Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) FireKeeper válasza spammer (#12999) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

inkább örülnétek hogy marad szabadidőtök... ;] én már így is nehezen tudom összeegyeztetni a "függőségem" az egyetemmel/melóval, még az hiányzik hogy a nézősök, és az elmaradt de pótolandó sorik közé bevegyek egy tonna újoncot :D

eddig a Constantine promója fogott meg a leginkább (Edward Kenway hangját adó színész EPIC választás a szerepre szvsz), meg lesz egy-kettő amibe talán belenézek de az a baj velem, hogy nehezen kaszálok sorozatot :D idén a Blacklistet meg a SHIELD-et se volt szívem kaszálni (bár ez utóbbi elég jól felhozta magát)...

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13002) #54715584 válasza FireKeeper (#13001) üzenetére


#54715584
törölt tag

Örülök, mert így is nagyon sok sori van még, ami érdekel és nem néztem meg, és többségük több évados. Szóval örülök is, meg nem is. Azért nem, mert k.sok pénzt elköltenek a sz*r sorozatokra. Inkább legyen egy csatornán 15 sori helyett 4, de az legyen normális.

Elementary poén: ezek a kakasos részek nagyon jók voltak. A kedvenc poénom a cockhandler :DDD

(#13003) bigdady


bigdady
nagyúr

Tronok harcában mi a 3 kürt szó? Egy a hollok visszaterte, ketto a vadak, de mi a három?

(#13004) gyuromoj válasza bigdady (#13003) üzenetére


gyuromoj
veterán

Mások

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#13005) KisTücsök válasza bigdady (#13003) üzenetére


KisTücsök
addikt

Az első nem a ranger returns?

_______________

Banshee s01 e01

Jó volt. Mondjuk nem pont most kellett volna kipróbálnom angol felirattal nézni, az egy órás játékidőből lett kettő. :D Lehet valami más sorozatot keresek erre.

Ezt meg nézem tovább.

(#13006) dokee78 válasza #51177472 (#12990) üzenetére


dokee78
félisten

Én is elkezdtem.

(#13007) tDr1v3r válasza spammer (#12992) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Szerintem nem olyan rossz a 2. évad, eddig tán az e01 volt gyengébb. De igen, nem olyan pörgős mint az 1. évad...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#13008) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Megnézegettem a már elérhető trailereket. Ezek alapján ez a négy sorozat lesz amit bepróbálok majd. Persze lehet több is de trailerek alapján ezek.

Backstrom - Rainn Wilson miatt.
Gotham - DC Univerzum miatt.
Wayward Pines - Jó ötlet
The Last Man On Earth - A legjobb alapötlet

Megnéztem a Gracepoint trailerét is, és meglepődtem, hogy egyszerű ctrl+C;ctrl+V az egész sorozat, csak amerikába átültetve. Miért nem vették meg a jogokat, és egyszerűen csak adják le az eredeti angol verziót. Az úgy is kiváló sorozat.. Biztos kihagyom a Gracepoint-ot mert számomra egyszerűen nem lehet jobb a Broadchurch-nél. Jobban bejönnek az angol sorozatok, és az az atmoszféra már nincs jelen, a trailer alapján. :(

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13009) leslieke válasza spammer (#12994) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Értem, köszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13010) spammer válasza KisTücsök (#13005) üzenetére


spammer
veterán

Animációsok elég jók nyelvgyakorlásnak, egy kb. haladó/közép (talán már alap) angollal már felirat nélkül is nézhetők általában. Én mostanában próbálok leszokni a feliratokról (biztonság kedvéért azért az angol sub mellette van, ha nem értek valamit, addig bekapcsolom). Mondjuk a "kapanyél" britekhez még nem árt a felirat. ;] Vagy egy Mettyúmekkónihez a TD-ben, amikor artikuláció nélkül torokból suttog. :DDD

(#13008) .LnB: eddig nekem is ebből 3 a bepróbálós: Gotham, Pines, Last Man

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#13011) lacy86


lacy86
addikt

Arrow S02E23

Mikor lesz kovetkezo evad? vagy ennyi volt?! :U

(#13012) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

"A CBS megkereste Neil Patrick Harris-t is, hogy legyen David Letterman utódja. De ő azt mondta, hogy elunta volna magát éjszakai talkshow-s műsorvezetőként." :Y

Ez mennyire durva!? Hányan ölni tudnának azért a munkáért?! Ő pedig lazán visszadobta. :) Laza. Nagy figura ez a csávó.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13013) spammer válasza lacy86 (#13011) üzenetére


spammer
veterán

Ősszel lesz új évad, ahogy az szokott lenni.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#13014) kexksz


kexksz
addikt

Arrow 02x23

Szegény Felicity. :DDD

(#13015) callmeakos válasza .LnB (#13012) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Valahol igaza van. Ő nem illene ilyen szerepre, max ha hozná Barney karakterét, de akkor meg az érzékenyebb nézők akadnának ki.

