Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) bagyulajuve válasza lezso6 (#53997) üzenetére


bagyulajuve
addikt

2. és 3. bekezdésre reagálva: a hét "nagy eseménye" Ellen Page --> Elliot Page

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#54002) lezso6 válasza bagyulajuve (#54001) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nahát, akkor mégis hetero. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54003) Miklós315 válasza bagyulajuve (#54001) üzenetére


Miklós315
aktív tag

jogi kiskapu, jó az ügynöke ;]

#54002 lezso6:
pluszminusz az minusz? :)

"Szerintem."

(#54004) lezso6 válasza Miklós315 (#54003) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

cisz heteróból lett anno cisz homo, aztán most transz hetero.

Na, de szerintem elég az off. Az #54000-re direkt nem válaszoltam, ne politizáljunk itt. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54005) Miklós315 válasza lezso6 (#54004) üzenetére


Miklós315
aktív tag

Ez kultúra (színészek, sorozatok, stb.), illetve én is nehezen követem ki kicsoda már. De ok... :)

"Szerintem."

(#54006) joshua7 válasza Apollyon (#53993) üzenetére


joshua7
veterán

Én is így néztem az utolsó pár részt - amikor ezek az ... izék... szerepelnek, simán áttekerem a jeleneteket. Az égvilágon semmit nem adnak a történethez, pusztán káros propaganda, így gond nélkül kihagyható az összes. Sőt, mostanában már Burnham jeleneteivel is így vagyok többnyire. Az más kérdés, hogy lassan átpörgethető így minden rész. :D :/

Semper Fi

(#54007) lezso6 válasza Apollyon (#53993) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, pár dolog kimaradt, ezekre reagálnék:

"Érdekes, hogy akkor ő "they" meg "them" meg "their", egy másik jelenetben meg, ilyeneket mond, hogy "I can" meg "I do...", meg "So now me", holott inkább azt kéne használnia, hogy "we"."

Ööö, nem. A they / them / their lényege a nemsemlegesség, nem a többes szám. Azért használják ezt, mert nincs nemsemleges egyes szám harmadik személy náluk. Igen, tudom, ott az "it" szó, de az nem személyre, hanem tárgyra vonatkozik, így nem jó. Az más kérdés, hogy mennyire hülyeség a non-binary úgy általában illetve mennyire fura többesszámot használni, de szerintem ezt ne itt vitassuk meg.

"De teljesen felesleges elemezni "őket", egyértelmű, hogy manipulációs, ideológiai szándékkal rak be a rendező ilyen retek szereplőket az értelmes színészek közé."

Nem, mármint ezek nem értelmes színészek. :D Pl a Stamets-et játszó Anthony Rapp színész volt az, aki tönkretette Kevin Spacey-t. Illetve Sonequa Martin-Green meg nem színész, vagy legalábbis borzalmasan szarul játszik.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54008) Apollyon válasza lezso6 (#54007) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Most több kommentedre reagálva itt.

Értem a they/them/their működését, hatósági személyeknél (pl. rendőrnél) szokás használni, ahol az intézkedő személye nem fontos. De akkor már hadd kössek bele én is, ha megmondja a hülyéje, hogy a nyelvvel ellentétes szabályokat használjunk, akkor csináljuk komolyan. :D

Sajnos igazad van, ez tényleg nem Star Trek, ha William Shatner ezt látja, biztos kidobja a rókát.
A videókat megnézve, meg pl. ezt a channelt is, az ilyeneket, hogy Book látja a űrhajóját a felszínről, holott az nincs is légkörben – el tudom engedni, mert könyveket is szoktam olvasni, ott meg az ilyen körülmények jobban a fantáziára vannak bízva. Inkább a sztorira fókuszálok, de itt az STD-nél (lol) nehéz, mert belepiszkítanak ezekkel az ideológiákkal. Pl. ugye hogy Booknak, aki mellesleg fekete, van egy fehér testvére, aki meg gonosz. :D Ez is ki tud borítani, hogy minden fehér karakter kizárólag gonosz.

Viszont rávilágítanak a videók olyanokra is, amiket nem láttam, és bazz tényleg, szóval már egyre biztosabb, hogy köv. évad nekem ebből nem lesz. Nekem a mostani főgonosz akkor is szimpatikus, de ha belegondolok, az előző is az volt, mégis elég béna, ergya vége lett. Ezek a kielemző videók sokkal szórakoztatóbbak a tényleges epizódokhoz képest. :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#54009) VágniValó


VágniValó
addikt

American Gods Season 3 | Official Trailer | Prime Video

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#54010) PhilBrick válasza VágniValó (#54009) üzenetére


PhilBrick
őstag

:Y Es pont a szulinapomon erkezik! :C

(#54011) VágniValó válasza PhilBrick (#54010) üzenetére


VágniValó
addikt

Kicsit kételkedek a 2. évad után, de hátha az újabb kreátor csere az, ami visszaemeli az 1. évad színvonalára. Elvégre shadownak kinőtt a haja is :D (ugye a könyvben kócos, ami kismilliószor említve van, mint kb majdnem mindegyik Gaiman könyv főhősnél)

