Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55001) lemmy9 válasza Komplikato (#54999) üzenetére


lemmy9
őstag

ITunes.

Szerintem!

(#55002) spiky03 válasza oriic (#54995) üzenetére


spiky03
veterán

Király:C
Jöjjön csak jöjjön!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#55003) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Capitani 2. évad berendelve.

(#55004) gbors


gbors
nagyúr

Visszalapozva, a Wayward Pines alaposan ki lett tárgyalva anno - én csak most láttam az első évadot, igyekszem rövid lenni :D A spoiler tagos részek csak nagyon enyhe spoilerek.

A könyveket nagyon csíptem, legalábbis az első kettőt a trilógiából, és adták is magukat (különösen az első) filmtémaként. Bár a regények relatíve rövidek, a 10x40 percnyi sorozat kicsit kevésnek tűnt a három könyv feldolgozásához - azonban a játékidő elég sajátosan lett felosztva.
Az első 4 rész elég jól lefedi az első könyv eseményeit, és a megfelelő játékidőnek, valamint feltehetően a szerző, Blake Crouch aktív közreműködésének köszönhetően remekül sikerült. Az atomoszféra nagyon el van találva, az egymásnak ellentmondó új információk kitűnően átadják azt az elveszettség-érzést, amivel a főszereplőnek meg kell küzdeni. A karakterek a könyvben sem túl komplikáltak, úgyhogy kulcsfontosságú volt a megfelelő arcok megtalálása a szerepre, és a casting csapat remek munkát végzett, minden fontos szereplő szinte a könyv lapjairól lép le. Személyes kedvencem a Bent alakító, orbitálisan fogalmatlan kinézetű srác - na meg persze Pam nővér.
Az 5. rész sajátos módon egész epizódos hosszban a nagy revealre koncentrál - több szálon párhuzamosan adagolva tudjuk meg az igazságot (ez az epizód címe is). Ez eltérés a könyvtől, de filmen remekül működött, ha valaki megfelelően beleélte magát az eseményekbe, akkor ez a rész is ütött. Idáig a sorozat nagyon pozitív meglepetés volt.
A 6-9. részek a második könyv eseményeit taglalják. Itt egyre több helyen eltérünk a regény vonalától, ami nem lenne gond, ha ezt a forgatókönyvíró megfelelően átgondoltan tenné - de sajnos nem ez a helyzet, így a szálak feleslegesen gubancolódnak. Óriási mínusz egy-két szereplő alapvető karakterbeli hátraarca, ami abszolút hiteltelen, és ráadásul még szükség sem volt rá. A sorozat ezen négy rész alatt folyamatosan ment lefelé...
... hogy aztán a 10. résszel rekordgyanús mélypontra jusson. Az, hogy a 3. regényt egy epizódban intézték el, még nem lenne akkora baj, mert a könyv is elég érdektelenre sikerült, és 50 oldal után inkább fárasztó volt, mint izgalmas. Ellenben az epizód önmagukkal sem konzisztens eseményei, a legrosszabb pillanatokban bedobott nagydrámás párbeszédek, a csoportosan megjelenő, röhejesen megvalósított abby-k, és nem utolsósorban a befejezés olyan mélyre ásta a sorozatot, hogy az utolsó 10 percet szabályos kínszenvedés volt végignézni.

Ezek után mit lehet javasolni? Pragmatikus az lenne, hogy az ember nézze meg az első 5 részt, aztán kuka. Nyilván ezt igen kevesen tudják megvalósítani, mert a kíváncsiság nagy úr - ezért fogok én is legalábbis belenézni a másoduk szezonba, minden rossz előérzetem ellenére...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#55005) devil-k


