Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) oriic válasza gyuromoj (#3999) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen jó rész volt, de remélem nem olyan egyszerű lesz hogy megtalálják és ők lesznek a Supermanusok.
(#4002) gyuromoj
Vagy csak simán felvezetik ezt, aztán valamilyen bibi miatt eltűnik vagy megsemmisül az egész. Vagy már nincs is ott ezer éve.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#4002) gyuromoj válasza oriic (#4001) üzenetére


gyuromoj
veterán

Én mondjuk Isten Igéire gondolok, hogy ott van pár darab. Mondjuk Sam-nek jól állna a "necromancer" szerep. :DDD
Démonvértől már úgy is volt egyszer "Jedi".
Az biztos hogy fontos szerepe lesz még ennek a "raktárnak".

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4003) greenity


greenity
aktív tag

TBBT S06E14 : ha nem is az az igazi fizikusos, de jóóó :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#4004) kmarci25


kmarci25
veterán

Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e belőle valami, és ha lesz mikor és milyen.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4005) rétisün válasza greenity (#4003) üzenetére


rétisün
veterán

és topikja is van :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4006) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

A két vámpíros sorozatról mi a véleményetek?

The Vampire Diaries

True Blood

Mennyire tinisorozatok? OK hogy vámpírfilm, de véresek is vagy csak megy a picsogás bennük?

Epizódikus sorozatok? Átívelő szálak vannak? Bármi egyéb amit tudnom kellene róluk? :R

Live-Die-Respawn

(#4007) gyuromoj válasza oriic (#4006) üzenetére


gyuromoj
veterán

True Blood abszolút nem tinis.
Van benne minden. Meztelenség, szex, csúnya beszéd, vér, belsőségek, végtagok, lények, poénok.
Átívelő szál van minden évadban, de semmi nyakatekertségre nem kell számítani.
Részemről abszolút ajánlott. Már 5 évad van, nyáron kezdődik a 6.
Másikról nem tudok semmit, de ha jól tudom akkor az inkább tinis.
:R

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4008) spammer válasza oriic (#4006) üzenetére


spammer
veterán

Vámpírtaplók tini szarság, CW csatornán csak ilyen elkurvult sorozatok mennek, kivétel a Supernatural, de ugye az is a béka segge alatt van már.

Jó, azért nem egy Tvájnyál szint, de nem is túl komoly, itt is fiatal vámpír, ember csaj, meg családok, bosszú, intrika meg a többi szokásos :DDD A sunák jók, kb. ennyi :D

Akkor inkább True Blood, bár abból nem sokat láttam (nem is érdekel igazán). Szerintem nézz meg 1-2 részt mindkettőből! ;)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4009) Sátánné


Sátánné
csendes tag

Arrow - Zöld íjász. Valaki?
Néztem a tévében, eddig nem olyan rossz! A főszereplő viszi a prímet! :))

''Ha világot akarsz látni vegyél, egy atlaszt!'':)

(#4010) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

THX infókat. :R

Live-Die-Respawn

(#4011) #54715584 válasza Sátánné (#4009) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nekem az elején nagyon bejött, a részenkénti esetek is. Sőt, sztem a pasik nagy része irigyli azt a testet, ami a fickónak van :D
De pl. a 9-10. rész nekem már unalmas volt...Nem tudom az újabb 2 rész jó-e?

(#4012) TazLeacher válasza oriic (#4006) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Mindkettőt folyamatosan nézem.

The Vampire Diaries: a mai kornak megfelelő. Kellemes kikapcsolódás szerintem, mi szeretjük. Vannak benne lapos részek, de abszolút jó, a látványvilág is kellemes (jó csajok :D), meg úgy általában tetszik. Alapvetően nagyon jó szórakozás, Nina Dobrev meg külön plusz. A lányoknak meg Ian Somerhalder...

