Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) Incastar válasza Dzsana (#34297) üzenetére


Incastar
csendes tag

Hatalmas a kontraszt a régi és felújított között.
Szép munka! :C

(#34302) Mosanke válasza Dzsana (#34300) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!
Mindenütt mellé üt, de ahogy néztem pontos lenne és mindig a vonalra ugrana ha pontosabban tették volna fel a gyárban a másodpercmutatót. Mind a 60 ugráskor olyan helyzetben van, hogy középen mindig a két kis vonalka közöttre ugrik, amik a perceket mutatják és nem csak 5,10,15,20,25...50,55,60-as markereknél tér el.
Ezért gondoltam, hogy be lehet-e állítani mert szerintem egyébként pontosan rajta lenne mindig ott ahol kell.
Egy párszor már végig néztem a másodperc mutatót, ahogyan körbemegy.
Nagyon hülén nézne rám az órás, ha egy ilyen piti problémával beállítanék hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#34303) Wg5113 válasza Dzsana (#34297) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Várom már ,hogy láthassam,de türelmes vagyok ,mert tudom ,hogy tökéletes lesz minden szempontból.

(#34304) evo87 válasza Mosanke (#34298) üzenetére


evo87
őstag

Múltkor a kirakatban pont ezt néztem... az összes járó, tehát kvarc Tissot, Marvin, Seiko, Citizen melléüt. Valamikor csak éppen picievel, valamikor sokkal mellé, valamikor pontos. Ez sajna ilyen szerintem.

Ezér köll ótómatát venni. :D

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#34305) Mosanke válasza evo87 (#34304) üzenetére


Mosanke
senior tag

Nem enyém az óra csupán érdeklődtem.
Nekem is automatám van, de ennél még jobb megoldás a hasonló eseteket elkerülendő, egy LCD/ digitális kijelzésű óra.

[ Szerkesztve ]

(#34306) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

Sziasztok! Ezt az órát néztem ki magamnak. Szerintetek rendben van? [link] :U

(#34307) Misi1979


Misi1979
őstag

Na, én is rég mutogattam már zsákmányt, egyik legújabb sokzenés sokmutatós szerzeményem:

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#34308) evo87 válasza Mosanke (#34305) üzenetére


evo87
őstag

A hozzászólásom utolsó részét inkább humornak szántam. :))

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#34309) Dzsana válasza Misi1979 (#34307) üzenetére


Dzsana
senior tag

Gratula, melyik werk van benne?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#34310) Dzsana válasza -NOKIA- (#34306) üzenetére


Dzsana
senior tag

Azt írja, hogy új, ezt meg kellene kérdezni, mit jelent. Papírok, gari, származás, stb. Egy marketing kêp alapján nehéz bármit mondani.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#34311) -NOKIA- válasza Dzsana (#34310) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Hát ez az!
50körül van az új, itt van egy majdnem új 40-ért,20-ért láttam használtat,ez pedig 25, és elvileg új. Túl olcsónak tűnik így elsőre.
-Szerk: Közben megtaláltam apródon is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#34312) Mosanke válasza evo87 (#34308) üzenetére


Mosanke
senior tag

Értettem.
Csak tudod ezt egy 150 ezer forintos Tissot órán láttam. Ha már egy ilyen neves és patinás márka sem figyel oda az ilyen apróságokra egy nem is az olcsó árfekvésben lévő óráján, akkor a többiek ...? :((

[ Szerkesztve ]

(#34313) -NOKIA- válasza -NOKIA- (#34311) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Közben kiderült h. a 40 rongyos expressz-es is az övé, csak az régebbi márciusi hirdetés, gondolom nem vitték és "jóárasította".
Beszéltem vele telefonon, holnap megnézem. Garis, dobozos. Mikre kell odafigyelnem? :U

[ Szerkesztve ]

(#34314) Misi1979 válasza Dzsana (#34309) üzenetére


Misi1979
őstag

Mijóta kárc:)

Most így hirtelen nemtom, pedig konkrétan megnéztem, valamelyik Landeron.

Nem egy nagy szám a werk, a számlap meg a sok mutató miatt vettem:))

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#34315) evo87 válasza Mosanke (#34312) üzenetére


evo87
őstag

Én is ezen akadtam ki. Múltkor Certinákon is megfigyeltem. És amikor ezt tapasztaltam a régi Casiómon, eszméletlen mérges lettem rá... pedig hiába vennék ezek szerint drágábbat...

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#34316) Dzsana válasza Misi1979 (#34314) üzenetére


Dzsana
senior tag

A mutatószettet én is elfogadnám róla! :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#34317) ClayMore válasza Misi1979 (#34307) üzenetére


ClayMore
aktív tag

szép landeron!