All→M8

(#13016) .LnB válasza callmeakos (#13015) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Vezetett ő már nagy gálákat, és azokkal is jól boldogult. Nem kell neki Barney karaktere.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13017) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

The Flash - teaser trailer

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13018) lacy86 válasza spammer (#13013) üzenetére


lacy86
addikt

Remelem igy lesz! :K

(#13019) spammer válasza lacy86 (#13018) üzenetére


spammer
veterán

Már februárban berendelték [link].

Aztán mellé jön még a Flash is, amit szintén nem kell néznem majd, hiszen CW. ;] :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#13020) lacy86 válasza spammer (#13019) üzenetére


lacy86
addikt

Igy mar teljes a megnyugvas! :C :R

(#13021) brownus


brownus
veterán

:D

(#13022) negyven2


negyven2
veterán

CBS Chief on Passing on 'How I Met Your Dad': 'I'm Heartsick'

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#13023) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Agents of SHILED évadzáró.

SPOILER

Fu de király rész volt. Élveztem minden percét. Cameozás is király volt, a végén Garretnél hangosan felröhögtem. :D

Ki lehet a vérző alak, mik lehetnek a jelek? Először valami asgardi dologra gondoltam, de aztán megtaláltam ezt:

[link]

[link]

Skrull? WTF?

SPOILER

Live-Die-Respawn

(#13024) oriic válasza oriic (#13023) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem az ikonok, hanem az írásjelek pedig láthatóak a Thor 2 ébresztős jelentében is. :)

[link]

Live-Die-Respawn

(#13025) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Bates Motel S02

Nem volt rossz. Eseménydúsabb volt mint az első. Jöhet a harmadik, úgy néz ki hogy Norman "öntudatra" ébredt.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#13026) bigdady válasza gyuromoj (#13004) üzenetére


bigdady
nagyúr

Akkor a vadak alatt simán az állatokat értik?

(#13027) gyuromoj válasza bigdady (#13026) üzenetére


gyuromoj
veterán

Nem. Vadak a Falon túli vademberek, akik most a Fal ellen mennek. Akikhez beállt John Snow is.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#13028) bigdady válasza gyuromoj (#13027) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#13029) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

promók alapján számomra érdekesnek tűnő újoncok eddig
Gotham
Constantine
Scorpion

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13030) #54715584 válasza kexksz (#13014) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jaaaaj, csóri Felicity :D Még én is elhittem :D

Jó volt ez, de az utsó 2 részt egyben kellett volna leadni, mert így nem nagyon tudtam izgulni. Megvan az irány a következő évadra is, ami nem feltétlen tetszik...

(#13031) #54715584


#54715584
törölt tag

Hjaj, junkien most kerülnek ki a CW-s új sorik, a Messengers jónak tűnik, de hát CW...

[ Szerkesztve ]

(#13032) S e t h


S e t h
nagyúr

Nálam a Fargo veri a True detectivet.Ha ott nincs a két főszereplő játéka, akkor rég unalomba fulladt volna a sorozat, mert egyszerűen semmi extrát nem tudott nyújtani, nem keltette fel az érdeklődésemet a sorozatgyilkos utáni nyomozósdi.
Viszont a Fargo a címadó filmhez hasonló módon fanyar humorú, egyre nagyobb kedvvel nézem.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#13033) Viszlát válasza S e t h (#13032) üzenetére


Viszlát
addikt

Mondjuk a TD-ben baromira nem is a nyomozas volt a lenyeg, csak korites. Vagyis pont az tetszett neked, ami a kozponti temaja volt, a ket nyomozo. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#13034) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

The Flash - Extended Trailer (5:22 hosszú)

Nekem tetszik, az Arrow-ot nem nézem, és nem is fogom. De ezt igen. Vagyis adok neki esélyt. Még is csak DC hős :) Mondjuk a jelmze szerintem lehetne élénkebb piros szvsz.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13035) Xirtam válasza .LnB (#13034) üzenetére


Xirtam
veterán

Miért Arrow nem DC hős? :U :D

(#13036) spammer válasza .LnB (#13034) üzenetére


spammer
veterán

3 percig bírtam. :DD

CW. ;] Trailerbe összevágtak kb. mindent ami érdekes, eredettörténet/pilot benne is volt, onnantól kezdve meg egy sima heti nyomozós lesz, csak ez a nyomozó most éppen piros ruhában fog jut el A-ból B-be gyorsan, 2 forintos CGI-vel. Szerelmi szál, nyáladzás természetesen meglesz benne. De talán ő nem lesz olyan sokszor félmeztelenül, mint "Oliver királynő", hiszen ez a srác nincs igazán kipattintva. :))

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#13037) #54715584 válasza .LnB (#13034) üzenetére


#54715584
törölt tag

Az a néni úgy néz ki, mint AOS-ben a Jemma.
Bár azért meglepődtem, hogy Xavier és Storm is szerepel majd benne... :D

