Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) gyuromoj válasza aizen92 (#14000) üzenetére


gyuromoj
veterán

Szegényt most hazavagtad. ;]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#14002) horush


horush
addikt

GOT évadzáró: (minimálisan spoileres)
Hát elég korrekt volt. Igazából a legtöbb szálat tényleg kiválóan hagyták abba. Lezárult egy-egy korszak az adott karakterek életében, viszont látjuk, hogy elkezdődött valami új is. Azt kicsit sajnálom mondjuk, hogy Sansának nem adtak egy jelenetet sem, így az ő szála kicsit inkább félbemaradt. Ettől függetlenül valahogy így néz ki egy profi évadzárás. :)

Amúgy igazán bejelenthetné már Martin a 6. könyvet, elég szörnyű, hogy 10 hónap van a következő GOT évadig. :( Még jó, hogy az ősszel jön a World of Ice and Fire, legalább lesz egy kis olvasnivaló a témában.

[ Szerkesztve ]

(#14003) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Game of Thrones s04 e10

:R

GoT s04 e10

[SPOILER]
Stanissss!!!4:D Tudtam, úgy tudtam. Csontvázak? Varázsló kislányok? Elszabadult sárkány? :Y Nem bírok várni egy évet, nem, nem!

Na, kicsit komolyabban. Okkal lehetnek büszkék erre a részre, nagyon profi volt, egy részt leszámítva, a véreb és Brienne harca, az kicsit erőltetettnek, olykor gagyinak tünt. Meg még talán a kis srác halála, amin csiszolhattak volna még. De ez semmi amellett, hogy a leghangulatosabb rész volt eddig az egész sorozatban. Mintha egy teljesen új évad lett volna, vagy mintha ez lett volna az utolsó rész, nem az évadé, az egész sorozaté. Talán a legjobb finálé volt. Fura lesz a következő évad, eleinte, sok minden változni fog.

Ha most visszagondolok, hogy mi volt 3 évaddal ezelőtt, hogyan kezdődött ez az egész... A nyár folyamán szerintem megejtek egy újranézést.

Pár szösszenet a sztorival kapcsolatban (ha valaki olvasta a könyveket, ne válaszoljon!):

Aryaéknál egy hatalmas nagy szakadék van. Szóval amikor megtudták, hogy meghalt Lysa, egyszerűen csak visszafordultak?

Aztán, annyira szeretem, hogy egy királyi várban éjszaka bárki kolbászolhat fel alá. Nincsenek éjjeli őrök? Ha később megmagyarázzák akkor oké, de ezt kétlem.

A véreb és Brienne miért harcoltak?

Stannis most akkor kinyírta a 100 000 embert? Vagy azok hol voltak? Hátrébb? Hogy került oda? Körbe ment? Alig volt hajója, a lovakról nem is beszélve.

Tyrion nagyon komoly volt. Erre nem számítottam, bár azt hittem, ha már annyira belejött, megöli Cerseit is, sőt, azt hittem, Őt fogja, csak őt. Varys a végén. :D Ahogy visszaforudlt.

Arya a szokásos, ahogy a végén nézte haldokolni a Vérebet. Nem volt semmi, meg hát a finálé, ugye...

Daenerys viszont... Nem csinál semmit. Vagyis oké, megértem, teljesen jól fellett építve a karaktere, abszolút logikusan cselekszik, csak már várnám a nagy "áttörést", mint pl most Tyrionnál. De erre még várni kell, ez van.
[/SPOILER]

Most vonatkoztassunk el a sztoritól. A sorozat egyre jobb, egyre profibb, kezdenek egyre jobban belejönni. Talán a legjobb évad volt. Ha kell, akkor üt, ha kell, akkor "altat", hogy aztán a legváratlanabb pillanatban kihozza belőled ezt: :Y Ami még jobb, hogy a színészek is egyre jobbak, szerintem.

