Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) madgie válasza dokee78 (#36997) üzenetére


madgie
titán

Igazából pont a régi Trekkerek hördülnek fel úton-útfélen, ha látszólag nem illik bele valami a régen felépített univerzumba, szóval te csak simán élvezheted :)

(#37002) jonnyjoker01 válasza dokee78 (#36997) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Én egy star trek részt sem láttam ezelőtt és eddig bejön a sorozat. Legalább az első részt nézd meg hátha te is rákapsz :DDD

Üdv. Johnny

(#37003) spiky03


spiky03
veterán

Hát ez az új Flash nem volt valami nagy szám.
Sajnos megint csak a rinya ment.

Meglebegtettek az új fő Bosst az lehet érdekes meg esetleg meg Catlin felé száll, hogy vele most mi van/lett.
De vsz skizo lett :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#37004) Janaboy válasza spiky03 (#37003) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Valoban semmi extra nem volt, de legalább Caitlinnek jo s*gg* van :D

Janaboy

(#37005) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Holnap végső előzetes a Stranger Things S02-nek. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#37006) Pitterix válasza oriic (#37000) üzenetére


Pitterix
őstag

A zene jó, a látvány még mindig pazar, de tényleg picit gyenguszabb, mint volt az eddig.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37007) mark! válasza gyuromoj (#37005) üzenetére


mark!
őstag

ohh boy :D

remélem tudom majd követni, mert AHS s7-nek már megvárom a végét és majd egyben ledarálom

[ Szerkesztve ]

>

(#37008) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Mr Robi S03E01

Ez az új fajta nézőpont Elliotról nagyon nagyon okosan lett megcsinálva. Most már értem miért kellett a lassabb előző évad, zseniálisan lett kitalálva. Ha nem úgy alakítják az előző évadot ahogy, akkor ez most nem lenne olyan hatásos. Látszik, hogy ezután beindul a buli, emellett viszont most már nagyon érdekel maga Elliot, hogy hogyan fog megküzdeni a kettős személyiségével, habár úgy tűnik, hogy Mr. Robot nyert.

szerk. mobilon nem működik a spoiler tag kézzel begépelése :(

[ Szerkesztve ]

Üdv. Johnny

(#37009) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Supergirl S03E01
Jól állt a sorozatnak és Supergirlnek a komorabb hangulat, nem teljesen a megszokott hangulatot hozta az évadnyitó, nekem tetszett ez a lépés.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37010) customer114 válasza jonnyjoker01 (#37008) üzenetére


customer114
senior tag

Orbán? :DD

(#37011) oriic válasza customer114 (#37010) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ketszer is meg kellett neznem, hogy o az, de tenyleg o volt. :DDD

Live-Die-Respawn

(#37012) customer114 válasza oriic (#37011) üzenetére


customer114
senior tag

Valósághűbbé tette a sorozatot nekünk. :D

Én is eszem a kínaimat közben, hát megállt a villa a számban. :))

(#37013) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Megint Sofia Vergara a legjobban fizetett tévészínész

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#37014) bagyulajuve válasza gyuromoj (#37013) üzenetére


bagyulajuve
addikt

mocskos elnyomó férfi társadalom :DDD

Resistencia eterna

(#37015) Gretel


Gretel
tag

Arrow 6x01

Komolyan gondolkodom rajta, hogy végleg elengedem az egész Arrowverzumot (a Flash, LoT és Supergirl évadnyitóit eddig sikerült is nem megnéznem). Viszont az Arrowra kíváncsi voltam, már csak a cliffhanger miatt is. És pontosan bejött, amit előre lehetett sejteni. Belengettek valamit, aztán nem voltak elég bátrak, hogy bárkit megöljenek a csapatból. Thea kómája nem számít, mert ez sem miattuk történt, hanem azért, mert Willa több időt szeretne másra fordítani. Samantha halála kb. a legrosszabb sorozatos halál lett, amit jó ideje láttam. A dialógusok rém gyengére sikeredtek... és ezért még fizetést is kapnak a sorozat írói. Az meg szót sem érdemel, hogy megint előkerült ez a "lebukik le az Íjász" dolog. Jó vége nem lehet.
Egy dologra vagyok már csak kíváncsi, Deathstroke-ra. Azokat a részeket mindenképp megnézem, amikben még benne lesz, viszont a többi erősen kérdőjeles.

steam: ziretta

(#37016) brownus válasza Gretel (#37015) üzenetére


brownus
veterán

:DDD 6 évad ebből úristen

lol, ezt megtettem az összes cw szarnál évekkel ezelőtt :) mármint az ilyen marvel vagy dc cuccoknál

[ Szerkesztve ]

(#37017) jonnyjoker01 válasza customer114 (#37010) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Ezt nem értem :F Biztos átsiklottam valami felett :F

Üdv. Johnny

(#37018) oriic válasza jonnyjoker01 (#37017) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Benne volt a részben pár pillanat erejéig egy kép, amin rajta van Trump, Orbán meg Theresa May.

