Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) k-adi válasza bobalazs (#25948) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hétvégén nekikezdek! :K

(#25952) jjeahh válasza bobalazs (#25948) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Igen, sokkal sötétebb, mint amire számítottam, nekem nagyon tetszik eddig, ha végig megtartja ezt a színvonalat megy a kedvencekbe :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25953) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Üdv

Bele kezdenék a Homeland darába szinkronal vagy feliratosan érdemes?

PSN:BiZzare_0 ️

(#25954) brownus válasza @rglaaf (#25953) üzenetére


brownus
veterán

a kérdésben benne van a válasz is! (szerintem tudod) bár, lehetne úgy is, hogy szinkron +angol felirat :d

(#25955) #54715584


#54715584
törölt tag

Flash-Arrow crossover baromi jó lett. :K
Utóbbi picit lassabb, előbbiben több az akció.
Nekem nagyon bejött, az első rész végén ujjongtam, mint egy kisgyerek. :D
Bár nem nagyon ismerem az egész univerzumot, de szerintem jól megoldották ezt a dupla részt.
Sok új infó lesz benne.

(#25956) jjeahh válasza @rglaaf (#25953) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szinkronnal max olyant érdemes, mint a Married with Children, bár valszeg még annak is tud rontani a "színvonalán"... :DDD mondjuk lehet csak én gondolom így.

Más: Flesh and Bone pilot nekem a klisék ellenére bejött, remélem a színvonal csak emelkedni fog.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25957) dokee78 válasza @rglaaf (#25953) üzenetére


dokee78
félisten

Én eleve felirattal kezdtem,mert az 5. évad nincs szinkronosan.
Mivel darálod,utol éred és lehet fura lesz a szinkron után eredeti nyelven.

(#25958) bok92 válasza k-adi (#25949) üzenetére


bok92
addikt

Lemaradt a "lehet" szavacska... :P Majd ha vége lesz az évadnak, akkor megnézem.

(#25959) FoxiestFox válasza bobalazs (#25948) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Végignéztem, közepesként tudnám jellemezni. Vannak pillanatai, Kilgrave pl jó volt, de összességében felejthető.

(#25960) jjeahh válasza bobalazs (#25948) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Úgy tűnik megosztó, szerintem kukkants bele és döntsd el magad, hogy jó-e, nekem tetszik és pont Kilgravet tartom az egyetlen gyenge pontjának :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25961) bobalazs válasza jjeahh (#25960) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Negyedik részt nézem eddig, ennyire volt ma időm, nekem tetszik.

(#25962) #54715584


#54715584
törölt tag

AoS tényleg beindult, kíváncsi leszek mit hoznak ki a sztoriból, és hogy meddig maradnak a bolygón.

(#25963) mayday00


mayday00
őstag

arrow, flash eheti részek..melyikkel kell kezdeni? :U

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25964) oriic válasza mayday00 (#25963) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Flash. Aztán Arrow.

Live-Die-Respawn

(#25965) Andris837 válasza oriic (#25964) üzenetére


Andris837
senior tag

És ha eddig nem követtem a Flash-t, akkor attól még meg kell nézzem az aktuális részt, hogy értsem majd az Arrow-t?

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#25966) oriic válasza Andris837 (#25965) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Háááááát, ajánlott szerintem. Néhány dolog anélkül fura lesz. (btw hogy lehet nézni Arrow-ot Flash nélkül, vagy pont fordítva :D )

Live-Die-Respawn

(#25967) Ragnar95 válasza oriic (#25966) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ém a Flash nézem a pilot óta, de Arrowt abbahagytam az első évad felénél kb és mindig volt valami más sorozat, ami jobban érdekelt, mint az Arrow, szóval azóta sem folytattam.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25968) Pitterix válasza #54715584 (#25955) üzenetére


Pitterix
őstag

Csatlakozom. Ez az idei évadok közül a legjobb. Az a baj, utána mindig lejtmenet jön, pedig mindenki ugyanekkora bummot várna. De akkor jöjjenek a töltelék részek a fináléig.
Remélem azért Hawk páros sorozatot nem terveznek, mert azért ők elég gyenguszkák. Oli hallgatása viszont nem kellett volna.....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25969) gyuromoj válasza oriic (#25966) üzenetére


gyuromoj
veterán

Arrow-ból max. a CO-ket néztem meg eddig, sőt talán a legutóbbit ki is hagytam. Ezt kénytelen leszek megnézni, de ennyi elég is belőle. :DDD

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25970) dokee78


dokee78
félisten

Homeland
Tettem egy 180 fokos fordulatot Carriet illetően.
Favorit lett.
Utána olvastam a betegségnek és sajnos több tünete is előfordul nálam. :U
Igaz nem voltam orvoshoz ezzel kapcsolatban.