Én nem tudom megunni, még, még!!!

fezlergabor: Linkelve lett alább a spoileres script, szerintem használja mindenki, aki gyakrabban szokott beírni. Csak úgy mondom. :)

aizen92: Lehet a TWD-re gondold. :D Azt várom még nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#14004) KisTücsök válasza KisTücsök (#14003) üzenetére


KisTücsök
addikt

GoT s04 e10

[SPOILER]
Brienne meg a Véreb harcában elsősorban a vágás nem tetszett egy két helyen. Gondolom a könyvben is ilyen hosszú volt.
[/SPOILER]

(#14005) horush válasza KisTücsök (#14003) üzenetére


horush
addikt

"Linkelve lett alább a spoileres script, szerintem használja mindenki, aki gyakrabban szokott beírni. Csak úgy mondom. :)"

Hogy mi? :U

(#14006) aizen92 válasza KisTücsök (#14004) üzenetére


aizen92
addikt

spoiler
könyvben nem találkoznak, és teljesen más végez vele.

(#14005) fezlergabor erre gondolt.

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#14007) bok92 válasza aizen92 (#13998) üzenetére


bok92
addikt

Visszamennyé a budiba... :P

Amúgy nagyon állat egy sorozat. Az a Gina a leszarom stílusával nagyon jó. :DDD Na meg az Old Spice hős is ritka jó. :D

(#14008) horush válasza aizen92 (#14006) üzenetére


horush
addikt

Remek, de minek írta ezt nekem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14009) KisTücsök válasza aizen92 (#14006) üzenetére


KisTücsök
addikt

Mire megtaláltam, linkelted. :D
_____

:Y

Azt gondoltam, csak kisebb dolgokat írtak át, cifráztak meg.

fezlergabor: Hogy abba írd a spoileres cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#14010) horush válasza KisTücsök (#14009) üzenetére


horush
addikt

Annyit írtam, hogy xy-nak nem volt szerepe a részben, ezért nem fogok random userscripteket felrakni.

(#14011) spammer


spammer
veterán

GoT 4x10

Kicseszett jó volt! A zene, a zene, a ZENE... mekkora király volt végig, de főleg a végén. :R Azért egy jó 20-30 perc még simán elfért volna, úgy lehetett volna igazán kibontogatni rendesen a szálakat, de így is baromi hangulatos volt.

[SPOILER]
A sárkányos-katakombás részt komolyan megkönnyeztem. :) A csontvázak, a children, elég érdekes volt, nekem bejönnek a fantasy elemek is. És Tyrion megmenekült, fuckin' hell yeah! :C A végén pedig a hajós jelenet ezzel a zenével... tökéletes záróképsorok. :R
[/SPOILER]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14012) #54715584 válasza spammer (#14011) üzenetére


#54715584
törölt tag

SPOILER
Nem is emlékszem a zenére... :D
Viszont a csontvázas jelenetnél beindult a házimozi.
Varys miért ment Tyrionnal? Azt nem értettem.

(#14013) bok92 válasza #54715584 (#14012) üzenetére


bok92
addikt

Spoiler

Mert harangoztak a toronyban. :DDD És lebukni, meg gondolom nem akart...

[ Szerkesztve ]

(#14014) aizen92


aizen92
addikt

Fargo első évad hány részes lesz?

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#14015) KisTücsök válasza aizen92 (#14014) üzenetére


KisTücsök
addikt

Jövőhéten Ma jön az utolsó.

10

[ Szerkesztve ]

(#14016) #51177472 válasza KisTücsök (#14015) üzenetére


#51177472
törölt tag

Nem holnap?

(#14017) spammer válasza #51177472 (#14016) üzenetére


spammer
veterán

Ma este van a premier, nekünk nyilván holnapra lesz elérhető.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14018) Gyick


Gyick
őstag

Got Spoiler

kérdés:
Most akkor Arya a végén merre ment?Braavos-ba vagy a fal fele?

(#14019) #54715584 válasza Gyick (#14018) üzenetére


#54715584
törölt tag

SPOILER
Braavosba

(#14020) aizen92


aizen92
addikt

feliratok.info is down. Reggel óta.
Fargohoz sehol máshol nem találok feliratot. Ez egy jó nap. :W

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#14021) cattus válasza aizen92 (#14020) üzenetére


cattus
őstag

opensubtitles.org-on van

Do the thing!

(#14022) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Game of Thrones SPOILER

Csak egy kis emlékezet felfrissítést kérnék.. Most ez a valar morghulis kifejés mit is takar? MEg ez az érmi mi volt? Valami olyasmi dologra emlékszem hogy ez az "alakváltó" adta neki, de milyen okkal pontosan?

halahala

(#14023) spammer válasza xenom0rph (#14022) üzenetére


spammer
veterán

Valar morghulis translates to "all men must die" in High Valyrian. It is a customary saying in Essos, and is traditionally answered with "valar dohaeris." -- [link]

Egyfajta köszöntés/szólás.

