Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51001) oriic válasza nubreed (#50998) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Uj BSG jon tudsz rola ugye?

Live-Die-Respawn

(#51002) nubreed válasza oriic (#51001) üzenetére


nubreed
veterán

Igen, persze. Remélem minél előbb, bár szerintem az a minél előbb még évekre van.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#51003) vond válasza gyuromoj (#50988) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ezazzz! ;] Nagyon vártam már. És milyen jónak is ígérkezik így az előzetes alapján. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51004) Jumbozorz válasza vond (#51003) üzenetére


Jumbozorz
senior tag

Ez milyen sorozat? Van véleménye a sorozatról valakinek? köszi

(#51005) #75501312 válasza Jumbozorz (#51004) üzenetére


#75501312
törölt tag

Évekkel ezelőtt összetettem volna a két kis kezem egy ilyen minőségű sorozatért. Szerintem nagyon jó, de én már nem nézek drámát, szóval nem néztem végig az első évadot. Kicsit lassúcska, de közben izgalmas is, néha véres. :DDD

(#51006) vond válasza Jumbozorz (#51004) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Keress rá a topikban. :) Nekem nagyon bejött az első évad.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51007) fecaga21


fecaga21
aktív tag

The Wire-t megéri elkezdeni a mostani Netflixes sorozatok mellett?

(#51008) bobalazs válasza fecaga21 (#51007) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Wire az bombajó. Márha birod ilyen getto néger sorikat.

(#51009) fecaga21


fecaga21
aktív tag

Money Heist harmadik évad-ba egy kérdés foglalkoztat, ti biztos tudjátok a választ.
Ugye a 3.-ik évadba amikör beköltöznek a jegybankba, ott az elején bombákkal felrobbantják az ablakokat, akkor hogy hogy nem tudnak bemenni ott mikor a bomba kirobbantja azokat az ablakokat?

(#51010) Maxxy10


Maxxy10
addikt

‪What We Do In The Shadows 3. évad berendelve.‬

(#51011) fecaga21 válasza bobalazs (#51008) üzenetére


fecaga21
aktív tag

H nem is pont azért, de a véleményekből meg kiindulva úgy nézem esélyes utóda lehetne a Breaking Bad-nek mert még mindig nem találtam meg a Money Heist, és a Dexter óts sem, hiába közel álltak :)

(#51012) bobalazs válasza fecaga21 (#51011) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

The Shield is jó, azt is nézd meg.

[ Szerkesztve ]

(#51013) bagyulajuve válasza Maxxy10 (#51010) üzenetére


bagyulajuve
addikt

yeessss :C

Resistencia eterna

(#51014) Pitterix


Pitterix
őstag

Tegnap elkezdtük a Miss Fisher's Murder Mysteries-t, az első epizód kicsit gagyinak és elég lassúnak tűnt. De azért folytatjuk, gondolom nem véletlen a 8,3-as pötty az imdb-n.
Talán lesz belőle valami....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51015) fant0mi


fant0mi
addikt

Ha mar "regi" sorozat, a Pushing Daisies-t akarom majd ujra nezni. Tenyleg jo volt, vagy csak megszepult az emlek?

[ Szerkesztve ]

(#51016) #75501312 válasza fant0mi (#51015) üzenetére


#75501312
törölt tag

Hát, anno én baromira élveztem, nagyon fárasztó volt a humora. Hasonló, mint a Dead like me

(#51017) grizlisandor válasza nitro16 (#50979) üzenetére


grizlisandor
addikt

Leesett. :B
3. évad, majdnem olyan jó volt, mint az 1. évad; öröm volt nézni. :B
A 4. évad is jó, de valahogy az előzőkhöz képest kicsit hullámvasút, két zseniális megoldás között szerintem az eddigiekhez képest nekem kicsit sok az "üres játékidő". Várom a folytatást. :K

Nálam a TOP sorozatok között ott van La casa de papel/Money Heist/A nagy pénzrablás. :B

(#51018) attiati


attiati
veterán

Westworld s03

Az alapsztori tök jó lenne, hogy az emberiség veszélyes önmagára

De ezt agyonbonyolították.

