Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) bobalazs válasza Janaboy (#41000) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Igen, és az írók nagyon szépen nyitva hagyták a végét, így hogy több féle képpen értelmezhető.

(#41002) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Úgy fest hogy a Shameless S09 14 részes lesz. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#41003) Janaboy válasza bobalazs (#41001) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Amugy annyit nem értek, h... Colet mindenhonnan törölték, de visszavittek az idoben egy pontban. Akkor vegules meg sem törölték, de Cassie miért emlékezett rá? Az ő szemszögéből elvileg nem történt semmi.

Janaboy

(#41004) #54715584 válasza Janaboy (#41000) üzenetére


#54715584
törölt tag

Még csak a 7. résznél tartok, de eddig nagyon jól megcsinálták. Az nagyon vicces volt, hogy Jennifer egy Pink számot énekelt a Führernek. :DDD

(#41005) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ha szerettem a 24 című sorozatot, milyen hasonló alkotást ajánlanátok megnézésre? :)

Live-Die-Respawn

(#41006) bobalazs válasza Janaboy (#41003) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kb képzeld el hogy valami pufferbe maradt a Cole. Mindenhonnan kitörölték ahol volt, utána meg a puffer kilökte a tengerpartra.
Hogy miért emlékezett nem tudom, talán mert happy endet akartak nekik.

[ Szerkesztve ]

(#41007) Tajték


Tajték
senior tag

Hali!

A Power című sorit nézi valaki? Érdemes belekezdeni?

(#41008) elod22 válasza Tajték (#41007) üzenetére


elod22
senior tag

Szerintem érdemes, eddig az összes évad színvonalas volt. :K

(#41009) #54715584


#54715584
törölt tag

12 monkeys ending explanation1 explanation2
Durva, hogy a finálé előtt már kinyomták a netre.

(#41010) Amur válasza elod22 (#41008) üzenetére


Amur
addikt

+1
kedvenceim között van a Power.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#41011) DS39 válasza Janaboy (#40911) üzenetére


DS39
nagyúr

kicsit visszakanyarodva az Westworld záróepizódjához.

Most újranéztem a részt, ezúttal magyar szinkronos verzióban.
és egy (szerintem) félrefordítás elgondolkoztatott, hogy mi lehetett a zárójelenet:

Emily - William párbeszéd végén elhangzik az a szó, hogy fidelity. hogy ezért a teszt, ez hűséget jelent. a szinkronban élethűségnek fordították. ami tulajdonképpen megállná a helyét, ha az egész történetet nézzük, hiszen az emberi mivolta pontos lemásolása a cél. na de akárhogy nézem, a fidelity nem élethűség, simán hűség (valakihez, valamihez), ami más. viszont annak mi értelme ebben a beszélgetésben? kihez kellene hű legyen a host-William?

szóval arra gondolok ez a jelenet már a leendő 3. évad egy jelenete tulajdonképpen, ahol Dolores/Hale már az emberiség pusztító projektet tolja, és a megállítására bevetnék William-et, viszont alaposan ki kell tesztelni, nehogy átálljon, hiszen host, nem ember, de a legjobb fegyver lenne Dolores ellen egy William tudatú host.

szerintem ezért van ez a jövőben játszódó jelent a végén. :)

(#41012) parkr válasza DS39 (#41011) üzenetére


parkr
őstag

teljesen jól fordították.
hű az elő emberhez akiről másolták, így megtévesztheti azokat akik nem tudják hogy csak egy host

a hifi - high fidelity is azért kapta nevét mert ez élő zenéhez "hű" a hangzása

(#41013) DS39 válasza parkr (#41012) üzenetére


DS39
nagyúr

Értem, köszönöm a pontosítást. :)

(#41014) Narxis


Narxis
nagyúr

Marvels Agents of S.H.I.E.L.D 5. évadába belekezdhetek ha nem láttam még az Infinity war filmet? Vagy szét fogja spoilerezni nekem a sorozat a filmet?

Thanos was right.

(#41015) gyuromoj válasza Narxis (#41014) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ha emlékezetem nem csal, akkor itt nem igazán veszik elő. Talán egyszer említik, de akkor sem konkrétan.
De majd valaki megerősíti vagy megcáfolja a dolgokat. :)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#41016) oriic válasza Narxis (#41014) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nyugodtan nézheted, nincs infó benne a filmről.

Live-Die-Respawn

(#41017) Narxis


Narxis
nagyúr

Kösz a válaszokat. :R

Thanos was right.

(#41018) Janaboy válasza DS39 (#41011) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Feliratban asszem hitelessegnek van fordítva.

