Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) sugarforce válasza callmeakos (#46998) üzenetére


sugarforce
őstag

Persze, tokjo lineup, de azert pont a netflix az, aminek nem kell felkotnie a gatyat, annyi uj tartalmat gyartanak folyamatosan.

(#47002) oriic válasza callmeakos (#46998) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyelőre nem izgatott fel egyik sem. Mandalorian jól néz ki, de semmi extra. A három új Marvel sorozat meg WTF?

Live-Die-Respawn

(#47003) Nordic válasza oriic (#47002) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Az a durva, hogy a Mandalorian trailer önmagában jobb mint bármelyik új mozifilm :DDD

(#47004) nubreed válasza callmeakos (#46998) üzenetére


nubreed
veterán

Vannak emberek akiket nem érdekel semmilyen Marvel cucc, én is közéjük tartozom, a Star Wars sorozat meg még érdekes is lehet, ha nem a 12 éves korosztály a célcsoport. De a Disneyt ismerve nem sok esélyt látok arra, hogy 18+ -os legyen.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47005) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott a Star Wars: The Clone Wars. A már berendelt 7. évad lesz az utolsó.

(#47006) nubreed válasza Nordic (#47003) üzenetére


nubreed
veterán

Megnéztem a trailert, tényleg jó, elég sötét hangulatú ami tetszik, remélem a sorozat is ilyen lesz és nem egy elcseszett 12 -es besorolású tiniknek szóló gagyi.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47007) k-adi válasza oriic (#47002) üzenetére


k-adi
nagyúr

Mandalorian jól néz ki, de semmi extra

megvan az esély rá hogy jó legyen, kivéve ha 12+ os lesz, mert akkor nem :D

(#47008) oriic válasza k-adi (#47007) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Majd biztos R lesz. :DDD (not)

Live-Die-Respawn

(#47009) callmeakos válasza sugarforce (#47001) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Tény, kissé elhamarkodottam írtam azt a Netflixes dolgot, de az is tény hogy komoly konkurencia lehet.

All→M8

(#47010) gyuromoj válasza TSanya (#46993) üzenetére


gyuromoj
veterán

Manson vitte a prímet, egyszerűen zseniális volt a színész.
Mondjuk Tex elmesélése is ütött.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#47011) sugarforce válasza callmeakos (#47009) üzenetére


sugarforce
őstag

Idovel lehet, de ahhoz a disneynek nagyon jol kell csinalja, csak star wars es marvel cuccokbol nem fognak tudni megelni, akkor sem ha ennek a ketto termeknek hatalmas rajongotabora van.

(#47012) woros válasza callmeakos (#46998) üzenetére


woros
őstag

Agents of Shield S07 trailer :Y 2020 nyár... mikor jössz? :(

(#47013) TSanya válasza gyuromoj (#47010) üzenetére


TSanya
aktív tag

Igen, kétségkívül az évad csúcsa volt ez az epizód.
Ha jól tudom, ugyanez a színész játszotta Mansont a Volt egyszer egy... Hollywood-ban is.

(#47014) gyuromoj válasza TSanya (#47013) üzenetére


gyuromoj
veterán

Igazad van, na majd meglesem ott is. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#47016) Gsx-rr válasza fogirobi (#47015) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Pleaky Blinders ma!!

(#47017) vond válasza Gsx-rr (#47016) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Fákkkkjeeee! :C Ideje volt már. :K

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#47018) drachoHUN


drachoHUN
senior tag

Kint van a 13 Reasons Why 3. évadja.
Az elsőt nagyon szerettem, a másodikat kevésbé. Kíváncsi vagyok az új évadra.

Forza JUVE!!!

(#47019) nubreed válasza Gsx-rr (#47016) üzenetére


nubreed
veterán

Oh yes!! De vártam már. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47020) hemaka válasza drachoHUN (#47018) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem is tudtam, hogy lesz belőle 3., kíváncsiságból megnézem, bár nekem már a 2. sem tetszett túlságosan.

