Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168301) krx21 válasza (#168297) üzenetére


krx21
nagyúr

Mekkora az a IWC?

(#168302) squir válasza krx21 (#168301) üzenetére


squir
aktív tag

IWC Ingenieur AMG titan.
42mm korona nélkül.

(#168303) C0RVUS


C0RVUS
tag

Lőttem mán izibe illusztrációnak egy késes-Rájást, valami svéddel...

(#168304) Lami66 válasza BAti77 (#168294) üzenetére


Lami66
őstag

Az én szabályozatlan Miyota 9015-ösöm ennyire tartja az eltérést, fél év mérési eredményei, havonta egyszer mérve, napi átlagban +4 és +5,6 között ingadozik.

(#168305) yodamastah válasza fagyalllo (#168275) üzenetére


yodamastah
őstag

Dope :)

(#168306) squir válasza C0RVUS (#168303) üzenetére


squir
aktív tag

És hol a svéd? :) Mert a kés egy nagyon szép, patinás angol darab. ;)

Egész jól összeszedett lista külön-külön kategorizálva búvár, pilóta, dress, stb órákat. Címével ellentétben nem csak automata órákról van benne szó. Érdemes áttanulmányozni szerintem, nekem tetszett. :)

Best Automatic Watches: A Detailed List of Best Values

(#168307) squir válasza squir (#168306) üzenetére


squir
aktív tag

Megvan a svéd, kinagyítottam!😁 jó holmijaid vannak, őszintén Gratulálok!

(#168308) C0RVUS válasza squir (#168306) üzenetére


C0RVUS
tag

Segítek: nézd a gombokat... Az tényleg patinás, 1940-es. A kés csak úgy két év "harc" nyomait viseli - bár száz éve is pont ilyenre csinálták volna. :)

squir (#168306): Akkó meg lett. Köszi. Bár szerencsére ezeket, nem "gyűjtöm".

[ Szerkesztve ]

(#168309) squir válasza C0RVUS (#168308) üzenetére


squir
aktív tag

Megelőztelek, azóta Megtaláltam.😉 kicsi képen nem lehetett látni. A késnél a patinás megjelöléssel a formára és a gyártóra utaltam.😊

[ Szerkesztve ]

(#168310) bucsher válasza Lami66 (#168304) üzenetére


bucsher
őstag

Lehet ám törölni a listából ;)

In the pipe - five by five!

(#168311) sipi83 válasza squir (#168306) üzenetére


sipi83
aktív tag

A CW két modellel is szerepel, tudom, hogy ilyen listát bárki írhat, de akkor is jó látni őket benne. :C

(#168312) Lami66 válasza bucsher (#168310) üzenetére


Lami66
őstag

Tudom, hogy lehet törölni. A táblázattal az volt a célom, hogy hónapokon át követni tudjam az óra járását. Aug 28-án elkezdtem a mérést 47 mp. késésben volt az óra.....aztán minden nap egy kicsit ledolgozott a késésből..... majdnem egy hónap múlva amikor az óra már kb 1 perc sietésben volt csináltam a következő mérést. Akkor kijött, hogy az egy hónap alatt napi átlag 5,2 mp.
Ekkor visszaállítottam az órát kb 1 perc késésre, és rögtön mértem egy új szakasz kezdetét. A program nem tudja értelmezni, hogy az óra állása módosítva volt, ezért valami hatalmas mínusz eltérést mutatott (az óra visszaállítását úgy értelmezte a program hogy a két mérés között eltelt néhány perc alatt késett két percet) ezt napi eltérésre felszorozta és kijött - 63500 mp. :)
Na az ilyen blőd értékeket töröltem ki, hogy átláthatóbb legyen a táblázat, és egymás alatt láthatóak legyenek a havi értékek.

(#168313) 5-ös kezelő válasza Elvis351 (#168195) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

3D nyomtató? Korábban linkeltek egy napórát, ami digitálisan jelzi az időt. Egy olyat szívesen készíttetnék én is, bár nem tudom, mennyibe fájhat. Nagyon tetszett az ötlet.

