Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) oriic válasza FoxiestFox (#34999) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Keretrendszerként még furább lenne szerintem. :D

Live-Die-Respawn

(#35002) petipetya válasza petipetya (#34636) üzenetére


petipetya
nagyúr

The Last Kingdom s02

A 2. és 3. részben rengeteg minden történt, emellett a karakterek testi/lelki hányattatásait remekül ábrázolták. Főleg Hild jellemfejlődése tetszik. Egyszóval egyre jobb az évad.

"nincs rá lezsóidő"

(#35003) FoxiestFox válasza oriic (#35001) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mátrix és cső. :D

(#35004) lacy86 válasza gyuromoj (#34992) üzenetére


lacy86
addikt

Akkor most Jimbo csatlakozik a baglyokhoz vajon? :U

(#35005) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Supernatural 12x20
S01E01 snittel indítani mekkora már. :C
Ikrek jók voltak, kár hogy szegény srác egyedül maradt. Amit a végén tett, az annyira tuti volt amikor ott hagyták a fiúk. Csak nehogy gonosszá váljon, mert lesz vele bajuk rendesen.
Miss Karótnyelt brit lady is visszatért, remélem hamar kinyírják Mr. Ketch-el együtt. Illet jó lenne lezárni ezt az Egyetemesek szálat, mert kezd irritálni.

(#35004) lacy86
Tuti, hogy szépen feloszlassa őket. Ha csak nem sikerül elhitetni vele, hogy még is jót cselekszenek kerül amibe kerül. Ezen sem lepődnék meg.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#35006) spiky03 válasza gyuromoj (#34992) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem is pont ez járt a fejemben.
Hogy nagy vsz az az lesz ahova ment. ☺️

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#35007) oriic válasza gyuromoj (#35005) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Jaj a brit csaj. Pls legyen szenvedős halála... :(

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#35008) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Prison Break 5x5
Elég akciódús lett a rész és ez nem feltétlenül rossz. Egy tag már odalett, kíváncsi vagyok hányan maradnak a végére. Koreai fickó meg hatalmas forma volt. :D
Viszont Sarah férje még mindig nagyon gyanús, ha tényleg akkora spíler ez a Posszeidón, akkor ezt a rendőrséges dolgot is simán el tudta intézni...

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#35009) k-adi válasza gyuromoj (#35008) üzenetére


k-adi
nagyúr

PB

A többiek is el fognak hasalni, pl a koreai szerintem.. A rendőrségi ügy 99% kamu volt, a férje a poszeidon ez is 99%

(#35010) oriic válasza gyuromoj (#35008) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

T-bag-es rész egyelőre még nagy WTF nekem.

Live-Die-Respawn

(#35011) lacy86 válasza gyuromoj (#35008) üzenetére


lacy86
addikt

We are a champion ... :D :D

Nem tudom, hogy fognak kijutni ennyi katona között.
Posseidon szerintem sem a férj lesz.
Valaki aki az előző évadokban is Scofield halálát akarta, de vajon ki lehet :F

(#35012) petipetya válasza petipetya (#35002) üzenetére


petipetya
nagyúr

The Last Kingdom s02e04

Gyönyörű volt az ostrom, a bosszú, a küzdelem, a pajzsfal és a kutyás jelenet. :C Az első 4 részt egyben érdemes megnézni, mivel így egységet alkot. Utána jön egy kis váltás, és más dolgok körül forognak az események. Amit nagyon kedvelek a sorozatban, hogy a harcon kívül minden egyes epizódban belevájnak valamelyik karakter lelkivilágába, amely természetesen összefügg az éppen zajló eseményekkel.

"nincs rá lezsóidő"

(#35013) petipetya válasza lacy86 (#35011) üzenetére


petipetya
nagyúr

Alex Mahone? Remélem, mert ezt a fejet az Rejtélyek városa óta utálom, amiért tevékenyen segítette az inváziót.

"nincs rá lezsóidő"

(#35014) DeckardCain válasza petipetya (#35012) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Az elso evadot meg a vikings elott lattam. Az tetszett. Aztán lement a vikings nekem. Majd kb 1 honapja neztem ra a last kingdom 2x01-re. Fel ora utan kinyomtam. Lehet megprobalom ujra.

(#35015) bok92


bok92
addikt

13 Reasons Why 2. évad berendelve. Hűha. Örülök is, meg nem is...

(#35016) gerii


gerii
addikt

American Gods 2. része is király lett, annyira wtf, hogy szinte feledteti a Hannibal okozta hiányt.

