Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) mondomén válasza Viszlát (#6994) üzenetére


mondomén
őstag

Én is tegnap kezdtem el, gyorsan le lesz darálva...:) Egyből feltűnt ahogy beszél, nagyon komoly az a hanglejtés.:D

(#7002) TazLeacher válasza spammer (#7000) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Láttam belőle hébe-hóba részeket a TV-ben, de nem...van ez így.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#7003) bok92


bok92
addikt

Na, sok hétnyi( évnyi?) szenvedés után, de befejeztem a 90210 utolsó évadát... :DDD Az első 1-2 évad még jó is volt, de utána... Fogalmam sincs, hogy jutottam el a végére, de örülök,hogy kaszálták, mert már tényleg értékelhetetlen volt ez a sorozat. Junkien írtak egy rövid összefoglalót, hogy miről is szólt ez az évad, meg úgy nagyjából az összes évad:
" az 5. évad a válásról, a gyerekvállalásról, a rákról, a könyvírásról, a bár étteremmé alakításáról, karrierek tündökléséről és bukásáról szólt, miközben a karakterek egyik ágyból a másikba vándoroltak. Úgy, hogy elvileg alig töltötték be a 21-et. Ez azért sugall valamit…"

Köszönöm, hogy végre vége van, és nyugodtan törölhetem le a gépről a sorozatot... ;] :DDD

(#7004) Dany007


Dany007
veterán

Huh, na valaki segítsen ki Fringe-vel kapcsolatban! :D
Spoiler veszély:

Szóval túl vagyok a második évadon és kezdődik a harmadik. Tipikus ezeréves klisé bevetésre került. A két Olívia helyet cserélt. És ahogy látom a többi részből ez maradandónak is tűnik...
Az a rész kéne, ahol végre visszaáll a rend. Olívia hazajut és így tovább. Olvasgattam a részek tartalmát de nem egyértelmű.
Tudom kihagyok így pár részt meg infót meg mindent, de nem érdekel. Ez az egyike azon filmes elemeknek amiket a legjobban utálok. Egyszerűen nem bírom így végignézni a részeket... Irritál.
Szóval ha valaki lenne olyan kedves és elmondaná, hogy melyik részben tér haza az eredeti Olívia azt megköszönném! :)

(#7005) Fandango válasza Dany007 (#7004) üzenetére


Fandango
veterán

Szerintem ez nagy butasag, egyebkent pontosan nem tudom melyik reszben cserelodnek vissza, de jo par reszt kihagysz, amit kar lenne.

[ Szerkesztve ]

(#7006) Viszlát válasza Dany007 (#7004) üzenetére


Viszlát
addikt

Fringe Spoiler

8 vagy 9, de kár lenne kihagyni, történik egy-két igen fontos esemény, ráadásul izgalmas is.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7007) Dany007 válasza Fandango (#7005) üzenetére


Dany007
veterán

Tudom, már olvasgattam előre a részeket de nem egyértelmű.
A visszacserélődős részt mindenképpen látni szeretném persze.

Egyszerűen nem bírom az ilyen szituációkat. Idegesít, hogy én tudom mi az igazság, közben ők nem. És a sok millió esemény mire végre ők is rájönnek és helyreáll a rend stb... Nem tudom kivárni. :)
StarGate-ben is volt hasonló rész. Mikor a csk1-et asszem valami robotok helyettesítették és mire a parancsnokságon rájöttek meg minden... huh katasztrófa volt. De egyszer kibírtam. Itt meg legalább 9 részen át ez megy...
Vagy amikor szintén a Stargate-ben a politika közbeszólt... És akkor pár részen át kérdéses volt, hogy fennmarad-e a központ, miközben mindenki tudta, hogy baromság lenne megszüntetni meg ugye a sorozat is folytatódik, tehát nem lesz vége... mégis több órát szenteltek ennek a marhaságnak... Na én az ilyeneket nem bírom. Nem tudom minek nevezik, de akkor se. :)
A Fringe-ben én ezt a fordulópontot valahol a 3 évad 8. részéhez kötném. De nem vagyok benne elég biztos. :)

@Viszlát:

Hálás köszönetem! Én is így tippeltem! :R
Tudom tudom, de én már csak ilyen fura vagyok! :DD

[ Szerkesztve ]

(#7008) Fandango válasza Dany007 (#7007) üzenetére


Fandango
veterán

Tovabbra is tartom, hogy erdemes megnezni, hogy mi tortenik a 2 Oliviaval addig amig vissza cserelodnek, ha mar egyszer kibirtad, most is menni fog, nem banod meg. :K

(#7009) Viszlát válasza Dany007 (#7007) üzenetére


Viszlát
addikt

Ott bukik meg a magyarázkodásod, hogy a Fringe-ben nem időhúzó, illetve a folytatástól független esemény a helycsere, hanem egy, a történetet előre vivő, messzemenő következményekkel járó fordulat. Ráadásul mind a két oldalról fontos dolgok derülnek ki mind a helycsere, mind az ebből fakadó krízishelyzetek miatt.

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7010) S e t h


S e t h
nagyúr

Egy rész van vissza a House of cards-ból, komoly cliffhangerre számítok, bár Kevin minden megmozdulása csúcsra járatja a sorozatot, így a meglepetés is nagyjából garantált.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#7011) Viszlát válasza S e t h (#7010) üzenetére


Viszlát
addikt

Tegnap néztem, nagyon rohadék szemétláda módon fejezték be az évadot, a cliffhanger enyhe kifejezés.

Egyébként mióta vagy keresztneves viszonyban a főszereplővel? :P

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#7012) Goldwin


Goldwin
aktív tag

Mi a véleményetek a Wonderfalls című sorozatról?

(#7013) Dany007 válasza Viszlát (#7009) üzenetére


Dany007
veterán

Elgondolkozom rajta. :)

(#7014) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tegnap megnéztem a psych pilotot, szétröhögtem rajta magam. a többi rész is ilyen jó?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7015) bok92


bok92
addikt

Elkezdtem nézni a Pushing Daisies első részét. Ééés 5 perc tán be is fejeztem. :DDD Lehet, hogy egy hét múlva megint megpróbálom, de ez így elsőre valami nagyon nem olyan, ami nekem tetszene... :U

(#7016) negyven2 válasza bok92 (#7015) üzenetére


negyven2
veterán

Mármint mi nem tetszett benne? A túl színes, szagos világ? Egy tanács, kerüld a szinkronos változatot!

Goldwin: Szerintem zseniális és sajnálatos, hogy elkaszálták., de ez a vélemény nem ér mert én imádom Bryan Fuller sorozatait.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#7017) negyven2


negyven2
veterán

SPOILER

És a 12. Doctor...

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#7018) bambano válasza negyven2 (#7017) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

béke poraira. mármint a sorozatnak. mondjuk ha szigorúak akarunk lenni, már rég halott, nem értem, minek támasztják fel.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7019) #54715584 válasza bok92 (#7015) üzenetére


#54715584
törölt tag

K.jó sorozat, az egyik legjobb, a Dead Like Me mellett :K

(#7020) bok92 válasza negyven2 (#7016) üzenetére


bok92
addikt

Ööö, legelőször orosz szinkronnal néztem, de nagy nehezen sikerült azt kikapcsolnom. :DDD Már az eleve felhúzott, szóval adok még egy esélyt neki, de most előbb a Vikings sorit fejezem be. Az egy kicsit jobb... :)

monstre: De az is olyasmi mint ez?

[ Szerkesztve ]

(#7021) Dany007 válasza Viszlát (#7009) üzenetére


Dany007
veterán

Na jó, meggyőztetek! :D
Valahogy csak kibírom azt a pár részt. :)

(#7022) #54715584 válasza bok92 (#7020) üzenetére


#54715584
törölt tag

Csak kezd el magyarul vagy angolul (sztem ebben az esetben mindegy, jó lett a magyar szinkron is :) ), mindkettő nagyon jó sori, a végén azt fogod mondani, hogy nem érted miért kaszálták el :)

(#7023) bAtt001


bAtt001
addikt

holnap belenézek a doctor who-ba, mindenhonnan csak jót hallani róla nekem meg kimaradt :D még van 1 hónapom suliig addig végzek is ha bejön ;]