Egyébként eddig is elismertem a tehetségét Claire Danesnek,mivel nagyon jól játssza a szerepet.

Ez a kis Brody tényleg olyan,mintha ő lenne az apja valóban.
És nem csak a hajszín miatt.

Ha valami érdekességet tudtok a sorozatról vagy érdekes cikkeket szívesen várom,persze spoiler alá rejtve.
Ha viszont az 5 évad spoilere,akkor nem kérem,mert éppen azt kezdtem ma.

6. évad be van rendelve?

[ Szerkesztve ]

(#25971) gyuromoj


gyuromoj
veterán

AoS S03 mikor megy hiatus-ra?
Darálni tervezem az eddigi részeket, remélem így nem kaszálom. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25972) oriic válasza Pitterix (#25968) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A csaj benne lesz a Legends of Tomorrow-ban, külön sorozatot nem terveznek róluk.

Live-Die-Respawn

(#25973) FoxiestFox válasza dokee78 (#25970) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jól hozza a színésznő, de sajnos nézni nagyon fárasztó néha. Ettől függetlenül zsír a cucc. :K

(#25974) Vladi válasza dokee78 (#25970) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor ezért utáltad. Mert magadra ismertél! ;]

Semmi esetre se ismerj magadra tünetek alapján. Ha aggódsz menj orvoshoz. De a ment betegségek 80%-ánál magadra tudnál ismerni, pedig nem. :N

5. évad nagyon jó, cikkeket ne olvass, csak nézd. Ha érdekel a napi aktuális politika, akkor az agyad fogod eldobni. :Y

6. évad biztos, hogy lesz, muszáj folytatni.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25975) dokee78 válasza Vladi (#25974) üzenetére


dokee78
félisten

Lehet igazad igazad van ebben.

(#25976) P00By válasza oriic (#25966) üzenetére


P00By
nagyúr

Én csak a Flash-t nézem :B

(#25977) k-adi válasza P00By (#25976) üzenetére


k-adi
nagyúr

Én is :) Arrow nem köt le... de mostanában Flash sem :(

Viszont az új rész az AHS-ból most jó volt. Végre értem már a történetet is :DDD jó kis magyarázós epizód volt bár így nem tudom mi lesz a fináléban..

(#25978) #51177472


#51177472
törölt tag

Leftovers 2x9:

alig várom a finálét. :Y

(#25979) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Flash megnézve, nem volt rossz a crossover, bár kicsit befejezetlen lett a rész. Ha nem nézem az Arrow-t, akkor is van értelme megnézni azt a felét a crossovernek, kapcsolódik a Flash-hez?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25980) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Fargo S02E08 végén az idei évad Wrench and Numbers-e :)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#25981) tonyrulez válasza tonyrulez (#25980) üzenetére


tonyrulez
őstag

Meg is van

4 8 15 16 23 42

(#25982) #54715584 válasza Ragnar95 (#25979) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem befejezetlen, 2 részes a crossover. Arrow-t én sem nézem, így is a helyén volt minden, bár így volt pár új infó. (Ami nem is annyira új, mert olvastam a spoileres hsz-eket is)

(#25983) mayday00


mayday00
őstag

Hősök: Újjászületés

Lehet úgy nézni, hogy a sorozatból 1 részt sem láttam? :U :F

Mármint a hősök sorozatból.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25984) gerii válasza mayday00 (#25983) üzenetére


gerii
addikt

Lehet, csak nincs értelme, mert az eredeti sokkal jobb :)

(#25985) mayday00 válasza gerii (#25984) üzenetére


mayday00
őstag

van e összefüggés erre gondoltam, nem arra, hogy melyik jobb :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25986) oriic válasza mayday00 (#25985) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel folytatás, még jó hogy van összefüggés. :)

Live-Die-Respawn

(#25987) Kvelstadt válasza gerii (#25984) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Én elkezdtem nézni de miivel nem emlékszek a régire csak sok a kérdés.
Érdemes megnézni előtte a websorozatot. Én úgy kaptam pár választ a régiekről temeg kicsit kapsz a mostani sorozatról.
De szerintem sokkal gyengébb lett mint volt szóval nem hiszem hogy fojtatom.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#25988) tepenzed válasza oriic (#25986) üzenetére


tepenzed
őstag

az útobbi 4 részt nem néztem még meg, valahogy nem vagyok ráizgulva, történt azóta kis javulás?

