Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Na ez az AHS 11. Évad már nálam is kiverte a biztosítékot lmbtq terén. Persze valamilyen szinten mindig is jelen volt a sorozatban, de számomra nem zavaró módon.

Ezt viszont az első rész után kaszáltam, köszönöm, de menjenek a ...-ba.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#69002) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

The Last of Us (2023-) S01E01-E05

Meglepően jó. Habár nem mondanám egy kihagyhatatlan sorozatnak, de ajánlott. Minden nagyon rendben van vele, a sztoriban néhol vannak klisés meg akár buta dolgok is, de máshol meg nagyon jól meg van írva, szóval kicsit vegyes. De csak kis mértékben, messze nem úgy mint pl abban a space race szappanoperában. Szóval jó, és izgalmas, jól fenn tudja tartani az érdeklődést, nem untam magam sehol.

A harmadik epizód pedig wtf. Mármint nem a rész, hanem a reakciók. Nem volt vele semmi baj, sőt, szeintem még jobb is volt az előző két résznél. A meleg szál abszolút szerves része volt az egésznek, anélkül nem is működhetett volna az az epizód. (Na nem mintha ennek mindig így kéne lennie, hogy ha valahova meleg szálat írnak, akkor annak szerver részét kell képeznie a sztorinak.) Lényegében itt sajnos megint az a probléma, hogy rommá vannak polarizálva a nézők, snowflake lett mindenki, aztán ha valami olyat lát, ami úgy néz ki mintha, akkor őrjöng.

Eddig erős 7/10. A woke-o-meter pedig nulla körül van, szóval aki csak emiatt nem nézte, az bátran kezdje el.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69003) k-adi válasza Imilenni (#68994) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen sajnos eléggé bazári volt ez a rész (is) annak ellenére, hogy legalább "történt" valami, ennyi plot armor azért sok...

(#69004) CptAdamica válasza lezso6 (#69002) üzenetére


CptAdamica
veterán

Érdekes, hogy a Gyűrűk Uránál hogy kivoltál borulva a woke dolgok miatt, de itt nulla, amikor sokkal erősebb az egész sorozatban. :D

Megyen!

(#69005) bobalazs válasza nitro16 (#68995) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez egy egyévados mini series, rendes lezárással.
Az egész sztori a 9/11el csúcsosodik ki a végén. Ajánlom, szerintem nagyon jó sori.

(#69006) lezso6 válasza CptAdamica (#69004) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi erősebb, a wokeság? :F

Esetleg az nem lehet, hogy te nem érted, hogy mi woke és mi nem az? :) Az nagyon primitív megfejtés, hogy ha egy filmben vannak "speciális identitású" szereplők, akkor már woke. :DDD Ez ugyanaz a buta logika, mint amikor a 99% fehér hetero szereplős filmre mondja valaki azt, hogy rasszista.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69007) nitro16 válasza bobalazs (#69005) üzenetére


nitro16
senior tag

A témát stb láttam csak ahol néztem az nem volt feltüntetve, hogy most ez csak 1 évadra volt tervezve vagy kasza lett... de akor ez ennyi. Majd megnézem mert trailer alapján már múltkor is tetszett. köszi :R

(#69008) CptAdamica válasza lezso6 (#69006) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szerintem már leírtam, hogy nem csak a melegek szerepeltetését értem woke-nak. Ugyan úgy itt is megvannak a szokásos dolog, erős női karakter, aki egy erőszakos csoportot vezet, kötelező meleg szál, aminek egész részt szenteltek, (igen, játékban is meleg volt Bill, de közelről sem volt ekkora maci és ekkora giccs a történetük), Joel lánya, aki színesbőrű lett, kötelező fekete karakterek... 7. rész szintén meleg szál lesz És kitudja mik lesznek benne, még csak 4 részt láttam.

Megyen!

(#69009) WayneGace válasza Imilenni (#68994) üzenetére


WayneGace
őstag

Mivel odanézett vélhetően tudta, hogy ott van, csak várta, hogy kijöjjön.

#68992erahurka Milyen vírus? Nem arró van szó, hogy gomba?

[ Szerkesztve ]

BestSecret invitációt privátban adok.

(#69010) erahurka válasza WayneGace (#69009) üzenetére


erahurka
félisten

Gomba, vírus, mindegy, elvileg a fertőzöttek célja terjeszteni a kórt nem megenni meg széttépni az élőket.