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#34318) korpicschess válasza evo87 (#34304) üzenetére


korpicschess
veterán

Kifejezetten szeretem, hogy folyamatosan megy a másodperc mutató az órámon. Eléggé idegesítene, hogyha mellé ütne.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34319) fiktív1 válasza korpicschess (#34318) üzenetére


fiktív1
tag

Pedig rengeteg mellé üt. Sőt, a legtöbb. Van olyan, amelyik az egyik oldalon ok, a másikon melléüt, kis számlapi eltérések miatt, Van, aminél a gravitáció határozza meg, ha igy tartod ok, ha máshogy, akkor melléüt. Ez kis holtjátékot, lötyögést feltételez, gondolom a számlap mögött a kerekenél (?). Sokan mondták, hogy ezzel nem kell foglalkozni. Engem baromira idegesít/tett, de kiküszöböltem Tough Movemnetes (imádom,oda üt, ahova kell, de önszabályzást is be lehet állítani rajta) órát, illetve 1 automatát. Hatalmas elégedetlenségi faktort iktattam ki..:-)

Az összes Festina félre ütött, ahogy néztem valahol, zavaró, pedig vannak dögösek.

[ Szerkesztve ]

(#34320) darvak válasza korpicschess (#34318) üzenetére


darvak
senior tag

Tudomásom szerint vannak olyan Casio-k, amik minden órában automatice beállítják az összes mutatójukat, h vonalban legyenek.
pl. G-Shock GW3000, majd Timecenter kijavít, ha tévednék. Lehet, h Edifice-ben is van ilyen funkció.;)

(#34319) fiktív1 Te gondolatolvasó vagy :C

[ Szerkesztve ]

(#34321) Empsepo válasza Dzsana (#34280) üzenetére


Empsepo
senior tag

Gyönyörű lett ez a Tissot!

Dzsana, nem uncsi már állandóan Tissot-kat szervizelni?

( Lassan összeszedem magam és megkereslek a kis Doxámmal. )

(#34322) Aakisan válasza -NOKIA- (#34306) üzenetére


Aakisan
aktív tag

Nekem is ilyen van és nagyon jó és kényelmes.

(#34323) Dzsana válasza Empsepo (#34321) üzenetére


Dzsana
senior tag

Á, nem csak Tissok vannak, mindenféle jön sorban. Különben is ez az uccsó TISSOT kalapács automata, ilyet még nem csináltam, úgyhogy izgalmas volt. Majd holnap teszek fel Doxákat.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#34324) Misi1979 válasza Dzsana (#34323) üzenetére


Misi1979
őstag

Vaterkán van fent egy Touring fix 6ezerért, nézted már?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#34325) HourHand válasza fiktív1 (#34319) üzenetére


HourHand
csendes tag

Ez nem üt mellé az biztos. Cserébe 1 800$ kell adni. Ha valaki szereti a tökéletes dolgokat...

Grand Seiko

(#34326) Empsepo


Empsepo
senior tag

Ha ebben ETA 2824-es szerkezet van, tuti vétel: [link]

:K

(#34327) válasza HourHand (#34325) üzenetére



senior tag

Volt 1800-at érő IWC-m ami melléütött. Egyébként szerintm ez nem gáz.

(#34328) Mosanke válasza Empsepo (#34326) üzenetére


Mosanke
senior tag

Az van benne.
[link]
[link]

(#34329) Empsepo válasza Mosanke (#34328) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nekem ilyen órám van és ezzel van szerelve, de azért az Atlantic tokoz sok mindent.
Bár ebben az esetben valószínűleg tényleg 2824-es.

Ennyiért ez nagyon megéri, saját tapasztalat.

:)

(#34330) Dzsana válasza Wg5113 (#34303) üzenetére


Dzsana
senior tag

Na Miki, itt a Doxád, megpróbálok még valamit kezdeni azzal a mutatószettel, de nem ígérek semmit.




http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#34331) Mosanke válasza Mosanke (#34312) üzenetére


Mosanke
senior tag

Na EZ legalább nem üt mellé a másodperceknél. :DDD
És még pontos is.

(#34332) HourHand válasza (#34327) üzenetére


HourHand
csendes tag

Egy külön szabályozó kerék, automatikusan beállítja a fogaskerekek holtjátékát - így nincs holtjáték Az IWC-nél nincs ilyen mechanizmus.

"Unlike every normal quartz watch, the second hand in Caliber 9F stops exactly on the second marker and without any vibration of the hand. This is achieved by the addition of a regulatory wheel that automatically adjusts the backlash between the gears."

(#34333) fiktív1 válasza Mosanke (#34331) üzenetére


fiktív1
tag

Bizony. Nagy lelki nyugalmat jelent egy ilyen időmérő. Az enyém nem kér elemet, nem kell beállítani, ütésálló, vízálló, tough mvt-s.... Megkérdőjelezhetetlenül, vészterhes pontossággal teszi a dolgát sok extrával. Azért ennek is megvan a szépsége.