(#13038) .LnB válasza Xirtam (#13035) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Arrow az számomra nem egy értelmes hős. Már a képregényekbe sem tudom komolyan venni.
Ráadásul muterom (és én is már majdnem 30 vagyok, csak hogy érzékeltessem a korát :D) nézi, és tetszik neki. Ez nekem elég indok, hogy az nem az én sorozatom. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13039) callmeakos válasza .LnB (#13034) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nálam ez a Flash sorozat tuti kasza, bele se kezdek. Egyszerűen nem látok ebben semmit se, ami miatt bele kéne hogy kezdjek. Maga a hős semmi extra, a szuperképessége se akkora nagy szám, maga a figura 1:1-ben Pókember (az a humorkodós laza arc, aki néha átmegy romantikus nyálgépbe), ebből meg van épp elég köszi. :D
Az Arrow-nak meg a nyáron tán nekikezdek, ha nem lesz olyan a szezonközi felhozatal, mint amire számítok.

All→M8

(#13040) .LnB válasza callmeakos (#13039) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Most tényleg le akarod fightolni, hogy Flash semmi extra? Mit kezdene pl. Amerika kapitánya ellene? :)
Alapból Marvel párti vagy én meg DC. :) Érdekes ütközet lenne :)
És egyébként is Flash barátja a Zöld Lámpás, akiről köztudott tény, hogy a legjobb szuperhős! ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13041) Gyick


Gyick
őstag

Arrow évadzáró nagyon ott volt az alapot is jól megadták a 3. évadnak :R

(#13042) Xirtam válasza .LnB (#13040) üzenetére


Xirtam
veterán

Hát az egyik legerősebb a zöld lámpás ez így igaz mivel neki a képzelete szab határt csak. Bár én MARVEL-es vagyok.

(#13043) bAtt001 válasza .LnB (#13034) üzenetére


bAtt001
addikt

tuti gagyi lesz de engem nagyon elkapott ez a trailer :D nézni fogom egy darabig biztos, egyedül a jelmez nem tetszik, az nagyon gagyira sikeredett, sokkal világosabb piros kellett volna, látszik rajta hogy a ma menő darkosítás eredménye lett csak valahogy nem az igazi. a képregényes élénk piros és sárga na az menő :D

(#13044) callmeakos válasza .LnB (#13040) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Jaj ne, ennek most vessünk véget, vagy ez a vita úgy el fog szabadulni, hogy az egész topic ráfog erre menni :D
De más körülmények között szívesen eldumálhatunk erről :)

All→M8

(#13045) .LnB válasza Xirtam (#13042) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

;] <- ezzel a smiley-val a mondat végén azt szerettem volna jelezni, hogy ez az én kis kötözködős véleményem. Nem kell készpénznek venni. Nekem ő a kedvencem eddig :)

(#13044) noxwill El is kezdődött, gyors be is fejezem én is :)

De mondjuk egy valamit nem értek, itt csomó embert látok képregény hősök témában felszólalni. Magyarországon még sem lehet kapni csak 1-2 képregényt... :S nem értem :( Annyira örülnék ha nálunk is kialakulna egy akkora közönség (arányaiban) mint amerikában. Igaz én csak pár hónapja áltam neki olvasgatni, de azt látom, hogy a magyar helyzet elég elkeserítő. :(

Arrow-hoz hozzátéve, a muteromból kiindulva aki azt se tudta, hogy egy képregényről néz sorozatot, kívácsi lennék akik a tv-ben nézik hányan vannak ezzel tisztában?! ;]

(#13046) aizen92 "kenyeret és cirkuszt a népnek" mi? :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#13046) aizen92 válasza callmeakos (#13044) üzenetére


aizen92
addikt

Képregényes topicba ezek beleférnek. Enyhe utalás ;]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#13047) Gyick válasza .LnB (#13038) üzenetére


Gyick
őstag

Nekem a sztorija tetszik nagyon hogy mindig kiderül valami a multból,sokkal jobb mint pl a batman,superman,pokember sztorik.Ez a második évad nagyon ott volt majdnem mindbe volt vmi "azta kurv@" amiért megőrülsz a következő részért.Persze csak annak jó aki szereti ilyen kicsit irreális,a valóságtól sokszor nagyon elrugaszkodott sorozatokat

(#13048) lacy86 válasza Gyick (#13041) üzenetére


lacy86
addikt

Asszonyt meg kell vele varnom :U , pedig mar reg megneztem volna! :DDD

(#13049) spammer válasza .LnB (#13045) üzenetére


spammer
veterán

Magyarországon a képregénykultúra a béka segge alatt van. Számtalan oka van, sorolni sem érdemes... Itthon soha még csak hasonló sem lesz, mint USA-ban. És a hazai helyzet nem hogy javulna, hanem... Na minegy off ez itt.

Átlag TV nézőnek fogalma sincs, hogy ki az, mi az az Arrow. Megnézik, oszt csókolom. Pont te írtad a példát rá. :)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#13050) .LnB válasza spammer (#13049) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Írjatok nyugodtan a képregénytopikba bent van kedvenek közt, rögtön észre veszem.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.