(#69011) Mr K válasza erahurka (#69010) üzenetére


Mr K
senior tag

Ha a kórokozó nem értelmes, akkor nincsenek céljai. Ott van pl. az ebola. Neki nem az lenne a célja, hogy jól terjedjen és fennmaradjon? Akkor minek öli meg a fertőzöttek többségét?

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69012) Bad Pritt válasza Mr K (#69011) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szerintem a sorozat azt lefektette (megpróbálta lefektetni), hogy a gomba célja a fertőzés, pl. szeretném ezzel magyarázni azt a nevetséges csók jelenetet Tess-szel., mert más értelme nagyon nem volt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#69013) CptAdamica


CptAdamica
veterán

TLoU e5:

Néha azt érzem, hogy csak megakarják mutatni a játék emlékezetesebb részeit, hogy kielégítsék a rajongókat. Csatornák részt elég hamar átugrották, mentek 2 snittet aztán meg kellett állniuk pihenni, mert hát nagyon elfáradtak, ezután hirtelen megérkeznek a mesterlövész házhoz, ahol Joel 1 perc alatt a mesterlövész(?) mögé kerül és megöli, majd ezidő alatt ideér az egész kommandó. Innen jön a kedvencem, amikor megállnak, akkor még Henry bőszen menti Ellie-t előttük, de nem csinálnak semmit, majd egy kocsi mögé húzódva kezdődik meg a felesleges fecsegés. Joel nem tüzel, mi akadály volt, hogy a 30 ember a csaj háta mögött bekerítse őket? Emellett még van pár érthetetlen, Sam betegsége, miért lett süket a srác? A zombik a föld alatt rész is elég erősen sántít. A kiszórt üvegeken simán csak átlépkedtek, de eleve az egész első találkozás is elég barátira lett véve, na meg a végén Ellie, amikor megvágja a kezét és rányomja Sam lábára, miszerint gyógyszer, majd egész éjszaka nem szól, hogy a srácot megharapták. Édes istenem, WTF?

Megyen!

(#69014) lezso6 válasza CptAdamica (#69008) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De ez még mindig ugyanaz a primitív megfejtés, hogy van benne "speciális identitású" szereplő, tehát woke. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69015) pilóta válasza lezso6 (#69014) üzenetére


pilóta
nagyúr

De amikor azon kívül, hogy legyen benne, semmi más oka nincs, hogy benne van, akkor mégis mi más magyarázat van rá? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69016) attiati


attiati
veterán

Most jöttem rá, hogy a Vikings végét meg sem néztem :D :C
Eltelt két év és be sem fejezték :W :C
Ezért jó, amikor ketté darabolnak egy évadot :D

(#69017) lezso6 válasza pilóta (#69015) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért kéne okának lennie, hogy benne legyen? Csak úgy nem lehet? :U

Ha szembejön veled egy "speciális identitású" ember, akkor mindig megkérdezed, hogy:
- Te meg mit keresel itt?! Mi okod van rá?!?!?!kettőspont!?" MIÉRT MERSZ LÉTEZNI?!!?!?!? MÁR MEGINT A PROPAGANDA!!!44!!!!négy!

;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69018) CptAdamica válasza lezso6 (#69014) üzenetére


CptAdamica
veterán

Ha a woke lényege a társadalmi egyenlőséget feszegető témák, amiket a sorozat eléggé lefed, akkor mégis milyen egyéb nagy megfejtést vársz?

Megyen!

(#69019) pilóta válasza lezso6 (#69017) üzenetére


pilóta
nagyúr

Elvileg bárki, aki benne van valamilyen filmben, okkal került oda (vagy ha nem, beperli a készítőket, mint a Mikisfalunknál), szóval nem, csak úgy nem lehet.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69020) Mr K válasza Bad Pritt (#69012) üzenetére


Mr K
senior tag

Ha nem értelmes, nincsenek céljai. Ha alá van rendelve az evolúciónak, akkor persze arra szelektálódik, hogy terjedjen (különben kihalna). Ez persze távolabbról szemlélve nézhet ki úgy, mint egy "cél". És ez a cél magyarázhat is bizonyos "viselkedési formákat" pl. azt, amit leírsz. Viszont nem feltétlen magyaráz másokat. Tehát hogy a terjesztésen kívül milyen egyéb tulajdonságai vannak (pl. erőszakossá teszi-e a megfertőzött egyedet, vagy sem), az véletlenszerű is lehet. A másik probléma, hogy egy frissen átugrott patogén eléggé megjósolhatatlan, hogy hogyan viselkedik; az evolúció persze optimalizál, de ahhoz hosszú idő kell(ene). Az eredeti patogén pedig nem hasonlít a filmbélire (mondom ezt úgy, hogy nem láttam), azaz az emberre ugrás során lényeges mértékben változott, ha pedig változott, akkor egyéb tulajdonságairól sem tudhatunk semmit.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69021) WayneGace válasza lezso6 (#69017) üzenetére