devil-k
nagyúr

Birmingham bandája S01
Peaky Blinders (original title)
5/10

Ennek a sorozatnak és első évadnak nagyobb volt a füstje, mint a lángja.
Vártam a katarzist amiről annyian beszéltek nekem, de nem jött. Amikor ezt szóvá tettem azoknak akik ezt ajánlották, azt mondták, hogy várjam meg az évad 3. részét, onnantól kezdve minden szuper lesz. Hát... nem igazán lett. Nem volt bennem az az érzés, "izgulás", hogy mikor nézhetem meg a következő epizódot, vajon mi fog történni... Sőt, ami a legrosszabb volt az egészben, hogy teljes mértékben kiszámítható volt. Egyetlen egy érdekes mozzanat volt benne, amikor Sam Neill megkérte a beépített hírszerző, pultos csajszit, hogy legyen a felesége. De onnantól kezdve, hogy ő nemet mondott neki, sejthető volt, hogy mi fog történni...és ez nagyon nem jó. Nagyon nem jó, hogy én, innen kitalálom teljes mértékben, hogy az amerikai forgatókönyv írók mire gondoltak...
Egyes jeleneteket és dialógusokat kifejezetten bugyutának találtam. Sőt, amikor a második epizódban volt az a balhé a cigányokkal és jöttek ezek a Guy Ritchie féle vágások (amiket egyébként nagyon szeretek és védjegyként tekintek rájuk), akkor megijedtem, hogy az egész sorozat erre fog felépülni. Minden esetre most, ebben a pillanatban nem érzem azt, hogy indítanom kellene a második évadot...

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#55006) Aventador91 válasza devil-k (#55005) üzenetére


Aventador91
őstag

és mi a gond? nem kötelező hogy tetsszen :D sokaknak itt a breaking bad a top 1 sorozat, mások meg végigszenvedték ha már elkezdték, aztán szeretnék minél előbb elfelejteni :D

(#55007) parkr válasza lemmy9 (#54996) üzenetére


parkr
őstag

az király. én valahol a 3. évadnál ragadtam le.

(#55008) devil-k válasza Aventador91 (#55006) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem is az egyik top sorozat a Breaking Bad. :) No, meg a Better Call Saul.

- mozi bolondéria -

(#55009) fateless válasza gbors (#55004) üzenetére


fateless
veterán

Voltak jó darabkák a második évadban, de az első elejét nem hozzák. (Azért a hangsúly a kicsinyítőképzőn van)

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#55010) dokee78


dokee78
félisten

Írnátok az elmúlt 1-2 évből jobb sorozatokat?
Sitcom nem érdekel.
Bűnügyi,sci-fi,akció annál inkább.
Például a Your Honor is tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#55011) Maxxy10 válasza dokee78 (#55010) üzenetére


Maxxy10
addikt

Bosch
For all man kind
The Expanse
The boys
Altered carbon ( Csak az első évad, második említésre se méltó.)
Snowpiercer
Absentia
Seal team
The Mandalorian

(#55012) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Wandahoz.. nem lehet hogy valahogy Vision erősíti fel Wanda képességét?

Janaboy

(#55013) dokee78 válasza Maxxy10 (#55011) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi
Ezek közül 2 ami tetszik csak abba hagytam korábban idő hiány miatt.

The Expanse (S3E2-nél hagytam félbe)
The Boys (1. Évadot láttam)

The Mandalorian S1E6-nál teljesen elvesztett.

Altered Carbont érdemes úgy el kezdeni,hogy csak az 1. évadot nézem meg?

(#55014) RetepNyaraB válasza dokee78 (#55013) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

"Altered Carbont érdemes..."

Kerek történet az első évad, tehát simán. Én viszolyogtam pár részen át, aztán elkezdett beszippantani a felvázolt konfliktuskör, minden hibája ellenére.
Bűnügyire spammelem még kicsit a Giri/Haji-t, sztem rém hangulatos.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#55015) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Kaszát kapott a Truth Seekers.

(#55016) paatrick válasza dokee78 (#55013) üzenetére


paatrick
senior tag

"Altered Carbont érdemes úgy el kezdeni,hogy csak az 1. évadot nézem meg?"

