Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) gerii


gerii
addikt

Az Ash megint faszára sikerült, a nyúzott embertől még én is beparáztam :D

(#32002) #51177472 válasza gerii (#32001) üzenetére


#51177472
törölt tag

:K , legjobb evad lett ez.

[ Szerkesztve ]

(#32003) Komplikato


Komplikato
veterán

Dirk Gently S01E02 ;]

Hááát, ööö, azt hiszem egy kicsit sok(k) volt, és emlékeim szerint anno Adams könyveit is le kellett tenni pár oldalanként mert sűrű volt, de ezt film közben nehezebb kivitelezni. Ez a film beteg. Nagyon. De véletlenül sem úgy mint teszem azt a Preacher. A holistic assasintól meg agyam eldobom.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#32004) #54715584 válasza gerii (#32001) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ash?

(#32005) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Legends of Tomorrow 2x03

Kifejezetten jó rész volt, tetszett. :C

Live-Die-Respawn

(#32006) lacy86 válasza oriic (#32005) üzenetére


lacy86
addikt

Lassan mar en is elkezdem 😉😁

(#32007) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Lucifer 2x06

Na a vege aze jo volt :)

Janaboy

(#32008) Vladi válasza Komplikato (#32003) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Olyan lyól írsz, hogy mostmár érdekel. :C

mod: nincs viszont felirat. :(
Volt már amúgy régebben egy pár rész. De nem lett sikeres.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32009) davidsone


davidsone
addikt

The Strain S03E10: Azt a kis gyökérgyermeket, volt benne spiritusz ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#32010) xenom0rph válasza davidsone (#32009) üzenetére


xenom0rph
őstag

Ki mit gondol a Shameless új évadáról? Szerintem elég gyenge, hiányzik belőle a shame konkrétan.
Fiona pálfordulása nem elég konfliktus ide, az eddigi évadok során annyi polgárpukkasztást láttunk, hogy az eddigi részek teljesítménye ide már nem elég. A V-s szál teljesen szükségtelen, Frank egészen visszafogott lett az utóbbi évekhez képest. Várom hogy mikor fog felborulni, ez a derűs hangulat.

Szerk. : nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

halahala

(#32011) Pitterix


Pitterix
őstag

Supergirl 204:

Ez a rész kimondottan jó volt, legalábbis szerintem. A végén meg egyáltalán nem lepődtem meg.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32012) rétisün válasza xenom0rph (#32010) üzenetére


rétisün
veterán

ez nem túl bíztató :( én majd évad végén tervezem egyben nézni, utána tudok véleményezni.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#32013) k-adi válasza Pitterix (#32011) üzenetére


k-adi
nagyúr

A vége tényleg eléggé kiszámítható volt de most legalább próbáltak valami újat belevinni ami dicséretes. :D

(#32014) #51177472


#51177472
törölt tag

Ez az Atlanta tetszik...:D

(#32015) Ventur@ válasza Pitterix (#32011) üzenetére


Ventur@
senior tag

Az utolsó jelenetben az egy chitauri harcos volt? Ezek mióta tudnak átváltozni? Miért van olyan érzésem, hogy Lena Luthornak vaj lesz a füle mögött az évad végére :D ?

Más:

Westworld S01E05: Olyan szinten visz el engem az erdőbe, hogy csak na :DDD . Gyanítom hogy idővel a Man in black és Dolores szál fog találkozni.

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#32016) Janaboy válasza Ventur@ (#32015) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ezt most en se vagom, kive/mive valtozott a csaj..az volt az eredeti alakja?

Janaboy

(#32017) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

The strain 3x10

Istenem ez a Zack mekkora egy fogyatékos :)) (ja meg köcsögök a készítők :( )

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#32018) k-adi


k-adi
nagyúr

Black Mirror | Season 3

Most sem csalódtam, remélem nem kell megint sokat várni a köv. évadra!!! :)

Ahogy a sorozat leírása is mondja: "A television anthology series that shows the dark side of life and technology." De még mennyire a sötét oldalt!