A 4. évadot akkor nézem meg, ha oda-vissza lesz tőle mindenki.
Ha egyáltalán van értelme folytatni.

Ezek a verekedős jelenetek meg igazán nevetségesre sikerültek helyenként.
Meg amikor autósüldözés van és látszik, hogy gyökkettővel mennek az autók :D

[ Szerkesztve ]

(#51019) nubreed


nubreed
veterán

Befejeztem a Better Call Saul 5. évadát, hát az egész évad nagyon jó volt, de az utolsó két rész valami embertelen király volt. A Lalo Salamanca jelenetei rendesen oda****nak. :D

The Last Kingdom 4. évada szintén nagyon jó volt. Méltatlanul kevés szó esik róla, akár itt a topicban is, pedig ez is azon sorozatok közé tartozik ami végig meg tudta tartani a színvonalat. És majdhogynem fele részben magyar produkció, nem csak, hogy itt forgatják, de a stáb nagyon nagy része magyar. Nem csak a háttér stáb, hanem pl Cenric -et Haumann Máté alakítja, Uhtrehd kaszkadőre is egy magyar srác és még lehetne folytatni.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#51020) bagyulajuve válasza nubreed (#51019) üzenetére


bagyulajuve
addikt

a Last Kingdom elől elvitte a sikert a Vikingek, pedig előbbi jobb szerintem

Resistencia eterna

(#51021) nubreed válasza bagyulajuve (#51020) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem is jobban tetszik a TLK.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#51022) k-adi válasza bagyulajuve (#51000) üzenetére


k-adi
nagyúr

meglestem én is az első részt ebből a Stargirlből de egy erős gagyi-Flash érzésem van tőle, szerintem elég gyenge kezdés volt..
még 1-2 epizódnyi esélyt adok neki azért, de már az első részben olyan fejfogós marhaságok voltak, hogy majdnem besírtam :)

(#51023) bagyulajuve válasza k-adi (#51022) üzenetére


bagyulajuve
addikt

mivel sokat nem vártam tőle, csak egy kis laza szórakozást nagyot nem csalódhattam, szerintem 1-2 szezont fog futni, de meglátjuk, nekem tetszett összességében

Resistencia eterna

(#51024) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

The 100 tűrhetően indított (7x01).

Janaboy

(#51025) Tempes


Tempes
tag

Sziasztok. Nem tudja valaki, hogy a preacher s4 első része végén milyen zene szolt? A shazam nem ismerte fel sajnos.

(#51026) vond


vond
MODERÁTOR

Dead to Me / Halott vagy, S1-S2

Senki? Fura, hogy még említve sem volt a topikban.

Én berántottam mind a két meglévő évadot (hamar lement a 20 darab fél órás epizód), és nagyon jól szórakoztam. :K Szuper kis Dramedy. Nem hibátlan, vannak benne történeti és technikai furcsaságok, meg pár kötelezően elővett, és erőltetett dolog. De a karakterek, a színészi játék, a szövegkönyv, a jófajta helyzetkomikumok és fekete humor, a remek zenei betétek, és a megfelelően eltalált arányok bőven kárpótolnak ezekért.

A két főszereplő közti dinamikát, kémiát pedig tényleg elég ritkán lehet megtapasztalni. Az az összhang, a párbeszédek, az arcok, a sok kis rezdülés, az érzelmek tökéletes megjelenítése a megható, vagy indulatos, vagy épp vicces jelenetekben. Élmény volt nézni és hallgatni őket. :K

Christina Applegate zseniális, de Linda Cardellini szerintem még rajta is túltesz. Egészen elképesztő, amit művel(t). :R Remélem, most már úgy igazán beindul a karrierje, hogy egyre több és fontosabb film- és sorozatszerepben láthassuk. Megérdemelné, és mi is. :)

Első évad: 9/10, második: 8/10, a folytatást meg várom szeretettel, de sajnos 2021 nyaránál előbb biztosan nem jön.

Ja, igen. Mindkét évad elérhető szinkronnal is, de szerintem ne erőltessétek. Belehallgattam, szörnyű az eredetihez képest. :(

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#51027) bobalazs válasza vond (#51026) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kösz, meglessük.

