Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25351) #54715584 válasza brownus (#25349) üzenetére


#54715584
törölt tag

Na, még egy természetfeletti? Halleluja.
Dominic Cooper és a bácsi a Misfitsből? Vegyes érzelmeim vannak. :)

(#25352) FoxiestFox válasza #54715584 (#25351) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Heheh, ha ismernéd a Preachert mint képregényt, illetve a megfilmesítési huzavonát (többször beletört a bicska a vallás miatt, nem merték megcsinálni eddig :D ), várnád te is.
Ha fele annyi fekete humort és eszelősséget sikerült a sorozatba tömködni, mint ami a képregényben volt, klasszikus lehet belőle. :D

(#25354) #54715584


#54715584
törölt tag

Új ST sorozat. :Y

(#25355) oriic válasza #54715584 (#25354) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kommentár nélkül.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#25356) #54715584 válasza oriic (#25355) üzenetére


#54715584
törölt tag

:D Milyen bájos :D
Azt hiszem itt az ideje végignézni az összes ST részt addig. :D

(#25357) Nordic


Nordic
Közösségépítő

A The Last Kingdom-hoz van magyar felirat?i? Nem nagyon találok hozzá, pedig már a negyedik résznél jár a sorozat.

(#25358) grizlisandor válasza Nordic (#25357) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#25359) |AP|


|AP|
veterán

Ajánlottam párszor korábban a You're the worst-öt, mert az első évad valóban üde színfolt volt a vicces 20 perces kategóriában. A második évadra viszont szerintem eléggé elsz@ródott, ha így folytatódik azt hiszem kaszálni fogom.

Cserébe a Last man on earth egész jó lett, pedig az első évad vége felé egyszer már kaszáltam, mert az meg ott lett gyenge szerintem :)

(#25360) rétisün válasza |AP| (#25359) üzenetére


rétisün
veterán

"az első évad vége felé egyszer már kaszáltam, mert az meg ott lett gyenge szerintem"

túl sokan lettek? :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25361) ígyvanferi válasza |AP| (#25359) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem teljesen rendben van még a You're the Worst. Legalább raktak bele egy minimális drámát is, nem csak egy 50. sitcom.

(#25362) mayday00


mayday00
őstag

Magyar premier - PRO4: 11.26 Hősök: Újjászületés (Heroes Reborn) 1. évad

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25363) #54715584 válasza mayday00 (#25362) üzenetére


#54715584
törölt tag

Eltűntél. :P
DaVinci's Demons-szal hogy állsz? :)

(#25364) Yayoh válasza rétisün (#25360) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Az a baj már megint sokan vannak :D

(#25365) mayday00 válasza #54715584 (#25363) üzenetére


mayday00
őstag

Nézem a 3.évadot. :K S03E01-en túl vagyok. Idáig nagyon jó. :K Te nézed?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25366) #54715584 válasza mayday00 (#25365) üzenetére


#54715584
törölt tag

Dettó úgy vagyok, mint te. Tegnap nem engedtem a csábításnak, különben nagyon fáradt lennék ma. Talán egy rész még lemegy ma, de sztem marad hétvégére. Úgy mindenképpen izgalmasabb lesz. :)

(#25367) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Valami új, több évados sitcom vagy sima komédiasorozat érdekelne. Amiket láttam: Jóbarátok, HIMYM, Two and a Half Men, Modern Family, According to Jim, Dharma&Greg, Will&Grace, Coupling, Seinfeld, Mad About You, Mixology, New Girl, Black Books, Community, Episodes, Happy Endings, The King of Queens, Veep, You're the Worst, The Brink, Brooklyn 99, Californication, The IT Crowd, The Big Bang Theory, többre nem emlékszem.
Illetve van pár, ami kizárva ilyen-olyan okból (többnyire, amik a comedy-n mennek és láttam pár részt belőlük magyarul): Nevem Earl, Futottak még, Az ítélet: család, ...Malcolm, Felhőtlen Ph., Louie, A liga, A munka hősei, Eastbound&Down, Parks&Rec, A hivatal, Dokik, nagyjából ennyi.

Létezik olyan, ami kívül esik ezen a két halmazon?

Ja igen, rajzfilmsorozat sem kell, azt mind láttam már.

[ Szerkesztve ]

(#25368) #54715584 válasza ígyvanferi (#25367) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azt hiszem nagyjából le is fedtél mindent. :D
Mad Love-ot tudom hirtelen ajánlani. Csak 1 évadot ért meg, de jó kis romantikus sitcom. :)
Közben rájöttem ez se nem új, se nem több évados. :D

Uuuh, Outsourced az zseniális. A Reaper is. Pushing Daisies kötelező. :D
De akkor már tegyük mellé a Dead Like Me-t is. :)

[ Szerkesztve ]