Elképesztő mikre gondoltak a mostani évadban is (like mánia, VR és a darazsak veszélye, stb.), minden epizód olyan keményen elgondolkoztat, hogy annak ellenére, hogy Netflix-es sorozat (lett), nem lehet darálni, egyszerűen sok az agynak. :D (najó, nyilván lehet, de nem "érdemes") :))

Nem is tudom melyik epizód tetszett a legjobban...
Talán a Nosedive a "mindent a 4.6-os lájk arányért" vagy a remek kis horror a Playtest részben (melynek eleje kiváló kisfilmnek is elment volna), esetleg a rövid, de ütős thriller a Shut Up and Dance epizódban vagy inkább a tökéletes '80-as évek hangulatát visszahozó San Junipero rész...
Az utolsó előtti, azaz a Men Against Fire epizód annyira nem jött be, lehetett előre sejteni mi lesz, illetve az utolsó Hated in the Nation című részben a hangulat sajnos többször is elvérzett a nyomozás alatt, de a mondandója még így is erős maradt.

(#32019) Pitterix válasza Ventur@ (#32015) üzenetére


Pitterix
őstag

Én inkább egy fehér marsira gondoltam, aki kiirtotta őket. Lutricára valahogy én is gyanakszom, talán ő lesz a köv. évad fő ganéja....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32020) beherit válasza k-adi (#32018) üzenetére


beherit
tag

Az első ket reszt lattam az első évadból, az első nagyon tetszett, de a második annyira nem. Az egy kevesbe erdekes resz, aztán szerintem nem is neztem tovabb. De olyan jókat irtok rola, lehet ujra nekifutok.

amor fati

(#32021) davidsone válasza jonnyjoker01 (#32017) üzenetére


davidsone
addikt

Valamiről szólnia kell a 4. évadnak is de nagyon már nem tudják csűrni-csavarni...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#32022) spammer válasza k-adi (#32018) üzenetére


spammer
veterán

Nálam a San Junipero nyert, utána a Nosedive. :K Amúgy szerintem sem érdemes egyben ledarálni. Én naponta egy részt néztem, bőven jó volt így.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#32023) maajsz válasza xenom0rph (#32010) üzenetére


maajsz
senior tag

A Shameless már a 4. évadtól átfordult dramedyből drámába. Az elején nagyon jókat lehetett rajta nevetni, meg volt az igazi "azta kurv@" feeling. A 3. évadtól ez esett a 4. után dobtam is. Persze sokan jöttek, hogy shut up ez még mindig jó sorozat, az lehet, de én nem a dráma miatt maradtam meg anno mellette. Akárhogy is nézve, igazad van, hiányzik a "shame", az éles "megbotránkoztató" de mégis vicces vonal.

(#32024) brownus válasza maajsz (#32023) üzenetére


brownus
veterán

+1

(#32025) Ventur@ válasza Pitterix (#32019) üzenetére


Ventur@
senior tag

Ott lesz a pont. Nem gondoltam elsőre a fehér marsi vonalra. Pont beleillik is a képbe, mert M'gann megtudta hogy J'onn J'onzz az utolsó zöld marsi. Így már okés is lenne, mert a Bosszúállókban egy chitauri sem tudod átváltozni :) .

Más:

Nem tud valaki a Black Mirror S03-hoz magyar feliratott :B ? Eddig csak az első részhez van, de hát azzal még nem vagyok kisegítve :D . Vagy 5-6 oldalon kerestem és mindenhol csak az elsőhöz van felirat. Előre is köszöntem :R !

[ Szerkesztve ]

Steam: m3h4n1k | Battlelog: m3dm4n | Uplay: m3h4n1k

(#32026) Pitterix


Pitterix
őstag

The Flash 305:

Ez az új Wells sántikál valamiben, számomra kicsit idegesítő, de gondolom van, aki bírja. Snow kisasszony meg egyre keményebb. Vajon a sötét oldalt válassza, vagy kipakol Barryéknek és megoldják közösbe a képzését, ereje helyes használatának megtanulását. Juj, de sok a kérdés. még ez a Draco Malfoy gyerek lesz érdekes. Nem lepődnék meg sem akkor, ha képessége lenne az évad végérre, sem akkor, ha gonoszbá lenne belőle.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32027) Ragnar95 válasza Pitterix (#32026) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Wells karakterét direkt formálták idegesítőre szerintem, de kíváncsi leszek, hogy tényleg csak ennyi volt-e a titka, ami kiderült vagy rejteget még valamit...
Caitlin is jó kérdés, hogy mikor tálal már ki Barryéknek, nem is értem, eddig miért titkolózott, miközben Barry és Cisco is metahuman-ek...
Julian szerepét nagyon eltalálták, tényleg tiszta Draco, bár most úgy tűnik, sikerül közös nevezőre jutniuk Barryvel.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32028) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Marvel's Agents of S.H.I.E.L.D. S04E06
Az évad eddigi legjobb része szerintem, csomó eddig felmerült kérdésre végre kaptunk válaszokat és a sztori is elég szépen haladt.
Jól megleptek asszem mindenkit az írók Eli valódi énjének feltárásával :Y
Ghost Rider múltját szerintem elég jól sikerült megmutatni, illetve komoly volt a verekedése a Directorral is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32029) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Arrow S05 E04-05