[SPOILER]
Iron Coin. Jaqen H’ghar adta neki a második évadban, hogy mutassa fel egy braavosinak, ha segítségre lenne szüksége. [link]. Jelen esetben ugye a hajóra volt szüksége. :)
[/SPOILER]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14024) #51177472


#51177472
törölt tag

spammer, OITNB-ből hogy ment le a második évad? vagy mi?
mert csak pár napja jelent meg a második részéhez a felirat. aki fordítja most kezdte el? :F

[ Szerkesztve ]

(#14025) spammer válasza #51177472 (#14024) üzenetére


spammer
veterán

A sorozat Az évad egyben került fel, ahogy minden más netflixes sorozat esetében is, egyszerre elérhetővé vált az egész évad. A Netflix nem TV csatorna (hanem VOD, azaz lényegében streaming szolgáltató), nem hetente adja le a részeket.

A felirat meg olyan tempóban készül gondolom, ahogyan a fordító ráér készíteni. Ilyenkor nyakába szakad az egész évad, aztán ahogy bírja, fordítja. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14026) #51177472 válasza spammer (#14025) üzenetére


#51177472
törölt tag

Igen, ez volt a kérdésem h egyszerre adták e le vajon.
Ezt nem tudtam, nem vagyok jártas ezekben. Köszi. Akkor türelemmel várok. :R

(#14027) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"A Cartoon Network bejelentette, hogy rebootolják a The Powerpuff Girls-t. Start: 2016-ban."

:DDD A nap hire. :DDD

Főleg hogy volt Japán változata is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#14028) #54715584 válasza oriic (#14027) üzenetére


#54715584
törölt tag

Oooh, meg még egy kis Dextert, Courage the Cowardly Dog-ot, meg 2 stupid dogs-ot, meg Cow and Chickent, és még sok minden mást is, igen, igen, igen :DDD

(#14029) #51177472


#51177472
törölt tag

Halt and Catch fire-t nézi valaki?

(#14030) Arolotifar válasza #51177472 (#14029) üzenetére


Arolotifar
őstag

Jelen :C Nekem tetszik :K

"Jobb, ha azért gyűlölnek, ami vagy, mintha azért szeretnének, ami nem."

(#14031) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Spoilermentes! Na, ledaráltam a Homeland-et, egybe a 3 évadot. Vegyes érzéseim vannak, de egy tuti: egy olyan sorozatból sem tudtam megnézni ennyi részt, amiben ennyi antipatikus, idegesítő szereplő lenne. Ezzel nem a történetbeli szereplésükre, hanem magukra a színészekre gondolok. A Carrie-t alaktító Claire Danes nálam ilyen szempontból mindent vitt...azon felül, hogy maga a szerepe egy vicc volt, - Jack Bauer kutyaf@sza hozzá képest - kb. annyi nőiesség van benne, mint egy rozsdás talicskába. Egyedül a Saul-t alakító Mandy Patinkin-t és Brody-t, Damian Lewis-t tudnám kiemelni az egész 3 évadból, akik stabil, jó színészi teljesítményt mutattak volna. A Dana-t alakító Morgan Saylor jó volt, valóban jó volt, de nekem kicsit már sok volt belőle.

A történettel kapcsolatban pedig: kár érte. Lehetett volna egy rális(nak tűnő) története, de ez így konkrétan sajnos egy nagyon kemény poénnak is rossz volt. Egyszerűen annyi helyen véreztek el a készítők történeti szempontból, hogy az már fájt. A realizmus hiánya mellett nagyon sok olcsó húzás volt benne, a figyelemeltereléses és teljesen fölösleges szálakat ne is említsük. Ezzel kapcsolatban pontosan ugyan azt érzem, mint korábban a Fringe esetében: mintha nem tudták volna, hogy merre halad a sztori, megírtak valamit, aztán rájöttek, hogy nincs értelme, hagyták a francba, abban bízva, hogy a nézők többsége úgy is olyan hülye, hogy nem veszi észre.