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#54012) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Mandalorian

Bitang rövid volt a heti rész, de wow, mi minden történt. :C

Live-Die-Respawn

(#54013) WayneGace válasza oriic (#54012) üzenetére


WayneGace
őstag

A fölösleges pew-pew-t is kivehették volna belőle.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#54014) TheProb válasza oriic (#54012) üzenetére


TheProb
veterán

Iszonyat tartalmas, pörgős és fasza rész volt. :Y Szerintem a széria egyik legjobb része lett. Kb tátott szájjal néztem végig, onnantól kezdve, hogy megjelent a Slave 1. Asszem az avatarom fényében nem nagyon kell magyarázni, hogy miért... ;] Persze nem csak Boba miatt. Csóri Silver Crest, csóri Grogu, dark trooper-ek is megjelentek, Gideon nem szarozik.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#54015) bagyulajuve válasza TheProb (#54014) üzenetére


bagyulajuve
addikt

azért Boba kicsit kinőtte hasban a páncélt :DDD

nagy rész volt megint, nekem tetszik, hogy viszonylag rövid részek vannak

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#54016) TheProb válasza bagyulajuve (#54015) üzenetére


TheProb
veterán

Ja, picit teleszart búvárruha hatása volt... :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#54017) Ellia válasza bagyulajuve (#54015) üzenetére


Ellia
addikt

Az nem Boba Fett volt igazából, hanem Boba Fat ;]

(#54018) attiati


attiati
veterán

Witcher S01

Ez első részek után beindul, érthetőbb lesz. Valószínűleg megnézem a második évadot is, mert felfelé ível a sorozat. De valahogy másra számítottam. Sok volt a giccs, a meseszerű jelenet, a mézesmáz, a leegyszerűsített párbeszéd. Hype sorozat lett belőle.

10/7-es pontszámot megérdemel

(#54019) WayneGace válasza attiati (#54018) üzenetére


WayneGace
őstag

Mi volt benne mézesmáz?

BestSecret invitációt privátban adok.

(#54020) attiati válasza WayneGace (#54019) üzenetére


attiati
veterán

Lehet maga a fantasy. A szerelmi vonal. Az udvari énekes láb alatt van és ezt poénnak szánják. stb... A leggyengébb pontja pedig az, hogy hatalmas katarzissal adnak elő párbeszédeket, amiben alig van mondanivaló és nincs kellően előkészítve az előzménye, hogy valóban súlya legyen és indokolt legyen a felfokozott hangulat.

[ Szerkesztve ]

(#54021) grizlisandor


grizlisandor
addikt

ST: Discovery S03E08

Kb megírtatok mindent, sőt még többet is, mint amit én megjegyeznék. :DDD
Az a baj, hogy nagyon híján vagyunk sci-fi sorozatoknak, így be kell élnünk a "Cry & femalepowerrel).

Talán, majd az érkező Pike sorozat hoz normális Star Trek élményt. :B

The Mandalorian S02E06

Kár, hogy a mozgalmas részek ilyen rövidek. :U
Csodálkoztam rajta, hogy Mando nem pattintotta fel a hátrakétát, mikor megjelent a birodalmi csapatszállító...

(#54022) emiki6


emiki6
veterán

Jónapot!

Csak annyit akartam, hogy a Netflix Carmen Sandiego animációs sorozata, vagyis inkább meséje egész jó. Érződik, hogy gyerekeknek készült, mert a protagonisták gyerekek vagy fiatalok, erőszak tekintetében igen lágy a sorozat, látványos, fantasztikus, érződik, hogy volt ismeretterjesztő szándék (földrajz, történelem stb) is mögötte. Nem rossz, el lehet ütni vele az időt, de kicsit gyerekes. Emiatt kicsit mondjuk gyerekkor idéző is, mert gyereknek érzem magam, mikor nézem. :D
Igazából egy dolog miatt találtam és amiatt is tetszik és az az animáció. A Samurai Jack örök favorit és annak a stílusához hasonló az animáció. Jó nézni, na!

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#54023) lezso6 válasza grizlisandor (#54021) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Az a baj, hogy nagyon híján vagyunk sci-fi sorozatoknak"

Azért ez nem igaz, legalábbis 16-án jön az Expanse. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#54024) grizlisandor válasza lezso6 (#54023) üzenetére


grizlisandor
addikt

Addig még egy Discovery részt le kell tudni. ;]

Szerk.:
És ki tudja mit lehet letolni a torkunkon. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#54025) RetepNyaraB válasza VágniValó (#54011) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én már a másodikat se néztem meg a első után... :U
Pedig abban is benne volt Gaiman keze; nem tudom mi volt a szándéka, de nekem nem jött át a könyv szaga, sőt.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#54026) parkr válasza grizlisandor (#54024) üzenetére


parkr
őstag

a SNW forgatása még el sem kezdődött

(#54027) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

a legutóbbi mandaloriant nem azon a környéken forgatták, ahol anno a MASH-t? nagyon olyan feelingje volt a helyszínnek.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#54028) grizlisandor válasza parkr (#54026) üzenetére


grizlisandor
addikt

SNW?