True Blood: a Vámpírnaplók "suttyó" változata. "Reálisabb", nem annyira fényes és steril, de ennek a következménye a suttyósága. Olyan, mintha a szereplőket valami amerikai isten háta mögötti farmerbálon kaparták volna össze. Meg kellett néznem egy jó pár részt, hogy Anna Paquin-t ne akarja bofánb*szni egy lapáttal csak azért, mert megszólalt.Már a mimikájától is a hátamon felállt a szőr. Mondjuk Rutina Wesley-ben is kb. annyi nőiesség van, mint egy csomag százas szögben, mondjuk éles ellentétben a másik sorozat "feketéjével" Kat Graham-hel. Míg a "konkurensben" az erősebb nem is azért "jócsávós", a TB-ben mondjuk Stephen Moyer nem az a tipikus szépfiú. De ez úgy általában az egész sorozatra igaz. Sok szex, több vér, erőszak, szókimondóbb.

Nagy vonalakban az mindkettő kb. ugyan azt a sztorit viszi: egy nő, 2 férfi, vámpírok, vérfarkasok....stb. A melyiket? kérdésre szerintem mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4013) mephi666 válasza Sátánné (#4009) üzenetére


mephi666
nagyúr

este néztem, de nekem nagyon batman-koppintásnak tűnik :) (gazdag gyerek eltűnik x évre, majd visszatér, álcának használja a gazdagságát, közben pedig a város álarcos igazságosztója lesz... stbstb)

kollégának igaza van, nem lenne rossz olyan felsőtestet összehozni, mint a főhösnek :DDD ...ha nem lesz jobb dolgom, akkor nézni fogom a sorozatot, de így az első részek után nem támadt ingerem beszerezni azonnal az egész szériát és végignézni

ja meg, ami zavar kicsit: az íjász koncepció, modern bűnözők/fegyverek korszakában... szép, nemes fegyver az íj, de körülményes, nagy, lassú... oké, hogy film, de irreális akkor is

#4014: nem :B nem vettem még a fáradtságot, hogy jobban utánanézzek

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4014) oriic válasza mephi666 (#4013) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ismered Arrow történetét?

És igen ő is DC karakter mint Batman. Egy világban élnek.

Live-Die-Respawn

(#4015) #54715584 válasza mephi666 (#4013) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ööö, szerintem hagyjuk ezt a Batman koppintós dumát :)
Egyszer valaki ezt felvetette és azóta mindenki ezt használja.
Ráadásul Arrow bácsinak él a családja, szóval ne hasonlítgassuk hozzá :P
Ha így néznénk a filmeket, akkor az Avatar és Pocahontas között sincsen különbség :U

(#4016) Sátánné válasza mephi666 (#4013) üzenetére


Sátánné
csendes tag

Ingerem azért nekem se támadt, legfeljebb a szépfiú iránt ... :DD
Igazad van nézhető főleg ha tényleg nincs jobb dolga az embernek. Nálam viszont a Grace Klinika marad az első helyen. (Tudom, nem egy kategória a kettő!)

[ Szerkesztve ]

''Ha világot akarsz látni vegyél, egy atlaszt!'':)

(#4017) C4mp3r válasza mephi666 (#4013) üzenetére


C4mp3r
addikt

[link]

egynek elmegy szerintem, nezheto, de azert vannak nala sokkal jobbak. nalam nem jott elo a batman koppintas erzes, mert azert elegge kulonbozo a ket hos. most azon gondolkozom, hogy amig nem kezdodik a game of thrones ledaralom a spartacus evadokat :D

p.s.: a ferfiakat nem nagyon lehet megvenni egy kigyurt felsotesttel, oda azert kell tobb is :)

[ Szerkesztve ]

(#4018) Pitterix válasza Sátánné (#4009) üzenetére


Pitterix
őstag

Jó az, tessék csak nézni!
Ma talán meglesz a 12. rész is...