WayneGace
őstag

Kik sorolandók ebbe a "speciális identitású" kategóriába?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#69022) lezso6 válasza pilóta (#69019) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tehát pl az, hogy valamelyik szereplőnek szőke a haja, szemüveges, továbbá kicsit alacsonyabb mint az átlag, akkor az valamilyen politikai állásfoglalás az alacsony szemüveges szőkék elnyomása ellen? És benne van az is, hogy halál a sasszemű magas barnahajúakra? :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69023) pilóta válasza lezso6 (#69022) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem. És te is pontosan tudod, hogy miről van szó. Semmi bajom azzal, ha például egy szereplő meleg. Vagy azzal sincs, ha fekete bőrű. Vagy ha törpe. De azzal már van bajom, ha Árpád vezért egy történelmi filmben egy néger transzvesztita alakítja. Ha beleillik a történetbe, oda való, akkor legyen. Ha ordít róla, hogy csak a kvóta miatt van benne, az gáz. A LoUs meleg epizódjával se az a baj, hogy melegek voltak benne, hanem hogy totálisan öncélúan voltak benne, ráadásul ha egy hetero párról lett volna ennyi filler perc benne, akkor is gáz lett volna, mert totál unalmas és felesleges volt, 5 perc bőven elég lett volna belőle akkor is....

Aki él és nem boldog, az téved!

(#69024) Bad Pritt válasza Mr K (#69020) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ez fikció, nem kell túlmagyarázni, egyik részben olyan, mintha kvázi értelmesek lennének a fertőzöttek, a következőben őrjöngő vadállatok, attól függően, épp a sztoriban milyen célt szolgálnak.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#69025) lezso6 válasza pilóta (#69023) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De akkor meg? :) A The Last of Us világába ez tökre beleillett, egyáltalán nem lógott ki a lóláb. Az "erős női karakterek" is tök normálisak voltak, nem ez a Karen szint, amikor igazi polihisztorok. Ha bele akarok kötni a meleg epizódba akkor legfeljebb abba tudok, hogy túl szakállasok voltak, meg irdatlan mázlisták, hogy így egymásra találtak. :DDD Én egyébként azt hittem valami hiper nyalakodás lesz, erre semmi, tökre ízlésesre sikerült.

Régen én is fennakadtam a kvótanégereken meg ilyesmi, de rájöttem, hogy ez ugyanaz a snowflakeség, csak a ló túlsó oldalán.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69026) erahurka válasza Mr K (#69020) üzenetére


erahurka
félisten

Szeritnem senkitől sem elvárható hogy vírusszakértő legyen.

Ha a sorozat az első részben kijelenti, hogy a gomba életben tartja a testet azzal a céllal hogy terjessze a kórt, akkor elég hülyén néz ki ha jön a zombi és kettétép valakit ahelyett hogy megfertőzné. Kifejezetten mondják hogy enniük sem kell mert a gomba megoldja. Vagy ha vadul gyilkoló zombikat akarnak, ne állítsanak fel korlátokat. A Walking Deadben senkit sem zavart ha megettek valakit mert senki sem mondta, hogy nem éhesek.

(#69027) VágniValó válasza lezso6 (#69025) üzenetére


VágniValó
addikt

Meaning no offense, de...
Fura ez a hirtelen pálfordulás, pont tőled. Mindenki úgy változtatja a véleményét, ahogy akarja és ez tök oké, csak fura :DDD
Pislogj kettőt ha veszélyben vagy és érteni fogjuk.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#69028) lezso6 válasza VágniValó (#69027) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem én fordultam, a sorozat meglepően jó. :D Nem annyira nagyon jó, de elég jó.

Mint írtam, szerintem sok mindenkinek kiégette a szenzorát a sok woke hulladék, aztán ezt is annak nézik. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69029) CptAdamica válasza lezso6 (#69025) üzenetére


CptAdamica
veterán

Mármint tökre beleillett egy olyan világba, ahol elég kardinális kérdés a bizalom, főleg ha egy egész házad van, körbekerítve rakás ellátmánnyal, hogy pár óra alatt zacsipacsiznak?

