Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) k-adi válasza Ryder62 (#63000) üzenetére


k-adi
nagyúr

Hát igen.. Amikor bereped az ablak és bejön a víz, akkor életbe kéne lépnie egy vészhelyzeti blokkolásnak, (automatikus ablak-ajtó zárás) pont ilyen esetre. Nyilván van ilyenjük hiszen a tenger közepén vannak... nyilván. :DDD

(#63002) dokee78


dokee78
félisten

Melyik a jobb akció dúsabb Western?
Godless vagy az 1883?
Pro és kontra.
Melyik sorozat melyik western filmre hajaz?

[ Szerkesztve ]

(#63003) Ribi válasza Ryder62 (#63000) üzenetére


Ribi
nagyúr

Amikor leszálltak, ott mutatták, hogy lógnak a tájfájteke vagy mik a plafonról. Persze amikor elmenekültek egy sem volt sehol. De az egész bázison senkinek sem jutott eszébe, hogy kövessék. De mi van ha valaki odaállít és porig bombázza az egészet. Ja mert biztos annyira félelmetes a fekete szín, hogy nem merik megtenni?
Storm trooperek hallanak 1 zörrenést és puskával mennek megnézni miaz?
Ahogy szaladt a víz elől valami szánalmasan nézett ki. Trooperek meg 5mp alatt mind meg is fulladtak. Annyira sok WTF lejenet van az egészben sajnos.

(#63004) sh4d0w válasza Ryder62 (#63000) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az a páncélzat repeszfogó.

https://www.coreinfinity.tech

(#63005) bagyulajuve válasza dokee78 (#63002) üzenetére


bagyulajuve
addikt

nem tudom ismered-e, de én nekem ez a csúcs western sorozatok közül, igaz csak mini sorozat: Hatfield-McCoy viszály

Resistencia eterna

(#63006) Ijk válasza Ribi (#63003) üzenetére


Ijk
nagyúr

Még nincs lázadó szövetség, kvázi ellenség nélkül működik a birodalom, legfeljebb szabotőröktől kell tartaniuk. Minek felfegyverezni valamit, folyamatosan őrjáratozni ha nincs aki támadna? Az egész haderő is teljesen a mennyiségre épült fel ami a kontroll miatt kell, nincs szükség méregdrága profi klón katonákra hogy terrorizálják a civileket, pajzsokkal felszerelt fejlett vadászgép hogy civil hajókat ellenőrizzenek.
A stormtrooperek meg eddig sem értek semmit egyik SW filmben sem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#63007) wolf88 válasza dokee78 (#63002) üzenetére


wolf88
tag

Ha akció dús westernt keresel, akkor az 1883 nem a te asztalod. Ellenben,ha olyan keresel,amibe te is bele tudod élni magad, átérzed egy kicsit is, hogy milyen lehetett akkoriban,akkor nagyon is ajánlom. Fantasztikus képi világa van.Amúgy egy próbát mindenképp megér szerintem.

(#63008) Ryder62 válasza sh4d0w (#63004) üzenetére


Ryder62
őstag

Egy olyan világban ahol egy egyszerű falusinak is van laser blastere elég logikátlan egy olyan páncélban masírozni ami pont az ellen nem véd. Bár a Birodalom sosem az eszéről volt híres.

(#63009) dokee78 válasza wolf88 (#63007) üzenetére


dokee78
félisten

Ne legyen full akció,de azért a western adalékok legyenek benne.
Párbaj rablás stb.

(#63010) BITBOYS válasza paatrick (#62981) üzenetére


BITBOYS
addikt

1-2. rész után már nem néztem tovább, várok vele..
Viszont az első rész kislány vs. korlát [link] küzdelem nagyon feltűnő volt, nem tudom ezt miért nem tudták megoldani. Illetve a 2. részben mikor a házak tetején menekülnek miközben lövik őket és a teregetett ruha volt a menedék ami talán még szikrázott is.. szóval ezeken ellágyultam :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#63011) la_cc válasza dokee78 (#63002) üzenetére


la_cc
addikt

Nézd meg mindkettőt. ;)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#63012) Komplikato válasza Ryder62 (#63008) üzenetére


