Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Sorozatokkal kapcsolatos gyakori kérdések és alapvető tudnivalók.

Mi az a "SPOILER", miért van szükség a spoiler jelzésre / formázásra (spoiler gombra)?
Spoilernek számít a cselekmény részleteinek vagy egészének a leírása. Különösen fontos a spoiler jelzés, ha valami váratlan, megdöbbentő fordulatot, eseményt stb. írunk/lövünk le (például: XY szereplő meghalt), mert nem szeretnénk elrontani mások szórakozását.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25301) k-adi válasza abridabri (#25299) üzenetére


k-adi
nagyúr

jonak tunik

Ne viccelj már, ez egyenesen király! :D Az első évad nagyon érdekes, ha odavagy a hidegháborús korszakért, a második évad so-so, de ha az első bejön akkor a másik is tetszeni fog,,, na meg a story miatt úgyis érdekelni fog mi történik :)

(#25302) k-adi válasza #54715584 (#25300) üzenetére


k-adi
nagyúr

TVD háttértudás nélkül az Originalsnak nekiugrani lehet elsőre ijesztő lehet egy új embernek

(#25303) #51177472


#51177472
törölt tag

AHS:HOTEL x4

lehet ennél jobb? :))

(#25304) bambano válasza Tibko8 (#25257) üzenetére


bambano
titán

8 simple rules/pimaszok
apacsata
anger management
kerge város/spincity
majd a komornyik
fekete vipera
csengetett, mylord?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25305) #54715584 válasza k-adi (#25302) üzenetére


#54715584
törölt tag

Én is úgy kezdtem. TVD-ből egy részt sem láttam és nem is érzem a hiányát. :)

(#25306) FoxiestFox válasza #54715584 (#25305) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mi az a TVD?

(#25307) #54715584 válasza FoxiestFox (#25306) üzenetére


#54715584
törölt tag

The Vampire Diaries

(#25308) gyuromoj


gyuromoj
veterán

TWD S07 berendelve.

[ Szerkesztve ]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25309) bok92


bok92
addikt

Remélem a közeljövőben már tényleg fog jönni a netflix vagy egyéb csodaszolgáltató ebbe a régióba is. Pár napja használom az HBO Go szolgáltatást (még mindig él a 30 napos kupon ) és nagyon jó minőségben lehet streamelni a sorozatokat meg egyebeket, nem kell szenvedni a letöltéssel meg ilyenek. Eredeti hang, magyar hang, magyar felirat,van itt minden.Sajna jópár sorozat amit nézek, nem elérhető itt, de ha lennének más online stream szolgáltatások, nagyon szívesen fizetnék érte, mert összeségében megéri. Csak akkor meg tessék ide jönni, na meg persze nem horribilis havidíjért.

(#25310) spammer válasza bok92 (#25309) üzenetére


spammer
veterán

Az a baj, hogy egy elég sok mindenre elő kellene fizetni, és lehet, hogy még úgy sem kapnád meg, ami érdekel. De ettől függetlenül biztos kényelmes dolog, csak esélyes, hogy a torrent nem nagyon lenne mellőzhető így sem egy rendes junkie-nak.

Amúgy streaminggel talán 2 probléma lehet:

- szolgáltatói sávszél, ezáltal minőségi korlát
- ha megakad/szakad a stream pont egy jó jelenetnél/epizódnál, én agyfaszt is kapnék :DDD

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#25311) |AP| válasza spammer (#25310) üzenetére


|AP|
veterán

pedig szerintem valahol ez a jövő. Nekem is nagyon bejött az HBO Go, bár addigra lepörgettem már torrentről pár HBO-s sorozatot (Sopranos, True Blood, Róma, ilyesmi).
Sokkal kényelmesebb, ha az ember beül a TV elé (mondjuk ha van egy Chromecastje, vagy olyan okostévéje, amin van HBO Go app) és gép nélkül csak simán kiválasztja mit szeretne nézni (esetleg szinkronnal, vagy eredeti nyelven) és már nézheti is.
Én nagyon várom már azt az időt, amikor az ember maga döntheti el, hogy milyen szolgáltatókra fizet elő (Netflix, HBO, sport adók, ilyesmi) így akkor és azt nézheti amit akar, és nem kell megvennie a sok töltelék csatornát, és bújni a műsorújságot, hogy mikor kezdődik a sorozata (valamint nem kell torrentről vadászgatni a legfrissebb részeket, esetleg még külön feliratot hozzá) ... remélem hamarosan eljön ez az idő :)

[ Szerkesztve ]

(#25312) abridabri válasza |AP| (#25311) üzenetére


abridabri
veterán

De az is csak azoknak lenne jo akik perfektek angolbol. Akinek kell a felirat annak ugyis le kell torrentezni :(

(#25313) FoxiestFox válasza abridabri (#25312) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mire itthon minőségi streaming lesz, megtanulhat angolul akárki. :K