Megyen!

(#69030) Mr K válasza lezso6 (#69022) üzenetére


Mr K
senior tag

Vegyünk egy pár megyényi vidéket, X-et egy fiktív kontinensen, amely 3-4 ezer éve el van zárva a világtól: elkerüli az összes fontosabb útvonal, lakói egyszerű parasztok, akik földművelésből és állattenyésztésből élnek, maximum a megyehatárig merészkednek el némi cserekereskedelem miatt, hozzájuk pedig évi egy-két alkalommal látogat el idegen (vándorkereskedő, mutatványos vagy valami eltévedt utazó). Az elzártság miatt persze kb. mindenki ugyanúgy néz ki, azaz kb. ránézésre meg lehet mondani, hogy valaki X-ből származik. Mindenki, kivéve főhősünket, aki másképpen néz ki: mikor pár társával útra kelnek (és persze útközben folyton folyvást rácsodálkoznak arra, hogy máshol, másmilyen az emberek kinézete, viselkedése, öltözködése, harcmodora, stb.), szegényről folytonosan azt hiszik, hogy máshonnan származik, a történet egy dramaturgiailag fontos pontján pedig komoly bajba is kerül, mert nem hiszik el neki, hogy tényleg X-ből jött.

Nos, ez a történet amerikai sorozatban úgy néz ki, hogy X ugyan továbbra is a világtól elzárt térség, de valamilyen misztikus okból, abszolút vegyes népesség lakja: mindenféle bőr-, haj- és szemszínű népek, magasak és alacsonyak, vékonyak és robusztusak, stb. Hőseink itt is útra kelnek, persze a rácsodálkozás (jé, délen feketék az emberek) elmarad, és persze a dramaturgiailag fontos pont sem jön el a történetben.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#69031) VágniValó válasza lezso6 (#69028) üzenetére


VágniValó
addikt

Nem tartom woke kakinak a Last of us-t (az a Sandman és a Jeffrey Dahmer vót), de úgy mondanám hogy megvolt benne a kötelező woke-ság, még ez se lett volna baj... ha nettó 50 perc helyett letudják bruttó 20-ban. :U

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#69032) lezso6 válasza CptAdamica (#69029) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De ez nem meleg kérdés. Akkor gondolom szerinted heterókkal se működött volna. Innentől kezdve viszont nem is woke-kérdés a probléma. De amúgy igen, ebbe bele lehet kötni.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69033) lezso6 válasza Mr K (#69030) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Igen, ez a probléma sajnos létezik. A diverzitást reálisan kell ábrázolni. De ezzel a sorozattal nem volt baj ebből a szempontból. USA az eleve diverz valamennyire, ahhoz képest nem lógott ki a lóláb.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69034) Mik76


Mik76
senior tag

Latom ez az epizod sem hozott boldogsagot sokaknak, mitagadas engem is kiakaszt hogy a jatekhoz kepest Joel nem tud keresztul hallani a falakon, meg a mutatoujjaval a ravaszt huzza, nem az R2-t...
Sot meg Ramboba se megy at minden otodik percben, mint a jatekban. ;]

Viszont komolyra forditva a szot. A tobbszor etalonkent felhozott The Walking Dead tenyleg van aki szerint logikus, kovetkezetes, hiheto, tudomanyosan megindokolhato, meg ugy egyaltalan szebb es jobb? Szerintem full B kategoria. A masodik szezon felenel szalltam ki. :U

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#69035) Bad Pritt válasza Mik76 (#69034) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Ha a Walking Dead B, akkor ez C. :D Karakterek, színészek, akció, feszültség, minden konfliktus meg dráma nagyon jó volt az első két évadban. Lehet ma már kevésbé tűnne erősnek, meg nehéz elvonatkoztatni a folytatásoktól, de maga idejében nagyon patent volt.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#69036) bobalazs válasza Mik76 (#69034) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor már inkább Fear the Walking Dead eleje. A WD eleje jó volt, de ott is bele kerültek illúzióromboló baromságok.

(#69037) nitro16 válasza Mik76 (#69034) üzenetére


nitro16
senior tag

Miért mitől kellet volna hasra esni az aktuális 5 résztől? 40 percig kb egy nulla az egész és megy az idő húzás majd a végén beindul de ott is úgy ahogy. Én kiváncsiságból kezdtem el nézni mivel a játék mind2 részét többször is végig játszottam és nagyon szeretem de ez a sorozat a közelébe se ér...

