Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) dokee78


dokee78
félisten

Shannara
Felirattal vagy szinkronnal?

[ Szerkesztve ]

(#27002) Pitterix válasza #54715584 (#26992) üzenetére


Pitterix
őstag

Lehet, talán beszélnem kéne asszonypajtival.... ;)

Van felirat a Legends of Tomorrow-hoz. ha valakit érdekel.

[ Szerkesztve ]

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#27003) gyuromoj válasza Pitterix (#27002) üzenetére


gyuromoj
veterán

Köszi :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#27004) lacy86 válasza oriic (#26988) üzenetére


lacy86
addikt

Beleneztem a trailerbe!!! :Y :Y :Y

Mekkora kiraly lesz! :C

Koszonom!!! ;) :K

(#27005) Pitterix válasza Pitterix (#27002) üzenetére


Pitterix
őstag

Meg is néztem és még mindig Bosszúállók fílingem van harc közben.
Ez a Wentworth Miller mindig ilyen furcsán, lassan beszélt? Vagy csak ebben a filmben?
A vége megint összefogás, mint az elsőben, de aztán gondolom majd megint szétesnek. Ez a két félnótás a fegyvere nélkül szinte semmit nem ér, gondolom én.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#27006) lacy86 válasza Pitterix (#27002) üzenetére


lacy86
addikt

Koszi! :R

De most olvastam, hogy elvileg a szabi srac is leadja mert egyedul sok lesz neki
Nehogy mar felirat nelkul maradjunk :U :P

(#27005) Pitterix

The Flash-ben is igy beszel :K

[ Szerkesztve ]

(#27007) Pitterix válasza lacy86 (#27006) üzenetére


Pitterix
őstag

Lassan itt az ideje, hogy megtanuljunk angolul. Bár amennyi időm van mostanában.....

Azt nem tudom, hogy mindegyik verzióhoz jó -e a felirat.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#27008) lacy86 válasza Pitterix (#27007) üzenetére


lacy86
addikt

Amugy nekem a "white canary" kiejtesetol borsodzik a hatam.
( annyira nem tud artikulalni :W )

(#27009) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Shannara 5.

Ez kicsit uncsi volt, a vége viszont meglepő. Előzetes alapján várom eléggé a folytatást. Továbbra is tetszik, hogy a régi világ romjainak maradéka és veszélyei továbbra is léteznek. Kíváncsi lennék mi lenne ha egyszer egy atomerőmű maradványaihoz jutnának el. :D

Live-Die-Respawn

(#27010) FoxiestFox válasza #54715584 (#26200) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Childhood's End

Na, megvolt nálam is. Egynek elment... azt azért hozzáteszem, hogy a puding kötelezően elpörgetendő benne, mert nagyon tré, és van bőven. :D
Viszont a többi része többé-kevésbé egyben volt, főleg azt tekintve, hogy SyFy, szóval ja... jöhet még hasonló.
Vizuálisan is korrekt a kategóriáján belül, ez külön meglepett.
Megemlítendő, hogy végre valami olyan adaptáció került képernyőre, amelyben kipusztulunk a fszba, sajnos ezt a témakört nem nagyon szokták erőltetni a happy endre kihegyezett sütigyárban.
6/10

(#27011) #54715584 válasza FoxiestFox (#27010) üzenetére


#54715584
törölt tag

Egynek elment? :P Azért annál kicsit jobb volt.
Az első rész alatt picit forgattam a szemem a vallásos témán, de aztán az utolsó 5 percben megjött a WTF. :D Sőt, előtte, amikor rácsapott az üvegfalra, azt direkt kikockáztam és láttam egy fura kezű lényt, de azt nem gondoltam volna, ami lett belőle. Akkor éppen olyan volt, mintha rágyúrtak volna a gyíkemberekre, közben pedig... :D
Lehet ezt megnézem majd még egyszer valamikor, áttekerve a puding részeket.

(#27012) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

The Shannara Chronicles első benyomások.
Tinifos, de jó a CGI, jók a punik, úgyhogy tolom. :D A főszereplő kislánynak miért van állandóan nyitva a szája, be akar kapni valamit? :D

(#27013) #54715584 válasza FoxiestFox (#27012) üzenetére


#54715584
törölt tag

Amíg elérsz az 5. részig még több ilyen kérdésed lesz. :)

(#27014) FoxiestFox válasza #54715584 (#27013) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Engem csak az érdekelne, hogyan kerültek hegyes fülű emberek erre a bolygóra, és hogyan lett vége a mi civilizációnknak, erre van magyarázat? Nyugodtan spoilerezd el. :D

(#27015) fojtviki


fojtviki
senior tag

Napi rendszeresseggel olvasom ezt a topikot, es sokszor elgondolkodom, hogy nehany embernek itt nem nagy orom a sorozatozas:) Vegyuk peldaul a Shannara-t. Nem agyalok a logikatlan dolgokon, nem erdekel, hogy alakult ki ez a vilag.! Egyetlen dolog erdekel, hogy ki tudok rajta kapcsolodni, es szorakoztat :DDD Kell ennel tobbet adni egy filmnek/sorozatnak? Pedig nekem meg a csajok sem tetszenek benne :DD

(#27016) FoxiestFox válasza FoxiestFox (#27014) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Most meg szembespriccelte egy virág a csajt, kész vagyok, haláli agyfsz ez a sorozat, ez lesz az új kikapcsolódó trashem, a Z Nation úgyis szüneten van. :D
Ez jutott eszembe a jelenetről. :DDD

(#27017) Nova96


Nova96
őstag

Boardwalk Empire S2
Karakterek erősebbek lettek, történet komolyabb hangvételű lett . Az embereket jobban megismerjük és körülbelül ennyi is változás az s1-hez képest. Én élvezem nagyon, csak kevés az időm rá.

