Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) #54715584 válasza jonnyjoker01 (#39999) üzenetére


#54715584
törölt tag

The 100 5x01

Hát, nekem ez olyan töltelékrésznek tűnt, egyáltalán nem alapozásnak az évadra. Mivel az már megtörtént az előző évad utolsó részében. Mondjuk tutira lesznek majd érdekes helyzetek, de annyira nem fogott meg.

Legion 2x04

Ettől sem estem hanyatt, ez is töltelékrésznek tűnt. Bár a második évadot nem tudom darálni, mint az elsőt tettem, ennek a résznek így nem sok értelmét láttam, bár szépen felépítették.

Eléggé csalódott vagyok a mai termés után, nem ezt vártam. :(

(#40002) jonnyjoker01 válasza oriic (#40000) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Taps a 40k-hoz nekünk :C

Amúgy azóta megnéztem végig a részt, tetszett, jó volt, de semmi különleges, kb ugyanaz a recept más köntösben, mint az előző évadokban.

Na és most hogy hazaértem házimoziban jön a legion új része :D

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#40003) Lauda válasza Cheesus (#39917) üzenetére


Lauda
félisten

Közben tényleg volt, hogy 3 évre elég a feltöltésük, ha spórolnak 5 évre is. Feliratot hol találtál hozzá? Vagy angolul érted mit mondanak?

[ Szerkesztve ]

(#40004) k-adi válasza parkr (#39998) üzenetére


k-adi
nagyúr

Cpt. Dave???? hell yeah!

Nekem nagyon tetszik, mostanában az egyik legjobb 20perces comedy :)

A new girl legújabb évadja is elstartolt, már lement 3 rész belőle (az is 20perces comedy) de az nagyon pocsék eddig :(

[ Szerkesztve ]

(#40005) ígyvanferi válasza k-adi (#40004) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem meg még mindig nagyon szórakoztató a New Girl.

(#40006) xors


xors
senior tag

The 100 s05e01

Én azt mondom jó lesz ez, tudják folytatni az előző évadok ritmusát, és talán még valami újat is elő tudnak kaparni.
Azt a napelemes rovert igazán kifejleszthetnék már nálunk, is főként tetszik, hogy olyan Jeep bezinmotor hangja van :😀
Ha jól látom, ezek az új jövevények valmai börtön-űrhajóról érkeztek? No de miért mondja a csávesz, hogy eddig aludtak? Jól gondolom, hogy az anyahajón ami az űrben maradt, már nincs senki?
Érdekes fegyvereik vannak, az is tuti... :Y

(#40007) omfgk


omfgk
addikt

Archer 9.1

Hát elsőre gyengécskének tűnik. Meglátjuk ,hogy merre bontják tovább a történetet, de egyelőre nem jön be.

Ray és Cyril akcentusa. :W
Krieger... :W
Archer alacsonyabb lett?:D Nem, csak Pam lett nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#40008) Cheesus válasza Lauda (#40003) üzenetére


Cheesus
senior tag

Én már egy ideje angol szinkron+angol felirattal nézek mindent, speciel pont ennél szenvedtem is egy kicsit, meg volt nem is egy idegen szó :D
Minden esetben én a feliratok.info-n szoktam a sub-ot keresni, ahogy látom a Terror-nál még csak az 5. részig van a magyar felirat, úgyhogy erre még várni kell egy kicsit.

https://www.twitch.tv/csehla

(#40009) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Legion 2x04

Valaki magyarázza el mi volt ebben a részben :D
Mármint ami Sydet illeti.