(#7024) #54715584 válasza bAtt001 (#7023) üzenetére


#54715584
törölt tag

Most értem végig a 7 évadon, csak ajánlani tudom. :K

És megvan a 12. Doktor, de nem árulom el ki az :D

[ Szerkesztve ]

(#7025) giigz


giigz
veterán

Entourage S03E16 nagyon jó rész volt :) Persze kb. mindegyik rész jó, de ez kiemelkedett :)

(#7026) bambano válasza #54715584 (#7024) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Amilyen sebességgel Klárika hadar, hamar lehet vele végezni :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7027) brownus válasza negyven2 (#7017) üzenetére


brownus
veterán

ez 100%?? kurvára nem szimpatikus ez az ember...

várj! nem is :D

[ Szerkesztve ]

(#7028) Goldwin válasza negyven2 (#7016) üzenetére


Goldwin
aktív tag

Mihez hasonlítható?

(#7029) negyven2 válasza Goldwin (#7028) üzenetére


negyven2
veterán

Igazából, én valamilyen szinten két másik sorozatához is hasonlítanám (Dead Like Me, Pushing Daisies). Mondjuk az összes olyasmi sorozathoz áll talán közel amiben ismeretlen erők egy halandó ember kérnek, meg hogy mások életét jobbá tegye. Persze ez egy erősen sarkított példa, de mint írtam, nekem nagyon tetszik Fuller munkássága (Hannibal, Pushing Daisies, Wonderfalls, Dead Like Me, illetve közreműködése a ST: Voyager és a Heroes).

brownus: Igen ez 100%! Sokan nem őrülnek neki. De majd kiderül, hogy milyen lesz.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#7030) gyuromoj


gyuromoj
veterán

A PD nekem személy szerint nagyon tetszett, de beszéljen helyettem egy kiragadott részlet junkie-ról:

Az egy dolog, hogy én és még sokan mások vártuk a Hannibal-t, hiszen Bryan Fuller volt a készítő, de sosem hittem volna, hogy ekkora siker lesz itthon.
És baromi jó látni, illetve olvasni, hogy a nyár során egyre többen és többen fedezik fel a sorozatot. Aki pedig már felfedezte, annak ajánlom a fuller-i életmű többi darabját, úgymint Dead Like Me, Wonderfalls és persze minden idők egyik legjobbja, a Pushing Daisies.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#7031) doc válasza negyven2 (#7017) üzenetére


doc
nagyúr

uj Doctor-tema:
nekem nagyon nem ugrik be hogy ki is ez a foszer, de azt latom hogy mindenki ruhelli
Amit furcsallok az az, hogy eddig mindig egyre fiatalabbak voltak a dokik, most meg hirtelen bedobnak egy joval idosebbet. Ami persze nem feltetlenul baj, en bizom benne hogy jo lesz ez :)

(#7032) negyven2 válasza doc (#7031) üzenetére


negyven2
veterán

Én se tudom, ki a baj vele. természetes más lesz a 10-11-hez képest.

Amúgy DW univerzumban a Torchwood 3. évadában ő volt a miniszterelnök, ill a DW 4. évad 2. részében (The Fires of Pompeii)-ben. Érdekesség, hogy ebben szerepelt Karen Gillan-is.

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#7033) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Az utóbbi időben szinte el is felejtettem...de most megnéztem egy Breaking Bad videót az utolsó részről...MÁR A FINISHBEN VAGYUNK!!!! :C :C :DD
Még most sem értem, hogyan lehet egy sorozat ilyen...fantasztikus...

[ Szerkesztve ]

(#7034) Goldwin válasza negyven2 (#7029) üzenetére


Goldwin
aktív tag

:R

gyuromoj:
Will Graham, a Manhunter című filmben egy éles eszű kiégett nyomozó, akit gyötörnek a múlt eseményei, de a körülményekhez képest próbál jó férj és apa maradni. A sorozat főszereplője viszont egy pszichiátriai eset, aki állandóan izzad, remeg és hallucinál.

