Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167151) ronin s8 válasza 7s26c (#167150) üzenetére


ronin s8
senior tag

Azt minimum...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#167152) #45302528


#45302528
törölt tag

Pármidzsáni:

[link]

(#167153) JDMKid válasza berigazek (#167146) üzenetére


JDMKid
tag

a lézergravírozás nem fog átütni a csat anyagán. ha megvannak a paraméterek a titánhoz, akkor olyan eredményt fogsz kapni, mint a mostani mr-g felirat.

Buy the Rolex to impress others, the Grand Seiko to impress yourself.

(#167155) Lauda válasza berigazek (#167146) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ne graviroztasd. Lehet ket het mulva eladod es ugy nehezebb lesz.

(#167156) berigazek válasza JDMKid (#167153) üzenetére


berigazek
őstag

Gondoltam erre,mert sok anyagot láttam gravírozva,igaz vastagabbak voltak,mint a titániumszíj csat anyaga,de nem sokkal,de erre is szeretnék pár betűt és egy évszámot.

Lauda

Ha egészségem lesz ezt NEM szeretném már eladni ,,emlék" maradna nekem,nekünk,ha megértesz....

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#167157) ricsik


ricsik
őstag

Régi, de hátha nem látta mindenki, hogy mit lehet kihozni egy SKX-ből. [link]

(#167158) pulutodurumo válasza Mikulásbá (#167154) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem a McLaren csinálta... Egyébként amilyen ronda (nekem), olyan mérnöki remekmű.

[ Szerkesztve ]

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#167159) lacizeg


lacizeg
csendes tag

Ez eredeti lehet, gyanúsan olcsónak tűnik, előre is köszönöm?!
[link]

(#167160) Tiszteletes válasza kriszti@n (#167141) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Nem a Sky-ról, de a Creation Watches-ről (Szingapúriak azt hiszem) az expressz nagyon beszopatott. 91 eurós orinet pénteki megrendeléssel már hétfőn az országban volt. Aztán jött a fekete leves. Kedves DHL (nyilván nem a jótétlélekség miatt lettek ők világcég) 5990 Ft-os vámkezelési/szállítási költséget volt szíves a Paypalos megrendeléskori fizetés után felszámolni. Fríí sipping' mi?! És mivel 150 ojró alatt nem vámköteles a termék az így növelt értékből számolta az áfát. Így a Tutu-s árnál mintegy 4k-val máris rosszabb helyzetben voltunk.

Írtuk is, hogy akkor szépen rakják vissza a repülőre, ugyanis, ha ez a 6k-s "kezelési" költség ismert volt a DHL ügyfeleként az eladó részéről is, úgy azt illett volna feltüntetni az ár mellett külön tételként. Az ÁFA jogos, ha már megfogták a vámon, de ezt a sarcot nem érzem annak.

Sommázva! Ne expressz rendeld, mert a nagy cégek úgyis vámra akasztják, míg a posta lassabb, de biztosabb kanyarjaival átcsúszik, és nem lesznek rejtett költségek. Legalábbis jóval kisebb eséllyel.

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#167161) pulutodurumo válasza lacizeg (#167159) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Vadi új, nejlonban, doboz és papírok nélkül? Nehezen tudom elképzelni azt az élethelyzetet amikor ez bekövetkezik. Nem lehetetlen, de... inkább mégis

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#167162) fagyalllo válasza Tiszteletes (#167160) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nincs igazad, utána kellett volna nézned rendelés előtt a szállítási módnak, ez egyáltalán nem az ő felelősségük, sőt, vastagon szedve fel is hívják rá a figyelmed: "Please note that customs taxes / import duties are not included in our price. It is the buyer's responsibility to pay for any customs taxes or import duties imposed by the customs of the buyer's country."
Amúgy választható opció a szingapúri posta (SG ragszám) is.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#167163) Tulku válasza Tiszteletes (#167160) üzenetére


Tulku
veterán

Posta kanyarjai....

