellette mást csinálni. Az üvegen keresztül meg látom az adatokat.
Most hogy látom az OVM eltérését, holnap le is tesztelem az appot hogy egyáltalán mennyire komoly bár gyanítom hogy közelébe sem ér egy horométernek.

[ Szerkesztve ]

(#95160) g0n21 válasza (#95158) üzenetére


g0n21
senior tag

Próbáltam annak idején mindenhogy, akkor nem nyertem. Majd ha nagyon unatkozom, ujra próbálom. Ami bejött az a watch collector, ráadásul magyar app asszem.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#95161) Wg5113 válasza vadászcsiga (#95159) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Horométert már 25e Ftért lehet venni.

(#95162) Magnum_


Magnum_
nagyúr

fekete szijjal a Roamer

I humbly and respectfully decline™

(#95163) vadászcsiga válasza Wg5113 (#95161) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Á, magamfajtának pénzkidobás de láttam már közelről, érto kezekben csuda egy cucc.

Saint
Ez való neked még mindig azt mondom. Remelem hamarosan kinovod a citizent es jöhet ez vagy valami hasonló

Más. Van egy gyönyörű Stowa a másik fórumon

[ Szerkesztve ]

(#95164) Magnum_ válasza vadászcsiga (#95163) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nekem tetszenek a buvar orak... inkabb valami komolyabb buvar, ami tetszene meg... :-)

I humbly and respectfully decline™

(#95165) Takuun válasza (#95059) üzenetére


Takuun
aktív tag

Hát nekem ezzel a programmal sehogy nem sikerült rájönnöm, hogy kell a járáseltérést vizsgálni, de az biztos, hogy mikrofon nem kell hozzá. Sajnálom nagyon, mert érdekelt volna a végeredmény.

(#95166) KunEmber


KunEmber
senior tag

Skacok, élettartam szempontjából hogy viselkedik egy alsókategóriás Citizen Eco-Drive szerkezet? Kicsit kattogok az Orient Flight és a Citizen Aviator között, de félek, hogy utóbbi 15 év múlva nem lesz óra. (Vagy az Orient sem? :) )

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#95167) válasza Takuun (#95165) üzenetére



őstag

[link]Itt vagyok, és segítek

[ Szerkesztve ]

(#95168) busman válasza KunEmber (#95166) üzenetére


busman
addikt

+1 a Flight-ra. :K

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#95169) condy válasza KunEmber (#95166) üzenetére


condy
senior tag

Szerintem is Orient! Szerintem. :)

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#95170) csƵ


csƵ
őstag

Róla (ER2F004W) miért ilyen kevés az infó? Az Orient oldalán sincs fent.

(#95171) KunEmber válasza condy (#95169) üzenetére


KunEmber
senior tag

Ez mindkettőtöknek szól: miért?
Nyilván automata. Oké, én is őket szeretem. Egyéb ok van? (Igazából a 45 mm-es tok zavar a legjobban, 40-es a Zeppelinem, de az is elég. El kellene menni felvenni a Citizent...)

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#95172) BAti77 válasza KunEmber (#95166) üzenetére


BAti77
aktív tag

Amelyik jobban tetszik, kb. egy kategóriába esnek...Az Orient hordhatóbb (42 mm) méret, de mechanikus (automata) szerkezetű, ezért több odafigyelést igényel és nem lesz olyan pontos, mint a másik quartz. Időnként (5-8 év) szervizeltetni is kell a szerkezetet az alkatrészek karbantartása és a kenőanyagok pótlása miatt. Az Eco-Drive-nál nincs ilyen, az nem követel különösebb karbantartást nagyon hosszú időn át (15-20 év) és pontosabb is...Neked kell eldönteni mire van igényed...
+1 Orient, mert a mechanikusokat pártoljuk... :)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#95173) Takuun válasza (#95167) üzenetére


Takuun
aktív tag

Samsung-ja van, azon nem fog menni ez a progi.

csƵ
Szerintem ez még egy új típus, azért. Az én Orientemet sem találom az Orient oldalán és máshol is kevés infó van róla.

