Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34501) KelemenUhr válasza M1ó (#34468) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Hát, ha jobban meggondolom, kicsit azért kibillent, szóval még átgondolom, mert "gyilkolni" veszem, de akkor is.. :) Valami mechanikus volt az elképzelésem egyébként, de hát az a fránya pénz... (Amúgy kevésbé zavar, hogy kínai, ha nem más van ráírva, tehát nem hamisítvány!)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#34502) BAti77 válasza (#34500) üzenetére


BAti77
aktív tag

Nagyon köszi az infót Pé!
Majd átnézem az esetleges feliratokat és az alapján döntök...
Amúgy erről lenne szó:

Az eredeti jelzett Omega (ETA) szerkezet tönkre ment benne, és elmondás szerint rendeltek bele egy új ETA 955.112 cal.-t. :))

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#34503) lenox válasza Empsepo (#34482) üzenetére


lenox
veterán

Komoly, azt nem tudom mindenki vagja-e hogy ez ezredmasodpercet tud merni (mar elmeletben, mert inditani es leallitani ugyse lehet olyan pontosan).

(#34504) válasza BAti77 (#34502) üzenetére



senior tag

Aha. Ha jó áron van, akkor vállalható. Pont volt nálam egy Lemania 5100-as werkkel szerelt Omega chrono, amiben volt jó pár jelöleltlen alkatrész. Tökéletesen működött, de mégsem volt AZ. Viszont a piaci ár 40%-ért jutottam hozzá. Van olyan gyűjtő akinél ez kizáró ok, van akinek belefér. Nem vagyunk egyformák :))

(#34505) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag



Ilyesmi vagy hasonló indexekből keresek egy garnitúrányit. A neten nem találtam, piacon sem találtam hasonló indexes rossz órát. Valakinek nincs-e esetleg, aki meg is válna tőlük? :U

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#34506) korpicschess válasza KelemenUhr (#34505) üzenetére


korpicschess
veterán

Symphonynak elég hasonló.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34507) KelemenUhr válasza korpicschess (#34506) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Szétkapnád a kedvemért? :DDD

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#34508) korpicschess válasza KelemenUhr (#34507) üzenetére


korpicschess
veterán

Persze, most akartam kicserélni zöld-sárga szigszalagra. :))

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34509) KelemenUhr válasza korpicschess (#34508) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Olyan van itthon, adom cserébe és rendben vagyunk! :D

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#34510) korpicschess válasza KelemenUhr (#34509) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem sokon múlott ma, hogy hulladék legyen belőle. Csak annyin, hogy nem volt épp a kezemen, amikor szarrá zúztam volna. Ez már egy más sztori. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34511) donistvan válasza Geri8 (#34466) üzenetére


donistvan
csendes tag

Köszi a választ, de igazán egyik sem tetszik. Még mindig az Orient Symphony nyerő nálam :). Egy olyan kérdésem lenne, hogy az üvegét kilehet cseréltetni zafírra? és ha igen kb mennyibe kerülne?

[ Szerkesztve ]

(#34512) BAti77 válasza (#34504) üzenetére


BAti77
aktív tag

A tok, a korona és a hátlap jelzett eredeti. A kristályüveg új. Az eredeti szerkezet is 7 köves ETA kvarc volt, csak persze az Omega jelölésével. Sajnos pont az a modul ment tönkre amin a jelölés volt... :(((
Az ára elég baráti, lévén a cseréknek, ezért is kérdezősködtem (itt is).
Egyébként valószínű, hogy ajándék lesz belőle a fateromnak. :)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#34513) válasza BAti77 (#34512) üzenetére



senior tag

Akkor király!
(Mellesleg az én Omegámnak a legfeltünőbb része, a rotor jelöletlen volt, a hídon meg Tissot felirat :O :) )

(#34514) BTomi85 válasza aischylos (#34492) üzenetére


BTomi85
csendes tag

Rendben sikerült meggyőznöd :) Soha nem volt még automata órám, sőt! Mechanikus órám sem nagyon volt még. Arra mindenesetre jó volt hogy "belebuzuljak" az órákba :D Egy ideje barátkozom a gondolattal hogy beszerzek egy Seiko 5-ös órát. Ezekről vélemény? Egészen elérhető áron kínálják őket különböző használt cuccokkal foglalkozó oldalakon. Milyen arányban fordulnak elő "hamis" órák az oldalakon?

(#34515) aischylos válasza BTomi85 (#34514) üzenetére


aischylos
tag

Jók a Seiko5-ösök (igáslovak), de nagy számban hamisítják.
Nézz körül a Fehér óragalériában, ott még garanciát is kapsz.