Más:
Közben futott az Eufória új része. :B

(#54029) parkr válasza grizlisandor (#54028) üzenetére


parkr
őstag

Star Trek: Strange New Worlds

gondolom erről volt szó

(#54030) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Chilling Adventures of Sabrina Part 4 | Official Trailer | Netflix

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#54031) grizlisandor válasza parkr (#54029) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen, rákeresve erre gondoltam, csak nem tudtam, hogy ilyen néven fog futni. :)

(#54032) Komplikato válasza ZavaBalazs (#54027) üzenetére


Komplikato
veterán

Szerintem a Mandalorian legtöbb jelenete 100% stúdió munka. Legalább 90% a digitális díszlet és háttér.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#54033) oriic válasza Komplikato (#54032) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ahogy látom többnyire egy kicseszett nagy LED fallal dolgoznak a stúdióban. [link]

Live-Die-Respawn

(#54034) bagyulajuve válasza oriic (#54033) üzenetére


bagyulajuve
addikt

de elég jól, nekem tetszik amit csinálnak

Resistencia eterna

(#54035) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

:Y Robert Rodriguez rendezte a Mando 6-ot :C - nem csoda, hogy akciódús volt :K

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#54036) negyven2


negyven2
veterán

If The Mandalorian was an anime

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#54037) Janaboy válasza oriic (#54033) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ez azert nem semmi..

Janaboy

(#54038) Komplikato válasza oriic (#54033) üzenetére


Komplikato
veterán

Inkább hárommal, ilyen 270 fokos szögben. El nem tudom képzelni mi meló, hogy a színek és fény a ledes hátteren, az élő hátteren és a széleken lévő greenscreen részeken egyben legyen. De valószínűleg kevesebb meló és olcsóbb, mint pl. Mando páncéljára utólag rátenni kamu tükröződést.

Oké, látom itt konkrétan 270 fokos hajlított kijelző van, a többi hasonló stúdió setup amit láttam fényévekkel ruppótlanabb volt.

[ Szerkesztve ]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#54039) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Jó ez az Outsider sori, érződik a Stephen King féle titokzatosság stb. de mégsem csap át gagyiba mint anno az Under the Dome volt.

(#54040) gyuromoj válasza bobalazs (#54039) üzenetére


gyuromoj
veterán

Várd ki a végét. :D

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#54041) bobalazs válasza gyuromoj (#54040) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ja! Jólvan! :DDD
Eddig csak három rész ment le.

(#54042) k-adi válasza RetepNyaraB (#53964) üzenetére


k-adi
nagyúr

Undoing

jóindulattal 8? ne viccelj már, ez kb. 5/10 max. még Hugh Grant-el is. (Nicole Kidman még nála is gyengébb volt)

(#54043) emiki6 válasza emiki6 (#54022) üzenetére


emiki6
veterán

Na jól van, ráértem, így elnézegettem az első évadot, ami kicsit tötyögős, inkább epizodikus, a részeken átívelő sztorit nem erölteti annyira, ami hiányzik is. Az első évad végére kicsit beindulnak a dolgok és gondolom mivel zöld utat kaptak, ezért ez a lendület a második évad végére sem hagy alább, a második évad kifejezetten jó lett, kevésbé gyerekes, számomra sokkal élvezetesebb volt, kénytelen voltam ledarálni... Tudom ajánlani azoknak, akik cartoon kedvelők. 👍
iMDb 7.9 btw

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#54044) vond válasza oriic (#54033) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Camerawoman nagyon vagány! ;] :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54045) Zizmand válasza emiki6 (#54043) üzenetére


Zizmand
aktív tag

Nekem a 3. évadban van a kedvenc részem az egész sorozatban, pontosabban S03E03, szerencsére már be van rendelve a 4. évad is. :) Érezni, hogy kisebb korosztálynak készült, de ettől függetlenül végig szórakoztató és jó humorú. Az introja pedig 1:1 ben tükrözi a sorozat hangulatát. [link]

(#54046) HUTCHDB válasza k-adi (#54042) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Ezzel nagyon nem értek egyet!
Ez egy 5.0-ás sorozat lenne?
Az, hogy az utolsó rész olyan lett, amilyen, szerintem egy nagyon minőségi darab lett.
Nálam a fényképezés is ütött, több színészi alakítás is nagyon betalált, és nekem spec. Kidman is bejött.
Grant -tel sem volt gond, szintén az utolsó rész végéig.
Az tény, hogy a "munkásságát" az utolsó 15 percben, ha én lettem volna a rendező, biztosan nem fogadtam volna el...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#54047) oriic válasza vond (#54044) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Azért kíváncsi lennék hány kilós egy ilyen kamera. :D

Live-Die-Respawn

(#54048) vond válasza oriic (#54047) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Az a szett 15-20 kiló biztos megvan. Kemény a csaj. ;]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#54049) koncsik válasza vond (#54048) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Szilva Karina :K
(my guess only)

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#54050) madgie válasza vond (#54048) üzenetére


madgie
titán

A gyerek is van annyi, mégis elbírja minden szülő nyakban, karban, háton... :D

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.