Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) -FreaK- válasza mephi666 (#75995) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én pont a Constellation-al kínlódtam kicsit, igaz eddig csak két részt néztem, de ez a horror-os, 'majdnem jumpscare' stílus nagyon nem fekszik, remélem a folytatásban nem erőltetik. A Netflixes 3 body meg "simán megy" eddig :)

(#76002) Pitterix válasza mephi666 (#75995) üzenetére


Pitterix
őstag

Vagy mondjuk Renegade Nell-t :DDD

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#76003) OgreImre válasza mephi666 (#75995) üzenetére


OgreImre
senior tag

Én ott letettem egy időre a Constellation-t amikor visszaviszi a sarkköri(?) kunyhóba a lányát, de közben az meg ott alszik az ágyban. Azt hittem scifi, nem pedig Twin Peaks.
De folytatni fogom, csak előbb összeszedem a bátorságom :)

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#76004) volandy


volandy
senior tag

Constellation.
Szerintem:
Kinek mi.
Mivel nagyon kevés a sci-fi ezért (és most nem lézerkardos, űrhajós sci-fire gondolok, de az sincs) aki szereti az ilyen típusú sorozatokat, filmeket biztos nekiugrik.
De!
Aki nem annak is ajánlott, mert tényleg aprólékosan, igényesen van összerakva.
Játszik benne Noomi Rapace aki tényleg egy jó színésznő és a grátisz pedig a (mint kiderült, köszönet: S e t h kollégának) két kislány: Rosie Coleman és Davina Coleman akik nagyot játszanak.
Ha idézhetem mephi666 kollégát: ha az elmúlt évekből kéne ajánlanom filmet 5 év múlva, ez tuti eszembe fog jutni.

[ Szerkesztve ]

(#76005) k-adi válasza volandy (#76004) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Mivel nagyon kevés a sci-fi ezért"

...ezért már szinte bármi jó ;]

(#76006) stellaz válasza k-adi (#76005) üzenetére


stellaz
addikt

Imádom a scifit, de tízből nyolc -kilenc nézhetetlen ökörség. Sorozatok különösképpen.
Ez a 3 test probléma viszont üdítően jó volt.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#76007) volandy válasza k-adi (#76005) üzenetére


volandy
senior tag

:Y

+.........tényleg aprólékosan, igényesen van összerakva.
Játszik benne Noomi Rapace aki tényleg egy jó színésznő és a grátisz pedig a (mint kiderült, köszönet: S e t h kollégának) két kislány: Rosie Coleman és Davina Coleman akik nagyot játszanak.
én csak leírtam a véleményem!

[ Szerkesztve ]

(#76008) BitRider válasza -FreaK- (#76001) üzenetére


BitRider
aktív tag

Constellation esetén facepalm-oztam végig. Nemár. Azt hittem én is, hogy sci-fi-re "ülök be", nem ilyen ezerszer látott sablon-horror bigyóba. Amúgy igényes, akad néhol jó jelenet, meg kellemesek a színészek (kivéve persze a gyerek), de nem igazán kívánom folytatni az 5. rész után.

[ Szerkesztve ]

(#76009) -FreaK- válasza BitRider (#76008) üzenetére


-FreaK-
veterán

A 4. Részig néztük most, továbbra sem tetszik túlságosan, de nejemnek igen, végig nézzük majd. A quantum fizika érdekel amúgy, de pár éve a Devs szerintem jobb volt ebből a szempontból, vagy legalábbis érdekesebb.

(#76010) bbmt


bbmt
senior tag

Többen emlegettek horror vonalat a Constellationban. Valaki árulja már el, hol volt benne ilyen.