Komplikato
veterán

Van egy bizonyos anyag (fém) az SW univerzumban, ami majdnem mindentől véd (pl. "fénykard" - tól pont nem) , csak mocskos drága.A dark troopersek kaptak csak belőle. Persze a beskar még drágább.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#63013) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Holnap kezdődik a For All Mankind új évada :C

(#63014) nubreed válasza Maxxy10 (#63013) üzenetére


nubreed
veterán

Oh nagyon helyes! Már nagyon vártam. :R

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#63015) minek?:S


minek?:S
őstag

Kenobi E04

Tanulva az előző rész botrányos Vader szinkronjából, ezt most eredeti nyelven néztem és így fényévekkel élvezhetőbb volt.. csak sajnálom, hogy így nem tudom teljesen összekötni a "gyerekkorommal", ha már az előzménytrilógián nőttem fel(a 4-5-6 mellett). Viszont így nem voltak olyan dolgok, amik kiszakíthattak volna a rész élvezetéből és így hozta azt a színvonalat, amit egy rajongó elvárhat tőle.

Igazából baromi jó volt látni belülről az inkvizítor HQ-t a JFO után(képregényeknél még nem tartok). Nem is gondoltam volna, hogy mennyi Jedi hullát tartanak a pincében, de az a rész nagyon tetszett. A színészi játékra még mindig nem lehet panasz, egyedül talán Tala lóg ki a sorból, nem tudom miért, engem ő annyira nem fogott meg, de ez az egész ösvény dolog, meg a még nem "lázadás", csak kisebb gócpont is tetszett. Nyilván itt is voltak érdekes dolgok, amiket, ha az ember kritikus szemmel nézne, akkor negatív pontok, de tudni kell helyén kezelni a dolgokat: a Star Wars sosem a -"földi"- fizikájáról volt híres, másrészt meg csak le kell ülni és hagyni, hogy a sorozat éreztesse az emberrel, hogy újra gyerek.

Illetve, most, hogy a 3. részt is már 3x láttam, kezdek megbarátkozni a gondolattal, hogy Obi-Wan és Vader találkozott. Hát tűkön ülve várom az utolsó két részt, remélem nem adnak lejjebb a színvonalból és tartogatnak valami érdekességet a végére .. persze ami nem lesz megosztó. Remélem annak ellenére, hogy, ha jól emlékszem Liam azt nyilatkozta, hogy nem fog szerepelni a sorozatban, fogjuk hallani Qui-Gon-t.

Talán annyiban van kicsit hiányérzetem, ami hozzáadott volna Kenobi karakteréhez és szvsz egy hatalmas kihagyott ziccer, hogy amikor a bacta tartályban volt, akkor szívesen láttam volna valami visszaemlékezést, olyat, amit még nem láttunk. Akár olyat, amikor még ő volt padawan és Qui-Gon tanítja őt, akár olyat, ami a TPM és az AotC között történt, miközben képezte ki Anakint, vagy valami ilyesmit(éppenséggel egy kis Satine-os rész is beleférhetett volna), ráadásul akkor nem csak egy ilyen hagyaf*sznyi rész lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv.:M.

(#63016) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Annyira nem volt mit néznem, hogy nekiestem a már itt is sokszor említett Yellowstone-nak. Hát mit is mondhatnék, elég nehezen rántott be. konkrétan az első évad alatt nem volt olyan karakter aki szimpatikus lett volna, na de aztán... 3 nap alatt daráltam le az első 3 évadot, aminek a végén el kell ismernem, hogy Kevin Costner egy remek színész, hiába szólják le sokan. Még mindig nincs olyan karakter akivel tudnék szimpatizálni - Jamie egyenesen utálatos, bár ott nekem a színész se szipatikus - (bár Rip és Beth közelít hozzá), viszont annyira jó hangulata van a sorozatnak, hogy még az olyan részek is elrepülnek, amikben szinte alig történik valami. És ahogy a 3. évadot zárták, na az... Ha valaki ezt követte el se tudom képzelni, hogy mit élt át a 3-4 évad között.

(#63017) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem rossz a Stranger Thing aktuális évada, sőt, de időnként too much, főleg ami a játékidőt illeti, mert nem olyan jó, mint amilyen hosszú, lehet rajta fogást találni, és itt jön a de.