Janaboy

(#41019) Aventador91 válasza Nordic (#40871) üzenetére


Aventador91
őstag

nem láttam még ezt a sorozatot, de egy GoT Joffrey-t nehéz túlszárnyalni :D

[ Szerkesztve ]

(#41020) hemaka


hemaka
nagyúr

The handmaids tale

Hm, hat erdekes vege lett, a folytatas miatt gondolom igy kellett lezarni. De azert egy nagy WAT? befigyelt nalam. Nem tudom mit szeretne vegulis June, de gondolom ez Serenaval kozosen es hawaii is lenyeges lehet!? Nem hiszem, hogy az a jelenet csupan egy filler lett volna, de majd a kovetkezo evadban kiderul.

Kezdenek veszesen elfogyni a sorozatok. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41021) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Preacher érdekes irányba ment..

Janaboy

(#41022) Nordic válasza Aventador91 (#41019) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nekem semmi bajom nem volt Joffrey karakterével, Ramsey-hez képest amúgy is egy kis hurka volt :DDD

(#41023) petipetya válasza bobalazs (#40945) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi, alapból bent volt az imdb-s watch list-en a Yellowstone. Ahogy megláttam a feliratot, felmerült bennem, hogy vajon Kevin Costner neve még mindig garancia? Emellett Kelly Reilly (True Detective s02, vörös csaj), a western és az indiánok jóval kecsegtetnek, teszek vele egy próbát. Azt már most tudom, hogy nem fogom megbánni.

"nincs rá lezsóidő"

(#41024) Aventador91 válasza Nordic (#41022) üzenetére


Aventador91
őstag

ramsey nem volt irritáló, de ezt a joffrey gyereket a való életben is megtaposnám, mindegy milyen a személyisége :D

(#41025) hemaka


hemaka
nagyúr

100

Mar kezdtem orulni, hogy O-t kivontak egy idore a forgalombol, de eleg hamar visszatert a hulyesegeivel egyutt. Kezd mar nagyon unszimpatikussa vallni a karakter, amit alakit. Na majd meglatjuk a tovabbiakban mi lesz...

(#41026) k-adi válasza hemaka (#41025) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja kb pár óra volt összesen :D

(#41027) gerii válasza hemaka (#41025) üzenetére


gerii
addikt

Ez az évad egy szégyen, tisztára mint egy barátok közt...
Ideje lenne kaszálniuk.

(#41028) jonnyjoker01 válasza gerii (#41027) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Úgy érzem jókor hagytam abba ;]

Üdv. Johnny

(#41029) Aventador91 válasza jonnyjoker01 (#41028) üzenetére


Aventador91
őstag

én is abba hagytam. már a 2. évad után. egyszerűen fos volt

(#41030) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Sharp Objects

Nem rossz, ígéretes, de így egy rész alapján még nem sokat tudtunk meg.

(#41031) hemaka válasza gerii (#41027) üzenetére


hemaka
nagyúr

Egyet kell ertsek, katasztrofa ez az evad.

Nem hiszem, sot nagyon remelem, hogy nem lesz kovetkezo, bar nem rajtunk europaiakon mulik, az amcsik meg zabaljak ezt az eroltetett benasagot.

(#41032) madgie válasza hemaka (#41031) üzenetére


madgie
titán

Már az első évadnál el kellett volna engedni ennek a sorinak a kezét...

(#41033) devil-k


devil-k
nagyúr

A héten elkezdtem a Drót c. sorozatot, mivel nagyon sok jót hallottam róla.

Most tartok az 1. évad 5. részénél. Tetszik a sorozat és szerintem remek hangulata is van (egyben furcsa látni a 16 évvel ezelőtti életet), viszont vannak ám lapos részek rendesen... Remélem, hogy ez nem lesz állandó, mert konkrétan simán lehetett volna kb. 30 perc, amit végig lehetett volna aludni...

- mozi bolondéria -

(#41034) Atomantiii válasza devil-k (#41033) üzenetére


Atomantiii
őstag

Fel fognak pörögni az események de kétségtelen vannak benne unalmasabb részek is.

(#41035) Deck válasza Atomantiii (#41034) üzenetére


Deck
titán

Utolsó évadban az újságírós szál engem teljesen hidegen hagyott pedig a sorozatot imádtam! Teljesen felesleges volt minden résznek a felét arra áldozni.