(#69038) lezso6 válasza bobalazs (#69036) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A Fear the Walking Dead az minimum B, de inkább C kategória, első évadot próbáltam nézni, de borzalmas volt. A sima Walking Dead első pár évada nagyon jó volt. De a Last of Us már most jobb annál is, és remélhetőleg még jobb lesz.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#69039) bobalazs válasza lezso6 (#69038) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hát nem tudom mekkora, de ez azért big budget sori, és meg is látszik rajta.
Lehet hogy megszépítette az idő a FTWDt, a tévedés jogát fenntartom ;)

(#69040) Major Lion válasza bobalazs (#69039) üzenetére


Major Lion
senior tag

Ugy latszik a farmos szezont is megszepitette az ido :D

On a long enough timeline the survival rate for everyone drops to zero

(#69041) Ryder62


Ryder62
őstag

Last of Us S01E05

Végre egy értelmes rész.
Tetszett, hogy Hanry és Sam szálat lezárták az epizód végén. Elején megismerjük őket, végén búcsúzunk tőlük, szép kerek lett így a történetük. Az, hogy Sam süket-néma még tragikusabb és szomorúbb lett a sorsa.
A végén ahogy fertőzöttek előtörtek a föld alól és lerohantak mindenkit az még jó jelenet volt.
Egyébként bírom hogy itt mindenki olyan bénán hal meg. Szakállas bad-ass csávónk mind a 6 lövéssel fedezte Katlint, majd hirtelen elvesztette a fejét. Katlin meg egy hordának fordít hátat majd a nyakába ugrik egy fertőzött, élt két epizódot, hiányozni fogsz, mély karakter volt. Ja, nem. Felvezetik a karaktereket majd súlytalan haláluk lesz, hirtelen RIP.

A sorozat hülyeségeit már kezdem megszokni. Természetesen Hanry csak bekiabált az alagútba, hogy nincs itt senki. Miért is maradna ki a hangoskodás ismeretlen helyeken...

A sorozat mércéjével nézve ez még egy jó rész volt.

(#69042) Mik76 válasza Bad Pritt (#69035) üzenetére


Mik76
senior tag

Mikor nezted te meg a TWD-t?
Szerintem megszepultek az emlekek, nem kicsit. :)

A ket sorozat minosegre eg es fold, es nem a TWD javara. Latvany, trukkok, szineszek, rendezes stb.

Amire probaltam inkabb celozni az az hogy ha valaki szerint a TLoU azert szar mert hulyesegek tortennek benne, az gondolkozzon el rajta hogy tud-e olyan zombis filmet v sorozatot mondani, amiben nincsenek.
Vagy az is lehet hogy ez a zsanerre jellemzo? Segitek, teljesen.
En meg olyan zombie filmet nem lattam amit ne lehetne darabokra szedni ha nagyon akarnam. Ami meg a "tudomanyos" reszet illeti... Sirhatnekom tamad ha szoba kerul. :D Ez az egesz zombie apokalipszis akkora tudomanyos bullshit, hogy nem is ertem miert kell elkezdeni magyarazni.

Ez egy ilyen mufaj. :K

Bobalazs
Azt mondjuk nem lattam. Az alap sorozatnal kidoltem. :)

Nitro16
En is vegigjatszottam az elsot, es egyaltalan nincs hianyerzetem. Ha a te ingerkuszobodet nem eri el az elso 40 perc, az maganugy. A tiz eves fiam is unatkozna rajta valoszinuleg.

Lezso
Egyetertek. :K
Eppen azon gondolkozom hogy a kornyezetemben ki az aki hozzatesz a sztorimhoz, foleg pl a nok, mivel nyilvan csak akkor indokolt hogy no legyen ha fontos oka van. Nem is ertem. A multkor is elmentem egy down szindromas srac mellett, es en is kiakadtam hogy erre most mi szukseg volt? Siman lehetett volna egy egeszseges feher hetero ferfi. Ami a default mint tudjuk. Minden masra alapos magyarazatot varnek.
Gondolom mar ketten vagyunk. ;)

