Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) HUTCHDB válasza sugarforce (#48000) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Most végeztem a Fargo mindhárom évadával.
Na az a sorozat volt furcsa!
Néha kényelmetlenül zavaró, különlegesen, érdekesen tálalt sztori, viszont összességében meg tudott fogni.
Tetszett!

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#48002) headhunter86 válasza HUTCHDB (#48001) üzenetére


headhunter86
senior tag

Fargo nekem óriási kedvenc! Mondjuk első évad a best nálam.

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#48003) BITBOYS válasza HUTCHDB (#48001) üzenetére


BITBOYS
addikt

[link] :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#48004) junkhead


junkhead
aktív tag

American Crime-ot nézem, lassan indult, egész jó azoknak, akik gondolkodni is akarnak.

(#48005) Mik76 válasza Sir Pocok (#47998) üzenetére


Mik76
senior tag

Ebbol anno lattam egy reszt meg kisgyerekkent. Persze a full karate stb orulet kozepen. Ma biztos jot rohognek rajta de akkor nagyon meno volt. :DDD

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#48006) Narxis


Narxis
nagyúr

Evil című sorozatot nézzétek Luke Cage-el, elég komoly, én minden epizód után elmondok 3 miatyánkot. :D

Thanos was right.

(#48007) HUTCHDB válasza Narxis (#48006) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Nézném, de nincs magyar sub hozzá. :(

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#48008) Luissimo


Luissimo
veterán

Ooops, ide kellettvolna irnom?

Senki nemlátta itt rajtamkivül a BloodLine-t ?? :F

(#48009) balazs025 válasza Luissimo (#48008) üzenetére


balazs025
senior tag

Én láttam, de szerintem felejthető alkotás. Bár az első évad kifejezetten jó, a 2. és 3. már sokkal kevésbbé. 6,5/10 szerintem összességében.

(#48010) Luissimo


Luissimo
veterán

jó, legyen
szerintem annál jobb kicsit, nagyon jól felépített sorozat kellő számú csavarral, de ezen nem veszünk össze :)
Ha szerinted 6,5 a 10ből, szeintem meg 8, akkor az nem rossz átlag.
Ízlések és pofonok jeligére.
Kinek a pap , kinek a papné. Nekem speciel a lánya :)

A 7-es osztáyzatok itt egész jónak számítanak a 10-ből, nemdebár?

SONS OF ANARCHY? MAYAS? OZARK ? HAPPY ? BANSHEE ? RAY DONOVAN?

[ Szerkesztve ]

(#48011) Narxis


Narxis
nagyúr

HAPPY egy elmebeteg sorozat. :D

Thanos was right.

(#48012) fant0mi válasza HUTCHDB (#48001) üzenetére


fant0mi
addikt

Fargo elso szeria nagyon tetszett. A masodik szeriaban tartok a 4. resznel, es hat... Na, nem az igazi. Erdemes igy folytatni, vagy csak leszalloag lesz?

(#48013) Luissimo válasza Narxis (#48011) üzenetére


Luissimo
veterán

nagyonnem.
csak akiben van hasonló, az meri ezt így beskatulyázni... (énkérekelnézést :DD )

Van annyi ralitása, mint a Str Thingsnek vagy az Impulse-nak, vagy a .... folytasd nyugodtan :)
Nekem (is) bejött.

(#48014) Narxis válasza Luissimo (#48013) üzenetére


Narxis
nagyúr

Most gondolom ugyanarról a sorozatról beszélünk és csak azért vetted fel a védekező-támadó állást mert azt hitted, hogy szidom. Én megnéztem az elsőtől az utolsó részig és tetszett de ettől függetlenül igenis elmebeteg sorozat a szó pozitív és negatív értelmével együtt. Talán az első évad még nem annyira durva de a 2. az kegyetlen. Ajánlom mindenkinek de gyomorral készüljön fel a 2. évadra. :)

Thanos was right.

(#48015) Luissimo válasza Narxis (#48014) üzenetére


Luissimo
veterán

nemtámadok és nemvédekezem, de szerintem ha erre az elmebeteg jelzőt említed, akkor néhány Stephen Kingre is lehetne .
Ha "Elmebetegnek" pecsételed , akkor persze egyetértek, inkább aztmondanám, hogy szokatlan, egyedi, nem mindennapi, nem átlagos, nem hétköznapi, elvarázsolt, elképesztő, és meghökkentő.
Annyira , hogy alig várod a következő részét.
Azaz mindenkinek látni kell, mert kimarad egy érdekes élményből.
(Megnéztem az I-LAND-et, na arra jobban ráillene a jelződ, ha szó szerint vesszük...)
Remélem ezzel így tudsz azonosulni :D

Nincs gond, relax, BÉKEVAN :K

(#48016) Komplikato válasza Narxis (#48014) üzenetére


Komplikato
veterán

De képesek voltak kilőni a sorozatot az S2 ilyen vége után, az emberiség elleni merénylet. Sokkal jobban bejött, mint a szintén "beteg" képregény feldolgozás, a Preacher.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#48017) HUTCHDB válasza fant0mi (#48012) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Szerintem érdemes megnézni minden évadot.

