Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) dokee78 válasza S e t h (#17997) üzenetére


dokee78
félisten

The shield kimaradt,de egyenlőre tervben sincs. :(
Abban is vannak durva dolgok?

[ Szerkesztve ]

(#18002) mondomén


mondomén
őstag

Na fasza, hó végén jön a Wire HD-ban, nyáron meg bluray. Most örülök, hogy nem néztem eddig. Jöhetne a Shield is. :K

(#18003) Bad Pritt válasza bambano (#17996) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Arra, hogyha az összes filmet nézzük egy skálán, akkor a Man of Steel kifejezetten jónak számít. Nem világmegváltó, nem definiálja újra a képregény vagy akciófilmeket, de minimum középszerű.

Viszont abban egyetértek, hogy már azelőtt kasza, hogy elkezdenék, képtelenség, hogy pont a SyFy tudna epikus méreteket öltő értelmes drámát alkotni egy hihető, működő idegen világgal.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#18004) bambano válasza Bad Pritt (#18003) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

uhh de jó, hogy a többit nem láttam... :)
csak azért provokáltak ott egy kis nézeteltérést, hogy a kompúteranimátorok meg tudják mutatni, milyen remekül le tudnak rombolni egy várost...

nekem nincs mélyreható tapasztalatom a syfy-jal, úgyhogy róla nem mondok semmit, de ez az író, ez nem bejövős.

Azé' a smallville-be csak beleírtak pár ütős poént...meg (ahogy a művelt angol mondaná) pár parádés support-role-t.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18005) bambano válasza #54715584 (#17954) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a történet akár jó is lehetne (na jó, nem csúcs sorozat, de egynek elmegy sörrel), csak Mystique nagyon nem szuperál a szerepében...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18006) spammer válasza S e t h (#17997) üzenetére


spammer
veterán

Pontosítsunk: Kurt Sutter azon is dolgozott, az írógárda tagja volt, de a creator/showrunner Shawn Ryan volt. Sutter gyakorlatilag nála nevelkedett. :)

szerk: volt egy írás is egyébként rólunk a junkie-n: Showrunner mester-tanítvány kapcsolatok, Vol. 1: Shawn Ryan és Kurt Sutter – írta Ingorion

A cikk második fele The Shield spoilert tartalmaz, de ezt jelzi is az írója is, szóval aki még nem látta, csak maximum addig olvasgasson! (A kommentek is felejtősek).

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18007) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Agents of S.H.I.E.L.D 2x10
Nem is tudom mit mondjak. A rész első fele az egész meh kategória, a vége viszont megint ütött, hogy mint egy jó törkölypálesz üres gyomorra. Eddig is azt gondoltam hogy Skynak helye lenne a Bosszúállókban, hogy ezek után viszont.... bérelt helyet követelek neki :D

Most jön bő 4 hónap szünet. Faszán elintézték ezzel a befejezéssel hogy megint vágjam a centit. Szerintem mostanra levedlette magáról azt a rossz megítélést amit az első szezon elején szerzett, mert ez a második szezon nagyon rendben van.

All→M8

(#18008) dokee78


dokee78
félisten

SoA-ban Marylin Manson lol

(#18009) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Halo: Nightfall S01

Hát ennek bizony semmi értelme nem volt. Annyit tudtunk meg hogy Locke egy szemét.

Live-Die-Respawn

(#18010) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Lilyhammert nézi valaki rajtam kívül?
3. évadhoz az 5. résztől sehol sem találok angol feliratot, márpedig norvégul nem tudok, így elkélne.
Illetve forced english subot is keresek egy ideje, hogy elkészíthessem a magyart ismerősöknek, aztán esetleg publikáljam is, ha addigra se lesz másik magyar felirat, de angol hiányában nehéz norvégról fordítani sajna.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18011) spiky03


spiky03
veterán

Én is letoltam ma a Flash vs Arrow részeket.

Nekem bejöttek ezek a crossoverek, remélem lesz még ilyen rész.
Jók voltak a poénok is benne, ahogy ugratták egymást.
[SP]A tréninges rész jó volt, nah meg az Arrow utolsó másodpercei. :D

Azért továbbra is várom Atom megszületését, hogy az mikor és, hogy történik majd, mert az előző Arrow-ban volt benne már utalás.
Meg itt említettétek, hogy a heti Flashban kiderül, hogy ki is a Sárga Flash. Nah meg durva volt, hogy a csaj barátja sem halt emg, hanem ő is metahumen let. Lesz ott még bonyodalom úgy érzem.
Jah és kíváncsi vagyok, hogy a doki, hogy derítette ki, hogy Qliver az Íjász.
[/SP]

Az eheti Flash részt remélem a hétvégén megtudom majd nézni.