(#34516) BAti77 válasza BTomi85 (#34514) üzenetére


BAti77
aktív tag

Szia!
Sajnos rengeteg a hamisítvány, ha olyan oldalról akarsz vásárolni jó ha van egy hely ahol bevizsgálják az órát.
Az is fontos lehet milyen papírjai vannak, illetve az eredeti számla, vagy az eredetére utaló egyéb igazolás van-e hozzá. Érdemes szétnézni hivatalos kereskedőknél is, van ahol jó árban tudsz vásárolni. Én már vettem itt Seiko-t (is) ajándékba és azóta sincs semmi baj vele: Fehér Óragaléria (www.oragaleria.hu)
Sok sikert a vásárláshoz! :)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#34517) Gabor970 válasza BTomi85 (#34514) üzenetére


Gabor970
addikt

orienteket is érdemes megnézned a TuTu óraszalonban. Bele lehet buzulni :) Az ember hamar úgy érzi, nem kell több kárcóra, azt szeretné ha ketyegne valami finomság a csuklóján.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#34518) BAti77 válasza Gabor970 (#34517) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ez a kis star nagyon bejön onnan. ;)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#34519) BTomi85 válasza Gabor970 (#34517) üzenetére


BTomi85
csendes tag

Belevisztek a "rosszba" :D Látom drága "hobbim" lesz :)

(#34520) Gabor970 válasza BAti77 (#34518) üzenetére


Gabor970
addikt

nekem is bejön, de erre szoktam mondani, hogy orientet max 35-40e Ft-ig. 100-150e Ft körül sokkal inkább vennék használt Omegát pl. De valaki mintha nemrég linkelt volna egy nagyon szép longines-t vateráról 75e körüli árban.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#34521) BAti77 válasza Gabor970 (#34520) üzenetére


BAti77
aktív tag

Hát' ennyit én sem adnék már egy Orientért. Most várok egy GMT-t Svájcból, de azt mondták jelenleg nagyon keveset gyártanak az ETA-nál ebből a szerkezet típusból (ETA 2893), így várnom kell. :O

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#34522) Mosanke


Mosanke
senior tag

Szerintetek EZ az óra melyik szerkezettel van? Automata vagy kézi felhúzós.
Ha automata akkor lehet kézzel is húzni?

[ Szerkesztve ]

(#34523) csabulaxi válasza Gabor970 (#34520) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Szerintem a használt dolgok vétele összetettebb annál, hogy mindenkire azt tukmáljuk.
Minőségi használt dolgot venni mindig is roppant nagy szerencse és sokszor megismételhetetlen pillanat eredménye, amihez rengeteg tudás, idő, tapasztalat és nagyon nagy szerencse kell.
Nem mindenki dzsana, hogy egy marok rozsdából csinál egy tissot órát.
Amikor felmerül, hogy rendberakni, szervizelni kell egy frissen szerzett órát, ott már sokan a fejüket vakarják.
Használt óránál szinte mindig az adott ajánlatot kell mérlegelni, nincs idő (pillanat kényszere) válogatni.
A legátlagosabb vásárló bizony az elé került bolt kínálatából választ a neki formára, színre, műszaki tartalomnak, árnak megfelelően, ami a rengeteg kérdésből látszik soha nem egyszerű dolog. Erre mindig jön egy bennfentes és "vegyél használt prémium márkát" még jobban összezavarja. Mintha lenne egy ilyen bolt ahol várja őt a tuti. A linkelgetett aukciós órákért ki vállal innen felelőséget, ha nem a sajátja és az árán kívül semmit sem tud róla?
Nekem még használtat soha nem sikerült teljes elégedettséggel vásárolnom. Sem órát, sem kocsit, se fényképezőt, se semmit. Mindig ott bujkál a kisördög, hogy valami nem klappol. Valahogy mindig drágának érzem, de a másoktól hallott tuti vételeknél biztosan nagyságrendekkel mindig drágább az aktuális kínálat.
Amikor meg el akartam adni bármi használt műszaki cuccot a mesésé adás vételekhez képest alamizsna volt a végső eladási ár.
Szóval a használt műszaki dolog, főleg ha még divatcikk is, a legbonyolultabb az adásvétele.