(#47021) Mik76 válasza nubreed (#47006) üzenetére


Mik76
senior tag

A Disney mar parszor bebizonyitotta hogy szart sem ert a Star Wars-bol. Ebbol sem hiszem hogy barmi mas fog kijonni mint SW szosszal nyakon ontott moslek.
Mindig minden film elott beindult a trailer hype hogy na majd ez, ez lesz az igazi, csak mert ugyanolyan hanggal zugott el egy tie fighter a kamera elott mint regen. Aztan jott a nagy pofara eses. Reszemrol a Disney mehet a levesbe ugy egy az egyben, leszamitva a pixar filmeket.
:(((

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#47022) BITBOYS válasza Mik76 (#47021) üzenetére


BITBOYS
addikt

Azért a Tron legacy kellemes darab, szerintem van remény :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#47023) Mik76 válasza BITBOYS (#47022) üzenetére


Mik76
senior tag

Nekem az nem gyere be. Nagyon vartam, de sajnos a zenet leszamitva minden tekintetben csalodas volt.
Meg a motorozo/sarkanyrepulozo (vagy mi a tokom is volt) gyerek kiverte a biztositekot mindjart az elejen. Es sajnos kesobb sem ereztem benne semmi javulast.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#47024) HUTCHDB válasza volandy (#46995) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Végeztem a Condor-ral nem volt rossz.
Köszönöm mégegyszer az ajánlást.

Jön a Billions, a Tyrant, de előttük a Peaky Blinders.

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#47025) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Az első poszter

[link]

Live-Die-Respawn

(#47026) callmeakos válasza oriic (#47025) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ezt továbbra sem tudom elképzelni, hogy a viharban lesz ez "sitcom". Pláne hogy az egyik főszereplő kvázi halott. :U

All→M8

(#47027) k-adi


k-adi
nagyúr

iZombie SEASON 5 finale
(2015–2019)

Na így kell befejezni egy jó vicces zombis sorozatot.
Szerencsére a sorozat sose vette magát túl komolyan és pont emiatt volt élvezetes.

Az utolsó záróévad is egész jó volt a többihez viszonyítva, a legtöbb nyomozós ügy izgalmas volt zombis-comedyhez mérve.

A dark-zombis humor talán ebben az évadban volt a legjobb. :K

Minden rész miatt új, azaz Rose McIver ezerféle karakter-alakítása remek végig és a sorozat végére már Malcolm Goodwin is fel tudott nőni hozzá, így remek párost alkotva.
Mellékszereplők közül egyértelműen kiemelkedik David Anders és Bryce Hodgson páros de Rahul Kohli is említést érdemel, a végére ő is belejött a szerepébe.

A sorozatban ennyi volt, örülök neki, hogy ezt felismerték és befejezték, illetve az is pluszpont, hogy úgy lett vége, hogy tényleg lezárták a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#47028) k-adi


k-adi
nagyúr

Különös dolgok
Stranger Things SEASON 3

(milyen fura magyarul leírni a címét :D )

Na ez az a sorozat ami egyszerre szar és jó is. Totális hullámvasút az egész.

Kezdjünk a színészekkel.
A cast többsége gyerekszínész, ami alapvetően intő jel, de ennél a sorozatnál pont illik. Viszont nekem egyáltalán nem szimpatikus Millie Bobby Brown, nem is értem mit esznek rajta az emberek. Valaki elmagyarázná nekem miért kell őt kiemelni minden második kritikában?? Bambi fejet sok tini tud vágni (pl. Natalia Dyer hogy ennél sorozatnál maradjunk), az erőlködős jedi-s jelenetei meg..hát, igen.. inkább viccesek.
Tinik közül is inkább Joe Keery-t és társát, illetve a kicsik közül Priah Ferguson-t emelném ki, a többiek most elég bénácskák voltak.

Story.
Na az ugyanaz mint eddig volt. Döbbenet, hogy képesek ugyanazt lenyomni a néző torkán. A ruszki szálat totál felesleges volt behozni, az egész úgy ahogy van értelmetlen, ezer sebből végzik már az elejétől kezdve, ahol konkrétan nincs megmagyarázva semmi. Se a kezdete, se a célja, fúrunk és kész. :D

Hangulat.
Na azt viszont tényleg eltalálták, most is. És ez az igazi aduásza a sorozatnak. Ugyan a story harmadjára már unalmas, a gyerekszínészek bénácskák, a felnőttek is esetlenek de a hangulat az mindig ott van.

Tehát összességében megint elmondható, hogy akármennyire is bugyuta az egész és sokszor bénák is a színészek, tele van klisével és szánalommal (a ruszki terminátor bénázása külön díjat érdemelne :K ), de a retro hangulat miatt beszippantja a nézőt a sorozat 3. évadja is.

(#47029) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Live-Die-Respawn

(#47030) nubreed válasza k-adi (#47028) üzenetére


nubreed
veterán

Én inkább fordítanám Idegennek a strangert ebben az esetben, a különös nem fejezi ki annyira a sorozat lényegét mint az idegen.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#47031) woros válasza oriic (#47029) üzenetére


woros
őstag

Nekem ugy tunik megis Bucky lesz az uj amerika kapitany a kep alapjan.