Csak úgy érdemes megnézni :DDD a 2. évad egy borzalom az elsőhöz képest. És az 1. évad is le van zárva normálisan.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#55017) xy.zsolt válasza devil-k (#55005) üzenetére


xy.zsolt
őstag

+1....nem tetszett :( BB top3, BCS top 5....ha ezek alapján összefüggéseket keresnénk :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#55018) jonnyjoker01 válasza dokee78 (#55013) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én is csatlakozok az előttem szólókhoz, csak az első évadot érdemes megnézni :DDD Kerek, lezárt történet.

Üdv. Johnny

(#55019) oriic válasza jonnyjoker01 (#55018) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Plusz esetleg az animacios filmet(Resleeved), de az sem nagy cucc.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#55020) paatrick


paatrick
senior tag

A vezércsel / The Queen's gambit (2020)

Na ebbe is csak a hype miatt kezdtem bele, és nem is ért fel az elvárásokhoz. Szerencsére csak 7 rész, bár az 5-6-nál már így is küzdöttem.
A legnagyobb hibája szerintem hogy a sakknak semmi szerepe nincs az egész sorozatban. Simán kicserélhetem pókerre, vagy bármilyen sportra amiben egyedül vagy. Semmit nem ad hozzá a történethez, semmit nem is mesélnek róla, csak bedobálják hogy "ez ilyen nyitás, ez meg olyan".
Engem csak megerősített abban hogy a sakk kb a legélvezhetetlenebb sport még a profi játékosok számára is. Ha bemagolod az összes variációt akkor nyersz. Ennyi. Semmi köze nincs az ügyességhez, blöffhöz, intuícióhoz.
Én azt hittem ha már az a címe hogy Queen's gambit, és kb a királynő a legértékesebb figura, akkor valami olyan fordulatra fog kimenni az egész amit addig még senki nem csinált.
A lány sztorija se volt túl izgalmas. Mármint oké félárva, anyuka kicsit bolond volt de ennyi. Ha most hasonlítom egy DiCaprio-s Kapj el ha tudsz!-hoz ott 2 óra alatt több mélységet sikerült adni a karakternek.
És a vezércsel 8,6 imdb-n, a Kapj el ha tudsz! meg 8,1. Kackackac.

És mivel a sakkból semmit nem mutattak meg, a végén a katarzis is elmarad, amit már a készítők is érezhettek hogy gáz van, mert ott már nem is mutatták a játék állását csak hogy pakolásszák ide-oda a bábukat...

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#55021) tibbike01 válasza paatrick (#55020) üzenetére


tibbike01
őstag

Ellenben veled nekem nagyon tetszett ez a sorozat, a megvalósítás, a sztori, a zenék minden profi volt. Ritkán látok ilyet. Eredeti nyelven nézted? :)

[ Szerkesztve ]

(#55022) lezso6 válasza paatrick (#55020) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Engem csak megerősített abban hogy a sakk kb a legélvezhetetlenebb sport még a profi játékosok számára is. Ha bemagolod az összes variációt akkor nyersz. Ennyi. Semmi köze nincs az ügyességhez, blöffhöz, intuícióhoz."

Izé, nem tudom mit néztél, de ez a sorozat pont arról szól, hogy ez nem így van. :D Persze, a végén már magolnia is kell, gyakorlatilag az a lényeg, hogy az intuíció önmagában kevés. A sakk technikai részből szerintem azért nem mutathatnak túl sokat, mert unalmassá válna az átlagnéző szempontjából. Jelenleg meg az van, hogy ez a kis minisorozat elég jól felkeltette az érdeklődést a sakk iránt.

Maga a karakter elvileg Bobby Fischert másolja (a nemet leszámítva), utóbbiról készült is film (Pawn Sacrifice, azaz Gyalogáldozat), amit utólag megnéztem, de nagyon csalódtam benne, rohadt idegesítő volt végig.