Miért nem működik a spoiler-es cucc nálam? :F
Pedig PH-ról írok. :U

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18012) gyuromoj válasza spiky03 (#18011) üzenetére


gyuromoj
veterán

Úgy tudom, hogy egyelőre csak PH alól működik. Javítsatok ki ha tévedek. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#18013) #54715584 válasza gyuromoj (#18012) üzenetére


#54715584
törölt tag

És csak a filmes topicban :)

(#18014) jonnyjoker01 válasza spiky03 (#18011) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Van spammernek egy kis kiegészítője: spoiler gomb

Lemaradt a link :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#18015) S e t h válasza spammer (#18006) üzenetére


S e t h
nagyúr

Köszi a kiigazítást, jó volt olvasni a cikket, viszont az utolsó bekezdésben írtak mostanra megcáfolódtak, mivel a SOA utolsó előtti részében feltűnt vki. :)
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#18016) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The 'Entourage' movie is now rated R for "pervasive language, strong sexual content, nudity and some drug use". :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#18017) spiky03 válasza #54715584 (#18013) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor ezért nem működött itt. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#18018) bAtt001 válasza gyuromoj (#18016) üzenetére


bAtt001
addikt

ahogyan azt kell, ez nagyon jó hír, ezek szerint hozni fogja a sorozat színvonalát :DDD

(#18019) bAtt001 válasza bAtt001 (#18018) üzenetére


bAtt001
addikt

Over the Garden Wall

10 részes mese sorozat, részenként 10 percesek kb, elején kicsit hozzá kell szokni, de utána nagyon magával ragad. gyönyörű az egész megjelenése és hangulata 9/10

(#18020) #54715584 válasza callmeakos (#18007) üzenetére


#54715584
törölt tag

Valóban jó volt ez a rész, sőt, a sorozat eddigi legjobb része. Ami azért kár, mert innen simán lefelé vezet az út és borzasztóan unalmas lehet. De ne legyen igazam. :N

Az utolsó pár perc tényleg zseniális lett, ritkán látni ilyen jól komponált jeleneteket egy sorozatban. :K

(#18021) Vladi válasza FireKeeper (#17897) üzenetére


Vladi
nagyúr

Én ránézek, hogy milyen. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18022) FireKeeper válasza Vladi (#18021) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

elvileg ma este lesz a finálé az angoloknál, viszont ez nem szokott már másnap kijönni na meg vmiért le is van rohadva a kalózkikötő...

#18023: kösz az infót, már kezdtem bepánikolni :DDD

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#18023) spammer válasza FireKeeper (#18022) üzenetére


spammer
veterán

.cr domainen kezdenek újra hajókázni, bár még csak hömpölyögnek, de talán hamarosan lesz elég szél is. ;)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18024) #54715584 válasza FireKeeper (#18022) üzenetére


#54715584
törölt tag

Lefoglalták a rendőrök a szervereket. Van .cr domain, de az csak proxy, semmi nem működik rajta.

(#18025) Vladi válasza FireKeeper (#18022) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi. Sajnos nincs magyar felirat, meg beszerezni is nehezebb nekem mint szokott. :( De majd valamikor előveszem. Egyébként milyen "kultúrkörben" játszódik?

Esetleg tudtok mondani mostanában készült, jó kémes sorozatot, ami még a hidegháborúban játszódik? A homeland után valahogy "régiszépidők" vágyam lett. :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18026) spammer válasza Vladi (#18025) üzenetére


spammer
veterán

The Americans, bár nem mindig elég erős, de egyébként olyan, mint amit keresel.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#18027) FireKeeper válasza Vladi (#18025) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

milyen kultúrkörben? hidegháború, 70-es évek, Nagy Britannia, MI-5, nem tudom ez válasz-e a kérdésedre.

ami release-t én szedtem ahhoz volt angol felirat, de az időzítése nem volt tökéletes, sietett kb 1-2 másodpercet. esetleg megpróbálkozhatok egy fordítással ha nagyon van rá igény, de még nem csináltam ilyesmit :B

húú akkor viszont sz*rban leszek, mert nMagra nem szokta pakolni senki :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#18029) callmeakos válasza #54715584 (#18020) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem annyira azért nem volt egy olyan jó rész. Legalábbis nálam nem verte az elsö évad fináléját. Kb. olyan mint a tavalyi winter finale. Csak erősebb befejezéssel. A Skypapa és Daisy közti beszéd az jó volt, de pl. Ward itt olyan súlytalan volt hogy az na. És Whitehall. Istenem, hát annak az utolsó jelenete is megérne egy misét.....

