Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191201) fagyalllo válasza csabulaxi (#191200) üzenetére


fagyalllo
őstag

Sajnos kifutott, gumival lehet még itt-ott kapni, pedig tényleg fémmel az igazi, igényesebb a szíja mint a 4R búvároknak.
A Tuna koronáján lézergravírozott Prospex logó van, az elődje szebb, S betűs volt.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#191202) Mykeee0923 válasza csabulaxi (#191198) üzenetére


Mykeee0923
csendes tag

Jajj de kéne az Sne107 !:) Mennyit vadásztam, sajna kifutott.

(#191203) fagyalllo válasza Mykeee0923 (#191202) üzenetére


fagyalllo
őstag

Én is nagy szerencsével csíptem meg egyet ebay-en, de nincs több az eladónak.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#191204) sutyi^


sutyi^
senior tag

Tiszteletem az uraknak.

Nato, perlon vagy inkább valamilyen fém mesh lehet a kényelmesebb / szellősebb a nyári hónapokban?

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#191205) csabulaxi válasza fagyalllo (#191201) üzenetére


csabulaxi
senior tag

érdekes a számlapon meg nincs prospex logo.. :F

vagy nem minden diver prospex?
a marinemaster az marinemaster

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#191206) fagyalllo válasza csabulaxi (#191205) üzenetére


fagyalllo
őstag

Minden marinemaster prospex,de nem minden prospex marinemaster. A professional család a csúcs búvárok, a legtöbb számlapján az mm felirat is szerepel. De pl. SBEX005, vagy az új zöld már X-et kapott és nincs mm felirat... Zavaros kicsit.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#191207) @mriya@ válasza sutyi^ (#191204) üzenetére


@mriya@
őstag

szvsz. a fém a legjobb nyáron.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#191208) petipetya válasza evo87 (#191190) üzenetére


petipetya
nagyúr

Itt, itt és itt találtam párat, ami pedig valóban tetszik, képként beillesztem:

"nincs rá lezsóidő"

(#191209) Szulita28 válasza fagyalllo (#191199) üzenetére


Szulita28
senior tag

Jóvammá..tudjuk, h nyálcsorgatós Szajkód van, nem kell mutogatni :DDD
Egyed inkább a csokitortádat ;]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#191210) Lami66


Lami66
őstag

Semmi különös, csak egy, a Miyota 9015-ösök közül...."higítónak" :)
Cobra Calibre, Crossfire

[ Szerkesztve ]

(#191211) Polarstar válasza Lami66 (#191210) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Érdekesek a mutatók.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#191212) fagyalllo válasza Lami66 (#191210) üzenetére


fagyalllo
őstag

Tök jól néz ki! És ezt szó szerint értem, 6 órás index... :D :D :D

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#191213) Lami66 válasza Polarstar (#191211) üzenetére


Lami66
őstag

Egyszerűen csak jól néz ki.
Néha rakok be ide egyet-egyet. Egy közös lesz bennük: a 9015 szerkezet.

Fagyalllo
Kezdett kicsit sok lenni a p.?na-ból. Kellet már egy kanos sziluett :D

[ Szerkesztve ]

(#191214) KelemenUhr válasza sutyi^ (#191204) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Én használom mindhárom félét, de a fémmel az a bajom a melegben, hogy aláizzad a csuklóm. Nyáron nekem a nato/perlon a komfortosabb. Annyi, hogy érdemes gyakrabban mosni, én minden este öblítem kis tusfürdővel, meg langyos vízzel.

Lami66: Ez elég jó!

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#191215) Nekton válasza sutyi^ (#191204) üzenetére


Nekton
aktív tag

Nyáron a perlon a legjobb. Szellős, nem tapad, nem szorít, mert oda tűzöd a tüskét, ahova akarod. :K

(#191216) schawo válasza Nekton (#191215) üzenetére


schawo
titán

Csak nagyon vékony, ezért csak kis méretű órákhoz passzol.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#191217) pulutodurumo válasza schawo (#191216) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Alapvetően így van, de a hagyományosabb külsejű sportos óráknak is jól tud állni.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#191218) FerNandor


FerNandor
őstag

Nemrég elkezdtem vezetni a watch check alkalmazást. Gyönyörű ez a SARB035 még mindig és elég jól is jár :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#191219) Polarstar válasza Lami66 (#191213) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Én is fogok bemutatni hamarosan egyet. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#191220) @mriya@ válasza fagyalllo (#191212) üzenetére


@mriya@
őstag

Hogy mik jutnak az eszedbe (éhes disznó.....)?! :DDD

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#191221) daara


daara
aktív tag

Szép reggelt!