Ha nem lenne ennyire szar CGI, ha egyáltalán ez annak mondható, akkor esküszöm színvonalasabb lehetne a sorozat, de ezek az eszméletlenül blőd és egyben hihetetlenül gagyi effektek olyanná teszik az egészet, mint ha tini ninja teknőcöket néznék gyerekkoromból.

5. részben végre volt valami csavar, bár várható volt, hogy túl fogja élni, hiszen hová jutna a sorozat nélküle, de csináltak valami említésre méltót a készítők, és továbbra sincs semmi ötletem ki lehet Prometheus.

Viszont amit a piros/fekete ruhában harcoló(kicsit hajazott az arkham knightra szerintem) emberke kapott, az valami szánalmas. Nagyon menőn felvezették, tisztára menő ruhája is volt, erre lelövik és kész. Ebben a szar városban senki nem hal meg ilyen könnyen, még a feka hátába is belevágtak egy baszom kést, végre azt hittem meghal, de nyilván nem, és 1 nappal később már olyan, mint új korában. :C

(#32030) k-adi válasza beherit (#32020) üzenetére


k-adi
nagyúr

Szerintem folytasd, eléggé meredek témákat veszegetnek a sorozatban :K ilyen témákkal sehol nem találkozol szembe ezért is szeretem ezt a Black Mirror-t mert nem egy x+1 zsarus sorozat vagy ilyesmi :DD

(#32031) gyuromoj válasza Ragnar95 (#32028) üzenetére


gyuromoj
veterán

:C faintos kis rész volt, most fejeztem be. :K

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#32032) maajsz válasza Black Dragon (#32029) üzenetére


maajsz
senior tag

A CW-nél azért nincs olyan sok pénz cgi-re, de amilyen jól vannak kivitelezve a stuntok annyira blőd, hogy néha tényleg tisztán látni, hogy a levegőbe üt.
A maszkosról nekem rögtön Deathstroke ugrott be, mondom ez egy butított változata vagy mi?
Curtis sz@r terepen, mozgásra mindenre, egy geek hogy lehet bunyós szuperhíró? Hagyták volna Felicity mellett.. btw övé az egyetlen poén az évadban eddig a maszkos "You failed this city"-vel.
Az egészben ez a Prometheus a legbiztatóbb, bár nem látom hogy fent tudnák tartani az évad végéig, lehet csak ilyen midseason villain lesz..

(#32033) Black Dragon válasza maajsz (#32032) üzenetére


Black Dragon
addikt

Sajnos ez igaz, és nem csak az Arrow-ra, hanem a Flash-re is, de biztos a többi CW-s sorozat sem remekel ilyen téren. Viszont ilyenkor nem értem azt, hogy miért nem csinálnak mondjuk 10-15 részt a 24 helyett, több idő maradna tényleges cselekvésekre, kevesebb depizésre, romizásra, és akkor talán a színvonal is feljebb kerülne...

Nekem Curtisről elsőre a The Punisher film jutott eszembe, az a kereszt szerű valami a fején hihetetlen gagyi, egy fekát befesteni fekete festékkel, bravó.:D
A poén viszont tényleg adta. :C
Prometheus pedig biztos pár részen belül leveszi a maszkját, utána pedig szépen lefele fog ívelni a színvonal./SP]

(#32034) FoxiestFox válasza Ragnar95 (#32028) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Marvels SHIELD 4/6
Én vártam ezt a nagy verekedést amit írtál, azt hittem, valami grandiózusabb lesz. Az hogy megcsépelte kicsit álló helyzetben, már kicsit kevés :))
Korrekt rész volt amúgy valóban.