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#69043) Bad Pritt válasza Mik76 (#69042) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Pár éves élmény, annyira nem szépültek azért meg. Persze, eltelt 10 év, nyilván jobban fog kinézni a világ összes pénzéből készülő HBO sorozat, de számomra a TWD első évadai jobbak voltak, mint ez, érdekesebb karakterekkel, jobban átadták a feszültséget az emberek közti konfliktusok meg a fertőzöttel a bénázások is. Meg azért ott volt egy feeling, hogy egy tucat embert követtünk és nem volt plot armor igazából senkin.
Nem egy szar a Last of Us sem, csak szerintem elkéstek pár évvel, ez a sorozat a játékokat ismerve a Part II előtt ütött volna nagyot. Meg őszintén szólva az az érvelés, hogy nem baj, hogy hülyeségek vannak benne, mert előtte minden másban is voltak szerintem elég hibás, pont azért kéne ennek jobbnak lennie, mert előtte az a minden más épp elég buta meg klisés volt, erre itt is ellövik ugyanazokat az évtizedes hülyeségeket úgy, hogy volt egy alapanyaguk, amiben ezeket kerülték.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#69044) Mik76 válasza Bad Pritt (#69043) üzenetére


Mik76
senior tag

Szerintem ebben a mufajban alap elvaras hogy "akkora szarba kergetjuk a szereploinket amibol latszolag nincs kiut". Eddig altalaban szokott is menni a dolog.
A kerdes hogy hogyan huzzuk ki oket?

Ha nagyon lemegyunk realisba, akkor mar az elejen hatra arcot csinalnak a gondolkozo emberek, el se jutnak odaig. Akkor meg hol marad az izgalom, meg a retteges?

Plot armor. Ez most egy nagyon divatos kifejezes. Mi az ertelme? Hogy a foszereplo kihuzza a sorozat vegeig? Vagy hogy az aktualis fogonosz sem hullik el elsonek? Ez minden filmre vagy sorozatra igaz. Kepzeld Rambot lelovi a rendor az elso film elso fel orajaban.... Mi lett volna?? :D

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#69045) Bad Pritt válasza Mik76 (#69044) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nem kell végletes reálisnak lennie, senki sem várt ettől a sorozattól sem The Road szintű szenvedéspornót, de olyan banalitásokat sem, mint az öngyújtó, vagy a túlélésszakértő Bill kiáll az utca közepére, hogy kilőjék a fosztogatók, vagy mikor arról beszélnek az erdő közepén, hogy azért nem raknak tüzet, mert meglátják távolról, majd a következő beállításnál egy nagy lámpa körül üldögélnek. Ettől nem lesz szar, de számomra is veszít az értékéből. Meg tényleg, nem tudok elmenni amellett, hogy nem 2023-ban kellett volna ennek debütálnia.

Plot armor mindig is volt, mindig is kellett, mást ne mondjak Homérosz még kánonná is tette az Iliászban, de mindig is az volt a kérdéses, hogy mennyire hihetően ábrázolják és vannak-e illúzióromboló pillanatok. Nekem amúgy a Last of Us-nál nincs gondom ezzel még.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#69046) gbors válasza Mik76 (#69044) üzenetére


gbors
nagyúr

A plot armor eredeti értelme ugye az, hogy a főhős / főgonosz olyan helyzeteket él túl, amiket
a) nem szabadna túlélnie
b) a film / sorozat más szereplői simán nem élnek túl

A probléma megoldása nyilván nem az, hogy nyírjuk ki Rambot az első 30 percben, hanem az, hogy ne tegyük (vagy legalábbis ne túl sokszor tegyük) Rambot olyan helyzetbe, ahol minden józan számítás szerint meg kellene halnia.

És persze miután a plot armor nagyon jó snappy kifejezés, biztosan sokat használják olyan szituációkra is, ami igazából nem plot armor, csak hasonló :) Nem tudom, hogy a TLoU-nál ez-e a helyzet, csak ez is egy lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#69047) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

most jutottam el oda hogy megnezzem Shaq c sportdoku filmet. elég jó, látom van Jordanről is meg Bill Russel-ről is. tudtok még mondani ilyesmi sport doku sorozatokat? nagyrészt NBA,NHL esetleg NFL érdekelne, nah meg persze foci, ha van.

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#69048) attiati válasza dellfanboy (#69047) üzenetére


attiati
veterán

(#69049) wolf88 válasza dellfanboy (#69047) üzenetére


wolf88
tag

Redeem Team, netflix
[link]

[ Szerkesztve ]

(#69050) erahurka válasza Bad Pritt (#69045) üzenetére


erahurka
félisten

Tűz inkább a füst miatt problémás szerintem. A lámpa azonnal eloltható, a tűz utána is füstöl egy darabig.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.