Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) mephi666 válasza grizlisandor (#73000) üzenetére


mephi666
nagyúr

...és miért tetőtől-talpig birodalmi gúnyában köszönt be a haveroknak? hátha üdvözlésképp pofánlövik? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73002) Bad Pritt válasza mephi666 (#73001) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Az engem is kiidegelt, hatásvadász gagyi.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#73003) markknight válasza mephi666 (#73001) üzenetére


markknight
veterán

Meg miért engednek világ-világtalant a hajójukra dokkolni? És ha bombát rejteget? Idióták :D

Engem még ez a "kardozgatás" húzott fel. Szint már-már tényleg szánalmas volt nézni, ahogy senki NEM AKARJA levágni a másikat, csak játszottak egymással. Lehetett az Baylan V Ahsoka vagy Shin és Sabine, csak játszadoztak mint mikor én a gyerekkel hülyeségből fénykardozom. Láttam egy ilyen shortot youtube-on ahol Ivanna Sakhno magyarázza, hogy mikor egymás szemébe néztek először látták, hogy a hónapos edzés eredménye most jött el :D :D Könyörgöm, ezért kellett hónapokat edzeni? Nem csoda, hogy szarban a filmipar.

[ Módosította: radi8tor ]

(#73004) laracroft válasza Bad Pritt (#72971) üzenetére


laracroft
aktív tag

Segítenél Abeloth melyik könyvben szerepel?
Köszi

(#73005) Bad Pritt válasza laracroft (#73004) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Fate of the Jedi sorozat valahányadik kötetében. Nem egy nagy eresztés amúgy, bár melyik SW könyv az az új évezredből. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#73006) mephi666 válasza markknight (#73003) üzenetére


mephi666
nagyúr

...azt is mondtam, hogy tiszta "táncpárbaj" koreográfiát tettek alá :D filmekben én mindig is bírtam, ha húztak egy meglepőt és a mindenki által várt hosszú párbaj helyett lerendezték egy mozdulattal... pl equilibrium ...vagy az a-team-ben Boscooo! :C

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73007) grizlisandor válasza markknight (#73003) üzenetére


grizlisandor
addikt

Első rész első jelenet megvan? ;]

(#73008) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Srácok azért kicsit óvatosabban írjatok már legyszi, ki kivel parbajozik, miket mondanak stb.
Ez mind spoiler!!

Janaboy

(#73009) Dendytv


Dendytv
senior tag

Hát én szeretem az sw-t de szerintem ezt kihagyom.

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#73010) k-adi válasza markknight (#72999) üzenetére


k-adi
nagyúr

ashoka spoiler

Shin a tipikus duzzogó tini, én azt hittem, hogy Sabine-t átcsábítja Baylan a sötét oldalra, na az érdekes lett volna.

(#73011) k-adi válasza Ijk (#72991) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Nem tudom mit kellene kezdeni ezzel a SW univerzummal, szerintem eleve nem sorozat alapanyag"

Bőven lehetne mit kezdeni vele, hatalmas az SW univerzum. Csakhát mitől SW az SW? HA nincs fénykard, akkor még SW marad vagy Star Trek vagy bármilyen más sci-fi lesz? Vagy fénykard van (jedik), vagy cukiság (baby yoda), ebből nehéz kiszakadni... pedig biztos lenne még mit bemutatni, csakhát az kit érdekelne SW címen?

(#73012) mephi666 válasza k-adi (#73011) üzenetére


mephi666
nagyúr

...Darth Maul eredetsztori, 18-as karikával :DDD az kéne

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73013) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Jó zenék vannak a Twisted Metalban :DDD

Janaboy

(#73014) DrTechnoid válasza Tasunkó (#72902) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Most fejeztem be az előbb. Érdekes lett a vége, ezért nem értem hogy ebből hogyan hoznának ki még egy plusz évadot.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#73015) Ijk válasza k-adi (#73011) üzenetére


Ijk
nagyúr

SW szerintem sci-fi fantasy elemekkel és nem fordítva, amibe átment a Disney (azontúl hogy gagyi). Az eredeti trilógiában nem volt mágia, mindent tudó erő képességek. A 2000-es trilógiában is inkább a fénykard párbajok voltak néha túltolva. Clone Wars-tól kezdve nekem túlerőltették, azóta egyre rosszabb. A játékokat nem ismerem, YT videók alapján ott is túl van tolva, régen még Jedi Academy 2 hozta a SW hangulatot, azóta nem játszottam.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#73016) attiati