(#25314) abridabri válasza FoxiestFox (#25313) üzenetére


abridabri
veterán

Es ha csak 12 eves lesz akkor ? de szeretne nezni angol kulfoldi sorozatokat ? ;]

(#25315) Tibko8 válasza bambano (#25304) üzenetére


Tibko8
senior tag

Köszi. Már régen meg akartam nézni a Csengetett, Mylord? köszi hogy emlékeztettél rá :R
A nyugi Charlie-t már rég kivégeztem remélem jönn még új évad.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#25316) ígyvanferi válasza Tibko8 (#25315) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pedig az Anger Management a sorozatok szégyene. Arcpirítóan rossz az egész. Pocsék színészek, pocsékul megírt dialógusok, a poénok pedig egyszerűen sz.rok. Pedig igen alacsony az ingerküszöböm, ha viccről van szó, a TBBT-t is nézem még mindig és élvezem. Egyedül Selma Blair értékelhető az AM-ben, de ő is csak a látványa miatt.

(#25317) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Flash 2x04

Jó kis rész volt ez, főleg a vége. :D

Live-Die-Respawn

(#25318) bambano válasza |AP| (#25311) üzenetére


bambano
titán

"Én nagyon várom már azt az időt": valójában nem várod, csak még nem tudsz róla :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25319) bok92 válasza spammer (#25310) üzenetére


bok92
addikt

Na ez az. Ezért kellene valami értmelmes szolgáltatás, ami lefedi még az ilyen speciálisabb igényeket is. Persze ez az,ami nálunk még nincs, vagy úgy nem is létezik sehol.Aztán meg csodálkozunk, hogy így meg úgy megy a torrent. Könyörgöm, állítsanak valami legális alternatívát ezen igények lefedésére.
Sávszél. Azért ezen a téren már annyira nem vészes a dolog, persze, van még hova fejlődni. Erre megoldás lehetne az offline megtekintés is, hogy az általad is említett problémákat kiküszöbölhetőek legyenek.

pollai Úgy látom, hasonlóan vélekedünk erről. Én is nagyon remélem, hogy eljön errefelé is, ez az idő. :)

abridabri: Ez nem igaz. Nézd meg az HBO GO szolgáltatást ( esküszöm nem reklámozni akarok, de gyakorlatilag ez van csak idehaza...) Adott egy sorozat. Nagy valószínűséggel van hozzá magyar szinkron, de ha nincs is, akkor magyar felirat mindenféleképpen mellékelve van hozzá. Nem tudom, ennél mivel lenne jobb megoldás a torrent és felirat vadászgatás. ( ok, a felirat minősége az más kérdés, de azért itt sem gugli fordítóval készülnek...) ;)

(#25320) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Keresek valami nyugis, vicces sorozatot, akár sitcomot, amit fárasztóbb melós napok után, akár hétvégén lehet kikapcsolódásként nézni. A legjobb az lenne, ha valamilyen komolyabb, akár mitológikus témát dolgozna fel viccesebb tálalásban (Supernaturalban lehet ilyen részeket látni, Constantine-t is hasonló miatt kedveltem, és a Warehouse 13-at is).
Itt látható, hogy miket követek / min vagyok tul :)

Először Z Nationre gondoltam, de ahogy utánnanéztem, rájöttem, hogy elég az iZombie nekem a zombis témából most.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25321) FoxiestFox válasza LógaGéza (#25320) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De míg az iZombie pocsék, a Z Nation szórakoztató. :D
The Strain esetleg?

(#25322) bAtt001 válasza #51177472 (#25303) üzenetére


bAtt001
addikt

beteg rész volt megint, az a vacsoraasztal, hideg rázott végig... :D

(#25323) LógaGéza válasza FoxiestFox (#25321) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nekem tetszik az iZombie, végre egy kicsit más meglátás a zombilétről, nem csak az a világromboló tucattéma.
Na meg lehet, hogy kicsit furcsa az ízlésem, de tetszik is a csajszi :B

The Strain: Thriller/Drámának írják, ez kicsit messze van a szerintem a laza stílustól :F De egy pilotot azért megnézek.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25324) k-adi válasza LógaGéza (#25323) üzenetére


k-adi
nagyúr

jo az izombie, ne hallgass rájuk :D jó kis blődség de jópofa

(#25325) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Elkezdtem a Ballers-t. 3 rész letudva, de eddig nagyon bejön a sztori és a világa. :C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25326) rétisün válasza FoxiestFox (#25321) üzenetére


rétisün
veterán

"a Z Nation szórakoztató." :K

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#25327) LógaGéza válasza LógaGéza (#25323) üzenetére


LógaGéza
addikt

Na túl vagyok a The Strain piloton, nem ilyet keresek... Amíg meg nem jelentek a zombik, addig érdekesnek indult, utánna elvesztette az érdeklődésem :(

Mitikus könnyű kategóriában mit nézhetnék? Kb mint a Constantine - de sajnálom, hogy kaszálták :O

k-adi
Ugye? :D Pont emiatt tetszik, nem kell gondolkodóba esni a főcselekényen, nem kell kusza szálakat átgondolni, hogy milyen utalás, mi merre, stb. Leülsz, megnézed, kész :D

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25328) FoxiestFox válasza LógaGéza (#25327) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Nem zombik.