(#25369) gyuromoj válasza ígyvanferi (#25367) üzenetére


gyuromoj
veterán

Entourage
Cougar Town
Outsourced
Pushing Daisies
Reaper
Suburgatory
Silicon Valley
The Finder
The Fresh Prince of Bel-Air
The Hard Times of RJ Berger
The Inbetweeners (UK)
Weeds
Las Vegas
Joey
Friends
Misfits
Ballers (2015)
Shameless (US)

Talán ezek között találsz megfelelőt. :B (saját "láttam" listámból szedtem ki párat)

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25370) Yayoh válasza ígyvanferi (#25367) üzenetére


Yayoh
aktív tag

Esetleg Blue Mountain States ha bírod a hülyeséget. :D

[ Szerkesztve ]

(#25371) spammer válasza ígyvanferi (#25367) üzenetére


spammer
veterán

Silicon Valley
Sirens (US)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25372) FoxiestFox válasza ígyvanferi (#25367) üzenetére


FoxiestFox
félisten

70's Show, Freaks and Geeks :D

[ Szerkesztve ]

(#25373) LógaGéza válasza FoxiestFox (#25347) üzenetére


LógaGéza
addikt

Homeland javult a második évadra, és utánna? Az első évadot néztem, de nem éreztem hatalmas késztetést arra, hogy folytassam...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25374) Ragnar95 válasza ígyvanferi (#25367) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Blue Mountain State és The Last Man on Earth, ha nem akarsz komoly sztorit, csak röhögni szeretnél.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25375) FoxiestFox válasza LógaGéza (#25373) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Miután Brody kikerült a képből, nagyon sokat javult. Néhol már a hitelesség érzetét kelti. :D
Vannak kifejezetten erős jelenetei. Sault pl nagyon kedvelem, míg Carrie-t továbbra sem állhatom, de szerencsére van más, ami elvigye a sorozatot.

(#25376) k-adi válasza LógaGéza (#25373) üzenetére


k-adi
nagyúr

- Broodyból tényleg fos karaktert csináltak a készítők, ezért haragszom is rájuk.
- Carrie mindegy melyik évadban van, folyton mindig idegbeteg őrült :DD
- Az egyetlen érdekes karakter Saul.... és majd később még társul mellé Quinn az évadokban.

Az évadok története érdekes, és szerencsére csavaros is valamilyen szinten. Ha másért nem is, legalább kicsit elhiteti a nézővel a sorozat, hogy a modern kémes (?) színfalak mögé láthat.

Ja érdekesség: az egyik évadot (már nem tudom hanyadikat, de a közel-keletiset) jól kiparodizálja a THE BRINK sorozat első évadja. :DDD

tehát, röviden:

HOMELAND: ajánlott | THE BRINK: ajánlott

(#25377) S e t h válasza LógaGéza (#25373) üzenetére


S e t h
nagyúr

A második és főleg a harmadik évad kínszenvedés lenne neked, a negyediktől javul, az ötödik is meglepően jó.
Csak feledni tudnám a második és harmadik évadot.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#25378) aizen92 válasza S e t h (#25377) üzenetére


aizen92
addikt

+1 annyira utáltam azt a Brodys szálat a végére, kínszenvedés volt nézni a két főszereplő nyűglődését.
De a negyedik és az ötödik feledteti.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#25379) bok92


bok92
addikt

Az új homeland epizód megint nagyon jó volt . Egyesek aztán tudják keverni a kakit... :D

(#25380) Melorin válasza aizen92 (#25378) üzenetére


Melorin
addikt

-1
Szerintem a Brody vonal nagyon is jó lett.

(#25381) FoxiestFox válasza Melorin (#25380) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én abban csak azt szerettem, hogy az Ori hódítók vezére cicit villantott, illetve hogy végül megölték Brody-t. ;]

(#25382) aizen92 válasza FoxiestFox (#25381) üzenetére


aizen92
addikt

ennyi.... :D Brody feleségétől is a hideg futkosott a hátamon, illetve a kölkei. tejóóóóég. a Lányáról szóló szál is valami olyan hosszadalmasan lett kibontva és felvezetve.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#25383) Bad Pritt válasza aizen92 (#25382) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én amiatt adtam fel. Mármint Brody lánya miatt. De olyan szinten, hogy aztán az Arrow is azért lett kaszatibi nálam, mert a főszereplő húgával kezdtek el sokat foglalkozni és nem lettem volna hajlandó még egy ilyen agyb*szást végigszenvedni, főleg CW minőségben.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#25384) FoxiestFox válasza Bad Pritt (#25383) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De az Arrowban legalább a főszereplő húga.. háát.. húznám-tolnám.. :DDD
Első évadot láttam belőle, ő volt az értékelhető momentum egymagában. :D

(#25385) tepenzed válasza FoxiestFox (#25384) üzenetére


tepenzed
őstag

Nekem most a Flashből Patty az igazi :B :B
[link]

(#25386) rétisün válasza ígyvanferi (#25367) üzenetére


rétisün
veterán

the office, ha jól látom nem szerepel a listádon.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25387) Nordic válasza FoxiestFox (#25384) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem az Arrow-ból max a szöszi segítő jön be, de csak azért meg nem fogok szenvedni a sorozattal. A Flash tök oké, de az Arrow karakterként, és sztori szempontjából is fapados nekem, semmi fun nincs benne, mint a Flash-ben.