Nem hogy órát, de két kis gubónak látszó fülhallgatót (doboz, papírok, kiegészítők nélkül) azonnal vámoltat a posta is...elmúltak a régi szép idők, amikor ajándék gyanánt kérted...ebben az esetben azonnal kikutatják az eredeti értékét és arra varrják a vámot...mindezt ők is majd 3000-ért...és két hetet ülnek a cuccon, nem oly gyorsak mint a DPD és társai...szóval nem úgy van már az sem...

És természetesen kizárólag elektronikus papírokkal igazolt lenyomozható ellenértéket fogadnak el...

Biztos hogy 150 ojró az a határ?...

(#167164) #45302528 válasza Tulku (#167163) üzenetére


#45302528
törölt tag

Biztos.

23. cikk:
[link]

(#167165) WiZARD válasza fagyalllo (#167162) üzenetére


WiZARD
addikt

Na de a kifogásolt 6k, az nem a "buyer's country" által kiszabott összeg (nem customs taxes / import duties), hanem a feladó által megbízott futárcég lehúzása...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#167166) fagyalllo válasza WiZARD (#167165) üzenetére


fagyalllo
őstag

Na de a feladó által választott futárcég nem titkos, utána lehet nézni a díjszabásnak, a vámügyintézés mindenhol pénzbe kerül. Tény, hogy a DHL a legmohóbb amivel eddig találkoztam.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#167167) Tiszteletes válasza fagyalllo (#167166) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Tudjátok... drágán dolgozik az algoritmus. Ha valami nem vámköteles, akkor a vámügyintézés díját is aggályos elkérni..... Jah, hogy ÁFA köteles? Akkor köszönöm a DHL-nek ne ÁFA ügy intézzen helyettem 6k-ért! Ő szállítson "ingyen" ahogy az eladó a weboldalán hirdette. Nyilván nem ingyen, csak fizesse szépen az eladó a DHL bérét.
Én pedig majd a csomag átvételét követően a NAV felé ügyfélkapun kártyás fizetéssel intézem az ÁFA-t 30,15 stb napon belül a futárcégtől történő átvételt követően. Különben jöjjenek értem fekete autóval. Tudjátok egy tisztességes jogállamban ez lenne a normális....

Már az is felháborító, hogy a kedves szingapúri a 91 eurós levonásról adott egy 84 dolláros számlát... Pontosabban a csomag értékének ő ezt tüntette fel a DHL felé....

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#167168) dwelablack


dwelablack
tag

Sziasztok ,

tudnátok nekem ajánlani valakit innen a fórumról, aki Hamilton órákban jártas?

Köszönöm,
Üdv,
Gy.

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#167169) fagyalllo válasza dwelablack (#167168) üzenetére


fagyalllo
őstag

Sylvain Dolla

félre a tréfával: nyugodtan tedd fel a kérdésed a kollektív tudatnak

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#167170) gipsztigris válasza Tiszteletes (#167167) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerintem te azért vagy dühös, mert azt gondoltad, hogy ingyen is lesz, gyors is lesz és még megúszod a sarcot is! :))

Régi mondás, "Ha egy kacsa nem tud úszni, azért nem a víz a hibás!" Körültekintőbben kellett volna eljárni, (van más szállítási opció is) és nem kerülsz ilyen méltatlan helyzetbe. :)

"Akkor köszönöm a DHL-nek ne ÁFA ügy intézzen helyettem 6k-ért! "

Ezt pedig külön írásban kellett KÉRNED a DHL-től! Miért kérted? :DD

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#167171) Tiszteletes válasza fagyalllo (#167166) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

És tigrisnek is: Nem a feddésért posztoltam! Azért kértem, mert nem volt választás. A választás, az egy tisztességes rendszerben működne... De ők akkor elesnének a 6K egy részétől, vagy egészétől. Vagy legalábbis különösebb jogalap nélkül kérnék el...