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#48018) brownus válasza Komplikato (#48016) üzenetére


brownus
veterán

hmm, én két rész után kilőttem, nem fogott meg a nyúl (asszem az volt) :d
úgy általában nem szeretem a nyulakat, képesek egész nap füvet zabálni meg kefélni.
plusz a húsa se ízlik, megnyúzni egy nyulat végül is annyira nem para de macerásabb mint egy tyúkot megkopasztani. nem beszélve a hús, a belsőségek kitakarítása...

lehet bepróbálkozok megint

(#48019) brownus


brownus
veterán

erősen spoileres!
...Bumm, robbanhat mindenki agya. [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#48020) Narxis


Narxis
nagyúr

The Mandalorian S01E02

Nagyon jó, ez már tetszett, szerintem rendben lesz ez a sorozat csak lehetnének hosszabb epizódok.

Thanos was right.

(#48021) k-adi válasza Narxis (#48020) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ahhoz, hogy itt történjen valami a 30perces játékidő nevetséges. Plusz, ha csak ennyi jut, akkor meg nem kéne a felét sétálással, utazásos snittekkel tölteni. :DDD

ez a rész tipikusan egy nagy töltelék nulla volt.. java-k szop-atták a főszereplőt (akinek a nevét se tudom még 2 rész elteltével se..) - ami mondjuk ugyan vicces volt -, majd szegény egyszarvút leölte a tojásért, csak azért hogy bemutathassák a baby yodával van az erő.. majd a túravezetővel ketten visszahegesztik az űrhajót repülés-képes állapotba.... -.-

I have spoken. - noname Tour Guide

(#48022) Narxis válasza k-adi (#48021) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem tudom, hogy a jawa-k vagy mi miatt de lehet megcsapott a nosztalgia faktor és valahogy úgy éreztem, hogy jobb volt mint az első rész. Lehetne jobb? Biztosan. Majd meglátjuk.

Thanos was right.

(#48023) k-adi válasza Narxis (#48022) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nekem olyan érzésem van mintha nagyon rámenne a cukiság faktorra.. Nem tudom még eldönteni, hogy ki a célközönsége ennek.. mert SW-t szeretem de ez nekem elég gagyi még. Aztán lehet a 3. résztől beindul... bár 30perces részekkel nehéz

(#48024) HUTCHDB válasza k-adi (#48023) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én is megnéztem a 2 részt, nekem teljesen rendben van, sőt, semmilyen cukiságot, és semmilyen gagyiságot nem tapasztaltam. :N

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#48025) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

The Mandalorian

Két rész utána őszintén azt mondom,hogy az utóbbi pár év Star Wars mozikat simán veri. Újdonságok tetszettek. Az, hogy beleláttunk kicsit olyan dolgokba, amiket eddig távoltartottak tőlünk valamiért .
Néhány apró hibácska volt csak, de összességében nekem nagyon tetszik.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#48026) minek?:S válasza k-adi (#48023) üzenetére


minek?:S
őstag

Rá is mennek a cukiságfaktorra, nem is kicsit, de teszik mindezt úgy, hogy nem idegesítő, nem irritáló. Az a cukiság ami van a sorozatban, az sokkal inkább emészthető, mint ami a SW8-ban van "Porg" néven. Utóbbi egy gerinctelen aljas húzás volt a döntéshozóktól, amivel konkrétan megerőszakolták az egész univerzumot, míg itt erősen érződik az, amit eddig tudtunk a "Yodákról".. az, hogy erőérzékeny faj, ritka.. ráadásul ugye eddig csak Yaddle és Yoda volt ilyen, senki másról nem is hallottunk, a faj nevét sem ismerjük. Szóval ez eddig is köztudott volt(ráadásul mikor odasétálgatott hozzá a Trandoshikkal való harc után, már ott is sejthette az is, hogy erőérzékeny, aki ezzel nem volt tisztában). Maga a Jawa-s jelenetek meg több okból is jók voltak. Egyrészt, mert behozta azt a "nosztalgiafaktort", ami kell és mégsem vitte túlzásba, másrészt szerintem mindenki akarta látni, hogy milyen egy ilyen homokjáró belülről. Nem beszélve arra, hogy a felmászós jelenet nagyon sokat jelentett mindenkinek, aki játszott a SNES SW-okkal, plusz erősen érződik, hogy van élet. Nyilván nem hibátlan, de A Mandalóri(A RO-val és a Soloval) bebizonyította, hogy nem a fénykardok miatt Star Wars a Star Wars, sem a 20. halálcsillag miatt. Persze ez az én véleményem. A részekkel kapcsolatban pedig mindenki mindenhol 1 órákat emlegetett, de állítólag hivatalosan sehol nem volt bejelentve(én meg nem néztem utána), és állítólag 40 perces részek várhatóak.. aztán, hogy ebből mi igaz és mi nem.. én el tudnék nézni 2-3 óráig is részt, ha ilyen, mint az első kettő.

Üdv.:M.