A The boystól lassan olyan reakcióm vannak, mint Homelandernek, amikor megtudja a rajongási indexet.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#63018) Pitterix


Pitterix
őstag

Moon Knight uccsó epizód, olyan semmilyen.
Ms. Marvelt el sem merem kezdeni

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#63019) radi8tor válasza Pitterix (#63018) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És ha pont abban lesz Moon Knight befejező snittje? :D

⭐ Stella

(#63020) Pitterix válasza radi8tor (#63019) üzenetére


Pitterix
őstag

Akkor majd valaki leírja ide. :D

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#63021) Janaboy válasza Pitterix (#63018) üzenetére


Janaboy
Topikgazda

Ms Marvel nagyon gyerekes.. De ha így mész bele, akkor elmegy egynek.

Más: Orville S03e02, lassan jobb mint a Star Trek :D
Persze vannak benne logikai bakik, meg nem tökéletes, de azért elég komollyá vált.

Janaboy

(#63022) KISDUCK válasza Pitterix (#63018) üzenetére


KISDUCK
addikt

A Ms. Marvel érezhetően alacsonyabb korosztálynak készül ami nem is lenne probléma, de olyan kliséket lőnek el ami már zavaró. A második részt majd még megnézem, de ha olyan lesz mint az első akkor elengedem.

(#63023) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Stranger Things: 4. évad | 2. rész: ízelítő | Netflix

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#63024) k-adi válasza Pitterix (#63018) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Ms. Marvelt el sem merem kezdeni"

Én ma megtettem, de kár volt. Totál CW-s StarGirl feelingje van. Amúgyis gagyik ezek a marvel spinoffok többsége, gondolom a She-Hulk is hasonlóan gáz lesz, de talán ez a msmarvel a legszarabb eddig.
Aztán elgondolkoztam, hogy várjunk csak... mit is csinálok én? Hát van itt nekem Boys is.. Homelander még mindig epic

(#63025) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

The Last of Us

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63026) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Obi-Wan Kenobi E04. Továbbra sem hibátlan, de teljesen nézhető, fanoknak meg főleg, mondom ezt úgy, hogy az animációs sorozatokat én nem követem, csak az élő szereplős SW cuccokat.

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#63027) Ragnar_ válasza k-adi (#63001) üzenetére


Ragnar_
addikt

Hát igen.. Amikor bereped az ablak és bejön a víz, akkor életbe kéne lépnie egy vészhelyzeti blokkolásnak, (automatikus ablak-ajtó zárás) pont ilyen esetre. Nyilván van ilyenjük hiszen a tenger közepén vannak... nyilván. :DDD

Vagy Obi-Wan miért nem vette fel az első ártalmatlanná tett rohamosztagos páncélját ? Kicsit megkönnyíthette volna a dolgát.

Az ilyenek miatt nem hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#63028) la_cc válasza Nordic (#63016) üzenetére


la_cc
addikt

Akkor pöröghet az 1883 is most már... ;)

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#63029) Maxxy10


Maxxy10
addikt

Funfact

(#63030) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Az mennyire mokas, hogy a Boys elobb kint van viragboltban mint amazon prime-on (amiert fizetek)?

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#63031) Bad Pritt válasza SQX_Barto (#63030) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Rohadt gáz, Youtube-on már vannak fent részletek, mikor Prime-on még sehol sincs az új rész...

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#63032) FollowTheORI válasza sh4d0w (#63004) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Én inkább environmental suite-nek (környezet/védelmi ruha?) mondanám... de valóban semmiképp sem páncél. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#63033) FollowTheORI válasza Bad Pritt (#63025) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Sajnos a casting-gal nem leszek jóban továbbrasem, de kíváncsian várom azért mit hoznak össze. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#63034) Nordic válasza la_cc (#63028) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Még meg kellene néznem a 4. évadot, de persze most összeszaladt a munka, így bele se tudok kezdeni egyelőre.

