Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) sp8787 válasza paatrick (#72000) üzenetére


sp8787
addikt

Csinaltak egy egesz evadnyi filler-t.
Elkepesztoen gyenge, nem tudni hova akarna haladni .....

(#72002) paatrick válasza sp8787 (#72001) üzenetére


paatrick
senior tag

Főleg hogy ott a 2-3. rész körül belengették hogy mindjárt csata jön :DDD gondolom az lesz majd a 10. rész legutolsó 5 perce és akkor megvan a szokásos cliffhanger hogy várjad a következő évadot.

[ Szerkesztve ]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#72003) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#72004) SoulReaver válasza paatrick (#72000) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én nem szeretem a muzikelt, de ezen jót szórakoztam és volt egy két kínos pillanat, amin nagyot nevettem... :D

Vajon mindenkinek a saját hangja volt, amin énekelt? Csak mert elég jók voltak :)

Nincsenek elvárásaim a sorozattal.

A Picard 3. évadát is megnéztem. Full nosztalgia és botox. Izgalom is volt... Viszont nem értettem a Borgos részt... A második évadban az egyik tagba költözött a királynő. Vagy az ilyen idő kavarás volt?

[ Módosította: radi8tor ]

(#72005) Janaboy válasza SoulReaver (#72004) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Használd legyszi a spoilert, az egész hszed az.
Köszönöm.

Janaboy

(#72006) flash-


flash-
veterán

mi a legviccesebb sorozat az elmúlt évekből amit ajánlanátok?
vamami könnyedebb (nem feltétlenül sitcom) igazi vígjáték sorozatot kérlek ajánljatok ! 🙂 köszönöm szépen előre is 😊

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#72007) SoulReaver válasza Janaboy (#72005) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szerintem semmilyen részletet nem írtam le. A muzikelt még az IMDB is írja, ez sem lehetett spoiler...

Picard 3. évad áprilisban már nézhető volt. Ennyi idő már bőven elég a nyilt véleményhez.

(#72008) Janaboy válasza SoulReaver (#72007) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

De spoiler az is, függetlenül attól hogy Imdbn mi van.
Én pl nem tudtam hogy ilyen rész lesz és meglepetés volt.

Picardot meg biztos sokan nem látták még.

Janaboy

(#72009) radi8tor válasza Janaboy (#72008) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyetértek, javítottam is.

⭐ Stella

(#72010) SoulReaver válasza Janaboy (#72008) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én a sorozataimmal általában tájékozódok.
A Picardot majd akkor egy év múlva szabad véleményezni nyiltan?

A mozikban ha lemegy egy film, pár nappal vagy héttel már lehet találni spoileres kritikákat.. Itt meg 3-4 hónappal utána nem írhatok, mert szerinted sokan nem látták? :U
Bocsi, Április 20.-án volt az utolsó rész. Februárban kezdték.... :U

Ez kicsit túlzás, de mind1. Ide sem kell írni úgy látom.

#72009radi8tor

Köszi... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72011) Janaboy válasza SoulReaver (#72010) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Legyen 5 év az utolsó résztől, azzal nem lőhetünk mellé :D

De ha így állsz hozzá és mások szórakozásat el akarod rontani akkor tényleg nem kell ide írni.
Nem tudom miért nehéz spoiler alá tenni.

De kérhetünk hivatalos állásfoglalást az illetékesektől.

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#72012) andrisbandi válasza flash- (#72006) üzenetére


andrisbandi
őstag

Good Omens
Elveszett próféciák
- Az első évad nagyon tetszett. A második woke-osítottnak tűnik, azt kihagyom.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#72013) SoulReaver válasza Janaboy (#72011) üzenetére


SoulReaver
veterán

Minek írjak bármit is, ha szerkesztitek... :)

Legyen igazad. De amúgy sincs...

(#72014) Janaboy válasza SoulReaver (#72013) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Én nem szerkesztek semmit, mivel nem is tudok.

Janaboy

(#72015) KISDUCK válasza SoulReaver (#72013) üzenetére


KISDUCK
addikt

Mint külső szemlélő én is azt mondom hogy illő lett volna használnod a spoiler gombot, ami azért van hogy ne rontsd el más szórakozását aki még az adott sorozatot vagy részt nem látta. Lehet hogy téged ez nem zavar, de egy spoilerrel el is lehet venni egy ember kedvét attól hogy megnézzen vagy folytasson egy sorozatot.