A kanál a gyengék villája

(#76011) Oldman2 válasza bbmt (#76010) üzenetére


Oldman2
veterán

Biztos arra gondoltak, amikor bevillant a halott orosz női űrhajós karaktere/orcája a képbe...
:Y

(#76012) mephi666 válasza Oldman2 (#76011) üzenetére


mephi666
nagyúr

...vagy amikor a főszereplő fél arca kinézett a világűrbe :DDD volt benne 1-2 "ijesztő" jelenet, de horrornak én se nevezném... nem az ijesztgetés volt a cél, csak megmutatták, kb hogy nézhet ki egy 60 éves hulla, vagy miként ránthatja ki a vákuum valakinek egy részét az űrbe

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76013) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Slow Horses S01

Gary Oldman for President, hatalmas sorozat! :C

(#76014) Oldman2


Oldman2
veterán

+1000
:K

(#76015) radi8tor válasza grizlisandor (#76013) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jobb később, mint soha. :C

⭐ Stella

(#76016) BitRider válasza bbmt (#76010) üzenetére


BitRider
aktív tag

Akkor thriller, a lejárt darab. Semmi nem nyer értelmet, csak tele van szórva misztikus jelenetekkel és túlzott gore-ral a sorozat. Utóbbival alapvetően nem lenne gondom, ha lenne bármi célja... Mindenesetre nem sci-fi.

[ Szerkesztve ]

(#76017) gbors


gbors
nagyúr

Bron | Broen / A híd S01 (2011)
Állati vicces, hogy egy ilyen sorozat egy összetévesztett cím kapcsán kerül a látóterembe :D Merthogy, a végén kezdve, A híd nagyon komolyan minőségi darab, amit eddig nemhogy nem láttam, de nem is hallottam róla.
A svéd-dán koprodukcióban (eretnekség!) készült széria nem sokat tököl, rögtön egy gyilkossággal indít - a holttestet pedig az Öresund híd közepén, mértani pontossággal a két ország határán találják meg. Nem meglepő módon a gyilkos nem egyetlen ilyen "műremekkel" akarta megörvendeztetni a két országot, hamarosan egy sorozatgyilkos utáni hajszába csöppenünk, ahol a precíz, pattogós svéd rendőrségnek muszáj a lusta, trehány dánokkal együtt dolgoznia...
Az első dolog, ami szemet szúr a sorozatban, a karakterépítés. A főbb szereplők jó alapos kibontása mellett valami hihetetlen pofátlansággal játszanak rá a legendás svéd-dán ellentétre, és ezt megfejelik azzal, hogy a két főszereplő, Saga (Sofia Helin, Svédország) és Martin (Kim Bodnia, Dánia) homlokegyenest ellenkező karakterek. Bár kimondva az első évadban nincs, Saga némi autisztikus vonásokkal rendelkezik (asperger?), Martin pedig igen extrovertált, és suttyomban egy manipulatív szemétláda. Természetesen a nyomozás sikeréhez az kell, hogy ne kinyírják egymást (ahogy indulnak a dolgok), hanem megtanuljanak egymás értékeire építeni - ez így elég klisés, de legalább reális. Az ide vezető út pedig elsőrangú danskjävlar pillanatokban gazdag :D
A második fontos említenivaló a bűnügyi építkezés, ami az egyik legjobb, amit eddig filmben / sorozatban láttam. Megfontoltan, kapkodás nélkül, rétegről rétegre derülnek ki új információk, jönnek a megkerülhetetlen red heringek, és 8 részen keresztül remekül sikerül a feszültséget fenntartani. Sajnos a 9-es részre kicsit elfogy a szufla, és a sok piroshering is visszaüt - a tényleges megoldás eléggé érdektelenre sikerült. Aztán a 10-es rész átmegy bosszúdrámába, amit végig feleslegesnek éreztem, de végül a befejezéssel sikerült a helyére tenni. (ez az utolsó elég erős spoiler)
A színészi alakítások általában kitűnőek, Sofia Helint talán itt-ott meg lehet kérdőjelezni, de amit (szerintem) el akart játszani, az nem egy univerzális valami, úgyhogy akár ilyen is lehet, helyenként kényelmesen a narratívához szabva. És marhára nem volt könnyű a feladat.
A látvány olyan skandinávos - többnyire fakó, mosott színek és komor hangulat, néhány kissé random remek képpel. Összességében jól passzol a szériához, ahogy a zene is.

Az utolsó epizódok nem tökéletesek, és látvány terén össze sem hasonlítható a Trappeddel, viszont a krimi aspektus többnyire mestermű. Lekötött, szórakoztatott, elgondolkodtatott - 9/10.