attiati
veterán

(#73017) mephi666 válasza Ijk (#73015) üzenetére


mephi666
nagyúr

azért pár képesség fantasyből lett behúzva: de jól meg volt osztva, hogy melyikeket használták a jedi-k, melyikeket a sith-ek és mik voltak mindkét oldalnak elérhetők :K lökdösődést használta mindkettő, fojtogatást, villámszórást a sith-ek... elmekontrollt a jedi-k... a (forgatás szempontjából) középső trilógiában volt Yoda-nak egy jópofa csihipuhija, amikor bebotorkált bottal, majd erőből ugrált-pörgött, bontották a barlangot, dobálták a sziklákat meg küldték a villámokat ezerrel :D ...az még úgy oké volt, majd a legutóbbi trilógiába betették a nekromanciát, ami szvsz rohadtul nem illik már ide

ui: játékból én a jedi academy 1-et nyomtam végig párszor... így kb 20év távlatából tetszett benne a fejlődési rendszer :K jól ki lehetett benne húzni a fénykardot, hogy vissza lehessen vele csapkodni a sugárfegyverek lövedékét

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73018) Tasunkó válasza DrTechnoid (#73014) üzenetére


Tasunkó
senior tag

Lehethogy tévedek, de nekem felvezetésnek tűnt, mintha csak most kezdték volna szétjátszani. SiloSpoilerMi van a többi Silóban? Mi lesz ha a csaj bekopog egy másikba? Átjár a világok közt. A másikban lehet, másik illúzió. Esetleg tervezett lehet a kijutás, mivel ez az a hasonlat ami a Mátrixban volt, hogy a forradalmárt kiviszik és felhasználják a forráskódhoz. Ez az információelzárás, hogy tilos a múltról információ, ez egy hóttegyszerű diktatúra, ezt még könnyen tudják komplikálni. A szakállas néger főszereplő is érdekesnek indul, lényegében most kaptak valamiféle jellemet/személyiséget, illetve a seriffnő kollégája is. Ha csak ennyi a könyv, akkor nagyon nem tudta kihasználni az ötletében rejlő potenciált. Meg aztán akkor elég gyönge. A vége felé jó volt, és a megelőző részekben sem voltak hibák, de különösen érdektelenre sikeredett az ami történt. Persze írtak a topikban olyat hogy elkaszálták, vagy legalábbis halasztották.

[ Szerkesztve ]

Kérek egy számot a jútútú

(#73019) DrTechnoid válasza Tasunkó (#73018) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Lehet hogy a csaj még előtte pár perccel égett a tettvágytól, hogy majd most megmutatja minden elnyomott silólakónak hogy kifizetődő lelépni ebből a betonbörtönből de szerintem ahogy elhagyta a domboldalt, lehet hogy megfordult a fejében hogy ok, visszamennék inkább a 'csába turbinát szerelni, de a sztori szerint nagyon nem olyan fából faragták. Egyébként igazad lehet, azzal hogy jól bebugyolálták a faxxább ragasztó szalag kötéssel az előtte kilépőkhöz képest, sejteti hogy akár el is indulhat a többi silóhoz. De valószínű hogy a silók vezetői kapcsolatban vannak egymással, és szinte tuti biztos hogy tudják ha valaki ilyen-olyan indokkal, de kinn találta magát takarítani, az nem azért került ki a szabad ég alá mert mintapolgár volt, hanem azért dörömböl a szomszéd siló vaskapuját mert szinte biztos hogy renitens, kutakodó, a főnök szemében egy szarkeverő lakója volt ah ex-silónak is. Bár lehet itt ötletelni, nem lenne egyszerűbb ha az ember egyszerűen elolvasná a könyvet és akkor kiderülne minden? :DDD

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#73020) k-adi


k-adi
nagyúr

Spy Ops (2023)

Netflixes doku, régi kémes storyk elmesélve. Van köztük érdekes, de aki kicsit is képben van a témában, annak annyira nem lesz izgalmas az évad sajnos.

(#73021) Tasunkó válasza DrTechnoid (#73019) üzenetére


Tasunkó
senior tag

:DDD Ja, az ilyeket csak akkor veszik fel ha nagy a fluktuáció. Lehet a másik Silóban, meg a renitens szarkeverők generációi vannak, akiket a hogyishívjákok, lángőrzők elláttak szikszalaggal. Haverom olvasta, de nem volt oda tőle, meg a topikban sem lelkesedett nagyon aki megemlítette, amúgyis az elejét akkor újra el kéne olvasni, hát inkább megvárom azt a néhány évet mire elkészül.

Kérek egy számot a jútútú

(#73022) laracroft válasza Bad Pritt (#73005) üzenetére


laracroft
aktív tag

Thrawn trilógiához hasonló könyveket tudsz ajánlani?