(#168314) phranxinatra válasza C0RVUS (#168280) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Itt egy Rolex teszt. Nem ment át.

(#168315) BAti77 válasza Lami66 (#168304) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ez teljesen jó, ahhoz képest hogy az enyém milyen volt. Ezen a járáson simán lehet finomítani egy szabályzással, a szerkezet tud pontosabb lenni, de már így is a -4 +6 mp/nap (COSC) értéken belül ketyeg neked... ;)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#168316) von toth válasza BAti77 (#168294) üzenetére


von toth
tag

Mennyi a járástartaléka?

(#168317) @mriya@ válasza Lami66 (#168304) üzenetére


@mriya@
őstag

Szvsz. egy mechanikus szerkezet járáseltérését nem havonta kéne mérni, hanem naponta kétszer.
Mert lehet olyan, mint az enyém volt anno, hogy hordva mínusz 4-5, éjjel lerakva plusz 4-5 másodperc egy napon belül.
Így szórakozva tavasztól őszig (vagy fordítva) 2 másodpercen belül tudtam tartani.
Ha így nézzük, a HQ kvarcokat is kenterbe verte. :Y

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#168318) fagyalllo válasza @mriya@ (#168317) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ezért jó egyszerűbb automatát venni, mert az hosszú távon még pontosabb is lehet. mint egy minden pozícióban szinte ugyanazt a járást produkáló minőségibb szerkezet. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#168319) @mriya@ válasza fagyalllo (#168318) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem is töröm magam, hogy birtokoljak akár egyet is!
Mostanában valami olcsóbb automatára vágyom (nem tudom miért), de a végső cél egy zafíros-vízálló-digitális. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#168320) BAti77 válasza von toth (#168316) üzenetére


BAti77
aktív tag

Elvileg 42 óra...de pontosan sosem mértem még le egyik Miyota-mat sem...a gyári értéket biztos hozza...

fagyalllo
A 9-es szériás Miyota egy egyszerű automata család, nem is drága és sok más japán werkkel ellentétben, egyenletes járás és jól szabályozhatóság jellemzi... :))
Azt magad sem gondolod komolyan, hogy egy hektikus járást produkáló szerkezet, ami kiszámíthatatlan járási értékeket produkál jobb, mint egy egyenletesen járó, megbízható werk. A pillanatnyi pontosság és és az előre kiszámítható között, azért van különbség... ;]

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#168321) 7s26c válasza fagyalllo (#168318) üzenetére


7s26c
senior tag

Orient flight hetente csekkolva 2 4 sec-es átlagot hoz. Kedvelhető darab

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#168322) #42007296


#42007296
törölt tag

Seiko SARB005, -003, -001



Csak úgy érdekességképp :)

(#168323) WiZARD válasza @mriya@ (#168317) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem tök8 a mérési gyakoriság, sőt talán jobb is ritkábban.
Felesleges a napi eltérésen agyalni, ha az általános használati forma mellett végül pontos, mert úgyis ez számít a használat szempontjából.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#168324) @mriya@ válasza WiZARD (#168323) üzenetére


@mriya@
őstag

Én szerettem foglalkozni az automatáimmal.
Kimutatást vezettem, mikor hogyan járnak.
Egy idő után (20-25 év) elveszítettem ezirányú érdeklődésemet, és (vissza)áttértem a kvarcokhoz.
De mint írtam is, egy olcsó automata most is hiányzik valamiért. :B

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#168325) WiZARD


WiZARD
addikt

Tegnap este boltban voltam, és találtam egy új fajta óratartót.
Érdekes, márkára szabott, de fura hogy csak Omegás, és 3 darabos verzió volt, és valami tojások voltak benne helykitöltőnek... :F

Próbáltátok már? Ilyen:

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#168326) ktg3 válasza WiZARD (#168325) üzenetére


ktg3
őstag

:C :DDD

(#168327) krx21 válasza WiZARD (#168325) üzenetére


krx21
nagyúr

:DD

(#168328) sipi83 válasza WiZARD (#168325) üzenetére


sipi83
aktív tag

Nem rossz kis utazó tok, de nem volt olyan ami bőrbe volt varva! :DDD

(#168329) oba válasza WiZARD (#168325) üzenetére


oba
addikt

Aztán reggel álmos fejjel nehogy egyet rádobj a baconre a serpenyőben... :D Drága rántotta lenne :P

(#168330) Alpachino válasza sipi83 (#168328) üzenetére


Alpachino
veterán

Még beszerzel 3db-ot mellé és mehet pl. ilyen dobozban is a 6db Omega vekker :D

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#168331) WiZARD válasza Alpachino (#168330) üzenetére


WiZARD
addikt

Láttam már hasonlót, de nem tűnik túl praktikusnak ez a fajta órásdoboz :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#168332) Alpachino válasza WiZARD (#168331) üzenetére


Alpachino
veterán

Hát igen...egy kis átalakítás tényleg ráférne :D

csak erről eszembe jutott, hogy a szomszédom pont a napokban dicsekedett, hogy neki egy bögre órája van.....később kiderült, hogy piacon vásárolt űber gagyi óráit egy bögrében tárolja :Y :D

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#168334) Tiszteletes válasza WiZARD (#168325) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Ez is egy lehetséges teória, de én inkább arra gyanakszom, hogy a google követ téged, és személyre szabott árucikkekkel kövezi ki még a bevásárlótúrádat is. :D És működött... bedőltél.. :DD :DD :DD

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#168335) 5-ös kezelő válasza 7s26c (#168321) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Én naponta sokszor ellenőrzöm az eltérést. Melóhelyen félóránként minimum, szabadnapokon is legalább tízszer egy nap. Flight nem hektikus, letéve pozíciókban persze van pár mp eltérés. Azt mondanám inkább, ezek az egyszerűbb automaták nagyon érzékenyek a motorrugó felhúzottságára - amíg nincs teljesen felhúzódva, addig hektikus a járás. Utána kiszámítható, egyenletes.
És persze jobb egy Eta, kisebb az eltérés különböző helyzetekben - de Fagyalllónak is igaza van. Ritkábban kell utánállítani azt az órát, amelyikkel be lehet hozatni az eltérést. Ezt nem tudja a kvarc sem. :)

(#168336) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Nemrég jött a postás, sajnos nem omega tartót hozott, de.... :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#168337) 7s26c válasza WiZARD (#168325) üzenetére


7s26c
senior tag

:C

5-ös kezelő és nem is ez a legpontosabb órám, hanem egy 7009-es. Nem írom le , nem hinné el senki.

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#168338) Tiszteletes válasza Mercutio_ (#168336) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Talán említetted is pár hete, hogy ez a négyzethálós füzetlap milyen jópofa számlap gyanánt is. És tényleg. :-) Szép. Még ha diagonálisan tették volna bele a négyzethálót, talán még figyelemreméltóbb lenne. Nekem épp wizzárdhoz címzett, humorosnak szánt megjegyzésem írása közben írt SMS-t barátnőm, hogy bizony nem bírta ki a suliban és megnézte a mailboxom... és postára adták az én vekkeremet is. Már alig várom, hogy megérkezzen..

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#168339) 7s26c válasza Mercutio_ (#168336) üzenetére


7s26c
senior tag

Jóféle postásod vagyon.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#168340) Lauda válasza Mercutio_ (#168336) üzenetére


Lauda
félisten

Gratulalok az uj oradhoz! :B :K

(#168341) gipsztigris válasza #42007296 (#168322) üzenetére


gipsztigris
addikt

Jól látom, hogy az üveg belülről metszett?
Szép!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#168342) sipi83 válasza Mercutio_ (#168336) üzenetére


sipi83
aktív tag

Gratula, szép és elegáns.
Gyári fém szíj minőségét milyennek érzed?
Arra kiváncsi lennék, hogy kinek nincs még itt szajkója egyáltalán? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#168343) Atesz 666 válasza sipi83 (#168342) üzenetére


Atesz 666
aktív tag

"Arra kiváncsi lennék, hogy kinek nincs még itt szajkója egyáltalán?" :DDD

-Pld nekem még nincs,de már 2 is kivan nézve amit 1x talán majd meg tudok venni.