Janaboy

(#40010) jonnyjoker01 válasza Janaboy (#40009) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Nem tetszett neki a bepunyulás és harcolni akar. Ennyi jött le belőle :DDD

The Expanse S03E03

:Y

Nagyon jó rész volt, várom a folytatást, jó sok minden történt :C Szerintem ezt a sorit nem lehet letaszítani a scifi csúcsról :C

Family Guy S16E13-16

Én ezt nem bírom tovább nézni, ezek most nagyon béna részek voltak :(

The Originals S05E02

Jó lesz ez, azért tudnak még újat mutatni a készítők :R

Jaj istenem még egy csomó új sorozatrészt kéne megnéznem :DDD

Üdv. Johnny

(#40011) Lauda válasza Cheesus (#40008) üzenetére


Lauda
félisten

Rendben, köszönöm szépen!

(#40012) Ragnar95 válasza omfgk (#40007) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Sztori maga még akár jó is lehetne, de konkrétan 0 poén volt ebben a részben, amin akár csak el lehetett volna mosolyodni, ami a műfaj ismeretében több mint siralmas...
Amikor kiderült, hogy kaszát kap a sorozat, sajnáltam hogy már csak 3 rövid évadot él meg, de ha ezt így folytatják, jobb lett volna befejezni a Dreamland előtt :(
Pam úgy néz ki, mint egy NDK-s súlyemelőnő :DDD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40013) koncsik válasza Janaboy (#40009) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Itt jött rá, hogy ugyanaz a neve, mint a Pink Floyd egyik alapítójának (Syd Barrett), ezért az egész részben psychedelikus zene szólt, de rájött, hogy mégsem ugyanaz, mert ő lány és nem is jön be neki az ilyen zene, ezért inkább vége lett a résznek.
DE! az is lehet, hogy nem erről szólt. :DDD

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#40014) Janaboy válasza koncsik (#40013) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

omg :DDD

Janaboy

(#40015) jonnyjoker01 válasza koncsik (#40013) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:C :))

Üdv. Johnny

(#40016) koncsik válasza Janaboy (#40014) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Elnézést kívánok, igazából én is örülnék, ha valaki elmagyarázná :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#40017) omfgk válasza Ragnar95 (#40012) üzenetére


omfgk
addikt

Ebben az évadban fel kellett volna ébrednie Archernek.
Már csak a gyerek miatt is lenne bőven elég történeti szál és vicces szituáció ahogy felnő.
De lehetne akár ugrani is egy kicsit az időben.
Pl. Abbiejean hazahozza az első udvarlóját. Aztán Archer sza*rá-veri a srácot csak úgy spontán.:D

[ Szerkesztve ]

(#40018) sugarforce válasza omfgk (#40017) üzenetére


sugarforce
őstag

simán benne van a pakliban, hogy ezzel "húzzák az időt", így könnyen megmagyarázható, hogy sok évig volt kómában.

(#40019) #54715584 válasza koncsik (#40016) üzenetére


#54715584
törölt tag

De hiszen David elmagyarázta a végén. :P
Egyébként meg kellett egy töltelékrész és kész. :)

(#40020) Ragnar95 válasza omfgk (#40017) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Szerintem is tanulhattak volna az előző évad hibáiból és elengedhették volna ezt a kómás álmodozás szálat, mert amennyi potenciál lehetett volna benne, annyira elszúrták az előző évadban.
Mindenesetre nem akarom 1 rész alapján leírni az egész évadot, reménykedjünk a legjobbakban :D

Amúgy nem tudom másnak is feltűnt-e, de szépen fokozatosan egyre rövidebbek is a részek... Még a 7. évad epizódjai is 20 perc fölött voltak, az előzőben már csak 18-19 percesek, ez a mai meg 17 már csak...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40021) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Krypton

1x06

Kifejezetten jó ez a sorozat szerintem, kíváncsi vagyok hogy Doomsday csak marad kirakati baba, vagy kell majd harcolni is vele.

Live-Die-Respawn

(#40022) ígyvanferi válasza Ragnar95 (#40020) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A jó verzió 19 és fél. Gondolom nem volt opening credits abban, amit néztél. Persze nem az az 1 perc váltja meg a világot, ami az előtt van, csak mondom, mert én most fedeztem fel, hogy a feliratban ott van, de amit elindítottam először, abban nem.