[ Szerkesztve ]

(#72016) radi8tor válasza SoulReaver (#72013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze szerkesztjük, de ez nem segít azon a 20 emberen aki mondjuk olvasta a hozzászólásodat addigra.
Egyetlen szabály van amit kérünk betartani a filmes/sorozatos topikokban, ez pedig a spoiler tag használata spoileres tartalomnál.

Részünkről nincs harag, reméljük nem szándékosan csináltad (nem csináltad).
:R

⭐ Stella

(#72017) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Mayans MC S05

Na ez egy méltó befejezés, lassan építkezett a sorozat, de az utolsó évad kemény.

The Witcher S03

Hát ezért kár volt, harcjelenetek meg a látvány jó volt, más pozitívumot nem tudok felsorolni. :U

Jack Ryan S04

Ez jó volt, felüdülés volt az előző évadhoz képest.

Székletinvázió (Secret.Invasion S01)

Össze kell szednie magát a Marvelnek, mert ez kezd egyre kevesebb lenni, de majd a Loki S2 megmenti a renomét. Visszatérve ezt a sületlenséget, NF tata kevés, Skrullok eddig voltak érdekesek, supersrkull agymenés, dnskoktél KEK, gárfiled vs gina superfight is vicc volt. Következőleg Marvel ne csak a trailert csinálja az AI, hanem a forgatókönyvet is. :U

(#72018) janos666 válasza SoulReaver (#72004) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ha jól emlékszem, akkor a Picard 2. évadában az emberi nő az abból a "náciuniverzumból" átszökött borg királynőt váltja, ahonnan a Discovery sorozat 1. évada is kapta a kapitányát (és már a ToS-ban, ToF-okban is felbukkant). Utána nem tudom, hogy mi lesz vele (visszatér-e a másik univezumba, vagy ebben marad, mert utóbbi esetén nem értem, hogy miért nem bukkan fel a 3. évadban!?!), de a Pickard 3. évadában az eredeti univerzum elveszettnek hitt királynője kerül elő.
Ebbe én is elkezdtem belezavarodtam, mikor próbáltam valakinek röviden összefoglalni az új generációs borg eseményeket (a legutóbbi USA UFO hiszti kapcsán hozta szóba a borgot, de nem igazán nézi az ST-ket).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#72019) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Foundation S02E04

Szerintem egy jó rész volt a mostani. Alig tekertem bele. :D

⭐ Stella

(#72020) janos666 válasza radi8tor (#72019) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hú, ennek a sorozatnak már az is nagy dicsőség, ha nem kellett visszafelé tekerned az első évadban, hogy kit hol hagytak a globális időskálán. :DDD (Én se csináltam, de késztetést azt éreztem az S02E02 után.) :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#72021) sherlock82 válasza grizlisandor (#72017) üzenetére


sherlock82
senior tag

The Witcher ,

szerintem izgalmas volt kifejezetten. Kíváncsi vagyok hogy alakul főhősünk és testvérének a sorsa.

Mondjuk azt a nőt aki a gyárat vezette őt hiányoltam, szimpi volt.

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#72022) grizlisandor válasza sherlock82 (#72021) üzenetére


grizlisandor
addikt

Főhősünknek van testvére, lemaradtam valamiről?
Milyen nő és milyen gyárat?

(#72023) sherlock82 válasza grizlisandor (#72022) üzenetére


sherlock82
senior tag

hülye vagyok. Reggel volt még.
Warrior - ra gondoltam nem a Witcher - re.
Az is a 3. évadnál jár éppen. :)

[ Szerkesztve ]

Iphone 8, Adidas ultraboost 22, Casio G-Shock GBD-200-9ER

(#72024) Dendytv válasza sherlock82 (#72023) üzenetére


Dendytv
senior tag

:DD :DD

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#72025) pècsimunkás válasza sherlock82 (#72023) üzenetére


pècsimunkás
addikt

A 3. èvadot megnézem szabadság után.
Nálam az első 2, az 10/10!

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#72026) RetepNyaraB válasza sherlock82 (#72021) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Testvére? Gyár? Melyik witcher ez?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#72027) oriic válasza RetepNyaraB (#72026) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Warriorra gondolt, írta utána.