[ Módosította: radi8tor ]

(#7035) feka007


feka007
nagyúr

Egy hét és jön a Breaking Bad utolsó évada is. :C [link] :D

Dexter S08E06 - ez a rész nekem tetszett, de eddig kissé csalódás ez az évad, utolsónak jobbat vártam. Talán a vége még ütni fog majd

[ Szerkesztve ]

(#7036) giigz


giigz
veterán

7 napon belül vagyunk ;) :C

Kegyetlenül várós, és egyre jobban :)

(#7037) spammer válasza giigz (#7036) üzenetére


spammer
veterán

Annyira utálom, hogy ezeket mindig vasárnapra (nálunk hétfőre) rakják :( Ennek csütörtökön vagy pénteken kellene mennie, aztán hétvégén mehetne a nyugodt, lazítós, rákészülős nézés :D Így meg ha hétvégén akarom nézni, akkor várhatok több napot vele, amit nyilván nem fogok kivárni :D

szerk: Közben megvolt a Skins 7x01, de dögös kis nőci lett ez az Effy :))
Szépen megkomolyodott, rá sem ismerni. Meg a régi részeket szinkronnal néztem, most egy kicsit durva váltás volt ez a brit angol :DDD

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#7038) bAtt001


bAtt001
addikt

newsroom megint jó volt a héten a dexter meg wtf vagy inkább whyyy :D

(#7039) giigz válasza spammer (#7037) üzenetére


giigz
veterán

Igen, sokkal jobb lenne, ha pénteken jönne, és akkor szombaton lehetne nézni :)

(#7040) Fandango


Fandango
veterán

Nem tudom nezi e valaki innen a Camp-et, de szerintem marha jo szorakoztato, konnyed sorozat.

(#7041) AkosAkos válasza feka007 (#7035) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Már én is tűkön ülök, egyszerűen elképesztő a sorozat!!! :C
Egyébként szerintetek mikorra lesz kész a magyar felirat hozzá?

(#7042) Pipó válasza AkosAkos (#7041) üzenetére


Pipó
őstag

Ezt a rákészülést úgy érdemes kezdeni, hogy az utolsó megjelent évad végét (2-3 részt) újranézni, szerintem én is így fogom. Eddig kb 2 nap volt a felirat.

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#7043) AkosAkos válasza Pipó (#7042) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Én június közepén fejeztem be a sorozat nézését (először, és eléggé daráltam) tehát még emlékszem. :) De ami még jobb, hogy nekem nem kellett egy évet várnom az új részekre (nem tudom, hogy bírtam volna). :DD

(#7044) Fandango


Fandango
veterán

Continuum evadzaro volt a sorozat eddig legjobb resze szerintem, a 2. evad fejlodott az 1.-hoz kepest, remelem a 3.-ban meg tovabb no a szinvonal.

(#7045) #54715584 válasza Fandango (#7044) üzenetére


#54715584
törölt tag

Jó ez a sori? Sokak szerint csak sima nyomozós és a sci-fi annyi, hogy a néni a jövőből jött.

(#7046) Fandango válasza #54715584 (#7045) üzenetére


Fandango
veterán

Egyszer nezheto sorozat, az 1.evad nem volt olyan jo, de a 2. mar egesz elvezheto lett. Nem tipikus sci-fi sorozat, inkabb nyomozos sori sci-fi elemekkel es alapokkal.

(#7047) bok92


bok92
addikt

Vikings első évadot tegnap befejeztem.
Ajánlom mindenkinek, nekem nagyon tetszett. :))

(#7048) Citroware


Citroware
addikt

Csak egy gyors kérdés.
KATT
Tudom, vannak köztük nehezen összehasonlíthatók, de mégis, amelyik jobb élményt nyújt.

(#7049) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Ha valaki már befejezte a Killing S03-at, legyen oly' jó, és árulja már el pls., hogy ez is olyan, mint az első két évad, tehát összefügg, vagy itt az évad végére lezárul a sztori? Ha összefügg, akkor el se kezdem addig, amíg vége nincs a 4. évadnak.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#7050) mayday00 válasza TazLeacher (#7049) üzenetére


mayday00
őstag

Különálló a évad nincs összefüggés :) Évad végén megoldódik a ügy :) Az évad meg nagyon jó bátran ajánlom :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.