(#25388) FoxiestFox válasza Nordic (#25387) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Arrow-t nem dobtam azonnal, mert nem hittem el, hogy annyira egybites lesz végig... aztán a Flashnél már gyorsabban kapcsoltam, 1-2 részt élt nálam. :D

(#25389) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Köszönöm az ajánlásokat! Fel is jegyeztem párat közeljövőben történő megtekintésre (közben belefutottam a 30 Rockba, azt kezdtem el, meg is tetszett). Silicon Valley, Sirens, Freaks and Geeks, Ballers, Cougar Town, Reaper, The Last Man on Earth, mind érdemesnek tűnik egy próbára. Persze a többi is biztos jó, de ezekkel elleszek egy darabig. :)

(#25390) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Agents of Shield 3x07

Megint egy remek rész, remek történet, és remek csavar(ok). Azt ott a végén honnan a jóistenből szedték elő? Nem tudom,de imádom. Ilyen egy jó csavar. :))

All→M8

(#25391) FoxiestFox válasza callmeakos (#25390) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem csak a 3/6 van még kint?

(#25392) Vladi válasza aizen92 (#25378) üzenetére


Vladi
nagyúr

Igen. az ember rendesen megkönnyebbült amikor végre felakasztották. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25393) callmeakos válasza FoxiestFox (#25391) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

De, igaz. Komment irása előtt megnéztem a jövő heti rész promóját, ott meg 8. részt írtak.

All→M8

(#25394) P00By válasza oriic (#25317) üzenetére


P00By
nagyúr

The Flash 2x04

Nem volt rossz, csak az elejétől rájöttem a szitura:O Olyan okos vagyok ;]

(#25395) Nordic válasza FoxiestFox (#25388) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Pedig pont a flash nem egybites, legalábbis a későbbi részeknél. És a heti ügyek is eléggé szórakoztatóak.

(#25396) dokee78 válasza tepenzed (#25385) üzenetére


dokee78
félisten

Ő bejön nekem is.
Szép és aranyos.

(#25397) Pitterix


Pitterix
őstag

Supergirl 102: az első jobb volt, ez eléggé gyenguszka lett. Talán majd beindul. Lehet leváltom az AHS-t erre.

The Flash 204: végre valami. Ez már hasonlít az első évadra minőségben. tetszik, hogy Wells ilyen szigorú, kemény, két lábbal a földön álló doki

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25398) tepenzed


tepenzed
őstag

Getting On-t [link] nézi valaki? Jó lenne valami Dokik alternatíva :D

[ Szerkesztve ]

(#25399) Ventur@


Ventur@
senior tag

Üdvözletem sorozatguruk :) !

Tudnátok ajánlani valami jó kis hősös sorozatot? Valami olyan kellene, mint a Bosszúállók, X-men stb. The Flash-t kezdtem el tegnap (le is toltam 7 részt :D . Bejön nagyon :) ), de mivel ma vagy holnap végzek is az első évaddal és utolérem a 2. évadot is, kellene még valami jóféle hősös sorozat :) .

Sense 8-t múlthéten letudtam és várom a 2. évadot (teljesen magával ragadt a sorozat). The After pilotot néztem meg még tegnap és kár hogy elkaszálták, mert számomra érdekes volt. Ezen kívül a "klasszikus" The Walking Dead amit még nézek folyamatosan, Z Nation és The Big Bang Theory. Na, ezek mellé kellene még valami :) .

Igazából az se baj, ha misztikumos-hősös, de elsődlegesen most hősös kellene nekem :D .

Tavaly februárba ajánlotta valaki nekem itt a Black Mirror-t. Lehidaltam tőle. Beteg egy angol sorozat, de valami félelmetesen fasza volt. Viszont volt egy rész, aminek a lényegét nem értettem. Az a rész volt (Talán S02E02), ahol a néger csaj menekült és beöltözött emberek kergették, meg kívülálló emberek folyamatosan a mobiljukkal követék és videózták. A végén meg jött a csavar. Na, ezt nem értem, hogy ezzel most mit akartak kifejezni/megmutatni a készítők :) . A többi részt nagyjából értem, vagy sejtem, hogy mi a a mondanivalója, csak ez az egy rész, ami nem jön össze :DDD .

Bocs, hogy ha túl hosszú lett a szöveg :) !

Ui: Ja "feltéltel" hogy legalább magyar felirat legyen hozzá, mert az angolom messze nem tökéletes :D ....és még egy: Fringe: néztem egy ideig, de nem érdekelt. Zöld Íjász: Ezt is elkezdtem, de nem fogott meg, tehát ezt kérem vegyétek figyelembe :) . Előre is kösz az ötleteket :R !

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#25400) oriic válasza Ventur@ (#25399) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Heroes (az előző sorozat is, nem csak a mostani), Smallville, Supergirl.

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.