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76018) madgie válasza gbors (#76017) üzenetére


madgie
titán

"Saga Norén, Länskrim, Malmö"

Zseniális ez a sori, sok-sok éve láttam már, mégis sok minden megmaradt belőle.

(#76019) ubyegon2 válasza gbors (#76017) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

[link] Akkor neked is...

[ Szerkesztve ]

(#76020) Pitterix válasza gbors (#76017) üzenetére


Pitterix
őstag

Az egyik legjobb krimi sorozat, amit láttam.
Annak idején alig bírtuk abbahagyni. Pont nemrég emlegettük, hogy újrázni kellene....
Saga Noren karaktere pont olyan, mint az egyik munkatársnőm.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#76021) gbors válasza ubyegon2 (#76019) üzenetére


gbors
nagyúr

OK, de ez kanon valamelyik későbbi évadból, vagy a saját véleményed?

@madgie, @Pitterix: 9 pontot elég nehezen adok sorozatra :K

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76022) ubyegon2 válasza gbors (#76021) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

OK, de ez kanon valamelyik későbbi évadból

Biztosan valami sorozattopikos szakzsargon lehet, mert nem értem. :B

(#76023) pkaresz válasza Pitterix (#76020) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!

Hol lehet megtalálni?

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#76024) BitRider válasza pkaresz (#76023) üzenetére


BitRider
aktív tag

Virágboltban Bron Broen néven kell keresni (meglepő módon). Az HBO Max-on VPN-nel működik csak szerintem, mert országlimites.

[ Szerkesztve ]

(#76025) gbors válasza ubyegon2 (#76022) üzenetére


gbors
nagyúr

Irodalmi zsargon, nem különösebben szak, a kanonikus rövidítése :) De a lényeg, hogy elhangzik-e valamelyik későbbi évadban, hogy a lány aspergeres, vagy a néző fantáziájára bízzák.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76026) totron válasza gbors (#76025) üzenetére


totron
addikt

Ha az, ha nem az, engem taszított. Szögegyszerű karakter miért bír ekkora sikerrel? Óvodás szint, hol ebben a fantázia? Nincs bajom a mentális másság ábrázolásával, de ez itt elég sovány volt ésmég premissza is.

(#76027) ubyegon2 válasza gbors (#76025) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ja hogy kanonikus...erre tippeltem, de amúgy az se volt meg, hogy az aspergerre kérdeztél rá! :N

Rég láttam, de szó szerint nem hangzik el, családon belüli skandináv sorozatfan hölgy említette, hogy emiatt viselkedik furán. Ő ezeket felismeri könnyen.

(#76028) pkaresz válasza BitRider (#76024) üzenetére


pkaresz
senior tag

Szia!
Köszönöm szépen!

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#76029) Bad Pritt válasza gbors (#76025) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Nézőre bízzák. Akkori párom pszichológus és rögtön levágta ő is, aztán utánaolvasgatva elég egyértelművé vált a helyzet, csak érdekes, hogy szó szerint nem mondják ki soha.

[ Szerkesztve ]

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#76030) gbors válasza totron (#76026) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát, mondjuk mert nem szögegyszerű. A szociális képességei valóban eléggé alulfejlettek, de amúgy csak annyiban volt óvodás szint, hogy úgy rakta össze az ügy darabjait, mint a 4 éves Janika az 5x5-ös kiskutyás puzzle-t :) Az első szezon egyik fő szála az volt karakterszempontból, hogy próbált "felnőni" ahhoz, hogy Martin humán trükkjeiben tudjon partner lenni (meg egyáltalán érteni, hogy mi a bánatot akar a kövér dán idióta :DDD ). Ezek a lépések egy ilyen tünetegyüttessel igencsak nehezek, úgyhogy igen tiszteletre méltó (és akár szerethető), hogy megpróbálta.