(#95174) vadászcsiga válasza csƵ (#95170) üzenetére


vadászcsiga
félisten

(#95175) csƵ válasza vadászcsiga (#95174) üzenetére


csƵ
őstag

Ezt én is megtaláltam, nem erre gondoltam, hanem pl. fórumokra, felhasználói véleménykre. Csak hivatalos adatok vannak róla.

(#95176) vadászcsiga válasza csƵ (#95175) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De mit akarsz róla találni? Moddolt verziókat? Ami ebben a kategóriában érdekes lehet a geek fórumokon az pl a bambino, meg a star modellek.

[ Szerkesztve ]

(#95177) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Most olvasom visszafelé a hétvégét. :DDD

A G-shock tesztelésnél gyárban a jellegzetes barna kínai írásjeles kartondobozok. Szívem csücskei, van-e hely a világon ahol nincs belőle? Talán még a Patek gyárban is található. :DDD

Patek óra, lenyűgöző tudás, innováció, nekem nem giccses, attól nem hordanék ilyet, ez múzeumba való a fabergé tojások mellé.
Ja és "gagyi" a tamponnyomásos számlapja miatt, a Seiko tulajdonú Credor számlapját kézzel mókusszőr ecsettel festik.[link]
Igazából azon gondolkodtam el, hogy 15 darab órát készít kb. 15 ezer jómunkás ember, akik évek kitartó magas minőségű munkájukért cserébe kapnak jó minőségű életet, jó ruhák, jó kaját, subarut a hegyi házhoz való feljutáshoz évente két hét luxus nyaralás. Ennek termését az órát kitudja fizetni 15 ember a világon, akiknek ez csak egy ékszer, egy kis kiegészítő "unalmas" életükhöz. Ennek a 15 órának az értéke kb 3 afrikai ország gdp-jének, 150 millió ember rabszolga létben tartása árán már meg is van. Nem akarok demagóg lenni, sem kommunista, mert tudom, hogy az a rengeteg "kizsákmányolt" "rabszolga" soha még egy napórát sem tudna önerőből előállítani. Érdekes, de ehhez a mérnöki csodának a létrejöttéhez kell az a 150 millió életet vegetáló lény is úgy , hogy a Földnek nincs is szüksége e túlszaporodott fajra.
A számok csak viszonyítási alapok, ma a 15 volt a kedvenc számom. ;)

Nem vitát akarok generálni, csak ma reggel ilyen filozofálós hangulatban vagyok.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#95178) csƵ válasza vadászcsiga (#95176) üzenetére


csƵ
őstag

Nem modding érdekel. Vé-le-mé-nyek.

(#95179) vadászcsiga válasza csƵ (#95178) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ugyanaz a caliber van benne mint a bambinoban úgyhogy jó vélemény van róla

(#95180) BAti77 válasza csƵ (#95178) üzenetére


BAti77
aktív tag

Az én véleményem:
"Japán" tömeg-gyártott termék, amely valamelyik külső gyárban (Malaysia, Singapore, Hong Kong) készül. Alap Orient werk, elfogadható tokozásban. Mondjuk acél tokkal szerintem jobb lenne... :))
Egynek elmegy, de nem kell sokat várni tőle. A zafírüveg pozitívum...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#95181) condy válasza KunEmber (#95171) üzenetére


condy
senior tag

BAti77 mindent elmondott. :D
Én annyival egészíteném ki, hogy személy szerint nekem az Orient jobban tettszik. Ennyi.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#95182) squir


squir
aktív tag

Néhány nap gondolkozást követő csere-bere után a mai választásom...


Bocs a képért. Telefon és marha nehéz amúgy is polírozott felületet fotózni.

[ Szerkesztve ]

(#95183) csƵ válasza BAti77 (#95180) üzenetére


csƵ
őstag

Mi a baj az titán tokkal?

Igazából Seiko-t jobban szeretnék, de nagyon kompromisszumos órák azok is. :(
Nem tudom, mikor jöhet belőle új kollekció.

(#95184) condy válasza squir (#95182) üzenetére


condy
senior tag

Nagyon ott van! Nekem tettszik! Grat! :R

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#95185) bbuffy válasza squir (#95182) üzenetére


bbuffy
senior tag

Szép krumpli. Pedig ritka ami tetszik tőlük.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#95186) t.mate.t


t.mate.t
csendes tag

Mi a véleményetek a Tissot T-touch-rol?

