Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) gerii válasza ViZion (#24599) üzenetére


gerii
addikt

A mostani rész nálam magasan verte a WalkingDead-et, a Fear-t nem is említve. Mekkora gagyi volt megint ez a rész (Fear), lehet inkább békát kellene néznem, abban legalább van Pénz&Sárm :)

(#24602) ViZion válasza joshua7 (#24600) üzenetére


ViZion
félisten

hááát, pedig valaki leoltott, h elkaszálták.
Z Nation jó lett, végre vicces zombis film van megint. :D

Jah, meg a Helix... na az hiányzik.

gerii: TWD szinte romantikus dráma lett, ahol néha jön pár zombi. A sok érzelem nekem már overkill...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24603) gerii


gerii
addikt

A Strain mai része is rohadt jó volt, Del Toro nagyon érti a témát, a 30-as évekbeli történéseket is remekül megcsinálták... és ennek az embernek nem akarnak Tűzgyűrűt és Hellboyt adni :W

(#24604) dokee78 válasza gerii (#24603) üzenetére


dokee78
félisten

Legalább nem vagyok egyedüli aki nézi. :U

(#24605) Apollyon válasza dokee78 (#24604) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem vagytok egyedül, én is nézem, de most leragadtam a 2x07-nél, és mivel most asszonnyal daráljuk a TWD-t, így nincs időm más sorozatra. Ja de, FTWD-t nézem még, de az valami iszonyat nagy trágya, szóval van hogy közben böngészek, mert annyira leköt...
Straint meg már megvárom amíg lemegy az évad, aztán megnézem egyben.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24606) dokee78 válasza Apollyon (#24605) üzenetére


dokee78
félisten

Nem olyan rossz ez,mint sokan gondolják. :N

(#24607) gery2123 válasza gerii (#24603) üzenetére


gery2123
őstag

Én még csak most fogok bele kezdeni, miután a Daredevil lenyomtam. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#24608) brownus válasza gerii (#24603) üzenetére


brownus
veterán

szarom le a tűzgyűrűt, de a hellboyt nagyon sajnálom :( minkét hb film rohadt jó!

jaja, nagyon jó a második évad :)

jut eszembe, kurvajó volt az intro a 9. résznél!

[ Szerkesztve ]

(#24609) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Megnéztem a Mr. Robot évadzárót én is. Hát nem lett nagy wtf a vége szerencsére, szóval jöhet a folytatás.

11 éves a Lost

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#24610) bAtt001 válasza oriic (#24609) üzenetére


bAtt001
addikt

boldog születésnapot a világ legjobb sorozatánat! :K :D

(#24611) |AP| válasza oriic (#24609) üzenetére


|AP|
veterán

a kommenteket olvasva találtam rá erre.
Találkozott már ezzel valaki? És volt olyan eszement, aki végignézte? :)

illetve a rajongóknak biztos nem újdonság, de egy kis 11 perces epilógus

[ Szerkesztve ]

(#24612) Apollyon válasza bAtt001 (#24610) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ja igen, a Lost.

Kb 2-3 héttel ezelőtt fejeztük be a nézését, és én nagyon csalódtam. A 4. évadig azt kell mondjam príma, egészen addig, vagy amíg Locke meg nem hal, hát igen ő volt a kedvenc karakterem.
Ugye egy csomó mindenre nem kapunk választ, bár jó sok mindenre igen, de az 5-6. évadnál már érezni, hogy katyvasz az egész. A vége, meg az odáig vezető út, maguk a készítők sem tudják mi legyen, csak bedobtak valamit, hogy akkor ez lesz, azt szevasz.
De a vége számomra nagyobb csalódás mint a Dexteré volt. Egyszerűen hülyeség, nonszensz. Emiatt én nem gondolnám a legjobb sorozatnak, közel sem, egy Breaking Bad, House MD stb. messze lekörözik. Persze kinek mi tetszik, de én szeretem a rendes lezárást ha happy end, ha nem, de ez a "csak legyen valami" elég béna húzás.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24613) |AP| válasza Apollyon (#24612) üzenetére


|AP|
veterán

valamennyire egyetértek. Itt és itt írtam róla.