#76027 ubyegon2: Én meg azt hittem, hogy amiatt linkeled be a postodat. Rendben, akkor a beszélgetés végére kiderítettük, hogy honnan indult :DDD

#76029 Bad Pritt: igen, aki találkozott már vele, annak nagyjából egyértelmű. A valódi hardcore aspergeresek ennél azért jóval nehezebben elviselhetők (no offense, de tényleg nem egyszerű velük), itt igyekeztek a humoros és a drámai aspektusokra fektetni a hangsúlyt. Amúgy sztem korrekt, hogy nem rágják szájba, megfelelően rákeresve elég könnyű rálelni.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76031) madgie válasza gbors (#76030) üzenetére


madgie
titán

Nekem akkor még "poén" volt, most szülőként kevésbé az a lányomnál. De nem sírok, mert amúgy tünemény és rettentő okos, de azt már hatévesen látjuk, hogy szociálisan nagyon nehezen boldogul. A hazai pszichiáter/pszichológus szakemberek nagyon jól ismerik, kezelik, az oktatásban ez már nem jellemző, ott sokszor simán csak ő a rossz gyerek.

(#76032) gbors válasza .LnB (#75870) üzenetére


gbors
nagyúr

Chicken Nugget: kiakasztott. Irritál a humora, és nem történik benne semmi. Élt 3.2 epizódot :DDD

#értékelés

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76033) Đusty


Đusty
addikt

Én [ezt] a listát használom, bevált, a ryan-nél tartok és csak 3 sorozatot ugrottam át ami nem jött be, remélem a továbbiak is nézhetőek lesznek.
:R

(#76034) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Csodatévők: Nagyon kellemes, könnyed és szerethető sorozat. Buscemi nagyon éli Isten szerepét, Radcliffe pedig külön jó.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#76035) k-adi válasza Rigormortiis (#76034) üzenetére


k-adi
nagyúr

nézd meg a többi évadokat is :) (miracle workers)

(#76036) gbors válasza madgie (#76031) üzenetére


gbors
nagyúr

Küldök pü-t.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#76037) k-adi válasza Pitterix (#76002) üzenetére


k-adi
nagyúr

Lázadó Nell
Renegade Nell (2024)
season 1 finale

Én lepörgettem ma, röviden úgy lehetne összefoglalni, hogy egy közepes disney-s k@ki. :B A cast gyenge, a poén még elmegy, a történet meg sablonos. Nem mutat semmi újat, az akció jelenetek tipikus disneysek, vér nincs. Egy mesedélutánra elegendő max., bár kicsiknek azért nem, mert van benne agresszió meg 1-2 dark fantasy elem

(#76038) Pitterix válasza k-adi (#76037) üzenetére


Pitterix
őstag

Az első részt tudtam végignézni. De kíváncsi voltam, mi lesz belőle, ezért a többit pörgetve nézegettem.
Nálam rosszabb, mint a Pörszi.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#76039) stellaz


stellaz
addikt

Constellation: profi kivitelezés, érdekes is, de thriller irányba vinni elég elbaltázott ötlet szerintem.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#76040) BitRider válasza stellaz (#76039) üzenetére


BitRider
aktív tag

Az egész van úgy elba., ahogy van. A hype-ot se értem. Ekkora az uborkaszezon? Szegény Ehrmantraut Jonathan vonal egy az egyben a B kategória alja. Egyedül a főszereplő miatt volt ez a pár rész viszonylag kevés bealvás mellett nézhető fél szemmel barátnő mellett. Érdekes, ő szereti.

[ Szerkesztve ]

(#76041) stellaz válasza BitRider (#76040) üzenetére


stellaz
addikt

Hát ja, amiért nagyon kár, mert pl az űrhajós jelenetek színvonalasan vannak leforgatva, látszik, hogy tettek bele energiát.