Én azt várnám, hogy Polgár Juditból csináljanak már filmet vagy sorozatot, gyakorlatilag ő a igazi Beth Harmon. Nekem a Queen's Gambitból hiányzott a (jó értelemben) feminista része a sztorinak, ennek meg mi adhatna jobb alapot, mint egy igaz történet. Illetve az is egy nagyon érdekes téma, hogy őt gyakorlatilag legyártották a szülei, mármint az intelligenciáját. A Vezércselt is nagyon jónak tartom, de ez a magyar sztori sokkal-sokkal ütősebb és érdekesebb lehetne.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55023) xy.zsolt válasza paatrick (#55020) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én nem a sakk miatt néztem meg.....pl pókerrel is ugyanilyen élvezetes lett volna.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#55024) RetepNyaraB válasza xy.zsolt (#55023) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jó a csaj, ja. Aztán itt vége is a látnivalónak, oszoljunk kérem :))

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#55025) k-adi válasza paatrick (#55020) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Semmit nem ad hozzá a történethez, semmit nem is mesélnek róla, csak bedobálják hogy "ez ilyen nyitás, ez meg olyan"."


akkor nem figyeltél eléggé..

(#55026) paatrick válasza tibbike01 (#55021) üzenetére


paatrick
senior tag

Miért van belőle szinkronos is? :F

Amúgy a csajnak tök olyan hangja van mint a The 100-ban a Clarke-nak :C ha nem láttam volna őket akkor azt mondtam volna hogy ő játssza mindkettőt.

#55022 lezso6
Hát pedig az lett a végső következtetés hogyha bemagolja a dolgokat akkor nincs hiba. Addig meg amíg a saját feje után ment mindig utólag sírdogált hogy amúgy simán megverhették volna ha az ellenfele észreveszi hogy hibázott.
Én mondjuk régen sok animét néztem, ott a sport animék vernek mindent stratégiában. És mindig van egy nyomi szereplő akinek el kell magyarázni hogy mi történik (ezzel a néző is megérti). Ez a szereplő itt is adott volt az befogadó anyja által de kihagyták ezt a lehetőséget. Pedig pont úgy ahogy becuccolva a plafonon nézegette a bábukat, akár nekünk is levezethettek volna pár dolgot, hogy hova, miért léphet hova nem stb.
És ha a Csernobil sorozatban sikerült mindenki számára érthetővé tenni az atomreaktor működési elvét akkor az alapokra itt is futotta volna.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#55027) lezso6 válasza paatrick (#55026) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

"Hát pedig az lett a végső következtetés hogyha bemagolja a dolgokat akkor nincs hiba."

Nem. Arról van szó, hogy az intuíció / intelligencia önmagában kevés. Ha úgy lenne ahogy mondod, akkor a hülye is meg tudna tanulni profin sakkozni, hisz csak magolni kell. Ez viszont nagyon nem igaz, nem tudom hányszor sakkoztál életedben (jobb játékossal), de ez alapján nem sokszor.

Sakkot baromi nehéz magyarázni az R=1 nézőnek, mert full absztrakt az egész, a sakk egy 8x8-as táblán 32 szimbólum interakciója, és kész, baromi unalmas, ha jobban bele kell menni. Egy atomreaktor meg simán kézzelfogható, s vizualizálható izgalmasan, főleg ha felrobban.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55028) Mik76 válasza paatrick (#55026) üzenetére


Mik76
senior tag

Ez mar kicsit inkabb a kotozkodes kategoria. En egy idoben beleastam magam a sakkba. Te is megteheted, keress ra a youtube-on a nyitasokra, alap strategiakra, stb. Tudod hogy hany szezonnyi epizodot kellene megtolteniuk szimpla elmelettel hogy egyaltalan az amatorok szintjen megertsd mi is tortenik a tablan es miert? :D
Nem tudod, ez egyertelmu a hozzaszolasodbol. A sakk nem elvezhetetlen, de csak annak nem aki erti. En csak a felszint karcolgattam ugy hogy 15-20 ora oktato anyag es ugy 100-120 online meccs allt mogottem. Biztosan nem komolyan gondoltad hogy ezzel kellene megtolteni a sorozatot. Ha nem tetszett, hat nem tetszett, de az erveid nem igazan alljak meg a helyuket.
Barmelyik sportban a versenyzok (marmint komolyabb szinten) felkeszulnek az ellenfelbol. Legyen az foci, boksz, hoki, stb. Barmi ahol egymas legyozesere mennek. Ha ez neked nem gyere be, az mar nem a sport hibaja. :N

