Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) Essejó válasza Mik76 (#53000) üzenetére


Essejó
veterán

Ha nem birod a cgi-t, akkor nézd meg a Lengyel 13 részes Tv verziót, az sem rossz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#53002) Mik76 válasza Essejó (#53001) üzenetére


Mik76
senior tag

Alapvetoen nincs vele semmi baj, mukodik. Ez a kecske fej lett csak annyira gagyi hogy meg a nejem is felszisszent, pedig nem leven szakmabeli o elegge megbocsato az ilyesmivel. :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#53003) Essejó válasza Mik76 (#53002) üzenetére


Essejó
veterán

Most akkor kecske vagy kos?
Egyébként nem rémlik mire gondolsz.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#53004) gyuromoj válasza Essejó (#53003) üzenetére


gyuromoj
veterán

A csúzlis lényre, akivel egymás fogantatását vitatta meg Geralt. :D
Barlangokban húzták meg magukat.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#53005) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Ozark de egy mocskos, genyó sori. 3. évadra kezd kialakulni a káosz :)
Egész jól építkezett, kezd felvillanyozni a sztori.
(szerintem)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#53006) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Beforeigners 2. évad berendelve.

(#53007) Mik76 válasza gyuromoj (#53004) üzenetére


Mik76
senior tag

Az az. Masodik epizod.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#53008) Bad Pritt válasza Mik76 (#53007) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

De az maszk volt, nem? Vagy cgi?

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#53009) oriic válasza Bad Pritt (#53008) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Torque nem CGI volt, hanem Amit Shah alakitotta es elvileg maszkot kapott.

Live-Die-Respawn

(#53010) Mik76 válasza oriic (#53009) üzenetére


Mik76
senior tag

Hat akkor itt a remek pelda hogy mennyire gagyi tud lenni egy gumi maszk. Szanalom. :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#53011) Bad Pritt válasza Mik76 (#53010) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Bezzeg Baby Yoda. :DDD

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#53012) Essejó válasza gyuromoj (#53004) üzenetére


Essejó
veterán

Jam hogy az Ördög, aki kaját lop a Tündéreknek
Kicsit régen néztem már a sorozatot.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#53013) Mik76 válasza Bad Pritt (#53011) üzenetére


Mik76
senior tag

Kezdjuk el szamolni a sorozatban a practical/vfx aranyt? ;)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#53014) Bad Pritt válasza Mik76 (#53013) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Mármint melyikben?
Szerintem a Witcher a budgethez képest kifejezetten szarul nézett ki, mind a maszkok, mind az effektek (főleg a sárkány, omg...).

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#53015) Mik76 válasza Bad Pritt (#53014) üzenetére


Mik76
senior tag

A masikra gondoltam. Igaz nem lattam, de meg tudom tippelni igy is ha nagyon kell.... :)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#53016) Miklós315 válasza Bad Pritt (#53014) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Az a sárkány... :DDD vagy inkább: :O

"Szerintem."

(#53017) Bad Pritt válasza Mik76 (#53015) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem az átlagnál több volt a practical. Azért gondolom, mert a vfx lóláb ott is nagyon kilógott. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#53018) Piszmaty76 válasza Bad Pritt (#53011) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Nekem is ez az agyonhájpolt irritáló plastic kis izé jutott erről az eszembe... :)

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#53019) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Raised by wolves S01E09

Giga spoiler... Tudtam, gyanús volt, amikor Mother kiütötte Marcust a shuttle-ből valamelyik korai részben. Vagyis Ragnart. Vagyis értitek na... ő is egy droid.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#53020) Mik76 válasza BITBOYS (#53005) üzenetére


Mik76
senior tag

Jo az. :K
Kivancsian varom a folytatast.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#53021) brownus válasza Bad Pritt (#52917) üzenetére


brownus
veterán

már van 2. évad??

scott scifije milyen?

idén elkezdik forgatni a dune sorozatot is!?? lenne öröm :)

https://www.indiewire.com/gallery/dune-2020-explained-plot-cast-tv-spinoff/

(#53022) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

NatGeo tartalmak elérhetőek valahol VoD formában? A tegnapi Puskás Arénás, Megastadionok részre lennék kíváncsi.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53023) #75501312 válasza brownus (#53021) üzenetére


#75501312
törölt tag

Huh? Lesz sori is?

(#53022) TheProb
Nem tudom ki a tévészolgáltatód, de a csatornáknak sokszor van VOD része is, nézd meg az opciókat, Vodánál talán a piros gombbal lehet előhívni őket, de doboztól / irányítótól függően kell legyen rá gomb vagy a menüben megtalálod.
Vagy ha van visszanéző funkció még az is lehet opció a műsorújságból.