(#27018) Fandango válasza Nova96 (#27017) üzenetére


Fandango
veterán

Számomra a legjobb sorozat amit eddig láttam. Tény, hogy imádom azt a korszakot amiben játszódik, de az egész zseniális lett szerintem. Kár, hogy az utolsó évadot megrövidítették, az talán az egyetlen negatívum számomra.

[ Szerkesztve ]

(#27019) Nova96 válasza Fandango (#27018) üzenetére


Nova96
őstag

Nekem a legjobb a B.B volt, de ezt ott van mögötte a kanyarba. :K
Én is nagyon szeretem azt a kort, plusz azt, hogy az ember azt hiszi tudja mi folyik közben meg nem. A kedvenc könyv írómra hasonlít ö csinálja ezt még így.(Jo Nesbo) Plusz a zene, és az atmoszféra .

Kár, hogy az utolsó évadot megrövidítették, az talán az egyetlen negatívum számomra.
Na ez nem hangzik jól. :(

(#27020) Fandango válasza Nova96 (#27019) üzenetére


Fandango
veterán

Sajnos az csak 6 rész lett, ami nem tett jót.

(#27021) mayday00


mayday00
őstag

Arrow S04.. Szerintetek nem béna kicsit a sorozat?

Szinte már mindenki beöltözik szuperhősnek, felveszi a maskarát..

Lassan mindenkiből bohócot csinálnak a készítők.

A verekedések, akciójelenetek meg elég gagyik..Azért az előző évadok nem voltak ennyire gagyik.

Sőt sokkal jobbak voltak.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#27022) FoxiestFox válasza mayday00 (#27021) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez a negyedik évadban tűnt fel?

De, az első évadtól vérgagyi a cucc, viszont egy ideig bírtam a főszereplő hugicája miatt, aki erősen sunable kategória nálam. :D

(#27023) spammer válasza Nova96 (#27019) üzenetére


spammer
veterán

Azért annyira ne aggódj, rövid, de ettől független jó volt az utolsó évad is.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#27024) #54715584 válasza FoxiestFox (#27014) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem tudom hogyan kerültek oda. A könyvekben valószínűleg bőven ki van fejtve.
A soriban csak fajok háborúja volt. Arról is azt hittem réges-régen, de úgy tűnik alig 30-40 éve?
Egyébként meg evolúció. :D

[ Szerkesztve ]

(#27025) FoxiestFox válasza #54715584 (#27024) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Gondolom leatombombáztuk magunkat, és ebből jöttek a mutációk. :D A démonok pedig valami önálló életre kelt high tech biofegyverek lehetnek. Vagy nanotech!
Mondjuk valamelyik részben az a katonai teherautó nyílt területen poén volt, annak fényében, hogy 3000 éves kéne legyen.. annyi idő alatt a nyoma is elporlad kb, max a főtengelyek, blokk marad meg.. de ezen még a gumik is megvoltak, igazi barn find barn nélkül :D
Meg a hordók.. festék is szép volt némelyiken. ;]

[ Szerkesztve ]

(#27026) oriic válasza FoxiestFox (#27025) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja kicsit túltolják hogy ez a mostani emberiség jövője. :D De a következő rész még jobb lesz ilyen téren. Ha jól láttam San Francisco romjait érik el.

Live-Die-Respawn

(#27027) Pitterix válasza FoxiestFox (#27012) üzenetére


Pitterix
őstag

A kis elfikére gondolsz? Ezidáig nem is figyeltem fel rá. Biztos a másik popija miatt..... :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#27028) #54715584 válasza FoxiestFox (#27025) üzenetére


#54715584
törölt tag

A festéket már megbeszéltük, lekentek mindent Hammerite-tal és ezért nem rohadt el semmi. :D

(#27027) Pitterix Szerintem neked felesleges sorozatokat nézni. Nézz inkább Instát vagy Tumblrt vagy más oldalakat. : :D

[ Szerkesztve ]

(#27029) Pitterix válasza #54715584 (#27028) üzenetére


Pitterix
őstag

Csakis a Te kedvedért írtam, amit írtam. Tudtam, hogy reagálsz rá valamit.... ;)

3000év alatt tényleg elrohadna egy katonai jármű? Elvileg nem is csak fémből van, no meg a helikopáter sem.
De majd kapunk rá valami magyarázatot remélem.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#27030) #54715584 válasza Pitterix (#27029) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ejj, akkor gondolkozom a prémium tagságon. :P :D

(#27031) Pitterix válasza #54715584 (#27030) üzenetére


Pitterix
őstag

És akkor csak az én hozzászólásaimat néznéd?! Ez kedves! ;] :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#27032) FoxiestFox válasza Pitterix (#27029) üzenetére


FoxiestFox
félisten

El. Ha nem is porig, de szinte felismerhetetlenre.. alváz, tengelyek, blokk maradna szerintem úgy ahogy fém.. főleg ha olyan szép dzsungeles, csapadékdús a placc, mint a sorozatban.
Még a régi tengeralattjárók is elrohadnak néhány évtized alatt.