(#40023) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Úgy tűnik nem maradunk sokáig Star Wars animációs sorozat nélkül így a Rebels befejeztével, elvben ősszel érkezik a Disney Channelen az új sorozat Star Wars Resistance címmel és az új trilógia idejében fog játszódni ahogy a cím is sejteti.
A végére kezdett felnőni a Rebels a Clone Wars szintjére, szóval mindenképp jó hír szerintem hogy a Rebels készítői írják majd ezt is :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#40024) rétisün válasza ígyvanferi (#40022) üzenetére


rétisün
veterán

:R köszi, erre odafigyelek majd.....

már van is hozzá felirat? :F

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#40025) omfgk válasza ígyvanferi (#40022) üzenetére


omfgk
addikt

SVA/AVS :W

[ Szerkesztve ]

(#40026) ígyvanferi válasza rétisün (#40024) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, van egy csomó féle abból is, valamelyik irányba mind csúszik, de csak pár mp, az könnyen korrigálható.

(#40027) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The 100

5x01

Már hiányzott a sorozat. A kezdés kicsit laza volt, de várom a folytatást. :C

Live-Die-Respawn

(#40028) rétisün


rétisün
veterán

Gomorra, S02 legvége: ha jól értem, Gennaro megölette az apját Ciro-val, ugye? :Y

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#40029) Cheesus válasza rétisün (#40028) üzenetére


Cheesus
senior tag

Gomorra s02
Kicsit régen láttam, de ha arra a jelentre gondolsz, amikor az apja annál a családi sírboltnál van, és megjelenik Ciro akkor igen, Gennaro ölette meg a saját apját.

https://www.twitch.tv/csehla

(#40030) rétisün válasza Cheesus (#40029) üzenetére


rétisün
veterán

igen, arra gondolok, a legutolsó jelenet. akkor erre értette Gennaro, amikor azt mondta Ciro-nak a tetőn: "Már csak egy teendőd maradt, Ciro."

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#40031) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Arrow

6x19

Meglepő, de ez sem volt rossz rész, és ahogy látom a következő is érdekes lesz.

Live-Die-Respawn

(#40032) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Agents of SHIELD

5x19

Ahogy gondoltam, nem volt semmi kapcsolat az Infinity Warral. (Hacsak a New Yorkban történt furcsaságok említése nem az.)

Vége WTF, következő rész előzetese alapján Graviton lesz Talbotból. Egyébként elgondolkodtam, lehet amit Deke mondott az lesz valójában, és kiderült, hogy az időutazás miatt egy párhuzamos világban játszódik az egész sztori és ezért nem hallottunk Thanosról és a történtekről.

Live-Die-Respawn

(#40033) FoxiestFox válasza oriic (#40032) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ejj, 3 résszel vagyok elmaradva. Na este nekiülök.

(#40034) Vladi válasza jonnyjoker01 (#39999) üzenetére


Vladi
nagyúr

A zűrből jött a terepgép, tehát nem made in csájna, lehet, össze lett rakva.

De amúgy a szkájripa égi ember, tehát volt 100 évük alkalmazkodni a sugárzáshoz, plusz fekete vérű.

Előző évadot nem nézted?

Amúgy nekem kifejezetten jólesett egy kis postapok életérzés, jól tájött. de sajnos elég kevés jutott belőle. A 3 helyszíenen a túlélést elnézném 2-3 évadon át is. :K

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40035) Vladi


Vladi
nagyúr

Most én is néznivalót keresek.
- a száz elég jó lesz

- ftwd: 1 rész lazítás és kreativitás után folytatódik a twd. nemááááááá :O komolyan szívsebben nézném a múltba révedő riporternő, a postapok nigger ninja és a postapok wadnyugati mesterlövész kalandos utazását, mint megint egy főgonosz banda ellenni soha véget nem érő és unalomig ugyan arról szóló, kötelezően rettegő és nyomasztó történetét. komoloyan. :))

- lesz quantico 3 évad.... normálisak? :DDD

- wentworth mikor kezdődik? :F

Van most valami frissebb sorozat?

mod: jah: géniusz picasso. ide vele. :C

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#40036) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Gotham 4/19
Az a Mustang reklám baszki. Subtle af. :DDD

(#40037) k-adi válasza Vladi (#40035) üzenetére


k-adi
nagyúr

wentworh az még 2 hónap.. 19th Jun '18 - 1:30pm

(#40038) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Sose fogom megerteni, h amikor vért kell adni es ez ugy általában, miért a tenyeret vagjak keresztbe.