Sony Xperia S, Sony Xperia SP, Sony Xperia Z3, Sony Xperia Z5, Sony MDR-ZX330, Sony a 33, Sony KDL-40EX500, Sony BDP-S360, Sony STR-DH820, Sony MDR-XD100, Sony DR-S5, Sony SS-FCR6000, Sony SS-B1000, Sony SA-W2500, Jamaha DVD-S663, ASUS X75V NOTBOOK, ASUS RT-N53 Router, SonimXP3.2 Quest Pro, stb stb.

(#168344) Mercutio_ válasza 7s26c (#168339) üzenetére


Mercutio_
félisten

Vannak vele gondok, de most nem panaszkodom ;]

Lauda, Tiszteletes, többiek: :R

sipi83: Nem szeretem a fém szíjat, így a minőségéhez se tudok hozzászólni :B

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#168345) Tiszteletes válasza sipi83 (#168342) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Remélem, hogy két hét múlva már nem érzem megszólítva magam az ilyen kérdésekkel. :)

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#168346) g0n21 válasza fagyalllo (#168318) üzenetére


g0n21
senior tag

Azert jobb a csúnya nő, mert örül, hogy valaki szóba áll vele, es legalabb megbecsüli magát?
Ennyi erővel..,

Szoval nem a legjobb felfogás ez szerintem...

@Sipi83
Pont olyan a femszij minősége, mint amennyibe az óra került.
En 57$-ért vettem ilyet másfél éve.
Egy tisztes de noname tömör szemes femszij ennèl tobbe kerül.
Szoval ilyen a femszija... :)
Az óra maga amugy jo, semmiképpen nem elegánsnak mondanám, hanem egy vidàm casual-nek.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#168347) @mriya@ válasza g0n21 (#168346) üzenetére


@mriya@
őstag

Inkább legyen egy csúnyácska feleségem, akivel még évtizedek múlva is szívesen összebújok (ő szintúgy), mint egy világszépe bombázó, aki a harmadik alkalommal már Virgonc Vili kicsinységén gúnyolódik. :))

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#168348) Elvis351 válasza 5-ös kezelő (#168313) üzenetére


Elvis351
csendes tag

Emlékszem. Egy olyanhoz profibb cuccra lenne szükség.
Valaki nemrég linkelt egy céget, akik ezzel foglalkoznak.

(#168349) Lami66 válasza @mriya@ (#168317) üzenetére


Lami66
őstag

Eleinte méregettem napi rendszerességgel, hordás közben és különböző pozíciókban nyugalmi állapotban.
Ez a napi átlag úgy tevődik össze, hogy hordás közben napi 7-8 mp. között siet. Ha este lerakom az oldalára, koronával felfelé, akkor + 1 mp a napi eltérése. Ebből a kettőből adódik a napi 4-5 mp átlag. Azért méregetem havonta egyszer, mert a sűrűbben mért részleteket már ismerem, most a hosszútávú tendenciákat figyelem. Aztán ha eltelik egy év akkor írok egy kis összefoglalót a 9015-ös egy éves működéséről.
Nyugalmi állapotban a különböző pozíciók közötti legnagyobb különbség: +1 és +15 mp.

(#168350) Tulku válasza Mercutio_ (#168336) üzenetére


Tulku
veterán

Akkor lennél vagány, ha szétszednéd és X-eket és köröket rajzolnál a négyzetekbe...na nem mindbe, csak pár darabba...egészséggel nyűdd el! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.