Ő itt miért ilyen olcsó?
Seiko SNZF17

[ Szerkesztve ]

(#191222) fagyalllo válasza daara (#191221) üzenetére


fagyalllo
őstag

(olcsó+szállítás)x1,27+5000=már nem is olyan olcsó

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#191223) daara válasza fagyalllo (#191222) üzenetére


daara
aktív tag

ohh, pedig ha ennyi lett mindennel együtt rendeltem is volna egyből :DDD

(#191224) Aske válasza Dr.Byte (#191152) üzenetére


Aske
aktív tag

Vajon mi a realitása, hogy emberek épp az új órás oldalt fogják lesegetni a megannyi jellemzően külföldi, minőségi tartalmat régóta produkáló oldal helyett? Vagy akár a magyar nyelvű közösségek helyett?

Olyan érzésem van, mint múltkor az óramutató csoportban. Valaki bejelentette, hogy feltalálta az állandó nyomatékot biztosító motorrugót vagy valami ilyesmit és szabadalmaztatni akarja.

Akkor visszakérdeztem, mi ennek a realitása. Aztán még le lettem oltva, hogy a melegvizet meg a kereket is fel kellett találni. :)

(#191225) g0n21 válasza Aske (#191224) üzenetére


g0n21
senior tag

Annál én is meglepődtem, pont akkor írtam a bronz Ferdinand Berthoud-ról egy cikket, amiben láncos kiegyenlítő csigával, meg máltai kereszttel oldották meg (a kettő együtt kb szükségtelen, elég lenne valamelyik) az egyenletes nyomatékleadást.
És mindeközben ő feltalálja ezt megint, érdekes volt :D

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#191226) Dr.Byte válasza Aske (#191224) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

A Eiffel Ttornyot meg eladták 2x-is... :) De nem is ez a lényeg. Visszaolvastam a fórumot, és már értem, tényleg elég meggondolatlan húzás volt beírni a készülő oldalamat ide... Én ennyire nem vagyok góri mint itt sokan, csak szeretem az órákat. Rengeteg frankó dolgot megtudtam az fórum olvasgatása közben, komolyn le a kalappal előttetek. Mi a célja az oldalnak? Nos, nem az hogy legazdagodjak az emberekből, meg a látogatotságból....szerintem nem fog pénz hozni a konyhára. Ezt csak meg szeretném csinálnin lés kész. Gondolatm, óraszeretők (itt) majd örömmel fogadják. (Ez volt ilyen is olyan is, de ez az Én hibám, rossz volt a start.) Külföldi hírek lesznek, magyarra fordyítva. Lesznek (többnyire saját) stock fotók. Lesznek partner akánlatok, lesz egy szép egységes fórum. És még pár apróság. Nem találtam fel semmi újat. Máshogy képzelem el a már megklévőket. Elmész venni egy órát. 100-ból kiválasztod azt az egyet amit szeretnél. Mivel adott az többet mint a maradék 99? Ez most éppen ilyen... vagy kb ilyen. Ti itt "mesterek" vagytok többnyire , ahogy olvastam a fórumot. Szóval az Én tudásom ksznő viszonyban sincs itt sokakéval az órák világáról. De, elkeztem valamit, amit szível szeretnék csinálni (és majd word-be teszem be a szöveget először, mert tudjuk nem írok valami helyesen....). Szóval az oldal, majd az "egyszerűbb" órakedvelőknek szól, pici hirekkel megfűszerezve, meg fórummal, stb... nem a "mestereknek" elsőkrben. Nekik, a kibeszélős felület lehet majd érdekes ott, meg esetleg ajánlatkérés....de ennyi. Végszó.: Ez csak egy szerelem projekt, pénzt nem várok belőle. Embereket várok, akik barátságosan állnak hozzá. Ennyi.
(Biztosan sok a helyesírási hiba most is, de ezt hagyjuk most pls...) :R