Rendes scifit kellett volna csinálni ehelyett a misztikus thriller helyett. Sajnos az utóbbi években trend lett a hasonló sorozatokból.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#76042) mephi666 válasza stellaz (#76041) üzenetére


mephi666
nagyúr

szerintem a téma miatt a misztikus thriller passzolt :K

az elméletre gondolok, miszerint hogy lehet valaki/valami egyszerre 2féle állapotban... pl az anyag 2 halmazállapotban, vagy valaki hogy lehet egyszerre élő és halott? ezt pedig csak ilyen eszközökkel lehetett jól bemutatni :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76043) stellaz válasza mephi666 (#76042) üzenetére


stellaz
addikt

Ok, de azért tele van ijesztegetős jelenetekkel, amik teljesen öncélúak. Ráadásul ebben a témában semmi újdonsággal nem szolgál az első két rész alapján, amit nem láttunk volna ezerszer és emiatt az űrhajós jeleneteken kívül rém unalmas is. Az ISS itt is csak díszlet, az egész történet nyugodtan játszódhatna a Földön is.
Ha elvitték volna a sciens irányába és egy tudományos jellegű nyomozás kerekedett volna belőle, szerintem az sokkal frissebb és jobb lett volna.
Nekem már a hócipőm tele van a scifi mázzal leöntött misztikus thrillerekkel.

[ Szerkesztve ]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#76044) totron válasza stellaz (#76043) üzenetére


totron
addikt

Ezt sem értették sokan, milyen lett volna akkor egy tudományos irányban való nyomozás? A vége felé számomra is elromlott, komolytalan megoldásokkal élt.

(#76045) mephi666 válasza stellaz (#76043) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, tényleg volt pár ismétlődő "lassú" rész

amikor szétágaztak a dimenziók: mentek a házhoz, egyik házból a másikba... miközben elvileg csak 1 volt :K ez sokszor visszatért, de nekem nem volt unalmas, mert ilyen lassabb részek közben lehetett pakolni a kirakóst, hogy akkor most éppen ki-kicsoda, stb... van nagyon sok időutazós meg multiverzumos film, amit trehányul raknak össze, de úgy éreztem, hogy ez itt nagyon is átgondoltam meg volt oldva... :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#76046) Pro Koryak válasza gbors (#76017) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ha valahol megtalálod, nézd meg a Fallet minisorit...lesznek ismerős mozzanatok benne. :C

(#76047) totron válasza mephi666 (#76045) üzenetére


totron
addikt

Kettő volt, házból is, mindenből is. A magnós rész hülyeség volt vagy ha nem, valaki magyarázza el, kérem. Kizárólag Play gombot nyomva beszélgettek. Kifejthető lett volna még, hogy ki miért, mikor láthatja a másikat vagy épp miért nem. Az ugrások (helycserék) leginkább érzelmi alapúak voltak és nem volt bennük rendszer, ha csak az nem, hogy érzelmi csúcsok pillanataiban következtek be, de nem mindig, hiszen a lánya kiválasztásánál is természetesen szarul kellett döntenie, s amely pillanat soha nem tért vissza* - fos, olcsó dramaturgia, sem érteni, sem átérezni nem tudom így. Az elektrosokk kezelés sem tudom miért kellett, ha később a gonosz lady beismerte a főszereplőnknek, hogy megtörtént ami megtörtént - bár ezt kétértelműnek is szánhatták, én beismerő vallomásnak vettem. Hogy kinek írt e-mailt, az nem volt világos. Kritikátlan befogadással élő közönséget célzó elemek vegyültek az alapvetően gondolkodós történetbe, jobban el kellett volna találni, hogy melyiket is akarják.
*ahogy ártatlanból is gyilkos lett és gyilkosból ártatlan, az sem volt már visszacsinálható. A dramaturgiára került a hangsúly, ami viszont a tudományos területet agyon taposta, kár, hogy ilyen gyakran áll szemben ez a kettő. Átjött az üzenet, hogy a megváltoztathatatlant ábrázolták, de scifiként komolytalanná lett a végére. Külön bosszantó, hogy szemmel látható potenciállal indított és azt sikerült kinyírni.

(#76048) OPiiPO válasza Rigormortiis (#76034) üzenetére


OPiiPO
addikt

Köszi! :R
Épp kifogytam a néznivalóból, Steve Buscemi amúgy is nagy kedvenc Radcliffe-el együtt, első két rész gyorsan le is ment, tetszik :K

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#76049) gbors válasza Pro Koryak (#76046) üzenetére


gbors
nagyúr

Ez ilyen paródiás megközelítés?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.