(#48027) #48613632


#48613632
törölt tag

Mandalorian soundtrackjéhez mit szóltok? Csak nekem nem tetszik? Végülis rossznak nem mondanám, de szinte az összes számot valami konfliktus közeli szituációba tudom csak behelyezni, fejben legalábbis. Az viszont biztos, hogy teljesen eltér a korábbi zenei iránytól. Mondhatni ez nem Star Wars, vagy nem Star Warsos.

(#48028) S e t h válasza k-adi (#48023) üzenetére


S e t h
nagyúr

Kislányom is így vélekedik.
Igaz ő 6 éves.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#48029) bagyulajuve válasza #48613632 (#48027) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nekem tetszik, legalábbis azok, amik a sorozatban eddig feltűntek

Resistencia eterna

(#48030) bobalazs válasza minek?:S (#48026) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

+1 jól leírtad.

(#48031) brownus válasza minek?:S (#48026) üzenetére


brownus
veterán


erőszak... :D

de igen, mindezt kedvesen teszi a sorozat

[ Szerkesztve ]

(#48032) mepet válasza brownus (#48031) üzenetére


mepet
addikt

A lényeg, hogy Han lőtt előbb! :D

(#48033) BITBOYS válasza fant0mi (#48012) üzenetére


BITBOYS
addikt

Naná, sőt...a 3. eleje lesz az igazi kihívás, de azt is nézni kell mert hozza majd a kötelező hangulatot csak máshogy :)

Mandarin: Szerintem éppen csak nem borzalmas, de kivárok.

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#48034) #48613632 válasza mepet (#48032) üzenetére


#48613632
törölt tag

Mostanság olvastam ezzel kapcsolatban valamit, hogy a felújított változatban már nem Han lőtt előbb. Vagy valami ilyesmi, ha jól emlékszem.

(#48035) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

December 13. Mindjárt itt van végre. :C

The Expanse Season 4 - Official Trailer | Prime Video

Live-Die-Respawn

(#48036) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jaj, ez a Ray Donovan új évad de itiótán kezdődött...
Mick meg a 4 levelű lóhere... hihi

(#48037) Maxxy10


Maxxy10
addikt

‪Kaszát kapott a The Runaways. A már berendelt 3. évad lesz az utolsó.‬

(#48038) ROBREGGAE


ROBREGGAE
tag

Úgy látom a Watchmen annyira nem jön be az embereknek, pedig szerintem eddig baromi jó, főleg az utolsó 5. rész ütött. Imdb-n is teljesen le van húzva. A hátrahagyottak is eléggé alul értékelt sorozatként futott, ha már Lindelof.

(#48039) negyven2 válasza Maxxy10 (#48037) üzenetére


negyven2
veterán

Marvel's Runaways: Season 3 - Official Trailer

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#48040) negyven2 válasza ROBREGGAE (#48038) üzenetére


negyven2
veterán

A mostani rész legalább megválasztott pár, eddig hiányolt dolgot, a képregényt nem ismerők számára. Mégha ezt elég szájbarágósan is csinálta.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#48041) ROBREGGAE válasza negyven2 (#48040) üzenetére


ROBREGGAE
tag

Én a képregény ismerete nélkül biztos nem nézném végig a sorozatot. Az első rész után rögtön elolvastam. Azt aláírom, hogy anélkül nem sok mindent adhat az embereknek. Ezért is van lehúzva mindenhol.

(#48042) WayneGace válasza ROBREGGAE (#48041) üzenetére


WayneGace
őstag

Én nem olvastam a képregényt, a filmet láttam, a sorozat tetszik. Eddigi részek jók voltak, lekötöttek.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#48043) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Mr. Robot ebbe a részébe megint nagyon alkottak, Elliot elérte a teljes katarzist.
Talán az előző évadokban lévő monológokra jobban oda kellett volna figyelnem, így más értelmet nyer az egész.

(#48044) cattus válasza bobalazs (#48043) üzenetére


cattus
őstag

Szerintem ez az évad a sorozat legjobbja eddig. A 4x05 is egészen elképesztő volt.

Do the thing!

(#48045) RangerFox válasza bobalazs (#48043) üzenetére


RangerFox
veterán

Pont ezért akarom újranézni az első 3 évadot, mielőtt ledarálom a negyediket (pedig azokat is idén láttam). :K

(#48046) jonnyjoker01 válasza bobalazs (#48043) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Fantasztikus rész volt:C:R Nem véletlenül 10.0 az értékelése imdb-n 2000 szavazat alapján.

Ha véget ér a sorozat én biztosan újra nézem. Valószínűleg többször is.

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#48047) Maxxy10


Maxxy10
addikt

The Lord of The Ring-sorozat 2. évad berendelve.

(#48048) bagyulajuve válasza Maxxy10 (#48047) üzenetére


bagyulajuve
addikt

de az első évad kijött már?
nem rémlik

Resistencia eterna

(#48049) parkr válasza bagyulajuve (#48048) üzenetére


parkr
őstag

még címe sincs :D

(#48050) Maxxy10 válasza bagyulajuve (#48048) üzenetére


Maxxy10
addikt

Nem, ahogy Witcher sem. Itt is csak a szereplőket foglalják le mielőtt elvállalnak valami más melót.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.