(#73023) volandy


volandy
senior tag

Revenge of Others dél-koreai dráma.
Egy fiú meghal az iskolában, de az ikertestvére képtelen elhinni, hogy megölte volna magát. Ezért átiratkozik a bátyja iskolájába, ahol találkozik testvére halálának szemtanújával. Egy megfélemlítőket megleckéztető ,,hős” bukkan fel a gimiben. A lány úgy sejti, ennek talán köze lehet a bátyjához, ezért a hős felkutatásába kezd.
Tudom sokan nem szeretik a koreai sorozatokat, de szerintem ez bőven nézhető kategória.

(#73024) Bad Pritt válasza laracroft (#73022) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Olyat nem igazán, de ami még nekem tetszett az a Darth Plagueis meg a Light of the Jedi. A Star Wars topikban szerintem többet tudnának ajánlani, én azért nem olvastam olyan sokat belőlük.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#73025) Frod válasza Frod (#72946) üzenetére


Frod
addikt

Na, épp a héten volt róla szól, erre tessék: 2024.01.26-án érkezik az AppleTv-re a Band of Brothers/Pacific újabb melléksorozata a Masters of the Air.

Do you see the white shadow?

(#73026) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Ahsoka. Szerintem jó lett. Ilyen jöhet még, bár eddig kb. mindegyik SW sorozatra ezt mondtam. ;] Nem feltétlenül kell ezektől a sorozatoktól GoT és Breaking Bad szintű világmegváltás várni, de bőven nézhetőek, főleg SW fanoknak. Nekem az Andor és az Ahsoka van a legközelebb az elvárásaimhoz, bár az Andorban egy kicsit több akciót, és űrcsatát el tudtam volna képzelni. Az Alien sorozatra is kíváncsi vagyok, ha az is lesz annyira nézhető, mint mondjuk az Ahsoka akkor már jó.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#73027) dellfanboy válasza Ragnar_ (#73026) üzenetére


dellfanboy
senior tag

mi az alien sori neve? nekem idaig kimaradt

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#73028) pècsimunkás válasza dellfanboy (#73027) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Alien, Aliens, stb, stb

[link]

;]

[ Szerkesztve ]

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#73029) Ragnar_ válasza dellfanboy (#73027) üzenetére


Ragnar_
addikt

[link]

Az Alien-sorozat a hírek szerint a Ripley előtti időszakra koncentrál, és a franchise első olyan alkotása, amely a Földön játszódik.

Talán ez a legújabb infó a sorozatról. Az Alvarez féle mozifilm meg az utómunkálatoknál jár.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#73030) oriic válasza Ragnar_ (#73029) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Továbbra is érdeklődve várom, hogy magyarázzák meg, hogy a Földön játszódik a sorozat (főleg ha Xeno-kat is kapunk benne :D)

Live-Die-Respawn

(#73031) pècsimunkás válasza Ragnar_ (#73029) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nagyon sajnálom, hogy a Prometheus-t nem folytatták... :(

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#73032) pilóta válasza pècsimunkás (#73031) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én meg, hogy elkezdték.;]

Akkora potenciál van abban a világban, szánalom, hogy ennyit sikerült kihozni belőle...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#73033) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Afterparty S02

Az első rész tetszett, hát ez inkább botrány, 3 rész után rámentem az utolsó részre.
Nem ajánlom a sorozatot senkinek, meg se közelíti az első évadot. :O

(#73034) pècsimunkás válasza pilóta (#73032) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem nagyon tetszett!

Igazad van, nagyon nagy potenciál van benne, ha lett volna folytatás, akkor lehetett volna tuningolni mèg, ez igaz...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#73035) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Loki 2x01

Hát nem biztos, hogy tudom, hogy mit láttam :DDD

Janaboy

(#73036) Ragnar_ válasza pècsimunkás (#73031) üzenetére


Ragnar_
addikt

A Prometheuson szerintem látszott, hogy nem nagyon tudták, hogy mit akarnak pontosan. Egy spinoffnak elment volna. Aztán a Covenant is egynek elment, de a befejezést a harmadik részt már nem is csinálják meg. Reméljük a sorozat visszatér az Alien-Aliens-Alien3 vonalra filozofikus töltelék nélkül.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#73037) Ragnar_ válasza oriic (#73030) üzenetére


