Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25251) Melorin válasza #54715584 (#25243) üzenetére


Melorin
addikt

Én a The Knick kezdéséről maradtam le :((

(#25252) Melorin válasza Fandango (#25250) üzenetére


Melorin
addikt

Én se :( Ráadásul ilyen bénán meghalni azok után amiken már átment és amiket már megúszott.

(#25253) gboszi válasza Melorin (#25252) üzenetére


gboszi
senior tag

Ááhhhh még nem lattam de ranyomtam a spoilerre. Mindegy még nem tudom kiről van szó...:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#25254) Apollyon válasza Fandango (#25250) üzenetére


Apollyon
Korrektor

TWD 6x03

Már leírtam a másik topikban, hogy egy legelső rész óta jelen lévő főszereplőt nem így fognak kiírni a sorozatból. Ha esetleg meg akarnak ölni egy kritikusan fontos karaktert annak majd megadják a módját ;]

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25255) gerii


gerii
addikt

Keveslik a transznemű karaktereket az amerikai tévében
Én keveslem a hódokat, a gólyákat és a 120+ IQ-s embereket is. Ja és majd kifelejtettem a fegyverhordó elmebetegeket is...

(#25256) FoxiestFox válasza gerii (#25255) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez már nem facepalmra méltó, hanem headcrabre. Abból is, egynél többre. ;]

(#25257) Tibko8


Tibko8
senior tag

Sziasztok. Tudtok valami jó kis vígjáték féle sorozatot ajánlani? Olyasmire gondolok mint a Így jártam anyátokkal, Jóbarátok, Két pasi meg egy kicsi, Egy rém rendes család, Férjek gyöngye, Kaliforniából jöttem, Modern család. Ezekhez hasonlók érdekelnének, vagy bármi olyan ami suli után délután egy kicsit kikapcsol és egy ebéd alatt végig nézhető (nem gond ha 30 percnél hosszabb annál jobb :) ).

Érdekelhet még ilyen nyomozós is mint pl a Dr csont.

Remélem van még olyan sorozat amit még nem láttam. :) :R

Szerk: Walkin dead, Z nation, Death Valley, kivégezve :)

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#25258) rétisün válasza Tibko8 (#25257) üzenetére


rétisün
veterán

pl. nevelésből elégséges. ha animáció is lehet, akkor archer, kicsit elborultabb rick&morty.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25259) Ragnar95 válasza Tibko8 (#25257) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Blue Mountain State-et tudom ajánlani, semmi komolyra ne számíts, de ha röhögni szeretnél csak, arra tökéletes választás.
Lilyhammer zseniális választás.
Silicon Valley se rossz, ha érdekel a start upok és a programozás világa.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#25260) ígyvanferi válasza Tibko8 (#25257) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Seinfeld, Mad About You, Will&Grace, The Big Bang Theory, The IT Crowd, Community, New Girl, Episodes, Happy Endings, Brooklyn Nine-Nine, You're the Worst. Ezek mondjuk mind 20 percesek. Ha hosszabb kell, ott a Veep vagy a The Brink.

(#25261) Tibko8 válasza Ragnar95 (#25259) üzenetére


Tibko8
senior tag

Köszi mindkettőtöknek :R :R
Animációsok nem kötnek le.
Eddig beszereztem a Blue Mountain State és a Silicon Valley majd ránézek a Nevelésből elégséges-re is. Novemberre ezeket szerintem megnézem :)
Viszont sajnos nincs még szinkronos változat a Lilyhammer-nek legalábbis nem találtam.

Ha van még szívesen fogadom. :)

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#25262) kisgyerek85 válasza Tibko8 (#25261) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

The Office
9 évaddal ellennél egy darabig. Viszont ~ első 3 évad ami szinkronos.

szerk: Ja, munkaügyek. Magyar, de jó.

[ Szerkesztve ]

(#25263) rétisün


rétisün
veterán

the office : :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25264) Tibko8 válasza ígyvanferi (#25260) üzenetére


Tibko8
senior tag

Találtam közte jó pár nagyon jónak igérkezőt pl rögtön az első is nagyon jónak tűnik. Majd szép sórjában megnézem őket. A New Girl azt pont most kezdtem el nézni de csak eddig egy rész van még szinkronosan.
Köszi :R

(#25262) kisgyerek85
A többi nem is várható szinkronosan? :R

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#25265) Pitterix


Pitterix
őstag

Marvel 303-04. Ezek is jó részek voltak. Most még egyelőre ez a legjobban tetsző sorozat. Bár a The Flash 204 most már kicsit feljebb emelte a szintet. A tüzes jeleneteket mocskos jól megcsinálták. na a vége, meg elég érdekes lett, vajon mi sül ki belőle?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25266) S e t h válasza Fandango (#25250) üzenetére


S e t h
nagyúr

Akkor ne hidd el.
Pláne a szemeidnek ne.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#25267) gyuromoj válasza Pitterix (#25265) üzenetére


gyuromoj
veterán

The Flash s02e05 Extended Promo "The Darkness and the Light" (HD)

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25268) Vladi


Vladi
nagyúr

Nézem a last man on eart-öt. Egész jó lett. Aki anno kiszált az 1 évadban - ami egyébként jogos is volt - nyugodtan tehet egy próbát, mert mostanra levetkőzte az idegesítő szokásait.