PS5

(#41036) Ragnar95 válasza devil-k (#41033) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Az egyik legfontosabb eleme a sorozatnak az eszméletlenül mély karakterrajzok, aminek nyilván az az ára hogy cserébe lesznek lassabb részek, mivel sok részlet később válik csak fontossá. Ha ezt el tudod fogadni, imádni fogod a sorozatot, ha viszont ez zavar, akkor nem a te soroztod, kár erőltetni.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#41037) petipetya válasza petipetya (#41023) üzenetére


petipetya
nagyúr

Yellowstone

"Kevin Costner neve még mindig garancia?"

De még mennyire, mivel jelen esetben remek szerephez adta a nevét. Már a föcim előtti pár másodperc is ott van a szeren, Kevin remekül alakítja a kőkemény cowboyt, a sztori korrekt, az állatok közelsége fantasztikus (ezzel biztosan nem kis munka volt a forgatás során), a karakterek pedig jól ki vannak találva (Jimmy Hurdstrom karakterfejlődését kíváncsian várom). A rezervátum és lakóinak szerepe jól ki van találva, összességében az egész sorozat fantasztikus, pont amilyennek vártam. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#41038) mayday00 válasza petipetya (#41037) üzenetére


mayday00
őstag

Köszi a rövid leírást 🙂 Szerintem én is elkezdem nézni 😁,, pörgős,, amúgy a sorozat?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#41039) Lauda válasza petipetya (#41037) üzenetére


Lauda
félisten

Köszi a tippet, érdekel a téma. :R

(#41040) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Nézi valaki a The Ranch sorozatot? - pár részen vagyok túl, de eléggé bejövős, 30 perces részekből álló felnőtt sitcom, menő színészekkel: Sam Elliot, Ashtun Kutcher, Debra Winger

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#41041) vond válasza petipetya (#41037) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nagyon akarom már én is nézni. Feliratokat szállítja valaki? Vagy simán angolul nézed? Mennyire nehéz a nyelvezet?

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#41042) bobalazs válasza petipetya (#41037) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Kár hogy így nem én fogalmaztam, mert mikor én szóltam, senki nem volt vevő rá.

(#41043) Laraxior válasza devil-k (#41033) üzenetére


Laraxior
titán

Az egy jó sorozat, néha kisebb türelemmel :K :C

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#41044) petipetya válasza mayday00 (#41038) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az első rész pörgős volt, ám ez alapján nem lehet előre megítélni a többit.

"nincs rá lezsóidő"

(#41045) petipetya válasza vond (#41041) üzenetére


petipetya
nagyúr

Mr. BishopSubs fordítja. Az angol és a magyar felirat között körülbelül 20 nap telt el a feliratok.info alapján. Láttam már ennél gyorsabb fordítást is - nem csak a Trónok Harcánál -, de mivel rá vagyok utalva, kívárom. Nem olyan egyszerű a nyelvezete mint egy vígjátéksorozatnak, de elegendő tudással biztosan érthető. Számomra az angolokhoz képest az USA színészek olyan akcentussal beszélnek (náluk csak az ausztrálok rosszabbak), hogy meg sem kísérelném felirat nélkül.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#41046) vond válasza petipetya (#41045) üzenetére


vond
MODERÁTOR

:R Köszi! Lehet, hogy majd bepróbálom angol felirattal. De valószínűbb, hogy várok én is a magyarra.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#41047) Viszlát válasza bagyulajuve (#41040) üzenetére


Viszlát
addikt

Jelen! Kicsit most leült, kezd kifáradni a dolog, de még mindig jobb mint a kínálat 90%-a. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#41048) bagyulajuve válasza Viszlát (#41047) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Akkor sikerült jóba belenéznem.
Mondjuk a sitcom-ok jelentős része viszonylag hamar elfárad, mert a karakterek nem nagyon fejlődnek és ugyanazok a poénok jellemzőek az adott személyre, ami unalmassá teszi.

Resistencia eterna

(#41049) k-adi


k-adi
nagyúr

Office (US) mind a 9 évad

Az elején még nem tetszett de beleszerettem. Szokni kellett Michael karakterét az elején de jó lett végül. Az utolsó évad már középszerű volt, sok változáson ment át a sorozat amit a 9. évad végén lévő Special epizód is kifejt bővebben.
Az egyetlen negatívum amit feltudok sorolni a rengeteg jó ellen, az Pam karaktere... túl sok játékidőt kap minden epizódban... Jim a másik ilyen. (de ő legalább csak fejeket vág az első 2-3 évadban)
Creed ritkán van de akkor nagyon jó. Andy karakterét teljesen kiforgatták az utolsó évadban sajnos. Dwight az egyetlen igazán olyan karakter akire azt mondom, hogy ez igen!

[ Szerkesztve ]

(#41050) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Doctor Who Season 11 teaser

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.