(#27033) #54715584


#54715584
törölt tag

Galavant-ot nézi valaki?
Zseniálisan kezdett a 2. évad.

Hunters ha még vki nem látta volna.

(#27034) ígyvanferi válasza #54715584 (#27033) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Még csak az első részt néztem meg. Nem volt rossz, valóban. Király volt az első dal. Kellemes meglepetés volt Kylie Minogue, mint Queen of The Enchanted Forest.

(#27035) #54715584 válasza ígyvanferi (#27034) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azon a részen visítottam, főleg a női wécén. :D
Vannak még benne ismert mellékszereplők, de nekem nem ismerősek. Legalábbis a 2-3. részben.

(#27036) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ez a The Expanse nekem továbbra is nagyon bejön, vannak lassú részek, de azt figyelembe véve hogy sorozat szerintem egész fogyasztható. A cgi-t is megszoktam már .D
Remélem az utolsó két rész akkora mindfuck lesz hogy letépjük a hajunkat. :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#27037) #54715584 válasza Apollyon (#27036) üzenetére


#54715584
törölt tag

Rájöttem, hogy ezt darálni lett volna érdemes.
Viszont egyszerre jön az utolsó 2 rész. :)

(#27038) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Westworld :C

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#27039) gerii válasza #54715584 (#27037) üzenetére


gerii
addikt

Ha lemegy ledarálom az egészet egy nap. Lehet a 9-10-et már a darával nézem.

(#27040) mayday00


mayday00
őstag

Magyar premier - Cinemax: 03.05 Ash vs Evil Dead (Ash vs. Evil Dead) 1. évad

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#27041) Apollyon válasza #54715584 (#27037) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Mi asszonnyal duplánként néztük a részeket, így amúgy jó volt. Szerencsére nem igazán volt cliffhanger. Mondjuk most így a 8. rész után már azért jobban várom a következőt mint eddig.)

Amúgy nem az az agyalós sorozat. Érdekes egyébként hogy a vízzel hogy bánnak, ez a része kicsit logikai hiba, mert azt gondolnád, a jövőben már megoldották rendesen a víz körforgását az ilyen űrállomásokon. A hiba pedig ott van, hogy a vizet nem elhasználjuk, hanem csak "kölcsönvesszük", igazából tisztítás után ugyanúgy felhasználható. A csapból is tisztított víz folyik, szóval kis túlzással azt is mondatnánk hogy ami onnan jött azt valszeg már valaki egyszer ki***rta. ;]

Kíváncsi leszek erre a Tyreese szálra (csak a TWD-s nevét tudom ;] ) vajon mit kezdenek vele, de gyanítom 2. évados szereplése lesz...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#27042) br4adam válasza mayday00 (#27040) üzenetére


br4adam
aktív tag

Jeee. Kedvenc tavalyi sorozatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#27043) viharhozo


viharhozo
addikt

Na, ha eddig megoszto volt az X-Aktak, akkor a 10x03 nem tudom, mi lesz. X-Files meets Monthy Python, talan az egesz sorozat legszorakoztatobb resze, bar varhatoan ezt sokan maskepp gondoljak majd.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#27044) spammer válasza viharhozo (#27043) üzenetére


spammer
veterán

Nem hangzik jól.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#27045) Drenadar


Drenadar
veterán

Sziasztok!

Véleményt kérnék a The 100 sorozatról.
Érdemes elkezdeni nézni?

http://www.imdb.com/title/tt2661044/

(#27046) viharhozo válasza spammer (#27044) üzenetére


viharhozo
addikt

Dehogynem, az elso tiz perc egy hibatlan bohozat. Es meg se probaljak komolyan venni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#27047) Apollyon válasza Drenadar (#27045) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az első évad kissé kiszámítható, de maga a főszál azért elviszi a hátán. Második évad már sokkal jobb, emiatt megéri megnézni. Ha megvoltak a jobb sci-fik akkor be lehet nevezni rá.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#27048) rétisün válasza Drenadar (#27045) üzenetére


rétisün
veterán

igen.
az első 2-3 rész ne vegye el a kedved, utána kezd el csak beindulni, meg valahogy 'megkomolyodik'

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27049) spammer


spammer
veterán

Archer 7. évad promó a Magnum főcímének stílusában. :C

:DD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#27050) Drenadar válasza Apollyon (#27047) üzenetére


Drenadar
veterán

köszi neked és Sünnek!

mi számít jobb scifinek? :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.