(#191227) daara


daara
aktív tag

Nézegettem az ákciókat ebayen erre bukkantam: Invicta Pro Diver 8932OB

Mi a vélemény a típusról? Nyárra jó lenne ha esetleg oda ba*zom az éjszakában stb. ;)

(#191228) Polarstar válasza Aske (#191224) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem tudom miért vagy olyan elégedetlen. Majd ellepik az oldalt a körömgomba nincs, péniszhosszabbító, meg eltünik egy nap alatt a hájad hirdetések. Ezek közkedvelt témák, amik mindenkit érdekelnek. :DDD

visszatérve az egyenletes nyomatékre: Slava, ikerhajtóművel. :R

[ Szerkesztve ]

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#191229) ciryl65 válasza daara (#191227) üzenetére


ciryl65
csendes tag

A kép, amelyet felraktál, az automata óra. Az Ebay-en quartz órát hirdet ennyiért. Neked kell eldöntened, megfelel-e a "villanyos".

(#191230) futizoli


futizoli
tag

Vostok amphibiák. (dr.seikostain mutatókkal[/OFF)]

[ Szerkesztve ]

(#191231) B42 ISS


B42 ISS
csendes tag

Sziasztok!
Ti melyiket ajánlanátok inkább a 2 óra közül és miért?

Csak ez a 2 közül !!!

vagy:

Ezt szíjja, ezt meg szoríjja Kend!

(#191232) g0n21 válasza Dr.Byte (#191226) üzenetére


g0n21
senior tag

Nem kötekszem most, teljesen a jó szándék vezérel: Nincsen semmi baj azzal, hogy szeretnél indítani egyet, szerintem ezzel senkinek nincs baja, csak nem látják -gondolom- azt, amitől ez úgy tud jó lenni, hogy szereted az órákat, de saját bevallásod szerint nem értesz hozzá. Mivel az emberek úgy szeretnek olvasni valamiről, ha az, amit olvasnak, az helyes. Bár nem tudják sokan eldönteni, mert épp azért is olvasnak, hogy többet tudjanak meg róla, és ezért nagyon nagy a felelősség azon, aki ilyet csinál, mert ha hülyeséget ír le, vagy valamit rosszul ír le, azt sokan úgy jegyezhetik meg és terjeszthetik a hülyeséget. Mint pl. hogy a drágább órák mellé adnak egy hamisítványt is, hogy azt hord, a másik meg mehet a széfbe. Na ez is úgy urban legend, és komplett marhaság, ahogy van.

Például a Facebook oldaladon ki van téve egy női, talán gyöngyház számlapos női Omega, azzal a típus megjelöléssel, hogy Omega Seamaster Co-axial Master Chronometer. Tudod, hogy ez a név mit jelent, és miért ez a neve? Tudtad, hogy nincs az óra típusa rajta a számlapon, és valójában ez az Omega gyártó Seamaster családjának az Aqua Terra nevű modellje. A szerkezet master chronometer minősítésű, koaxiális gátszerkezettel.
Bár elsőre szarrágásnak tűnik, amit mondok, de konkrétan csak a típus nevét hagytad le.

Azt írod most, hogy " Lesznek (többnyire saját) stock fotók. ". Na most saját, vagy stock? :) A saját, amit te csinálsz, a stock, ami a gyártó fotója.

A fordítás sem egyszerű dolog, elvégre MINDEN infó angolul van először. Közel egy hetet voltam bázelben nemrég a Baselworldön, hogy minél előbb tudjak írni az újdonságokról, és nem vihettem a gyártókkal való kis találkozókra kisszótárat, mert az rém ciki, és nehéz is úgy beszélgetni, főleg, hogy ami a sajtóanyagokban van, amikhez nem olyan egyszerű hozzájutni, az a történet fele, ha csak azokat fordítod le és teszed közzé, azzal a marketing bullshitet fordítod le, és gyakorlatilag ingyen reklámot csinálsz a gyártóknak. /Nem nagy az órás angol szótár, nagyjából 1000-2000 szó lehet, de azt a google fordító és a sztaki szótár nem fordítja le sokszor. /

Tehát attól, hogy "egyszerűbb" órakedvelőknek akarsz írni, a te tudásod nem lehet "egyszerűbb", hiszen azért írsz, hogy tudást, ismeretet adj át nekik.