Live-Die-Respawn

(#37019) bAtt001 válasza brownus (#37016) üzenetére


bAtt001
addikt

Van aki szereti kínozni magát, a mazochisták tudod ;] A kedvenc szófordulatom a "nem volt ez olyan rossz" a heti agentofshield és hasonló kategóriájú sorozatok heti beszámolóinál :D

Inkább nézzétek a Robi új évadát, király volt az első rész, Viktor atyánk is benne volt :D

(#37020) jonnyjoker01 válasza oriic (#37018) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

:)) :C

Üdv. Johnny

(#37021) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Aranyélet S02

Ez jobb volt, mint az első évad :C
A történet maga jobban tetszett, több volt benne a fordulat is, voltak részek amiknél sikerült meglepniük, de volt egy-két furcsa jelent, ami inkább nevetséges volt, legalábbis nekem. :DD Várom a 3. évadot, ha lesz.

[ Szerkesztve ]

(#37022) k-adi válasza Zizmand (#37021) üzenetére


k-adi
nagyúr

igen az S2 jobb, mert jobban ki tudnak teljesedni a karakterek.. az első évadban még meg kellett alapozni a hangulatot, háttérsztorit, stb.

(#37023) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Stranger Things | Season 2 Final Trailer [HD] | Netflix :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#37024) Pitterix válasza Gretel (#37015) üzenetére


Pitterix
őstag

Gyenge Flash, gyenge Shannara kezdés. Az Arrow-ban bíztam, de mind közül a leggyengébb lett. Nagyon kesze-kusza, összecsapott, gyenge harcjelenetekkel teletűzdelt katyvasz lett belőle.
Még hátravan a Supergirl, meg a LoT. Majd meglássuk......

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37025) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Mik a megtekintésre érdemes nem epizodikus krimi sorozatok az elmúlt kb. 10 évből?

halahala

(#37026) Pitterix válasza Pitterix (#37024) üzenetére


Pitterix
őstag

LoT301: ez azért már jobb volt, mint a többi, de Rip begyöpösödésével indítani megint..... :N

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37027) #48613632 válasza xenom0rph (#37025) üzenetére


#48613632
törölt tag

Nekem, az elmúlt 10 év egyik legütősebb sorija a Dexter volt :)
Nem az a kimondott krimi, de van benne olyan szál is, tehát részben mégiscsak az.
Spoilerezni nem szeretnék, max annyit, hogy az első részben már úgyis kiderül, amit előljáróban el tudnék mondani.

szerk: Most jött ki Netflixen. Valaki tud róla valamit? Mindhunter S01

[ Szerkesztve ]

(#37028) Zizmand


Zizmand
aktív tag

Flash S04E01

Nem indított túl meggyőzően az évad, nem volt rossz, de a jó nem ilyen :( ellenben a Mr. Robot... :)

Mr.Robot S03E01

Na ez jó volt, nagyon. Érdekes lesz, hogy merre viszik el a történetet, viszonylag pörgős rész volt, elég sokminden történt benne, legalábbis a 2. évadhoz képest, az új karakter is tetszik, akit behoztak. :D

(#37029) Melorin válasza xenom0rph (#37025) üzenetére


Melorin
addikt

A hajsza

(#37030) Lauda válasza Melorin (#37029) üzenetére


Lauda
félisten

A The Fall - ra gondolsz?

(#37031) Melorin válasza Lauda (#37030) üzenetére


Melorin
addikt

Arra. :K

(#37032) ígyvanferi válasza gyuromoj (#37013) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Csak tudnám, miért? Egyrészt szar a sorozat, másrészt még a francia bulldog is nagyobb színész nála. Igazából mindenkinél, abból a bagázsból. Mellette még ms. Couco is egy Oscar-díjas tehetség. Egy Robin Wright kaliberűvel már össze sem akarom hasonlítani a ripacskodását. Persze az sem lenne egészen fair, mert könnyebb egy drámasorozatban tényleges alakítást nyújtani, mint egy Modern Family-ben, de na... Nyilván tisztában vagyok azzal is, hogy a gázsinak semmi köze a színészi teljesítményhez.

(#37033) Lauda válasza Melorin (#37031) üzenetére


Lauda
félisten

:R :R

(#37034) megema


megema
őstag

Sziasztok!

Archer S08 és Modern család S09 szinkronos premierről lehet bármit tudni? Ezeket magyarul szoktam meg...

(#37035) ígyvanferi válasza megema (#37034) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az Archerre én is kíváncsi vagyok. Harmadjára-negyedjére mindig szinkronosan nézem végig.
Angolul nem is próbáltad? Kivételesen egyébként igen jó a szinkronja, mind hangok, mind szöveget illetően, szóval sokat nem veszítesz úgy sem vele, de azért mégis elsikkad néha pár finomság.