(#4017) C4mp3r: a főszereplő csajszi se rossz, ha már nem elég az izmos férfitest. Bár, amit ez a gyerek megcsinál a húzódzkodóval is.... :Y

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#4019) kenwood3 válasza oriic (#4006) üzenetére


kenwood3
őstag

Szeretettel várunk :D . Én ajánlom :K

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#4020) mephi666 válasza #54715584 (#4015) üzenetére


mephi666
nagyúr

apja meghunyt, nem? :D na... majd megnézem a következő részt is... szerettem anno a robin hood filmeket is meg íjjal is tudok lőni nem is rosszul :) elég közel áll hozzám az a fegyver, de ha választanom kellene, hogy tűzharcba mivel megyek, inkább egy mp5-öt választanék :DDD

ui: amúgy az avatar sztorira tényleg pocahontas :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4021) Pitterix válasza Pitterix (#4018) üzenetére


Pitterix
őstag

Még annyit hozzátennék, hogy van egy jelenet, ami mocskosú idegesít. Ugyanaz a jelenet ismétlődik, mikor a rendőrséget mutatják kívülről, legalább ne feltűnő kék autóval forgatták volna.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#4022) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Homeland - A belső ellenség (február 18., RTL II)

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4023) #54715584 válasza mephi666 (#4020) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hajjaj, nem tudom mennyire adja vissza az igazi íjászatot, de majd te megmondod :)
Azért vannak benne olyan részek, amiket biztosan nem lehet megcsinálni :D

(#4024) oriic válasza kenwood3 (#4019) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

BEszereztem első évadot, szinkronosan, meglátjuk milyen lesz. :)

Live-Die-Respawn

(#4025) mephi666 válasza #54715584 (#4023) üzenetére


mephi666
nagyúr

na, tudom hogy ez film, de az íjászkodásnak vannak korlátai... gyúrhatja az ember magát rambóra is, de akkor is ki kell venni a vesszőt a tegezből, felhelyezni a húrra, célozni, lőni... míg pisztolynál/géppisztolynál pukpukpukpuk :) edzettem amúgy régen hátra/vállra is elég sokat, de amit csinált a rúddal, ahogy emelgette magát, az tényleg kemény... szerintem megcsinálhatatlan... elég ha az ember a saját súlyát emelgeti, de hogy még dobjon rajta 20centiket sorozatban, az szinte kizárt

#4026: ig iz tib? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#4026) C4mp3r válasza mephi666 (#4025) üzenetére


C4mp3r
addikt

persze, hogy nem realis, de errol szol a sorozat, hogy kis nyeszlett semmirekellokent eltunik majd visszajon igazsagoszto izomtiborkent :D

(#4027) bambano válasza oriic (#3991) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A Dresden akták.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4028) mondomén válasza mephi666 (#4025) üzenetére


mondomén
őstag

Jól néz ki meg biztos nem könnyű, de azért nem lehetetlen. :) Lendület...

(#4029) dokee78


dokee78
félisten

A zöld íjászról véleményt kérnék. :U

(#4030) m4rk_ válasza dokee78 (#4029) üzenetére


m4rk_
aktív tag

Mostani sorozataim közül egyik kedvenc. Jó története van és akciódús. Mindenképpen ajánlott.

(#4031) dokee78 válasza m4rk_ (#4030) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,lehet belekezdek.
:R

(#4032) C4mp3r válasza dokee78 (#4029) üzenetére


C4mp3r
addikt

olvass vissza, most volt rola szo

(#4033) Andris837 válasza TazLeacher (#4022) üzenetére


Andris837
senior tag

Ennek nagyon örülök. Emiatt megéri majd bekapcsolni a TV-t. Heti egy rész lesz?

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#4034) spammer válasza Andris837 (#4033) üzenetére


spammer
veterán

Egészen biztos, hogy heti 1, minden premier részből egyet adnak hetente.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#4035) kisgyerek85 válasza Andris837 (#4033) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ez nem BK :D

(#4036) leslieke válasza kisgyerek85 (#4035) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem is lesz 3 millió része. ;]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4037) #57919488


#57919488
törölt tag

Last Resort:
Hát mivel elkaszálták a sorozatot kb. a felénél így már legalább számoltak az egésszel és jól lezárták a végét.
Aki ez miatt nem nézte meg mert félt, hogy Terminator féle zárás lesz az nyugodtan ugorjon neki mert nézhető mind a 13 rész :)
(Mármint kinek mi a lesz a "" zárás? ;] :P )

[ Szerkesztve ]

(#4038) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Caprica S01 teljesen más volt, mint a BSG, és sajnos a színvonalát se ütötte meg.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4039) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ha már BSG. A Blood&Chrome-t megnézte valaki? Van már összevágott verzió belőle?