Valószínűleg annak lehetett a legmeghatározóbb az élmény, aki "élőben" nézte, tehát várt egy hetet a következő részig, az élete észévé vált az agyalás a történeten. A dara szerintem nagyon nem tesz jót neki, csak fokozza az értetlenkedést... Ezt a videót linkeltem közvetlenül a vége után, pont így éreztem magam :)

(#24614) abridabri


abridabri
veterán

Csak szolok , ha valaki elsiklott volna felette : elindult a Doctor Who 9. evad ! :C

(#24615) bAtt001 válasza |AP| (#24613) üzenetére


bAtt001
addikt

pontosan, én hétről hétre néztem végig az egészet "élőben", azóta bele se néztem kb de nem is fogok soha. ma már nem állja meg a helyét tulajdonképpen de akkor hatalmas volt. aki akkor kihagyta az nem tudja már bepótolni sehogyan azt az élményt kapva amit akkor nyújtott :)

(#24616) spammer válasza abridabri (#24614) üzenetére


spammer
veterán

:K Van is dedikált topikja: Doctor Who (2005)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#24617) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Na most toltam le a Hannibal S03 első két részét. Már most hiányzik, pedig még hátra van 11 rész. :B

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24618) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Last Ship első évad ledarálva...nem semmi befejezést csináltak neki. Így annyira nem zavar, hogy egyből tudom nézni a másodikat, de el tudom képzelni mi lehetett azokkal akiknek várniuk kellett közel 1 évet a folytatásra. :D

(#24619) Ragnar95 válasza Nordic (#24618) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem is tudom miről beszélsz, alig volt idegesítő az a cliffhanger :DDD
Majd ha megnézed a 2. évad dupla évadnyitóját, akkor fogsz csak igazán nagyot nézni :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24620) Nordic válasza Ragnar95 (#24619) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Megvolt... Tátottam a számat rendesen. elég pörgős volt az első évad, de erre rátettek egy jó nagy lapáttal a 2. elején.

(#24621) Ragnar95 válasza Nordic (#24620) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk pont ezt beszéltük itt fórumon,h az mennyire jó lett volna, ha a 2. évad első 2 része lett volna az 1. évad zárása :D
Amúgy a pörgés megmarad az egész évad folyamán, úgyhogy nem lesz okod unatkozni :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#24622) Vladi


Vladi
nagyúr

Tegnap vaciláltam, hogy Z Nationt vagy FTWD-.et nézzek. Végül előbbi mellett döntöttem és....

wait for it....

still wait... :DDD

... nem csalódtam, sőt! Pokolian jó rész volt a 202. :C :DD Nem is hittem, hogy ezt így. Annyira belejöttek a srácok, hogy csak na. Végig a körmöm rágtam. Király akció, pörgős epizód, megint pár ötlet, némi fekete humor, cseppnyi dráma, jópofa karakterek. Eszméletlen. :Y

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24623) gerii válasza oriic (#24609) üzenetére


gerii
addikt

Én azt ünneplem mikor lett vége ;]

(#24624) TSanya válasza Vladi (#24622) üzenetére


TSanya
aktív tag

A sorozat eddigi legpörgősebb epizódját láthattuk szvsz.

Kegyetlen jó lett :C

FTWD a fasorban sincs, dögunalom :(

[ Szerkesztve ]

(#24625) gboszi válasza gerii (#24603) üzenetére


gboszi
senior tag

Kegyetlen jó volt ja. A szállodás is nagyon komoly volt...de tény, hogy a "nem lehetett enyém a lány" sztori is.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#24626) brownus válasza Vladi (#24622) üzenetére


brownus
veterán

:K

(#24627) Apollyon válasza |AP| (#24613) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Csomó sorozatot daráltam, az hogy egyben láttam kb a Lostot is, nem jelenti azt hogy kevésbé fogom érteni a sztorit, sőt igazából pont itt bukott ki a legjobban hogy a bedobott rejtélyekkel nem tudtak mit kezdeni, erre bizonyíték a 6. évad.

Az FTWD-ről meg annyit hogy egy szánalom, komolyan semmi köze nincs a TWD-hez.
Konkrétan csak a cím miatt nézik az emberek, bepróbálták hogy mi van ha meglovagolnak egy hullámot 0 pénzből, 0 befektetett munkával. Emiatt remélem kaszálják, és rájönnek hogy nem lehet minden trágyát lenyomni az emberek torkán.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24628) |AP| válasza Apollyon (#24627) üzenetére


|AP|
veterán

ugyanarról beszélünk...
Dara közben még zavaróbb a sok megválaszolatlan kérdés. Csak jönnek az újabbak folyamatosan.
Viszont ha valaki annak idején hétről-hétre nézte, akkor egy hétig kattogott a történteken, agyalt a lehetséges megoldásokon, baráti társaságok vitatták meg, hogy akkor ez most mi is volt. Ráadásul több ideje volt ülepedni a történetnek, a kérdések feledésbe merültek, a karakterek alakulása viszont előtérbe került.