Számomra kezd frusztálóvá válni, hogy én jól éreztem magam mikor több hónapi kutakodás kiválasztottam az aktuális kínálatokból a nekem tetsző és megfizethető karórát és nem egy használt prémium modellt vadásztam, arról már nem is beszélve, hogy az nem egy vintage tissot volt. :(((

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#34524) BTomi85


BTomi85
csendes tag

Azok az órák tetszenek nagyon, amik egy cseppet mutatnak a belső tartalomból. Mint pl ez a szépség: http://www.tutuora.hu/orient/db05001b.html

(#34525) korpicschess válasza BTomi85 (#34524) üzenetére


korpicschess
veterán

Én ilyet akartam venni, de akkor sehol nem volt készleten.
Ez még szebb, és zafír, de jóval drágább.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34526) Mosanke válasza csabulaxi (#34523) üzenetére


Mosanke
senior tag

Osztom a véleményedet teljesen. :K
Saját tapasztalatom is van már erről.
Amikor úgy döntöttem, hogy szeretnék magamnak egy mechanikus órát is, én is elkezdtem válogatni a használt, de szép állapotúnak mondott régebbi órák között. Magam eszétől kigondolva, hogy így majd olcsón lesz egy ketyegő órám. Ki is néztem, majd megvettem (8 ezerért) egy Doxa-t. A számlapja szép volt, cal 103-as caliber, de a tokot újra kellett krómoztatni, a mutatókat újra festeni, a szerkezetet tisztítani - szervizelni és kellett egy valami rugó is bele mert az eredeti az el volt törve. Ezzel már alulról nagyon megközelítettem költségben a 30 ezret. Itt az olcsónak vett óra. :O
És még a hozzá vásárolt jobb minőségű bőr szíj, amit még nem is számoltam ide. A vége az lett, hogy nem is igazán tettszett addigra a felújított óra. Talán már azért, mert túl drágának sikerült a végére.
Sikerült eladnom végül egy gyűjtőnek, szerencsére elég hamar, de sajna buktam rajta pár ezret így is.

(#34527) BAti77 válasza Mosanke (#34522) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ha megnézed a számlapot, rá van írva: hand winding = kézi felhúzás. :D
Az automata szöveg, csak elírás lehet.

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#34528) Miamiquake válasza csabulaxi (#34523) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Teljesen igazad van.

De mégis valahogy ha nagyobb (150ezres) árkategóriában gondolkodik az ember óravásárlásnál, mindenkinek a hazsnált (max 15 éves) nagy márkák jutnak az eszébe. Szerintem ez nem ok nélkül van így.

Kicsit olyan ez mint a telefon vásárlás, új vs használt. Örök vita forrás.

Szvsz használt nagyobb névvel rendelkező darab a megoldás (szigoruan 100ezer felett) pici utánajárással és egy mindenre kiterjedő szakszerű bevizsgálással egybekötve.

Én biztosan nem ezt választanám 200ezer környékén: SEIKO KINETIC
Sokakl inkább egy használt ilyet: LONGINES HYDROCONQUEST CHRONO vagy EBERHARD CHRONO

Nem kell félni a használt óráktól, csak utána kell járni az adott modelnek, és bevizsgálni profi helyen. :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#34529) korpicschess válasza Miamiquake (#34528) üzenetére


korpicschess
veterán

Azért telefonoknál szerintem kissé egyértelműbb, hogy érdemes használtat venni. Érteni nem árt hozzá, de nem áll túl sok mindenből. Lehet csak azért érzem így, mert benne vagyok a témában, nem tudom.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34530) BAti77 válasza korpicschess (#34529) üzenetére


BAti77
aktív tag

Nem' tom, én telefonból még nem vettem soha használtat, de órából már igen.
Szerintem a vásárlás előtt érdemes letisztázni magunkban mennyi a rászánt keret összeg és ebből kiindulva válogatni akár új, akár használt modellt. Érdemes azt is végig gondolni, hogy a jövőben mennyit akarunk rászánni (pl.:szervizelés) egyéb költségként, és a szerint márkát választani. A lényeg, hogy az óra birtoklása kielégítse az igényeket és elégedettséggel töltse el gazdáját. :K
Hogy ez most egy drágább svájci, vagy egy olcsóbb japán márka teljesen mindegy!

[ Szerkesztve ]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#34531) BTomi85


BTomi85
csendes tag

Még egy kérdés lenne. Mi különbözteti meg a hamisítványt a replikától?

(#34532) WiZARD válasza BTomi85 (#34531) üzenetére


WiZARD
addikt

Replikát max az eredeti gyártó csinál. Egy régi óráját kiadja újra.
pl:

gagyit/hamist meg felesleges magyarázni.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#34533) korpicschess válasza BAti77 (#34530) üzenetére


korpicschess
veterán

Én még órát nem vettem, de mobilból annél többet, az adatlapomon levők szinte mind használtak. Nincs baj a használttal, ha körültekintő az ember. :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#34534) Miamiquake válasza BTomi85 (#34531) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

replika lehet eredeti gyári. Sokszor csinálja ezt egy adott gyártó hogy régebbi modelleket dob piacra replika néven.