[ Szerkesztve ]

(#53024) fateless válasza Apollyon (#53019) üzenetére


fateless
veterán

Raised by wolves

Na jó, lehet, nem figyeltem eléggé, de miből gondolod, hogy Ragnar android? Úgy értem, a végén a fehér folyadék gyanús, de az akár a szemből is jöhetett. Amit a fiának mondott az egérről, az gyanúsabb. Szóval nem tudom hova tenni a fehér folyadékot, mert a hassétülésnél vér folyt, nem úgy mint Mother vagy Father esetében.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#53025) TheProb válasza #75501312 (#53023) üzenetére


TheProb
veterán

DIGI, tudtommal náluk még nincs hasonló :/

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#53026) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Theran s01e01

Nem gondoltam volna,hogy héberül fogok sorozatot nézni.... :DDD
Egész tűrhető első rész volt, leginkább a Homelandhez tudnám hasonlítani.

(#53027) Pitterix válasza Apollyon (#53019) üzenetére


Pitterix
őstag

Vagy csak a lenyeletett szem miatt köpte a fehéret.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#53028) xy.zsolt válasza Maxxy10 (#53026) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Tehran

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#53029) Mik76


Mik76
senior tag

Befejeztuk a Witcher-t. Igazabol sokkal szorakoztatobb volt mint amire szamitottunk. Johet a folytatas! :) Meg kivancsi is lettem mi lesz a folyt kov.
Most mar csak azt remelem nem futok bele tul sok spoilerbe melo kozben.
Koszi az ajanlasokat! :R

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#53030) bobalazs válasza Maxxy10 (#53026) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Elég érdekes. Köszi.

(#53031) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott a Gomorrah. A már berendelt 5. évad lesz az utolsó.

xy.zsolt: köszi! :R

(#53032) Bad Pritt válasza Apollyon (#53019) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Beb*szna, végig vérezte az egész évadot, bár azok után, hogy Mothert a virtuális térben teherbe ejtették és azóta tejjel és vérrel is működik, már semmin nem lepődnék meg. :D

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#53033) FollowTheORI válasza Apollyon (#53019) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem meg biztos, hogy nem az... nem tudod honnan vetted. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53034) grizlisandor válasza Apollyon (#53019) üzenetére


grizlisandor
addikt

Én már nem tudom, hogy mi van... :U
Az a baj, hogy sci-fi hiányban szenvedek és már ennek a sorozatnak is örülök. ;]

(#53035) #75501312 válasza Bad Pritt (#53032) üzenetére


#75501312
törölt tag

Azért most örülök, hogy nem nézem. :DDD
Bár jobban belegondolva ez az igazi sci-fi. :DDD

(#53036) gyuromoj


gyuromoj
veterán

(#53037) FollowTheORI válasza gyuromoj (#53036) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem túl öreg már hozzá... de hát majd kiderül, ha tényleg megcsinálják és megnézzük. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#53038) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Ratched - nagy nevekkel tűzdelt remekül rendezett sorozat Ratched nővér előéletéről. Sajnos régen láttam a Száll a kakukk fészkére filmet és nem emlékszem a részletekre már, majd újra nézem, hogy átlássam a kettőt egyben. A képi világ gyönyörű, korhű és érdekes történetvezetés van sok szempontból, amit a színészek többsége nagyon jól közvetít.
Mai trendnek megfelelően nem maradhatnak ki a szokásos társadalmi propaganda elemek, sajnos 1-1 esetben túltolták megint az én ízlésemnek, s ez az én élményemen jelentősen ront. Összességében azonban megérte végignézni.

Resistencia eterna

(#53039) Miklós315 válasza bagyulajuve (#53038) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ratched egy érzéketlen, hatalmaskodó rohadék volt (legalábbis a "szakmai törődése" pl. nem jött át - vagy rosszul, sarkosan írták meg, vagy tényleg egy dög volt), és most mentegetni akarja a sorozat, hogy szegény csak áldozat?(Ez kérdés: erről/másról szól, mert amúgy kit izgat Ratched figurája, ha nem e körül forog? Hogy megtanult-e sütni, táncolni?)

A következő sorozat Breivik iskoláséveiről fog szólni, és majd drukkolunk, hogy lője szét a zaklatóit (csak épp későn, másokat fog, de hát ez az apróság ugye...)?

"Szerintem."