Mindemellett persze igazad van, hogy lehettem volna én aki mindenre kiterjedő információt próbálok szerezni. De a DHL üzletszabályzatában említett kvázi vám ügyintézési díjat én úgy értelmezem, hogy ha az nincs akkor ügyintézés sincs.... És nem feddésért posztoltam, hanem azért, hogy mások, kik hasonló cipőben járnak, okuljanak ezen a példán. Alaposan körül kell járni a kérdést, és néha még az sem elég, mert ők meg úgy gondolták, hogy az is "ügyintézés", hogy megállapítják, vámolni nem kell... :D

A DHL szállítson, ha kell vám ügyintézzen, de ne ÁFA ügyintézzen. NA persze ezt ő kibulizta magának, hogy legyen mire hivatkozni, hogy márpedig az a 6K az jár. Jah és nem 6K, mert 6K+ÁFA=7620Ft

De mind1. Nekem ez egy kis bosszúság, sok tapasztalat, és a feladónak nem fogják majd ingyen visszaadni az árut, mire visszaér.

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#167172) fagyalllo válasza Tiszteletes (#167171) üzenetére


fagyalllo
őstag

Mindenhol így működik, a vámtiszt állapítja meg a fizetendő közterhet, hogy most az áfa vagy vám, szerintem mindegy.
Ill. a UPS-nél már megszűnt a futárnak vámáfa fizetés, a NAV-nak kell utalni a pénzt és a visszaigazolás után hozza a futárcég, nekik nem kell semmit pluszban fizetni, cserébe nincs már anonim magánimport és sokkal lassabb lett a folyamat.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#167173) dwelablack válasza fagyalllo (#167169) üzenetére


dwelablack
tag

Köszi.

van egy cikkszámom: h32455557
De végignyálazva a Zinternetet, azt tapasztalom, mintha ezalatt a cikkszám alatt két különböző óra menne.
pl.: kép1 kép2
Igazából csak azért érdekes, mert mindenhol 37mm-t írnak, ami azért inkább kicsi, mint nagy. (bár nekem valószínűleg ez lenne a jó méret). A kép2-n pedig nagyobbnak tűnik érzetre. Sőt. Ezen a képen kimondotta nem kicsi: kép3

Tudnátok ajánlani esetleg itt MO-n boltot, ahol legalább hasonló Hamiltont tudnak mutatni (37mm)?

Köszi,
Üdv,
Gy.

[ Szerkesztve ]

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#167174) szivarvég válasza dwelablack (#167173) üzenetére


szivarvég
csendes tag

Szia! Nem vagyok szakértő, de nem lehet, hogy a kép ugyanazt a terméket ábrázolja, csak máshogy esik a fény az óralapra? A mutatók, számok, tokozás elvileg ugyanaz, sőt szerintem még a hátlap textúrája is, de nehéz kivenni a képen.
Azért bátorkodom ezt feltételezni, mert az én órám is hasonló (nappali fényben ezüst színű, lámpafényben pedig pezsgő).

(#167175) Tiszteletes válasza fagyalllo (#167172) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Magyar Posta válasza:

Kérdés:
Tisztelt Cím!

Érdeklődni szeretnék, hogy amennyiben külföldről rendelek egy csomagot, melynek vámkezelési költsége van, de nem haladja meg a 150 eurot, akkor van e egyéb költségem a Magyar Posta Zrt. felé - ügyintézési díj stb., vagy csak a megrendelt termék áfáját kell kifizetnem?

Nagyon szépen köszönöm a tájékoztatásukat,

G. Katalin

Válasz:
Tisztelt G. Katalin!

Amennyiben az áru értéke alapján a vámhivatal vámmentesen kezeli a küldemény, semmilyen költség nem terheli az árut. Vám- és ÁFA mentesen kerül kézbesítésre, vámügynöki szolgáltatási díj sem kerül felszámításra.