(#35017) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

The 100 S04E10
Megmondtam előre, hogy lesz itt még valami váratlan meglepetés a készítők részéről, meg is lépték :D
Kíváncsi leszek, ezt hogy sikerül megoldaniuk... Valami bonyodalom nyilván lesz, hiszen még nincs vége az évadnak és valamivel ki kell tölteniük hátralévő részeket is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#35018) bagyulajuve válasza gerii (#35016) üzenetére


bagyulajuve
addikt

első nagyon tetszett, a 2. nem annyira

Resistencia eterna

(#35019) Aventador91


Aventador91
őstag

holnap lucifer új rész :C

(#35020) Lauda


Lauda
félisten

Vegeztem a Pustina-val, nekem nagyon tetszett. Lassu drama, egy kis cseh falucskaban jatszodik, eltunik egy fiatal lany es azutan nyomoznak. Az elejen kicsit fura volt, aztan a hangulata magaval ragadott es kesobb mar vartam, hogy nezhessem tovabb. Semmi akcio, nincsenek szuperhosok, emberek, emberi problemakkal es gondolatokkal. Trailer ;)

(#35021) Blaise


Blaise
veterán

Szerintetek van arra esély, hogy az új House of Cards évad magyar felirattal jöjjön majd Netflixen?

(#35022) petipetya válasza Blaise (#35021) üzenetére


petipetya
nagyúr

Nincs.

"nincs rá lezsóidő"

(#35023) attiati


attiati
veterán

The 100 4. évad szerintetek milyen?

Vagy elszoktam ettől a sorozattól és túl magasra tette a lécet időközben az Expanse. Vagy pedig beesett a színvonala a 4. évadra :)

(#35024) bAtt001 válasza gerii (#35016) üzenetére


bAtt001
addikt

Első részt már háromszor láttam, pedig sosem szoktam újranézni sorozatrészeket. Az a bár jelenet és a Technical boy jelenet annyira király, de főleg Mad Sweeney karaktere :D

(#35015) bok92 Nemkell, felesleges, kár elnyújtani, de ugye a pénz az pénz :((

(#35025) Lauda


Lauda
félisten

Prison Break S05E05

Szomoruan tapasztalom, hog visszasullyedt a 4. evad szintjere a sorozat.

Ez egy vicc, hogy gepfegyveres lazadok altal megszallt varosban csak ugy futkorasznak es kocsikaznak ide-oda, siman felszallnak a csavaros geppel, mikozben tobb autoval teli gepfegyveres lazado ott kocsikazik mellettuk. Mikor a korhaznal nekik mentek, lazan lementek mar a pincebe , mikor szivarogtak be a lazadok, holott egyutt ertek oda. Nem a kotekedes vegett, de ennyire ne essunk mar at a tuloldalra szerintem, mert komolytalan lesz az egesz. A 4. evad is ilyen volt, lecsuktak a dokinot, scofield 3 nap alatt siman kihozta. Tobbek kozt az ilyenek miatt nem ert semmit a 4. evad.

[ Szerkesztve ]

(#35026) k-adi válasza attiati (#35023) üzenetére


k-adi
nagyúr

Nem a legjobb eddig. Kicsit már sok a hülyeség sajnos. :( főleg a Raven story szál, de a többieké is... :U

(#35027) k-adi


k-adi
nagyúr

Billions - Season 2

Na így kell tökösen folytatni egy amúgyis érdekes, jó sorozatot. :C :K

Persze van 1-2 üresjárat, gyengébb epizód (főleg a közepe felé ül le egy picit) de a végére beindul megint és a csavarokból most sincs hiány.

[ Szerkesztve ]

(#35028) jonnyjoker01 válasza attiati (#35023) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Kezdenek kifogyni az ötletekből :( Szerintem a többi évad témáihoz képest ez nagyon alaptéma :( Nem volt más ötletük a készítőknek úgy tűnik :/

Üdv. Johnny

(#35029) |AP|


|AP|
veterán

a Sneaky Pete feliratáról lehet bármit tudni? Csak az első két részhez készült?
Ígéretes sorozat, de felirat nélkül nem kezdenék bele...

[ Szerkesztve ]

(#35030) brownus


brownus
veterán

homeland. vége, hát, nagy csalódás volt. ok, nézhető volt, ha ott hagytad a tévét pár percre semmitsenem veszítettél. de itt annyira dicsértétek, hogy csak vártam a nagy durranást csak vártam, aztán hopp, vége is lett az évadnak.

szóval, ha lesz még új évad, asszem azt már szkippelni fogom. carryt is ahogy elkapják a házban, látja hogy kivan kapcsolva a riasztó, rohadt sok apó idegesítő fasság volt benne. f.szom, kimondom, ez egy szar évad volt. pont.

sense8, első két részt megnéztem, hát, ez se váltotta be a hozzáfűzött reményeimet. asszem túl sokat vártam :( megnézem, mert érdekel mit hoznak ki belőle... de, nem az igazi.

(#35031) parkr válasza k-adi (#35027) üzenetére


parkr
őstag

talán még jobb volt mint az első

(#35032) spiky03


spiky03
veterán

A szolgálólány meséjét nézi itt valaki?

Mi tegnap elkezdtük a asszonnyal, ő akarta nézni. Meg is néztük az eddigi 4 részt.
Érdekes egy sorozat az egyszer biztos. :D
Nem a megszokott történet az tuti.
Érdekes a színvilága valamit a fényképezése. Nekem kicsit a Saul fia jut róla az eszembe, ott mutatták ennyire közelről az arcokat.