(#25329) LógaGéza válasza FoxiestFox (#25328) üzenetére


LógaGéza
addikt

Akkor zombi-szerű valamik :D Meghaltak, majd felkeltek, és megettek egy embert - lehet szűk látókörű vagyok, de nekem kimeríti a zombi fogalmát :K

Na jó, üsse kavics, megnézek még egy részt :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25330) FoxiestFox válasza LógaGéza (#25329) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Amúgy nekem sem műfajom.. nagyon nem. :D De valamiért nézem. Vannak egész erős részei, de ilyen átlag vámpíros csapatásnak elmegy. Más ilyet úgyse nézek.

(#25331) bok92


bok92
addikt

Homeland s05e04

Elképesztő milyen jó ez az évad. A franc sem gondolta volna, hogy a harmadik évad után ilyen jó lesz... :))

(#25332) k-adi válasza bok92 (#25331) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen, meglepően jó :) és eléggé "aktuális" is, ami még megdöbbentőbb..

(#25333) FoxiestFox válasza bok92 (#25331) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Állat rész volt. :K Mondjuk beletekertem, mikor Carrie szerencsétlenkedett a kamera előtt, de ezen kívül zsír volt.

(#25334) Pearce


Pearce
aktív tag

Ash vs. Evil Dead 1x01

Hát srácok, ez beszarás szórakoztató volt. Szituációhoz passzoló zenék és baromi stílusos az egész. Szerencsére practical effektek, nagy plusz!

[ Szerkesztve ]

(#25335) jonnyjoker01 válasza LógaGéza (#25327) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Constantine könnyű misztikus volt? Szerintem a könnyű jelzőt el lehet hagyni :D

Üdv. Johnny

(#25336) Pitterix


Pitterix
őstag

Heroes Reborn 106-107.
Végre valami jó! Erre azért nem gondoltam volna. Számomra eddig a sield után a legjobb sorozat.
Ha így folytatják, számomra csillagos 5-ös.

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#25337) LógaGéza válasza jonnyjoker01 (#25335) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ott igazából az, hogy maga Constantine figurája adta meg magát a könnyedségét, ahogy ő vette majdhogy' félvállról a dolgokat - az más, hogy a téma elégge belement a sötét mágia világába.
Tényleg nincs mégegy ilyesmi sorozat? :(

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#25338) Nordic válasza LógaGéza (#25337) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Én abban reménykedek, hogy jók lesznek lesznek visszajelzések az arrow-constantine crossover után, hátha valamelyik csatorna mégis bevállalja a constantine folytatást. 10 évad supnat után minden résszel újat mutatott a sorozat, pedig a supnat-nál már k*rva sokmindent ellőttek(sokat többször is).

(#25339) Vladi válasza k-adi (#25332) üzenetére


Vladi
nagyúr

Talán pont azért jó, mert a húsunkba nyúl. Én azt mondtam rá, hogyha szar, akkor is kötelező nézni, mivel azt mutatja be, hogy a nagyvízen túl hogy látnak minket.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#25341) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

How to get away with murderről összességében:

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem már hányingerem van a homo-, bi-, új részben már transzszexualitás erőltetése miatt :(((

Üdv. Johnny

(#25342) gyuromoj


gyuromoj
veterán

Ballers S01

Könnyed, szórakoztató sorozat. Remelem folytatják.

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25343) mayday00 válasza gyuromoj (#25342) üzenetére


mayday00
őstag

Már berendelték a 2.évadot :K

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#25344) gyuromoj válasza mayday00 (#25343) üzenetére


gyuromoj
veterán

:C

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#25345) viharhozo válasza bok92 (#25309) üzenetére


viharhozo
addikt

Ott a gond, h az igazi junkie-nak a Netflix nem eleg, mert azon sok sorozat nem erheto el. Tovabb megyek, harom szolgaltato mellett is lesz olyan, ami egyiknel sincs meg, akkor pedig ugyanott tartasz, ahonnan elindultal.

Kozben latom, leirtak mar ugyanezt.

A torrent egyebkent mellozheto, a direktlinkes modszer ugyan nem ingyenes, de meg egy Netflixtol is olcsobb, es majdnem olyan kenyelmes.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#25346) FoxiestFox válasza Pearce (#25334) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egyetértek, remekül szórakoztam én is. :D Mindenképp nézem tovább.

(#25347) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Figyeltétek az új Homeland-epizód címét? :D

(#25348) bobalazs válasza FoxiestFox (#25347) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Better Call Saul? :D

(#25349) brownus


brownus
veterán

(#25350) FoxiestFox válasza bobalazs (#25348) üzenetére


FoxiestFox
félisten

:K

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Sorozatok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.