Üdvözlettel:

Kiss Melinda

Magyar Posta Zrt.
Logisztikai Igazgatóság
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ
Import Kicserélő Üzem

Mi persze már tudjuk, hogy ez a válasz is csak félig igaz. Hiszen az ÁFA továbbra is terheli 150 ojró alatt. Mindenesetre ez már hivatkozási alap.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#167176) fagyalllo válasza Tiszteletes (#167175) üzenetére


fagyalllo
őstag

Bénák, rosszul értették a kérdésed, ők egy vám- és áfamentesre válaszoltak.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#167177) gipsztigris válasza szivarvég (#167174) üzenetére


gipsztigris
addikt

100%, hogy egyforma a kettő!...szerintem.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#167178) C0RVUS válasza dwelablack (#167173) üzenetére


C0RVUS
tag

Az a manöken japán, mégpedig valószínűleg nem szamuráj családból való (Rakuten-ről van a kép). Normál méretű europidon egy 40(+)mm-es néz ki így. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy kicsi, csak, hogy nem ilyen nagy.
Itt egy nagyméretű japánon, még ha nem is épp vastagcsontú:[link], szóval ez jobb referencia (nem mintha akár csak sejteném, hogy te mekkora vagy :B ).

(Hogy mér gondolod két különböző órának, azt nem értem.)

[ Szerkesztve ]

(#167179) 7s26c


7s26c
senior tag


Na tessék. Görög cég, svájci szerkezet, Stowa által is használt típusnév, némi IWC utánérzés.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#167180) berigazek válasza 7s26c (#167179) üzenetére


berigazek
őstag

Igen... a számok a számlapon,az IWC-hez hasonlít,a maga egyszerűségével szép :)

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#167181) 004 válasza dwelablack (#167173) üzenetére


004
tag

Szia!

A két óra egy és ugyanaz, csak a fényképezés, megvilágítás, retus miatt tűnik másnak a kettő. Egyébként én is pont ezt az órát nézegetem már egy jó ideje, és pont mint te, én is a 37 mm-es tokméret miatt hezitálok (az én csuklóm picit 16 cm fölött van).

Megnézni szerintem nem igazán fogod tudni, én felhívtam a BP-i Miracolo-t, illetve a debreceni Roger's-t, mert ők foglalkoznak Hamiltonokkal, de ez a konkrét típus egyik helyen sem fellelhető.

Üdv.,
004

[ Szerkesztve ]

(#167182) WiZARD


WiZARD
addikt

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#167183) C0RVUS válasza dwelablack (#167173) üzenetére


C0RVUS
tag

Itt van róla egy beszámoló, meg némi kvaterka: [link]

(#167184) dwelablack válasza C0RVUS (#167178) üzenetére


dwelablack
tag

Pontosan azért gondolom (gondoltam) két különbözőnek, mert a mérete csalókás.
Tudtok esetleg mondani olyan boltot, ahol van Hamilton készlet, és esetleg nem ijednek meg a rendeléstől? (Miracolo-t már hívtam, nem foglalkoznak már vele, Orex ahogy látom már nem foglalkozik vele)

Köszi.

A linkelt oldalon már jártam, nekem ezek alapján is nagyobbnak tűnt mint 37mm :)

[ Szerkesztve ]

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#167185) dwelablack válasza 004 (#167181) üzenetére


dwelablack
tag

Debreceni vagyok, be fogok menni a Rogersbe, hátha hoznak :)

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#167186) 004 válasza dwelablack (#167185) üzenetére


004
tag

Egy próbát megér, de szerintem ne reménykedj nagyon. Nem ez a legnépszerűbb modell ebből a családból.

(#167187) C0RVUS válasza dwelablack (#167184) üzenetére


C0RVUS
tag

Fotó alapján elég nehéz felmérni egy óra méretét. Ha az illető maga készíti a fotót, és azon teszemazt az egész alkarja rajta van, akkor ahhoz egy eléggé nagy látószögű optika kell. Ez pedig igencsak felnagyítja az órát magát (már amennyiben középen van :U ).