Részemről a sorozat semmiképp sem érdemel többet egy 6/10-nél. A történet szerencsére azért túlnyomó többségben tudott újat mutatni, ezért a nagy átlagból kissé kiemelkedik, de nagyon messze van az igazán jótól.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#14032) abridabri válasza TazLeacher (#14031) üzenetére


abridabri
veterán

No offense ,de ha szerinted Claire Danes nem mutatott "jó színészi teljesítményt" ,akkor nem tudom te melyik sorozatot nézted :Y A Dana-t alkito csajszi meg pont nem volt jo szerintem.

(#14033) TazLeacher válasza abridabri (#14032) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

3 évadon keresztül pont ugyan azt az arcot néztük. Az tény, hogy az nagyon ment neki, csak kb. 3. rész környékén nekem lejött, hogy ez ő. Ez nem színészet, ez ő. Lényegében teljesen szituációfüggetlen volt a dolog, az arca konstans ugyan olyan volt. Szemöldök összehúzva, száj kicsit felfelé, szemek meg 190 cm magassággra fókuszálva...pontosan ez az arckifejezés volt rajta a sorozat 80%-ában...ami ezen a képen is van: kép. A gond az, hogy ez nem a Homeland...de ez, ez, ez, ez, ez mind abból van. Ezen kívül még kiabálni és bőgni tudott. De tök mind1 volt, hogy drámai helyzet, vagy egyszerűen megkérdezték tőle mit ettél reggelire, ugyan az..összehúzom a szemöldököm, meredten felfelé nézek, és folyamatosan olyan arcot vágok, mint aki épp rossz híreket hallgat headset-en.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#14034) abridabri válasza TazLeacher (#14033) üzenetére


abridabri
veterán

Pontosan ezert jo szinesz ,mert jol hozza azt a karakter tipust amit jatszik szerintem . Mellesleg a tobbi filmjet is lattad,hogy igy kijelented egy arca van ?:)
[link]

(#14035) TazLeacher válasza abridabri (#14034) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Nem azt mondtam, hogy 1 arca van, azt mondtam, hogy a Homelandben van 1 arca. Nem azt mondtam, hogy rossz színész, azt mondtam, hogy a Homeland-ben nyújtott alakítása volt nekem gyenge. Szerintem nem attól lesz valaki jó színész, hogy egy féle álarcot magára tud húzni. Carrie Mathison is fél, fáradt, örül, boldog, szomorú, máshogy viselkedik különböző emberek jelenlétében. Attól, hogy ideggyenge, az nem azt jelenti, hogy ráég az arcára egy arckifejezés, amit el lehet sütni minden szituban. Az arcáról semmilyen érzelem nem olvasható le, csak az, hogy "ideggyenge vagyok"...és mint írtam, ezt nagyon jól hozta is. A gond az volt, hogy nem (csak) egy kórház zárt osztályán játszódott a sorozat, a karakter elég sok mindent megélt...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#14036) abridabri válasza TazLeacher (#14035) üzenetére


abridabri
veterán

Homelandban egy bipolaris not alakit .
Bipoláris Zavar
"A nap legnagyobb részében levert hangulat, majdnem minden nap
Az örömérzet jelentős csökkenése"
En nem ismerek egy bipolarist sem,igy nem tudom ez mennyire helytallo .

[ Szerkesztve ]

(#14037) TazLeacher válasza abridabri (#14036) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Rendben. Nem fogunk dűlőre jutni. :)

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#14038) #51177472


#51177472
törölt tag

Fartobol meg nem rendeltek be masodik evadot ugye?

(#14039) spammer válasza #51177472 (#14038) üzenetére


spammer
veterán

Nem, és nem is biztos, hogy lesz.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#14040) #51177472 válasza spammer (#14039) üzenetére


#51177472
törölt tag

Ja, foleg, hogy ezzel a resszel elegge le is zartak a tortenetet.

(#14041) S e t h válasza TazLeacher (#14031) üzenetére


S e t h
nagyúr

Általában nem az alapján szoktunk megítélni vkit a színjátszással kapcsolatban, hogy milyen alakja, melle, arca, popsija van.
Szerintem Morgan Saylor játéka sehol sem volt Claire Daneshez képest, de ha te a nőiességet veszed alapul, akkor valóban jobban "teljesített" Dana, de egyelőre a díjkiosztókon nem ez számít.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#14042) thomeef válasza #51177472 (#14040) üzenetére


thomeef
őstag

A Fargo ugyanolyan mint a True Detective, egy évad=egy történet/színészgárda. Ha lesz folytatás, akkor teljesen új sztorival és teljesen más szereplőkkel.