Plusz mostmár a postapok életérzés is átjön kissé, igaz ilyen vicces módon.

A you, me and the apocalyps is jó, viszont annak nincs felirata. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25269) kisgyerek85 válasza Tibko8 (#25264) üzenetére


kisgyerek85
senior tag

Nem nagyon. 1-4.-ig be tudod szerezni, de már az is 2011-be került fel. Biztos idehaza nem volt nézettsége és abbahagyták, de ha megszereted, akkor nincs megállás. Talán a 7.évaddal voltam úgy, hogy betegen itthon 1 nap alatt ledaráltam az évadot :D

(#25270) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

AoS 3x05
Tényleg kockázatos volt egy teljes részt Simmonsra húzni, de nem sült el balul. Legalább meg lett válaszolva hogy miért akar visszamenni, de sajnos ennél több választ nem adott a rész, holott azért feldobott pár új kérdést is. Kíváncsi vagyok elsütnek e a sorozatban kokrét Inhumans karaktereket (Black Bolt meg a többiek szerintem kizárva, de hátha)

Ja, Simmons telefonja KELL. Nem érdekel hogy Fitz módosította neki, akkor szabalmaztassa a technikát, de egy olyan kell :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#25271) dokee78


dokee78
félisten

Ide is beteszem,mert végül is sorozat is,mégpedig az ESPN sorozata.

The Two Escobars 9/10
Akiknek tetszett a Narcos sorozat,azoknak kötelező.
Nem csak Pablo Escobar története,hanem Andres Escobar focista tragédiája is benne van.
A többi epizód sem lehet rossz.
A Filmbarátok podcastben ajánlották és abszolút nem elvesztegetett idő,amit rászántam.
Katt a linkre,beszél róla pár percet.

[ Szerkesztve ]

(#25272) brownus


brownus
veterán

residue a sum alapján jöhet, valaki látta már?

sherclock idén!? de mi lesz ez, back to the past!?!?

[ Szerkesztve ]

(#25273) jonnyjoker01 válasza brownus (#25272) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Minden évad utan van special. Ez most erdekes lesz :R

Üdv. Johnny

(#25274) |AP| válasza dokee78 (#25271) üzenetére


|AP|
veterán

kösz a tippet, már ki is kölcsönöztem :K

(#25275) dokee78 válasza |AP| (#25274) üzenetére


dokee78
félisten

Jó lesz az. :R

(#25276) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

HUMANS
PREMIER: OKTÓBER 30. 22:00-kor az AMC-n

Készítsétek a popcornt :D

Üdv. Johnny

(#25277) bobalazs válasza jonnyjoker01 (#25276) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Meh, nem csipázom a brit angolt.

(#25278) #54715584 válasza jonnyjoker01 (#25276) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez jó?

(#25279) brownus válasza #54715584 (#25278) üzenetére


brownus
veterán

nemtom, várólistán van nálam (is) az intro viszont k.rva jó

kérdeztem is fentebb, hogy ki nzéi, milyen, de senki senem reagált. szóval vagy nagyon jó vagy nagyon szar :d

[ Szerkesztve ]

(#25280) xenom0rph válasza brownus (#25272) üzenetére


xenom0rph
őstag

Back to the viktoriánus kor :D

halahala

(#25281) FoxiestFox válasza jonnyjoker01 (#25276) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Premier? Mintha én elkezdtem volna nézni idén egy sorozatot, ami olyan, mint ez.
De nagyon tré volt, pár rész után abbahagytam.
Egy szép robipunci a főszereplő, aki imdb-n kint van képnek.

(#25282) #54715584 válasza brownus (#25279) üzenetére


#54715584
törölt tag

Azt hiszem amikor indult, akkor többen is jelezték, hogy nézik. De engem ezek a drámák annyira nem kötnek le. Vidámabb témákat szeretem. :)

(#25283) Pitterix válasza gyuromoj (#25267) üzenetére


Pitterix
őstag

Köszi!
Már várom!
Azon gondolkodtam, ugye elvileg Caitlinből valami gonosz lesz. Nos lehet, hogy egy másik világbéli Caitlin lesz a gané....