[ Szerkesztve ]

(#167188) dwelablack válasza C0RVUS (#167187) üzenetére


dwelablack
tag

Egy 37-es a kezemen :) :) :)

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#167189) Polarstar válasza WiZARD (#167182) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nagyon köszi a lengyel óra linket. Ezek a lengyelek is nagyon fejlődnek!
Ez az óra pedig igen AP hasonmás. Szuper!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#167190) C0RVUS válasza dwelablack (#167188) üzenetére


C0RVUS
tag

Ez pedig egy negyvenes az enyémen: :)
Viszont 55mm-es objektívvel, ami kábé torzításmentes. Bár a te képeden asszem, nem igazán lehet a nagylátószögre fogni a dolgokat. A helyedben inkább attól félnék, hogy nagy lesz az a Hami. :D

(#167191) fazers6


fazers6
újonc

Sziasztok!
Regisztráltam az oldalra, mert szeretem az órákat, de nem értek hozzá és a neten hiába kutakodtam, nem találtam erről az óráról semmit
Véleményetekre lennék kíváncsi, hogy megbízható szerkezet, vagy magáról a "gyárról" valamit.

Hol lehet az óraszám vagy a belső szerkezetszám alapján rákeresni erre a fajtára?

Record Watch Co Geneve - Sport
Amit tudok, ez egy svájci mechanikus kronográf a 30-as évek végéről vagy 40-es évek elejéről -
képet teszek fel

(#167192) dwelablack válasza C0RVUS (#167190) üzenetére


dwelablack
tag

:D :) :)) :) :D :DD

[ Szerkesztve ]

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#167193) Lauda válasza Tiszteletes (#167160) üzenetére


Lauda
félisten

Ez eleg nagy szemetseg, mert azt irja az oldal, hogy magyarorszagra free szallitja a dhl is. :W Amugy legkozelebb kerd sima airmail-el, ugy talan nem lesz egyeb koltseged.

(#167194) WiZARD válasza Polarstar (#167189) üzenetére


WiZARD
addikt

Kicsi AP van benne, de számomra épp eléggé más, hogy ne egy tucat másolat legyen.
A számlap ha úgy néz ki, ahogy elképzelem (hasonló az Omega Speedmaster Aventurine-hoz), akkor nagyon szép lehet, sajnos nincs túl sok fotó róla.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#167195) C0RVUS válasza WiZARD (#167194) üzenetére


C0RVUS
tag

Ehun ni egy rakat fotó. Ott van a link a leírásban. :)
Valóban nem cúna.

(#167196) Sungoo válasza WiZARD (#167182) üzenetére


Sungoo
addikt

Na szameg, ez nekem is tetszik! Mennyi HUF az a sok-sok zlotyi? 627 dollár... :(

[ Szerkesztve ]

(#167197) #45302528 válasza C0RVUS (#167195) üzenetére


#45302528
törölt tag

További képek:

[link]

Sungoo: kb. 160-170 ezer

[ Szerkesztve ]

(#167198) dwelablack


dwelablack
tag

Azt jól gondolom, hogy a tok mérete a külső méret korona nélkül? Ez így helyes? Mindegyik gyártó egyformán gondolkodik ebből a szempontból vajon?

[ Szerkesztve ]

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#167199) berigazek


berigazek
őstag

....és sikerült Domenico-nak az olasz ezermesternek egy vékony kis gyémántfejes maróval begravírozni amit kérte :) Amúgy lézerrel nem müködött volna,mert titánium és azt az egyet nem nagyon szereti...de sztem így elég jó lett.0,2 mm mély és széles csak.

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#167200) 7s26c válasza berigazek (#167199) üzenetére


7s26c
senior tag

De mar 2017 van

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.