(#51028) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Devs - Érdekes, az első 40 percből arra tippelnék, hogy az a csodaszámítógép virtuális valóságo(ka)t futtat, ami a szereplők világát (is) modellezi, akár némileg a jövőbe is extrapolálva, és azon akad ki Szergej, hogy ez kvázi bizonyíték rá, hogy effektíve ő maga is egy szimuláció (ha nem is egy számítógépben, de hogy egyáltalán nem létezik "szabad akarat", hanem teljesen előre determinált az emberek minden gondolata és tette). Vagy ez, vagy esetleg az (ami szerintem butább sztori lenne), hogy ő egy android, vagy most cserélek őt egyre, aki megtéveszt majd minden embert, hogy továbbra is Szergej, a barátnőjét is...

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#51029) bagyulajuve válasza vond (#51026) üzenetére


bagyulajuve
addikt

én belekezdtem tavaly az első évadba, de nem rántott be, lehet megpróbálkozom újra

Resistencia eterna

(#51030) parkr válasza fant0mi (#51015) üzenetére


parkr
őstag

simán jó volt az :)

(#51031) Narxis válasza Janaboy (#51024) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jaja, jónak igérkezik az utolsó évad is. Azért ha belegondolok, hogy honnan indult ez a sorozat, mennyi minden történt, mennyi dolgon átestek a szereplők... talán ez majd egyszer érdemes lesz az újranézésre.

Arról nincs valami infó, hogy 6. évad mikor lesz szinkronosan?

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#51032) gergo5991


gergo5991
őstag

valaki nézi a Fauda netflix sorozatot? nem fogok spoilerezni, de kb az összes szereplőnek a bal szemgolyóján van valami folt, érdekelne, ha aki nézi, fel-e tűnt neki, esetleg van-e rá magyarázat.

[ Szerkesztve ]

(#51033) grizlisandor válasza Janaboy (#51024) üzenetére


grizlisandor
addikt

Alacsony az ingerküszöböd, inkább úgy fogalmaznék. ;]
Talán a továbbiakban lesz itt történés, Shedheda átvette Russel irányítását. Gabriel, Hope, Echo beleugrott az Ismeretlenbe. Nem emlékszem teljesen, hogy Shedheda miatt valamit hackeltek a lángon Madi-ban, Shedhade eltűnt, de feltöltötte valahova, ugye azt akarta Raven keresni a hajó computerében. Meg volt a párbeszéd, hogy ne közöljék a onekruval, hogy nem Madi a Heda. Mi is történt a lánggal?

Stargirl 1x01
Meglepődtem, hogy milyen jó. :B
Persze kibe köt bele a csaj a mozinál, hát a környékbeli gonosz fiába ;] De a vége az epic, mikor csíkos vagy ki előkerült beta Mark-1 American Jaeger-ben. :U

Legalább a Peaky Blinders nagyot megy és van mit nézni. :)

(#51034) nubreed


nubreed
veterán

Bele kezdtem a Westworld Season 3 -be, az első két résszel. Itt már többen írtak róla, többeteknek nem tetszett, én imádtam, ez az évad eddig jobb mint az előző kettő. És zeneileg.... na attól lehidaltam. Zeneileg hihehetlenül erős, főleg a városban játszódó cyberpunk hangázsú zenék valami eszméletlenül erősek, nincsenek rá szavaim. Az HBO "házi szerzője" Ramin Djawadi már megint nagyon erős hang anyagot hozott össze.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#51035) bobalazs válasza vond (#51026) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

HÁt ezt hamar kipörgettem. Tetszett hogy minden rész végén volt valami lesokkoló.