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25284) #54715584 válasza Pitterix (#25283) üzenetére


#54715584
törölt tag

(#25285) Pitterix válasza #54715584 (#25284) üzenetére


Pitterix
őstag

Igen, örülnék neki, ha így lenne és nem őrülne meg a csajszi, hiszen olyan, de olyan cuki. :DD
Mondjuk marha jól néz ki így kék ajkakkal és szép szemekkel.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25286) |AP| válasza dokee78 (#25275) üzenetére


|AP|
veterán

Hát igen, üt. Nem is kicsit... tényleg az élet írja a legdurvább forgatókönyveket.
14 voltam, a tévében néztem azt a bizonyos meccset, és megragadtak az utána történtek is, de arról persze fogalmam sem volt, hogy mik történtek a háttérben...

De hogy ON is legyek: kár, hogy a sorozatból kimaradt a focis szál (csak utalások vannak), de gondolom még mindig nagyon érzékeny a téma. (Higuita látogatása a Katedrálisban, ezért kellett kihagynia a vb-t, plusz az egész válogatott "jótékonysági" meccse.... durva, na)

(#25287) gyuromoj válasza Pitterix (#25283) üzenetére


gyuromoj
veterán

Ma sikeresen megnéztem a heti részt. Kicsit kiszámítható volt a rész, de a vége meglepett rendesen. (Cápaember és Wells segítsége)
Tuti hogy másik világból hozzák át a gonosz verziót és nem ez kattan be, legalábbis nagyon remélem.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25288) Pitterix válasza gyuromoj (#25287) üzenetére


Pitterix
őstag

Úgy legyen!
Lehetne belőle tényleg egy jó "verzió" is.
Én bírtam a palit, a szerepét, a gonosz énjét, de akkor is, legyen jó karakter!

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25289) #54715584


#54715584
törölt tag

AoS

Végre egy normális rész. Mármint valami más, mint amik eddig voltak. Bár nem volt tökéletes, nem is rónám fel a hibákat. Elolvastam a jövő heti rész tartalmát, így az örömöm nem tartott sokáig, hogy még elidőzünk ott egy kicsit. :(

(#25290) rétisün


rétisün
veterán

basszus, hát ebben az évadban a south parkban minden részben danolásznak :Y eddig ilyen nem volt, ha jól emlékszem....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25291) FoxiestFox válasza rétisün (#25290) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Te mit gondolsz az új részekről?

(#25292) rétisün válasza FoxiestFox (#25291) üzenetére


rétisün
veterán

szerintem volt már rosszabb évad is, ezek a részek még egész jók. persze azért az első 7-8-10 évad hangulatát már nem hozzák, de ennyi évad után nem csoda, ha lassacskán kifullad(t)....

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25293) FoxiestFox válasza rétisün (#25292) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nekem most úgy tűnik, hogy ez csak társadalomkritika.
Ami azelőtt is fontos része volt a koncepciónak, de közben szerethető és irtó mókás tudott lenni... ezek a részek viszont szárazak. Még csak el sem mosolyodtam... :(
Évadkezdés előtt néztem végig a régi részeket (nem az összes évadot, csak az első 7-8-at, azután minősíthetetlen a hanyatlás az első néhány évadhoz képest), és a kontraszt üt..

(#25294) rétisün válasza FoxiestFox (#25293) üzenetére


rétisün
veterán

jól összefoglaltad, egy véleményen vagyunk.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25295) Pitterix


Pitterix
őstag

Arrow 404: Nos talán tényleg kilábal a szappanopera titulusból.
De hogy még mindig mindenki azt a rohadt várost akarja megmenteni! :Y
Bakker, mintha nem létezne állam, hadsereg, stb. Azért kitalálhattak volna valami más mozgatórugót is, hiszen segítséget bárhonnan kérhetnének. Na mind1, azért talán tényleg lesz belőle újra valami.

Dez ez a Katie Cassidy milyen gizda lett az első évad óta.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25296) abridabri


abridabri
veterán

Kene valami sorozat az unalmas estekre .
-Ezeket kovetem jelenleg :
Gotham /Arrow/Flash/Shield /Homeland /Doctor Who/ BBT / Blindspot
-Ezeknek varom a kov evadat
Orphan Black / House of Cards / GOT /Narcos/ Sens8

E lista alapjan aki kiismert az ajanljon valami nekem valot , az se baj ha regebbi. :R

[ Szerkesztve ]

(#25297) FoxiestFox válasza abridabri (#25296) üzenetére


FoxiestFox
félisten

The Americans.

(#25298) #54715584 válasza abridabri (#25296) üzenetére


#54715584
törölt tag

The Originals

(#25299) abridabri válasza FoxiestFox (#25297) üzenetére


abridabri
veterán

Na ez jonak tunik koszi !
monstre vampiros /zombis dolgok nem jonnek be :N

(#25300) #54715584 válasza abridabri (#25299) üzenetére


#54715584
törölt tag

Vámpír, farkasember és boszorkány. Pedig az egyik legerősebb sorozat az elmúlt években. :)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.