Live-Die-Respawn

(#72028) Phoen|x válasza RetepNyaraB (#72026) üzenetére


Phoen|x
őstag

Ugye, hogy milyen mocskosul eltért a netflix az alaptörténettől... :))

Go Gunners!

(#72029) Meggyi001

Szevasztok. Egy kis segítséget kérnék egy sorozat beazonosításához....

A story valami ilyesmi: közel kelet, egy kisebb csoport amerikai katonán vagy felderítőn rajta ütnek iszlám katonák, és csak egy női katona marad életben, az ő haza jutását és kalandjait viszi végig a sorozat....5 éven belüli úgy emlékszem. Csak a címe nem jut eszembe, és szeretném újra nézni. :R

https://gamergep.hu/

(#72030) S e t h válasza grizlisandor (#72017) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én eskü nem vágom, hogy a híg fosh tengeréből mivel emelkedik ki a Loki sorozat, vagy csak azért, mert az még félkeményen úszkál a felszínen?

Nálam a marvel sorozat szekció tragédia a filmekkel összevetésben. Nem tudom megerőszakolni magam, hogy nem is olyan rosszak, mikor de. A sorozatok világában lévő megannyi gyöngyszemmel összehasonlítva - élményben -, még ha annyira szubjektív is, kínosan gyenge az összes és csak attól nem lesz frankó, mert de hát marvel.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#72031) grizlisandor válasza S e t h (#72030) üzenetére


grizlisandor
addikt

Pont leírtad mivel emelkedik ki a többi közül. :DDD

(#72032) Frod válasza Meggyi001 (#72029) üzenetére


Frod
addikt

Próbáltam egy az egyben a te általad leírt plot alapján keresni, de nem mondanám, hogy egyértelmű találat lett a vége.
Hátha ezen a listán rajta van: The 27 Best Military TV Shows

Do you see the white shadow?

(#72033) Meggyi001 válasza Frod (#72032) üzenetére

Köszi, hogy időt szántál rá, nincs benne sajnos. A our girl-t épp most kezdtem el unalomból, meg ennek várom a folytatását épp (meg még 5 másiknak. )

Csak eszembe jut egyszer a címe a sorozatnak, tök izgi volt.

https://gamergep.hu/

(#72034) karlkani válasza Meggyi001 (#72033) üzenetére


karlkani
aktív tag

American Odyssey
Egy gyors keresés eredménye, hátha erre gondoltál.

(#72035) Meggyi001 válasza karlkani (#72034) üzenetére

Errrre, hogy roh@djon meg, hogy nem találtam meg!! Úhh köszi szépen. Nekem nagyon tetszett, megnézem újra.

Big thanks bro :R :R :R

Na, magyarul: A túlélés ára

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#72036) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Beef / Balhé

Ez tetszett. A dráma rész ellenére jó poénokat is sikerült elsütni benne. Nem hosszú, kb. 10x30 perc, ha még nem látta valaki és nem tudja mit nézzen akkor legyen ez az.
A végét sajnálom, kíváncsi lettem volna a hogyan továbbra. :)

(#72037) Janaboy válasza Meggyi001 (#72035) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Nézd meg inkább A person of interestet (A célszemély), ha még nem láttad biztos nagyon fog tetszeni.
Illetve a Wayward pinest.

Janaboy

(#72038) karlkani válasza Meggyi001 (#72035) üzenetére


karlkani
aktív tag

Szívesen!

Hamar meglett (~1 perc), rákerestem a military tv shows after 2015-re, 3. találat Military TV Series. Dátum szerinti rendezést kiválasztottam, majd elkezdtem görgetni az egeret. Amint megláttam a borítón a csajt, sejtettem, hogy ez lehet.

Magyar címet direkt nem írtam. Belenéztem az első részbe, mielőtt válaszoltam, nehogy "hülyeséget" linkeljek...

(#72039) Meggyi001 válasza Janaboy (#72037) üzenetére

A célszemély természetesen megvolt már kétszer, a wayward még nem.


karlkani: :K :R

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#72040) Frod válasza karlkani (#72034) üzenetére


Frod
addikt

Ezt nekem is kiadta, de nem volt egyértelműeen meggyőző, hoyv ez az. (imdb képek alapján pl azt vártam h mindegyik sivatagos legyen, de ne így volt :D)
Legalább meglett!

Do you see the white shadow?