(#63035) paatrick válasza Bad Pritt (#63025) üzenetére


paatrick
senior tag

Már alig várom hogy lássam hova tudták beleerőszakolni a tök felesleges transzvesztita/meleg/szívszerelmes/vegyesházasságos/túldrámázott szálakat ;]

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#63036) SQX_Barto válasza Bad Pritt (#63031) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Gondolom mas orszagokban az idoeltolodas miatt mar kint van. TV Time pl reggel 5-6 korulre irta a megjelenest, de az nem tudom melyik orszagra vonatkozik. Itt UK-ben nem volt meg sehol delutanig, miutan megneztem a viragboltit, lattam elerheto "rendesen" is :D
Amit nem ertek, hogy azert valahogy meg kene magyarazni a "nepnek", hogy mitol szagolja az uj hero alulrol az ibolyat, nem? Bar gondolom lesz ra valami fedosztori vagy ilyesmi. Soldier boy meg valoszinuleg vagy agymosott, vagy csak azt sem tudta melyik bolygon van.
Hughie pedig mar most rakapott a supe drogra. Ha Kimiko meghal, eleg morci leszek :(

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#63037) nubreed


nubreed
veterán

Mayor of Kingstown.

Az első két rész alapján nagyon jó sorozat. De ez nem is csoda. Eddig nem tudtam, hogy ez is Taylor Sheridan alkotás (written and created by), most már tudom. Hasonlóan színvonalas dráma mint a többi alkotása (Yellowstone, 1883).

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#63038) negyven2 válasza SQX_Barto (#63036) üzenetére


negyven2
veterán

Global release van ami általában UK idő szerint 0, de még hagyományos esetében is nyugati parti idő szerint 0 (vagyis legkésőbb reggel 9-kor itthon).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#63039) negyven2


negyven2
veterán

2023-ban jön Magyarországra az AMC Plus

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#63040) SQX_Barto válasza negyven2 (#63038) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Erdekes delutanig nem volt epizod UK-ban...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#63041) negyven2 válasza SQX_Barto (#63040) üzenetére


negyven2
veterán

Valójában sehol nem volt elérhető mostanáig b(illetve valahol, valahogy mégis)...

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#63042) k-adi válasza Ragnar_ (#63027) üzenetére


k-adi
nagyúr

Mert a storm-páncél + sisak méret függő, és lehet obi meg dagadt ;] :DDD

(#63043) Pitterix válasza k-adi (#63024) üzenetére


Pitterix
őstag

Maradok én is a Boysnál.
De várok még pér epizódot, azt egyben had menjen. :K

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#63044) grizlisandor


grizlisandor
addikt

1883

Egy szóval csodálatos! :B

The Boys S03E04

Imádom, hogy egy órára teljesen kikapcsolok míg tart az adott rész. :B
A rész jelszavai: seggek, dildók és vér ;]
Hughie bakker ;] Kimiko :O A-Train :W

Ruszkik mit csináltak Soldier Boy-jal? Remélem sikerül ráüszíteni Homelanderre.

(#63045) la_cc válasza nubreed (#63037) üzenetére


la_cc
addikt

Első 2 rész még laza, csak jobb lesz. :DD

Több ilyen kéne... :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#63046) nubreed válasza la_cc (#63045) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem is ez volt a megérzésem. :D Holnap folytatom.

Az injekciós kivégzéses jelenet elég erős volt, magasra tett léc.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#63047) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Formula 1: Hajsza a túlélésért (Drive to Survive)

Sajnos elhibáztam azzal, hogy véletlen a 4. évaddal kezdtem de igazából nem is bánom.
Nem vagyok egy vérbeli fanatikus F1 rajongó sőt, nem követem már legalább 5 éve a futamot, híreket ezzel kapcsolatosan nem olvasok csak nagyon ritkán..
De amit láttam és éreztem miközben néztem az valami nagyon izgalmas volt, főleg a 4/10.
Tudnak ezek a Netflixesek :) nagyon komolyan összevágták a tartalmat. Gyorsan le is darálom az előző 3 évadot. Szerintem zseniális amit eddig láttam.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#63048) la_cc válasza BITBOYS (#63047) üzenetére


la_cc
addikt

F1 rajongóként egy kurva nagy parasztvakítás az egész, össze vissza keverik a képek / futamok sorrendjeit, más képeket vágnak be a drámai hatás kedvéért stb. stb. :U

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#63049) negyven2


negyven2
veterán

Dragon Age: Absolution - Official Teaser

December | Netflix

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#63050) Maxxy10


Maxxy10
addikt

The boys 4. évad berendelve.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.