Live-Die-Respawn

(#4040) leslieke válasza oriic (#4039) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én megnéztem a webizódokat. Nekem tetszett. A BSG: Blood & Chrome egyben 02.10-én adja le a Syfy-ra.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4041) oriic válasza leslieke (#4040) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi, akkor megvárom azt. :C :C

Live-Die-Respawn

(#4042) leslieke válasza oriic (#4041) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is várom, megnézem újra. :))

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4043) chubii


chubii
senior tag

Breaking Bad Se3Ep12:
Mi volt ez a befejezés ? :Y Mindig meg tud lepni ez a sorozat. Szép kis évadzárónk lesz úgy érzem :)

It's gonna be legen - wait for it - dary!

(#4044) kisgyerek85 válasza chubii (#4043) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Ja az ott szép évadzárás lett :) én úgy csináltam, hogy néztem egyből a következő évad első részét :D

szerk: ja most nézem, hogy az az évad 13 részes, na akkor ma már nem fogsz aludni :D

[ Szerkesztve ]

(#4045) feka007


feka007
nagyúr

American Horror Story S01 - nem fogott meg túlzottan. Azért belenézek az S02-be

(#4046) TazLeacher válasza Andris837 (#4033) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem tudom, nem hiszem, hogy nézni fogom. Nekem a Homeland kimaradt, mindenféleképp meg akarom nézni, de nincs rá 5 évem, mire leadják szinkronnal. Ha meg már feliratosan kell megnéznem a végét, nem kezdem el szinkronnal. Az összes tetves sorozatot 100 évig húzzák. A Gossip Girl-ből azt hiszem 2 vagy 3 évadot adtak le, most zárult a 6. A Braking Bad-ből most kezdték a 3. évadot, amikor már az utolsó évadot tolják kint, Vámírnaplók is elakadt a 2. évadnál, amikor mindjárt vége a 4-nek....nem 10 év múlva akarom megnézni ezeknek a végét...Anno Lost/Szökés meg ilyeneknél alig volt csúszás, max. fél év. Itt meg nem gyakori a 2-3 év.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4047) leslieke válasza TazLeacher (#4046) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

A sok minőségi, szuper rendezésű és szereposztású, továbbá hatalmas népszerűségnek örvendő, a magyar valóságot bemutató sorozatok mellett nincs több hely, se nézői igény a műsorrendben ezekre a gyenge, nézhetetlen, mindenféle kitalált történetekkel operáló amerikai sorozatocskákra. Magyar embernek, magyar szart! ;]

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#4048) mayday00


mayday00
őstag

Zero Hour

ABC új sorozata premier Feb. 14,

webrip már kikerült belőle, megnéztem. Nagyon bejött!:) 10/8
Nézős lesz a további rész :C

[link]

(FX) új sorozata,

The Americans premier: Január 30

80-as években játszódik és két KGB-ügynökről szól, akik több évtizede élnek Amerikában, amerikaiként, miközben próbálják szolgálni az anyaországot.....10/8

[link]

Valaki látta őket?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#4049) rétisün válasza feka007 (#4045) üzenetére


rétisün
veterán

S02 sokkal jobb :K bár talán az utolsó 2 rész kicsit laposabb (mivel a főszereplők nagy része.....) de összességében még így is jobb, mint az első évad.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#4050) spammer


spammer
veterán

House of Cards S01E01

Annyira még nem fogott meg, politikai thriller-szerűség, de Kevin Spacey és Kate Mara miatt folytatom, kíváncsi leszek, mit hoznak ki ebből.

Mivel Netflixes, akár darálható is, kint van az egész szezon, szóval ha nézi valaki, óvatosan a spoilerekkel! :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.