(#72041) Meggyi001 válasza Frod (#72040) üzenetére

Jaja, legalább meglett, és ölég gyorsan is. Aki nem látta, annak ajánlom. Nem rossz.

https://gamergep.hu/

(#72042) Pitterix válasza gyuromoj (#71866) üzenetére


Pitterix
őstag

Megnéztem én is. Nekem bejött. Az egész, egyben. :B

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#72043) grizlisandor válasza sherlock82 (#72023) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igazad van, az a szál valahogy el lett felejtve. :U

Más:

Titans S04

Végre működött ez darkos, okkultistás dolog a sorozatban, nem mintha eddig nem ez lett volna a fő szál! ;]

Történetvezetés sok logikátlanságot tartalmaz, meg a látványon is gyúrhattak volna, meg a kötelező Neflix propaganda se tesz hozzá semmit. :U
Raven! :B

(#72044) jonnyjoker01 válasza grizlisandor (#72017) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Witcher S03

Volt egy szabad estém ezért letoltam így egyben, hát nem voltam elragadtatva tőle. Szerintem gyengébb lett mint az S1, de még az S2-nél is. CGI minősége nagyon ingadozó, első pár részben nagyon gagyi, érződik hogy az utolsó részekre tartogatták a büdzsét. Szövegkönyv nagyon bénán van megírva, sokszor használtak a karakterek "modern" szavakat. En bloc olyan érzésem volt a nézése közben sokszor, hogy ez valami indie sorozat, amit friss egyetemisták csináltak, a látványvilágot leszámítva.

Harcjelenetek rendben voltak, kifejezetten tetszett a kevés vágás a legtöbbjüknél, de voltak olyan jelenetek is ahol túlzottan sok volt. Meg a zene is jó volt. Ennyiben kimerülnek nálam a pozitívumok.

Összességében eléggé semmilyen lett ez az évad, semmilyen érzést nem váltott ki belőlem, úgyhogy kap egy 5/10-et tőlem. Nem nézhetetlen, de nincs benne semmi kiemelkedő sem. Akik olvasták a könyveket szívesen olvasom a véleményüket mennyiben tér vagy nem tér el a sorozat tőlük. Én szerintem ezzel kaszáltam a sorozatot, a maradék minimális érdeklődést is elveszítettem. Google trends-et elnézve látom mások is így vannak ezzel. Elolvasom inkább a könyveket.

Üdv. Johnny

(#72045) attiati válasza jonnyjoker01 (#72044) üzenetére


attiati
veterán

S3E07-t nézem

Ez a sivatagos rész mi a ló****? :D
Talán ha felülne az unikornisra?

Leteríti egy "zsebkendővel" a haldokló unikornist és felkel :D Honnan van az a tapasz? Talán ha elsuttogna közben egy varázsigét, akkor még hiteles is lenne. A párbeszédeket ismét valami közhelyszótárból szedték.

A káromkodás is minek egy hercegnőhöz? Jó lenne már valami "kibaszott" kaja. Erre ott terem 5 gyíktojás :D :C

[ Szerkesztve ]

(#72046) grizlisandor válasza grizlisandor (#72043) üzenetére


grizlisandor
addikt

Kimaradt, hogy feelinges volt a Red-ben a többi DC idővonalra való kitekintés. :B

(#72044) jonnyjoker01:
A könyveken én is filózok, meg a Witcher III játékon is. :)

(#72047) Phoen|x válasza grizlisandor (#72046) üzenetére


Phoen|x
őstag

Jók a könyvek, de azért korszakalkotó csodákat ne várjon senki szvsz.
A W3 játékot és kiegészítőit viszont ajánlom mindenkinek, akit egy picit is érdekelnek a kardozós b*xós jellegű játékok. :C

Go Gunners!

(#72048) Ellia válasza grizlisandor (#72046) üzenetére


Ellia
addikt

Ha nekiugrotok a könyveknek akkor arra figyeljetek, hogy az első kettő az novellás kötet és maga Ciri és Gerált története utána kezd kibontakozni 5 köteten át. Természetesen elég sok novella visszaköszön így vagy úgy a későbbiekben is.

(#72049) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ragnarok: Season 3 | Official Trailer | Netflix

Utolsó szezon ugye, mert kaszálták tudtommal. Kíváncsi vagyok kapunk-e rendes lezárást.

Live-Die-Respawn

(#72050) gyuromoj


gyuromoj
veterán

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.