(#37036) megema válasza ígyvanferi (#37035) üzenetére


megema
őstag

Még nem, ezeket csak magyarul néztem. :) Ha nem lesz szinkronos, akkor lehet neki fogok esni, de sokszor nem jött be a magyar után az eredeti hang. Pl. a Castle egyenesen gáz volt angolul, sokkal jobb szinkront csináltak hozzá. A Bones is jobb volt magyarul.

Amúgy sok sorozatot nézek/néztem hol ilyen, hol olyan hanggal. TBBT, Arrow, TWD, Falling Skies, Scorpion, Chuck, stb.

(#37037) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Orville

1x06

Simán jó rész volt, de ez továbbra is inkább Star Trek sorozat nekem. :DDD Az enemy-ről meg simán a klingonok jutnak az eszembe.

Live-Die-Respawn

(#37039) bagyulajuve válasza oriic (#37037) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Nekem is tetszik, mondjuk nem tudom milyen kategóriába szánták. Mindenesetre nem szimpla vígjáték, de nem is kókemény sci-fi.

Resistencia eterna

(#37040) parkr válasza bagyulajuve (#37039) üzenetére


parkr
őstag

"dramedy" a Fox szerint.

iszonyat retró hangulata van egyébként, mintha egy húszon-x éves sorozat lenne jobb képi világgal

(#37041) Ragnar95 válasza oriic (#37037) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nekem is tetszett nagyon, most elég jól eltalálták a poénokat is végre, illetve a sztori is jól sikerült, bár a végén kicsit olyan érzésem volt,mintha 1-2 percet levágtak volna a részből, elég hirtelen volt a lezárás a dialógus közepén :D

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#37042) trialboj


trialboj
őstag

lebetegedtem és ágyba szorultam, konstans fájdalmat kellene valamivel elnyomni és erre keresnék sorozatot.

Olyasmi érdekel ami viszonylag hamar beindul és izgalmas, amiket eddig láttam, pl braking bad, dexter, szökés, GOT, black mirror...

Nagyon köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#37043) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Lucifer 3x2
Érdekes lesz a hadnagy és Lucifer párosa. Illetve jó hogy visszatért a régi önmagához.

Supernatural 13x1
Jó kezdés. Remélem jól fogják használni a nefilim és az alternatív világ szálakat.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#37044) Gretel válasza gyuromoj (#37043) üzenetére


Gretel
tag

Supernatural 13x01

Jó kezdés volt. Nekem is tetszett. Most arra leszek majd kíváncsi, vajon lesz-e konkrét főellenségük idén, vagy esetleg csak a különféle szálakon felbukkanó "kisebb" gonoszokkal foglalkoznak majd. Lehet, hogy nem lenne baj, ha nem próbálnának mindent összekötni.

steam: ziretta

(#37045) Janaboy válasza Gretel (#37044) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Most nezem imdb szerint 23 reszes evad lesz..? :(

Jol indult a resz, rettentően sajnalom Castielt es Crowleyt. Bar tuti h vmelyiket visszahozzak. Vajon Chuck fel fog tunni az evadban?

Amugy sajna lassan kezd mar szappanoperas lenni a sori :O

Janaboy

(#37046) Gretel válasza Janaboy (#37045) üzenetére


Gretel
tag

Igen, elvileg annyi.

Chuck szerintem nem. Ha vissza is hozzák őt, vagy Amarát - esetleg mindkettő - az maximum a sorozat fináléjában fog megtörténni valamilyen formában. Bár valamilyen formában azért mutatkozhatna, végül is nagypapa lett. ;] De nem hiszem...
Érdekes, hogy Jack személyiségére ekkora hatást gyakorolt Kelly, hogy pl. Castielt tartja az apjának. Gondolom neki lesz hozzá valamilyen köze, ha Castiel megint fel találna támadni.

steam: ziretta

(#37047) Pitterix


Pitterix
őstag

Supergirl301: az eddigi általam nézett sorozatok közül a legjobb kezdő epizód. Erre nem mertem volna fogadni, hogy ilyen is előfordulhat. az a víz alatti hajó, vagy mi fen, mi lehetett..... :U

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#37048) bambano válasza gyuromoj (#37043) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

összeeresztik Lucifert Supermannel? rotfl, nagyon röhögök.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#37049) Janaboy


Janaboy
Topikgazda

Extinct 1x01-02

Nekem tetszik egyelőre, nagyon kíváncsian várom mit hoznak/tak ki belőle.

Janaboy

(#37050) oriic válasza Janaboy (#37049) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Oh, ez most indult? Holnap meg is nézem, thx.

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.