(#32035) maajsz válasza Black Dragon (#32033) üzenetére


maajsz
senior tag

A CW nem az a nagy költségvetésű csatorna, de pl érdekes hogy a Supergirl miután átkerült egy jóval pénzesebb csatornáról, annyira látványosat nem esett a cgi-je.
Az hogy egy évad hány rész sokkal inkább a csatorna döntése, hisz ők reklám időt "árulnak", kvázi nem mondhatod hogy hé, Csárli, toljunk már idén 15 részt mert lenne egy két vagány stuntom :) Szóval a műsoridőt ki kell tölteni és néha amit érzékelsz, hogy ennek igen filler szaga van az pont ez a téma. Sokszor fókuszálnak inkább pár minőségibb hype ezipódra/storyline-ra, ami jó nézőmegtartásra és próbálják lehetőleg kevésbé szar részekkel köríteni. Ilyet majdnem minden fő műsoridős sorozat behúz, legyen szó akár a Walking Deadről vagy a Big Bangről. Emiatt hoznak érezhetően jobban konzisztens minőséget a Netflixes sorik.

(#32036) #51177472


#51177472
törölt tag

AHS 6x8:

10/10.. imadom. :D

(#32037) Ragnar95 válasza FoxiestFox (#32034) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban gyorsan lezavarták, illetve az is igaz, hogy elég egyoldalú volt, de jó volt végre "valódi" akció közben látni a GhostRidert :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#32038) gyuromoj válasza Ragnar95 (#32037) üzenetére


gyuromoj
veterán

Az Irgalmas Szamaritanus csak nem Nic Cage volt? :DDD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#32039) Black Dragon válasza maajsz (#32035) üzenetére


Black Dragon
addikt

Persze, sajnos tisztában vagyok vele, hogy a profit mindenek előtt áll, az adott sorozat pedig vagy jó úgy, vagy nem, max majd jövőre lecserélik valami más házon belüli kakikra.
Még szerencse, hogy azért akadnak jó sorozatok is ezen kívül.:)

(#32040) Pitterix válasza gyuromoj (#32038) üzenetére


Pitterix
őstag

Nekem is ez jutott eszembe.
De ennyire jó tényleg régen volt.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#32041) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Gotham kapcsán kérdés:
A képregényekben is a férfiakhoz vonzódik Pingvin? - vagy ez megint olyan, hogy kötelezően legyen benne és a leszbo/biszexuális vonal már nem elégséges...

Resistencia eterna

(#32042) tepenzed válasza bagyulajuve (#32041) üzenetére


tepenzed
őstag

nem, ott nem derült ki, de azért annyira nem követik a sztorit, mert pl a családtörténete is egész más volt a képregényekben

(#32043) bagyulajuve válasza tepenzed (#32042) üzenetére


bagyulajuve
addikt

ok, akkor csak haladni kell a korral

Resistencia eterna

(#32044) FoxiestFox válasza bagyulajuve (#32041) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Sajnos olyan. Nekem is nagyon szúrja a szemem, de nem mertem megemlíteni, mert ismét én leszek a gonosz, aki nem halad az új idők szelével. :U Eddig a pontig bírtam pingvint valamennyire.

(#32045) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem tudom megunni. :)
Westworld Train Theme

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#32046) tepenzed válasza FoxiestFox (#32044) üzenetére


tepenzed
őstag

Nem tudom nézed e a How To Get Away With Murder sorozatot, de ott néha olyan szinten belemennek a "témába" , hogy az embernek el kell fordulnia a képernyőtől, nem tudom miért menő mostanában a sorozatokban

(#32048) FoxiestFox válasza tepenzed (#32046) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem nézem. Azt a Sense8 nevű cuccot néztem az elején, abban is sok ilyen volt. Nem kérek belőle.

(#32049) bobalazs válasza S e t h (#32045) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

jó a youtube listád! Köszi. :B

(#32050) Ragnar95 válasza tepenzed (#32046) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Engem is eléggé idegesít, amikor csak a politikai korrektség kedvéért beleraknak egy meleg párt egy sorozatba, főleg hogy ez már nem politikai korrektség innentől, hanem átesnek a ló túloldalára, mert a sztorihoz általában semmit nem ad hozzá, hogy az adott szereplő/pár meleg...
Ráadásul amikor meleg szex jelenetekkel van tele a sorozat, azt végképp nem tudom megérteni, főleg ha ez szintén nem képezi szoros részét a történetnek, csak töltelékszál. És nem is a meleg szex jelenet a baj, alapból nem szeretem, ha indokolatlanul beleraknak szexet egy sorozatba, van egy másik műfaj, amit lehet nézni, ha erre vágyik az ember.
Persze vannak sorozatok, ahol tényleg indokolt a dolog, pl a The 100-ban az is Lexa személyiségének része, hogy meleg és fontos részét képezi a történetnek a kapcsolatuk Clarke-al.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.