(#14031) jer1cho: Claire Danes mint színész szerintem nagyon jól hozta a karakterét. Az más kérdés hogy maga karakter tényleg idegesítő, unalmas. Minden mással egyet értek. Maga a sorozat is nagyon túl van értékelve. Már az első évad is keserves volt számomra, lagymatag történet, lagymatag színészek. Nagyon hamar unalomba fulladt számomra.

Kategóriájában szerintem a The Americans messze jobb sorozat minden szempontból.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#14043) #54715584 válasza #51177472 (#14038) üzenetére


#54715584
törölt tag

Fartőből biztosan nem rendelnek be :D

(#14044) #51177472 válasza thomeef (#14042) üzenetére


#51177472
törölt tag

Jo tudni. :(

monstre: ;]

(#14045) #54715584


#54715584
törölt tag

DaVinci's Demons 2. évad

Aztak*rva mit műveltek benne, baromi jól sikerült ez az évad, szép kis történések voltak. Nem tudtam mit fognak kihozni ebből az évadból, de így is leesett az állam. Bár a Vault of Heaven résznél picit csalódott voltam, az egész nagyon jól sikerült, nem is találok szavakat hirtelen :D
És persze az utolsó pár percben ismét csavar a történések közepette, hogy megint hónapokat kelljen várni a következő évadra. :(((
A zenék is nagyon jók voltak, nagyon jól eltalálták őket, sokat hozzátettek.

Aki még nem kezdte el a sorit, hajrá, van mit darálni :K

(#14046) TazLeacher válasza S e t h (#14041) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Két külön dologról beszélünk (sőt, többről):
- nem attól antipatikus valaki, hogy tud-e színészkedni, vagy milyen a karaktere. Attól, hogy valaki nekem nem színpatikus, lehetnek remek alakításai
- teszek a díjakra. Ez az én véleményem, ahogy van neked is. Ezekről beszélgethetünk. Attól nem fog valami jobban tetszeni, hogy van egy olyan fénykép róla, amint egy szobrot villogtat. Több tucat olyan "díjazott" film van, amit konkrétan végig sem tudok nézni, és igaz ennek ellenkezője is. Ott szerintem már rég baj van, ha valaki mellett az az érv, hogy "de a díjkiosztón..."
- nem azért nem tetszett Claire Danes alakítása, mert nem nőies, ne keverjük a kettőt. A két mondat között volt egy pont, és semmilyen ok-okozati összefüggés nem áll a között, hogy mennyire nőies, és a között, hogy melyik két színész alakítása tetszett
- ami viszont a legjobban fájt...: Általában nem az alapján szoktunk megítélni vkit a színjátszással kapcsolatban, hogy milyen alakja, melle, arca, popsija van. Ha szerinted ezektől a tulajdonságoktól függ, hogy egy nő mennyire nőies, avagy sem, akkor baj van. A nőiesség és a külső, ha úgy tetszik "csinosság" két külön fogalom.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#14047) mayday00 válasza #54715584 (#14045) üzenetére


mayday00
őstag

Én most fogom belőle megnézni a 10 .részt :D

Szerintem, is nagyon jó volt a 2.évad, jobb mint a első.
És kaptunk plussz 2 részt. A első évad csak 8 részes volt :D

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#14048) #54715584 válasza mayday00 (#14047) üzenetére


#54715584
törölt tag

Uccu neki, nem is értem miért nem nézted meg idáig? :D

(#14049) mayday00 válasza #54715584 (#14048) üzenetére


mayday00
őstag

Szinkronosan néztem ahogy a FOX adta :DD

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#14050) #54715584 válasza mayday00 (#14049) üzenetére


#54715584
törölt tag

Óóóóóóó

Witches of East End

Csak a pilotot néztem meg, de ez jónak tűnik. Könnyed, van benne humor, egy kis misztikum, és természetesen modern boszik :D
Az effektek jók, az alapsztorit meg jól bemutatták a pilotban. Nézős :K

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.