(#53040) bagyulajuve válasza Miklós315 (#53039) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én nem éreztem mosdatást, majdnem az összes tettét egy számító érzet hajt és itt is sokszor genyó (bár a betegek felé itt még általában mutat együttérzést - ebben igazad van, az az a valódi szemétsége nem veleszületett tulajdonsága - bár ez is lehet öncélú + talán őszinte érzelmei vannak Gwendolyn felé)

én belőlem semmi rokonszenvet nem vált ki amúgy és semmikép sem tekintek rá szimpla áldozatként (hiába van rögös gyermekkora, ez nem ad felmentést, hogy gátlástalanul átlépjen mindenkin, akár lobotómia, akár gyilkosság árán)

Breivik meg valós személy, ráadásul fehér férfi náci beütéssel, szóval őt biztos nem mosdatja majd Holywood, bár mintha lenne fenn film róla NF-en, nem tudom mire koncentrál, nem láttam

Resistencia eterna

(#53041) RetepNyaraB válasza Mik76 (#53029) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

szerintem a lengyel verzió sokkal jobban hozta a könyvek, vagy akár a játék fílingjét.
Aláírom, iszonyat bénán nézett ki és kellett vagy 4 rész, hogy beinduljon meg elszakadjon végre az atomgáz witcheriskola száltól ...

Ebben a mostaniban annyi pénz volt, mint a szemét, amihez képest azért legalább is véleményes a vizuális megoldás, ha a történet hajtépős részeitől el is tekintünk nagyvonalúan. De nem tekintünk el ;]
Persze annyira nem volt szar, hogy ne nézzem meg az S02-t majd (eleinte az Altered Carbon 2-tis próbáltam jóra nézni - nem sikerült).

más:
Raised by Wolves esetében kezd bebaszni a mindfuck erőteljesen. Így már mindjárt érdekesebb, masszív fi, a sci látszatát is messziről kerülve. Komoly mennyiségű hülyeség vonultatódott fel az utolsó 3 részben, de a 9. túltesz minden eddigin :))
his eminence nem droid, hanem megmérgezték és folyik a habos nyál a gyomrából :U
érdekes lenne, ha ennyi volt a szerepe...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53042) Miklós315 válasza bagyulajuve (#53040) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Hmm, akkor egy feminista "Dexter" (számító szociopata) narratíva? Sokkal jobb :)

Mindegy szerintem elengedem (csak olvasom itt - innen tudtam meg, hogy van ez a sorozat -, hogy egy olyan egymondatos mellék-kellék-karakter kapott saját sorozatot, akinek ezt semmi - a filmből - nem teszi indokolttá. Hacsak nem...tudjuk mi.)
Így aztán kitört. Bocsi :)

"Szerintem."

(#53043) bagyulajuve válasza Miklós315 (#53042) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Dexter úgy született, vagy nem? meg nem is annyira számító volt, csak ölési vágyai voltak, nem pedig egy bizonyos cél akart elérni - de lehet rosszul emlékszem

Resistencia eterna

(#53044) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Helstrom - Trailer (Official) • A Hulu Original

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#53045) RetepNyaraB válasza gyuromoj (#53044) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

haha, ebben Peter Gabriel [my body is a cage] a legjobb :))

kicsoda az idősebb színésznő (mother)? Nagyon ismerős és szeretem is, de nem ugrik be...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#53046) gyuromoj válasza RetepNyaraB (#53045) üzenetére


gyuromoj
veterán

imdb alapján Elizabeth Marvel.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#53047) #75501312 válasza gyuromoj (#53044) üzenetére


#75501312
törölt tag

Woah, ha ez nem akad fenn a családi drámán, hanem tényleg azzal foglalkoznak majd, hogy ezt az egész dolgot felfedezik, akkor imádni fogom.
Hulu nagyon ráállt a sötét sorikra. Lesz majd egy Books of Blood is.

[ Szerkesztve ]

(#53048) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Boys

2x06

Shawn Ashmore Iceman után Lamplighter? :D

Live-Die-Respawn

(#53049) Miklós315 válasza bagyulajuve (#53043) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Csak a társadalom számára hátrányos (nem szerethető vagy fejlődő) - tk. "negatív hős" - karakter-azonosság miatt hoztam fel.
Végső soron Dexter esetében sem szimpi (pozitív) a karakter, csak rájátszanak a készítők arra a mozzanatra - és ezzel jól összemosnak több dolgot -, hogy a néző igazságérzetét kielégíti, ha a mocskos bűnözők jól megkapják a magukét, amit a "főhős" nyújt. Közben meg "puhulnak" a világos határok (jó és rossz között).

"Szerintem."

(#53050) Laraxior


Laraxior
titán

Mintaapák és a drága örökösök mennyire nézhető?
A mi kis falunkat nagyon bírom. De a válótársak és az aranyélet is megvolt. :K :B Sőt még a Stohl bucis ezeréves rendőrös sorozat is, fene tudja a címét már. :B

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.