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#55029) Bad Pritt válasza Mik76 (#55028) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Jelenleg Twitchen az egyik legnépszerűbb nem videojáték content a sakk. Szóval nézhető, ha az embernek van affinitása hozzá.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#55030) RetepNyaraB válasza Mik76 (#55028) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Maga a sorozat azonban elég rendesen kifulladt; ha nem volt több mondanivalójuk (nem volt), -2 résszel jóval feszesebbre vághatták volna. Egyáltalán nem volt rossz, csak nekem sem ért fel a hájphoz, ami övezi. Nem beszélve a főszereplőnőről, akinek van egy db titokzatos pillantása és itt véget is ért a színészművészet, a többi adottságával úgy született...
Emlékszem a The Americansből egy részre, amelyben gyakorlatilag egy gödröt ástak 50 percen keresztül, nem hittem el mi a f@sz. Kicsit erre emlékeztetett gyakran a sakkjátszmák lefolyása komplett részeken át, de ahogy Pistike filmen elképzeli. Mondjuk az Americans 7 évadából kb. ez az egy rész volt egyértelmű kamu :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#55031) Mik76 válasza RetepNyaraB (#55030) üzenetére


Mik76
senior tag

Nem tudom milyen mondanivalora gondolsz. Ez egy fiatal lany eleterol szolt, aki ugyesen sakkozik. Nem a sakkrol. A lanyrol. A sakk csak a kozeg ahova a foszereplonot betettek.
Ha mar itt kozben feljott a BB, az sem a meth gyartasrol szolt. Hanem Walter White-rol, es az o eleterol.
Tovabbra sem ertem az elegedetlenkedest. Amit a sorozat akart, azt remekul el is erte. Ha valaki kijelenti hogy szerinte ez a sorozat nem arrol szolt amirol, hanem masrol es emiatt nem jo, akkor a hiba mar nem a gyartok keszulekeben van. Ha meg szimplan a stilusa nem tetszett vagy a szereplok nem szimpatikusak, az mar egyeni szoc problema. Mast kell nezni. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#55032) lezso6 válasza RetepNyaraB (#55030) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A színésznőnek nem titokzatos pillantása, hanem rohadt távol álló szemei vannak, emiatt olyan, mint egy mesefigura. Ez akkor a legjobb, amikor Beltikkel játszik, azon én hangosan felröhögtem, tökre rájátszottak erre. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55033) lezso6 válasza Bad Pritt (#55029) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, de ez nem lehet, hogy pont a Queen's Gambit miatt van? :D Tehát nem önmaga, hanem egy sorozat miatt népszerű most megint a sakk.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55034) Bad Pritt válasza lezso6 (#55033) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Előtte is népszerű volt, de a sorozat meg a pandémia is dobott a nézőszámokon.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#55035) lemmy9 válasza lezso6 (#55032) üzenetére


lemmy9
őstag

Akartam már írni, hogy ezek az egymástól hét mérföldre lévő szemek nekem inkább ijesztőek, mint vonzóak. :)

Szerintem!

(#55036) Mik76 válasza Bad Pritt (#55034) üzenetére


Mik76
senior tag

:K
Jo az.

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#55037) lezso6 válasza Bad Pritt (#55034) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, jobban belegondolva igazad van. Mondom ezt, mint látens sakkbuzi. :D Alapvetően az emelkedett érdeklődés lenne a lényeg, engem is (megint) beszippantott kicsit a sport, felraktam programot, néztem videókat meccs elemzésekről, stb.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#55038) RetepNyaraB válasza Mik76 (#55031) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ej, ezen nem veszünk össze :R
Megnéztem, nem tekertem bele, nem volt rossz. Csak mivel, mint írod egy lány életéről szól és nem a sakkról, lássuk be, hogy a sztorit pár mondatban, a mondanivalót meg egy (két?) bővítettben össze lehet foglalni és ehhez képest részeken át untattak az amúgy felületes (hogy ne unjam ugye) játszmákkal, lépésmagyarázatokkal, mittomén és a kiscsaj élete pedig hatalmas ugrásokkal haladt előre, szerintem sok-sok elmesélhető részletet egy enyhén autista, drogfüggő, feltűnően szép, árva, sakkzseni kamaszlány felnövéséből teljesen kihagyva. Kevesebb sakkos bullshit=több történet és érdekesebb film. De ez a saját véleményem, mint bárki másé és a vélemény olyan, mint a segglyuk, ugye.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#55039) madgie válasza lemmy9 (#55035) üzenetére