@(#35033) bagyulajuve
Igen az a rész engem is érdekel, hogy mi történhetett vagy mi vitte őket rá erre a váltásra.
Meg jó az is, hogy így mindig kicsit csöpögtetnek a múltból is.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#35033) bagyulajuve válasza spiky03 (#35032) üzenetére


bagyulajuve
addikt

Én nézem, eddig nem rossz. Kíváncsi vagyok, hogyan történt egész pontosan a "rendszerváltás"

Resistencia eterna

(#35034) Lauda válasza bagyulajuve (#35033) üzenetére


Lauda
félisten

Politikarol szol?

(#35035) bagyulajuve válasza Lauda (#35034) üzenetére


bagyulajuve
addikt

végül is eléggé az adja az eszenciáját

Resistencia eterna

(#35036) Lauda válasza bagyulajuve (#35035) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi, akkor hanyagolom. ;) ;)

(#35037) k-adi válasza parkr (#35031) üzenetére


k-adi
nagyúr

szerintem a mostani kifejezetten jobb volt, mint az első évad

(#35038) mayday00


mayday00
őstag

Kaszát kapott a Sleepy Hollow.

TheStrain 4., egyben utolsó évadának premierdátuma: július 16.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#35039) jonnyjoker01 válasza mayday00 (#35038) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Pont ma akartam kérdezni mi lett a Strainnel :R

Üdv. Johnny

(#35040) petipetya válasza Lauda (#35034) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ha a House of Cards a politikáról szól, akkor a Szolgálólány Meséjének semmi köze a politikához, emiatt ne aggódj. Az egy dolog, hogy szépen lassan csöpögtetik az infót a rendszerről, amelyben élnek.

"nincs rá lezsóidő"

(#35041) spiky03 válasza mayday00 (#35038) üzenetére


spiky03
veterán

Izgatottan várjuk. :)
Asszonnyal szeretjük.
De remélem jó lezárást kap majd.

@(#35034) Lauda
Szerintem nyugodtan elkezdheted, nincs benne úgy a politika.
Azt én sem szeretem. :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#35042) Lauda válasza petipetya (#35040) üzenetére


Lauda
félisten

Azt nem tudtam, hogy a house of cards arrol szol. :DDD Na most mar ezt is tudom, koszi, belenezek majd megis akkor.

spiky03 :R :R

(#35043) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Agents of SHIELD 4x21
Nem tudok mit mondani, ez a sorozat most már büntet. Ami megint volt itt azt kb. 3 külön sorozat tudná prezentálni. Olyan emocionális hullámvasút volt most is, hogy a rész közepén azon kaptam magam, hogy most akkor én mért érzek szimpátiát azért a karakterért, amikor 10 perccel azelőtt bele tudtam fojtani egy kanál vízbe. Azért persze kibújt a szög a zsákból, AIDA (bocs, most már Ophelia) csak egy Inhuman terminátor lett, csak sajna rábaszott azzal hogy ember lett, mert van egy barátunk aki pont ilyen lelkek kezelésével foglalkozik, és most tért vissza pont a szabiról ;]

Szóval na, köpni, nyelni nem tudok. A sorozat meg megtalálta az arany tojást tojó kakasát. Amit Mallory Jensen csinál AIDA-val, az egyszerűen lenyűgöző. Hogy ugyanazt a karaktert mennyi aspektusból képes kifogástalanul hozni. Szerintem ő a női Tom Hardy. :) Csak őt vinném randira is ;]

All→M8

(#35044) abridabri válasza callmeakos (#35043) üzenetére


abridabri
veterán

Na azert 2 karaktert megformalni nem nagy cucc . Nezd meg inkabb az Orphan Black et . Na ott a foszereplo csaj egyszerre alakit vagy 6 kulonbozo szemelyiseget , az a lenyugozo.

[ Szerkesztve ]

(#35045) spiky03 válasza callmeakos (#35043) üzenetére


spiky03
veterán

De az előző rész eastern egg-jeit meg még nem írtad le, hogy mi voltak azok. :D ;]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#35046) callmeakos válasza abridabri (#35044) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Na azért nem két karakterről van szó. Az segítőkész Android, a lázadó android, a manipulatív diktátor,
az androidból lett ember, aki örül mindennek mint egy kisgyerek, és most a kattant terminátor szupererővel.
Azért ez nem kettő :D

spiky03
Sajnos nem volt időm újranézni a részt, de igyekszem pótolni. De ezek szerint te se nézted újra ;]

All→M8

(#35047) MineFox54


MineFox54
őstag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani nekem sorozatokat?
Ami tetszett: Sons of Anarchy, Breaking Bad, Better call Saul, Family Guy, Doctor Who, egy kis South Park.

(#35048) S e t h válasza MineFox54 (#35047) üzenetére


S e t h
nagyúr

Gomorra,Peaky Blinders

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#35049) MineFox54 válasza S e t h (#35048) üzenetére


MineFox54
őstag

Köszönöm!

(#35050) bobalazs válasza MineFox54 (#35047) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ray Donovan, Banshee, Deadwood, Penny Dreadful, Shameless, The Knick, Sopranos, Vikings..

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.