(#47032) brownus


brownus
veterán

új kedvenc: jett ,
4 rész után verilájk, talán mint a banshee, csak itt "fordítva" :) imádom ezt a tökös nőt :d

(#47033) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Dark S02-vel most végeztem. Wow. Mindfuck..és a vége. Mikor lesz a 3.évad?:D Aki nem néztem meg, ajánlom!

(#47034) #48613632 válasza nubreed (#47030) üzenetére


#48613632
törölt tag

Szeintem meg a Fura Dolgok vagy Furcsa Dolgok passzol hozzá legjobban.

(#47035) brownus


brownus
veterán

kis infó, hogy 7 dollár lesz per hó, és 7 reg. az egész jó...
de ha csak ilyen sw meg marveles új cuccok lesznek akkor nálam ez nem lesz opció. marad virágosbolt... az a rengeteg film+sorozat, amit kb már mindenki látott 2x, azért minek?
még infó, https://www.techradar.com/news/disney-streaming-service-disneys-all-inclusive-streaming-package-explained

szóval a komolyabb, felnőtt tartalom "marad" a netflix/hbogo/amazon/?/-nál :)

(#47036) oriic válasza brownus (#47035) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Az ugye megvan hogy VPN nélkül ez itthon nem lesz elérhető 2021-ig.

Live-Die-Respawn

(#47037) brownus válasza oriic (#47036) üzenetére


brownus
veterán

nem izgat egyelőre... ami érdekelhet, azt majd kikölcsönzöm

amennyi időm/időnk van bőven elég a netflix+hbogo+amazon hármas

te nézed ezt a jett sorit?

(#47038) Maxxy10 válasza brownus (#47037) üzenetére


Maxxy10
addikt

Hol elérhető ?

Btw, nekem bőven elég fizetni a Netflixet és a Amazont.. nem hiányzik még 1..

(#47039) Laraxior válasza oriic (#47036) üzenetére


Laraxior
titán

Ha olyan lesz, mint a HBOGO, akkor még VPN-el sem fog menni... :W :O

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#47040) F34R


F34R
nagyúr

Az uj Terror szezont nezi valaki? Mennyire jo?

(#47041) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Boys

Hm, ez kifejezetten jó volt. A végére kicsit más vártam, de jöhet a következő szezon, kíváncsi vagyok, hogy hova fut ki a sztori.l :C

Live-Die-Respawn

(#47042) elod22


elod22
senior tag

Azt nem tudjátok mikor folytatódik a La Casa de Papel? A tegnap ledaráltam a 3. évadot, de elég nagy cliffhangert baszarintottak a végére :D Ha így tudom, akkor megvárom a negyediket. :))

(#47043) Mik76 válasza brownus (#47035) üzenetére


Mik76
senior tag

Hat nekem is ugy tunik hogy ennek a streaming szolgaltatasnak nem en vagyok a celcsoportja. Mondjuk a Fox-nak azert volt par jo filmje, meg most mar a Lucas films is be lett olvasztva...

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#47044) k-adi válasza nubreed (#47030) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen, Különösen zavaró ez a Különös a címben, de imdb-ről néztem és magyarul ez a neve? :D de én is másképp nevezném ha rajtam múlna..

(#47045) k-adi válasza elod22 (#47042) üzenetére


k-adi
nagyúr

már pár hónapja itt csücsül a winyón mindhárom season La Casa de Papel de még nem volt rá időm de ha tényleg ilyen jó akkor meglesem :)

(#47046) HUTCHDB válasza F34R (#47040) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Van második évad??
Köszi az infót! :R

Szerk: Ez lenne az?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#47047) k-adi válasza HUTCHDB (#47046) üzenetére


k-adi
nagyúr

van már 2.

valami japános téma van elvileg.

(#47048) HUTCHDB válasza k-adi (#47047) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Igen, akkor arról van szó. :K

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#47049) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#47024) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Belekezdtem a Peaky Blinders-be, de valahogy nekem nem adja.
A 1/3. résznél tartok, de olyan semmilyen nekem.
Erőltessem, mert ki fog alakulni?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#47050) madgie válasza HUTCHDB (#47049) üzenetére


madgie
titán

Mindenki imádja az ismeretségi körömben, én háromszor álltam neki (vagy 4 részig), háromszor kaszáltam.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.