És hát végül csak kinyögték a készítők is, hogy igazából erről szólna leginkább a sorozat (a karakterek fejlődéséről, drámáikról), nem feltétlenül arról, hogy miért is volt olyan hangja a fekete füstnek és stb...

(#24629) KisTücsök


KisTücsök
addikt

340 hsz-es lemaradásom van, szóval nem tudom, a topik lakói hogy állnak ehhez a robotos témához. A pilotról áradozott (szinte) mindenki, gondoltam megvárom amíg lemegy, aztán egyszerre letolom. Letoltam.

Mr. Robot

Hmm... Jó volt, jó volt, de azért annyira nagyon mégsem. Kicsit az első résszel (saját magához képest, mint később kiderült) magasra tette a lécet. Mást is vártam a folytatásban. Voltak kissé unalmas szálak pl Angela szerencsétlenkedése, bár azért az utolsó 1-2 részre kicsit összekapta magát, meg voltak baromi jók pl Tyrell VÉGIG na meg a kis asszonykája, ugye.

Elliot meg olyan... hát, fene tudja. :D Slatert viszont jó volt újra látni. Azon még gondolkodom, hogy megfelelő választás volt-e erre a szerepre, kissé hullámzó is volt a játéka szerintem, de azért örültem neki.

Fényképezés király volt, zenéket is nagyon eltalálták, ilyen szempontból kifogástalan.

Persze várós a 2. évad, már csak a sok megválaszolatlan kérdés miatt is. Meg azért a későbbiekben fog ez kiteljesedni, bár nem tudom, hány évadot terveznek. Összességében tényleg jó volt, kezdésnek meg mindenképp, de azokat a jelzőket amiket ráaggattak, szerintem nem nagyon érdemli meg.
____

A héten jön egy Narcos dara, na, arra nagyon kíváncsi leszek.

(#24630) bAtt001 válasza KisTücsök (#24629) üzenetére


bAtt001
addikt

valami olyasmit olvastam h 4-5 évadnyi történet van a készítő fejében vagy mifene :) a megválaszolatlan kérdésekre meg, nem számítanék válaszokra lásd LOST :D

(#24631) mayday00


mayday00
őstag

Magyar premier - AXN Black: november Alkonyattól pirkadatig (From Dusk Till Dawn: The Series) 2. évad

Magyar premier - AXN: november Hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot (How To Get Away With Murder) 2. évad

Magyar premier - AXN: 11.09 Scorpion (Scorpion) 1. évad

Magyar premier - AXN: 10.27 Sherlock és Watson (Elementary) 3. évad

Magyar premier - AXN: 10.14 Crossing Lines - Határtalanul (Crossing Lines) 3. évad

Magyar premier - VIASAT6: 10.14 Éghasadás (Falling Skies) 4. évad

Magyar premier - VIASAT6: 10.13 Az ellenállás városa (Defiance) 3. évad

Magyar premier – Filmbox HD: 10.04 Fortitude (Fortitude) 1. évad

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#24632) #51177472


#51177472
törölt tag

Narcos s01

Nálam az év legjobbja. Jöhet a folytatás. :K

[ Szerkesztve ]

(#24633) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Narcos s01

Gyorsan megnéztem én is még ma az első évadot (yeey nincs tanítás :D) és hát el kell mondjam... Egyik legjobb sorozat (évad) amit valaha láttam. Szerintem a Mr. Robotot messze túlszárnyalja :)

Üdv. Johnny

(#24634) Dananto


Dananto
csendes tag

sziasztok, tudnátok ajánlani olyasmi sorozatot, mint a 24, vagy a spooks mi5 volt?