[ Szerkesztve ]

(#34334) WiZARD


WiZARD
addikt

Nekem egyik órám se üt mellé.
(igaz egyik se quartz :DDD )

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#34335) Gabor970


Gabor970
addikt

megnéztem a citizenem hova "üt"

45perc-től 15-percig 10%-20%-nyit hátrébb, mint ahova kellene, 15perctől 45-percig pedig kevesebb mint 5%, de legtöbb helyen hajszál pontosan a vonalra.

Érdekes hülyeség, de tényleg jólesik azt látni, amikor nagyon pontosan a helyére mutat. Ezeket a citizeneket egyébként lehet "resetelni" akkor minden mutatót 0-ra kell hozni, de ez még nem finomhangolás, mert azt hiszem másodperceket ugyrik csak, és nem folyamatosan megy a mutató, mikor "resetelem"

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#34336) Mosanke válasza fiktív1 (#34333) üzenetére


Mosanke
senior tag

Ez a két órám sem üt mellé. :DDD

(#34337) Incastar válasza Mosanke (#34336) üzenetére


Incastar
csendes tag

A jobb oldali nagyon tetszik.
Szép letisztult.

(#34338) Incastar válasza Gabor970 (#34335) üzenetére


Incastar
csendes tag

Nálam pont fordítva :)
Citi eco:
15-40 ig félre üt ,
40-15 ig viszont nem.
Csak most zavaró,mert hozzá mérem az Ernest Borel automata eltérését,és persze mindig a félre ütésnél nézek rá :)

(#34339) Mosanke válasza Incastar (#34338) üzenetére


Mosanke
senior tag

Elővettem a két éve vásárolt, strandolásra használt órámat, amit lehet ütni-vágni és nem féltem. Készítettem pár képet róla. Mezei, 2700 forintos Q&Q. Jól látszanak a képeken, hogy mindenütt szinte pontosan a helyén van a másodperc mutató.
Ha egy ilyen olcsó órán(?) meg tudják oldani akkor és szerintem egy drága, bőven a prémium kategóriába tartozó Tissotnál amin láttam és ami miatt előhoztam ezt a témát, azon az órán ilyenekre miért nem figyel oda a gyár? Vagy már akkora a presztizse és a név, hogy ez belefér? :(
Kép1--Kép2--Kép3--Kép4--Kép5

(#34337) Incastar
Köszönöm a Marvin nevében is.
Már meg akarták venni többen is , és volt köztük egy igen kedvező ajánlat is érte.

(#34340) young78 válasza Mosanke (#34339) üzenetére


young78
tag

Pontosan ennyire van a helyén más, említett óráknál is, kit jobban, kit kevésbé zavar, valószínűleg téged kevésbé.

Ha jól látom a 38-as jó helyen van, a 30-as is pontosnak tűnik, a többi nem.

[ Szerkesztve ]

(#34341) evo87


evo87
őstag

Gondoltam nyárra, fürdéshez, szabadtéri történetekhez..stb veszek egy használt Casio G-Shock órát, de szinte lehetetlen missziónak tűnik számomra. Annyira a replika és az olcsó, cseppálló másolat, hogy egyszerűen nincs bizalmam.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#34342) Empsepo válasza evo87 (#34341) üzenetére


Empsepo
senior tag

Keresd meg TimeCenter-t.

Korrekt ajánlatot tesz majd.

:)

Más.

Óra mérnököknek:

:B

[ Szerkesztve ]

(#34343) Mosanke válasza young78 (#34340) üzenetére


Mosanke
senior tag

Pontos az mindegyik, csak nem pontosan szemből lettek fényképezve így csal egy kicsit.

(#34344) ClayMore válasza Empsepo (#34342) üzenetére


ClayMore
aktív tag

mérnök vagyok, de így hírtelen nem vágom miért jó nekem ez az óra?

mit számol mibe mivé? :U

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#34345) wwhy válasza ClayMore (#34344) üzenetére


wwhy
veterán

nem mindegy? Fő, h jó sok szám van rajta :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#34346) evo87 válasza ClayMore (#34344) üzenetére


evo87
őstag

logarléc van körben

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#34347) Empsepo válasza ClayMore (#34344) üzenetére


Empsepo
senior tag

Forgatható lünetta, logaritmus számítás, effélék.
De a többiek majd biztos többet tudnak mondani róla.

(#34348) ClayMore válasza evo87 (#34346) üzenetére


ClayMore
aktív tag

sejtettem, de nem mertem beírni. én is mérnök vagyok, de manapság nem mutatnak logarlécet sehol. nincs rá szükség. :B

lehet kövezni

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#34349) Miamiquake válasza Dzsana (#34330) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

nagyon szép darab lett, főleg a kitűnő évjárat miatt!!!! :D

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#34350) Dzsana válasza Miamiquake (#34349) üzenetére


Dzsana
senior tag

Vajon honnan tudod az évjáratát? :D

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.