(#25989) Ragnar95 válasza #54715584 (#25982) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszi, megnézem akkor mindenképp az Arrow-t is :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25990) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Broent most fejeztem be, továbbra is egyik kedvenc marad :)) :R Vajon lesz új évad?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#25991) k-adi


k-adi
nagyúr

Na végignéztem én is a the man in the high castle-t.... de a végét nem értem és ez most idegesít :U :DDD A könyv tovább viszi a vonalat, de a sorozatban nem egészen értem, hogy Trade Minister (Tagomi?) már korábban rájött a nyaklánc erejére? Mert már több epizódon keresztül szorongatta és gyanúsan többször is mutatta a kamera... Meg a másik, hogy akkor most végülis mit akart mondani az egész sorozat? Mármint az "igazi mondanivalója" ..? Meg akkor a másik valóság az igaz és ez a fake? Vagy mindkettő igaz és párhuzamosan létezik mindkettő? Vagy...áááh nem értem :N

Sajnáltam, hogy lassú a sorozat, lassan történnek a dolgok és néha már-már unalmas is.
Viszont a hangulat és a fényképezés jó a sorozatnak, illetve érdekes a 2 oldal ábrázolása is. De közel sem olyan überkirály sorozat, mint amennyire istenítik... itt is.

[ Szerkesztve ]

(#25992) Kvelstadt válasza Ragnar95 (#25989) üzenetére


Kvelstadt
veterán

Majd egyszer lehet de most nem kezdem el az arrow-t emiatt sem. Nem éreztem higy olyan fontos lenne ismerni azokat a karaktereket.
Mondjuk a szőke szemüveges csaj átigazolhatna flash-be mert őt bírnám nézni. :)

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#25993) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Na megnéztem az Arrow-ot is. Jó volt ez szerintem, megint behoztak egy kis időutazást. :)

Viszont van valami amit nem értek. A The Legend of Tomorrow-ban úgy beszélnek Vandal Savage-ről, mintha ismeretlen lenne, holott ez alapján a Flash-Arrow dupla ész alapján eléggé ismert már. (ok nem mindenkinkek, de Hawkgirl ugye ismerné)

Live-Die-Respawn

(#25994) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

American Horror Story: Hotel E01

Nem tudom (farkam se :DDD) hogy sírjak vagy nevessek :( Olyan kiszamithatatlan... :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#25995) #54715584 válasza jonnyjoker01 (#25994) üzenetére


#54715584
törölt tag

Pont az a jó benne, nagyon jó, nézzed csak. :K

(#25996) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Megnéztem a Lucifer pilotot, mókás volt, adni fogok neki egy esélyt én is. :D

(#25997) grizlisandor válasza callmeakos (#25937) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megerősítem a noxwill kolléga által leírtakat! Király rész volt! :C

(#25998) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Na végre sikerült pótolnom az eheti sorozataim egy részét:

Gotham S02E11
Lezárult egy történet, de Dr. Strange által nyílik egy új. (Fish ott volt az egyik tartályban) Vajon mire kellenek neki ezek a testek? Freeze-re kiváncsi leszek és hogy merre fog menni ezek után a sztori. Remélem kiderül mi van a régi számítógépen a Wayne kúriában.

Supernatural S11E08
Lekvár rész, sajnos sok ilyen lesz még.

The Flash S02E08
Tetszett, kérdés hogy Jay nagyobb szerepet kap-e a jövőben és hogy végre beavatják-e Patty-t?

Arrow S04E08
Savage jó ellenfélnek tűnik, kár hogy nem a képregényes eredetét kapta. Habár kicsit ez is hasonlított rá.
Akkor a LoT az eredeti idősíkon(ahol meghal mindenki) fog folytatódni vagy Razalgúl (nem tudom hogy írják) beteszi egy LP-be?

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25999) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

12 részt lenyomtam Jessica Jones'ból még 1 maradt.
Összevetve nem rossz, leszámítva hogy ezt a réteshúzás hogy 4-5x lehetőségük volna lerendezni Killgrave't, de kicsúszott a kezük közül idegesítő.

(#26000) Ragnar95 válasza Ragnar95 (#25989) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Valóban kellett az Arrow rész is ahhoz, hogy teljes legyen a crossoverben a sztori :K Így is 95%-ban világos volt teljesen, hogy mi történik a részben, hogy nem nézem az Arrow-t, 1-2 szálon voltak csak visszautalások, amikhez ismerni kellett volna az előzményt.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.