Hat az ugy faj mint a fityfene :D

Janaboy

(#40039) oriic válasza Janaboy (#40038) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem lenne olyan epic az ujjbegyet megbökni. :D

Live-Die-Respawn

(#40040) Jim-X válasza Janaboy (#40038) üzenetére


Jim-X
őstag

A verszerzodesnel mind a ket fel megvagta a tenyeret, majd "kezet fogtak". Gondolom innen maradt meg. :B

A játék az nem játék!

(#40041) woodworm válasza Jim-X (#40040) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem meg csak filmes toposz. Egyetlen fegyvert vagy szerszámot használó sem engedhette meg magának egy ilyen nehezen gyógyuló, könnyen elfertőződő seb ejtését.

(#40042) Bad Pritt válasza oriic (#40032) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Szóval volt végre egy olyan Marvel film, ami az egész világra kihatással van és pont ez nincs kihatással az a sorozatra? Fuck logic. :D

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#40043) oriic válasza Bad Pritt (#40042) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Manapság kb semmi utalás nincs a filmekre, ami azért is furcsa mert pl Captain Marvelben szerepelni fog Coulson elvileg.

Live-Die-Respawn

(#40044) gyuromoj válasza oriic (#40043) üzenetére


gyuromoj
veterán

Sőt Fury-nak meg lesz még mind a két szeme is abban a filmben. Esélyes hogy ott veszíti majd el a végén.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#40045) Amur válasza Jim-X (#40040) üzenetére


Amur
addikt

Valóban köze van a vérszerződéshez, de az szkíta eredetű eskütétel, és jól írják utánam, luxus volt a tenyéren ejteni. Az eredeti metódusban késsel megszúrták a karjukat, közös edénybe csorgatták a vérüket, ami így elkeveredett, ebből pedig mindannyian ittak.
Tehát filmes baromság..semmi valóságalapja nincs a tenyéren ejtett sebnek..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#40046) S e t h


S e t h
nagyúr

Van Far Cry 5 és egyben SupNat rajongó? Az egyik boss hangját nem volt nehéz felismerni. :)

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#40047) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A The Terror sorozatot nézte valaki? Van olyan jó, mint a hype-ja? Érdemes belevágni? Középszerűtől azért jobbra számítok, így is? (És légyszi ne spoiler-ezzetek). Érdemes akár a magyar hanggal is nézni, vagy csakis az eredetivel?

Köszi!

(#40048) mayday00 válasza SunMount3r (#40047) üzenetére


mayday00
őstag

Jó. :K Nyugodtan belekezdhetsz. :K Nem is hinnéd el, hogy az egészet stúdiókban vették fel. Olyan jól megvan csinálva. Én szinkronosan nézem, nincs vele különösebb bajom.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#40049) Lauda válasza SunMount3r (#40047) üzenetére


Lauda
félisten

Én is ajánlom, nekem tetszik!

(#40050) vond válasza SunMount3r (#40047) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Épp tegnap néztem meg az első öt részt. Tényleg jó, bár én egy kicsit másra számítottam. Nem is tudom milyen formában, de kicsit másra. De így is érdekes, és nagyon jól "meg van csinálva". A szinkron se rossz, de ha ízes angol szófordulatokra vágysz, akkor nézd/hallgasd eredetiben. Sajnos a magyar feliratok csak a szinkronos részek után jönnek.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.