Sony Xperia Z3 - Xperia Z5 - Xperia Z5 Premium - Intel® Core™ i7 3.60 GHz, 128 SSD, 3 TB HDD, 16 GB DDR3-RAM, NVIDIA® GeForce GTX 760, Microsoft® Windows® 8.1 Update, Logitech G27

(#24635) oriic válasza Dananto (#24634) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Esetleg:

Iris

Strike Back

Live-Die-Respawn

(#24636) aizen92 válasza jonnyjoker01 (#24633) üzenetére


aizen92
addikt

Najó, még két "öregrókára" várok hogy megnézze, aztán ha nekik is tetszik, akkor elkezdjuk a spanyolt tanulni mostmár és végignézem én is :D

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#24637) Dananto válasza oriic (#24635) üzenetére


Dananto
csendes tag

Strike Back, ezt elkezdem, köszönöm!

Sony Xperia Z3 - Xperia Z5 - Xperia Z5 Premium - Intel® Core™ i7 3.60 GHz, 128 SSD, 3 TB HDD, 16 GB DDR3-RAM, NVIDIA® GeForce GTX 760, Microsoft® Windows® 8.1 Update, Logitech G27

(#24638) dokee78 válasza jonnyjoker01 (#24633) üzenetére


dokee78
félisten

+1
Mr Robot évad zarót a Narcos miatt még nem is láttam.

(#24639) gboszi válasza aizen92 (#24636) üzenetére


gboszi
senior tag

Hehe...én is pont ezt akartam írni...:D

"If you're good at something, never do it for free!"

(#24640) bagyulajuve válasza aizen92 (#24636) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Én 3 hete kezdtem el spanyolul tanulni, és bár régen is képeztem magam, meg pár hónapot Spanyolországban dolgoztam, pont a Narcos adta meg az utolsó lökést nekem, hogy felfogadjak egy magántanárt :)

Resistencia eterna

(#24641) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Valaki meg tudná mondani hogy mi az a zene ami a Hannibal S03E04 végén hallható?
Shazam nem tudta felismerni...

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24642) aizen92 válasza gyuromoj (#24641) üzenetére


aizen92
addikt

Ez az arabos? Unreleased

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#24643) gyuromoj válasza aizen92 (#24642) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ezaz, köszi. :R
Kár hogy csak fél perc... :O

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24644) aizen92 válasza gyuromoj (#24643) üzenetére


aizen92
addikt

Amúgy nekem megtalálta egy app ezt a számot:
google.hu : hannibal season s03e04 ending song - videók - legelső, videó cím pedig adta magát, hogy csak ehhez a részhez vették fel. ;]
Troll OFF :DDD

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#24645) gyuromoj válasza aizen92 (#24644) üzenetére


gyuromoj
veterán

Akkor a hiba nálam van, vagy a szaros Shazam-ban.
De így hogy csak fél perc, annyira nem gáz.
Habár, lehet csinálok belőle csengőhangot. :C

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24646) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Befejeztem a Weeds darát, hát gyerekek, ez egy hatalmas sorozat, már most hiányzik :O
Mikor elkezdtem a sorozatot, visszaolvastam itt a fórumban mégis mi volt róla a közvélemény. 3. évad után nagyon le lett húzva, de rendületlenül folytattam, és nekem végig bejött. Persze, 4. évadtól már nem Agrestic a helyszín, intro is eltűnt (8x11-ben de örültem neki újra), romlott egy csöppet a minőség, de annyira nem mint amit levontam az itteni hozzászólásokból.
Alap sorozat, na.

Most elkezdem a Narcos darát. Addig is hasonló hangulatú "feelgood" sorozatot tudtok-e ajánlani?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#24647) gyuromoj válasza tonyrulez (#24646) üzenetére


gyuromoj
veterán

Entourage

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#24648) Vladi


Vladi
nagyúr

nahát kérem. Végre! Sikerült!

ftwd spoiler:

sikerült elaludnom zombis filmen. :DDD

viszont a villódzó fények rejtélye tetszik. ;]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#24649) tonyrulez válasza gyuromoj (#24647) üzenetére


tonyrulez
őstag

Azt is végignéztem, itt a lista miket láttam eddig. Még a Parks and Recreation-be kezdtem bele, de a főszereplő nem nyerte el a tetszésemet. :N

4 8 15 16 23 42

(#24650) KisTücsök válasza bAtt001 (#24630) üzenetére


KisTücsök
addikt

Az mondjuk azért elég kellemes. :)
____

tonyrulez: Esetleg How to Make it in America.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.