Ragnar_
addikt

Vannak akik szerint az volt az Alien sorozat fő konfliktusforrása, hogy ha a Xenomorfok eljutnak a Földre akkor vége a dalnak, és a WY pedig ugye mindenképp szerezni akart példányokat. Viszont érdekes lehet, hogy hogyan kerülnek kapcsolatba a Xenokkal, valószínűleg lehetett kontaktus az Alien történések előtt. Mindenesetre kíváncsian várom mit sikerült kitalálni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#73038) k-adi válasza grizlisandor (#73033) üzenetére


k-adi
nagyúr

Azért annyira nem volt rossz hogy így írj róla :D az első évad valóban jobb volt, dehát az újdonság ereje is hatott... itt mivel ugyanaz a formula, ezért kicsit kiszámítható már

(#73039) radi8tor válasza Janaboy (#73035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mindjárt megnézem és elmondom mit láttál. :D

⭐ Stella

(#73040) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Lehet, hogy vannak még Alien-rajongók, de szerintem, és a stúdiók szerint is egy kevéssé fizetni vágyó réteg. Szerintem a Prometheus jó volt, nem volt ellenemre az új megközelítés, de a Covenant helyenként elég furcsára sikerült. Én legalábbis nem ilyen folytatást vártam (bár a szartól is messze van). Meg hát abban az évben kaptunk egy Élet-et is, ami minden szempontból jobb (Alien) film volt, és az is bukott.

Meg bukott az Isolation játék is, pedig a Skyrimhez hasonlóan már kb mindenre is megjelent, csak a kutya nem akart érte pénzt adni, hiába a világ egyik legjobb játéka és Alien-anyaga.

Szóval én sok jóra nem számítok Idegen-fronton.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#73041) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#73042) pècsimunkás válasza Ragnar_ (#73036) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Ez jó lenne :K

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#73043) markknight válasza Janaboy (#73035) üzenetére


markknight
veterán

Marha régen volt az előző évad is, sokat felejtettem, de ez aztán tényleg egy követhetetlen maszlag. Ebben a formában ez nekem nem szórakoztató, inkább frusztrál. A második rész még kap
egy esélyt, de szerintem lerakom.

(#73044) radi8tor válasza Janaboy (#73035) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Marha jó volt! :D

End credits jelenetet is megnézted?

⭐ Stella

(#73045) Janaboy válasza radi8tor (#73044) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ööö nem..

Janaboy

(#73046) grizlisandor válasza k-adi (#73038) üzenetére


grizlisandor
addikt

Esküvő alapstory meh, új karakterek meh, hiába vannak köztük jó színészek egyszerűen érdektelenek és minek lett kinyújtva a story 10 részre. :U

(#73047) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Na, átpörgettem Mandalorian és Boba Fett részeket amiben szerepelt Ahsoka :D
Meg akkor már megnéztem Boba Fett utolsó részét is, ha már amúgy is beraktam a lemezt.

⭐ Stella

(#73048) Piszmaty76 válasza volandy (#73023) üzenetére


Piszmaty76
aktív tag

Szerintem teljesen rendben volt, engem legalábbis végig le tudott kötni. Bárcsak közkedveltebbek lennének itt (és a filmes főrumban is) a koreai cuccok és lehetne csemegézni az ajánlások között. :K

Thermaltake Overseer RX-1, Seasonic Prime 750W Titanium, ASUS C8H X570 wifi, R9 5900X, Thermalright Peerless Assassin SE, G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 Trident Z RGB, Sapphire 7900XTX Nitro+, Samsung 960 pro NVME gen3. 256GB/Kingston KC3000 NVME gen4. 2TB, LG QNED863QA 55" (HDMI 2.1)

(#73049) k-adi


k-adi
nagyúr

The Continental: From the World of John Wick
season 1 finale

Csupán 3 rész az évad, de nekem bejött. Persze ehhez kedvelni kell a JW világot, a feeling egy kis retróval ötvözve jó mix. Colin Woodell jó cast volt Winston karakterére, és azért szerencsére a végére kap elég játékidőt Cormac is, akit Mel Gibson alakít.

Ugyan a többi mellékszereplő kicsit sablonos illetve bőven sztereotíp is, mégis van a Continental hotelnek egy misztikus, sötét bája, amire lehet építkezni, persze a különleges aranyérméken és az elmebetegebbnél veszélyesebb bérgyilkosokon kívül.

Az akció jelenetek élvezhetők, nem mindig JW szint de azért elmennek, az aláfestő zene is passzol és a párbeszédek is kellően illők a jelenetekhez - nincs túl sok drámázás, és a poénkodást is visszafogták kellő mértékben.

(#73050) Janaboy válasza radi8tor (#73047) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Izgalmas lehetett :DDD

Janaboy

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.