A hamis az hamis ugye, de nem összetévesztendő egy eredeti replika egy gagyi replikaként hidetett hamis órával.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#34535) royalka


royalka
őstag

Sziasztok. Okos (android) órás topic vajon van? :F

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#34536) BAti77 válasza korpicschess (#34533) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ugyan ez elmondható az órákról is... ;)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#34537) BTomi85 válasza WiZARD (#34532) üzenetére


BTomi85
csendes tag

Én speciel erre gondoltam. Ez replika lehet vagy hamisítvány? http://aprod.hu/hirdetes/tag-heuer-carrera-replica-elado-teljesen-uj-gyonyoru-ID1eVJX.html#7ac81f21f9

Nézegettem olyan TAG Heuer órákat, amit replikaként árultak. Egy bibi volt csak, 3 óra járástartalékkal rendelkezett az óra. Ugyebár nekem speciel nincs kedvem minden reggel felhúzni és beállítani.

(#34538) young78 válasza BTomi85 (#34537) üzenetére


young78
tag

Hamisítvány.

(#34539) Miamiquake válasza BTomi85 (#34537) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Messziről elkerülendő.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#34540) BAti77 válasza BTomi85 (#34537) üzenetére


BAti77
aktív tag

Az árából kiindulva szerintem elég egyértelmű...Én azt önnek nem ajánlom! :(

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#34541) BAti77 válasza royalka (#34535) üzenetére


BAti77
aktív tag

Valami ilyenre gondoltál?

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#34542) Tusuka válasza BTomi85 (#34537) üzenetére


Tusuka
tag

Szerintem a 3 órás járástartalékkal kapcsolatban valamit benéztél. Tudtommal nincs olyan óra, aminek 3 óra járástartaléka van.

Ha nem tudod megkülönböztetni az eredetit a hamisítottól, akkor a legegyszerűbb, ha az árát megnézed.

(#34543) Misi1979


Misi1979
őstag

Remélem, ha dzsana megírja a blogbejegyzését (khmm:P), ír egy rövid kitekintést "replika" témában. Szörnyű, mennyien használják ezt a szót a hamisórákra..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#34544) BTomi85 válasza Tusuka (#34542) üzenetére


BTomi85
csendes tag

Akkor az nézte be aki árulta. Keresem bújom az aprod-ot, de nem találom egyenlőre :)

(#34545) BAti77 válasza Misi1979 (#34543) üzenetére


BAti77
aktív tag

A Vaterán gyakorlatilag a szinonimája lett a hamisnak :Y .

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#34546) ClayMore válasza Misi1979 (#34543) üzenetére


ClayMore
aktív tag

ez a kereskedőházakon olvasható hirdetések hibája. ott ami replika az azt jelenti h hamis.

[link]

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#34547) Gabor970 válasza BTomi85 (#34544) üzenetére


Gabor970
addikt

az ökölszabály, hogy csodák nincsenek. Ami olcsó, az hamis. Ne reménykedj, hogy 50e-ért rolexet veszel. (szélsőséges példa) Ha replikát irnak, az 99.99%-ban hamisat jelent. Nekem pl nagyon tetszik a Tissot PR516, ami a 70-es évek elejének órája, és most is lehet kapni. Mégsem láttam a Tissotnál sem irva, hogy replika.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#34548) Miamiquake válasza Gabor970 (#34547) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

ökölszabály? :DDD

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#34549) ClayMore válasza Miamiquake (#34548) üzenetére


ClayMore
aktív tag

ökölszabály (főnév)

Lényegre törően megfogalmazott, egyszerű szabály, amihez az ember tartani tudja magát. Tapasztalat és józan megítélés alapján kialakított gyakorlatias, bár nem teljesen pontos szabály vagy eljárás, amivel elfogadható eredményt érhetünk el.

a hüvelykujj szabálynak egy formája. a finneknél, németeknél, hollandoknál, törököknél és nálunk létezik ököl szabály formában is.

[ Szerkesztve ]

Liverpool, Chelsea, Arsenal MEZEK ELADÓAK!!!...................http://hardverapro.hu/apro/angol_behozatalbol_mezek_eladoak_liverpool-chelsea/friss.html#msg5

(#34550) Miamiquake válasza ClayMore (#34549) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Életemben nem hallottam ezt a kifejezést, de tetszik.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.