(#95187) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Szerintem egy órásbolt is hasonlóan nézne ki, ha lennének székek. :C :C

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#95188) teratti válasza squir (#95182) üzenetére


teratti
senior tag

Gratulálok, jó választás! Milyen tokméretű?

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#95189) ronin s8 válasza csabulaxi (#95177) üzenetére


ronin s8
senior tag

Lehet így filozofálgatni, Marx, Lenin is végigszálazta ezeket, de a fene nagy valóság az, hogy amióta a világ világ, és amíg a világ világ lesz, az ember a többre, a jobbra fog törekedni... :O Ellenkező irányultság majd akkor lesz, ha az atomban felborul a rend: az elektron pozitív töltésűvé válik, a proton negatívvá. De lehet, hogy még akkor se. :Y Vagy ha majd a fizetést az alkalmazott fogja adni a cégnek. Vagyis soha! :Y
Ez a világ rendje. Fogadd el! Egy Patek csak a megtestesítője a természet rendjének. Mindannyiunknak addig van esélyünk a Földön, amíg ez így marad... :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#95190) válasza squir (#95182) üzenetére



senior tag

:C

(#95191) csabulaxi válasza ronin s8 (#95189) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Persze nem akarom és nem is tudom megváltoztatni a világot.
Amúgy is az meglátásom szerint a világot mozgató fő erő a p@na.
A második meg a kényelemre való törekvés.
A többin kár agyalni, a természet majd elintézi.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#95192) burjois


burjois
csendes tag

Mai:

.....gusztus dolga.

(#95193) BAti77 válasza squir (#95182) üzenetére


BAti77
aktív tag

Grat! :C Minőségi darab...

(#95183) cs
A titán tok ha karcolódik (már pedig ha hordod fog...) nem igazán javítható, míg egy acélt egy polírozással teljesen újjá lehet varázsolni...viszont könnyebb, mint az acél... :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#95194) Takuun válasza burjois (#95192) üzenetére


Takuun
aktív tag

Húúú, ezzel a kék szíjjal :B

(#95195) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Hát ez meg mi? :Y
[link]

Ezek meg csak szépek.

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#95196) ronin s8 válasza squir (#95182) üzenetére


ronin s8
senior tag

Gratula! :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#95197) squir


squir
aktív tag

Köszi-köszi! :D
Még barátkozom vele, mert nem teljesen az én világom, de majd meglátjuk, mi lesz a kapcsolat vége. :DDD
Tényleg komoly krumpli! 39 mm átmérőhöz 15mm vastagság és 170g súly! :Y De valahogy még sem esetlen.
Mondjuk le a kalappal a Tag előtt. Azért látszik, hogy nem egy futottak még kategória a kidolgozottsága: a lünetta és a tok oldalai a gombokkal tükörpolír, a tok felső és alsó része valamint a hátlap szálhúzott, a szíj középső szemei tükörpolír, a széleken szálhúzott, az élek, illesztések gyönyörűen kidolgozva, szemmel látható többféle szögben történt csiszolás, stb. ;)

[ Szerkesztve ]

(#95198) BAti77 válasza csabulaxi (#95195) üzenetére


BAti77
aktív tag

A Nautec egy hamburgi székhelyű kis tokozó cég, hasonlóan az augsburgi Steinharthoz...
Gondolom sikerült nekik is megegyezni a Grovana-val az alkatrész beszállításról...
Az óra ugyan az, mint a O1, csak üveg hátlappal...

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#95199) condy válasza burjois (#95192) üzenetére


condy
senior tag

Nekem ma:

squir: Halkabban ezzel a nagy lelkesedéssel! Mindjárt jön a "rohanó idő" és kapsz a fejedre, hogy ilyen vacak ízlésed van, és még örülni is mersz neki! :DDD

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#95200) alphaville válasza squir (#95182) üzenetére


alphaville
aktív tag

Gratulálok ! :C

Condy; Csak nem a Rohanó Idővel van randid? Szèp az öltönyöd!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.