All→M8

(#18030) Vladi válasza spammer (#18026) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi, megnézem mjad.

(#18027) FireKeeper:

Köszi, erre voltam kíváncsi. Fordítással csak biztatni tudlak, ha senki se csinálja akkor pláne. Biztos néznék páran, ha már 50-100 ember letölti is király. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#18031) tPedro_


tPedro_
őstag

Mai Arrow rész :Y

(#18032) #57770240


#57770240
törölt tag

Arrow 3x09: Navárjálcsak... :Y

(#18033) #54715584


#54715584
törölt tag

Jaj, ne csináljátok már, annyira jó nem lehet :D

(#18034) #57770240


#57770240
törölt tag

Jó is lett, meg meglepő is.

Tiszta GoT lett ez a rész.Még mindig nem hiszem el amit láttam...

(#18035) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Golden Globe jelöltek

Ahogy láttam, még nem volt.

Clive Owen legjobb színész. :C Spacey sorozatába is bele kéne már kezdeni, kíváncsi vagyok arra a nagy alakításra.

(#18036) Ragnar95 válasza KisTücsök (#18035) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ideje lenne elkezdened valóban, kötelező darab a House of Cards :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#18037) kexksz


kexksz
addikt

Mi ez az Arrow? Hogy lehet _ekkora_ cliffhangerrel (haha :DDD ) itt hagyni januárig? :Y

(#18038) #54715584 válasza kexksz (#18037) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hogy egyeseknek mennyi ráérő idejük van :D

(#18039) gyuromoj


gyuromoj
veterán

The Flash S01E09

Na akkor most hogy is vannak a dolgok??? :Y

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#18040) odrif válasza gyuromoj (#18039) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Majd a Magyar Lányok meccse után kezdek neki.

20 éve a Prohardveren

(#18041) P00By válasza gyuromoj (#18039) üzenetére


P00By
nagyúr

Hm, jó rész volt! :K

(#18042) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

A Muskétásokat érdemes nézni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18043) gyuromoj válasza gyuromoj (#18039) üzenetére


gyuromoj
veterán

SPOILER

Saját felvetés következik:

Eddie-t azért nem ölte meg a sárga ruhás, mert ő maga volt az a jövőből és azért kell a kütyü hogy vissza tudjon menni majd.
Viszont a doktoron nem térek napirendre. Eddig az volt a célja hogy Flash létrejöjjön, erre meg kiderül hogy egész végig ő a "mumus". Ketten jöttek (sárga és piros), egyik Eddie másik pedig a doktor?!
Firestorm pedig nagyon erősnek tűnik, remélem a későbbiekben több szerepet fog kapni.

SPOILER

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#18044) KisTücsök válasza Ragnar95 (#18036) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ja. Szerencsére csak két évad ment még le, az nem sok.

De sok ilyen kötelező sorozat van még.

[ Szerkesztve ]

(#18045) gerii válasza gyuromoj (#18043) üzenetére


gerii
addikt

SPOILER
Eddie hogy jön a képbe?
Saját felvetés:
A Doki az öreg Flash aki visszament az időben hogy megalkossa saját magát. Ez stimmel a techb.ziságukban, és abban is, hogy aznap tűnt fel a Doki a városban mikor a muter meghalt. Két dologban hibádzhat:
1. kinyírja a saját anyját?
2. a mostani részben saját magát hogy verte össze?
SPOILER

(#18046) MurdR


MurdR
veterán

Vááááá gyerekek mekkora hülye voltam hogy eddig kihagytam a Black Listet! Hattttttttttalmas! :D S01 E7-nél tartok jelenleg, nem bírom abbahagyni. :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#18047) dokee78 válasza MurdR (#18046) üzenetére


dokee78
félisten

Már írtam korábban "Berlin" megjelenése után már nem volt olyan erős a sorozat számomra.

(#18048) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

The Game, Finálé, Van. :C

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#18049) kexksz válasza gyuromoj (#18043) üzenetére


kexksz
addikt

Spoiler:

Szvsz Wells a RF, aki ugye tud az időben utazni. Erre így minden stimmel. Barry azért látott két embert, mikor meghalt az anyja, mert maga is ott volt, valszeg megkapja majd ezt a képességet ő is.

(#18050) Andris837 válasza MurdR (#18046) üzenetére


Andris837
senior tag

Bizony, bizony hiba volt kihagyni... :K Asszonnyal nézzük. :) bár eddig az első évadot néztük meg, várjuk a szinkronizált folytatást. :)

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.