Azokat, akiket "egyszerűbb" órakedvelőnek írsz, picit úgy kell érteni, mint a gyerekeket, abban a korszakukban, amikor mindenre visszakérdeznek, hogy "de miért?". És kell tudj válaszolni. Pl: Ez egy automata óra.- de miért? - mert a mozgásra húzza fel magát - de hogyan? - van benne egy rotor. - mi az a rotor? - egy lengősúly, ami áttételen keresztül húzza fel a főrugót. - mi az a főrugó? az más, mint a motorrugó? Mire vannak a kövek? És a többi...

Nem azt mondom, hogy ne csináld, csak mielőtt rányomsz a közzététel gombra, több forrásból ellenőrizd le, hogy minden, amit írsz, és tény, nem vélemény, az helyes-e.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#191233) mr.perfect válasza daara (#191227) üzenetére


mr.perfect
tag

nekem van ilyen Invicta-m mint a mi a linken van (quartz) Tökéletes minőség, semmibe nem lehet belekötni vele kapcsolatban.. abszolút ajánlott :K :K :K

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#191234) Empsepo válasza B42 ISS (#191231) üzenetére


Empsepo
senior tag

Atlantic. Nem fogsz benne csalódni.

(#191235) fagyalllo


fagyalllo
őstag

GW-5000 újra elérhető jó áron: [link]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#191236) Dr.Byte válasza g0n21 (#191232) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

Nagyon szèpen köszönöm! :R :R

(#191237) Polarstar válasza B42 ISS (#191231) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Atlantic! :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#191238) daara válasza mr.perfect (#191233) üzenetére


daara
aktív tag

Köszi ,be is rendelem magamnak akkor. :) 15.000 postával együtt az már vámolható?

(#191239) pulutodurumo válasza daara (#191238) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Ha 15000 HUF >= 22€ akkor igen. Persze lehet hogy nem kérik be a papírokat. Akkor szerencséd volt, jössz a NAV-nak egy sörrel.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#191240) Empsepo válasza Polarstar (#191237) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nocsak! Van tapasztalatod a márkával?
Nekem a mindennapi órám Atlantic.
A legjobb döntés volt a megvétele.

(#191241) Polarstar válasza Empsepo (#191240) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem. Sajnos nem. De szépek és szintén meg vannak csinálva.
Licitáltam már két esetben búvárra, de nem tudok versenyezni azzal aki felárral viszi el. :(
Valami mecha Shark-ot néztem, PDV black-et.
A cég klasszikus, régies, az ötvenes évekbe visszatekintő modelljei nagyon kivánatosak!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#191242) rbalint88


rbalint88
addikt

Erről mi a vélemény? [link]

(#191243) Empsepo válasza Polarstar (#191241) üzenetére


Empsepo
senior tag

Egy véleményen vagyunk.
Ha tudsz, szerezz be egy Atlantic-ot.
Nem bánod meg.

(#191244) Empsepo válasza rbalint88 (#191242) üzenetére


Empsepo
senior tag

Gyönyörű darab, valószínűleg tökéletes kivitelezésben.

( Bocsi a duplákért de telefonon így egyszerűbb. Eligénytelenedik az ember....)
A szerkezetről hallani dolgokat, de azt majd a szakik bővebben.

[ Szerkesztve ]

(#191245) B42 ISS válasza Empsepo (#191240) üzenetére


B42 ISS
csendes tag

Empsepo és Polarstar, köszönöm szépen, megerősítettetek... :R

Ezt szíjja, ezt meg szoríjja Kend!

(#191246) fagyalllo


fagyalllo
őstag

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#191247) -Ben- válasza fagyalllo (#191246) üzenetére


-Ben-
veterán

Szép ez a Citi... :K

(#191248) pulutodurumo válasza -Ben- (#191247) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Szép bizony, de a számokra is kenhettek volna a "világítós festékből".

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#191249) -Ben- válasza pulutodurumo (#191248) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem tudom, miért nem „kentek” a számokra. Spóroltak... ;]

(#191250) fagyalllo válasza pulutodurumo (#191248) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az tényleg érthetetlen spórolás egy ilyen árkategóriájú óránál.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.