(#51036) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

nemtudjatok az into the night-nak lesz 2. evada? hamar leporgott ez a 6 resz. :U

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#51037) Janaboy válasza grizlisandor (#51033) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

En sem emlékszem már, remeljuk valaki leirja :D

Janaboy

(#51038) grizlisandor válasza Janaboy (#51037) üzenetére


grizlisandor
addikt

Még az első 4 évadot szívesen újranézném, az 5. évadnál elfárad a sorozat. 6. évadtól soha többet. :U

(#51039) #75501312


#75501312
törölt tag

Nekem kimaradtak ezek a Netflixes Marveles sorozatok, látom van vagy 6-7 db, van ahol 3 évad de már nem folytatják őket.
Érdemes ezeket megnézni? Nem keresek komoly tartalmat, elég ha szórakoztató vagy vannak benne jó kis vagy látványos akciójelenetek.
A Flashes Iris féle műdráma nem érdekel ha esetleg ezek olyanok lennének.

(#51040) Bad Pritt válasza #75501312 (#51039) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Daredevil és Punisher elég jó cucc, nekem a Luke Cage is tetszett, de az nagyon egyedi hangulatú.
A többit gyengébbnek éreztem jóval, Defenders is csalódás.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#51041) Janaboy válasza #75501312 (#51039) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Jessica Jones első évad is nézhető.

Janaboy

(#51042) #75501312


#75501312
törölt tag

Protector még esetleg? Azt nem tudom az univerzum része-e de hasonló.

(#51043) Pitterix


Pitterix
őstag

La Casa de Papel--Money Heist

1. évad letudva. Ezt egyszerűen nem lehetett abbahagyni. Remélem a 2. évad sem lesz gyengébb. Ahogy kifundálta a prof az egészet és mindenre, majdnem mindenre gondolt. Valami eszméletlen.
Igen, vannak benn pici hibák, de ezek elhanyagolhatóak.
A színészi játék is valami briliáns. Főleg Berlin alakítása nagyon jó.
Tegnap elkezdtük és nem tudtuk abbahagyni. Számomra az utóbbi általam látott sorozatok közül mindet veri. Nálam most elbújhat a BB és az Ozark is.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51044) dellfanboy válasza Pitterix (#51043) üzenetére


dellfanboy
senior tag

avval a sorozattal csak az a baj hogyha eljutsz a 4evad vegehez ki tudja mennyit kell varnod az otodikre... ;]

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#51045) Pitterix válasza dellfanboy (#51044) üzenetére


Pitterix
őstag

Na neeeeee. Azt hittem, a 4. évaddal vége lesz.
Majd lassabban nézzük. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#51046) nitro16 válasza Pitterix (#51045) üzenetére


nitro16
senior tag

Ha jól tudom már az 5-6 évad is bevan rendelve. Meg amúgy is nagyon jó bevételt produkált.

Más: Billions 4 évada is akkorát megy megint.. remélem ebből is lesz még jó pár évad.

[ Szerkesztve ]

(#51047) Aventador91 válasza Pitterix (#51043) üzenetére


Aventador91
őstag

a többi évadban sem csökken a színvonal :R

(#51048) PhoenixSzG


PhoenixSzG
tag

Hannibal :Y

[ Szerkesztve ]

(#51049) k-adi válasza Amur (#50524) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem kell többet uppolni a kérdést, én láttam az első évadot.. röviden:

Gangs of London (2020)
1. évad

Számomra egy igazi meglepetés volt. Nem tudtam róla semmit az előzetesen kívül és pont így volt jó... megnéztem az első részt, és megvett kilóra.

A történet nem bonyolult, rivális gengszter-családok, stb. mégis vannak benne csavarok, de ami igazán lenyűgözött az a nyers, brutális akció-jelenetek. Nem is tudom mikor vagy melyik sorozatban láttam mostanság ehhez foghatóan ennyire jól összevágott, minőségi harcokat. (pl. epizód 5.) Az egyetlen negatívum amit feltudok hozni az évad ellen, hogy sokszor gyengének éreztem a castot (így több drámainak szánt jelenet elhasalt), főleg a főszereplő gyerek SeanW-t alakító egyáltalán nem jött át..

(#51050) grizlisandor válasza grizlisandor (#51017) üzenetére


grizlisandor
addikt

La casa de papel/Money Heist/A nagy pénzrablás S04
Kapcsolatban elfelejtettem írni magamból, hogy Gandia a spanyol Jason Statham. ;]

(#51048) PhoenixSzG:
Hátha. :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.