madgie
titán

Dettó. Csinos, egyenesen, szépen jár (látszik, hogy táncolt a lyány), de ezektől az ufószemektől én is a falnak megyek :DDD

(#55040) Louro


Louro
őstag

Kolónia nemrég volt egy kicsit promózva itt nemrég. Nekikezdtem. De a 3. évad nem lett leszinkronizálva?

Amúgy nekem kicsit olyan Függetlenség napja light. Nem érzem azt az átütő erőt, de azért van benne politika, családi izé, dráma, scifi is. De azért remélem a 3. évadban picit az utóbbira is jobban ráfeküdnek. Mi is ez a fal, mi van a Holdon, mik azok a "koporsók", miért nem lettek levadászva pont a főkolomposok,....

Mess with the best / Die like the rest

(#55041) Mik76 válasza RetepNyaraB (#55038) üzenetére


Mik76
senior tag

Ugyan mar, miert vesznenk ossze? Ez a topik arra van hogy megdumaljuk. :K
Nekem bejott a sztori is, de ha oszinte akarok lenni akkor mindenkeppen a nagybetus HANGULAT es LATVANY volt ami odaszogezett a vaszon ele. Gyonyoruen van megcsinalva, zene, rendezes, stb., mind nagyon patent.

Madgie
En is inkabb az "erdekes" szot hasznalnam. Van ez a masik szineszno a La La Landbol. Annak is erdekes az arca, de engem kicsit irrital. Ez a lany kevesbe zavart, idonkent valoban csinos. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#55042) negyven2


negyven2
veterán

Final Space - Season 3 | Official Trailer

Március 20

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#55043) xy.zsolt válasza RetepNyaraB (#55038) üzenetére


xy.zsolt
őstag

csak kíváncsiságból, ajánlj kérlek egy azóta gyártott, szerinted sokkal jobb sorozatot. Ha még nem láttam akkor megnézném. Úgyis gondban vagyok, hogy az általam ismert és még nem látott sok sz@r közül melyik lehet kevésbé az....annyira, hogy lekössön

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#55044) RetepNyaraB válasza Mik76 (#55041) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Jó volt a fíling (amikor épp nem a szemeimet forgattam, hogy oké, értem, lépjünk már :)) ) a látvány viszont remekbeszabottan hiteles volt, biztos díjesélyes.

xy.zsolt@
ilyesmit nem tudok sajnos, a mindent elárasztó sorozatözönből bőven kiemelkedik, nyilván.
De nem is vagyok nagy sorozatnéző, az is biztos.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#55045) oriic válasza negyven2 (#55042) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na végre, te jó ég mennyire imádtam az első két szezont. :C

Live-Die-Respawn

(#55046) gbors válasza Mik76 (#55041) üzenetére


gbors
nagyúr

Van ez a masik szineszno a La La Landbol
Emma Stone-ra gondolsz?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#55047) abridabri válasza madgie (#55039) üzenetére


abridabri
veterán

Nekem fel sem tűnt, hogy távol vannak a szemei amíg fel nem hoztátok a témát :B

(#55048) Mik76 válasza gbors (#55046) üzenetére


Mik76
senior tag

Arra. :K

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#55049) madgie válasza Mik76 (#55041) üzenetére


madgie
titán

Látszerész az eredeti szakmám, szerinted mennyire kényszeresen szoktam az ilyenekre figyelni? :DDD

(#55050) xy.zsolt válasza abridabri (#55047) üzenetére


xy.zsolt
őstag

pedig az avatarod sem semmi ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.